O O CS 20 jonge mensen znm Wie jong is (zo tussen de 17 en 21en een diploma MULO-B of HBS-B heeft (of binnenkort krijgt), zou deze advertentie van A tot Z moeten lezen het gaat om een baan die echt een beetje anders is. Veel jonge vrouwen en mannen vinden dat hun baan eigenlijk een beetje „tam" is. Ze zitten op een kantoor, op een administratie, een magazijn, in militaire dienst noem maar op en och, ze zijn niet ontevreden. Maar soms denken ze wel eens: „Zou er nou niet een ander soort werk zijn; een baan waar ik méér het gevoel had dat ik iets nuttigs deed, iets creatiefs". Zo n baan is er. Andere baan De baan waarover Sikkens met u praten wil, is een baan op één van onze laboratoria. Nu denkt u waar schijnlijk: „Een laboratorium? Dat is niks voor mij. Scheikunde en zo Maar de zaak ligt heel anders. Wij hebben een speciaal laboratorium waar research, basis-onderzoek, wordt verricht. In andere laboratoria worden allerlei produkten (verven, lakken, coatings) getest. Daar worden problemen opgelost en nieuwe produkten ontwikkeld. Tussen haakjes: het'is het grootste verflaboratorium van West-Europa. Een staf van wetenschapsmensen verricht daar - met behulp van omvangrijke en kost bare apparatuur belangrijk werk. Daar hebben zij uw hulp bij nodig. Wat is dat voor werk? Een groot deel van het werk dat u gaat doen, kan niet door computers of machines worden gedaan; daar zijn mensen voor nodig mensen die geduld hebben, die hun hersens kunnen gebruiken, die resultaten willen zien. Voor datwerkis geen speciale scheikunde- opleiding nodig. Maar het vergt wél technisch gevoel en vreemd genoeg een bepaald soort nieuwsgie righeid. U moet bijvoorbeeld op hout en metaal een laklaag aanbrengen en daarna onderzoeken hoe goed of hoe slecht die laklaag bestand is tegen hitte en kou, tegen krassen en schuren, tegen bijtende stoffen en stotende voorwerpen. Wat zijn dat voor mensen? Jonge mensen met de koppige nieuwsgierigheid van een puzzelaar en het technisch gevoel van een knut selaar doen dit werk bijzonder goed. Als ze dan óók over opmerkingsgave beschikken en een flinke dosis geduld en volharding kunnen opbrengen (want er komt, zoals bij elk werk, ook wel wat eentonigheid bij kijken) dan heeft u zo ongeveer de ideale jonge vrouw of jonge man die wij zoeken. Samenvattend: op ons research-laboratorium hebben wij plaats voor circa 20 jonge mensen - van wie een deel op MULO- niveau en een deel op HBS-niveau-die dit jaar van school komen of die al een paar jaar een baan hebben (evtl. binnenkort uit militaire dienst komen). Het moeten jonge mensen zijn met een beetje han digheid, een brokje creativiteit en een flinke dosis nieuwsgierigheid; jonge mensen dus die het prettig vinden om stug bezig te zijn, op zoek naar resultaat. En de toekomst? Bij Sikkens houden wij niet van beloftes die we niet kunnen inlossen. De baan die wij te bieden hebben, moet u zien als een start. U leert, u doet ervaring op en u kunt als het soort werk u aanstaat met fi nanciële steun van Sikkens doorstuderen;bijvoorbeeld voor een analistendiploma. Maar zóver is het nog niet. In ieder geval: voor de echte uitblinkers zijn er bij Sikkens altijd goede klimkansen. Het is verder nuttig te bedenken dat „de techniek" in de toekomst steeds belangrijker wordt, dat er steeds meer specialisten nodig zullen zijn. Bijvoorbeeld in de chemie - en daarbij denken wij vooral aan de kunst stoffen zijn geweldige ontwikkelingen gaande. Nu nog even Sikkens Veel mensen kennen Sikkens alleen als een verf- fabriek.Die tijd is voorbij. De Sikkens Groep fabriceert en verkoopt niet alleen huisschilderslakken, maar ook vliegtuig- en autolakken, wegenverf, lijm, synthetische hulpstoffen en kunstharsen. Wij leveren coatings voor bruggen en mammoettankers, lakken voor meubels en fietsen, kleurkrijt voor kleuters en Flexa voor huis vaders. Zeker is zeker Door de omvang van onze onderneming, biedt de Sikkens Groep omdat hij zo wijdvertakt is en omdat de risico's zo gespreid zijn z'n medewerkers veel zekerheid; óók als de tijden eens wat slechter zouden worden. Verder heeft een groot en voortvarend bedrijf als Sikkens natuurlijk veel carrière-mogelijkheden. Wie goed is, kan bij Sikkens veei beter worden. Om ons verhaal niet al te lang te maken, zwijgen we maar over salarissen, reiskostenvergoedingen en andere sociale voorzieningen. Ze zijn goed. Dit is wat we te zeggen hadden als u van opschieten houdt, bel ons dan op. BEL OP - VANAVOND NOG U kunt vanavond, mor genavond en overmor- gendavond tussen zeven en negen uur opbellen en uw naam en adres opgeven. Dan ontvangt u meteen een sollicita tie-formulier. Bel dus (01751) 2073 U spreekt dan met de heer Kik, leider van een der laboratoria. Als het num mer in gesprek is, kunt u direct al laten zien dat u een koppige vol houder bent. SIKKENS LAKFABRIEKEN N.V. SASSENHEIM

Leidsch Dagblad | 1969 | | pagina 8