e Waard gaat protesteren m 'Buurtbewoners feisen aandacht eerste Leidse Prof. v. Rood persoonlijke hoogleraar Hoe laat is het? Kijk op uw horloge! Kies uit de volledige MM kollektie! Engelse lector gewoon Leids hoogleraar HRed echt op goed wonen recht op gezond wonen' C- Het eerste wijkcotnité' Brandweer ruim 500 maal in actie Kerkelijk leven I.B.B.-Kondor Ruim f. 10.000 voor Simavi Loop der Bevolking te Leiden Matth. Brink» L. van Duyn 'De Goudsniidse' C. de Kemp J. M. Pierrot v. d. Water juJSDAG 8 JULI 1969 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 3 y J ai tie (Door Cees Onvlee) D 8.) leiden De Waard gaat protesterenDe buurtbewo- in. uers van de ten dode opgeschreven (sanerings) wijk tussen de *uur|erengracht en de Zijlsingel zullen donderdagavond een grote ictie ondernemen om de aandacht te vestigen op hun „krotten", nisjp de steeds verder gaande vervuiling van de Waard, uur] Recht op goed wonen recht op gezond wonen" staat er op de iiele affiches aan de meestal bouwvallige geveltjes in de Leidse te lezen. Dat recht willen de buurtbewoners nu gaan tpeisen. Jezujj atst(tTijdens een gisteravond in de dak- laten doen. Als het hard waait, houd reeds gedeeltelijk gesloopte krot" van de kunstenaar Hans en Bart Kooistra aan de 38 gehouden vergade- ing is besloten om donderdagavond N balf acht) burgemeester mr. G. C. sittean der Willigen op de toestan- >k 4fen in de Waard te attendem. Het Daj de bedoeling om na de demonstra- Ie „Het is geen opstand, maai- een ,ag 'ttie om te komen tot verbetering ons leefklimaat" de Leidse k 4.^irgervader een open brief en een te overhandi- en met het verzoek om zelf eens met 18 'e wethouders en de raadsleden een ijkje te komen nemen in de buurt. De buurtbewoners vonden elkaar peravond snel. Even hadden zij de uit de boom gekeken, maai- toen oijiitiatiefnemer Kees Walle (22) van Leiden „De mensen von- len dat ik het beste de zaak kon lei- omda.t ik er wat ervaring en ïsdeeling voor heb" - om 8.10 u de ver- nks#dering opende, hing de buurtsfeer uurfan „gedeelde smart is halve smart" □ats|p het vertrek. Lang hoefde Kees Falie, na zijn vluchtige schets van uurylle gebeurtenissen van de laatste da- fen, dan ook niet te wachten toen hü ed«!Erroeg naar grieven, medeleven en r voiet probleem aan de orde stelde van .ken) u.: ,Wat en hoe gaat er gebeuren". 5Dd I Geen ruiten ingooien r va Kees Walle nog verduidelijkend: aBN,Het heeft geen ziin om een paar ste- op te pakken en die door de rui- Dag.en te gaan gooien. Daar schieten we niets mee op. Om wat bij de instan- (Bies te bereiken, zullen we duidelijk maken welke ellende er alle- Z0D|iaal is De „teerling" was geworpen. De i tf^erinnering aan de „ellende" was 5 uuyoor de buurtbewoners de druppel, die emmer met het stinkende graoht- ar. Fater deed overlopen en de reacties en pramen grif los. Mevrouw van Ton- daggeren, de spits afbijtend met een pas- Send voorval-uit-het-Waard-leven: emjfHet hele huis hebben we zelf opge- n grjumpt. Met zevenhonderd gulden, die gen door ons. de familie, bijeen was ge- jbracht. Toen de huisbaas weer de huur kwam ophalen, vond-ie dat toch wel een „aardig keukentje" genhadden. Het gevolg? Zeven dagen la- teler hadden we huurverhoging Instemming van de buurt: „Alles ailMwat je doet is voor de huisbaas. Die p^'doet niets, maar strijkt wel steeds meer centen op De heer Dubbelaar Oranjegracht tiedlöO) direct inhakend: „Toen ik het 8- ahuis in ging was 't 'n pakhuis. De af spraak was. dat ik de boel zelf zou opknappen en nooit meer dan drie ilden en een kwartje huur zou hoe ven te betalen. Ik ging er in voor i 3.20. Nu moet ik f 8,20 betalen. Hoe dat komt? Allerlei manipula ties van die huisbazen en make* laars. Ze hebben er nooit iets aan je je hart vast (Mevrouw Fi- lippo (Waardgracht 8) verder: „Als ik wil behangen zegt de huisbaas „doe het maar niet het valt er toch direct weer af". Het is natuur lijk maar dat je het weet En mevrouw Zirkzee (Waard gracht 36) „Je bent ook als de dood voor kortsluiting. Het niet de eerste keer, dat er hier een brandje is. Als het regent, lekt het bij mij beneden net zo hard als boven. Het huis is nu van de gemeente. Maar het ie voor de sloop, dus wordt er niets meer aan gedaan. Maar ze ko men nog wel de huur ophalen Kees Walle, de discussie rustig in goede banen leidend: „Wat is nu het belangrijkste: de reparatie, het her stellen van de huizen of andere, be tere huizen"? Marktkoopman Buurtbewoner Dubbelaar: ,Jk vul zelf wonen, niet gewoond worden. Anders kan ik net zo goed in een kazerne kruipen. Maar de huizen, die je vilt, krijg je niet. Die zijn voor de beter-gesitueerden. En be hoorlijke huisjes voor de arbeidsklas se bouwen ze niet". Mevrouw Koster: „Laatst kwam meneer Gerritsen, de chef van de woningstichting. Hij had een huis voor ons. In de Genestetstraat, hij stond het gewoon aan te prijzen als LEIDEN Bij K B. is de heer N. E. Osselton, senior lecturer in de En gelse taalkunde aan de Universiteit van Southampton, benoemd tot ge woon hoogleraar in de Engelse taal kunde aan de Leidse Universiteit. Hij is als zodanig de opvolger van prof. dr. J. Vacheg uit Bmo, die eer dergenoemde leerstoel het afgelopen academiejaar als gasthoogleraar be zette. De heer Osselton. die in 1927 werd geboren, studeerde aan de Universi teit in Londen, waar bij in 1951 af studeerde met als specialisatie his torische taalkunde. De toekenning van het „Inglis- Scholarship" stel de hem in staat gedurende het aca demiejaar 1951-1952 in de biblio theek van het British Museum we tenschappelijk onderzoek te verrich ten, dat daarna tot 1954 op grond van een research scholarship kon worden voortgezet aan de Universi teit in Groningen. In laatstgenoemd jaar werd hij als lecturer in Eng lish verbonden aan de Universiteit van Southampton. De heer Osselton, wiens master's thesis, getiteld „Branded Words in English Dictionaries before John son", in 1958 in Groningen werd ge publiceerd, is, gedeeltelijk in samen werking met de Groningse hoogle- raad dr R. W. Zandvoort, auteur van een aantal boeken, waarvan on der andere „Wartime English. Ma terials for a Linguistic History of Wolrd War II" genoemd kan wor den. Van zijn hand zijn voorts een aantal artikelen, voornamelijk in het Nederlandse tijdschrift ..English Studies", waarvan hij sinds 1968 vas te medewerker is, gepubliceerd. De heer Osselton. die gehuwd is met een Nederlandse, beschikt als docent in de Engelse taalkunde over belangrijke ervaring. Hij is oprich ter en leider van een der oudste academische talenpractica in Enge land. (ADVERTENTIE) een marktkoopmanhet was een pa- leis bij ons krotje vergeleken. Goed we zijn gaan kijken. Er zaten ra- j men in, dat wel. Maar: de keuken i was net een gevangenis, een kamer j was helemaal zwart, vast een op I slagplaats voor kolen geweest, op de wc, daar was ik nooit opgegaan en de gootsteen kon ik nergens vin den. Ik heb toen maar gezegd d we wel in ons krotje bleven. Dat dat een paleis was daarmee vergeleken. Toen zei hij dat bet hem speet, maar dat we voorlopig niet voor iets 99 (Van een onzer verslaggevers) LEIDEN „Leefbaar Leiden loopt al lang rond met het idee van wijkraden. In de praktijk is daar nog niet veel van terecht gekomen. Maar nu, bij deze actie, is de bevolking in haar totaal bij de zaak betrokken. De beste vorm van een wijkcomité is vanavond in de praktijk gebracht. De mensen kwamen spontaan hun klachten spuien, tot vanuit de Veste- straat toe. Het fijne is, dat ook de vrouwen het woord voer den, in tegenstelling tot wat doorgaans het beeld is van een politieke partij." Met deze woorden keek Hans Kretzschmar gisteravond terug op de actie, die naar hij hoopt, het begin kan gaan betekenen van meer inspraak van de Leidse bevolking bij het stadsbeleid. Ruim drie maanden geleden trok hij met collega schilder Bart Kooistra in het leegstaande pand Waardgracht 38. De buurtbewoners, aldus Hans Kretschmar, die zelf abomi nabel zijn behuisd, hebben hen vanaf het moment dat ze zich daar vestigden, veel geholpen door bijvoorbeeld water te verstrekken. De wijk stelde zich helemaal als één man achter de twee schilders op, toen vorige week donderdag op last van de woningstichting het dak boven hun hoofd werd afgebroken. De gemeentelijke voorlichtingsdienst stelde met nadruk, dat de kunstenaars niet het recht hadden om in het voor sloop bestemde krot te trekken. Zij verwees de ruimte zoekende schilders naar de stichting kunstenaarshuisvesting. anders in aanmerking zouden ko men Nog een reactie van een jong echt paar uit de Waard: „Vorig jaar waaide de goot bijna van het dak. Ik heb toen opgebeld. Het eerste wat gevraagd werd was „Levert het ge vaar op voor de voorbijgangers. Nee? Laat dan maar". Ik heb het zelf maar opgeknapt. Toen mijn vrouw laatst bij de huisvesting kwam werd er tegen haar gezegd „mevrouwtje, u moet wel bedenken dat u maar van de Oranjegracht komt. Minderwaardig Eerste wens van de buurt over be tere sociale voorzieningen„Een beet je beleefdheid van huisvesting zou geen kwaad kunnen. Wy zijn toch geen minderwaardig soort men sen. De buurtbewoners verder de hygië ne in de Waard doorlichtend: De ratten lopen vrij rond, het stikt van de muizen. Dat er nog geen erge ziek te is uitgebroken .Als het regent iekt het overal. Als het warm is. moet je toch alle ramen dicht houden, omdat de stank van de grachten niet te harden is. „Een paar maanden geleden heb ik een kaart gehad voor door lichting op tbc. Ik ben niet gegaan Zolang je in dit soort toestanden zit, heeft dat toch geen enkele zin Als het buiten donker begint te worden, werpt Kees Walle in de rug „gedekt" door de dakloze kunste naars Hans Kretzschmar en Bart Kooistra tenslotte de vraag op „Wat gaan we doen" Lang hoeft daar niet over te worden gepraat. Een voorstel om burgemeester Van der Willigen uit te nodigen om een kijkje te komen nemen („Hij kan desnoods hier-en-daar een nachtje 1 geren") wordt met instemming be groet. „Laat ook meneer Piena maar Bart Kooistra, een der leidende figuren in de protest-actie, zit tend op het walrandje van de Waardgracht voor het gewraakte „crea-krot". Foto LD/Holvast) mee komen. Hy fietst toch zo graag? Waarom is hy dan nooit eens een keertje deze kant uit gekomen?" Achter elkaar maken de buurtbe woners een rondje om de houten ta fel om hun handtekening te zetten op een affiche. die mét de open brief donderdagavond aan bur gemeester Van der Willigen „Als hy een heer is, ontvangt hy ons" zal worden aangeboden. Onder het spaarzame licht van een petroleum lamp praten de buurtbewoners nog wat na. Dan trekken zy naar huis. Terug naar hun ellende. Voor hoe lang nog. LEIDEN De Leidse brandweer Is vorig jaar 222 keer te hulp moe ten snellen by voornameiyk buiten en binnenbrandjes en 5 middelgrote branden. In verreweg de meeste ge vallen moest de brandweer er aan te pas komen, omdat er gespeeld was met vuur (82 maal). Andere hoofdoorzaken waren brandstichting (13), kortsluiting (14) en onvoorzich tigheid (15». De totale directe scha de in Leiden bedroeg over 1968 een bedrag van f 228.780, wat neerkomt op f 2,11 per inwoner. De brandweer trok er voor by- zondere hulpverleningen byna 290 keer op uit. Dit betrof dan het voor komen van ongevallen of schade, of het redden of hulp verlenen aan mens of dier. Éénmaal werd assis tentie verleend bij een grote uitslaan de brand buiten Leiden, namelyk by de brand in de Sikkens verffabriek te S assen heun. NED. HERV. KERK Aangenomen naar Groningen dr. j A. van Haarlem te Waddinxveen. Bedankt voor Hilversum C. A. Koorevaar te Rotterdam. GEREF. KERKEN Aangenomen naar Zwolle C. A Wielemaker te Joure die bedankte voor Emmen-Angelslo, naar Rotter- dam-Charlois P. J. Joosse te Middel burg. Bedankt voor IJ muiden P. W. Mar- tyn te Oude- en Nieuwe Bildtdyk en D. C. Firet te Eefde-Gorsel. GEREF. KERK (VRIJGEMAAKT) Aangenomen naar Middelburg P. Schelling te Wetsinge-Sauwerd. CHR. GEREF. KERKEN Beroepen te Soestdyk B. de Romph kandidaat te Apeldoorn. GEREF. GEMEENTEN Beroepen te Kruiningen en te Ny- kerk J. Mol kandidaat te Hardinx- veld. LEIDEN Het bestuur van n.v. Ingenieurs Bureau voor Bouwnyver heid en het bestuur van Aanneming- Maatschappy „De Kondor" n.v. heb ben besloten tot een volledige samen werking over te gaan. Er is hiertoe een houdstermaat schappij opgericht. Ingenieurs Bu reau Bouwnyverheid-Konder Groep N.V., waarin de belangen van de twee werkmaatschappyen en de bestaan de dochterondernemingen zyn onder gebracht. LEIDEN De in Leiden gehou den Simavi-coliecte heeft f9078.11 opgebracht. Aan giften per giro kwam f 1490 binnen, zodat, dank zy gulle gaven en enthousiaste collec tanten. van het totale bedrag ad f 10568.11 de zo dringend nodige in strumenten aan het kinderzieken huis in N'dola (Zambia) gezonden kunnen worden. De consumarkt aan het Leven daal heeft thans een belangryke uit breiding ondergaaneen Leidse vesti ging van Telerama. Na een grondige verbouwing is een moderne ruimte verkregen, die geheel is afgestemd op de grote verscheidenheid van artikelen, welke Telerama brengt, j Aan deze vestiging is ook een techni- I sche dienst verbonden. (Van een onzer redacteuren) LEIDEN Onlangs werd dr. J. J. van Rood, Leids lector voor de interne geneeskunde met speciale leeropdracht voor immunohaematologie, benoemd tot gewoon Leids hoogleraar met dezelfde leeropdracht. In zoverre was dit hoogleraarschap echter niet „gewoon", omdat bij de benoeming werd bepaald, dat het hier een persoonlijk hoogleraarschap betreft. Het was de eerste maal, zo werd ons van officiële universi taire zijde meegedeeld, dat in Leiden een dergelijke benoeming plaats vond. Ongeveer anderhalf jaar geleden heeft minister Veringa de universiteiten en hogescholen gewezen op de mo gelijkheid tot het instellen van leerstoelen die een zuiver per soonlijk karakter zouden krijgen en niet als vacant mogen worden beschouwd bij het vertrek van de betrokken hoog leraar. Een dergelyk persoonlyk Hoog leraarschap, waarvoor zwaarwegen de argumenten moeten worden aan gevoerd, verwyst naar by zonder e persooniyke wetensohappehjke ver diensten, ook waar het vak zelf nog niet de instelling van een normale leertoel wettigt. Een belangryke overweging is, dat men langs deze weg, die niet pooö- zakelyk kosten voor een eigen labo ratorium en een eigen staf van me dewerkers meebrengt, het vertrek van een zeer verdienstelyk weten- schappeiyk onderzoeker naar elders kan voorkomen. In het geval van prof. Rood gaven byzondere verdiensten ten aanzien van de ontwikkeling van de weefsel typering, die onder meer bij or gaantransplantaties een belangrijke rol kan spelen, aanleiding tot zyn „persoonlyk hoogleraarschap" Prof. Van Rood noemt de weef- seltypering een zioh pas in het be ginstadium bevindend wetenschap pelyk terreuronderzoek. Ook is ei de moeilykheid dat weefseltyperii.» als basis voor het bij elkaar oren gen van „passende" donor en ont vanger van een orgaan de keuze nog verder beperkt dan deze op grond van andere overwegingen al is. Daardoor bestaat het gevaar, dat transplantaties bv. van het hart tot hoge uitzonderingen zouden blyver- behoren. althans wanneer men zien strikt zou houden aan de eis, dat ook de weefseltypes volkomen zouden moeten overeenstemmen Wel wordt bij niertransplantaties in Leiden reeds zoveel mogelijk re kening gehouden met de weefselty pering. Belangrijk acht prof. Van Rood. dat thans ook via de organisatie Eurotransplant een samenwerking hoofdzakelijk tussen Nederland. Be' gië en West-Duitsland) de weefsei- typering by beslissingen over nier transplantaties een belangryke rol gaat meespelen. Er zijn in deze lan den nu circa 350 patiënten die op een niertransplantatie wachten en waarvan alle benodigde gegevens be kend zyn. Aan de hand van die ge gevens en gegevens over een po tentiële nier-donor, welke via computers vergeleken kunnen wor den. kan de meest geschikte ontvan ger voor een beschikbaar komende niei worden vastgesteld. De ontwikkeling gaat zeer snel Men heeft goede hoop dat de weef seltypering in enkele jaren aanzien lijk kan worden verfijnd en dat da; alle groepen bekend zullen zyn te genover ruim de helft thans, aldua schat prof. Van Rood. Er wordt thans hard gewerkt aan de verbrei ding van de reeds verworven kenni? en de opleiding van deskundig la- boratoriumpersoneel elders, waardoor het nuttig effect van de beschikbare fundamentele kennis aanzienlijk kan worden verhoogd. Niet alleen in Leiden wordt op dit gebied baanbrekend werk verricht, ook in andere Europese centra zo 1 als in het Centraal Laboratorium i van de Bloedtransfusiedienst in Am sterdam. in Parijs, in het Deense j Aarhuus en in Engeland. I Ook in Amerika is men op dit ge- bied wel actief, maar Europa heeft toch een duidelijke voorsprong, die volgens prof. Van Rood wel te ver klaren is. Er is voor onderzoek op dit gebied zeer veel hulp van toe- gewyde laboranten en analysten no- dig, die met een onuitputtelijk ge- i duld oneindig lykende series rou tinebepalingen moeten verrichten, i Een dergelyk geduldwerk van jaren (in Leiden is men er in 1958 aar. I begonnen) ligt niet in de Amen- i kaanse aard. die naar snelle opzien barende resultaten toewerkt. Een voorbeeld van dergelyke toegewyde I arbeid is de hoofd-laboratorium- assistente van prof. Van Rood mej A. van Leeuwen. Een belangrijke zaak voor de toe- komst achtte prof. Van Rood de techniek om organen langere tijd te conserveren. Ten aanzien van nieren I is deze periode reeds aanzienlijk vergroot, maar organen als hart en lever bieden grotere moeilijkheden Niettemin: ook hier gaat de ont wikkeling snel en verwacht mag worden dat opzienbarende en spora dische ingrepen van thans binnen afzienbare tijd routine-aan^legen- 1 heden zullen worden. GEVESTIGD In de week van 25 Jun. t/m 2 Juli. Gezinnen: H. A. M. P. Verboon-Hoo- gervorst, Morsweg 150; K. T. Bosman. Boerhaaveln. 122; J. M. Goudzwaard. Dlamantln. 152. Alleenstaande personen: J. G. Arent- zen, Geregracht 43: N. Goddijn-Dekker. da Costastr. 13; D van der Grift, Noordeinde 2a; A. M. Bavelaar-Dekker. Morsweg 34; K. C. Stücken. Jan Mi- chielshof 3; G J. P M Remmerswaal. Hooigrt. 15; W. B. du Pree. Witte Sin gel 70. M. Bougrlne, Oude Vest 71; C. A. M van Blljswljk, Witte Singel 88. C. J. M. de Bock, Schubertln. 43; R. M, L. M. Velthulzen. Boshuizerkade 1; R. J P. A M de Vos. Oude Singel 10; O. van Muyiwijk. Zonneveldstr. 5; T. R. Verbeek, De Mei) van Streefkstr 7; E M Nijhuls, van der Duynstr 36; L A M Schouten, Lammenschansweg 121; M. C Waverijn, Kennedyln. 102; H B. Sloot, de Laat de Kanterstr. 44; V. M Werner. Herenstr. 41; A. van Strater- Ouwersloot. Dlamantln. 244. VERTROKKEN Gezinnen: H. Dinkelman, Witte Ro- zenstr. 52a, Oegstgeest, Pr. Bernardln. 21; C. Jansen. Witte Singel 27, 's- Gravenliage. Steenzlcht 53: M. M. Faase, Fruinln 1, Hazerswoude. P. C. Hooftstr. 6; J. Bast. Onyxhof 35. Har derwijk. Haspel 17; J. van Wijk. P C. Hooftln. 3, Bennebroek, Krakeling 58: A. Bax-Nijholt, Roemer Vlsscherstraat 13. Woubrugge, v. Poelgeestln. 45; J. Vlaming, Vondelln. 30, Baarn, Station weg 46; F. J Jekkers, van Rlebeeckhof 54. Alphen ad. Rijn, Plutostr. 884; J. J. van Zanten. Lijsterstr 36. Leiderdorp Santhorst 15: D Velthulzen. Dr. Le- lylaan 16. Woubrugge. v. Hoogstratenl 20; G. J Kool-Nuljt. P. J. Blokstraat 13. Nijmegen. Houtlaan 125; K. A. Er- kelens, Spaarnestr. 20. Rheden Gld. Sweelinckln 18; G. Heshusius, Pleter Bothstr. 25. Ermelo. Heuvelweg 38; J P. Belt. Trompstr. 77. Ter Aar, A. van Heusdenstr. 27; R H. Bekkering-Er- kelens. Amstelstr. 5. 's-Gravenhage. I- sabellaland 231; P G J. M. Llnne- mann, Drie Octoberstr. 59a, Hazerswo de, Guido Gezellestr. 39; H. J. Smitte naar, Bultenruststr. 11, Li6se. Rem- I brandtpl. 91; H. F. Kuiper, Morssingel 7. Nieuwveen, Schout Clantstr. 26; A. C. Aerts. Bartókstr. 138. Zoeterwoude. Commandeurshof 1; J. H. Peters, Jan van Goijenkade 33, Vleuten-De Meern, Curieln. 1; J. J. Douwes, Wagnerpl 110 Oegstgeest, Vincent V. Goghln. 42; J. W. Fillppo, Haarlemmerstr. 234a, Stad kanaal. Wolverlel 29; M. van der Vliet. Groenhazengrt 5, Delft, Spoorslnge) 46; H. Egberts. Prlnsessekade 2. Vee- nendaal, Pr. Willem- Alexanderpark 65; W. Blok, Hoge woerd 84a. Arnhem. Oos- terhofstr. 9; G. M. A Hulshoff, Brug- gestr. 2, Zaltbommel v. Anrooijstr. 28; H. A. M. Rlebeek. Burggravenln. 110, Leiderdorp. Santhorst 125; G. Gressle, Bernhardkade 24, Leiderdorp. Sant horst 109; J. P. te Niet, Bernhardkade 26, Amersfoort, Arnhemseweg 83; H J. Ulttenhout. Sophlastr. 15. LÏsse. Rem- brandtpl. 132; H. J. van Teljllngen, Beethovenln. 25. Zoeterwoude. Nas- •saustr. 86; G Burer. Kennedvln. 68, Voorhout. Jan Steenln. 25; E.'W. Po wer. Hogewoerd 175. Leiderdorp. Sant horst 89; J. Vogelaar. Zoeterwoude- singel 102, Voorschoten. Jan Evertsen- 1 straat 221; P. A Rueck." Paramaribo- I straat 119, Oegstgeest. Salvlaln. 43; I. i Mészaros, Brahmsln. 61, Papendrecht. P. C. Hooftln. 28. Vertrek alleenstaanden: H. H. Hel- I sloot. Tomatenstr 41. Duitsland; T. H Llem. Lange Dlefsteeg 6b. Amster dam. Jlsperveldstr. 154; G. van Loo. Plantage 3, R'dam. Beukelsdijk 203 d; E. C. J. Frank, Mldelstegrt. 20. R'dam. v. Beunlngenstr. 4d; A. S. Bakker. He- rengrt. 51. Leeuwarden. Mr. P. J. Troel- straweg 68; R. W. Rueck. Paramarlbo- straat 119. Oeg6tgeest. Salvlaln. 43; A. Slob. Boerhaaveln. 31. Oegstgeest, Leld- sestraatweg 2; J. B. Schuchmann. Lee werlkstr. 45. 's-Gravenhage. de Bruyn str. 25; M. W. C. Moseman, Merelstr. 18. Sint Michielsgestel, Mgr. Hermus- laan 56; A. M. D. van Groenestljn. Roodborststr. 11. Leiderdorp. Santhorst 165; G. L. Engels. Vllststr. 1. Krimpen aan den IJssel. Schepenstraat 8; I H G. Hanewald, Zoeterwoudseslngel 600, 's-Gravenhage, Prins Mauritsln. 106; PR!SAAAV doublé dameshorloge, modern model 115,- (doublé dameshorloges reeds vanaf 64,-) PRISMA^ gouden dameshorloge met gouden band 435,- (gouden dameshorloges met gouden band reeds vanaf 335,-) PRISMA7 gouden dameshorloge 155,- (gouden dameshorloges reeds vanaf 129,-) Alle Prisma horloges Incabloc Shockproof PRISMA HORLOGES Haarlemmerstraat 126 Tel. 21074 - Leiden Schoolstraat 41 - Voorschoten Tel. 01717—2677 PRISMA HORLOGES Prlncestraat 15 Katwijk - TeL 01718—2734 PRISMA HORLOGES Breestraat 75 - Lelden Tel. 25225 PRISMA HORLOGES I. M. LE FEVRE Botermarkt 12 Leiden TeL 25753 PRISMA HORLOGES Maarsmanssteeg 21 - Leiden TeL 20778 PRISMA HORLOGES Haarlemmerstraat 181 Lelden Tel. 24468

Leidsch Dagblad | 1969 | | pagina 3