Eerste Dienaar paal Christus kerk geslagen Mej. Annie van Dijk veertig jaar hospita Verzoekschrift tot handhaven subsidie Leidse Muziekschool Reparatie te duur voor rechtenstudent SV Randstad Sport had rumoerig jaar Prof. mr. H. Drion in Hoge Raad Klucht en Revue J. H. Schiiller gouden ridder Oranje Nassau Radiaalbanden bevallen niet PROMOTIE Kerk aan Lange Kerkdam weer in gebruik Laatste week Zuidwest-Actief Creatief Centrum hield „open 111118" Zweefvliegtuig landt in weide Grote hilariteit om gekostumeerde voetbalwedstrijd Diefstal in bad Prehistorisch mini-museum in Oude Wetering opengesteld Zeventig oud-huurders belden zaterdag aan Ongewenst bezoek PAGINA 6 LEIDSCH DAGBLAD MAANDAG 23 JUNI I960 ZOETERWOUDE Dc eerste paal voor de Christus Dienaar kerk in Zoeterwoude-dorp is geslagen. Alvo rens dit geschiedde werd de paal^ver- sierd, door het dorp gereden. Na de ze rondrit ging men naar het terrein waar de kerk wordt gebouwd. Ongeveer drie uur was het dan zo ver. Deken A. Lamot, die de hei machine bediende, deed dit zeer vak kundig. Deze gebeurtenis werd bijge woond door het voltallig kerkbestuur alsmede het college van burgemeester en wethouders. De heer Lamot memoreerde dat vijf jaar geleden de kerk in de Zuid- buurt was afgebrand. Hij was ver heugd dat ds. Loeakker en zijn echt genote het slaan van de eerste paal bijwoonden. De burgemeester van Zoeterwoude, de heer J. A. Detmers, haakte in op de woorden van deken Lamot betreffende de verbrande kerk. Alvorens alles gereed is zal er nog heel wat moeten gebeuren. Zoe- terwoudes eerste burger deelde mede d&t de aannemer rond Pasen 1970 met de bouw van de kerk hoopt klaar te zijn. De kerk in de Zuidbuurt blijft zijn functie behouden. Na de burge meester voerden nog het woord ds. Loeakker die zei blij te zijn met de nieuwe buur en dr. Kortmann was verheugd dat de emeritus pastoor G. Klaverweyden <88) dit evenement nog kon bijwonen. De heer Lamot dankte hierna allen voor hun aanwe zigheid. Foto: Deken A. Lamot be dient de heimachine voor het slaan van de eerste paal. Foto LD/Holvast. LEIDEN Prof. mr. H. Drion, hoogleraar aan de Leidse Universiteit is benoemd tot raadsheer in de Hoge Raad der Nederlanden. Vorige week is hij door Koningin Juliana beëdigd De vacature in de Hoge Raad was ontstaan door het eervol ontslag als raadsheer van mr. C. H. Beekhuis. LEIDEN Het viscollege Klucht en Revue viste haar eerste wedstrijd. De vangst was matig. Uitslag: 1. A. Meyer; 2 J. Bink; 3. W. Neuteboom; 4. W. Gerritsen; 5. K. Honders; 6. P. v. Egmond; 7. L. Zirkzee; 8. G. Base; 9. W. van Weizen; 10. J. Kaa- paan. Er werden in totaal 66 vissen gevangen met een gezamenlijk ge wicht van 9760 gram. .Mijnheer Schiiller, u kunt wa rempel wel terugkijken op een rijk en toegewijd leven aan het alge meen belang, waarvan Leiden ruim schoots de vruchten heeft kunnen plukken." Dit waren onder meer de woorden van burgemeester G. C van der Willigen bij zijn bezoek aan de heer J. H. Schiiller, die vandaag zijn 80ste verjaardag viert. Een kleine terugblik op zijn werk zaamheden onttrekt inderdaad iede re twijfel aan die woorden. Het LD schreef hierover al uitgebreid. In het dagelijks leven was de heer Schiiller vanaf 1912 tot 1954 verbon den aan het Rijksmuseum van Na tuurlijke Historie, bij welk afscheid hem de eremedaille in goud (ver bonden aan de Orde van Oranje Nassau) werd verleend. Vanmorgen vond deze onderscheiding zijn vol tooiing. De burgemeester deelde hem mede. dat het de koningin heeft behaagd hem te benoemen tot ridder in de Orde van Oranje Nas sau, waarbij hem het gouden kruis werd uitgereikt. (Foto LD/Holvast) ALPHEN/LEIDEN Een Leidse fabrikant had op de rotonde bij j Gouwsluis de witte streep overschre- den en zijn rijbewijs niet kunnen I tonen. Hy verweerde zich door te zeggen dat zijn achterbanden zoge naamde radiaalbanden waren en dat hij het onverantwoordelijk vond dat zijn „bandenhuis" hem zo de weg had durven opsturen. De fabrikant had inmiddels al een civiel proces te gen de bandenleverancier aange- spannen. Het rijbewijs bleek hij j toch bU zich gehad te hebben. De officier eiste echter voor beide feiten elk twintig gulden boete. De fabrikant vond dat hij te kortaf was geweest tegen de agent die hem ver- baliseerd had. .Maar ja, dat kwam omdat die agent een eind verderop had staan gluren. En ik heb nu een- j maal een hekel aan gluurders", VOORSCHOTEN De opening van dit weekend gehouden algemene ledenvergadering van S.V. Rouwkoop stond »!i het teken van de naams verandering. Voor de kantine staat nu met fraaie letters S.V. Randstad Sport en dit was de aanleiding tot een feestelijk woordje en de eerste officiële foto's. Op de bestuurstafel prükt de nieuwe vlag. een zwarte R tegen een witte achtergrond en daaronder een witte S tegen een zwarte achtergrond. De voorzitter, de heer S. W. Venema, feliciteerde de leden en deelde mede, dat andere noodzakelijke veranderingen, als gevolg van de nieuwe naam, aange bracht zijn of nog zullen worden. kiezing. Het nieuwe bestuur werd als volgt samengesteld: voorzitter G. P. Schel'levis, secr. L. W. Rodenburg, peon. H. H. Hamei-, 2e secr. F. Perel, 2e penn. L. Schipper, overige leden C. v. d. Werf. W. Kuyt. R. D. Thier ry, P. Weduwer en S. W. Venema. De heren Weduwer en Venema be hartigen de nieuw gecreëerde func ties resp. Algemene Zaken en Tech nische Zaken. Mr Kirchhe.ner veroordeelde hem VervolKens IIet hy hrt tot tfcn gulden boete voor het over- de reïu ren Hy t de schrijden van de streep. Voor het met 1968_1969 als voor ra. tonen van het rijbewijs omdat dit een misverstand bleek te zijn ver klaarde hy de fabrikant schuldig zonder toepassing van straf. LEIDEN Aan de Leidse Univer siteit is de heer A. Tip, geboren te Alkmaar en thans wonende te Cas- tricum, gepromoveerd tot doctor in de faculteit der wiskunde en natuur wetenschappen op proefschrift geti teld „Some aspects of the influence of a magnetic field on transport phe nomena in dilute gases". Promotoren waren prof. dr. J. J. M. Beenakker en prof. dr. P. Mazur moerig jaar. Vele vernieuwingen kwamen tot stand. Hij prees zich ge-Wê SWL lukkig geruggesteund door bestuur kerk van de Nederlandse Protestan- WASSENAAR De vernieuwde Leiden Het zomerfestival zuid west-Actief loopt deze week ten ein de. De organisatoren hebben in het algemeen een enthousiast meeleven getroffen in de nieuwe wük. Voor de laatste dagen luidt het programma: Vandaag zal er opnieuw een kla- verjas-avond worden gehouden in de kantine van de firma Stokkermans. Dinsdagavond spelen de activiteiten zich af in het Jeugddorp aan de Voorsohoterweg. waai- onder leiding van de volksdansgroep „Oud Poel geest" zal worden gedanst Er zijn enkele fleurige demonstraties en ver der is het programma er op gericht, dat iedereen kan meedoen. Woensdagavond is er opnieuw een uurtje conditietraining in de gym- nastiekazal in de Moussorgskystraat. Steeds meer bewoners van de stads wijk, die in het gewone leven wat lichaamsbeweging te kort komen! gaan van deze gelegenheid gebruik maken om wat aan hun conditie te doen. Verder zal er woensdagavond een biljartdemonstratie zijn "in het bejaardenhuis „Haagwyk". Donderdag is er opnieuw een bil jartdemonstratie in het bejaarden centrum „Rijn en Vliet". Verder is er diezelfde avond in de sporthal een badmintoninstuif. Er wordt een de monstratie gegeven door de vereni ging „Smash". die ook de lei ding heeft als de bezoekers van de instuif zich in het strijdperk gaan begeven en elkaar de pluimbal toe spelen. VOORSCHOTEN De Stichting Creatief Centrum Voorschoten hield vrüdag en zaterdag in het Am- bachts- en Baljuwhuis „open huis" Aan het einde van het seizoen kreeg ieder, die dat wenste een overzicht te zien van de verrichte creativiteit Vooral vrüdagavond kwamen de be langstellenden in drommen, geschat wordit dat meer dan duizend bezoe kers veelal verbaasd gezien hebben wat allemaal in de startperiode van drie maanden werd bereikt door de ruim vier honderd deelnemers, die onder begeleiding van de kunste naars Hans Schuitema. Robbert Smit. Jaap Eerland en Pim van dei- Maas hun vrye uurtjes creatief maakten. Vrydagavond gaf ook Marjoiyn Briër een openbare les en toonde hoe zü met jongens en meisjes een jazz-ballet instudeert. De cursussen naaldhandwerk en appliqueren toon den hun wandkleden in de grote bre de gang, in de kamers stonden op gesteld de eindprodukten van de cursussen beeldhouwen, pottenbak ken, weven, schilderen en tekenen en houtbewerking. Voorzitter M. Kutterink was uiter mate tevreden en beloofde in okto ber zo mogeiyk de cursussen nog uit te breiden. LEIDEN Een van Valkenburg afkomstig zweefvliegtuig moest gis termiddag omstreeks kwart over vier by gebrek aan thermiek een nood landing maken op een weiland ach ter de Hoge Morsweg. De zweefvlieger, een 38-jarige Lei- denaar. zette het toestel feilloos aan de grond. Het vliegtuigje bleef daar door onbeschadigd. Het is later op de middag over de weg naar het Valkenburgse vliegveld vervoerd. WASSENAAR Het groots opge zette Anjerfeest dat zaterdagmiddag en -avond rond het roodhuis „De Paauw" in Wassenaar werd gehou den is een succes geworden. De be langstelling voor verscheidene onder delen van dit feest was bijzonder groot. en commissie een dergeiyke dynami sche vereniging een jaar lang te heb ben mogen leiden De familie Helder werd wegens vertrek en daarmee sa menhangend afscheid als kantinebe heerder speciaal in het zonnetje ge zel. Mevrouw Helder ontving uit zyn handen een mooi dameshor loge uit overleg met de gemeente Voorschoten resulteert een strin gente voorwaarden gebonden toe stemming tot het voeren van recla- met op het eigen terrein. De opbrengst zal ten goede moeten ko men van de jeugdafdelingen. By de senioren werden zondag 2 en 3 en zaterdag 2 en 4 dit jaar kampioen. Zondag 1 behaalde een tweede plaats. Junioren B 3 werd eveneens kampioen. Naast vele an dere toernooien en vriendschappeiy- ke wedstrijden werd dit jaar voor het eerst het Ome-Tinustoernooi ge- houdt >i en werd een tegenbezoek gebracht aan het Belgische Schoten. De contactcommissie Rococo orga niseerde klaverjas- en bingoavonden. De voorlopige afrekening van de tot liet een meeropbrengst van by- na 50 %zien. De accomodatie werd gecomple teerd met een overdekte tribune en een ladderwagen voor de terreinver- VOORSCHOTEN De ouders van van ouders verzameld en zal het ver- de 350 kinderen in 'Voorschoten, die zoekschrift vrydagavond voor de llcntinE muzikaal onderricht ontvangen van raadsvergadering in het gemeente- Na het jaaroverzicht en hetfinan- Aan de viswedstryd die in de mor- de Stichting Leidse Muziekschool huis gebracht worden. 1 ciële gedeelte volgde de bestuursver- tenbond aan de Lange Kerkdam in Wassenaar is zaterdagmiddag, ty- dens een drukbezochte samenkomst, in gebruik genomen. Het oudek erkje, is aan de voor- zyde uitgebreid met een ontmoetings ruimte en aan de achterzyde met een vergaderzaal en enkele dienstruim ten. De kei-kzaal is geheel gemoder niseerd. De voorzitter van de bouwcommis sie. Drs. J. C. Reuvers vroeg het gebouw over aan het bestuur, waar na de voorzitter, Dr Ir. D. W. Stolp woorden van dank sprak tot een aantal personen en instanties. By- zondere dankwoorden werden gespro ken tot de arcitect, de heer P. Bloys van Treslong en tot de kosteres, mevrouw van dei* Does. zy ontvin gen ieder een geschenk. Burgemeester Mr. W. J. Geertse- ma sprak een gelukwens uit namens het gemeentebestuur. LEIDEN Van een 22-jarige Lei- denaar werd zaterdagochtend in het zwembad „De Vliet" een bedrag van f 120 ontvreemd. Het geld werd weggenomen uit een colbert, dat la ter in een van de kleedcabines is te ruggevonden genuren werd gehouden namen maai" hebben een brief van deze stichting liefst 75 vissers deel. Om drie uur be- ontvangen met de mededeling dat B. gon het eigenlyke feest by het stad- j en W. van Voorschoten van plan zijn huis. Op het terrein stonden veel de gemeentelijke subsidie aan deze stands die waren ingericht met al- school drastisch te verlagen. Wan- lerlei attracties. Grote bedryvigheid neer de subsidievermindering door was er op de kunstmarkt waar ver- gang zou vinden, dan kan dit volgens scheidene Wassenaarse kunstenaars de Leidse Muziekschool inhouden dat hun werk toonde een aanzienlijk deel van de leerlin- Een van de hoogtepunten was de gen zal worden afgewezen ofwel dat gekostumeerde voetbalwedstrijd tus sen de leden van de gemeenteraad en leden van het Anjerfonds. De wed- stryd leverde tal van vermakelyke si tuaties op. De Amerikaanse verkoop van een tweetal kunstwerken lever de ongeveer een bedrag vanu f 400. op. Het moet niet uitgesloten worden geacht dat het Anjerfeest een jaar lijks terugkerend evenement zal wor den. OUDE WETERING Het prehi storisch mini-museum van Rob Blo te in Oude Wetering werd zaterdag ongeveer om 4 uur door de Wasse naarse geograaf B. J. Rouwenhorst geopend. In de voormalige stallen van de oude rk. kerk aan de Veerstraat 27 zyn vtff vitrines opgesteld waarin het leven van reptielen van miljoenen jaren geleden wordt weergegeven 1 By de opening was ook de burge meester van Alkemade. de heer P. j M. F. Smolders en zyn echtgenote, aanwezig. Het ligt. in de bedoeling het museum tot en met september dagelijks van tien tot vyf uur voor het publiek open te stellen. de lesgelden zullen worden verdub beld. Dit brengt met zich mee, dat muzikaal onderwijs in Voorschoten nog maar voor een zéér beperkte kring mogelyk zou worden. Het oudercomité van de leerlingen heeft geïnformeerd naar omliggende gemeenten en geconstateerd dat daar' wel de gevraagde subsidie verleend wordt. Het comité wil de gemeente Voorschoten het recht niet ontzeggen om zyn subsidiebeleid aan te passen aan een redelyke verdeling tussen de verschillende aktiviteiten. Ongeacht de vraag, waar in deze zaak over subsidie aanvrage en verle ning het juiste midden ligt, wil het oudercomité door middel van een verzoekschrift tot de gemeenteraad B. en' W. overtuigen van de noodzaak van de muzikale vorming van de Voorschotense jeugd en het belang dat deze vorming bereikbaar blyft voor iedere ingezetene ongeacht de om vang van de huishoudbeurs. In verband met de komende vakan tieperiode van de gemeenteraad wor den door middel van een bliksemac tie zoveel mogelyk handtekeningen De postduivenvereniging „War mond" hield een wedvlucht voor oude duiven vanaf Surveilliers. De uitslag luidde: A. v. d. Drift 1-4-6-7, J. C. de Koekkoek 2, dr. J. Venker 3-8-9, J. Smeets 10. Ook werd er een wedvlucht ge houden voor jonge duiven vanaf Til burg. De uislag luidde: J. C. de Koekkoek 1, A. .J Oostdam 2. A. v. d. Drift 3-4-5, B. G. J. ter Beek j 6. J. de Vroomen 7, Q. Beugelsdyk 1 8. Dr. J. Venker 9, J. Diemei 10. BENTHUIZEN Enkele koeien die het beu waren steeds maar tussen de sloten en achter het hek „gevangen" te zitten, onder namen zondagavond een wande ling en bezochte enkele tuintjes van woningen van aan de dijk gebouwde huizen. In de voortuintjes groeven zy enkele kuilen en vernielden de plantjes waardoor het aanzien sterk verminderde. Dit bezoek werd door de bewoners niet be paald op prijs gesteld. De uitge broken dieren werden ingesloten en weer snel achter „slot en grendel" opgeborgen. LEIDEN Wie over mej. A. A. van Dijk begint als over de oloertin uit de Boerhaavelaan 28, berge zich. Hii kan er verze kerd van ziin. dat hij het danig aan de stok kriigt met één van „juffrouw Annie's kamerhuurders. Juffrouw Annie wordt op handen gedragen, al zolang zij kamers verhuurt aan Leidse studenten. De hospita-jaren gleden haar ongemerkt voorbij, maar zaterdag werd de tijd toch even „ho!" toegeroepen. De verrassend jong ogende juffrouw Annie, die volgende maand de zeven kruisjes bereikt, werd uitbundig hulde gebracht voor 40 jaar toegewijde dienst als kamerverhuurster. ALPHEN/LEIDEN Zowel mr. Kirchheiner als mr. Kolkert nam het een Leidse student in de rechten ern stig kwalijk dat hij op ryksweg 11 had gereden in een auto die geen behoorlijke bedrijfsremmen had. Ter zitting verklaarde de derde-jaars student dat hij de auto voor twee honderd gulden gekocht had. „Wat kunt u nu van een auto van tweehonderd gulden verwachten?", vroeg de officier, waarop de student antwoordde dat 't pas de tweede dag was toen hy door de rem trapte. Dat gebeurde in Utrecht, waar hy by een garagehouder reparatiespullen lenen. Toen de garage sloot, moest hy alles teruggeven, waarop de stu dent terugreed naar Leiden. „U, als student in de rechten had toch zeker moeten weten dat u fout deed. Waarom deed u het dan?" vroeg de kantonrechter. „Omdat een student in de rechten ook wel eens te weinig geld heeft om een auto in de garage te laten repareren" ant woordde de student. De officier van justitie eiste een boete van tach tig gulden, waarvan de rechter ze ventig gulden maakte. Als mej. Van Dijk zich al die veertig jaren had beperkt tot het lou ter verhuren van slaap- en studeer vertrekken, was zy nu niet zo om hoog gestoken. „U moet begrypen, ik kon ben erg rusti® van nature", had zy al van tevoren gezegd, „ik hou niet zo van die buitenissigheden. Vorige week kwam één van de heren plot seling met een hoogrode kleur vra gen: juffrouw Annie, we hebben een feestje gepland. We hebben nu 115 adressen van oud-huurders, weet u er nog een paar?" Juffrouw Annie wist er nog wel enkele, want, wy- zend naar haar hoofd: „Dat functio neert nog uitstekend". Al met al belden er zaterdagmid dag 71 gasten aan. Daarby was een advocaat, die voor deze gelegenheid uit Parys was overgekomen. Ze be keken de kamers nog eens met een wat lichte heimwee, en verzuchtten: „Het is of we hier nooit zyn wegge weest". De blymoedigheid om juf frouw Annie's jubileum had echter toch de overhand. De trommelvere- niging van de padvinders en de ge schenken van meer stoffelyke aard werden ook in snelle regelmaat aan geboden. Bloemstukken vulden de ka mer, en toegezegd werden cadeaus als een Zaanse klok, een elektrische naaimachine en een fiets. Tien huurders „Veertig jaar, je merkt het zelf eigenlyk niet", overpeinsde juffrouw Annie. Het is net zo'n rol die af draait". Toch reilt zy een hele orga nisatie. „Voor 10 mensen (het hui- Mej. Annie van Dijk, in haar gekregen tuinstoel met bijbeho rende parasol, en temidden van oud-huurdersvoor wie zij ette lijke jaren terug gastvrij onder dak had. fFoto LD/Holvast) dige aantal huurders) moet je op de bel en de telefoon letten, je moet brood aannemen, je moet het onder houd van de kamers verzorgen en ga zo maar door" Het heeft daarby wel gescheeld, zegt mej. Van Dijk, dat zy altyd prima heren heeft gehad. „Ik wil een zeker soort mensen, dat elkaar verstaat". Zy neemt vooral wat oude re studenten in haar huis op, die weten waar zy zi ch aan te houden hebben. „Het is niet zo dat ze kun nen zeggen: het is een ongetrouw de juffrouw, we mogen maar doen wat we willen". Kosten aan advertenties heeft zij nooit hoeven te maken. De kamers zyn al verhuurd, voordat de vertrek kende huurder goed en wel zyn hie len heeft gelicht. Doorslaander be- wys dat de verzorging door juffrouw Annie goed is, is byna niet te leve ren. Zy speelt voorlopig nog niet met de gedachte om de zeilen te strijken. „Maar ja", bedenkt zij, ,40 jaar, het is geen 4 dagen".

Leidsch Dagblad | 1969 | | pagina 6