Opnieuw krachtsexplosie Merckx van Weer rumoer om dopingcontrole Rini Wagtmans vijfde TOUR IN UREN MINUTEN EN SECONDEN „Gemiste kansen" Henk Nijdam: „Onschuldig" Fedor den Hertog weer de sterkste PAGINA MAANDAG 14 JULI 196» H LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD - SPORT LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD iDoor Fred Rackéi REVEL (GPD) Het was alsof Revel aan Brussel grenst. Veel meer dan tienduizend Belgen bouwden samen met in on afzienbare rijen toegestroomde Franse zondagsvierders een mensenmuur lang het parcours voor de tijdrit, waarop de Tour opnieuw zijn ware gezicht schilderde. Chronometers verdoe zelen niets, en omdat hun idool Eddy Merckx bij wijlen één ronde van de secondenwijzer benut om bijna een kilometer af t« leggen, hadden al de vakantie vierende Belgen de route naar Spanje onderbroken of verlegd, ja zelfs Revel tot het doel van hun trip gemaakt. Merckx liet hen niet onbeloond, die suppor ters men hun aan Italiaans fanatisme grenzende gedrags patroon. Eddy Merckx degradeerde voor tot nu toe anders gedaan?" Van hun ogen Roger Pingeon. Raymond! a's de Col de Portillon als laatste horde in een nieuwe steep- le-chase vlak voor Luchon oprijst, zal de angstige daler Raymond Pou- lidor wellicht de laatste gedachten aan roem en eer moeten laten va ren. Hij zal het doen met het gemak, waarmee hij ronde na ronde verloor Alleen het steeds schriller wordende fluiten, dat tussen het nog altijd war me applaus hoorbaar is, zal hem wel licht pijn doen. Zoals het hem ook moet hebben getroffen, dat zijn ge ringe triomf in heet Revel maar zo uiterst kort mocht durenPingeon flitste fel na hem over de streep met aanzienlijke secondenwinst. En ook over Roger werd niet meer ge sproken, toen Merckx de laatste hon derden meters „vliegend" aflegde Sterke tijdrit Poulidor en Felice Gimondi opnieuw tot figuranten Bijna een minuut aneller dan de uit puur ..revanchis- me" van Franse zijde uitbundig be jubelde Pingeon voltooide hij in brandende hitte een nieuw meester stukje, een glanzend brokje wieler sport, dat de concurrentie opnieuw verblindde Maar was het niet riskant, om met de Pyreneën op de achtergrond, met de grootste versnelling, verbeten en zonder één tempoverlaging dit heuvelachtige parcours te nemen? Vreest Eddy Merckx niet de aanval, die wellicht toch nog op zijn stel ling zal worden uitgevoerd? Ont dekte Eddy Merckx niet ook een glimp van de „wederopstanding" van Raymond Poulidor? Niet geforceerd Merckx: „Ik heb me niet gefor ceerd. Ik ben zo ver gegaan als ik kon, zonder daarbij de reserves te moeten aantasten. Misschien heeft de lengte van het parcours mij wat in de kaart gespeeld. Gimondi zou verder teruggekomen zijn, als de af stand groter was geweest. Maar ook ik zou gemakkelijk langer hebben kunnen doorgaan". En Merckx ver dween, het gezicht als altijd vertrok ken in die vriendelijk-vage grimas, naar de zoveelste dopingcontrole. Ploegleider Lomme Driessens bleef veel opgewondener achter: „Ik was verplicht om in de laatste kilometers met mijn voorbumper tot zowat te gen het achterwiel van Eddy te rij den. Kijk, dat is nu, waar ik zo vaak voor heb gewaarschuwd tijdens deze ronde er kan van alles gebeuren. Nu weer zwermden de fotografen en de cineasten op hun motoren ao dicht rond hem heen, dat ik het ergste vreesde. Eén verkeerde maneuvre, een tuimeling en de ronde is voor hem verloren". Problemen, die een ploegleider bezighouden: ze maken alleen maar duidelijk, dat het er nu nog maar om gaat Merckx op de fiets te houden, teneinde de extra treinen die volgende week zondag uit Brussel naar Parijs zullen worden ingezet, nog voller te pakken dan •e al zijn. Nieuwe intrige Tóch zijn er nog altijd volgers, die menen de opbouw van een nieu we intrige te onderkennen. Geheim zinnig liet met in het Franse kamp de vinger rusten bij Raymond Poulidors derde positie in de uitslag van de tijdrit: „Raymond komt er beter in. HU zal in de bergen nog flink uithalen. Er komt van hem nog een aanval". Maar Merckx: „Een aanval? Wat heeft men dan Henk NUdam is thuis in Zundert enkele dagen zeer gedeprimeerd ge weest door de positieve uitslag van de dopingcontrole, die na de etappe MaastrichtCharleville op hem werd verricht. Henk Nijdam vertelde zondag: „In Charleville ben ik zonder aarzelen naar de dopingcontrole gestapt. Ik wist dat er niets aan de hand kon zijn. Als ik iets zou hebben ingeno men. was ik gewoon weg gebleven, maar ik had niets te vrezen. Begin deze week heb ik gehoord dat de uit slag daar positief was, ik heb rr daarna een paar nachten niet van kunnen slapen. Ik was er helemaal kapot van. Zeventien jaar heb ik op de fiets gezeten en ik heb nooit wat bij de hand gehad. Onmiddellijk heb ik een contra-expertise aangevraagd en toen het resultaat daarvan be kend werd, weer positief, was het net of ik een verschrikkelijke klap kreeg. Ik heb voor my zelf nage gaan of ik misschien iets heb ge bruikt dat strafbaar zou kunnen zijn, maar eerlijk, niets voor zo ver ik weet. Tegenover mijn fabriek is het na tuurlijk een afschuwelijke situatie. Zij zullen mij een kans geven om mij te verdedigen, maar lk zal moeten bewijzen dat ik onschuldig ben en ik zie niet hoe dat mogelijk is". De „kopman" Rlni Wagtmans. van de Willem II tie, die zich spiedend naar publici te it over de route beweegt, reed een formidabele tijdrit. En toch: „Ik heb mU in de eerste vijf kilometers al leen maar warm gedraaid. Ik wilde niet te hard vertrekken en ik wilde me helemaal niet forceren. Ik ben bang voor maandag en dinsdag. Al les wat ik misschien vandaag teveel had gegeven, zou me in de ber gen weer zijn opgebroken. Ik moet die Gandarias in de gaten houden, en Vianelli. Misschien kan ik op die Spanjaard nog winnen. Ik zal in ieder geval alles moeten geven om bij hem te kunnen blUven, want hij gaat formidabel omhoog en hij rijdt in de buurt van zUn land. En dan: ook na de bergen komen nog dagen. Als ik dan in het klassement voor de groene trui nog wat naar voren wil schui ven. moet ik niet kapot uit de ber gen komen". Verstandige taal, van een coureur, die in twee weken tijds de internationale pers haalde en wiens naam ook werd genoteerd in de omvangrijke agenda van de voor aanstaande wielermanagers: in alle criteria, die na de Tour het wielervol bU duizenden naar de grootheid Merckx zullen doen stromen, mag Wagtmans eveneens graaien in de dikke beurs. Merckx-manager Van Buggenhout: „Wagtmans hoort er zeker bij. Hij is geboren voor de pu bliciteit. HU kan de mensen boeien en hU i6 nog een formidabele renner ook". Beugels Een predikaat dat zaterdag de bra ve Portugees Joachim Agostinho eveneens kreeg opgespeld. Opnieuw zegevierde de donkere renner met een solo in een onbeteknende etappe. Ed dy Beugels, van de eerste kilometers af actief en pas geremd als de Fae- ma-coureurs het peloton lam wens ten te leggen, sprintte Agostinho ver geefs achterna. De Limburger: „Ik mocht vandaag gaan. Ik had al een paar keer gedemarreerd, toen Agostinho er vandoor ging. Toen moest ik even uitrusten en daarom kwam ik te laat op gang om nog bij hem te kunnen aansluiten". Beu een was zondagavond overigens deze proloog voor de alles onthullende tUdrit al vergeten. Zeker ook de Ne derlanders. terwyl toch in vrjeger ja ren van „een Nederlandse dag" zou zy'n gesproken, nu Wagtmans. Otten- bros. Janssen. Dolman en Karstens in de voorste gelederen meesprint- ten. Eddy Merckx aan de slag in de tijdrit, die door hem op supe- Gazelle-forma- rieure wijze werd gewonnen. On- jMwjgjg der: een zoet tafereeltje. Cees Haast verstrekt zijn ploegmaat Rini Wagtmansdie zich ook gis teren bij de besten handhaafde, een lekkernijtje. De uitslag van de veertiende etap pe van La Grande Motte naar Re- vel over 234,5 km. luidt: 1. Agos tinho (Por, Caput» 234.5 km in 6 uur, 59 min. 53 sec (met bon 6.39.33 2 Beugels (Ned. Magne» 7.01.11 (met 7.01.01», 3. David (Bel. Schotte» z.t. (met 7.01.06), 4. Leman (Bel, Schot- te) 7.02.07, 5. Zandegu (It. Pezzi). 6. Wagtmans (Ned, Vissers). 7. Otten- bros (Ned. Vissers». 8. Karstens (Ned. Plaud). 9 Janssen (Ned. Ge- miniani». 10. DancelM (It, Albani). 11. Dolman (Ned, Vissers). 12. Aimar (Fr, Geminiani), 13, Lopez Rodriguez (Sp, Machain), 14. Huysmans (Bel. Cools), 15. Izier (Fr, Caput), allen z.t. als Leman. Dagploegenklassement1 Caput i (Agostinho. Izier, Bodini 21.04,07 2 I Schotte 21.05.25 (25 pi», 3. Magne z.t (41 pl), 4. Vissers 21.06.21. j Rudi Altig (W-Dld), Bernard j Guyot (Fr.) en Pierre Matignon (Fr.) j kregen wegens het gebruik van do- ping een tijdstraf van vyftien mi nuten. De andere twee betrapten, j Henk Nydam en Jos Timmerman, beiden van Willem II. zijn inmiddels uitgevallen. De uitslag van de vijftiende etappe, een tUdrit over 18,5 km op een circuit I bij Revel, luidt: 1. Merckx (Bel.), i Driessens» 24 minuten 8.7 seconden, I 2. Pingeon (Fr. Plaud» 25.00.7. 3. Poulidor (Fr. Magne» 25.03.9, 4 Al tig (Wdl. Pezzi) 25.07.7, 5. Wagtmans (Ned, Vissers) 25.11.9, 6. Agostinho (Por. Caput» 25.36,1. 7. Vianelli (It. Albani» 25.37.4, 8. Gimondi (It. Pez zi) 25,41,1, 9. Schutz (Lux, Albani) 25.42,3, 10. Van Springel 'Bel, Cools) 25,49.2, 11. Gandarias (Sp Langari- ca) 25.50,3. 12. Braeke (Bel, Plaud» 25.55,2, 13. Janssen (Ned, Geminiani) 25.57,7, 14. Lopez Rodriguez (Sp, Ma chain) 25.58,9, 15. Gabica (Sp, Ma chain) 26.01,6. 21. Karstens (Ned, Plaud» 26,35,2, 27. Beugels (Ned, Magne) 26.52,5, 56. Dolman (Ned, Vissers» 27,56.0. 57 Haast <Ned Vis sers) 27.58.1. 84. OMenbros (Ned. Vis sers) 28.48,0. Klassementen Algemeen: 1. Merckx 71 uur, 17 minuten, 19 seconden, 2. Pingeon op 8 minuten, 3 seconden. 3. Gimondi op 8.47. 4. Poulidor op 12.04. 5. Gan darias op 13.53", 6. Wagtmans op 14.38, 7 Vianelli op 18.19", 8. Van Springel op 20,03. 9. Schutz op 22,03. 10. Joaquin Galera op 23,35, 11. Gal dos op 26.01, 12. Letort op 27.16, 13. Panizza op 30,01. 14. Agostinho op 30,28, 15. Van Impe op 32,33, 16. Da vid op 33,38, 17 Janssen op 36,18, 18. Castello op 36.20. 19. Lopez Ro driguez op 39.41. 20. Dumont op 43,45, 58. Dolman op 1.41.10, 65 Beugels op 1.47.41. 69. Haast op 1.50,29. 80. Karstens op 1.56.15, 88. Ottenbros op 2.02,27 Ploegenklassement: 1. Driessens 216 uur 25 minuten. 27 seconden, 2. Langarica op 3 seconden. 3. Plaud op 7 minuten. 16 seconden. 4. Ma chain op 10 minuten, 2 seconden. 5. Pezzi op 19 minuten 8 seconden, 13. Vissers op 2 uur 20 minuten en 45 seconden. Puntenklassement: 1. Merckx 175 pnt, 2. Wagtmans 115 pnt. 3. Jans sen 104 pnt. 4. Gimondi 96 pnt. 5. Pingeon 88 pnt. LUIK (ANP) Fedor den Hertog heeft gisteren de Trofee van Rocourt. een tydrit over 50 kilometer voor amateurs gewonnen. Den Hertog leg de de 50 kilometer af in één uur 10 minuten en 57 seconden. Met een achterstand van by na twee minu ten eindigde Piet Hoekstra op de vierde plaats. De uitslag is: 1. Den Hertog (Ned.) 50 km in 1.10,57, 2. Bruyere (Belg.) 1.11.35, 3. Verstraeten 'Belg.) 1.12,10., 4. Hoekstra (Ned.) 1.12.54. Peter Kisner won zondag in Hom beek (Belg.) een wedstrijd voor pro fessionals, waarvoor 32 renners aan de start verschenen. Kisner legde de 100 kilometer af in 2 uur en 15 mi nuten. Valeer van Sweevelt werd tweede. Rik van Looy negende en Jos Timmermans, die gelijk met Van Looy de Ronde van Franrkyk verliet, zeventiende. Boksen De Spaanse bokser Jose- Manuel Ibar „Urtain" heeft in Pam plona een party tegen de Nederland se zwaargewicht Bas van Duivenbode gewonnen door knock out in de der de ronde. Het was de achttiende ach tereenvolgende knock out-zege van de Spanjaard. Er waren twaalfdui zend toeschouwers. Golf Op de Hattemse golfclub zyn Joyce de Witt Puyt en Care! Braun dit weekeinde Nederlands golfkampioen bij de jeugd geworden. In de strijd bij de jongens werd Vic tor Swane, de kampioen van vorig jaar in de 3de ronde uitgeschakeld, de andere finalist van vorig jaar. Piet Hein Streutgers verdween in de halve eindstryd uit het toernooi. Eddy Beugels (Door Kees Pellenaars) De Nederlanders hebben zater dag in de lange en vervelende rit tussen La Grande Motte en Revel de plank misgeslagenZij hebben de kans van hun leven om een etappe te winnen voorbij laten gaan. Ik snap niet goed waarom zij niet reageerden, toen de Por tugees Agostinho uit het peloton ivegsprong. Geen enkele Neder lander reageerde. Men had toch moeten weten dat, wanneer Ago stinho eenmaal weg is, hij ont zettend goed rijdt. Eddy Beugels heeft naderhand weliswaar, sa men met de Belg David, nog ge probeerd om de Portugees te ach terhalen, maar in plaats dat het duo terrein ivon, werd de achter stand op de koploper groter. Ik iveet het niet, misschien spe len de Willem II-ers een andere tactiek, maar voor mij hadden zij er altijd bij moeten zijn toen de beslissende slag viel. Immers: met uitzondering van Rini Wagt mans hebben zij in deze Tour de France min of meer als toeristen gereden. Juist daarom hadden zij in deze vlakke etappe meer moe ten laten zien, dan dat zij er al leen maar z ij n. Nu komen er weer diverse zware ritten en is de kans op een behoorlijke klasse ring weer verdwenen. Neem de etappe van vandaag tussen Castelnaudary en Luchon. Ik iveet uit ondervinding dat dit de zwaarste Pyreneeën-rit is, on danks het feit dat er maar ber gen van de 2de en 3de categorie in voorkomen. De drie cols liggen echter in de laatste 70 km. De laatste is er een vafn de 2de ca tegorie, de Col de Portillon. De top van die berg is op 10 km vóór de eindstreep. In de afdaling valt er dus maar weinig goed te ma ken. Vroeger, toen ik ploegleider was, vielen er in deze etappe altijd grote tijdsverschillen te noteren. Het is dan ook vooral in die rit dat Rini Wagtmans op zijn qui- vive moet zijn. Vooral na die hal ve rustdag van gisteren. Na zo'n dag hebben de meeste renners last van stijve spieren, wanneer ze tenminste geen trainingsrit hebben gemaakt. Voor hen wordt het dan bijzonder zwaar. Ik verwacht overigens, dat de groten in deze lastige etappe weer zullen toeslaan. Ik kan me nog herinneren, dat het bijna altijd Raymond Poulidor was, die in de eerste Pyreneeën-rit zijn gezicht liet zien. Ik verwonder me hele maal niet als hij vandaag het zelfde gaat doen. Die luie Pouli dor moet toch een keer uit de hoek komen. Hij is een meerijder, die zich altijd op één man con centreert. Vroeger was die man altijd Jacques Anquetil. (door Daan Overhoff REVEL (GPD) Uiterlijk onaan gedaan, maar neg kolkend van een weekeinde vol dopingrumoer trok de Tour vanuit het door de zon „geroosterde" Revel de Pyre neën in. Gretig immers wierpen de ploegleiders zich op de Tour-direc tie en de medische staf, toen die Altig, Guyot, Matignon en Nij dam en Timmerman in de vroege zaterdagavond vonnisten. Langdu rige en vaak geëmotioneerde ver gaderingen sorteerden deson danks nauwelijks enig effect, of het zou moeten zyn, dat in het rumoerige Revel weer eens bleek, dat een waterdichte dopingcontro le nog steeds niet is gevonden. Een euvel, dat al zoveel gaten in de po pulariteit van de wielersport heeft geknaagd. Wat gebeurde er dian, toen de .schul digen" uit de eerste elf étappes eenmaal een kwartier in de alge mene rangschikking naar achteren waren geschoven en een maand voorwaardelyke schorsing in de achterzak was geduwd? „Best", riepen de ploegleiders, „maar mo gen we wel even de medische rap porten van controle en contra-ex pertise, zien?". Welwillend werden de papieren naar de andere kant van de tafel geschoven, maai- het waren slechts de verslagen van het vyftal positief bevonden renners. En dat nu was tegen het „akkoord van Roubaix", waarin alle rappor ten. ongeacht de uitslag positief of negatief, ter inzage warén beloofd. Ton Vissers: „En omdat er méér renners waren gecontroleerd wek te dat achterdocht. We kregen by- voorbeeld niets te zien van het uri- neonderzoek op Merckx, Janssen en Zandegu". IS Ei Zaterdagavond nog repten Antonin Magne (Mercier B. P.), voorzitter van de directeuren-sportifen Franqois Cools (MannGrundig) zich opnieuw naar het gezagdra gende duo Goddet/Levitan met de eis ook die rapporten in te mogen zien. Een verzoek van de verzamel de ploegleiders, waarop in 1ste in stantie negatief werd gereageerd. En Revel was rUp voor een com plete oorlog. Ton Vissers: „Meteen werd er gezegd, dat we dan maar niet meer moesten starten. Een sta king, die in zou moeten gaan als een vergadering van alle ploeglei ders met de tourdirectie, dr. Du mas en de voorzitter van de inter nationale jury, Floch, geen resul- j taat zou opleveren. Zouden we de achtergehouden rapporten dan nóg j niet krijgen, dan had de bom wel eens kunnen barsten". Wat net niet gebeurde, toen het Tour-quartet zondagochtend onder de druk van de „pelotonscomman danten" bezweek. Vissers: „Er is ons nu toegezegd, dat we ook de achtergehouden verslagen mogen zien. Niet dat dat enig effect za< sorteren, want ik kan me niet voorstellen, dat Merckx byvoor- j beeld positief zou zyn en dat dat j dan zou zijn verzwegen. Dit is al- leen om de achterdocht, die I by ons was gerezen, weg te ne- men". Wantrouwen Een gevoel van wantrouwen, waar- j mee de hele karavaan was overgo- 1 ten. Want waarom dan mocht het negatief van Merckx byvoorbeeld in eerste instantie niet worden be keken, terwyl dat toch was be loofd? Rudi Altig zei (na een he leboel boze woorden, waaruit op te maken viel, dat hy niet meer zou starten, maar tenslotte raasde „der Rudi" toch door Revel) wat ieder een vóór op de lippen lag: „Als ik nog bij de eerste vyf in het klasse ment had gestaan, dan zou ik nooit positief zijn geweest. Daar ben ik van overtuigd. Zoiets is natuurlyk nooit te bewijzen, maar myn ach terdocht is wel erg groot". „Op een dag werden de eerste aan komenden op doping gecontroleerd Ik was daar niet bij en Merckx ook niet. Toch moest ik bij dokter Du mas komen. Ik kwam binnen en er werd mij gezegd, dat ik moest wachten, omdat hy bezig was. Merckx liep op een gegeven mo ment naar buiten en toen mocht ik bij hem komen. Ik kreeg te ho ren, dat ik doping had gebruikt, omdat mijn contra-expertise ook positief was geweest. Nu wil ik wel eens weten, wat Merckx, die daar óók niets had te doen, te ho ren heeft gekregen", aldus Altig „En dan", zo kwam Altig tot de zo veelste aanklacht, „wat is nu wel die dopingcontrole? Op de eerste dag. in die tydrit, gebruikte ik pre paraten. Ik werd gecontroleerd en ik was negatief. In de rit naar de Ballon d'Alsace gebruikte ik de zelfde preparaten. Ik werd gecon troleerd en ik was negatief. Ik ge bruik datzelfde spul een derde keer en ik ben positief. Nou. ja zyn zy dan gek of ben ik het? En het erg ste is, je hebt ge enenkel verweer. Je wordt als een hond getrapt zon- 1 der dat je byvoorbeeld zoiets ken- I baar mag maken". Jan Janssen, inmiddels op zo n 35 minuten gereden, haakte daar gre tig op in. „Ik weet, dat ik tot nog toe twee keer negatief was .Ik weet ook, dat er geen aanvaard bare dopingcontrole bestaat. Daar om is het goed. dat die ploegleiders die achtergehouden rapporten op vragen. Laat ze maar kijken of er iets niet deugt. Alles wat de do- pingscontrole, zoals die nu is, aan j de kaak kan stellen en misschien kan verbeteren, is toe te juichen." En het is juist Merckx. die daarbij Janssen steunt. Hy meldde zich al twee keer by de controle, zonder daar te zijn geboden. Alleen maar om die controle eens uit te probe- ren. Niet fijn De stryd tegen de stimulantia glijdt echter nog steeds uit. Reden, waar- om Vissers bijvoorbeeld zyn ver- j oordeelde tandem Timmerman Nydam hun beider positief werd, omdat zyn inmiddels van de tour- fiets zUn gestapt, overgedragen aan de landelyke wielerbonden niet als deuk in het Willem II- Gazelle-schild wilde zien. „Natuur lyk, het is niet fUn, maar ik mag voor hetzelfde geld betwisten of zU wel doping hebben gebruikt. Wat is doping, zolang de dokters het daar nog niet een: over eens zyn?" Waarbij de geruchten rond Eddy 1 Merckx Vissers steunen. Merckx immers diende al in Roubaix een lyst in met de preparaten die hij gebruikt. Met het rode potlood kraste dokter Dumas er een aan tal door als zijnde verboden. Maar dokter Maigre, eveneens vooraan staand man in- de medische staf van de Tour, wenst die middelen van Merckx helemaal als overdre ven en dus verboden stimulerend te zien. Vissers: „Kyk. zolang zij het al niet eens zyn, zolang nie mand weet wat wél en wat géén doping is, zolang ook kan nie mand my bewyzen, dat Timmer man en Nydam doping hebben ge bruikt. Wie weet, is Merckx wel ne gatief, wel schoon, omdat die dok ters zitten te kibbelen of hij nu wel of geen als doping te kwalificeren preparaten gebruikt. Ach, natuurlijk zitten mUn renners niet helemaal goed. Timmerman had veel last van kramp en slikte daarom nogal wat. Van Nydam weet ik niets. Hy heeft mij ook te leurgesteld. Hy had nog kunnen zeggen, toen hij naar huis ging. dat er misschien nog wel moeilijkhe den zouden kunnen komen. Niets heb ik van hem gehoord. Hy zal straks een goede reden moeten aan voeren". En zo werden gissingen, aanklach ten, vloeken en meningen door Revel gedragen. Heel vaak daar bij richtte het oog zich op Eddy Merckx. Hy moet het hebben ge voeld en wellicht dat hy daarom de concurrentie in de tydrit nydig maar weer eens op de zoveelste minuut achterstand zette.

Leidsch Dagblad | 1969 | | pagina 6