Rector verweert zich tegen „wanbeleid bij examens 32.1 Mondlane "s voor hulp weduwe reist door Europa mm „Zittenblijven in belang van leerlingen UNIEK VOOR LEIDEN Caravan stond onder stroom jongen gedood Jaar langer Goed op de ging Op hoogte Nederlander!Kerkelijk leven IN LIBERIA VERMOORD Protest tegen Portugese politiek eft cfióteren Geen opvolger MAANDAG 30 JUNI 1969 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 3 UTRECHT (GPD) Een iets straffer overgangsbeleid is mede de oorzaak geweest van het grote aantal zittenblijvers op het athe neum (vroeger bijzondere hbs) F. de Munnik in Utrecht. Dit is ech ter in het belang van de leerlin gen gedaan, aldus de voorzitter van het schoolbestuur. Onze school is vorig jaar athe neum geworden en het zal steeds moeilijker worden van de hbs-oplei- ding over te stappen naar het athe neum. Ook de kwaliteit van de leer lingen is echter van invloed ge weest. Reotor en schoolbestuur van het atheneum zijn bijzonder geschrokken (ADVERTENTIE) DE KASTEN-SPECIALIST Hooglandse Kerkgracht 4749 hoek Nieuwstraat - Tel. 01710-33078 t ma modellen uniek in de kastenwereld. Haarlem - Den Haag - Leiden BRESKENS (ANP) De negen jarige jongen Martin Schieman uit Hoofdplaat is zaterdagmiddag, toen hy op de camping Zeebad Breskens de caravan van zijn ouders wilde binnengaan, door elektrische stroom gedood. Het jongetje had gezwom men en wilde daarna de caravan binnengaan. Toen hij het metalen trapje van de met aluminiumplaten beklede ca ravan opliep en de deurknop vast greep, sloeg hij achterover, maar bleef met zijn hand aan de knop hangen. Een meisje, dat bij de cara van stond, trok hem van de deur weg. Het meisje is niets overkomen, omdat zij rubberschoenen droeg. Martin Schieman was op blote voe ten. Een onderzoek van de technische recherche, die de in beslag geno men caravan heeft doorgemeten, heeft zondagmiddag uitgewezen, dat de wagen, die zaterdagmiddag kort voor het gebeurde op het lichtnet van de camping was aangesloten, onder stroom stond. De caravan was gloednieuw. Hij was donderdag aangeschaft. Tijdens het aansluiten van de stroom zater dagmiddag is volgens de recherche waarschijnlijk de bedrading stukge gaan. van de felle reacties die het grote aantal zittenblijvers op deze school bij de ouders heeft opgeroepen. Van de 219 leerlingen in de eerste t/m de vierde zijn er 104 bevorderd, 111 af gewezen en 4 hebben een herexamen gekregen. Vooral in de tweede klas is het aantal zittenblijvers hoog. Een groep oudei's heeft de minister van Onder wijs een telegram gestuurd met het verzoek een onderzoek in te stellen naar „het wanbeleid bij de over gangsexamens". Gebrek aan soepelheid kan ons echter niet verweten worden, meent rector J. P. A. Dekker, er zijn voor het eerste kinderen overgegaan die vier vijven op hun rapport hadden. Bij de 36 (van de 54 leerlingen) zit- tenblijvers in de tweede klas zijn er 13 die al voor de tweede keer in die klas zitten. Zij mogen dit leerjaar nog voor een derde keer overdoen. De Munnik is vorig jaar een Athe neum geworden en dit betekent dat de kinderen die nu in de tweede klas zijn blijven zitten in de atheneum-op leiding komen. Deze is zesjarig en zittenblijvers moeten dus een jaar langer naar school. De heer Ver- mooten, voorzitter van het school bestuur: „Het overstappen van hbs naar atheneum zal in de loop van de opleiding steeds moeilijker worden. In de tweede hebben zittenblijvers nu te maken met een ander wiskun deonderwijs. In de derde is het taal onderwijs anders geworden en in de vierde acht ik het overstappen vrij wel onmogelijk. Het beleid is dus in het belang van de kinderen gevoerd Een leerling meeslepen heeft totaal geen zin. De leerling moet toch uit eindelijk eindeaxmen doen". Op een forum heeft het schoolbe stuur gezegd dat als de ouders hun kinderen een driejarige hbs-opleiding wilden geven voor deze leerlingen dus een grootst mogelijke soepelheid betracht zou worden. Geen van de ouders is hier toen op ingegaan. ItlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillllllllllllllltllllllltllHIIIIHtlttlllllllllllHIHIIIHIIIHttHIHinHllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllltlllllllllllllllllllllllllli IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIHl SCHIPHOL (ANP) De stipt heidsactie van de verkeersleiders heeft het luchttverkeer op de lucht haven Schiphol het afgelopen week einde niet noemenswaardig ver traagd. Zowel de uitgaande als de binnenkomende vliegtuigen (waaron der veel charters met vakantiegan gers) waren in de vroege ochtend uren en tijdens de spitstijd van ne gen tot tien uur vrijwel allemaal op tijd. Slechts enkele toestellen hadden een kwartier vertraging. Alleen de machines uit New York kwamen soms enkele uren te laat binnen, maar dat kwam doordat ze te laat van Kennedy Airport waren vertrok ken tengevolge van een soortgelijke actie van de Amerikaanse verkeers leiders. „Het gaat pas spannen als de ver tragingen zo zijn opgelopen, dat de opstelplaatsen aan de pieren de vliegtuigen niet meer kunnen ver werken. Dan zullen we de machines moeten doorsturen naar het vracht platform. Maar zover is het gelukkig nog niet, aan de pieren is nog plaats genoeg", aldus een woordvoerder van de Sohipholpersdienst. De voorzitter van het luchtver- keersleidersgilde, de heer T. M- van Galen, zei te verwachten dat de actie pas over ongeveer een week effect zou kunnen gaan sorteren met ver tragingen van een tot acht tien uur. De ouders krijgen behalve de ge wone rapporten elke drie weken een overzicht van de vorderingen van hun kind. Het schoolbestuur meent dan NED. HERV. KERK Beroepen te Eemnes Buiten, Haaf- ten, Kamerik, Mastenbroek en te Neerlangbroek G. C. Kunz, kandidaat te Delft, te Nes en Wierum D. Nyen- huis, kandidaat te Putten, te Vollen- hove P. C. Snoep te Wagenborgen, te Berlkum P. van Waakeren te ww MONROVIA—Liberia (AP) —De öök~da*t"de ouders goed* op'de'hoog- 36-jarige Westduitse Jerry Hug. die tp ninptpii -Hin irowwct in Monrovia voor een Amerikaanse De Munnik is opgezet om leerlin- bandenfabriek werkt, heeft zich j Schalkwijk, te Genderen A. de Kei gen. die op andere scholen niet wor- «Tldag tn een ba>' doodgeschoten na zer. kandidaat te Stad aan het Ha- de Nederlander J. Barcus te heb- ringvliet. Aangenomen naar Den ben vermoord. den toegelaten, toch nog een kans te geven. Op een gegeven ogenblik moe ten echter ook wij zeggen: het gaat niet meer, en die klap komt natuur- COai >.vun .aotu6 «.c 0 lijk hard aan bij de ouders, aldus de bar was binnengekomen. De Duitser leren en en voor p I Bommel J. Ouwendijk. kandidaat te ^Volgens ooggetuigen viel Barcus I goes ter berg, die bedankte voor Mee- een vrouw lastig die met Hug de voorzitter. Vanavond worden alle problemen besproken op een vergadering met rector, schoolbestuur en ouders. Ook de inspecteur van het onderwijs is uitgenodigd. trok toen een pistool en schoot hem neer, waarna hij de loop in zijn mond stak en de trekker overhaal de. Volgens het blad „Saturday chronicle" is Barcus op weg naar het ziekenhuis overleden. HIIHIIIIIMItinilllllHinilHIIIIIIIIIIIIIIIHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIHIIIIIIIHIIIIIII' llllllllinilllllllilllinillllHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIUiUMI LEIDEN (ANP) Een zestigtal j jongeren- en studentenorganisaties1 heeft gisteren een brief gericht aan de leden van de vaste commissie voor Buitenlandse Zaken uit de Tweede Kamer. In deze brief spreken zij 1 hun verontrusting uit over „de toe standen welke in de Portugese ge biedsdelen in zuidelijk Afrika voor komen, over de door Portugal ge voerde koloniale oorlog die dezetoe standen tracht in stand te houden en vooral ook over de Nederlandse po litiek. zoals die door de regering wordt gevoerd in de Verenigde Na ties en andere internationale orga nisaties". De organisaties doen een beroep op het parlement een gedegen onder zoek te laten instellen naar het ge bruik van NAVO-wapens door Por tugal en het streven naai' onafhan kelijkheid van de Portugese koloniën daadwerkelijk te steunen. De brief is o.a. getekend door de jongerenorganisaties van de vijf gro te partijen, de diverse werkgroe pen zuidelijk Afrika in de verschil- lende universiteitssteden (o.a. in Lei- j den) de grondraden van de univer siteiten, de Ned. Studentenraad, Shalom en het Angola-comité. GEREF. KERKEN Beroepen te Drachtstercompagnie en te Heinenoord J. G. J. v. Echten, j kandidaat te Eestrum. NEDERLAND I 6.15 Tour de France: samenvatting vandaag verreden etappe (NOS) 6.50 Pluimpje (NOS) 7.00 Journaal (NOS) 7.07 Holland Festival ter discussie teach in (VARA) 8.00 Journaal (NOS) 8.20 De Shadoks en de Gibis, tv-strip, in kleur (VARA) 8.22 Met de muziek mee: gevarieerd muziekprogramma (VARA) Journaal (NOS) 10.10 NEDERLAND II 6.50 7.00 7.03 7.30 Pluimpje (NOS) Journaal (NOS) Scala, informatief programma (NOS) *n Andere wereld, natuurfilm uit de serie Survival, in kleur (KRO) 8.00 Journaal (NOS) 8.20 Wat nu, grote man? De crisis, tv-feuilleton (KRO) 9.20 De kleine demokratie: werking van de demokra- tie in de sport (KRO) 9.52 Vive le Tour, film rondom de Tour de France, in kleur (KRO) 10.10 Journaal (NOS) De AVRO was gisteren gauw klaar. Om tien uur mochten we vaji Siebe en de zijnen al naai- bed. We hadden toen ove rigens geen onaantrekkelijk programma te zien gekregen, met als triest stemmend onder deel het afscheid van Pierre Janssen, na tien jaar kunst grepen in 65 uitzendingen. Ik zal hem missen. Voor mij was hy eerst een fascinerende per soonlijkheid (ik wist niet wat me overkwam, de eerste keer dat ik hem zag en hij me pak te). Die geboeidheid bleef lange tijd, want is het niet fascine rend om een hal fvolk op een unieke, vibrerende manier duidelijk te zien maken dat een kunstenaar geen charlatan is maar een man vol bedoelin gen, die ook ten goede kunnen komen aan hen die buiten de kunst staan? Na een tijdje (jaren) dacht ik: en nu ter za ke, nu weten de mensen dat kunstenaars en kunst au se- rieux genomen mogen worden, nu gaan we over de kunst zelf praten en over de waardever schillen in de kunst. De vraag waarom Karei Appel wel goed is en de tekening van mijn kleine broertje niet, of ook, of beter en waarom die man bij die koe bij die boom niet kunst is, en die man by die stier bij die boom wel. Toen begon ik te ontdekken dat Pierre Janssen daar nooit aan toe kwam, hij beschreef op weergaloze wijze het wuivend graan, maar aan broodbezor ging is hy eigenlijk nooit toe gekomen. Dat is een tekort, het „jans- selijk" tekort, waarop gewezen moet worden, zonder dat het afbreuk hoeft te doen aan de waardering voor wat hij wel kan en daarom ook tien jaren lang deed: one wijzen op de ge heimen van de kunst. („Een danseres van Degas is niet zo maar een danseres, zelfs niet „de" danseres, maar de moe heid van alle mensen). Er zou nu iemand moeten komen die de draad opneemt en ons weg wijs maakt in de verf van de kunst, de penseelstreek en het marmer. Toen ik Pierre Jans- sens tekort eenmaal ont dekt had, hoefde ik hem alleen nog maar zelf te leren kennen om hem toch te blijven waar deren. Want hy is altyd zich zelf gebleven, hy heeft op de goede momenten party getrok ken voor de goede partyen en bovendien weet ik nu dat hy de indruk mag maken een on zeker. tastend man te zyn, in werkelijkheid is hy de beste ta felredenaar a l'improviste die ik ken, iemand wiens voor de vuist weg uitgesproken spee ches je zo zou kunnen afdruk ken". Als hommage had de AVRO hem, dunkt me, voor zyn laatste uitzending wel wat kleur kunnen aanbieden. De VPRO had zondag op Ne derland 1 een goed en ook ac tueel aangepast programma, met korte items over de NAVO- steun aan Portugal en het over- lyden van Judy Garland. In „Wereld op Wielen" kon Fred van der Vlugt in zyn autotest weinig hoopgevends melden over de Triumph Herald, en in de Oude Draaidoos had Simon van Collem een heel belang wekkend interview met een zeer belangwekkende filmer uit de jaren-twintig. Abel Gance. Vooral de werkopnamen waren fascinerend. Het belangrijkste programma was nochtans dat over Syrië van Roelof Kiers, die met ca meraman Peter Bos als eerste Nederlandse tv-team in Syrië werd toegelaten, zy het niet zonder beperkende bepalingen. Kiers had deze reportage niet zonder ironische distantie ge maakt, by zyn interviews met een officiële woordvoerder, een onteigende fabrieksdirecteur en een welgestelde employé deelde hij wel degeiyk plaagstootjes uit, maar daar bleef het dan ook by. Als de zoon van de ont eigende directeur zegt dat zyn vader vroeger zoveel voor de arbeiders deed. had ik ge vraagd: wat dan? Op de vraag of hy, ondanks de officiële te genzin tegen deze muziek, vry in zyn doen en laten was, ant woordde een pop-musicus „Enigszins, en om de waarheid te zeggen: nee." In welk op zicht niet. had ik willen weten, want hy stond toch te spelen in die club? Kiers stelde wel een vraag over de censuur, maar niet over politieke gevangenen, de positie van de Syrische Joden, de ver houding met koning Hoessein van Jordanië en zo was er nog wel het een en ander. Misschien miste ik die onderwerpen om dat een toegezegd interview met de president van Syrië op het laatste moment wred afge zegd. maar daar had dan een andere oplossing voor gevonden moeten worden. N.S. DEN HAAG (GPD) De wedu we van de op 3 februari van dit jaar in Dar es Salaam (Tanzanië) vermoorde Mozambikaanse vrij heidsstrijder dr. Eduardo Mondlane, is gistermiddag per vliegtuig in ons land aangekomen, waar zij tot dins dag de gast is van het Angola-co mité. Mevrouw Mondlane is hier om contacten te leggen met Nederland se instellingen, die het werk van het Mozambique Instituut financieel steunen, o.a. de Nederlands Her- vormde Kerk. het NOVIB en de Stichting oecumenische hulp voor vluchtelingen. Vermoedelyk zal zy een onderhoud hebben met minister Udink. Ook staat een gesprek met vertegenwoordigers van de FJG (Federatie van jongerengroepen in de PvdA) en de Arjos (Anti-revo lutionaire jongerenorganisatie) op haar programma. Deze organi saties gaan een „Mozambique-cam- pagne" voeren om de aandacht te vestigen op de guerrilla die het „Be- vrydingsfront van Mozambique" de „Frelimo", tegen het Portugese bewind voert. Mondlane werd gedood door een tydbom. die hem per post werd toe gezonden. Hy vond de dood in zyn werkkamer aan het strand van Dar es Salaam. Het postpakket, voorzien var de mededeling „vertrouwelyk en persoonlyk" ontplofte onmiddel lijk nadat Mondlane het had open gemaakt. „We weten nog steeds niet wie het heeft gedaan", aldus mevr. Mond lane, die de Portugezen van deze daad beschuldigt. De verhalen over onderlinge verdeeldheid, over ambi tieuze leiders en over corruptie acht zü „sterk overdreven". „Ik ontken niet dat er moeilykheden waren en zyn op dit punt. Niet iedereen was het eens met rniin man. Maar wat allen gemeen hebben is de bevry- ding van hun land. De Frelimo is niet in elkaar geploft. We zyn ster ker dan ooit". Over het uitblijven van de benoe ming van een opvolger verklaarde zy: „Er zyn onder de vriiheidsstrij ders jonge krachtige mensenlei ders misschien Maar niemand heef behoefte gevoeld myn man op te vol gen. Dat is een psychologische kwes tie. Eerst was er de verbijstering, de schrik over de dood van Mondlane Toen kwam de woede. Wy willen de Portugezen tonen, dat een moord on? niet afschrikt. De Frelimo wordt nu geleid door een raad. Misschier treedt over een paar jaar een nieu we leider op de voorgrond. Er zil een stuk piëteit en respect voor de dode in het feit. dat er nog geer nieuwe president is gekozen". Over de activiteiten van het Mo zambique instituut nu„Het accent is verlegd van vluchtelingenhulp naar Stpiin ïiij ^ÏIPVP maatschappelijk werk. In het bevry- UlCUll L11L VT^llC/VC/ de deel van Zuid-Mozambique geven we onderwijs aan twintigduizend kin deren. In Tanzanië hebben we een ziekenhuis, een verpleegsters- en een onderwijzersopleiding. De opbouw van een goed functionerend gezond heidsapparaat is onze grootste zorg. Het liefste zouden we morgen nog Dar es Salaam verlaten om ons in Mozambique zelf te vestigen. De Por tugezen houden ons niet tegen, maar een verhuizing is onmogelyk omdat de communicatiemiddelen in Mozam bique onvoldoende zijn. Er is in het vrije deel geen vliegveld. Er zyn geen wegen en geen vervoermidde- len". Mevi'. Mondlane bleek verder van mening, dat Portugal teert op zyn NAVO bondgenoten door gebruik te maken van door NAVO-landen gele verde wapens. Nederland zou druk moeten uitoe fenen op landen als West-Duitsland en Frankrijk. Het moet hier in Euro pa en in de Verenigde Staten duide- lyk wordt dat de wereld niet op houdt te bestaan als Portugal uit Afrika verdwijnt. Wat zeggen de po litieke vrienden van Portugal nu? Ze praten over 't belang van Portugees- Afrikaanse gebieden voor de veilig heid van Europa. Zoals een groot aantal Afrikaan se staten militaire steun verleent aan de Frelimo, dat erkend wordt door de Organisatie van Afrikaanse Eenheid als rechtmatige vertegen woordiger van het volk van Mozam bique. zo ook ontvangt de sociale pendant van de Frelimo. het Mo zambique Instituut, veel steun. Ook in Europa en de Verenigde Staten, zy 't dat de steun uit die landen van de kerk en van liefdadigheidsinstel lingen komt. Mevr. Mondlane reist vanuit ons land naar Zwitserland, waar ze ontmoetingen heeft met ver tegenwoordigers van de Wereldraad van Kerken, een van de grootste sponsors van haar instituut. VOOR MAANDAG 30 JUNI Hilversum 1, 402 in. AVRO: 18.00 Stereo: Meisjeskoor met instrumentaal sextet. 18.19 Gram. muz. 18.30 Nws. 18.41 Act. 19.00 Lite- ïama raalokr. over boeken, schrijvers en toneel. 19.15 Stereo: NCRV-Vocaal ensemble: mod koorwerken. 19.45 Stereo: licht instrumentaal trio (gr NOS: 20.00 Stereo; Holland Festival 1969: Sopraan en piano. Nederl. Strijk kwartet en plano: klass. muz. (Vooral in de pauze en na afloop: Festlvalnws en inform.). NCRV: 22.30 Nws. 22.40 Meded. 22.45 Avondoverdenking 22.55 Stereo: Lichte gram.muz. 23.55-24.00 Nws. Hilversum 2, 298 m. KRO: 18.00 Nws. 18.11 Radlojourn. i 18.30 Stereo: A la carte: tafelmuziek. 19.30 Nws. 19.35 RVU: Overheid en; sport. NOS: 20.05 Afbraak en opbouw 1 in de Haagse binnenstad, een discus sie over de schilderswijk. 20.30 Stereo: Licht ?r.muz. 20.40 Van belang stelling alléén kan de mens niet leven f documentaire 2120 Gamma van j alpha en beta: een progr. over re cente vorderingen in de wetenschap. 1 22 20 Bona zonder naam: Ook een an der weet het een en ander!, lez 22.30 Nws. AVRO: 22.40 Radlojourn NOS: plm. 22.55 Nabeschouwing Ronde van Frankrijk 1969. 23.02 Radiorama: een veertiendaags mini-magazine. 23.25 Jazz uit het historisch archief 23.55- 24.00 Nws GRAMMOFOONPLATEN- PROGRAMMA (Over de 4e l(|n) van 18-20 uur. I. Ralph Vaughan Williams Fanta sie over een thema van Thomas Tal lis (14 min.) Pittsburgh's Symphonie Orkest o.l.v. William Steinberg. II Benjamin Britten 1. Variaties over een thema van Frank Bridge op 10 Introduction and Theme - Adiagio - (29 min.) March Romance Aria Ita- liana Bourrée classique Wiener Wal- zer Moto perpetuo Funeral march Chant Fugue and finale Bath Festival Orkest o.l.v. Yehudl Menuhln. 2 Les Illuminations op. 18 (21 min.) Fanfare Villes Phrase Antique Royau- té Marine Interlude Being Beauteous Parade Départ. Janlne Micheau so- §raan Lamoureux Orkest o.l.v. Paul acher. Ill Michael Tlppett 1 Fantasia concert tante over een thema van Corellei Yeh- di Menuhln Robert Masters viool De rek Simpson cello Bath Festival Ork. o.l. Michael Tlppett. (18 min.) 2. Concert voor piano en orkest (32 min.) Allegro non troppo Molto lento stranqulllo Vivace John Ogdon pia no Philharmonia orkest o.l.v. Colin Davis 10.10 Arb.vlt.: populair verz.plprogr. I (11.00-11.02 Nws.). 11.30 Rondom 121 progr. voor de vr. (Om 11.55 Beurs- ber. 1230 Overheldsvoorl Ultz voor de landb 12 40 Sportrevue. 13.00 Nws. 13.11 Radiojournaal NOS: 13.30 Klein chanson 14.00 De Inhuldiging van Prins Charles als Prins van Wales 14.30 Spiegel van België: muz. en nws van onze zuiderburen. AVRO: 15.00 Kerkorgelconcert: mod muz. 15.35 Klass pianomuz (gr.) 16 00 Nws. 16.02 Kunstkroniek 16.20 Stereo: mod. orkjnuz. 17.00 Stereo: Big Band Beat: The Skymasters met zangsol. 17.25 Jazz Spectrum 17.50 Wimbledon Ten niskampioenschappen plm. 17.55 Me dedelingen. Hilversum 3, 240 m. en FM VARA: 9.00 Nws. 9.02 Plaatjee voor de pep (1000 Nws.). 11.00 Nws. 11.03 Een opvallend vrolijke gev. visite: il.p VOOR DINSDAG 1 JULI Hilversum 1, 402 in. NCRV: 7.00 Nws. 7.10 Het levende woord. 7 15 Op het eerste gehoor: lich te gram.muz met nws en act 8 00 Nws. 8.11 Gewijde muz. 8.30 Nws. 8.32 Vakantletips 8.45 Voor de hulsvr. (9 00 -9.10 Gymn. voor de huisvr.). 9.35 Wa- terst. 9.40 Mod. Jazzmuz. (gr.). 10.00 Tussen de tijden, lez. 10.15 Stereo: Ita- Operette tot twee: ge progr. <12.22 Wij van het 11.55 Meded KRO: 12.00 Van twaalf land 12.26 Meded t b v land- en tulnb 12.30 Nws. 12.41 Act. 1300 Raden maar 14.00 Stereo: Promenade- ork. populair klass. muz 1430 Pizzica to: muzikaal middagmagazine (1600- 1602 Nws.). Overheldsvoorl.: 17.00 Folklore ln de Nederl Antillen. Vraag gesprek van Raymundo Debrot met pater Bren--*--- kinderen. licht pl.progr. 13.03 Ronde van Frankrijk' 13.08 Eks- (12.00 Nws.) 13.00 Nws pres: licht pl.progr. (14.00 Nws. 14.0 1408 Ronde van Frankrijk). 15.00 Nws. 15.03 Ronde van Frankrijk 15.08 Drie-draai: licht pl.progr. 16.00 Nws. (Tussen 16.00 en 17.30 uur onderbre king voor een rep. van de Ronde van Frankrijk) 16.03-18.00 Mix: licht pl - progr. (17.00-17.02 Nws.). TELEVISIEPROGRAMMA'S NOS: 1600-17.05 Vak.progr. voor de Jeugd. 18.15 Tour de France: sa menvatting van de vandaag verre- laanse Duitse en Russische opera-a- "»envattlne van de ia's 11.00 Nws.: 11 02 Stereo: Operette r®" ®taPPe 1850 K1 Pluimpje NOS: --- K 19.00 Journ CVK IKOR RKK: 19 07 Hilversum 2, 298 m AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Ochtendgvmn 7.20 Stereo: lichte gram muz. 8.00 Nws 8.11 Radlojourn. 8.20 Stereo: lichte gram.muz. (8.30-833 De groenteman) 8.50 Morg langstellii leven... (II). documentaire 9.40 Mu- lit de Middeleeuwen en Renais- AVRO: 10.00 Voor de kleuters. Kenmerk/ de wekeliJkse~ïn7ormatleru- Jiiek over kerk en samenleving. AVRO: 19.32 KI.: AVRO's Sportpano- rama NOS: 20.00 Journ, AVRO: 20 20 AVRO's Televizler 20.45 KI.: Vers 2 - f?1? «^u„srtlsch P°em <herh. van 28 mei J.l.) 21.25 KI High Chaparral, TV- feullleton NOS: 22.15-22.20 Journ. Nederland II NOS: 18.50 KI.: Pluimpje NOS: 19.00 Journ. 19.03 Wooblnda, TV-serle voor sfe Jeugd. 19.28 Scala: inform, progr I NOS: 20 00 Journ NOS: 20.20 Dubbel- ?Pio£. JV-DIm 21.10 Het Generatie Conflict documentaire (2) (prod, van lichte de CBS) 22 00 KI Verbinding met Wales samenvatting van de vanmld- Mo^enwhdlng NOS. 900 Van be- dag plaatsgevonden offlcléll ïnhCldl stelling alléén kan de mens niet ,ng vnn d- Prince of Wr-'e 2' 1:m I-.documentaire 9.40 Mu- Journ 22 30-23 00 ki wimhi®*™ Journ 22 30-23 00 ici WhnMtdon "sa- menvattlng van de vandaag gespeelde wedstryden kwartfinales heren-enkel.

Leidsch Dagblad | 1969 | | pagina 5