Elisabethziekenhuis bouwt voor half oktober in Leiderdorp Geslaagden in Leiden tls elke dag verjaardag, met aardbei J. van Wijk verlaat na 37 jaar Tech. School Academische examens Ah raad met plannen instemt GOUDEN en ZILVEREN SIERADEN Kerkelijk leven Eerste paal in augustus MOB - vergadering WOENSDAG 25 JUNI 1969 LE1DSCH DAGBLAD PAGINA 1 LEIDEN/LEIDERDORP Als de gemeenteraad van Leider dorp in zijn vergadering van a.s. maandag akkoord gaat met het voorstel van burgemeester en wethouders tot grondver- koop, zal de nieuwbouw voor het uit Leiden vertrekkende St. Elisabethziekenhuis vóór 20 oktober van dit jaar beginnen. De rijksgoedkeuring voor de bouw van een ziekenhuiscomplex is verleend, terwijl B. en W. van Leiderdorp direct na het raads besluit bouwvergunning zullen afgeven. ADVERTENTIE Deze maquette zullen de raadsleden van Leiderdorp maan dag te zien krijgen in de verga dering, waarin het voorstel tot grondverkoop voor de bouw van een nieuw Elisabethziekenhuis wordt behandeld. De Maastricht se architect ir. F. Knibbeler heeft zijn ontwerp voor het terrein aan de Haagweg aangepast voor de I zusterhuis. nu in Leiderdorp gekozen grond. Op de voorgroitd het ziekenhuis met vleugels en achteraan het veertien verdiepingen tellende MMS LEIDEN Aan de scholengemeen schap St. Agneslyceum zijn geslaagd: voor het eindexamen MMS: Wilma Akveld; Hanneke Belt; Cora Dor- gert Alphen aan den Rijn; Ineke Fles Oegstgeest; Aimée Fortanier Voorschoten; Lia Groenendijk Al phen aan den Rijn; Mar ja Hageman Oegstgeest; Geertruid v. Iersel idem; Marian Kemmere Alphen aan den Rijn; Nel van Kesteren Lisse; Maria Krol idem; Liesbeth van Leeuwen Emy Morsch Hanneke Nijssen allen Alphen aan den Rijn; Ria van Rijn Warmond; Leny Tulen Lisse; Emmy Warnau id.; Margreet van Winden id.; Bernadette Wösten Warmond; Myriam Ziegelaar id.; Marian Zuid- wijk Koudekerk aan den Rijn; Hei- la Zwaan Alphen aan den Rijn; Fie- ke Zwetsloot id.; Corry Warmerdam Renée van Aken; Berry Dingjan al len Noordwijk: Frieda Duivenvoor den Voorschoten; Annemieke Gra- vemaker Ineke Gründeman Mieke Josemans allen Oegstgeest; Regina Kleiss en Trudy Klein uit Leiderdorp Trees Limburg en Ineke Luiken Oegstgeest; Adry Meijer en Marijk Miedema uit Alphen aan den Rijn; Angela Onderwater, Liesbeth van Steen en Monique Wallaart Oegst geest; Margaret Warmerdam Noord- wjjkerhout; José Westgeest en Wikky Aanhane Oegstgeest; L. Baggia Lei derdorpCécile Delnooz Waddinxveen José de Groot Hazerswoude: Rita Hartog Oud Ade; Marianne v. d. Helm Zoeterwoude; Bernadette Kort mann en Annelies de Krom Zoeter woude; Anja Langeslag Leimuiden; Marian Messemaker Thea Messema- ker Ineke v. d. Mey Caroline Mon- tanus en Hanneke Pompe Oegstgeest; Maria van Rhijn Noordwijk; Els de Rijk Nieuwkoop; Marian Tuithof Nieuwkoop; Anneke Vester Mar ja Wildenburg Voorhout. (Waar deze niet is vermeld, is de plaatsnaam Leiden) Handelsavondschool Aan de middelbare handelsavond school „Kennis ,is Macht" zijn ge- ADVERTENTTE VOOR AL UWs EIGEN GOUD- EN ZILVER SMEDERIJ Breestr. 75, tel. 25225 slaagd; rijksdiploma 5-jarige cursus: D. Bavelaar. J de Kruis; B. J. Lim burg; D. du Mortier; C. J. van der Plas; J. M. van Steijn, mej A. van der Vlist; P. Zwaan. Rijksdiploma 3-jarige cursus: J. v. d. Berg. mej. A: de Bree; W. Glim merveen; C R. Goudberg; mej W. I. de Graaf; F. W. Jans; mej. M. E. de Jong; G. J. de Jong; J. H. van Mou- rik; mej. W. M M. van Noort; A. Rusman; C. Westerhoven; J. van Zeist ;J. P. Zuidema. Nederlandse handelscorresponden tie (5-jarige cursus»: mej. A. H. M. van der Horst; W. J. Humphreys, mej. G. Neuteboom; mej. J. H. Was senaar; C. R. Goudberg. Engelse handelscorrespondentie: C. R. Goudberg; R. P. Koet. Duitse handelscorrespondentie: W J. Humphreys; mej. J. H. Wasse naar. Spaanse handelscorrespondentie <2-jarige cursus): mej. L. A P. Strumpel «met lof) A. J. Zoutendijk (met lof). Stenografie: mej B. van Beelen; mej. M. P. Bevelander «met lof); mej. S. M, Degens (met lof); mej. E. den Engelsman; mej. H. C. Kuipers; mej. E. J. Ruyten; mej. A. H. Ver hoeve; mej. I. Verhoeve. Machineschrijven blindtypen 10- vingersysteemmej. A. E. Ammer- laan; R. van den Berg: J. Braxho- ven; C. Th. Koole; mej. A. H. Th. Moll; J F. van Rijn; mej. C. A. M. Zwetsloot. Machineschrijven «blindtypen 10- vingersysteem met vaardigheid): N. C. van den Berg, mej. S. M. Degens mevr. P. J. M van der Drift-van Leeuwen «met lof»; mej. H. P. J. M. Hakkaart. L. P M. Hakkaart; mej W. M. M. van Noort «met lof»; mej. G. C. M. Reizevoort; J. P. A de Ro- mijn; J. A. van Rijn; mej. J. A. de Wekker; mej. J. A. de Wolf; mej. Y. B. de Wolf; mej. A. Zandvliet. MULO Van de Chr. MAVO-school zijn ge slaagd voor het examen mulo-A R. Brandt; Gr. v. Es; L. Hakker; L. Ho- genes; T. v. d. Mey; J Ossenhof; J. RavensbergenI. Bonda; K. v. Berge Henegouwen: G. Knevel: S. van der Veer; J Verwey; K Böschke, J. Sparreboom, J. van Eijgen; G Schee- pe; L. Verhoeven; D van den Kooy; J. den Heeten; C. van der Mey; B. Bousie; G. den Haan; M. van den Marck; H. Pelser. Voor het examen mulo-B slaag den: A. Crama; H van der Kooy; J. Beider; R. Heüloo. LEIDEN Aan de Leidse univer siteit zijn geslaagd: Semi-arts examen mej. J. M. Burg graaf f «Den Haag»; R. S. G. M. Bots «Leiden»; L. van Delden «Rijswijk); P. W de Haas «Goes», J. W. Steffe- laar Leiden): artsexamen mevr. H M. Spieksma-Parisius «Den Haag». W. J. van Kampen «Den Haag»; C. Th. Koch (Leiden»; Tan. Ping Lam (Leiden). Kand. ex. Chinese taal- en letter kunde mevr. M. C. Oey-Liu «Amstel veen) doet. ex. Ned. recht E. F. Bueno «Den Haag); kand. ex. F wLsk - en natuurw. mej. M. N. A. Veldhuijzen «Leiden»; H Wiegman «Leiden»; H. W. van der Hoek «Den Haag»; P. A. Dey «Leiden»; SI H. J. van der Stolp; G J. H. A Stapel (Leiden); G mevr. G. Liberton-Dis- seldorp «Leiden»; mej T. van Duin «Leiden»; S2 F. C. Verburgt «Lei den); W. W. A. Bergers «Leiden); P. M. J. Burgers (Wassenaar); G S. A. Bakker (Leiden). Kandidaatsexamen II geneeskun de: dames Th. J. M. van der Cam- men (Rotterdam»; M. van Duinen «Den Haag»; M. Dijkstra «Breda»; A. A. van Everdingen «Dordrecht»; H. G van Gent «Rijswijk ZH»; A. M. Hinze «Voorburg»; L M Joosse (Middelburg»; I. B F. Kreijenveld (Wassenaar); A C. H. van der Lin den «Leiden»; E. W. M. Mathot (Boskoop); A. M. A. Meijs «Leiden»; A. M. Miedema cSoheveningen»G. T. Nurmohamed «Leiden». M. L. F. Perquin LeidschendamE. Reij- nierse «Wassenaar»; I. Schouten «Haarlem»; G. M. A. Swart Heem stede A. M Touw «Den Haagt; A. H P. J. Vis (Den Haag»; M. A. Zijl stra. (Amersfoort); Jhr. F. W. A. van Asbeck (Amersfoort); U. Balke nende (Rotterdam)H. D. Been Den Haag); M. C. Bins (Zwolle); J. W. W. Coebergh (Bussum); A. van Dam (Rotterdam); W. A van Deijk (Den Haag); W H. van Griethuijsen (Baarn); W. D. Haitsma «Leiden); K. Hamulyak (Voorburg); E J. Hes- selink «Den Helder»; G. J. Hou- wert «Den Haag»; P. A. Jens «Bus sum); S. Kasandrkromo (Suriname) C. J. A. Könst (Hoofddorp NH>; H. Krijnen (Santpoort); J. H. Kuiper (Rijswijk); C. R. S. T Lo Tam Loi «Leiden»; W. A. Nolen «Heemstede); P. K. Noorlander «Amsterdam); Jhr E. A op ten Noort «Den Haagt: A. H. G. J. Overwin «Den Haag»; R. Pickard «Dordrecht»; A N Posma (Wassenaar»; H. W O. Roeters van Lennep (Dordrecht»; Th. Romein «Den Haag»; P. H M. Roozen «Haarlem»; M. Schrijver «Scheve- ningen»; R. van Seventer (Dor drecht); J. P. Seijffert (Almen); D. R. Sierwertsz van Reesema «Dor drecht»; P. van Sighem «Westkapel- le): P. H Sleutelberg «Heemstede»; C. V. Tjon Pian Gi «Curasao»; J. C Verhoeff «Den HoornA Vosmaer «Den Haag»; W A. de Vries Rot terdam W P. Wieringa Leiden J. A. Iy. Wurzer cum laude (Delft); S. Zenen (Leiden». NED. HERV. KERK Beroepen te Moerkapelle: H. Stroe ve te Lopikerkapel. te Amsterdam: als predikant met bepaalde opdracht, (toerusting en vormingswerk», dis trict Amstel (toezegging) H. Wolden- dorp te Dronten; te Amsterdam: als predikant met bepaalde opdracht, (hervormde jeugdraad» E E Stern te Sas van Gent; te Arnemuiden en te Brakel: T. de Jong kandidaat te Genderen;_te Gouda: N. Kleerma ker te Rotterdam; tot predikant bui tengewoon werkzaam leraar gods dienst (Chr. lyceum te Ede): J. H. van der Bank te Wilnis. GEREF. KERKEN Beroepen te Apeldoorn :G. Wes- terveld te Alphen aan den Rijn. CHR. GEREF. KERKEN Bedankt voor Amsterdam C. Bij kerk te Oud-Beyerland: voor En schede: A. Rebel te Groningen. Uit dit voorstel aan de raad van Leiderdorp is definitief komen vast. te staan, dat het bestuur van het St. Eiisabeth-ziekenhuis afziet van de plannen om in de omgeving van j de Haagweg in Leiden een nieuw complex te bouwen. Het aan de Hooi gracht in Leiden in gebruik zijnde gebouw voldoet niet meer aan de eisen, terwijl ook het ontbreken van voldoende parkeergelegenheid een steeds groter probleem gaat wor den .zo staat in het voorstel. De voorgestelde verkoop betreft een perceel grond van 62750 m2 tus sen de Persant Snoepweg en rijks weg 4. De voorgestelde verkoopprijs is f 3.657.000 exclusief omzetbelas ting. Voorwaarden zijn o.m., dat vijf maanden na de verlenging van de rijksgoedkeuring, dus vóór of uiter lijk 20 oktober a.s., met de bouw moet zyn begonnen en dat het ge hele complex binnen vyf jaar ge reed moet zijn. De over te dragen grond is ver pacht aan vijf pachters, die zich be- reid hebben verklaard het gebruik j van het weiland te beëindigen. Een 1 gedeelte ter grootte van ongeveer i 300 m2. gelegen op de hoek van de Persan t - Snoepweg en de Boomgaard-1 laan, is verhuurd, welke huurover eenkomst met ingang van 1 februari 1970 kan worden beëindigd. De ge meente zorgt voor aanleg van de omliggende wegen, aanleg van de riolering en de hoofdleidingen van gas. water, elektriciteit en telefoon tot de grens van het over te dragen terrein, alsmede demping van de in het terreun aanwezige sloten. Het te bouwen zusterhuis zal voorlopig bereikbaar zijn via het doodlopende gedeelte van de Hoogmadeseweg. De definitieve toegang tot dit gebouw I zal worden bezien zodra de ver ka-1 veling van het ten zuid-westen van de Boomgaardlaan gelegen terrein aan de orde komt. Meer «rond c Het ziekenhuis heeft, zij het in een later stadium, ook belangstel ling voor aankoop van de ten noord oosten en de ten zuid-westen van het aangeboden perceel gelegen grond. Mocht zich daarvoor een as pirant-koper melden, dan zal het ziekenhuis eerst in de gelegenheid worden gesteld tot aankoop over te gaan. Met het oog op eventuele ge luidshinder van de nabij gelegen snel verkeersweg zal van gemeente wege worden gezorgd voor aanplan ting van hoog- opgaande struiken, waardoor het geluid wordt opgevan gen. Veertien verdiepingen Op de begane grond van het zie kenhuiscomplex zullen worden ge vestigd de kraamafdelingde diverse klinieken, terwijl tevens een ruimte wordt gereserveerd voor opname van patiënten. Op de eerste verdieping wordt één vleugel ingericht als ope ratieafdeling, één vleugel als labo ratorium. terwijl de derde vleugel wachtkamers en spreek- en behan delkamers van de onderscheidene artsen zal bevatten. De tweede eu de derde verdieping, alsmede één vleugel van de vierde verdieping zijn geheel bestemd voor de verpleging van volwassenen. De tweede vleugel van de vierde verdieping wordt kin derafdeling, terwijl de derde vleugel een kapel, de afdeling inkoop, dt administratie en de directiekamers zal bevatten. Ten slotte is de vijfde verdieping geheel bestemd voor het onderbrengen van technische appa ratuur. In het sousterrain komt de technische dienst. Op de begane grond van het zus terhuis wordt een opleidingsschool voor verpleegsters gevestigd, terwijl de resterende ruimte bestemd is voor een recreatie- en een conver satietaal. Op de eerste en de twee de verdieping worden flats voor hoofdverpleegsters ingericht, terwijl de derde tot en met de dertiende verdieping uitsluitend kamers voor verpleegsters zullen bevatten. De veertiende verdieping ten slotte is bestemd voor de verwarmingsinstal latie. Het te bouwen ziekenhuis zal 500 bedden bevatten. Het zusterhuis is bestemd voor de huisvesting van hoofdverpleegsters en 200 leerling- verpleegsters. De 400 verpleegsters zullen dus extern gaan wonen. B en W. hebben het bestuur toegezegd dat hiermede rekening zal worden gehouden bij de opzet van het be stemmingsplan Voorhof. In Leiderdorp is het gebruikelijk belangrijke projecten te doen bege leiden door ontwikkelingsteams of én beschuit stuurgroepen B en W. hebben daar om voorgesteld een Ontwikkehngs- tea-m Ziekenhuisbouw" in het leven te roepen Het ziekenhuisbestuur heeft met deze suggestie ingestemd. De bouw wordt uitgevoerd door Mei- chior Bouwmaatschappij NV. in Maastricht. B. en W. aohten de gekozen plaats bijzonder gunstig voor het grote aantal artsen, dat in Oegstgeest woonachtig is. Bovendien is de si tuering gunstig voor de opname van verkeersslachtoffers van de snel ver keersweg. Voorts stellen B. en W. de raad voor te besluiten in principe bereid te zijn tot garandaring van de tij - dage betaling van rente en aflossing 1 voor leningen, die het bestuur van het ziekenhuis zal aangaan voor de bouw en eerste inrichting van een ziekenhuis in Leiderdorp, onder voorwaarde, dat aan deze garantie zullen deelnemen de besturen van de gemeenten, waarvan inwoners als patiënten in het ziekenhuis zullen worden verpleegd. Directie: LEIDEN „Voorwaarde is. dat we vóór half oktober bouwen en binnen vijf jaar gereed zijn, maar we gaan sneller werken", zegt de di recteur van het Sint Elisa bethziekenhuis. mr. J. G- Bergmeijer. „Het ligt in de bedoeling, dat we de eerste paal in augustus slaan en dat het gehele complex over drie jaar staat". 1 LEIDEN Het bestuur van het Medisch Opvoedkundig Bureau ver zoekt ons mee te delen, dat de open bare vergadering, welke morgen avond in Den Burcht wordt gehou den en waarin gesproken zaJ worden over de ontslagen bij dit bureau, niet onder zijn verantwoordelijkheid I wordt gehouden. LEIDEN Postduivenvereniging De Blauwkras hield ren wedvlucht vanaf Chateauroux. Uitslag: 1. W Wel: 2 P Sloos; 3. 7 W. Gysraan* 4 J. Vinkestein; 5 H Moenen: 6 W. «J. Roode; 8 H. Fllippo» 9 Haaa Nieu wen dijk; 10 W. Siera. Een andere wedvlucht ging vanaf Noyoc. Uit slag: 1. W. d. Roode; 2. 9 H. Moë- nen; 3. 7 W. Siera; 4 H. Fllipp»; 5 W Wel; 6 A. Houweiing,' 8, W) Haas Nieuwendijk. LEIDEN „Als je autotechniek zegt, dan denk je aan de heer Van Wijk", was gisteren één van de uitspraken in de te kenzaal van de Technische School aan de Haagweg. Uitspraken die werden gedaan bij het afscheid van die bewuste heer J. van Wijk als leraar aan de technische dag- en avondschool. Na 37 jaar de dagelijkse gang naar de Haagweg te hebben gemaakt, stopt hij daar nu mee in verband met zijn pensionering. Een lange rij van sprekers stond i gereed om hem te verzekeren dat hij het goed heeft gedaan en dat ze hem zullen gaan missen. Als eerste f getuigde daarvan ir. E. Ruempol. j voorzitter van het schoolbestuur Na zich te hebben afgevraagd of het pensioen voor de heer Van Wijk wel was verdiend, liet hij zelf snel het bevestigende antwoord horen. Ir. Ruempol memoreerde in het kort de loopbaan 'van de scheidende leraar. Na het behalen van het LTS-diplo ma in '22 trok de heer Van Wijk 1 vanuit Apeldoorn naar het westen, waar hy aanvankelijk werk vond bij de Hoogovens. ..In '32 besloot u naar Leiden te komen en vanaf dat moment bent u onafgebroken aan onze school verbonden geweest Eerst als machinebankwerker en later als autohersteller. Voor al in de laatste lichting heeft u tal loze jongens de beginselen bijge bracht. Dat heeft u op een bijzonder prettige en een bijzonder kundige wijze gedaan", aldus ir. Ruempol. die daarbij opmerkte dat de heer Van Wijk al die tijd ook les gaf op de avondschool. De voorzitter bood namens het schoolbestuur een enve- j lop met inhoud aan Steunpilaar „Uw pensionering zal u een vrij gevoel geven, maar aan de andere kant ook een lichte weemoed oproe pen. omdat u toch uw levenswerk in de steek moet laten", meend* de heer D. Hartog. directeur. Hij betitelde de heer Van Wyk als „een steunpilaar van de goede geest", en betreurde zijn vertrek. ..Het heeft u nooit aan werk ontbro ken", lichtte hij toe, „we hebben aar dig wat personeel op school en die hebben allemaal een auto waar wel eens wat aan moest worden opge knapt" Naast de bekende envelop overhandigde de heer Hartog te vens een kist sigaren. Als volgende spreker trad naar voren de heer J de Wys, die dit deed namens het bestuur en de plaatselijke afdeling van de ABOP. H'ij prees de stipte taakvervulling en de bescheidenheid waarmee de heer Van Wijk onder meer 16 jaar lang het penningmeesterschap van de bond heeft vervuld. In zijn dank woord betrok ook hy mevrouw Van Wyk. Alvorens de heer G. R. E. Kuyn- De heer J. van Wijk frecht&i in gesprek gewikkeld met die heer Ruempol. In het midden mevr* Van Wijk. «•foto LD/Hotrafc) tjes, secretaris van de VOLA na mens de oud-leerlingen een atten-* tie overhandigde, sprak de heer J. Marks, de adjunct-directeur, ayn „vriend" toe. Hij bedankte de heer Van Wijk voor diens goede kame raadschappelijke houding en schonk hem een origineel cadeau, een aan tal dia's, gemaakt in en om de school. .Verloren* De heer Van Wijk kreeg enkele welgemeende raadgevingen aan zijn adres van de heer D. Scheer, de af gevaardigde van de gepensioneerde collega's. .31yf in beweging", beval hy hem aan. „maar pas op dat dit niet in werken ontaardt". De heer Scheer vond het jammer dat de heer Van Wijk door zijn verhuizing naar Bennebroek „verloren" is voor de vereniging van oud-leraren. Hy bood een kist sigaren aan. Voordat de gemoedelijke receptie aanving, had de heer F. de vries nog enkele prijzende woorden over voor zyn vertrekkende collega. Hij onderstreepte al de door vorige spre kers genoemde eigenschappen als hulpvaardigheid en accuratesse en toonde met een kist sigaren de wat meer stoffelyke dank van alle colle ga's.

Leidsch Dagblad | 1969 | | pagina 3