Gemeentebeleid schuldig aan Auto mobiel toestand in „De Waard" Succes voor H. Wiering in Warmonds concours Eisen De Wolff maakte Bach van Bach RK Vakaiitiebezigheden in Leiden Wijkcomité richt zich tot burgemeester: 1 IN LISSE: STRIJD OM RIETVELDSE ROEITITEL Geslaagde dag voor „Pegasus'* Programma voor de week van 14 t/m 18 juli MAANDAG 14 JULI J969 LHDJJCH DAGBLAD PAGINA Spreti I Spret, nam. LEIDEN Het Wijkcomité „De Waard" heeft de aandacht van de burgemeester* gevestigd op de noodtoestand, die in dit I stadsdeel, dat dateert uit de zeventiende en achttiende eeuw. Do:» reeds jarenlang bestaat. Dè huizen binnen dit saneringsgebied zijn voor het overgrote deel reeds vele jaren onbewoonbaar verklaard, d.w.z. dat deze huizen een gevaar vormen voor de deritjl gezondheid en de sociale ontplooiing van de bewoners. ting- Bouw- en Woningtoezicht, j welke normaal voor rekening van de maakt het mogelijk dat huiseigena- huisbaas komen, ren de huur verhogen wanneer be- j De discriminerende houding van woners herstelwerkzaamheden ver- I bovengenoemde instanties is als oor- richten, of verbeteringen aanbrengen j zaak aan te merken van de slechte Set Chriii Dunt Betaalbare en goede vervangings- womngen voor mensen uit de sane- nngsgebieden, d.w.z.: Het van overheidswege verstrek- ken van huursubsidies voor men sen met een laag inkomen die huizen krijgen toegewezen, waar van het huurverschil met de oude woningen te groot is. De vervangingswoningen dienen tenminste te voldoen aan de eisen welke men aan goed woon comfort mag stellen. De instanties dienen hier vooral J' 4 niet discriminerend op te treden. m.a.w. het blijkt voor ons nog wel al- eens moeilijk naar een „nette buurt" te verhuizen. 15. z Er dient in de saneringsgebieden f onmiddellijk een eind te worden ge maakt aan verdere huurverhogingen De gemeente dient zo snel mogelijk een streefdatum vast te stellen, waarop zij de sanering denkt te vol tooien. Hogere verhuispremies. „Illegale" huisbezetting dient op redelijke wijze getolereerd te worden zolang geen oplossing is gevonden voor huisvestingmoeiUjkheden, waar mee vooral jonge mensen te kampen hebben. Het gemeentebestuur dient tot han tering over te gaan van artikel 7 van de wet op woonruimte van 1947 betreffende de vordering van woon ruimte (voor zover de wet dit toe- istaat). Dus die panden welke om com merciële redenen niet verhuurd wor den, of wanneer de hoge huur de oorzaak is dat deze panden te lang d ai, op bewoning wachten, voor Het vorderen van die woningen, £®D welke voor intensievere bewoning in aanmerking kernen. Grieven 4.41 441 nde. agj Dapl am,: eeslc ateq ir en nam entq den een feit is geworden, wordt door slecht of laat verrichte reparaties vergroot tewijl aan gebreken van de riolering geheel geen aandacht wordt besteed. Het gemeentebeleid, aldus gaat dit schrijven verder, is ook schuldig aan 't feit, dat defecten aan dekbe- dekking van de nog bewoonde panden veelal niet gerepareerd worden, waardoor zware lekkages veelvuldig voorkomen. De reden hiervoor is, dat reparaties in dit stadium de renta biliteit verlagen, ondanks dat het niet repareren een gevaar inhoudt voor de bewoners. Het reeds gesignaleerde gevaar voor de gezondheidstoestand van de bewoners wordt verhoogd door de nalatigheid van de gemeente betreffende bestrijding van ratten en muizen en ander ongedierte. Als nalatigheid kan tevens aange merkt worden, dat lege panden, wel ke nog niet gesloopt of dichtgetim merd zyn aanleiding kunnen geven tot ernstige ongelukken wanneer, zo als reeds regelmatig gesignaleerd wordt, deze betreden worden door spelende kinderen. Een slechte ocntróle van Huisves- E) Het gemeentebeleid is volgens het 'tomité schuldig aan de verslechtering van deze toestand, daar zij door de doop van aanliggende panden, bin nenmuren buitenmuren heeft doen worden. Het ongerief is door nog gro tere lekkages en/of vochtigheid ver- jroot. Het hiermee samenhangende ge vaar van aantasting van gas/licht en waterleiding, wat reeds in vele pan- HAZERSWOUDE Hét grote sportgebeuren van 't jaar in het Ha- zerswoudse Rietveld staat morgen avond op het programma. Oud-Riet- velder Piet A. Th. van der Werf, het Hazerswoudse gemeenteraadslid, dat thans in de wijk Zuid woonach tig is, geeft om zeven uur het eerste i sein voor de rocikampioenschappen. Alle inwoners van het Rietveld ne men aan dit gebeuren in de Riet- veldse vaart deel. Men strijdt in drie categorieën om de Rietveldse roei-eer. De jongens tot en met vijftien jaar gaan trachten de kampioen van 1968, Henk Schrama, de titel te ontnemen. De dames zul len Corry van der Lip ervan trach ten te weerhouden, haar titel te pro- j longeren. Gys van der Lip moet de j titel verdedigen bij de heren. Aan Charles de Wolff was de eer ste seizoenbespeling van de Orgel kring Bollenstreek, in de St. Agatha- kerk in Lisse, opgedragen. Zijn ex clusieve Bach-program ma zal wel verband houden met de maand juli, de sterfmaand van de onsterfelijke Leipziger Cantor. Drie grote werken werden verbonden door koraalvoor spelen. Die grote waren met name Phantasia et Fuga in g, Toccata Ada gio und Fuge in C en Passacaglia in C. Alle drie kapitale opgaven, die een concertorganist dient weg te schenken alsof het probleemloze ba gatellen zijn. De ingewijde weet beter. Neemt een minder geroutineerde zulke wer ken ter hand, dan dringt door alles heen naar voren hoe weerbarstig de ze stof wel is. maar de ervaren in strumentalist verandert alles in de volmaakste vanzelfsprekendheid. Over de techniek van De Wolff be hoeft derhalve niets meer te worden gezegd. Van zijn opvattingen valt kortweg te zeggen dat hij van Bach naar ver mogen. Bach maakt. Bach weten schappelijk verantwoord. Bach's re gistratie moet. in het algemeen niet veelkleurig zijn geweest. De Wolff onthield zich dan ook van het bij- j trekken van vermooiende registers j en zocht 'n registratie, die die van de j Schnitger-orgels Bach's ideaal) be naderde. De Wolff heeft trouwens in Zwolle het voorrecht zelf als kerkor ganist over een Schnitger-orgel te beschikken. In de tegenstelling tussen de bei de manualen legde de organist geen grote dynamische verschillen. Dit zette zich ook door in de koralen Schmucke dich en in een drietal uit het Orgelenbuchlein: Das al te Jahr vergangen ist, Vom Himmel kam der Engelschar. Ich rief zu Dir. Maar registratie moet in dienst staan van de muzikale vorm, dit is een kunst-eis. En in de Toccata, Adagio et Fuga gaat het uitsluitend om een .et de vormen gedreven spel. Daar lag alles lichter, zonni ger glanzend er Deze vrijere regi stratie kan voortspruiten uit een in stinctief onderscheid tussen werk, dat niet los van het orgel*te denken is, en ander, dat bijv. door het solo- karakter ook op ander instrumenta rium tot z'n recht kan komen. Vraag is of het orgel in Lisse (waarmee wondermooie dingen te doen vallen, maar dan in het klank- romantiserende vlak) voor Bach- werk erg geschikt is. De zware dek- klinkende soms bromberende bas sen hinderden de zilverigheid en de doorzichtigheid van het totale klank beeld. Het volgend concert vindt 20sept. plaats (Simon C. Jansen m.m.v. de sopraan Llze Schoo) Kees Verhoef. +WARMOND De prestaties van de artiesten van het War- mondse jeugdcircus Atleta heb ben vele jonge en ook oudere Warmonders is verrukking ge bracht. Op het zonnige plein voor de St. Nicolaasschool lieten de Atleta-artiesten zaterdagmiddag zien, wat zij met hard trainen hadden bereikt. Vooral de kleu ters waren enthousiast over het j optreden van Willem Leenen (11) en zijn hond (zie foto). (Foto LD/Holvast) verstandhouding tussen deze instan ties en de bewoners van het gebied, aldus nog steeds het wijkcomité. De bewoners hebben nauwelijks binnen afzienbare tijd uitzicht op oen andere huisvesting. Veelal is wanneer een woning wordt toegewe zen, deze te kleine, even oud of uit geleefd. Betere woningen als zij daar tenminste voor in aanmerking komen zijn duurder en in vele ge vallen zoveel duurder dat de bereid heid om een dergelijke woning te betrekken verkleint. Wanneer dit toch het geval is zijn de kinderen genoodzaakt cm op jeugdige leeftijd te gaan werken om in de kosten van levensonderhoud van het gezin een bijdrage te leveren, hetgeen de so ciale ontplooiing van de kinderen door gebrek aan scholing in gevaar brengt. He comité nodigt tenslotte het ge meentebestuur uit om zich van de toestand in „De Waard" op de hoogte te komen stellen. Ook van -ie afdeling Leiden van D'66 is een schrijven bij het gemeen tebestuur binnengekomen. Dit schrij ven luidt als volgt: „De afdeling Lei den van D'66 is het eens met de grieven van de bewoners van de Waardgracht en omgeving. Zij dringt ei- bij het gemeentebestuur op aan. dat sanering of verbetering per blok wordt uitgevoerd en eerst dan als voor de bewoners een volledig vol doende woonoplossing is gevonden. Erg gewenst lijkt voor de in aan merking komende gevallen een bij drage in het huurverschil. Bij woningverbetering en sanering dient er in de wijk een sociaal werker voortdurend aanwezig te zijn als contactman tussen gemeente diensten en bewoners. Op die manier krijgt de gemeente inzicht ln de structuur van de wijk en de noden van de bewoners en kunnen de bewo ners zelf hun wensen volledig ken baar maken" De Bond voor Dienstweigeraars heeft zioh eveneens solidair ver klaard met ae actie van de bewoners. LEIDEN In de nacht van zater dag op zondag zijn uit een slijterij op de Zijlsingel negen flessen gedistil leerd ontvreemd, nadat de winkel ruit er door een klinker aan had moe ten geloven. De dranklustige dader (s) nam (en) aldoende voor f 120,- aan sterke drank mee. Een nieuwe winkelruit komt gauw op f 40.- te staan. Aanwijzingen in de vorm van drankorgieën heeft de politie niet ontvangen. De Alfa Romeo van een 27- jarige Leidenaar van de Rijnsbur- gerweg is. zonder dat iemand het kon verhinderen, zondagavond tegen negen uur uit eigen beioe- ging het water van de Steen- schuur ingedoken. Met behulp van een takelwagen werd de sportauto op het droge gevist. De eigenaar had zijn voertuig noch op de handrem, noch in de ver snelling gezet, toen hij de wagen parkeerde. (Foto LD/Holvast) WARMOND Voor de ruiter H. Wiering was het nationaal concours hippique dat gistern onder grote pu blieke belangstelling door de manege Pegasus op het Teijlingerhof werd georganiseerd, een groot succes. Hij legevierde zowel in het springcon cours L als dat van MA, resp. met Caprilli en Mon Petit. Beide keren kon hy overigens pas na barrage de hand op de overwinning leggen, zo dat men wel mag zeggen dat hij het niet eenvoudig heeft gehad. In totaal waren voor dit springconcours 75 paarden ingeschreven. De jury be stond uit de heren G. v. Delden en J. W. Körner. In het springconcours kwamen 52 paarden in de ring, behorende tot de klasse C en D. Na zeer spannende ritten eindigden H. Wiering met Ca prilli en S. M. Pruikemaker met Ca- rino strafpuntloos aan het hoofd van de ranglijst. Wel een bewijs dat par- oourbouwer L. v. Rijswijk het de deel nemers niet gemakkelijk had ge maakt. Een barrage tussen beiden moest de beslissing brengen. Ook nu overwon dit tweetal alle barricaden foutloos, zodat de gemaakte tijden de winnaar moest aanwijzen. Dat werd H. Wiering die het parcours in 54. 3 aflegde, terwijl Pruikemaker met zijn Ca,rino 0.8 sec. meer nodig had. Geen groot verschil dus. De verde re uitslag luidt: 3. R. Vermunt jr. met Orlik. 4. mej P. Arts, met Pim pernel, 5. A. K. J. Muller met Axis Down, 6. C. Heybroeck met Callio pe. Voor het springconcours MA, dat veel zwaarder is dan L. waren 24 paarden ingeschreven. Zes daarvan lieten het parcours foutloos achter zich, zodat ook hier een barrage de einduitslag moest bepalen. Winnaar werd tenslotte H. Wiering met Mon Petit, tijd 55.6, 2. A. de Bruin met Bent III 60.9 beiden waren zonder straf punten) 3. A. J. Smitz met Tsar- ka, 4. H. Slagveld met Queen Brown, 5. S. M. Pruikemaker met Killsallag- han, 6. Oer Visser met Rowdy, 7. M. Bacchus met Asta. De prijzen werden uitgereikt door loco-burgemeester G. Tulp, die een dankwoord sprak tot organisator Pe gasus en aan al degenen o.a. de VW die hun medewerking aan het con cours hippique hadden verleend. Ge zien het grote succes van dit spring concours wil Pegasus een poging doen hiervan een jaarlijks evenement te maken. H. Wiering won in het War- mondse springconcours twee eer ste prijzen. Dinsdag 15 juli Woensdag 16 juli Donderdag 17 juli Vrijdag 18 juli Herensingel 9 uur Alexanderstraat Linnaeushof brood en drinken meenemen 9 uur Alexanderstraat Amsterd. Duinwaterleiding brood en drinken meenemen 9.15 uur Alexanderstraat Film 9 uur Alexanderstraat Avifauna brood en drinken meenemen 1.30 uur Sport 1 Hartebrug 9 uur Romanuszaal Linnaeushof brood en drinken meenemen 9 uur Romanuszaal Amsterd. Duinwaterleiding brood en drinken meenemen 9.30 uur Romanuszaal Film 9 uur Romanuszaal Avifauna brood en drinken meenemen 1.30 uur Sport St. Petrus en Lodewijk 9 uur Petruskerk Linnaeushof brood en drinken meenemen 9 uur Petruskerk Amsterd. Duinwaterleiding brood en drinken meenemen 9.15 uur Petruskerk Film 9 uur Petruskerk Avifauna brood en drinken meenemen Sport. Brood en drinken meenemen. Leonardus- kerk 9 uur Potgieterlaan Linnaeushof brood en drinken meenemen 9 uur Potgieterlaan Amsterd. Duinwaterleiding brood en drinken meenemen 9.15 uur Potgieterlaan Film 9 uur Potgieterlaan Avifauna brood en drinken meenemen Sport. Brood en drinken meenemen. Antonius- kerk 9 uur Churchilllaan Linnaeushof brood en drinken meenemen 9 uur Churchilllaan Amsterd. Duinwaterleiding brood en drinken meenemen 9 uur Churchilllaan Film 9 uur Churchilllaan Avifauna brood en drinken meenemen Sport. Brood en drinken meenemen.

Leidsch Dagblad | 1969 | | pagina 3