HET EINDE OF BEGIN VAN EEN TIJDPERK Economie hopeloos in slop Tragische reis van Rockefeller Documenten over dissidenten in Sowjet-Unie: Waarde Kameraad Pinay weigerde Financiën LEIDSE Saigon contra buitenlandse journalisten LATIJNS-AMERIKA ZET ZICH TEGEN DE VS AF PAGINA 2 LEIDSCH DAGBLAD WOENSDAG 25 JUNI igg In 1960 verscheen in het Britse i ttfdschrift Encounter een lange no velle van een tot dan toe onbekende Russische schrijver Abram Terts. die opviel door zijn volkomen van de j gangbare Russische literatuur afwij- kende toon. Die was ii-onisch en niet met nadruk op het helfhatige. scep tische en niet? gezwollen door socia listisch realisme'' ..Het Proces Be gint" is het verhaal van een open bare aanklager wiens vrouw abortus laat plegen juist terwijl haar man bezig is 'n aborteur te vervolgen. Zyn zoon blijkt bovendien te twijfe len aan allerlei stalinistische waar heden die hem van huisuit zijn bij gebracht. Over die waarheden en heilighe den, evenals over de meester, met wie duidelijk Stalin wordt bedoeld, wordt in het verhaal op een ironi sche, oneerbiedige toon gesproken. Toch blijkt nergens een afwijsing van het communisme als stelsel, en ook de spot met bepaalde overdre venheden ervan is uiterst mild. Dit soort verhalen kon echter in de Sow- Jet-Unie niet worden gepubliceerd en omdat een schrijver nu eenmaal de bevestiging van zijn schrijverschap pas beleeft als hy wordt gelezen, was het manuscript naar het bui tenland gesmokkeld. Fantastisch Een Jaar na „Het Proces Begint" verscheen nu in Partfs een bundel van zes verhalen onder de titel ..Fantastische verhalen" en van die tijd af werden regelmatig novellen van Terts gepubliceerd. In diezelfde tijd kwamen in het buitenland ook de verhalen uit van een andere Rus Nikolaj Arzjak, die dezelfde vermen ging vertoonde van waarheid en fan tasie die de verhalen van Terts ken merkte, maar die wat schei-per. iro- nischer was in zijn beschouwing van samenleving van kunstenaars en par tijfunctionarissen In september 1965 werden beiden gearresteerd. Abram Terts bleek de schuilnaam te zijn van André Dona- towitsj Sinjawski. Nikolaj Arzjak, die van Joeli Markowitsj Daniel. In teressant is, dat men, ondanks de feitelijke onmogelijkheid om hun werk in Rusland gepubliceerd te krijgen, in intellectuele kringen de novellen van de schrijvers toch wel kende, zelfs in kringen van partijle den. Dat komt, omdat dit soort lite ratuur in gestencilde vorm circu leert. Men krijgt de indruk, dat de tole rantie waarmee dit soort niet-publi- cabcie literatuur wordt bekeken, ta melijk groot is. Maar die tolerantie eindigt op het moment dat ditzelfde werk in het buitenland openbaar wordt gemaakt. De wijdere bekend heid verklaart ook het verschijnsel, dat met de arrestatie van Sinjaws ki en Daniël is begonnen en dat nog steeds niet tot een eind is geko men: de estafette van protesten te gen de procesgang in Rusland en te gen de onvrijheid voor literatuur en andere meningsuitingen. dien 't verslag van het dreig-gesprek op en stuurde dat aan een aantal Russische en buitenlandse commu nistische kranten Geen daarvan nam het op. maar het verscheen wel in de international Herald Tribune van 29 december 1967. Via die krant kwam het bericht weer terug in de Sowjet- Unie door middel van veel beluister de uitzendingen in het Russisch van de BBC. de Deutsche Welle, the Voi ce of America en andere stations. Daarmee was het werk van Litwi- now nog niet beëindigd. Terwyl de berechting van de demonstranten van 22 januari ide 2de demonstratie op het Poesjkinplein dusi snel plaats vond. werd het proces tegen de ver spreiders van het verslag van het proces Sinjawski-Daniel pas in janu ari 1968 gehouden. Galanskow werd veroordeeld tot zeven haar dwang arbeid Ginzburg tot vijf jaar. Do- brofwolski die tijdens het proces als aanbrenger van de anderen was op getreden tot twee en Lasjkow tot één. Op de laatste dag van het pro ces verspreidde Litwinow samen met de vrouw van Joeli Daniel. Larisca Bogoraz in de gang van het gerechts gebouw een oproep aan de wereldopi nie. die ook weer vla Westerse jour nalisten en de radio het Russische volk bereikte Brieven Een groot deel van deze gegevens is verzameld door de vroegere cor respondent van Het Parool in Mos kou Karei van het Reve. die ze ver meldt in zijn boek „Waarde Kame raad" «brieven en telegrammen aan Pawel Litwinow decomber 1967 - mei 1968). He boek, dat is uitge geven by de Ar beiderspers in Am sterdam is voor het in Nederland uitkwam, al gepubliceerd in Enge land, in het Engels en het Russisch. Demonstratie De eerste etappe In die loop was een kleine demonstratie, op 5 decem ber 1965 op het Poesjkinplein in Mos kou. Zij eisten dat Sinjawski en Da niel in het openbaar terecht zouden staan. Een Moskouse student, Alex ander Ginzburg schreef tevens een brief een premier Kosiging. Toen het proces tegen de beide schrijvers op 10 februari 1966 begon, werd de schijn van openbaarheid opgehouden doordat de zaal gevuld was met men sen, maar het waren allemaal spe ciaal uitgezochte getrouwe volgelin gen. Sinjawski kreeg uiteindelijk ze ven jaar en Daniël vijf jaar dwang arbeid. Alexander Ginzburg slaagde erin een verslag van het proces samen te stellen. Hij publiceerde een witboek dat in 1967 in Duitsland, in het Rus- sich, en later ook in het Duits ver scheen. Dat was het tweede deel van de estafetteloop. Ginzburg werd in januari 1967 gearresteerd, samen met Joeri Galanskow. Aleksej Do- browolski en Vera Lasjkowa. Op 22 januari 1967. om zes uur 's avonds vond een nieuwe demon stratie plaats op het Poesjkinplein in Moskou, tegen deze arrestatie. Vijf betogers werden gearresteerd, van wie één werd veroordeeld wegens straatschenderij, later veranderd in „het niet opvolgen van een bevel van de politie". Een tweede werd vrijge laten. De drie anderen werden be recht. Een verdachte kreeg drie jaar. de twee anderen een jaar voorwaar delijk met een proeftijd van vijf jaar. Litwinow Maar precies zoals Ginzburg gege vens had verzameld over het proces tegen Sinjawski en Daniel, deed dat nu "n jonge natuurkundedocent, Pa wel Litwonow, kleinzoon van de vroe gere minister van Buitenlandse Za ken van de Sowjet-Unie. Maxim Lit winow. De politieke politie kwam erachter dat hij hiermee bezig was en waarschuwde hem dat hij zou worden veroordeeld als hij dit mate riaal openbaar maakte. Litwinow ging echter door en schreef boven- Een raadsel blijft hoe Van het Re ve aan de teksten van de brieven is gekomen: maar de geheimzinnigheid die hij betracht is begrijpelijk ge noeg. De uitgave van het boek is, zegt h'ü. „met enkele uitzonderingen gebaseerd op afschriften, overge- getypt van het origineel en de sa mensteller ter beschikking gesteld door hen wier oprechtheid en goede trouw hij te meer heeft leren waar deren. daar hij hen ontmoette on der omstandigheden en in 'n land waai' deze menselijke kwaliteiten zich soms niet dan met grote moei te kunnen laten gelden". En daarvan kan iedereen met eni ge verbeeldingskracht het zijne den den. Behalve de brieven aan Lit wonow bevat het boek ook de inte grale teksten van Litwinows eigen schrijven aan de kranten over zijn gesprek op het bureau voor staats veiligheid en zijn oproep aan de we reldopinie. Natuurlijk is Pawel Litwinow in- tussen gearresteerd: omdat hij op 25 augustus 1968 op het Rode Plein heeft gedemonstreerd tegen de Rus sische bezetting van Tsjecho-Slowa- kije. Hij is voor vijf jaar verbannen naar Siberië. Vijfenvijftig Maar de estafette is niet verbro ken. Vorige maand hebben vijfenvijf tig Russen kans gezien blijkbaar weer via buitenlandse corresponden ten een beroep te doen op de Commissie voor de Rechten van de Mens van de Verenigde Naties. Hun stuk bevat een lijst van processen tegen mensen met afwijkende poli tieke meningen, tegen mensen die opkomen voor het behoud van re gionale gewoonten, zionisten die het recht verdedigen om te mogen emi greren en tegen degenen die gods dienstvrijheid vragen. Ei- is dus. vergeleken met de eer ste protesten, een uitbreiding te con stateren in de onderwerpen waarover de dissidenten zich opwinden: begon nen met de lichte ironie van enkele schrijvers, voortgezet met bezwaar tegen de manier waarop die werden berecht, bestrijkt de laatste grote ac tie vrijwel het hele terrein van de rechten van de mens. De groep van 55 protesteert ook tegen de arrestatie .van de gepensio neerde generaal Grigorjenko. die bij de eerdere processen ook al actief en opvallend blijk had gegeven van zijn bezwaren. Zijn gevangenneming dateert van 7 mei, toen hij naar Tasjkent was gegaan om een oogje te houden op een proces tegen tien Krim-Tartaren. Onder de onderte kenaars van het protest van de 55 bevinden zich zijn vrouw en zryn zoon. Verder is er de zoon bij van de generaal Ion Jakir, die in 1937 bij een stalinistische zuivering is dood geschoten en die in 1957, postuum in ere werd hersteld. De zoon, Pjitr Ja- kir, heeft zelf veertien jaar in ge vangenschap doorgebracht omdat hij anti-Sowjet-activiteiten zou hebben bedreven. Zijn moeder heeft aiittien jaar gezeten, omdat zij „gehuwd was met een landverrader". Ook zijn dochter doet nu mee in het protest. Het standbeeld van Poesjkin op het naar hem genoemde plein in Moskou, waar de eerste pro- testdemojist raties plaatsvoh den tegen de onvrijheid in de Sowjet- Unie. Echo Overigens is ook de echo van Sin jawski en Daniel nog niet verklon ken: in Moskou werd op 22 mei een 31-jarige fysicus veroordeeld tot 3 jaar werkkamp, omdat hij vrien den exemplaren van het werk van deze schrijvers had uitgeleend. Hij had een wet overtreden die het ver spreiden van leugens over het Sow- Jet-systeem verbiedt. De groep van Jakir heeft verder ook een beroep gedaan op delegaties naar de topconferentie die in Mos kou is gehouden, evenals een groep Tartaren die zich over achterstelling beklagen en over deporaties van hun stamgenoten naar Centraal-Azie. En zo gaat de astafette voort. De groep die de fakkel draagt wordt door arrestaties en verbanningen en ook door het In de Sowjet-Unie gebruikelijke opsluiten in gestichten voor geesteszieken - voortdurend be laagd. maar steeds weer aangevuld met nieuwe protesterenden. Wat hieruit voort zal komen is met geen mogelijkheid te zeggen. Het kan net zo goed een laatste stuiptrekking zijn van het tijdperk Chroestsjow van liberalisering en humanisering, als het begin van een nieuwe periode van vrijmaking van het individu in de Sowjet-Unie. PARIJS (GPD) De conservatieve oud-premier Antoine Pinay, die bij de vorming" van het nieuwe kabi net de portefeuille van Financiën van de hand had gewezen, heeft gisteren enkele dissonanten ge mengd in de lofzangen d'ie tot dus ver bijna algemeen op deze eer ste regering van de juist begon nen ambtsperiode van president Pompidou waren aangeheven. Flauw benul De 76-jarige Antoine Pinay, die op 1 juli voor een vierdaags verblijf naar de Verenigde Staten vertrekt, heeft in onomwonden bewoordin gen de redenen onthuld waarom hij het ministerie van Financiën vorige week uit handen van de nieuwe premier Jacques Chaban- Delmas geweigerd had. Volgens Pi nay hadden de Fransen nog geen flauw benul van de desastreuze si tuatie waarin de nationale econo mie en de munt zich vandaag be vinden. Terwijl iedereen de mond vol heeft over belastingverminde ring en nieuwe sociale verbeterin gen kan men, zo waarschuwde Pi nay. alleen paardemiddelen mis schien nog redding brengen voor de catastrofe die Frankrijk be dreigt. Maar opdat hij zich bewust was dat het Franse volk zich voor zijn geneesmethode toch niet zou willen lenen, had hij maar liever bij voorbaat van de portefeuille en de verantwoordelijkheid afgezien. Zachte heelmeesters Zonder het nieuwe staatshoofd en de premier direct in staat van beschuldiging te stellen, konden zij het met Pinay's diagnose natuur lijk toch doen. Want om dat zachte heelmeesters nog alt ijd stinkende wonden maken, impli- SAIGON (Reuter) Het Zuid- vietnamese ministerie van Voorlich ting heeft het Amerikaanse tijd schrift Newsweek en de persbureaus Reuter en Agence France Press (AFP) gewaarschuwd voor bericht geving die schadelijk voor Zuid- Vietnam is. De vertegenwoordigers van deze persbureaus hebben het ministerie verzocht ervoor te zorgen dat er steeds een bevoegde woordvoerder bereikbaar is'om zijn mening te ge ven over berichten uit niet-officiële bron. Het dagblad „Newsday" heeft be kendgemaakt. dat de regering van de Verenigde Staten van plan is ds militairen grotere zeggenschap te geven in het maken van de plannen in het ministerie van Defensie. Het blad publiceert een interview met de onderminister van Defensie David Packard, waaruit blijkt dat het burger personeel van het Pen tagon voortaan minder invloed zal hebben als onder de voormalige minister van Defensie, Robert Mc- Namara. ANTOINE PINAY ceerde de analyse van de oud- premier, die het vertrouwen in de nog steeds zo kranke franc had moeten herstellen, dat Frankrijks nieuwe bewindslieden zich lieten verleiden door een gevaarlijke de magogie de ernst, van de huidige economische toestand voor het volk verborgen te willen houden. Inderdaad liet Giscard D'Estaing, die nu deze sleutelportefeuille van Financiën is toevertrouwd bij zijn installatie op het departement gis teren weten dat hy de toekomst van de expansie en de exoprt vol vertrouwen tegemoet ziet. Toch staat ook Giscard natuurlijk voor hetzelfde probleem dat, met of zonder devaluatie, de binnenland se comsumptie beperkt zal moe ten worden om de uitvoer en daar door de deviezenpositie te kunnen verbeteren. WOENSDAG Kooiparkschool (Drlftstr. 49) scheid dhr. De Vries 7-8.30 uur m- Pieterskerk: Holland-Festival-*.,, voering va-. Claudio Monteverdi's „V* pro della Beata Vergine", 8 uur 'n^ Voorschoten Gemeente-kweker, i mtactavond Kon Ned. Mij. voel Tuinbouw en Plantkunde 7.30 uur y. middag. Moussorgskvstraat gymnastiek»*, Zuid-West Aktief Conditietraining 9 nam. Stadhuis (trouwkamer). Spreek» sociale raadsvrouw 4-6 uur nam. Steenschuur 6 Leidsche Ver Postzegelverzamelaars 8 uur nam, DONDERDAG Den Burcht Openbare vergaders Medisch Opvoedkundig Bureau 8 nam. Sporthal Zuid-west Aktief Badnur. ton-stulf-in 7.30 uur nam. Stadsgehoorzaal Feestavond R j Handelsavondschool 7.30 uur nam R.K. Technische school Don Botq Diploma-uitreiking 8 uur nam. i&. gerstraat). Louise de Collgy-scholengemeu. schap Afscheid directrice 2.30 uur ni; VRIJDAG Schouwburg: Liesbeth List en tra Louis van Dijk. voorstelling ln kace Holland Festival 8.15 uur nam. Oude Vest 13 Evangelisatie christc- gem. Ecclesia 8 uur nam. Tltus Brandsmaln. 76 „De Dulkboo" Clubhuiswerk handenarbeid 8-10 uj nam. Oegstgeest. Volle evangelie-sannt. komst (Rijnlandslyceum Apollolaanii Spr. mej. J. van Wieringen 8 uur», middag. ZATERDAG St. Antonius Clubhuls KlnderultTc* ring Leids Muzieklyceum 6.30 uur mi Oegstgeest (Het Witte Huls (Schaal- sociëteit Palamedes 2-5.30 uur nam. Rijnlandslyceum (Apolloln. 1) Gn. voor oorspronkelijk christendom, art Oegstgeest Spr. evang. N. v. d. Brupi 7.30 uur nam. Steenschuur 6 Kerk van Jezus Chris tus van de heiligen der laatste dap: 11.30 uur voorm. Rekening De communistische en andere vak bonden hebben echter nog altijd een zware rekening bij de regering lopen en het valt voor premier Chaban-Delmas dus te vrezen dat bij verdere daling van het levens niveau nieuwe stakingen moeilijk zullen zijn te voorkomen. Stakin gen die al voor de komende herfst worden voorspeld. WOENSDAG Am. prot. church, 20.00 uur: The mount Holyoke chamber singers. Circustheater. 20.15 uur: Ned Ope rastichting: „Das Rheingold" van R. Wagner, m m.v. Residentie-Orkest. Kurzaal. 14-17 uur: concours Int. koor- festival. Om 20 00 uur: concert ln ka der koorfestival DONDERDAG Circustheater, 20.15 uur: Kunstmaand orkest o.l.v. Anton Kersjes. Kurzaal 14-17 uur: concours Int. koorfestival. Om 20.00 uur concert ln kader koorfestival (Van onze correspondent, dr Her mann P. Gebhardt) MONTEVIDEO (GPD) De rond reis door Latyns-Amerika, waarop de Noordamerikaanse gouverneur Nel son Rockefeller als vertegenwoordi ger van president Nixon ontdekte dat er van de Alliantie der Vooruitgang weinig terechtgekomen is, heeft tot dusver onder een uiterst ongelukkig gesternte gestaan. De reis wordt in vier etappes gemaakt. Rockefeller is enkele dagen geleden na de derde etappe in Washington teruggekeerd en heeft daar zijn teleurstelling dui delijk uitgesproken. In Columbia en Ecuador is het tij dens Rockefellers bezoek tot ernstige onlusten gekomen. In Bolivië werd het bezoek tot drie uur beperkt. Nixons afgezant voerde daar zijn ge sprek met president Salinas op het 4000 meter hoog gelegen vliegveld, boven de stad La Paz. terwijl bene den de studenten lawaai maakten. In Brazilië verliep de drie dagen du rende visite wel zonder incidenten, maar daar was Rockefeller door de v eiligheidsorganen dan ook volkomen ingesponnen De pers had er het ver bod gekregen te schrijven over eventuele incidenten. In Uruguay kwam de Noordame rikaanse bezoeker niet naar de hoofdstad Montevideo. Hy werd (het is daar midden in de winter» naar het verlaten oceaanbad Punta del Este gebracht, waarvan politie en leger de toegangswegen blokkeerden. Juist op dat moment waren alle scholen op regeringsbevel gesloten wegens een griep epidemie. De scho lieren hadden in Uruguay achttien gymnasia bezet, daarmee aantonend dat het met de griep nogal losliep Bovendien hing aan de universiteit van Montevideo een bord met het opschrift: „De colleges gaan door. Geen griepgevallen". Een sensatio nele bijdrage was voorts een sabo tagedaad van de terreurgroep van links-radicale intellectuelen „Tupa- maros" Zy zorgde ervoor dat de grote fabriek van General Motors 111 Montevideo door brandstichting vol ledig werd vernield. De schade is be cijferd op een miljoen dollar. Dictator Het komt bepaald het prestige van de afgezant uit de „grote democra tie" niet ten goede dat het alleen dictator Stroessner van Paraguay ge lukte hem met 2000 juichende party- gangers en enkele honderden met vlaggetjes zwaaiende schoolkinderen feestelijk te ontvangen. Duidelijk is dat de fanatieke anti-Yankees, tot wie de meerderheid van de studenten en ook een groot deel van de arbei ders en de intellectuelen behoren, de gelegenheid hebben aangegrepen om tegen deze prominente vertegenwoor diger van de VS-macht te demon streren. Maar ook in Latynsameri- NELSON ROCKEFELLER kaanse regeringskringen en onder economen, vindt men inmiddels dat het hoogst onverstandig is geweest Rockefeller naar het zuiden te zen den. Deze mening huldigen in Uruguay niet alleen de zeer radicale universi teitsraden, maar bovendien de parle mentaire commissie voor internatio nale aangelegenheden en b.v. de ge meenteraad van Montevideo En in dit verband is het ook van bijzondere betekenis dat Uruguay net als Chili, Bolivië, Venezuela en Brazilië zal deelnemen aan de conferentie van niet-gebonden landen die op 8 juli in Belgrado begint. Onlusten De Christendemocratische presi denten van Venezuela en Chili heb ben als argument voor het afzeggen van Rockefellers reis aangevoerd dat zy onlusten vermyden wilden In de Chileense pers is de reis van Rocke feller „tragisch en nutteloos" ge noemd. Terwijl de Argentijnse dic tator, luitenant-generaal Ongania weigerde commentaar te leveren op het bezoek aan zyn land. verklaarde oud-president Arturo Illia: „Voor ons is Rockefeller niet de gouverneur van New York. maar de vertegenwoordiger van Standard Oil". Een andere voor malige president van Argentinië, dr. Arturo Frondizi, noemde de reis van Rockefeller hoogst ongewenst, omdat de grote spanning tussen de Verenig de Staten en de Latynsamerikaanse landen er alleen maar door kon wor den verhevigd. Iedereen is het er bovendien over eens dat het bezoek van de gouver neur, of het nu een aantal dagen duurt of slechts een paar uur, nooit een indruk van de toestand had kun nen opleveren waarover Washington niet al lang beschikte. De Ameri- I kaanse banken en zeker de CIA we- I ten haarfijn hoe de zaken in de zui- delyke landen er precies voorstaan Daarbij komt dat er op ministersni veau wordt geconfereerd en de Ver enigde Staten daardoor ook officieel op de hoogte zyn gesteld van de La tynsamerikaanse verlangens. Voorts is het zo dat Nixon juist de buiten landse hulp aan Latijns-Amerika heeft laten dalen tot een dieptepunt in het laatste decennium. Boze tongen Boze tongen in dit deel van de we reld beweren al dat het er president Nixon om te doen moet zijn geweest zyn rivaal in de Republikeinse Party, Rockefeller, een flinke knauw in diens prestige te bezorgen. Waar- schijnl ijker is echter dat de Noord- j amerikaanse diplomatie door de mate van verzet die de toch als liberaal te boek staande Rockefeller in het zui den heeft ontmoet, verrast is. Al had men gewaarschuwd kunnen zyn door de verklaring die de Argentijnse on derminister Manuel San Miguel on langs aflegde als woordvoerder van alle Latynsamerikaanse staten op een interamerikaanse conferentie „De Latynsamerikaanse landen ver keren in een praktisch ondraaglijke situatie in nun ontwikkelingspro gramma's en in hun betrekkingen met de Verenigde Staten". Zijlsingel 2 Volle evangelle-zendln. Spr. dhr. J. Zijlstra 10 uur voorn, LEIDSE BIOSCOPEN Camera: „Mensen ontmoeten elk»ir en zachte muziek vult hun hart", li jr. Dag. 2.30, 7 en 9.15. Zond ook 445 Vrij en zat. nachtvoorst: „De zc van Katie Elder", 18 Jr. 23.30 uur. Luxor: „Andrea". 18 Jr. Dag. 2.30, 9.15. Zond ook 4.45. Rev: „Helga en Michael". 18 Jr. Du 2.30, 7, 9.15. Zond ook 4.45. Vrij zat nachtvoorst.: „Breng de Bismarck tot Zinken". 18 Jr. Studio: „Thérèse en Isabelle", 18 Dag 2.30, 7. 9.15. Zond ook 4.45. Trianon: „De langste dag". 14 Jr. D< 2 en 8. TENTOONSTELLINGEN Molenmuseum „De Valk" (Dagell.lki van 10 uur voorm tot 5 uur nam Zon dag 15 uur nam Maandags eeslota Jeugdmuseum (Koppenhlnksteeg II Tentoonstelling over de natuur en an tiek uit grootmoederstild. (ultsluitead zaterd. van 11-17 nm. en na verzort Cronesteinkade 2) Rtlksmuseum van Oudheden (IU- penburg 28)Werkd. 10 uur voor" 5 uur nam.: zond 15 uur .nam Rljksmuseun vooi olkenrundc: (Steenstraat 1) dag. 106 u.: 'sera- iags 1- s uur aam Ned.-Legermuseum: Geopend maan dag tot. er met vrijdag 9 uur voorm.- 5 u nam. zon. en feestdagen 1-1 uur nam Rijksmuseum voor de geschiedenU der natuuiwetenschappen Dag. 1(H uur zone 14 uur Kunstzaal Heuff (Wassenaar) Jant Tongeren, schilderijen en tekeningen, dagelijks (behalve zondag) 10-17 urn, dagelijks (behalve zondag) 10-5 uur, Juni). Heempark Oegstgeesterweg (Kikker- polder) Flora van eigen bodem, d« van 8 uur voorm - 5 uur nam.: m mei t.e.m. oktober op zat. en zond. 2-1 uur nam. De Lakenhal Tentoonstelling Roe land Koning, schilderijen en tekenin gen, dag van 10 uur voorm.-5 uur nas 's Zondags van 1-5 uur nam (t.e.m. 1' lull) Avond- en nachtdienst der apotheken Geopend voor spoedeisende gevalles: Centraal Apotheek. Breestr. 74. telef 20552 Apotheek R. van Breest Smallenburi te Leiderdorp is de gehele week ge opend. De Oegstgeestse Apotheek ls op eos- dag 22 jun gesloten van 8 uur tot 2( uur Apotheek Voorschoten ls op zonda? 22 Juni gesloten van 8 uur tot 22 uur. WEERRAPPORTEN Van hedenmorgen Amsterdam De Bilt Deelen Eelde Eindhoven Den Helder Luchth. R'dam V'.issingen Twente Z iid-Limburg Aberdeen Athene Barcelona Belgrado Berlijn Eordeaux Brussel Fi ankfort Cénéve Grenoble Helsinki Innsbruck Kopenhagen Lissabon Locarno Londen I.jxemburg Madrid Malaga Mallorca MUnchen Nice Oslo Parijs Rome Stockholm Wenen Zurich geh. bew. geh. bew. zw. bew. onbew. zw. bew. zw. bew. geh. bew. regenbui geh. bew. geh. bew. zw. bew. onbew. licht bew. zw. bew. regen regen motregen geh. bew. regen zw. bew. onbew. regen half bew. licht bew. onbew. zw. bew. regen licht bew. geh. bew. onbew. zw. bew half bew. onbew. regen half bew. zw bew. half bew zw. bew. 7 uur. temp J d* c« d Zi C c - j 20 14 1 20 14 0 19 14 0 21 12 1 18 12 1 21 13 0 20 14 0 16 14 8 21 12 1 18 12 2 18 11 5 28 21 0 22 14 0 16 0 28 16 15 19 10 01 18 12 9 17 12 01 13 20 10 15 8 10 17 5 2 0.1 24 11 22 15 0 14 0 16 8 47 19 11 0 10 13 9 22 18 0 29 18 0 23 11 0 05 20 11 26 14 0 30 17 0 19 14 11 25 15 0 25 12 0 26 15 0 12 10 17

Leidsch Dagblad | 1969 | | pagina 2