Tom Okker bij laatste acht Drysdale schakelde Roy Emerson uit. Ik zou een coalitie tegen Merckx willen „Tegen Newcombe wordt liet erg zwaar Zwarte handelaars doen goede zaken Dodelijke a ecu ra tesse Reserves gespaard w» aSSHïS».» Europese titel basketbal (d) Bart Zoet wint Conditie van Franse „oudjes" was beter Met de vlag in top Wim van Velzen wint zomerrit AO Hi A a MAANDAG 30 JUNI 1969 LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT LEIDSCH DAGBLAD - SPORT LEIDSCH DAGBLAD WIMBLEDON (GPD) Tom Okker heeft zijn Wimbledon- prestatie van vorig jaar herhaald. Zaterdag, tegen de avond, schaarde hij zich opnieuw bij de laatste acht van de 128 spelers die aan deze officieuze wereldtitelstrijd zijn begonnen. Het was in feite de gemakkelijkste partij van de vier, die hij deze eerste week op ier achtereenvolgende dagen heeft moeten spelen. Als tegenstander vond hij n.l. tegenover zich de reeds 33-jarige Brit Bobby Wilson, die niet geregeld meer speelt, maar die in het verleden speciaal op Wimbledon meestal opmerkelijke prestaties heeft geleverd. De snelle Haarlemmer had het met de Londense garagehouder niet beter kunnen treffen, want alle andere spelers in de 8ste finales waren van imponerender formaat. Okker heeft dan ook geen set behoeven prijs te geven ill9. 64, 62). hoewel ook in dit geval de Britse veteraan in de beginfase nog aardig heeft tegengestribbeld, hierbij sterk gesteund door het samengedrongen eigen publiek op de nauwe en warme baan 2. Tom Okker kwam toch enigszins getekend van het gras, maar dat was in hoofdzaak toe te schrijven aan de vermoeienissen en vooral de spanning van de eerste week. „Gelukkig krijg ik nu twee dagen rust", stelde hij voldaan vast. terwijl hij kwistig handtekeningen uitdeelde aan bewonderende kostschoolmeisjes. „En dat heb ik wel nodig ook. met John Newcombe als volgende tegenstander". Met een enigszins pijnlijke trek op het bleke gezicht: „Dat wordt natuurlijk erg zwaar. Ik heb hem de laatste maanden weliswaar al drie keer ver slagen. maar dat was op gravel. Op gras ls hij erg goed, kijk maar naar zijn uitslagen tot nu toe". Inderdaad heeft Newcombe twee Jaar geleden Wimbledon- kampioen In zijn vier gespeelde partijen pas twee sets moeten prijsgeven Eén tegen de Zuidslavische prof Nikki Pilic en zaterdag één tegen 'zijn landgenoot Fred Stolle, die Newcombe vlak voor Wim bledon in de finale van Queens nog had verslagen. Newcombe zege vierde met 6-4 7-5, 3-6, 6-3. hoewel Stolle eveneens formidabel op dreef was. De blonde Australiër Newcombe. evenals Okker 25 jaar, speelt weliswaar een weinig spectaculair spel, maar het is van een dodelijke accuratesse en snelheid. Hij geeft zijn tegenstanders op Wimbledon geen enkele gelegenheid op adem te ko™e"- bijvoorbeeld favoriet nr. 1 Rod Laver nog wel eens doet. Newcombe blijft konsckwent het net bestormen en aangezien ook Okker het van vaart en pressie moet hebben, gaat het er maar om wie flitsende geweld de meeste controle zal opbrengen. Tom Okker is in de afgelopen week slechts zelden tot zijn fraaiste spel kunnen komen, hetgeen wel enigszins te begrijpen is.<»»dat hij vooral in deze eerste partijen onder ernstige druk speelde. Vooral nu als prof. was hij bevreesd zijn gezicht te verliezen, door een ne derlaag tegen een van de tegenstanders van de tweede categorie. Daarom was het niet bevreemdend dat hij opmerkte". Het moei-1 lijkste heb ik eigenlijk achter dc rug. Tegen Newcombe dinsdag, zal ik vrijer kunnen spelen, omdat ik weinig teJ^ezim heb Dat heeft de Haarlemmer ook vong jaar getoond, toen hij ln de 8ste finales oud-Wimbledonkampioen Roy Emerson verrassend mt- WIMBLEDON (GPD) De belangstelling voor het Wim bledon-toernooi is dit jaar weer overstelpend groot. Hel aantal aanvragen, omkleed met geld. in januari (nodig wil men kunnen meedoen aan de grote uitloting) is nog nooit zo over weldigend geweest. Vele miljoe nen ponden moesten worden ge retourneerd. Derhalve is de handel in zwarte kaartjes le vendiger en lucratiever dan ooit. Reeds de eerste dagen werd voor een centrecourt-ticket 40 tot 50 gulden geboden en dit bedrag is nu bijna tot het dubbele op gevoerd. Het is dan ook nog maar zel den voorgekomen, dat reeds de eerste nachten fanatieke tennis- fans voor de poorten van Wim bledon in de openlucht bivak keerden om althans toch een kans te maken een staanplaats- je (pal in de zon) voor het centrecourt te veroveren. Een van de zwarte handelaars in tickets vertelde dan ook op gewekt: „Ja, de handel is dit jaar niet slecht. Gelukkig heb ik een flink aantal kaartjes op de kop kunnen tikken. Toch hoop ik dat Laver niet in de finale komt. Dat is nóg beter voor ons". De eerste week Is Wimbledon reeds bezocht door een kleine 170.000 toeschouwers en dat terwijl de eerste dag totaal ver regende. Arthur Ashe in zijn partij tegen Poncho Gonzales. 8ste iinaies oua-wimmcuiwnai«j»«v 'urui ue eers schakelde, die toen nog tot de favorieten gerekend overige ;t* week van Wi*nbledon heeft aan ls de enige zwakke hoop die kan Tom ,je ketoond dat de voornaamste plaatsin- j scharen we ons achter d^ yo(OT^chtige 18:611 de heren tot nu toe aardig rikaanse Aschner met WIMBLEDON GPD Dc eers-met 6-2. 6-3 van het Engelse echt paar Cox. Judith Salome verloor met de Ame- 2, 6-0 in de tot hun recht zijn gekomen. Van de eerste ronde damesdubbelspel van 8 spelers heeft alleen Ken Ro- Curtis'Ziegenfuss (Gbr./VSt.). Ada zyn uitverkiezing als vierde Bakker en Astrid Suurbeek leden ook j geplaatste niet waar kunnen maken een nederlaag. In de tweede ronde Amerikaanse no. 5 Robert Lute uit Califomië. die als enige niet geplaat ste is doorgedrongen tot de laatste acht. Zaterdag maakte hij een ein de aan de aspiraties van de pas 18- jarige Australiër John Alexander, die vorig jaar het Wimbledon-jeugd- toemooi won. Alexander verloor ech ter op het nippertje met 9-7. 4-6, 6-4 (na 3-3) 6-4. De Amerikaan Clark Graebner combinatie Chanfreau/Sherriff. Tenslotte werd Ada Bakker ook in kunt in zo'n partij nooit weten wat er gebeurt' De frele Tom Okker beeft in toer geval zijnweser vannen sparen in de wedstrijd tegen de reeds kalende Bobby Wilson me van 4 2, steunend p j okkpr ziin servicegame uit handen bare, topspin-drives. Onze landgenoot had nogal wat moeite zichzelf op te zwepen tot steeds geconcentreerd spel. Hij moest zichzelf enkele keren manen met luide aanmoedigingen van ..Come on. come on om tevens ook dp soms wat Dartiidige Engelse lijnrechters te kunnen negeren. Ein- deliik m8-8 gingWilson door de knieën, met o.m. twee dubbele I too J geplaatst! bereikte al vru ge- fouten achtereen maar nogmaals moest Okker zijn service prijs- makkelijk de kwartfinale, omdat de geven door slordig serveren en volleren (9-91. Hij ging vervolgens I Spaanse prof Andres G.meno na de echter ziin toevlucht nemen tot verraderlijke geslicede returns en eerste set met 9-7 gewonnen te heb- serveerdeervolgens de set met drie ..aces" uit. J». "U 5-6 in de tweede ten va, Okker na aftop: ..Nee, ik had helemaal geen angst dat ik hem kwam. zijn knie blesseerde en op- niet zou kunnen verslaan. Ook al had ik de eerste set verloren, gaf. B 5—5 bemerkte ik al dat hij vermoeid was Wilson heeft de laatste De Zuidafrikaan Cliff Drysdale <no t'rl nie eesDeeld" schakelde na verbitterde stryd no Wehswaar werd Okker in de tweede set nog enkele malen verrast j 9. de Australiër Roy Emerson uit met door uitschieters van de Brit. maar zelfverzekerd serverend ging he 6-4. 6-8. 0-6. 6-3. 9-7. De Australiër naar 6—4. waarna de derde set nog slechts een speelse formaliteitTony^Roche was <62). Rod Laver, de drievoudige Wimbledonoverheerser. is langs de rand van de afgrond gegaan tegen de lange Stan Smith, de Amerikaanse no. 3. De magere Australiër scheen aanvankelijk naar een comfor tabele zege te snellen met 6—4 6.-2. maar de 22-jarige Amerikaan sloeg onverbiddelijk terug met 7—9. 3—6. Had hij iets meer ervaring gehad, dan zou Laver ongetwijfeld zijn onttroond, want hij kon in de laatste set ternauwernood tweemaal zijn servicegame tot een goed einde brengen. Hij was bijzonder opgelucht toen hij de zege met 63 binnen had. het gemengd dubbelspel uitgescha keld. Met de Tsjech Zednick verloor zij in de eerste ronde met 6-2, 6-4 van Keldie/Urban (Aus./Can. i. ALEXANDRIË (ANP) De Eu ropese Basketbal Federatie heeft tij - j dens een vergadering in Alexandrië besloten dat het toernooi om het I Europees basketbalkampioenschap dames, dat door Nederland wordt ge- I organiseerd, zal plaatsvinden van 10 tof 21 september 1970. Tot het eindtoemooi zijn toege laten: Rusland. Zuid-Slavië, Bulga- I rije. België, Polen en Nederland. Voor 1 dc overige zes plaatsen worden drie kwalificatietoernooien gespeeld. De verdeling van deze drie groepen is als volgt: eerste groep, georgani seerd door Spanje: Frankrijk, Zwit serland, Hongarije en Spanje. Tweede groep: Roemenië, West- Duiteland. Zweden en Oostenrijk. Derde groep: Italië. Tsjechoslowa- kije en Engeland. KRUININGEN (ANP» Bart Zoet heeft zaterdag een profronde over 100 kilometer in Kruiningen gewonnen. Zoet versloeg in de eind sprint zyn medevluchters Serpent De Wit, Zooratjens en Bongers. Dit kopgroep je had zich na 60 kilome ter gevormd. De uitslag is: 1. Zoet (Waerde) 100 kilometer in 1.33.0: 2. Serpenti (Amsterdam»; 3 De Wit (Wormer); 4 Zoontjens «Tilburg»5. Bongers (Apeldoorn) (allen dezelfde tijd als de winnaar); 6. Jan Harings (Sibbe) op 43 seconden. EMMELOORD (ANP» - De Franse oud-internationals hebben zondag in Emmeloord de voetbalinterland tegen Nederland met 1—0 gewonnen. Het enige doelpunt werd zeven minuten voor het einde gemaakt door links binnen Bellot. Voor rust was het een aantrekkelijke wedstrijd, maar de tweede helft, die in stromende re gen werd gespeeld, bood aanzienlijk minder spel. De betere conditie van de Fransen gaf uiteindelijk de door slag. Tot grote teleurstelling van de ongeveer 5000 toeschouwers ontbra ken aan Nederandse zijde Tonny van der Linden, Abe Lenstra en Roel Wiersma. Bij de Fransen lieten Raymond Kopa en Just Fontaine verstek gaan. De opstelling van het Nederlandse team: Roffel; Schaap. Van Stoffe- len, Molmaar en Van Ede; Kreüer- maat en Biesbrouck; Van der Gijp, Bosselaar, Bennaars en Clavan. Paardesport De Franse amazo ne Janou Lefebvre heeft gisteren tijdens het concours hippique in Aken een internationaal puisance- springconcours gewonnen. Atletiek Rudie Mol (GAC> heeft gisteren in Eibergen een nationale 20-km-loop gewonnen. De Hilversum mer won de wedstrijd vrijwel van kop af. Zijn tfjd was 1 uur, 5 min, 29.6 sec. 2) mocht van ge luk spreken dat de Amerikaan Denis Ralston <15de geplaatst) in de vijfde set sterk terugviel, waardoor Roche won met 6-3. 4-6, 7-5, 8-10 6-2 In de kwartfinales komen nu dinsdag tegenover elkaar te staan Rod Laver (Austr.)Cliff Drysdale (Z.A.I. Robert Lutz (VS»Arthur I Ashe (V.S.). John Newcombe (Austr.) —Tom Okker en Clark Graebner j (VS.)Tony Roche (Austr Dames te de Australische Kerry Melville (no 6) reeds in de tweede ronde met 6-2 7-5 buiten het toernooi en Lesley Bowrey kwam zaterdag in de kwart finales door de Zuidafrikaanse Pat Walkden met 6-3, 1-6, 8-6. te ver slaan. Pat Walkden. die voordien voor De 41-jarige Pancho Gonzales, een van de beste spelers die de 1 Btf de dames zijn twee niet-ge- tennishistorie ooit heeft voortgebracht, moest op een afgestampt plaatste speelsters doorgedrongen tot centrecourt in vier sets de aftocht blazen tegen de jeugd van Arthur Ide laatste 8. Dat zijn de Amerikaan- Ashe, maar de grijzende maestro ging ten onder met de vlag in top. j se Rosemary Casals en de Australi- De dankbare toeschouwers deden de „big chief" uitgeleide met een sche Lesly Bowrey-Turner. De kleine ovationeel applaus voor zijn verrukkelijke verweer tegen de donkere, I jongensachtige Rosemary Casals zet- 25-jarige Amerikaan, die niet 75. 46. 63. 63 zegevierde. Het scheelde slechts twee slagen of de grimmige „grootvader van de spelers" had ook de eerste set op zijn naam gebracht. Ashe. thans met ringbaardje en minder in vorm dan vorig jaar, bleek ook nu slechts langzaam op dreef te komen. Zijn anders zo gevreesde service verdween nogal eens in het net. De tegenslag van het verlies van de eerste set met 75 ving Gon zales voortreffelijk op. want hij veroverde ogenblikkelijk nadien I de sensatie had gezorgd de als no. 3 Ashe's service en zuinig zijn krachten sparend voor eigen opslag geplaatste Britse Virginia Wade bracht hij de tweede set met 46 op zijn naam. De fatale doorbraak j een „flop", zoals de Engelse bladen kwam echter in de derde set na 32, toen Gonzales zijn service het bestempelden, te bezorgen van verspeelde met een dubbele fout. Vertwijfeld slingerde hij zijn stalen 7-5,6-1. racket weg. Deze slag kwam hij niet meer te boven. Ashe verhoogde In de kwai teindstryden komen het tempo en prachtig vollerend en passerend brak hij het listige tegenover elkaar te staan Margaret verweer van de oude vos. Voor de kenners was het laatste optreden oourt-Smith (Austr >- Julie Held- wellicht voor altijd - van de Mexicaanse Indiaan op Wimbledon ^ouri echter een bijzondere belevenis, zoals hij het racket nog altijd met een ongeëvenaard gemak en een schitterende timing hanteert. Bij de dames heeft de wat excentrieke Amerikaanse Nancy Richey een kwalijk incident veroorzaakt in de partij tegen de bescheiden, nogal uit de kluiten gewassen Australische Karen Krantzcke. Bij 5—5 in de derde set serveerde de Amerikaanse twee dubbele fouten achtereen en liep toen naar het net omdat zij het niet eens was met de beslissing van de scheidsrechter. Toen dit oponthoud nogal lang duurde, verzocht Karen Krantzcke haar verder te spelen, waarop Nancy Richey haar toevoegde: ..Shut up". De Australische plaatste toen de opmerking: „Ik vraag het alleen maar", waarop de boze Nancy toevoegde: „Zo lang als je bent, shut up". De ontdane Karen Krantzcke verloor prompt de partij. De wed strijdleiding heeft de scheidsrechter gevraagd een uitgebreid rap port over deze affaire uit te brengen. De Australische zal er weinig mee gebaat zijn. man (VS.). Ann Jones (Gr. Br.»- Nancy Richey <VS>, Rosemary Ca sals (VS.)-Lesley Bowrey (Austr.en Judy Tegart. (Austr.)-Billie King- Moffitt (VS.). de titelhoudster. Judy Tegart en Billie King stonden vorig jaar in de finale tegenover elkaar. Wat de Nederlandse dames be treft: In de achtste finales van het damesdubbel werd Betty Stöve met de Britse Williams uitgeschakeld door het als eerste geplaatste Austra lische dubbel Court/Tegart6-2, 6-3. Betty was gelukkiger in het gemengd dubbelspel: met de Australiër Owen Davidson won zij in de eerste ronde OUD ADE De Ren- en Toerver- eniging „Swiftcombinatie" hield zondag op het parcours nabij Oud Ade weer een rit voor de zomercom petitie, welke op het nippertje winst opleverde voor Wim van Vel zen. Hij bleef Cok v. d. Hulst met slechts banddikte verschil de baas. Samen met Theo van Zanten hadden Van Velzen en Van der Hulst zich van de overigen af gezonderd. Met eer lange tempo spurt meende Van der Hulst zijn tegenstanders te kunnen klop pen, maar op de streep werd hfj door Van Velzen verrast. De uitslag: 1. W. van Velzen, 2. C. v. d. Hulst, 3 Th. van Zanten, 4. Peter Akerboom, 5. C. Brussee. Bij de nieuwelingen trok de ja rige Hans v. d. Berg aan het langste eind. Tweede was Gijs Zandbergen en derde Simon Strijk. Willem Was- sink won bij de veteranen vóór Mieremet. In een rit voor dames bleek Riet Heemskerk weer eens sneller dan Erna Meskers. BRUSSEL (GPD) Ik ben nooit achter het ijzeren gordijn geweest, maar ik heb altüd ho ren vertellen dat daar onder de mensen bijzonder veel achter docht heerst. Dat achterdochti ge gedoe ben ik ook tegengeko men in deze Tour de France. Ik weet niet hoe het komt. maar ik mis het gezonde ver trouwen bij velen die iets met de Tour te maken hebben. Er is ook een zenuwachtige stem ming. Niet alleen onder de ren ners, maar ook onder de soigneurs, de mecaniciens en zelfs de journalisten. Ik geloof dat dit komt door de doping-affaires die de laatste maanden niet van de lucht zijn geweest. Ik ben benieuwd hoe deze situatie zich in de komen de dagen gaat ontwikkelen. In tussen hebben me reeds tal van bekenden gevraagd wat ik zou doen, indien ik ditmaal als ploegleider in de ronde zou zün. Nou. voor mü Ls Eddy Merckx de grote favoriet voor de eindzege. Indien ik er al6 ploegleider zou zyn, zou ik zor gen (misschien is dat niet spor tief) dat er een coalitie tegen Merckx zou komen, of beter gezegd, tegen de ploeg van Merckx. Zo'n coalitie moet na tuurlijk zeer serieus worden op gezet wil ze kans van slagen hebben. Er zijn namelijk altüd wel twee of drie ploegen die een dergelüke coalitie ln de grond kunnen boren. Maar goed, al samenwerken de zou Eddy Merckx een ach terstand in het algemeen klas sement bezorgd moeten worden. Dat zou dan kunnen gebeuren door dc samenwerkende ploe gen om beurten te laten aan vallen. Indien Merckx zelf in de aanval zou gaan. zouden deze ploegen er voor moeten zorgen dat het tempo werd afgestopt. Op die manier zou het volgens mü mogelük zün de Belg een aantal minuten achterstand in het algemeen klassement te be zorgen. Maar nogmaals: een derge lijke coalitie zou zeer goed op gezet moeten worden. Indien deze coalitie er niet komt. dan moet Merckx vrij gemakkelük kunnen winnen. Dan wordt het precies hetzelfde als in de vori ge wedstrijden waarin de Belg zijn tactiek zelf bepaalde. Dit laatste nu kan voorkomen wor den door een tactiek toe te pas sen die tegen de tactiek van Merckx ingaat. Eerlyk gezegd heb ik het tot nu toe niet be merkt dat er inderdaad een coalitie tegen Merckx op til is. Wat ik zo opgevangen heb is. dat men speculeert op een slechte dag van Merckx. Men wil hem dan afhaken. Volgens mü is dit gevaarlyk spel. In dien namelük die slechte dag van Merckx uitblüft dan is het niet uitgesloten dat hij de rest een achterstand van enkele mi nuten bezorgt. In dat geval zou het voor Merckx een zeer ge makkelijke tour worden. Ook al omdat ich dan de concurren tie bü de overmacht van Merckx zou neerleggen. Zoals gezegdik zie Merckx als de grote favoriet voor de eindover winning. Kees Pellenaars Nu weet ik dat er verteld wordt, dat hü uit vorm is door die doping-affaire. Dat hü een morele klap heeft gekregen. Hü ziet er inderdaad terneergesla gen uit, maar ik ken hem. Voor de start van ale grote wedstrü- den heeft hij bijna altijd een smoes. De ene keer zegt hü ziek te zijn. de andere keer wil hij niet vertrekken. Maar, reken maar dat hij steeds in vorm is. Volgens mü heeft hem die hele doping-affaire meer goed dan kwaad gedaan. Hij speelt nu ie verongelijkte man. De man die men een groot onrecht heeft aangedaan. Hij hangt de zielige figuur uit. Volgens mij allemaal comedie. Mocht hü in deze Tour de France niet dat bereiken wat zijn grote supportersschare ver wacht, dan heeft hü in ieder ge val al een excuus. Hij zal dan zeggen: ze hebben me moreel kapot gemaakt.

Leidsch Dagblad | 1969 | | pagina 6