Middenstand in Voorschoten: „Bedreigd door plan b en w Promoties GEMEENTE ZOU PRIJSBREKERS VOORDEEL GUNNEN Raadsagenda Voorschoten Mulo - examens Voorschoten Rolschaatsbaan in Vlietvvijk Gesprek Cairo met het nieuwe Franse kabinet Sigaretten uit kantine gestolen Leiden in 16e Statentoeht Nieuw gebouw voor gehandicapten Postduivennieuws Gouden doctoraten Sociale werk- Hindoeleider wil enorme massa voedsel „offeren" voorziening opnieuw bezien Zeeverkenners hebben boot tra nje feesten Hoge Rijndijk Openbare MOB- vergadering over ontslagen Verdronken knaap wordt donderdag ter aarde besteld Kwart eeuw bij Huize St. Maarten PAGINA 8 LEïDSCD DAGBLAD DINSDAG 24 JUNI 1969 (Van een onzer verslaggevers) VOORSCHOTEN De middenstanders van Voorschoten zijn ontevreden over het gemeentebestuur. Dat bevoordeelt de grote „prijsbrekers" als Albert Heijn en de cash and carry- zaken, zeggen ze. Ook zijn ze niet te spreken over het ontwerp plan van B. en W. voor de ontwikkeling van het centrum en over de wijze waarop het tot stand is gekomen. De voorzitter van de Algemene Winkeliersvereniging Voor schoten, de heer D. W. H. Planje, is niet van plan dat onder stoelen of banken te steken. „De overheid maakt plannen en de middenstand moet ze waar maken". stelt hij. „Daarbij loopt de gemeente geen risico en de mid denstand wel. Die moet dus kunnen meepraten bij het opstellen van de plannen. Nu worden we geconfronteerd met kant-en-klaar plannen". In het ontwerp-plan stellen B en W. voor de Schoolstraat af te sluiten voor het verkeer om er een „flaneer - baan" van te maken met sierbetege- ling en aan beide zijden een aaneen gesloten ry winkels. Aan de Ko ninklijke Marmelaan zullen dan par keerplaatsen komen voor de mensen, die in de Schoolstraat willen winke len. „Allemaal onzin", vindt de voor zitter van de winkeliersvereniging. „Het plan is opgesteld zonder so ciologisch onderzoek vooraf. Over het koopgedrag van de Voorschotenaren is niets bekend. Een „flaneerbaan" is in strijd met de taak van de mid denstand in Voorschoten". Volgens hem is die taak een zuiver verzorgen de. Voor een groot winkelcentrum is geen plaats. „Je gaat hier geen dagje uit om te winkelen zoals op de Lijn baan in Rotterdam. Hot is hier vlug Verkeerslichten bij Wijngaardenlaan in Voorschoten VOORSCHOTEN B. en W. stel len de raad voor een voorlopig kre diet te verstrekken van f 1.674.000 voor de reconstructie van de ver- keerstraverse Leidseweg-Kon. Julia- nalaan-Veurseweg voor het gedeelte gelegen, tussen raadhuis en Pape laan. De totale kosten van de uit te voe ren werken worden geraamd als volgt: reconstructie verkeer straver- se tussen raadhuis-Papelaan f 1.183.000 kosten voor het verleg gen van leidingen en kabels en aan passing openbare verlichting f 389.000.- kosten verkeerslichtenin stallatie f 100.000 en kosten gemeen telijk toezicht f 2.000. Ten aanzien van de kosten voor de verkeerslichteninstallatie delen B. en W. mee, dat het provenciaal bestuur heeft toegezegd -in deze uitgaven voor de helft te participeren. De ver keerslichteninstallatie zal worden geplaatst op het kruispunt Wijngaar denlaan - koningin Julianalaan - Schoolstraat. Verkeerstellingen heb ben uitgewezen, dat dit dringend ge wenst is. B. en W. opperen de moge lijkheid dat binnen afzienbare tijd ook het kruispunt Raadhuislaan - Koningin Julianalaan - Leidseweg van een verkeerslichteninstallatie moet worden voorzien, daarom zal thans reeds rekening gehouden wor den met de mogelijkheid tot koppe ling van beide installaties. In het reconstructieplan is de dien- weg van de Koningin Julianalaan verwilderd. Uit verkeerstellingen is gebleken, dat de verkeersintensitiet zodanig is, dat slechts met opoffe ring van de dien weg voldoende ver keerscapaciteit kan worden ge maakt. In verband met de plannen tot verplaatsing van het raadhuis wordt de technische mogelij kheid onder zocht de reconstructie van het wegge deelte in de bestaande S-bocht zo eenvoudig mogelijk te houden. VOORSCHOTEN De gemeente raad van Voorschoten komt vrij dagavond om acht uur in openbare vergadering bijeen. De agenda ver meldt verhoging jaarwedden wethou ders: het terugkopen van overgedra gen gemeentewoningen; het beschik baar stellen van een krediet voor het verplaatsen van het noodkantoor va de dienst openbare werken en voor het aanleggen van een parkeerter rein aan de Oanjeboomstraat; het sluiten van een overeenkomst inza ke afkoop erfdienstbaarheid van vrij uitzicht betreffende gronden, begre pen in de bestemmingsplannen Adegeest-sportparken „Adegeest. 1968": het beschikbaar stellen van een krediet ten behoeve van de re constructie van de Leidseweg- Kon. Julianalaan-Veurseweg. voor het ge deelte gelegen tussen Raadhuislaan en Papelaan; tot het verkopen v. bouwgrond in het bestemmingsplan .3oschgeest" aan de heer A. van der Valk; wijziging van de controle- verordening; verhoging van de keur de bedrijfsrekeiiing 1967 en de ge meenterekening 1967; het verlenen van een subsidie in de kosten van de restauratie van het beschermde monument, huis „Woelwijk", het be schikbaar stellen van een krediet ten behoeve van de aanleg van een rol- schaatsbaan; het beschikbaar stel len van een aanvullend krediet voor de bouw van de sporthal en enkele onderwijsvoorstellen. even wat kopen. Als je dan eerst een heel eind moet lopen van je auto naar de winkel, dan ga je liever er gens heen waar je me* de auto voor ae deur kunt komen". Dat de „flaneerbaan" mensen naar het Voorschotense centrum zal trek ken gelooft de heer Planje niet. „Als. straks de brug over de Vliet klaar is gaan de mensen naar Leiden Zuid- West of Leiden. Bij het Vijf Mei- plein is een centrum dat zal uit groeien tot zo'n vijftig winkels. Dat zullen niet alleen bakkers, slagers en kruideniers zijn. Veel mensen gaan j dan daar winkelen". Vorige week hebben de midden standers met elkaar over het ont werp-plan gesproken Voor de bijeen komst waren ook de voorzitters van. de raadsfracties uitgenodigd, maar die lieten verstek gaan. Voor de mid denstandera is dat onbegrijpelijk, omdat de raad straks over het voor stel moet stemmen. En er zijn toch veel bezwaren, want de middenstan-1 ders kwamen zelf met een nieuw voorstel: Knap het wegdek van de Schoolstraat op, verbreed de trot toirs, verbeter de verlichting en hef het eenrichtingsverkeer althans voor fietsers op. Wat er gebeurt als de Schoolstraat voor het verkeer wordt afgesloten is voor de heer Planje niet moeilijk te raden„De mensen gaan ergens heen waar ze met de auto voor de j deur kunnen komen. Je gaat niet in Voorschoten met tassen lopen sjou wen, als dat ergens anders niet no dig is. Er zit op dit moment groei in ae middenstand. Die wordt dan te gengehouden". „Het gemeentebestuur wil er be slist geen prestige-zaak van maken", verzekert gemeente-secretaris A Eve lee ns „Als blijkt dat een aantal middenstanders er niet gelukkig mee is, dan zal het college van B. en W. het plan nog wel eens bekijken. Het gaat alleen door met de toestemming van de belanghebbenden. Daarom is er vorige maand een burgeravond ge houden". De kans dat het plan binnen en kele jaren wordt uitgevoerd is klein. Het gemeentebestuur heeft op dit moment nog geen enkele aanwijzing, dat er belangstelling voor de gepro jecteerde „flaneerbaan" zou zijn. Enige jaren geleden werd in de Schoolstraat een oude kleuterschool gesloopt. De vrijgekomen ruimte is i bestemd voor winkelpanden. Tot nu toe is er echter geen ondernemer be reid gevonden om drie- tot vierhon- derd gulden te betalen voor een vier- j kante meter, die de gemeente ervoor j vraagt. Op dit moment wordt het I stuk grond gebruikt als parkeer plaats. Ook voor bestaande panden is tot nu geen belangstelling. .Natuurlijk niet", meent de heer Planje. „Een ondernemer moet ton nen investeren in een zaak en hij loopt hier de kans, dat er plotseling een „prijsbreker" naast hem komt zitten". De nieuwe Albert Heijn-winkel in I aanbouw heeft een eigen parkeer- plaats. De klanten van de winkeliers j uit de Schoolstraat zouden im het nieuwe centrum hun auto's moeten parkeren aan de Koninklijke Mari-1 nelaan. ..Albert Heijn heeft die par- keerplaats zelf betaald", zegt de ge meente. „Niet waar", zeggen de mid denstanders. „De gemeente humt drie kantoorverdiepingen van Albert Heyn voor de huisvesting van een I aantal van haar administratieve functies en Albert Heijn zal de kosten i van de parkeerplaats via de huur i echt wel terug weten te krijgen" „Onmogelijk", zegt de gemeente- secretaris. „Wy betalen als hum- ne gen procent rente over de bouwkos- i ten van de drie kantoorverdiepin- j gen". De huisvesting van de FT-1 orankenservice doet voor de midden stand erg vreemd aan. Deze zaak is ondergebracht in oude kippenhokken van de zoon van de burgemeester. Volgens de middenstanders heeft de gemeente een oogje dicht geknepen toen dit bedrijf niet voldeed aan de veiligheidsvoorschriften. „Je moet in staat zyn er tegen op te treden" weerlegt de gemeente secretaris deze beschuldiging. ..Juri disch is dat nauwelijks mogelijk. Het ligt niet zo eenvoudig als de midden stand suggereert". Hij gelooft, dat de zaak veel te veel wordt opgeblazen. De heer Planje verzucht: „De over heid schijnt niet te beseffen, dat er zoiets als een reële vrees bestaat". De manier waarop het Midden stands Adviescollege werkt, vindt hij absoluut onvoldoende. In dit college, waarin werknemers, middenstanders en vertegenwoordigers van de over heid zitten, zijn al sinds december drie vacatures. Toen de heer Planje daarover de wethouder aansprak be loofde deze dat de zaak binnen veer tien dagen rond zou zyn. Dat is nu meer dan een maand geleden „In de vacatures is al voorzien", weet de gemeente-secretaris. ,JHet Als gebeurt was B. en W. van Voorschoten voorstellen, dan wordt deze straat (Schoolstraat) een soort Lijnbaan. Verkeer is dan niet meer toegelaten. De Deynootschool zal moeten ver dwijnen. Het wachten is op on dernemers, die vierhonderd gul den willen betalen voor de „par keerplaats" naast de school. (Foto LD/Holvast) bericht gaat binnenkort uit". Volgens de heer Planje zitten er mensen in het Adviescollege, die nog nooit een bericht van een vergadering gehad hebben en niet weten wat er precies dient te gebeuren. De gemeente-secretaris: „Dat lijkt me sterk overdreven. Natuurlijk komt het Middenstands Adviescollege niet elke week bijeen. Er moet ook iets zijn om over te vergaderen". VOORSCHOTEN Nu de MULO- examens achter de rug zyn. kan de balans opgemaakt worden: Er gin gen 41 kandidaten op en die zijn al len geslaagd. Voor het MULO-diploma A. en B en middenstand slaagden: Frank v. d. Akker. Ben Buiting, Sjaak Duin dam. René Eysink Smeets. Frank Hendriks, Hans de Jong, Theo van Leeuwen, Joop van Noort, Leiden Voor het mulo diploma A. en B slaagden: Kees Kuyskens. Voor het mulo diploma A. en middenstand slaagden: Charlotte Batavier. Han- neke v. d. Berg. Marianne Berkhout, Riet Beurze. Margreet v. d. Krogt, Marianne Scholte. Joke Stauthamer. Paula Stikvoort. Arthur Cordromp Johnny van Haasteren. Co van de Noort. André Tempelaars, Paul Viel- voye, Annelies Prins, José van Vel-„ zen. Jan van Galen. Harry van Leeuwen. Leiden, Anke van Noort, Leiden, Ab Frohwein, Leiden, Joop Goosen, Leiden. Joost Vorst. Leiden, Hans Bolten Heiloo, Chris Deckers, Oegstgeest, Jos Reizevoort. Oegst- geest, George Reurings, Oud Ade Voor het mulo diploma A. slaagden: Jan Kees Berendsen, Bemmel, Mariëtte van den Bos. Vera Rebers. Pieter van Schaick, Bob Couwen- berg. Noordwyk. VOORSCHOTEN B. en W. van Voorschoten hebben door de Kon. Ned. Heidemij. een plan laten op stellen voor de aanleg van een rol schaatsbaan annex basketbalveld op een terrein gelegen tussen het Frans Halsplantsoen en de Vliet. De aan- legkosten. inclusief het aanbrengen van de beplanting, worden geraamd op f 32.500. Het college vraagt hier over een krediet te verlenen en het werk op te dragen van de Heidemy. CAIRO (AP. AFP. Reuter) Een van de voornaamste medewerkers van president Nasser zal tegen het einde van deze week naar Parijs vliegen voor besprekingen met het nieuwe Franse kabinet over de toe stand in het Midden-Oosten en de betrekkingen met de Arabieren. Aan de orde zullen komen o.a. het Franse wapenembargo voor Is raël en het huidige overleg van dc Grote Vier over het Midden-Oosten TEL AVIV Zeventien Arabische winkeliers en andere bewoners van een straat by de Klaagmuur in Je ruzalem. waar vrijdag de drie bom men explodeerden, hebben opdracht gekregen hun winkels en woningen te ontruimen. Volgens radio Jeruza lem betreft het een veiligheidsmaat regel ter bescherming van mensen die bij de Klaagmuur willen bidden. LEIDEN Aan de Leidse Univer siteit is de heer P. W. M. de Meyer geboren te Den Haag en thams wo nende te Amsterdam, gepromoveerd tot doctor in de faculteit der lette ren op proefschrift getiteld „Con stant! del morado verghiano". Pro motor was prof. dr. S. Dresden; idem de heer J. A. C. J. van de Wouw, geboren te 's Hertogenbosch en thans wonende te Utrecht tot doctor in de faculteit der rechtsge leerdheid op proefschrift getiteld „Notae atrebatenses in decretum gratiani". Promotor was prof. mr R. Feenstra. LEIDEN In de kantine van het tennispark Roomburg is in de nacht van zondag op maandag ingebroken. Behalve een bedrag van twaalf gul den werden vijftig pakjes sigaretten ontvreemd. Men is binnengekomen door een ruit te breken. Bovendien zijn er in de kantine enkele balda digheden gepleegd. ASC speelt tegen Marine Valkenburg LEIDEN ASC en een elftal van het Marine-vliegkamp Valkenburg spelen donderdagavond (aanvang 7 uur) een vriendschappelijke voetbal wedstrijd op het terrein van de Kat- wykse vereniging KRV in de Kool tuin. De opbrengsten van deze wed strijd zyn ten bate van de jeugdaf deling van KRV. De opstellingen luiden: ASC: Cattin, Zwanenburg, Logger, Boers, Bekkering, Van de Wouw, Krom, Holland, Kantebeen, De Goey en De Kind. Marinevlieg kamp: Akkerman, Plugge. Velthui- zen, De Jong. Paranekoek, Kloen. Gietman, Boon, Holstein, Schmidt en Groot. LEIDEN Zaterdag 19 juli zul len 's morgens vroeg de enthousias te deelnemers starten voor de grote toertocht voor automobilisten, die bekend staat als de Statentooht. Ie der jaar worden door deze tocht de twaalf voormalige Statenleden met elkaar verbonden, waarvan verte genwoordigers op 19 juli 1572 te Dordrecht byeen kwamen in een vergadering, die van grote betekenis werd voor ons land. In deze bijeen komst die als Eerste Vrye Staten vergadering bekendheid verkreeg, werd n.l. besloten tot- georganiseerd verzet over te gaan onder prins Wil lem van Oranje tegen de toenmalige Spaanse overheersers. De twaalf steden, t.w Alkmaar, Dordrecht, Edam, Enkihuizen, Gorin- chem. Gouda, Haarlem, Hoorn, Lei den, Medemblik, Monnickendiam en Oudewater spannen zich thans in om gezamenlijk de herinnering aan de Eerste Vrye Statenvergadering levend te houden dooi- de organisa tie van de Statentoeht, die dit jaar voor de zestiende keer wordt vei're den. In Monnickendam zal deze keer het défilé plaatsvinden, dat afgeno men wordt door de commissaris der Koningin in Noord-Holland en de burgemeesters van de 12 Sta tonste den. In praktisch ieder van de Sta- tensteden wordt op de controlepost aan de deelnemers een presentje uit gereikt. vaak vergezeld van een vaantje. Met de vaantjes worden de auto's gepavoiseerd voor het Staten- défilé. Er kan vanuit iedere stad worden gestart van 5 uur 's mor gens af, waarna geheel naar eigen keuze de tocht langs de 12 voorma lige Statensteden kan worden gere den. Inlichtingen geeft VVV-Leiden. LEIDEN Het college van B. en W. doet de raad, die a.s. maandag avond byeenkomt, een voorstel om zich in beginsel bereid te verklaren tot het garanderen van rente en af lossing van een door de Stichting Dagverblijven voor gehandicapten te sluiten geldlening (en) voor de aan koop van het pand Hoge Ryndijk 19 In dit pand zal een dagverblijf voor geestelyk gehandicapten worden in gericht. Indien de raad hiermee ak koord gaat. stellen B. en W. voor om aan deze stichting by wijze van voor-financiering een krediet in re kening-courant te verlenen tot en maximum bedrag van f 400.000 te gen een rente van 7 procent. LEIDEN De Leidse Concours Commissie hield een wedvlucht van af Orleans over een afstand van 514 km. In oncours ee% duiven. Uit slag: 1, 4, 10. 24, 25 A. G. Holland: 2. W. v. d. Nieuwendijk; 3, 22 C. d Ridder; 5. J. Rijsdyk; 6. 21 A. v. d. Dop en Zn.; 7 P. v. Griensven; 8. 14 Gebr. Kok; 9 J. Rozier; 11 J. Koster; 12, 23 W. Bey; 13 J. Schrijvers; 15 M. Jongeleen; 16 F. Hofman; 17 H. Kievits; 18 W. Vjjlbrief; 19 P. v. Wissen en Zn.; 20 M. Noordervliet. De Leiderdorpse Postduiven Ver eniging De Rijnklievers hield twee wedvluchten. Een vlucht vanaf Til burg over 77 km met 388 duiven in concours. Uitslag: 1 P. Griens ven; 2, 8 H. Bonneur; 3. 7 R. Lolkes de Beer; 4 M. Jongeleen; 5 P. Vee- lenturf; 6 Chr. v. d. Pluym; 9 J. Brugman; 10 J. Verstraaten. De an dere vlucht ging vanaf Surivlliers Fosses over een afstand van 368 km. In concours 160 duiven. Uitslag: 1. 3, 8. 9 A. v. d. Dop en Zn.; 2, 4. 7 A. G. Holland; 5 M. Zonneveld;- 6 A. Dubbelaar; 10 D. d. Ridder. LEIDEN De heren L. Ch. van Eeghen en A. D. van Assendelft de Coningh herdenken vrijdag het feit dat het een halve eeuw geleden is, dat zij aan de Leidse Universiteit promoveerden tot doctor in de facul teit der rechtswetenschap. B. en W. in voorstel overneming beheer: AHMEDABAD (Reuter) Een vooraanstaande hindoeleider is van plan nog dit jaar bij wijze van offer aan de hogere machten ruim 9.000 ton voedsel te verbranden „ter be vordering van de wereldvrede en het welzijn van de mensheid". Laksman Tsjairania Brahmatsja- ridji Maharadji heeft journalisten meegedeeld, dat dit grote offer ruim f 57Vï miljoen zal kosten. Hij wil dit geld onder meer door middel van een openbare inschrijving bijeenkrij gen. Tenminste duizend echtparen moeten de levensmiddelen, waar onder byna 2.000 ton rijst, in het vuur gooien. De plechtigheid die zal worden bijgewoond door 125.000 brah manen, wordt bij Rajkot in west- India gehouden. Het vorig jaar or ganiseerde de hindoeleider eveneens een groot offerfeest dat byna twee miljoen gulden heeft gekost. Pas kortgeleden is nog gemeld dat er in de staat Rajasthan die bijna 600 km ten noorden van Rajkot ligt. tenminste 2.600 mensen aan de ge volgen van onvoldoende voeding om het leven zyn gekomen. LEIDEN Burgemeester en wet houders stellen de raad voor het be heer van de werkplaatsen van de stichting Leidse Werkplaatsen m.i.v. 1 juli a.s. over te nemen en hiervoor in te stellen een tak van dienst on der de naam „Dienst Leidse Werk plaatsen". De uit de indertijd opgeheven vereniging Zwakzinnigenzorg voort gekomen stichting Leidse Werkplaat sen exploiteert enkele sociale werk plaatsen ten behoeve van geestelyk gehandicapt-en. De problematiek, die de invoering van de wet sociale werkvoorziening heeft- gebracht, heeft het bestuur van de stichting de overtuiging gegeven, dat de be langen van de geestelyk gehandicap ten en het personeel by de huidige organisatie niet optimaal kunnen worden gediend, reden waarom aan het gemeentebestuur is verzocht het beheer over te nemen. B. en W. zyn voornemens na de overneming over te gaan tot instel ling van een overlegorgaan. Voorts willen zy de structuur van de socia le wei-kvoorziening geheel opnieuw bezien. De gedachten gaan daarbij •uit naar de vorming van een brede organisatorische eenheid, waarin de verschillende werkverbanden (so ciale werkplaatsen) alsmede de ob jecten in de openlucht (buitenobjec ten) een plaats zullen krygen. Bijdrage van f 2000,- uit Anjerfonds LEIDEN Vandaag ontving de Paulustroep van de zeeverkenners van het Anjerfonds een bijdrage van tweeduizend gulden voor een nieuwe motorboot. Zelf hebben de leden al ruim f 5.000.- bijeengebracht door een glazen-actie en de jaarlijkse Sin terklaas-actie. Daarbij kwamen nog enkele giften tot een bedrag van on geveer f 1.000,-. Door de bijdrage van het Anjerfonds is met één slag de financiering bijna rond. De boot kost namelijk.f 8.376,41. Het is een sleepboot met een 20 pk dieselmotor, die de hele vloot kan trekken: twee schouwen, vier vlet ten en twee roeiboten. Als de groep met ruim veertig man op kamp gaat, twee volle weken lang, worden deze boten bovendien nog volgestouwd met tenten, materiaal, persoonlijke bagage en proviand. De boot, die za terdag wordt gedoopt, heeft geen ka juit en kan daardoor ondanks de nieuwe bruggen in de Poelwetering de thuishaven aan de Mariën- poelstraat bereiken. De lengte van de boot is zeven meter. De leiders kunnen in deze boot nu ook met ruw weer zonder moeite uitvaren en eventueel reddingswerk verrichten. Vanavond en morgen zal de Pau- lusgroep met meer enthousiasme dan ooit gaan collecteren voor 't Anjer fonds, met de Paulusband voorop. ZOETERWOUDE De oranje feesten aan de Hoge Ryndiyk in Zoe- terwoude worden vrijdagavond voort gezet met boegsprietlopen. De heer E. Devilee toonde over het beste even wichtsgevoel te beschikken. De kinderen kwamen zaterdag ochtend aan de beurt. Vele ouders waren naar het terrein van de kin derspelen gekomen om hun spruiten aan te moedigen. Vlaggetje steken meisjes 6 en 7 Jaar 1. Marianne Hockx. 2. Sandra Bos. 3. Joke van der Heyden, jon gens: 1. Rudie van der Meer. 2. Peter van Diemen, 3. Theo Zandbergen. Was ophangen meisjes 8 en 9 jaar 1. Mar ja Buikstra. 2. Kitty van Hof wegen, 3. Aline van Fruchten. Zak- lopen jongens 8 en 9 jaar, 1. Rinus Rijsdijk; 2. Ciril Verhagen, 3. Wibo Hockx. Langzaam aan op de fiets meisjes 10 en 11 jaar. 1. Lies van der Ryl, 2. Sandra van Diemen, 3. Lillianne v. Diemen, Jongens, 1. Almsen Verha gen. 2. René Meyer. 3. Ton Vreeburg. Ringsteken op de fiets voor meisjes en jongens 12. 13 en 14 jaar 1. Joke van Amsterdan. 2. Ton Delfos. 3. Co- ra de Haan. Vossenjacht, leeftijds groep 7. 8 en 9 jaar. 1. Gerry van der Werf, 2. Lex Tyssen, 3. Hetty de Haan. Leeftijdsgroep 10, 11 en 12 jaar 1. Joop Duindam, 2. Freddie Berk, 3. René Meyer. LEIDEN Naar aanleiding van het rumoer rondom het ontslag, dat aan de directeur van het Medisch Opvoedkundig Bureau in Leiden per 1 september is gegeven en de ont slagaankondiging in verband hier mede door de meerderheid van de staf belegt het bestuur van het MOB donderdag om acht urn* in de kleine zaal van „De Burcht" een openbare vergadering over deze aangelegen heid. HAZERSWOUDE LEIDERDORP De begrafenis van Gijsbertus I Marcus de Boer, het achtjarige i knaapje uit Leiderdorp, dat zondag. I avond in de Oude Rijn door ver drinking om het leven is gekomen, zal donderdag om tien uur plaats vinden op het kerkhof bij de St. Ber- narduskerk in Hazerswoude-Groe nendijk. Hieraan vooraf zal in genoemde kerk de H. eucharistie worden ge vierd. De eucharistieviering, die aanvankelijk voor de leerlingen van het basisonderwijs was gepland, gaat niet door. Herw. Levenskracht gaf tv-toestel weg ZOETERWOUDE Dolbly wat mevrouw C. Bakker-Coyendyk, uit de Titus Brandsmastraat in Zoetenvou- de toen zü hoorde dat Herwonnen Levenskracht haar een t.v. toestel had geschonken. De heer C. J van Arendonk. die haar dit nieuws kwam vertellen zei. „Zo ziet men maar weer. dat we ook iets doen met de gelden die wjj bij elkaar sjouwen. De heer A. Ketelaars ln zijn functie van penningmeester van de Kath. Houtbewerkersbond, memoreerde dat enkele jaren gele den ten huize van de fam. Bakker 'n correspondentschap van die vakorga nisatie werd opgericht, hy was blij zyn dankbaarheid hiervoor te kunnen betonen en hy bood namens zyn organisatie de antenne aan. Ook werd dank gebracht aan het plaatse lijk comité, waarvoor de 72-jarige heer F. Zandbergen de stimuleren de motor is. LEIDEN In intieme kling zal morgenavond om zeven uur met een heilige mis in de kapel van St. Maarten het feit worden herdacht dat de heer J. J. M. Noordman voor 25 jaar het secretariaat van het kinder- en bejaardentehuis St. Maar ten aan de St. Jacobsgracht aan vaardde. De jubilaris treedt tevens al deze 25 jaar op als secretaris van de Interparochiële Chairitas In stelling. Wijkraad Boschgeest koos bestuur VOORSCHOTEN De nieuwe wijkraad Boschgeest in Voorschoten heeft tijdens de eerste vergade ring een bestuur gekozen. De heer J. H. Marselis werd voorzitter en P. Maaskant secretaris. Tevens werd er een commissie in gesteld die een reglement gaat sa menstellen over de werkwijze van de wijkraad. Voor het samenstellen.' van dit reglement heeft men gekozen me vrouw A. Bijlsma en de heren J. H. Marselis en P. J. van Leeuwen. Besloten werd dat alle vergaderin gen van de wykraad openbaar zullen zijn zodat iedere wijkbewoner de vergaderingen kan bijwonen en daar klachten of wensen naar voren kan brengen. In verband met de vakanties werd de eerstvolgende vergadering vastge steld op 9 september. In deze periode zal men trachten deskundige wijkbe woners te vinden die bereid zijn zit ting te nemen in een commissie, die het door het gemeentebestuur aange kondigde herstructereringsplan voor Boschgeest gaat beoordelen. Er zal ook een commissie gevormd worden I voor de sectie openbaar groen. Burgerlijke Stand van Leiden GEBOREN Eduard. z. v. E. J. Rolfes en J. C. Jesse; Margriet, d. v. H. J. J. Witte en J. H. Wytsma; Marcel Maria, z. v. J. B. M. Wassing en Q. J. Sprinkhuizen; Robbert Pierre, z. v. P. J. Gijsman en W. G. M. Hullegie; Louise Geertruida Mathilde. d v. W. T. A M. van der Lugt en G. M. M. Brugman; Cefas Philippe, z. v. W. C. Meijer en H M. Groot: Jorg, z. v. H. W. Berendsen en G. A. Nfjmeyer; Roland, z. v. J. W. M. Schoo en C. van der Voort; Wilhel- mus Robert, z. v. T. J. Koppers en E. E. Siepert; Isabel, d. v. J. J. VerweiJ en M T. van Schaik; Johannes Fre- dericus, z. v J. A. Montanus en A. M. Peltenburg; Maria Helena Karin, d v. J. C. M. Zoetemelk en J. W. van den Haak; Patricia Willemijntje Catha- i rlna Maria, d. v. G. A Silvester en J. M. W. Riethoven; Frank. z. v. Z. J. de Jong en E. Rietvink; Monique, d. v. H. A. C. Verburg en J. van Reeuwijk; Marco, z. v. N. P J. van der Lans en G. B. Kamstra; Linda, d. v. M. J. van Gorkom en A. van Weeghel; Robert Jan, z. v. K. H Corporaal en I. Veen; Ewout Joost, z. v. B L. W. Boks en E. W. M van Ulden; Marjan, d. v. M. Plug en A. van Duf]venbode; Astrid. d. i v. J. van den Burgh en S. M. de Klerk 1 Wolters; Veronique, d. v. F. H. W. Boogers en M. M. Bertrand; Jacobien Johanna, d. v. H. D. Schneider en A. j Dro't; Mirelle Wilheimina Antonia. d- v. J. Lepelaar en E. M. Visser; Ma- non. d. v. H. J. Smlttenaar en M. A. C. Borreman; Martina Catharina. d. v. A. Franke en J. Oudshoorn; Jaco- I bus, z v. Z. Mastenbroek en J. de Jong I Suzanna Geertruida. d. v. J. J. Beij en S. Kokkedee. GETROUWD R. W. Doop en R. H. Kopetzky; F. J. van Velsen en E. Y. G. Kneefel; A. A Vos en J. C. Buljs; D. Kanbier en W. J. C. van der Poel; T. W. S. van der Maden en M. M. Boot; F. Boon en I A. Gubbels; C. G. J. Schrij- er en J. M. G. Zandvliet. OVERLEDEN C. M. Rondaij. 80 Jr., wed. v. C. S. Jolmers; J. Jansen. 73 Jr.. man; J- Ouwehand. 70 Jr., wed v. G. van Eg- mond; M. J Koree. 73 jr.. e v F Overdijk; B. J. Ter Haar. 60 jr., man. K. M. Kliek. 69 Ir., man; L. W Luij- endijk. 78 Jr.. wed v. A. van Duuren; A. van Elk. 51 jr an; J J. Nolten, 1 Jr., dochter; C. Knoops, 85 Jr., man.

Leidsch Dagblad | 1969 | | pagina 8