Ik sta nu onder zwaardere druk eidse jeugdteams komen uitstekend voor Anita Steenhauer zorgt voor grote verrassing ittle Mo kerleden Maria Gommers weer uitstekend op dreef Tom Okker aan de vooravond van Wimbledon: \itletiekcompetitie Twee Nederlandse overwinningen in honkbalweek Aad Steylen prolongeert 25 km-titel Atletieknieuivs Twee tweede plaatsen voor Anita Smith Leidse tennistitels -v - v/itx laot# PAGINA 9 LEIDSCH DAGBLAD SPORT - LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD LONDEN (GPD) De tuinparty zondagmiddag 3p de de chique Londense club in Hurlingham- prk moest helpen de spanningen te verdrijven, ïaardoor de vele deelnemers en deelneemsters uil de vooravond van het twee weken durende ïinibldon-toernooi worden beslopen. Dat zulks in pote trekken is geslaagd was in hoofdzaak te '^nken aan het fraaie zomerweer, waardoor het rerblijf op de fleurige terrassen, op de golf-links, jp de gras-tennisbanen of biljartlakens en op de üocketbanen bijzonder aangenaam mag worden pnoemd. De dames showden temidden van de klassieke rokrozen en de goed voorziene buffetten de jeest uiteenlopende toiletten, waarbij de exoti- che broekpakken een ongelijke strijd aangingen set de meest beperkte minirokken. Het geheel ttrd hier en daar overschaduwd door extra fra- pnte hoeden in de meest bizarre kleuren. Een opvallende figuur, die bijzonder zonnig te- lidden van dit alles paradeerde, was de Britse ;odekoning, vooral voor tenniskleding. Teddy toling. De man die jaren geleden met één slag fckendheid verwierf met het eerste kanten ten tsbroekje, van de Amerikaanse Gussie Moran. lange Teddy, gehuld in blauwe blazer en een tte geruite broek met wijd uitlopende pijpen, niet zonder trots zijn blikken gaan over zijn leuwste creaties tennispakjes, die door bekende telsters werden geshowd. Ook zelfs witte broek- pakken met kant en franje, maar deze zullen on getwijfeld zijn voorbehouden voor après-tennis. De wereldelite van top-tennnssers had voor deze keer de racket verwisseld voor het relaxende golf spel, waarbij al spoedig duidelijk werd dat Tom Okker ook in deze sport een opvallende be drevenheid aan de dag legt. Dat onze enige tennisprof, die de niet geringe eer te beurt valt als derde geplaatste speler dit wereldtoernooi te mogen binnenstappen (vorig jaar moest hij het nog met de twaalfde stellen), echter verre van onbezorgd aan de slopende veer tien dagen begint, daarover liet hij later op de middag geen twijfel mogelijk. Okker, met een ietwat pijnlijke trek op het smalle gezicht: „Men zegt nu wel dat ik een ge lukkige loting heb gehad, maar daarvan ben ik nog niet zo overtuigd. Die Egyptenaar El Shaffey is helemaal niet zo'n gemakkelijke tegenstander. Anders zou hij kortgeleden ook geen profaanbod hebben gehad. Hij is het laatste jaar hard voor uit gegaan en heeft dit seizoen op gravel al op merkelijke resultaten behaald. Een felle, links handige speler, die het veel in de aanval zoekt, ook op gravel. Hij slaat zijn backhand met beide handen. Ik heb nog nooit tegen hem gespeeld". En dan, hoewel toch met een lichte twijfeling in zijn stem: ,.Als ik goed op dreef ben, ja, dan moet ik hem kunnen hebben." Vervolgens uiting gevend aan zijn beklemming van het meer-favoriet zijn nu hij tot de prof gelederen is toegetreden: „Ik sta nu veel meer onder druk dan vorig jaar, omdat iedereen nu verwacht, dat ik ver zal komen. Daar komt nog bij dat minder bekende tegenstanders vrijuit kunnen spelen. Dat heb ik in het verleden ook gehad. Ik was nooit bang voor grote namen". Okker rekent er vast op, dat hij in de tweede ronde de 30-jarige Amerikaan Ron Holmberg sinds kort ook prof in de groep van veertien waarvoor Okker speelt tegenover zich zal vin den en niet oud-Wimbledon-kampioen Alex Ol- medo. „Holmberg is ook hard vooruitgegaan. Op Queens heeft hij niet voor niets Riessen en Rose- wall verslagen. Volgens mij verslaat hij Olmedo gemakkelijk". Ook hij ziet Rod La ver dit jaar weer winnen. „Laver kan ook wel eens een slechte dag hebben, maar meestal als het erop aankomt is hij erg goed, ja, erg goed". Op dat moment zakt Tom Okker temidden van het exquise gezelschap op de terrassen van Hur- lingham met een harde klap door zijn tuinstoel. Een slecht voorteken? Onze landgenoot, juist hersteld van een lastige rugblessure, krabbelt ge lukkig ongedeerd overeind en vervolgt onver stoord: „Wimbledon is het moeilijkste toernooi van alle bestaande. Niemand denkt hier in de eerste plaats aan geld, maar wel aan de prestatie. Daarom is iedereen bijzonder gespannen voor dit toernooi. Iedere tegenstander is hier gevaarlijk". Over zijn profleven in het algemeen: „Ik heb er nu elf toernooien sinds mijn prof begin in maart opzitten. De overgang is mij wel meege vallen. Het voornaamste is dat je goed kunt mee komen. Gelukkig zijn er tegenwoordig ook veel open toernooien, zodat je niet altijd meteen hele sterken tegenover je krijgt. Het wordt natuurlijk een bedenkelijke zaak als je slecht draait zoals bijvoorbeeld Barthes, Taylor en Pilic". Okker heeft een profcontract van vier jaar. Al le geldprijzen die hij verdient mag hij in eigen zak steken. Komt hij aan het eind van het jaar op minder uit dan zijn minimumcontract, dan wordt dat door zijn „bazen", de Amerikanen Hunt en Hill, bijgepast. Voor de tijd dat hij in Londen is, heeft hij met zijn vrouw een flat betrokken om zich in alle rust te kunnen terugtrekken. Zijn vast domicili voorzover hij dan thuis kan zijn heeft hij voorlopig gekozen, in hoofdzaak waarschijnlijk met het oog op de financiën, „ergens in Zwitser land". „Mooi wonen daar", zegt Okker met een raadselachtige glimlach. Even later staat hij tóch weer op de tennisbaan. Samen met zijn vaste dubbelpartner en (Ameri kaanse i vriend Marty Riessen spelend tegen Emerson en de Zuidafrikaanse veteraan Abe Se gal ter verhoging van de feestelijke stemming op de dure Hurlinghamclub. Nog even ontspannen tennissen voordat de zware weken van de ernst en de waarheid aanbreken. HAARLEM «ANP» Alle geruch ten logenstraffend is het Nederland se honkbalteam met vlag en wimpel door de eerste zware dagen van de Haarlemse Honkbalweek gekomen. Zaterdag werd de nogal teleurstellen de Amerikaanse militaire kampioen, de Berlin Bears, met 42 verslagen en zondagmiddag bleef de Nederland se ploeg de California Stags met 7 6 de baas in een sublieme en span nende wedstrijd. Overige uitslagen: California Stags Grand Rapia Sullivans 81, Grand Rapia Sullivans Berlin Bears 3— I. Wilma v. d. Berg de eerste klasse jongens was jtnd veruit de sterkste. Met 6 punten nestelden de oranje ken zich nog steviger op de va- pdse ranglijst, achter het Am- famse AAC dat gisteren overi- maar matig voor de dag Landskampioen AVR her- zich enigszins van de ontgoo- 1EIDEN De jeugdploegen van de atletiekvereniging AV land. De Bataven en AV Leiden uit Leiden en van De rtaan uit Lisse hebben het gisteren op de tweede competi- ag voor AB-junioren voortreffelijk gedaan. Met uitzonde- van de jongensploeg van De Spartaan overtroffen alle ims hun puntentotalen van de eerste competitiedag. Dat peurde in de Leidse Hout, waar maar liefst in totaal 18 jon- fcs- en meisjesploegen uit zowel de eerste, tweede als derde Isse streden om de punten. De organisatoren slaagden er liter in het zwaar beladen programma op een redelijk vlotte [nier af te werken. cheling op de eerste competitiedag De Rotterdammers streefden op de ranglijst De Spartaan, dat 13.387 pnt. scoorde, duidelijk voorbij. Hetzelfde deed het Groningse Nurmi zodat de Lissenaren hun plaats in de finale om het landskampioenschap in rook zagen opgaan. Drie Holland-atleten vestigden een nieuw Leids record. Harry Frauenfelder verbeterde voor de derde maal dit seizoen het record speerwerpen. Deze keer kwam Har ry die verleden jaar nationaal kam pioen bij de B-jongens werd. tot 54.70 m. Eddy Rauws kwam bij het polsstokhoogspringen uitstekend voor de dag. De oranjebroek liet in de nieuwe polshoogbak met een sprong van 3.60 m zijn naam op de Leidse recordlijsten bijschrijven. Het derde record kwam op naam van Hans Ruysink die op de 110 m hor den (met de in dit seizoen ingevoerde hoogte van 1 m) een tijd noteerde van 16.5 sec. Op vyf andere nummers geen re cords, wel overwinningen voor de Lei denaars. Erroll Jessurun was de snelste op de 100 m A in 11.4 sec.; Cees v. d. Plas wierp de discus het verst 35.04 m; Hans Ruysink sprong het hoogst 1.65 m; Harry Frauenfel der stootte de kogel het verst 11.83 terwijl de 4 x 100 m estafette ploeg (Rauws, Jessurun, v. Eek, v. d. Boon) met 44.7 sec. het nelst was. Bij de Spartaan ontbrak pun- tenhaler Aat van de Poel die enke le weken gelden een enkelblessure opliep. De enige zege van de Lisse naren kwam op naam van R. Ruig- rok op de 800 m B met 2.06.5 De meisjes van De Spartaan klommen in de eerste klasse naar de tweede plaats van de ranglijst. „Little Mo" Connolly MS (ANP) Maureen Con- één van de beste tennisspeel- die Amerika ooi' heeft ge- is zaterdagavond op 34-jarige in een ziekenhuis in Dallas Éden. Maureen Connolly, die bekend was als .Little Mo", fussen 1951 en 1954 de beste ten- ter wereld. Ir. 1954 werd haar abrubt afgebroken na een {in haar lievelingspaard, waar een zeer gecompliceerde been- opliep. Jareen Connolly was de erste I die alle grote tennis- jfoien in één jaar heeft gewon- In 1953 werd zij niet alleen filedon-kampioeriene, maar toon- [h tevens de sterkste in de kam- pchappen van Frankrijk, plië en de Verenigde Staten. In huwde zij met de Amerikaanse [man Nor man Brinker. Mo" had behalve door kleine gestalte ook vanwege kwaliteiten de sympathie van fenisliefhebbers over de gehele peen Connolly was op 17 sep- 1934 in San Diego geboren. ^2 werd zij op zeventienjarige voor de eerste maal Wimble- funpioene, een prestatir die zij daaropvolgende twee jaar her- J het ongeluk dat haar in 1954 [heeft Maureen Connolly nog jheerd terug te komen, maar zij [het niveau van de voorafgaan- Jfcn nooit meer kunnen berei- [Zij stichtte toen een tennis- |i voor jongeren en speelde ook flige tijd als professional. Mau- [Connolly overleed na drie zwa- pties aan kanker. De Lissese meisjes vergaarden in de Leidse Hout 15.198 punten. Carla Grimbergen liep op de 600 m meis jes B een formidabele tijd, 1.36.4 en een nieuw Leids record. Het 4 x 600 estafetteteam noteerde met 52.1 sec. ook een nieuw Leids record. Het B- meisje Deimveld kwam met een evenaring 13.0 sec. op de 100 m uit de bus. Overwinningen van de meis jes uit Lisse werden verder geboekt door Mieke van Doorn (1.50 m hoog» Carla Grimbergen (80 m horden in 12.22 sere.), L. Kortekaas (9.35 m kogel), W. Geerlings. (29.19 speer) en I. v Nooyen (4.96 m ver). In de tweede klasse meisjes kwam De Bataven tot een puntentotaal van 7546 wat net niet genoeg was voor een plaats in de finale AV Lei den boekte een niet onaanzienlijke vooruitgang. De 7119 punten van gis teren betekenden ruim 1400 punten meer dan op de eerste dag. Mia van der Harg behaalde voor de Bata ven twee overwinningen. Zij was met 13.0 sec. de sterkste op de 80 m horden terwijl zij het hoogspringen won met 1.45 m. Voor AV Leiden sleepte Els Wink een overwinning in Harry Frauenfelder weer verder met speer de wacht. Met 2.29.5 bleef zij de concurrentie op de 800 m duidelijk voor. Uitslagen Nog enkele individuele uitslagen: jongens: 100 m B: J. v. d. Boon (Holl) 11.5; ver: J. v. d. Boon 6.04; discus: N. Kriatkow (PAC) 45.98; R Wellerdieck (Hellas) 41.78; kogel: N. Kriatkov (PAC) 14.86; R. Wel lerdieck (Hellas) 14.12; 800 m B: K. Ligtvoet (PAC» 2.03.9; M. Anceaux (Holl) 2.11.4; polshoog: M. v. Vliet (Holl) 3.10; meisjes: 600 B: T. Randsdorp (Spart) 1.41.3. Voor de finale om het landskam pioenschap plaatsten zich definitief de volgende ploegen: Jongens AAC A'dam 17.636; AV Holland 16345; Sparta Den Haag 16088; Nurmi Gro ningen 15443; Haarlem 14892; AVR R'dam 14802 Meisjes: Sparta 15215; Spartaan Lisse 15198; Sagitta A'dam 15021; DEM Beverwijk 14525; Olym- pia '48 Den Haag 13719; Atmodes Haarlem 13661. EMMELOORD (ANP) Aad §tey- len heeft zaterdagmiddag op de vlakke wegen va.n de Noordoost-po.- der by Emmeloord zijn Nederlandse titel 25 kilometer hardlopen gepro longeerd. Steylen liep de afstand in 1 uur 21 minuten en 17.7 seconden, waarmoe hij ruim vier minuten bo- LEUVEN (ANP) Maria Gom mers heeft gisteren, een week na de snelste myl ter wereld te hebben gelopen, haar eigen wereldrecord op ven zijn nationale record bleef, dat de 1500 meter op 0,1 seconde gemist, hy twee jaar geleden op hetzelfde By internationale wedstryden in parkoers had gevestigd. Steylen Leuven kwam Maria tot 4 minuten heeft tot vrijwel op de finish gezel- 15,7 seconden, slechts 0,1 seconde schap gehad van zijn pupil Wim boven het record dat zy twee jaar Hol. In de laatste meters moest Hel echter zyn meerdere erkennen Steylen, die 1,3 seconden eerder fi- niste. Een sterke wind verhinderde goede tyden. Er kwamen in totaal 57 lopers aan de start. De uitslag is: 1. Aad Steylen (Hanzestad, Zutfen) 1.21.17.7; 2. Wim Hol (Hercules, Dordrecht) 1.21.19; 3. Rudi Mol (GAC, Hilversum) 1.24.15, 4. Hans van Kasteren (Metro. Rot terdam) 1.24.46; 5. Louis Vink (AV '23, Amsterdam) 1.26.46; 6. Huub Weusten (Sprint, Breda) 1.27.28; 7. Wil Kortenray (Kimbria, Maas tricht) 1.27.59; 8. Cees Clement (Horror, Sneek) 1.30.20. PRAAG (ANP) By een inter nationaal schoonsprir.g-toernooi in Praag tussen Tsjecho-Slowakye, W. Duitsland, Zweden en Nederland ds de Nederlandse ploeg op de laatste plaats geëindigd. Zweden won met 888.20 punten. De Tsjechen werden tweede met 869,54 en op de derde plaats kwam de ploeg van West- Duitsland met een totaal van 852,16 Nederland werd vierde en laatste met 650,43 punten. By de dames won de ploeg van Tsjecho-Slowakye, dankzy de gou den medaille-winnares van de Spe len van Mexico. Milena Duchkova. De Tsjeische nam voor de eerste keer sinds de Olympische Spelen van Mexico weer deel aan een inter nationale wedstrijd. Zweden eiste by de heren de eer ste plaats voor zich op. Ook in deze beide groepen eindigde Nederland op de laatste plaats. Voor goede individuele prestaties zorgde Anita Smith by het toren- springen dames. Zy werd tweede achter de Tsjechische Müena Duch kova. By het springen van de drie meter plank werd Anita Smith even eens tweede, weer achter Duchkova. geleden in Sittard vestigde. Met deze prestatie, waarmee de Limburgse haar uitstekende vorm onderstreepte, werd zy de snelste 1500 meter-loop ster ter wereld van dit seizoen. Wilma van den Berg heeft zater dagmiddag in het Westduitse Ber- gisch Gladbach in een by pro gramma van de vyfkamp interland- wedstryd West-Duitsland Neder land voor de tweede maal in dit sei zoen het Nederlandse record op de 100 meter geëvenaard. De Udense e- galiseerde met haar tyd van 11.5 seconden voor de zevende maal in twee jaar tyd het nationale record, dat ook op naam van Fanny Blan- kers-Koen en Puck van Duyne-Brou- wer staat. Wilma is door haar prestatie nu vrywel zeker van afvaardiging naai de Europese atletiek-kampioenschap- pen. De Udense bereikte namelyk voor de tweede maal de limiet die de KNAU voor uitzending naar Athene gesteld. .en tweede Nederlandse overwin ning kwam op naam van de Rotter dammer Henk van der Horst (Me tro). die de 400 meter liep in 48.- se conden. Vijf kamp Nederland verloor de vijfkamp interlandwedstryd tegen de dames- en meisjesploegen van West-Duits land met 33.287 punten tegen 34.721 punten. De dames zegevierden met 17.851 -17.714, maai- de meisjes wa ren kansloos: 15.436-17.007. Uitslagen: dames: 1. Miep van Beek (Ned.) 4497 punten (100 me ter horden in 14,8 sec., kogelstoten 10.81 meter, hoogspringen 1.59 me ter, verspringen 5.69 meter en 200 meter in 26.1 sec.). 2. Hillie de Lange (Ned.) 4496 pun- Christa Kamphausen (W. Did.) 4496 punten (14.5-11.86-1.56-5.80-26.2). 4. Marjan Ackermans-Thomas (Ned.) Christa Voss (W. Did.) 4466. Meisjes: 1. Margot Eppinger (W.- Dld.) 4374 punten, 2. Helga Jaxt (W. Did.) 4257. 3. Randi Schrimer (W. Did.) 4256, 4. Marie Valkenberg (Ned.) 4194. Een Britse ploeg heeft gisteren in het Londense Crystal Palace het we reldrecord 4 x 400 meter dames ver beterd en gebracht op 3 minuten 37,6 seconden. Het oude record stond sinds 18 dagen op naam van een Russische ploeg, die in Minsk tot 3.43.2 was gekomen. De Britse ploeg die het eerst dit jaar ingestelde we reldrecord liep. bestond uit Jenny Pawsey (55,4), Pauline Attwood (56,1), Janet Simpson (53,2) en Li lian Board (52,9). Ron Clarke, de meervoudige Aus tralische wereldrecordhouder, leed op de 10.000 meter een nederlaag te gen de Engelsman Dick Taylor. Clar ke, die een aanval had willen doen op het wereldrecord (27.39.4), moest de 24-jarige Taylor, die zegevier de in 28 minuten en 6.8 seconden, liefst 14.2 seconden toestaan. Taylor bleef slechts 2.4 seconden boven het Europese record, dat met 28.04.4 op naam van de Oostduitser JUrgen Haasse staat. De Roemeense Ileana Si] ai, tweede op de 800 meter by de Olym pische Spelen in Mexico-stad, heeft gisteren in het Westduitse Frechen deze afstand gelopen in 2 minuten 3.2 seconden, de beste prestatie van dit seizoen, zy had een ruime voor sprong op Ilja Keizer, die met 2.06.8 tweede werd. Tijdens dezelfde wed stryden versloeg de Westduitse we reldrecordhoudster discuswerpen, Liesel Westermann, voor de derde keer dit seizoen de Roemeense Olym pisch kampioene Lia Manoliu: 59,07 meter tegen 57,17 meter. In Kiel behaalde Tillv van der Made een overwinning, zy liep de 400 meter in 54,7 seconden en liet daarmee de Tsjechische Libuse Ma- counova en de Westduitse Hannelore Lehmpfuhl achter zich. Voetbal Het Portugese Benfiea heeft naast het nationale kampioen schap ook de Portugese beker ver over. In een door 60000 toeschou wers by gewoonde weds try d versloeg Benfiea gisteren in de finale Acade mica met 21. Waterpolo Op de eerste dag van de internationale militaire zwem- en waterpolokampioenschap- pen in Pescara heeft het Neder landse poloteam met 6—4 van Italië gewonnen. De tussenstanden waren 1—1. 3—2. 0—1, 2—0. VOORSCHOTEN De finaledag van de districtskampioen schappen heeft een kapitale verrassing gebracht en daarvoor zorgde Anita Steenhauer van Roomburg. Zij won namelijk niet alleen het damesenkelspel C. maar zij wees ook in het dames enkelspel B alle concurrentes terug. Gertie Doorenbos, Helma de Vries en tenslotte in de finale Co van Berge-Henegouwen moesten allen buigen voor de speelster die niet tot de kans- hebsters, althans in B. werd gerekend. Niemand zal kunnen zeggen dat het district Leiden een nieuwe, alle slagen beheersende kampioene rijker is geworden, maar niemand zal ook kunnen ontkennen, dat de zege niet terecht is gekomen by de speelster die de zege het meest verdiende. Ver diende dooi- de voorbeeldige wedstryd- mentaliteit die haar ir; staat stelde uit haar beperkte slagenrepertoire het maximum aan rendement te ha len. De dropshot. de lob, een "ge wrikte" pols-backhand en een goede kyk op de bal, dat zyn de wapens waarmee de nieuwe districtskampioe ne zowel in het damesenkelspel C als B de weg effende naar de toppositie in het district Leiden. Het was geen schande voor Mirjam Mulder dat zy het in de finale van het damesen kelspel C tegen Anita Steenhauer in deze vorm („Ik heb van die dagen dat alles me lukt") niet kon bolwer ken, 16. 46, maar zy kan niet temin op een zeer geslaagd toernooi terugzien. Dat Is eveneens het geval met Carla Fok. die in C een set ver overde op Anita Steenhauer, 26, 75, 26; de enige set die laatsge- noemde afstond. Voor Co van Berge-Henegouwen scheen na een zonder meer uitste kende competitie en zonder ook maar een partij te hebben verloren ir. het enkelspel de districtstitel voor het grypen. De speelsters die een spaak in het wiel zouden kunnen steker: waren niet aanwezig. Zy begon de stryd als favoriete met bij wyze van spreken eer: notering van 100 tegen 1. In de finale was zy volkomen van slag. De uitgekookt spelende Anita Steenhauer gaf haar geen kans haar slagenritme te hervinden. Dat, ge voegd by het groeiende besef de plaatsing niet waar te kunnen maken deed haar spel nog meer verkrampen met alle konsekwer.ties van dien: 6— 0, 64 voor Anita Steenhauer. Mis schien dat zy zich deze week in het toernooi van de Leidsche Hout kan revancheren. Het hererienkelspel B bracht Loek Sanders de titel terug die hy twee jaar geleden veroverde op Frank de Haas maar die hy vorig jaar moest afstaan aan Bram Madera. Onder diens waarderende blikken bleef hy r.u in drie sets meester van het ter rein tegen Madera's teamgenoot van Forescate 1, Hans Keizer, 62, 16, 6—3. In tegenstelling tot de na deze party volgende finale damesenkelspel B gaven de heren-finalisten de ky-j kers een alleszins genietbaar stukje tennis te zier;. Loek Sanders maakte in de eerste set het gevecht met een j sluitende en in hoog tempo uitge- voerde aanval tegen de zich bekwaam verdedigende Hans Keizer. Tot 22 hielden aanval en slimme defensie elkaar volledig in evenwicht. Toen gaf de grotere variatie van Loek San ders enkele fraaie vollies en deli cate dropshots met als basis snel ge nomen diepe fore- en backhands de doorslag, 62. Onverstoorbaar be gon Keizer aan de tweede set. Hetl grapje dat hy op het einde van de 1 eerste set verkocht aan de achter de baan zittende Bam Madera „Ik pro testeer tegen deze finale, want die kerel (Loek Sanders) hoort op de A- lyst" leek als een boemerang te wer ken. In de tweede set immers waren zyn passeerslagen voor Loek San ders, die na zyn' veel energie vragen de aanval van de eerste set, stoom moest afblazen, onbereikbaar. De dropshots, die Sanders lanceerde, werden stuk voor stuk gehaald er; onnavolgbaar terug gedropt. Met 6—1 was de stryd weer geheel open. Het pleit voor het zelfvertrouwen van Loek Sanders dat hy, toen de eerste game var; de laatste set naar Keizer ging, niet door de knieën zakte. De aanval kwam weer en weliswaar gaf Hans Keizer zich niet gewonnen en bleef hy tot de laatste slag verwoede tegenstand bieden, de pure techniek van Sanders besliste deze finale. Met een smash, hoe kan een aanvallende speler het zich beter wenser;, benutte laatstgenoemde het tweede match- punt. Zweetdruppel Peter de Koning veroverde in het herenenkelspel C het kampioenschap Daarvoor heeft hy menig zweetdrup peltje op het gravel van het tennis park van „Unicum" laten vallen. In de halve finale ontsnapte hy aan een nederlaag tegen Arnold van der Ca- pellen na 4—6, 6—4 en 5—A voor de Unicum-speler die twee matchpun- ten niet kon benutten! Peter de Ko ning won met 75! In de finale werd het met tweemaal 75 tegen Jan Theunissen eveneens een benauwde affaire. Desalniettemin mag ook De Koning tevreden terugzien op dit toernooi, waar hy volgend jaar ech ter niet meer in de C-afdeling zal kunnen uitkomen om zyn titel te ver dedigen.

Leidsch Dagblad | 1969 | | pagina 9