Hartelijk afscheid van pastoor Rouw PLOEG UIT DEN HAAG WINT JEUGD EHBO-WEDSTRIJDEN Ft SIE ZENDINGSAKAD IN BAARN EN OEGSTGEEST Diamanten echtpaar in Leiden Val Engelse toeriste opzet uit trem geen Tachtig paren deden mee aan visserijdrive Aanleg sporthal onder de loupe Koorfestival Scheveningen besloten Academische examens Met gestolen auto tegen lichtmast Weipoort patiënten vierden opening HAN K OVERLEDEN Eindexamens HTS-Haarlem Postduiveniiieuws Kaatsontmoetin Viswedstrijden PAGiNA 14 LEIDSCD DAGBLAD MAANDAG 30 JUNI 1969 WASSENAAR Pastoor H. A. A. Rouw van de St.-Willibrordparochie In Wassenaar, die op 1 juli zyn func tie neerlegt, heeft gisteren afscheid genomen. 's-Middags werd hem door het kerkbestuur in het Jeroenhuis een receptie aangeboden, die door zeer velen werd bezocht. Vele paro chianen kwamen de pastoor de hand drukken en vrijwel alle parochiële verenigingen en instellingen waren vertegenwoordigd. Namens het gemeentebestuur kwam wethouder mr. N. W. A. Brink de scheidende pastoor de beste wensen voor de toekomst aanbieden. De Ne derlandse hervormde kerk in Wasse naar was vertegenwoordigd door twee predikanten, dr. Th. C. Frederikse en ds. J. A. G. van Zanten. Er werden tijdens de receptie en kele toespraken gehouden. De voor zitter van het kerkbestuur, ir. J. W. Wellen dankte de pastoor voor het werk, dat hij gedurende 8 Jaron in Wassenaar heeft verricht. De heer Wellen herinnerde aan de verbou wing van de kerk en de modernise ring van het Jeroenhuis als twee van de zaken die de bijzondere aandacht van de pastooor hebben gehad. Na mens het kerkbestuur en namens de parochianen bood hij de scheidende pastoor een enveloppe met inhoud aan „als aanvulling op de emeritaats- uitkering". Pastoor Rouw sprak een dank woord. Dominee J. A. G. van Zanten sprak de scheidende pastoor toe na mens de hervormde gemeente en dankte hem voor zyn activiteiten op oecumenisch gebied. Een deputatie van leerlingen van de St.-Bonifaciusschool. kwam de pastoor verrassen met een geschenk onder couvert. Op de foto: Pastoor Rouw in ge sprek met notaris J. S. Borst, 'Foto LD/Holvast). DEN HAAG (ANP) In de Kur- zaal in Scheveningen ré zaterdag avond het internationale koorfestival besloten. De afgelopen week hebben tientallen koren uit binnen- en bui tenland in het concours-gedeelte van het festival gestreden om de prijzen in vele categorieën. Een aantal van de koren trad daarnaast op in een serie concerten. In de hoogste afdeling van het concours werden de beste prestaties geleverd door het koor ..Ceska Pisen" uit Pilzen in Tsjecho-Slowakije (ge mengd koon. ..The Mount Holoycke Chamber Singers uit South Hadley in de Verenigde Staten (vrouwen koor), „Lauwerkrans" uit Mechelen in België (mannenkoor), „Umelecky Soubor Pr aha" uit Praag (jeugdkoor gelijke stemmen). .Mariakoren" uit Vasteras in Zweden jeugdstemmen ongelijke stemmen), het „Seventh Army Soldiers Chorus een militair koor uit Amerika, gelegerd in Heidel- berg (militaire koren» en het Alge meen Amsterdams Bejaardenkoor (bejaardenkoren). De bijzondere prijs van de gemeente Den Haag was voor het koor met het hoogste aantal pun ten: het „Mariakoren" uit Zweden, dat ook in een aantal afdelingen meer prijzen behaalde. Het koor ver zamelde 400 punten. Het Nederlandse koor met de meeste punten was het kleinkoor van het St. Maartencollege in Voorburg met 357 punten. Tijdens het slotconcert van het fes tival trad een aantal van de winnen de koren op. OEGSTGEEST De Haagse jon gelui van het Jeugd Rode-Kruis heeft zaterdag tijdens het elfde in ternationale jeugd E.H.B.O.-toernooi de eerste plaats veroverd en daar mee de wisselprijs (statuette) ver- LEIDEN Enige dagen geleden kregen de heer en mevrouw Van der Klaauw-Mulder uit de Dillen burgstraat 2 een briefje van de bur gemeester. In deze brief vroeg hij of het schikte, dat hy dinsdag 1 juli even langs kon komen om het echt paar te feliciteren met zijn zestigja rig huwelijksfeest. Dat schikt wel en de burgemeester en zijn vrouw wor den nu morgen in de Dillenburgstraat verwacht. De heer Van der Klaauw vindt dat wel aardig, want hij heeft de burge meester nog nooit persoonlijk ont moet. Hij kent hem natuurlijk wel zoals hy alle burgemeesters van Leiden kent, die gedurende zijn drie- entachtigjarig leven „geregeerd" hebben. De heer en mevrouw Van der Klaauw zijn echte Leidenaars. De heer Van der Klaauw was enige tijd schippersknecht („Dat was niks"), maar bracht het grootste deel van zijn leven door in het magazijn van de voormalige conservenfabriek Tie- leman en Dros. Mevrouw Van der Klaauw. even eens drieëntachtig jaar, vertelt dat ze graag in een bejaardentehuis zou zitten met haar man. Ze hebben al ingeschreven, maar er is geen plaats. Overigens kunnen ze nog goed uit de voeten. Mevrouw Van der Klaauw doet nog steeds het huishouden en iedere avond kijken de beide echtelieden naar de televi sie. Toneel geniet de voorkeur van de diamanten bruid. Ze is er mee opgegroeid. Vroeger moest ze haar vader vaak overhoren als hy thuis zyn rol voor het amateurtoneel in studeerde. Zo heeft ze haar liefde voor toneel opgedaan. En ze laat het niet alleen by toneelkijken. Het dagelijkse leven is een voortdurend toneelspel voor mevrouw Van der Klaauw, die een geweldig gevoel voor humor heeft en dat zal er be slist toe bijdragen, dat het feest op 7 juli (de eigenlijke bruiloftsdag) samen met de twee kinderen, acht kleinkinderen en de vele achter kleinkinderen vrolijk gevierd zal worden. Echtpaar Van de Klaauw- Mulder. Foto LD/Holvast) UTRECHT OEGSTGEEST (ANP) Als de Generale Synode van de ge reformeerde kerken daarmee ak koord gaat, zal er 'n fusie tot stand komen tussen de Hervormde Zen dingshogeschool in Oegstgeest en hel Gereformeerde Zendingsseminarie in Baarn. Aan deze beide scholen wor den vrijwel alle protestantse zen dingswerkers uit Nederland opgeleid. De kleinere kerken hebben namelijk geen eigen opleiding en sturen hun kandidaten doorgaans naar Baarn of Oegsgeest. Het voorstel tot deze fusie is bij de Generale Synode ingediend door het Deputaatschap voor de Zending van de Gereformeeerde Kerken. De sy node van de Hervormde Kerk heeft het plan reeds goedgekeurd. Een van de voornaamste argumenten voer deze samenwerking is het feit, dat de Hervormde en de Gereformeerde zending al jarenlang samenwerken in de theologische hogescholen in j Indonesië. Van beide kanten stuurt men docenten en helpt men ook fi nancieel. I Aan deze samenwerking bij de predikantsopleiding in Indonesië I hebben de gereformeerde synodes in I het verleden steeds hun goedkeuring gehecht. Zy vloeide voort uit de oe cumenische situatie, waarin de ker ken in Indonesië zich bevinden. j Trouwens niet alleen in Indonesië, I maar in vrijwel alle zendingsgebie- den is interkerkelijke samenwerking ontstaan, in de eerste plaats met de jonge zelfstandige kerken overzee maar ook met de zending van andere i kerken uit Europa en Amerika. De deputaten komen tot de con clusie. dat men de zusterkerken j overzee het beste dient, door 'ook de organisatie van de opleiding af te stemmen op de situatie waarin de kerken geplaatst zijn. Overigens gaat, aldus het rapport, de in Ne derland beoogde samenwerking veel LEIDEN In Vlaardingen botste zaterdagnacht een in Leiden gesto len personenauto tegen een licht mast. De bestuurder nam na het on geluk ijlings de benen. De wagen, toebehorend aan een Leidenaar, bleek eerdei- op de avond van de Breestraat te zijn weggenomen. LEIDEN De patiënten van hui ze De Weipoort (tehuis van de stich ting Gemiva voor de verpleging en verzorging van geestelijk minder va liden) hebben de opening van deze verpleeginrichting op hun eigen wijze gevierd. De ochtend verliep, na de koffie met gebak, met voordrachten en toneelstukjes die werden opge voerd door de kinderen van de di verse afdelingen. 's Middags werd er. ander een stra lend zonnetje, een tuinfeest gehou den in de boomgaard achter het huis aan de Vrouwenweg, compleet met draaiorgel en yscoman. Tot slot van het feest trad in de avonduren het Artiesten-Palet op. met een geheel op de kinderen afgestemd program ma van harmonie-muziek, zang. goochelen en buikspreken. Voor het personeel van huize „De Weipoort" is er in het kader van de opening een cabaret-dansant ge weest. dat werd gehouden in Ons Huis te Zoeterwoude. De postduivenvereniging „War mond" hield een wedvlucht voor oude duiven vanaf Ghateauroux. De uitslag luidt: dr. J. Venker 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 10: J. Smeets 8 en J. C. de Koekkoek 9. Zondag werd er een vlucht vanaf Eindhoven gehouden voor jonge dui ven. Hier was de uitslag: dr. J. Ven ker 1. 8: A. v. d. Drift 2. 4, 10: J. Diemei 3; J. C. de Koekoek 5, 6: A. J. van Oostdam 7 en Q .Beugelsdijk 9. minder ver dan b.v. in Indonesië. Daar werkt men samen aan de vol ledige predikants-opleiding. Hier in Nederland gaat het alleen om de missionaire na-opleiding van studen ten. die hun volledige theologische vorming reeds ontvingen bij hun eigen kerkverband. HILVERSUM (GPD) In de afge lopen nacht is op 57-jarige leeftijd overleden de acteur en regisseur Han König. Hij werd drie weken geleden zeer ernstig ziek in het Sint Lucas Ziekenhuis in Amsterdam opgeno men. Han König begon zyn toneelcar- cière in 1932 by het gezelschap van Albert van Dalsum in Amsterdam. Hy kreeg in 1938 de leiding van het Amsterdamse Kindertoneel. N a de oorlog kwam Han König bij de ra dio. waar hij grote bekendheid ver wierf als regisseur van ve.'le amuse mentsprogramma's zoals Negen heit de Klok" van de KRO, de ster- avonden van de NCRV en Avro's Bon te Dinsdagavond trein. Later ging hij voor diverse omroep verenigingen hoorspelen regisseren Als acteur werd hij van lieverlede in deze sector ook actief. Voor de tele visie trad Han König geregeld op in scenes als Pipo de Clow en Mai- gret. diend, die sinds twee jaar in het be zit was van de groep uit Echt. De grote zilveren medaille voor de tweede plaats ging naar de Rotter dammers. Het toernooi werd gehou den in het Rijnlands lyceum in Oegstgeest. De beste Duitse ploeg bleek die uit Rheinland-Pfalz te zijn en de beste Belgische kwam uit Floreffe. Direc teur generaal van het Nederlandsche Roode Kruis, de heer A. van Em- den, reikte de prijzen aan het eind van een vlot verlopen wedstrijddag uit. Mejuffrouw drs. H. J. A. Zwit ser hoofd van het Nederlandse Jeugd Rode Kruis uit Den Haag had de leiding van deze wedstrijden. De Roode Kruis colonne Rijnland in Oegstgeest verrichtte het organisa- torische werk rond het toernooi. De dag begon met en sing-in i waaraan de New Folk Troubadours i medewerking verleenden. Negen- j tig deelnemers (14-17 jaar), verdeeld 1 in 18 ploegen kregen daarna zes op drachten uit te voeren. Vier hiervan waren bepalend voor het eindklasse- De trotse ploeg van L\ Haag neemt de plaquette in on vangst. Foto LD/Holvtu ment. (EHBO en Rode Kruis), i vijfde opdracht was gemaakt do het Verbond voor Veilig Verkeer. laatste opdracht was een col lag wedstrijd. Voorzitter van de 1 dokter A. Oosterbaan, lichtte na loop de fouten die waren gemai I toe. De volledige uitslag is: 1. Den Ha 2. Rotterdam, 3. Wassenaar, Rheinland-Pfalz (Dtsl.), 5. Echt, Floreffe (Belg.), 7. Oldenburg ((Dt 8. Zeist, 9. Boom, 10. Tilburg, Delft, 12. Voorburg, 13. Amsterda 14. IJmuiden-Velsen, 15. Maasslu Hoek van Holland. 16. Assen, Bussum-Naarden, 18. Hengelo. V eilig-Verkeerswedstrij d1D Haag. 2. Rotterdam, 3. Maasslu Hoek van Holland, 4. Hengelo, Bussum-Naarden. Collages-wedstrijd: 1. Piet Klaan Tilburg, 2. Rita Mausen, Rheintal Pfalz, 3. Gonnie Bief er. Hengelo. KATWIJK Voor de door de bridgeclub „De Brug" in het café restaurant „Cleijn Duin" georgani seerde visserijdrive bestond zeer gro te belangstelling. Er speelden in deze drive tachtig paren. Er werd gespeeld in tien groepen van acht paren. In elke groep gaat het winnende paar naar de finale: de nummers twee en drie ontvingen een prijs. De uitslagen waren: Groep A: 1. B Essing-Stikkelman. Alkmaar, 2. echtp. De Vrindt, Leiden. 3. mevr. Tielkemeijer-partner, Leiden; Groep Raad Leiderdorp vergadert: LEIDERDORP De toenemende behoefte aan recreatieve mogelijk heden en de groei van de gemeente heeft het college er toe aangezet meer aandacht te gaan besteden aan de realisering van een sporthal. In verband met allerlei vragen die een dergelijk project opwerpt, overwegen B en W om een stuur groep in te stellen, die tot taak krijgt te onderzoeken welke mogelijkheden er zijn om tot de bouw van een sport hal te komen. Ten einde het werk van de commissie mogelijk te ma ken. stellen B en W voor een aan loopkrediet van f 2500.- voor de bouw van de hal beschikbaar te stellen. De Leiderdorpse tennisclub „De Munnik" kampt met ruimtegebrek. Het aantal banen waarover de vere niging beschikt is te gering met ge volg dat nieuwe leden op een wacht lijst moeten worden geplaatst. De wens van de club is het aantal banen uit te breiden met twee zodat het totaal op shet banen komt. Ruimte tot uitbreiding ontbrak echter tot voor kort. Toen de naast het tennispark gelegen kleuterschool Klein Duimpje buiten gebruik werd gesteld, opende dit nieuwe perspec tieven voor de vereniging. De oude school werd verplaatst zodat de grond thans beschikbaar is. Het col- j lege stelt de raad voor een krediet van f 34.500,- beschikbaar te stellen voor de uitvoering van het project. B en W stellen voor om aan de heer A. P. J. van Uilen uit Leiden een perceel grond van ongeveer 435 m2, voor de bouw van een patio bungalow, te verkopen voor een be drag van f. 26.885,-, B: 1. mevr. Scheffel-Hendriks. Rot terdam. 2. dames Scholte-Witteveen, Amsterdam, 3. A. Lenaers-Kiel, Lei derdorp: groep C: 1. dames M. Par- levliet-TielkemeJjerKatwijk, 2. P. Kras-partner, Amsterdam, 3. mevr. Van der Bijl-Veldhuyzen. -Leider dorp: groep D: 1, echtp. Vreeswijk, Amsterdam. 2. echtpaar Verkerk, Haarlem, 3. P. Tapke-Lokenberg, Leiden: groep E: 1. echtp. Van der Drift, Leiden, 2 dames De Jong- Van Gelder. Leiden, 3. H. Booij- Karstens. Leiden, groep F: 1. J. van der Marei- Hermans, Katwyk, 2. De Geus-J. Merel. Leiden. 3. echtp. Mur.nick, Haarlem. Groep G: 1. echtp. Duyndam, Noordwijk. 2. Van Houten-Zimmerman, Rotterdam. 3. mevr. Van Holten-partner, Leiden; groep H: 1. echtp. Koolbergen, Am stelveen, 2. echtpaar Jansen, Utrecht 3. Scholte-Witteveen, Amsterdam: groep J: 1. Borst-Kastein, Delft, 2. C. den Dulk-C. Varkevisser. Kat wijk, 3. BeyerLouwerse, Hillegom; groep J: 1. J. Vreeburg-Burgstraten, Katwijk, 2. mevr. De Leeuw-partner, 's Gravenhage, 3. echtpaar Thesingh Leiden. DEN HAAG VOORSCHOTEN (GPD) De 58-jarige Engelse toe- riste mevrouw E. Y. Offord, van wie vrijdagmiddag het stoffelijk overschot werd gevonden langs de spoorbaan van Den Haag naar Amsterdam, blijkt door een ongeluk het leven te zyn gekomen. De politie acht het hoogst onwaar schijnlijk dat de vrouw door een misdrijf om het leven is gekomen. De recherche neemt aan dat het slachtoffer heeft gedacht dat de trein een station naderde. Bij de plaats van het ongeluk, ter hoogte van het landgoed Duivenvoorde in Voorschote wordt de baan gerepareerd en de trein mindert er vaart. Vermoed) is de vtouw naar de uitgang geg en heeft toen een vast geopen HAARLEM Voor het eindexamen van de Hogere Technische School in Haarlem slaagden in de afdeling Weg-waterbouwkunde J. P. Verbeek, Oegstgeest; Werktuigbouwkunde W 4a: L. v d. Meer. Leiden: Werktuig bouwkunde W 4b: C. Bouwmeester. Leiden. Elektrotechniek E 4a: J. Nonhebei, Oegstgeest; Elektrotech niek E 4b: W. Fr. Timmermans, Lei den; W. S. Winsemius, Leiderdorp. Vliegtuigbouw A: F. van Dijk, Oegst geest. Aan de Leidse Universiteit zyn ge slaagd voor de volgende examen: doctoraal archeologie mevr. W. H. de Haan-v. d. Wiel (Oegstgeest); kan didaat niet-westerse sociologie mevr. M. de Feijter-Vaas (Yersekec docto raal Nederlandse taal- en letterkunde de heer P. W. Janssen (Honselers- j dijk) (cum laude) en mej. C. M. G. Langeveld (Arnhem); kandidaats Ned. taal- en letterkunde de heren I E. van Wijk (Den Haag), A. J .M. Westenbroek (Den Haag) en mej. A. M. v. d. Valk. (Kwitsheul), docto raal klassieke taal- en letterkunde de heer C. L. Heesakkers (Leiden) (cum laude); doctoral cult, antropologie de heer S. Simonse (Utrecht); kandi daats Duitse taal- en letterkupnde mevr. M. Zinschitz-Wassenaar (Poor- tugaal); doctoraal niet-westerse so ciologie de heer E. C. E. Udo (Den Haag»: doctoraal Ned. recht de heren W. L. A. Tuijl van Serooskerken (Velsen) en B. B. Tabingh Suer- mondt Rotterdamdoctoral rechten (vrije studier.) de heer B. W. van Gorkum 'Den Haag). LEIDEN Leldsche Postduiven- club De Snelvlieger hield een wed vlucht vanaf Survilliers Fosses. In concours 151 duiven. Uitslag: 1-2 W Teske; 3. J. d. Dunne: 4-10 J. Roest; 5 A. v. Noeord; 6-7-9 M. d. Lange en Zn: 8. G. v. Stein. Postduivenvereniging Het Oosten hield eveneens een wedvlucht vanaf Survilliers Fosses. Uitslag: 1-2-3 C. Vesseur; 4. N Boot; 5. H. Mooten en Zn; 6-9 H. v. Schail:; 7 P Jufferman 8. C. Gijsman; 10. H. d. Haas. LEIDEN Leden van de afde gen Den Haag. Rotterdam, Ridi kerk en Leiden namen zaterdag de m Sb Pi aan een ir: Leiden gehouden ka ril ontmoeting. E. Jansen, W. Boetkan, G. Nell en C. C. Venneulen uit Wassenaar behaalden aan de technische school „Katwijk" het timmerdiploma. H. P dr Wit, F. R. Keemink, A. v. Elk, J. de Koning, J. Vermeulen en J K v. d. Kooi het diploma metaal- bewerken. Schildersdiploma: W. Voorham. De uitslag: Klasse A. 1. S. Ha h( ma, Rotterdam, R. de Jong en di Drenth, Den Haag. 2. D. Koot re Ridderkerk. J. Drenth en L. Jan Ju Leiden. 3. J. Bijlsma, Rotterdam tai ten Cate en J. H. Zuidema, Lei pa Klasse B: 1. T. Douma, Rotten fc H. Veldstra, Leiden, en F. van deren, Ridderkerk. 2. J. Liszt, Sevenster, Den Haag en G. Kinfpj. Ridderkerk. 3. E. Wiersma, J. Berijd, pas, Den Haag en B. Fokkema, kerkerk. LEIDEN Visclub HSV hield tweede wedstrijd in het Noord landskanaal. De vangst viel ieto gen- Uitslag: 1. H. Laterveer gram. 15 stuks, grootste blei. gra voorn: 2. J. v. d. Linden 1539, GK. Latei-veer 1495. 22; 4. L. 1045, 11; 5. Ai noldus 770, 9 Manteba 692, 9; 7. Laterveer sr. 7; 8. J. Leuering 525, 8; 9, K, li™ veer 500, 6; 10. B. Laterveer 481 „De Gulden Voorn" hield zijn de wedstrijd van het seizoen Kaag. De vangst was erg goed. slag: 1 H. v. Houten jr., 4150 g: 2. F. Smit. 3770: 3. F. Velthl 3450; 4 H v. Alphen jr., 3340 Harland 2000; 6 W. Lardie IS P Hoogkamer 1920: 8. G. Ba) 1790; 9. H. v. Alphen sr. 1660; Schouten 1390. Te, Marktberichten LEIDEN, 30 Juni Coöp Grc en Fruitveiling: Per 100 kg: Chai 1,1 nons 295-325. Aardbeien 35-42, i ia., appelen 21-40, Andijvie 11-33. Dol «m ten 82-108, Peulen 220-340, Snijr^ 80-220. Stambonen 200-320. Tuinl 29-39. Kroten 16-28. Rode kool Spitskool 15-36, Postelein 16-45. ber 7-27, Spinazie 35-47. Komkoi 17-46. Tomaten A 550-580. B 570 C 540-580. CC 470-490, Uien Mlddl 24-29, Waspeen 29-56. Per 100 s Sla A 5-24, Per 100 bos: Bleekst 8-28. Bospeen 32-63. Peterselie 6-8 derij 6-10 Uien 7-11. BARNEVELD, 30/6 Coop. Ve Elerveiling Aanvoer 333.120 stul ming vlug. Prijzen in f per 100 1n( Eieren van 52/53 gram 9.24-9.38 |n 57 10.21-10.29; 60/61 10.71-11.21; 11.55-12.00. Vl02 BARNEVELD, 30/6 Vette Kj markt Aanvoer 1185 stuks, hand! drukt Prijzen: le kwal. 3.65-3.8" -3.60; 3e 8.30-3.45. ROTTERDAM, 30/6 VcetnjBre aanvoer totaal 1144. sl.runden varkens 298. Prijzen sl.runderen 1 kwal. 530 555. le 465/510, 2e 400 eve 370/ 385. varkens lev. gew. 270 271 rffe 270, 260/265, stieren alle kwal. 465u worstkoeien 375 390. sl.zeugen 225 v zware varkens 225/250. Marktovfl sl.runderen aanvoer korter, b kalm. prijzen Iets lager, varkens I vlot, iets gedrukt.

Leidsch Dagblad | 1969 | | pagina 14