Staf M.O.B. kondigt zijn ontslag aan 't van Roefje troef MA-school Minister Riad (Egypte) bezocht „Oudheden" Ds. L. Kievit nam afscheid van Leiden \<i conflict tussen bestuur en (ontslagen) directeur Niet eerder opgevallen Postduivennieuws GESLAAGD VOOR HBS-B Vakschool voor meisjes (Leiden) Kerken sluiten in vakantie Leidse scholen in atletiekfinale Kerkelijk leven .MKI ft SOORT" PRIESTERS J. L. C. de Wilde verlaat onderwijs Mr.LA.NYPELS OVERLEDEN UNIEK VOOR LEIDEN MAANDAG 23 JUNI 1969 ~r" LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 3 (Van één onzer stadsredacteuren) LEIDEN Vierentwintig van de vijfentwintig stafleden van het Medisch Opvoedkundig Bureau (MOB) in Leiden hebben aan het bestuur hun ontslag aangekondigd, waarmee ze zich solidair verklaren met de directeur, die per 1 september is ontslagen. De ontslagen directeur, de in Wassenaar wonende kinder psychiater dr. J. P. Teuns, zei ons vanmorgen, dat de patiënten belangen zullen prevaleren. Daarom hebben de medewerkers een slag om de arm gehouden wat de datum van het aangekon digde ontslag betreft. Hij deelde voorts mee, dat in een deze week te houden openbare vergadering opening van zaken zal worden gegeven. Dr, Teuns zegt, dat als reden voor ijjn ontslag door het bestuur is aan gevoerd. dat met hem niet is samen ie werken. Hij vertelt, dat het gewes telijk arbeidsbureau, van mening, dat het een conflict over opleidingen ls, heeft aangeboden te zoeken naar bemiddeling, maar dat het bestuur dit heeft afgewezen. Daarna is toe- ttemming voor het ontslag gegeven. Het MOB werkt samen met instel lingen als GGD en organisaties voor maatschappelijk werk en kinderbe scherming en heeft ook nauwe con tacten met de Leidse universiteit. Het houdt zich bezig met onder soek en behandeling van kinderen en met opleidingen in kinderpsycho logie, -psychiatrie en -psychothera pie. Eerst wel Het conflict tussen directeur en dagelijks bestuur ging volgens dr. Teuns om verscheidene punten. „Ik wilde de contacten met de gemeen telijke instellingen verstevigen en de kwaliteit van het personeel verbete ren. Voor de cursus kinderpsycho therapie kon ik medewerking krijgen van docenten uit Londen, welke plannen de steun kregen van de be trokken ministeries en de gemeente en aanvankelijk ook het fiat van het MOB-bestuur. Later kwam het j daarop terug' Dr. Teuns vindt de samenwerking tussen bestuur en staf te smal en stelde daarom volgens zijn verklaring voor een vertegenwoordiging van de staf naast hem te benoemen. Jn plaats hiervan werd een adjunct directeur benoemd, die belast werd met o.m. de administratie. Deze zou buiten mi) om verantwoording schuldig zijn aan het bestuur". bestuur, dat de opleidingen nauwer gekoppeld moeten worden aan de universiteit. Volgens dr. Teuns zou het MOB dan als klein instituut achterblijven en zich alleen bezig houden met onderzoek. Hij wil wel samenwerken met de universiteit. Dr. Teuns vindt het een onjuiste gang van zaken, dat het algemeen bestuur niet bijeenkwam en de zaken werden afgedaan door het dagelijks bestuur, dat grotendeels uit plaatse lijke notabelen bestaat, die volgens de ontslagen directeur in het alge- i meen weinig kijk op het werk heb ben. De wel deskundige voorzitter van het dagelijks bestuur, prof. dr. G. M H. Veeneklaas uit Oegstgeest, woonde volgens dr. Teuns bijna geen i enkele vergadering bij. Vanmorgen bleek de voorzitter door verblijf in het buitenland niet aanwezig om commentaar te geven op de opmerkingen van dr. Teuns. De overige leden van het dagelijks bestuur zijn niet bereid in dit sta dium commentaar te leveren, omdat zij eerst willen vergaderen in aan wezigheid van de deze week terug kerende voorzitter. HH| Gekoppeld Meningsverschillen bestonden voorts over de zienswijze van het dagelijks LEIDEN De Leidse Postduiven vereniging De Snelvlieger hield twee wedvluchten. De eerste ging vanaf Noyon, er waren 152 duiven' in con cours. Uitslag: 1. J. Roest; 2-9-10 G. v. Stein; 3-7 W. Teske; 4-5 J. den Dunne; 6. M. de Lange Zn.; 8 B. LEIDEN Aan de Vakschool j LONDEN <AP> Bij het veiling huis Christie's in Londen werden verleden week vier kleme schilderijen aangeboden tegen een betrekkelijk lage prijs. Iemand draaide ze om en zag op de achterkant op een etiket staan dat zij het eigendom waren van Koningin Elizabeth. j LEIDEN Aan de scholenge- Bij navraag in Buckingham Palace meenschap in Leiden zijn geslaagd voor Meisjes voor Leiden en Omstre- bleek dit inderdaad zo te zijn. Zij voor het eindexamen hbs-b: Paul ken aan het Rapenburg zijn de leer- waren. zoals men nu ontdekt heeft. Akkerman; Alan van Caubergh: lingen geslaagd voor het examen een jaar geleden verdwenen uit een j Ernst christ Katwijk aan den Run van de opleiding tot Inrichtingsas- Rien van Doorn; Adjan Essers Lei- sistente: de dames A. M van Alphen derdorp; Erik Gerbrands Oegstgeest; Voorschoten: M C S v. d Bo- Niek Kwestro Oegstgeest; Jan Noo- gaard; L. P A v. d. Born; J B M deluk Hazerswoude; Bené Pietersz I Frentrop; L. w, H. Goedbloed E j Oegstgeest; Ronald Slootweg Voor- schoten: Meilof Snijder Koudekerk; Gerrit Spruijtenburg: Niels Vervoort Ko van der Vlist; Berry Boon; Leen Buitelaar Alphen aan den Rijn; To- rild van Eek, Voorschoten; Bert Fil- lié Voorschoten; Els Henzen; Wilbert Hoeks; Theo de Jager; Jan Klinge ier; Rudi Kos; Piet Pynnaken; Wil lem Stark; Carien Stephan. Leider - LEI DEN De oude Mater Ama belisschool - vroeger een nogal schools vormingsinstituut voor wer- j kende meisjes heeft mét de op- I zet ook de naam veranderd. De MA- school is niet meer. In september start aan de Hogewoerd onder de naam Troef een cursus, die ook tot het algemene-vormingswerk voor de I werkende jeugd mag worden gere- i I kend. maar veel speelser, creatiever en ook een beetje veeleisender wordt dan tot dusver. Enkele van de opvallendste wijzi gingen zyn (het LD schreef er al uit voerig over» Troef is niet langer alleen voor werkende meisjes van 17—21 jaar. maar ook voor manne lijke leeftud genoten. Het lesrooster wordt demo .cratisoh samengesteld. De cursisten mogen zelf bepalen wat ze behandeld willen zien en aan welke vakken ze willen gaan deel nemen. Het meehelpen opstellen van de begroting e.d. houdt ook in, dat ze een stuk verantwoordelukheid gaan dragen. Aan de creatieve hand- vaardigneid. die nooit in het slop heeft gezeten by de MA-school. zal ook by Troef ruime aandacht wor den geschonken. Op feestelyke wyze maakte stich ting-voorzitter H. J. J. Schrandt* za terdagavond de naam Troef bekend. De cursisten hebben zelf de naam gekozen. Evenals de toepasselyke afgeleide naam 't Roefje, waar het feest zo'n beetje om draaide, 't Roef je is het nieuwe tuinlokaal. zeg maar sociëteit, die eens in de 14 dagen open staat voor cursisten met intro ducés. Geerv swing 's in en swing 's out bar. maar een genoeglyk tref punt voor geïnteresseerden in het Troef-werk. Namens de bruisende leidster, mej. M. J. E. Kerckhoffs. dankte de heer Schrandt met enkele woorden en ge schenkjes de jongens die de afgelo- I pen weken veel van hun vrije tyd I hebben opgeofferd om 't Roefje net- I jes in de verf te zetten, er elektri citeit en verwarming in aan te leg gen. kortom het voor de meisjes he lemaal hebben „gemaakt". (Foto's LD Holvast) kast in het paleis van St. James en vermoedelijk meegenomen in een jas-1 zak. De diefstal was niet eerder op-1 gevallen NIJMEGEN <GPDi De Cen- heeft beslist dat Geen jaar De tweede wedvlucht met trale kerkenraad 80 duiven in concours ging vanaf enkele hervormde kerken in Nyme- dorp; Roy Trouerbach; Ohateauroux. Uitslag: 1-5 M. de Lange Z.; 2 J. v. Seggelen; 3. M. v. Po- lanen; 4. F. Heemskerk; 6-'10 G. v. Stein; 7. J. den Dunne; 8 W. Teske; 9 B. Geenjaar. Postduivenvereniging Het Oosten hield eveneens twee wedvluchten, en eveneens vanaf Noyon en vanaf Cha- teroux. Uitslagen: Noyor:: 1-2 H. de Haas: 3 J. Smits; 4-10 C. Vesseur; 5 H. v. Schaik; 6 K. v. Klink; 7 B. Sin- geling; 8 H. Mooten Zn.; 9 D. de Boer. Chatereaux: 1-3 D. de Boer; '2 H. de Haas; 4 H. Mooten Zn.; 5 P. Bourdman; 6 H. van Schaik; 7 W. Hendriksen", 8 N. Boot; 9 W. van Klink; 10 C. de Mooy. LEIDEN Zaterdag hebben in Hilversum twee Leidse Mavo-scho len meegestreden om de hoogste eer in de Nederlandse sohool-atle- tiek. In hun afdeling waren de te verwerken nummers: 100 m (-meis jes 80 m>, verspringen - hoogsprin gen - discuswerpen - kogelstoten en t x 100 m (meisjes 5 x 80 m) Btf de jongens eindigde de Mavo afdeling van het Dr. W. A. Visser 't Hooft Lyceum op de tweede plaats met 53 punten achter de kampioen, de Ulo Blyerheide met 59 p. Eveneens op de tweede plaats, bij de meisjes, kwam de Leidse Kijc- kenborg Mavo met 40% punt achter no. l, de Stolberg Mavo uit Ensche de met 42% p. Ook op het nummer estafette, dat op deze wedstrijden een aparte Plaats inneemt kwamen beide scho len goed voor de dag. De Visser 't Hooft Mavo eindigde op de derde Plaats in 47.9 s. (de winnaar in 46.8 s.) d§ Kijckenborg Mavo deelde de derde en vierde plaats met de Rien- tjes Mavo uit Maarsen met een tijd 55.6 s. (winnaar 54.8 s.«. gen gedurende de vakantiemaand juli gesloten zullen blijven omdat het onmogelijk blijkt te zijn in deze pe riode gastpredikanten aan te trek ken. In andere kerken wordt slechts één dienst per zondag gegeven in plaats van de gebruikelyke twee of worden de aanvangstijden van de diensten gewijzigd, zodat de predi kanten meer diensten kunnen verzor gen. Op 3 augustus zal alles weer by het oude zijn. Ds. J. van der Hoek, één van de Nijmeegse predikanten vraagt zich echter af hoelang dit ..gewone" zal kunnen blijven gehandhaafd: ..wy kunnen ons geen tien preekplaatsen meer veroorloven voor 900 kerkgan gers per gewone zondag". Afgelopen zondag was het gebrek aan belang stelling in zijn kerk duideilyk te merken Waarschijnlijk als gevolg van t' mooie weer kwamen er slechts weinig kerkgangers. NED. HERV. KERK Beroepen te Sommelsdijk: T J. Ka merbeek te Rouveen. GEREF. KERKEN Beroepen te Vroomshoop: P. J-1 Westerneng te Barneveld. Aangenomen naar Nagele-Tolle- Paul de Vink Voorschoten; Robert de Way Leider dorp; Gerard de Wind. Aan het christelijk lyceum Dr W A. Visser 't Hooft in Leiden slaag den voor het eindexamen hbs-B de volgende kandidaten: Mees Baayen Rynsburg. Wilma Benschop Sassen- heim; Sjani Bervoets Oegstgeest: Jaap Bouwmeester Sassenheim: Ron van Dam Valkenburg Z -H.; Laurens Doornheim Rynsburg; Martin Duin dam Oegstgeest; Eduard Fakkel. OegstgeestJan van der Graaf, Lei derdorp. Krijn van der Heijden, Warmond; Bob van Heukelom; Ma rian Hey boer. Noordwyk; Ries Hors man Lisse; Erik de Koning; Marjo Koprie Leiderdorp; Albert Passchier Noordwyk: Wim Prins Wassenaar; Jan Willem Pronk. Sassenheim. Janny van Rossen Lisse; Kees Scher- penisse Noordwyk: Gerrit Schut Noordwyk; Bob Spruyt Oegstgeest; Willy van Stam Noordwyk; Wim Zwitser Katwijk. Waar deze niet is vermeld, is de I plaatsnaam Leiden. NEW YORK tingen van de jonge AFP» De opvat- de Jong. Leiderdorp; W. dé Jong; G. E. Knotter; H J. P Kop, Leider dorp; A. W. Langerak, Nieuwer - brug: G. E. Mars; M. Meyer. Kat wijk; G. Nust, Voorschoten, S A. van Oosten, Voorschoten; A C. J. Pels. Hazerswoude: M. T. E. Ruig- rok. Voorhout; H. M Smeder, Oegst geest, C. C. Theil. Wassenaar; C. T M. Veltman. Zoetermeer; H. C. M. van Velzen, RoelofarenösveenC. I. M. Vos, Schiedam; M. L. Wagenaar. Voorschoten; B. Zaal. Zoeterwoude. Waar geen plaatsnaam is vermeld, is dit Leiden. LEIDEN Met ingang van 1 au gustus zal de heer J. L C. de Wilde, oud-directeur van de Plesman-ulo, en thans conrector van de Louise de Coligr.y Scholengemeenschap, wegens het bereiken van de pensioengerech tigde leeftijd, het onderwijs verlaten. Woensdagmiddag zal officieel af scheid van hem worden genomen 's Avonds zal tydens een' afscheids receptie aan oud-leerlingen, ouders en belangstellenden gelegenheid wor den gegeven om afscheid te nemen van de heer J. L. C. de Wilde. WARMOND In de ouderdom van 80 jaar is te Warmond overleden' mr. L. A. Nypels, oud-vice-president van Het bestuur van het Gelders Or kest in Arnhem heeft met ingang van het seizoen 1970/71 tot dirigent in vaste dienst, naast Carl van Gara- guly, benoemd Leo Driehuys, thans dirigent in algemene dienst van de Nederlandse Omroep Stichting en het balletbegeleidingsorkest. LEIDEN De hervormde predi kant ds. L. Kievit, die naar Gouda vertrekt, nam gisteravond tydens een dienst in de Pieterskerk afscheid van de Hervormde Gemeente van Leiden. Na afloop van de dienst «die met door toespraken werd gevolgd' kregen de gemeenteleden gelegenheid ds. Kievit en zijn vrouw de hand te druk ker.. Ds Kievit preekte naar aanleiding van 1 Corinthièrs 1 25 ..Want het dwaze van God is wyzer dan de men sen en het zwakke van God is ster ker dan de mensen". Hij beschreef de toenmalige havenstad Corinthië, die zeshonderdduizend inwoners telde, als een van levens- en werkdrift bruisen de stad. waarvan de lichtzinnigheid berucht was. De gemeente van God had het daar met gemakkelijk. Er was veel smaad en spot. De door Paulus gebruikte woorden wijsheid en dwaas heid van de tekst zyn niet bedoeld als een woordenspel. Het kruis van Chris tus immers schakelt op een kritiek moment onze wysheid en onze kracht uit. Als wy het met onze eigen wys heid niet meer kunnen klaren, dan plaatst God het kruis daar middenin, aldus ds. Kievit. Behoudenis is al leen mogelyk in Christus en er is geen gerechtigheid dan geschonken gerechtigheid. Mijn opdracht was in uw midden het evangelie van het kruis te ver kondigen. zo vervolgde hij. Het kruis drukt een stempel op de prediking. En al lijkt het alsof een preek niet kan optornen tegen al het. nieuws, dat wy dagelyks krijgen toegesmeten, wat is die dwaze prediking toch een vreugde en kracht. Ds. L. Kievit Ds. Kievit zei het op prys be heb ben gesteld, dat hy ook in de studen tenwereld soms goede contacten had, ADVERTENTIE DE KASTEN-SPECIALIST Hooglandse Kerkgraeht 4749 hoek Nieuwstr. - TeL 017103301* 600 modellen uniek in de kasten wereld. Haarlem - Den Haag Lekten beek J. D. Heynen, kandidaat te Epe, priesters verschillen zo sterk van die bedankte voor Een-Veerihuizen.hun oudere collega's, in het byzon- GEREF. KERKEN (vrijgemaakt) der wat de geboorteregeling en het Beroepen te Haarlem: drs. D. Ded uc uyvai- Amerikaanse de Hoge Raad dens te Leeuwarden CHR. GEREF. KERKEN Beroepen te Hoogeveen: J. J. Rebel te Hilversum. Aangenomen naar Rotterdam J. v. Mulliger; te Wildervank. Bedankt voor de benoeming tot koopvaardij-predikant in Hamburg M. de Boer te Amsterdam. VRIJE EVANG. GEM. Aangenomen de benoeming tot vlootpredikant A. Jonkman te Kam pen. huwelyk van priesters betreft, dat men wel van een nieuw soort pries ters kan spreken. Dit zegt het tijd schrift McCalls na een peiling van In de nationale tenniswereld was mr. Nypels die in 1932 een plaats had ln de commissie var. de Volken bond. die een kieswet moest maken voor het plebisciet in de Saar in dertijd een vooraanstaande figuur. In de periode van 1917 t./m. 1920 be de mening van 700 r.k. priesters in haalde hy vier nationale kampioen- he v s schappen. Driemaal met mr. Van der Vyf van de zeven priesters bene- Feen een titel in het herendubbelspel den de 40 jaar waren het met eens in 1917. 1919 en 1920 en éénmaal een met de opvattingen over de geboor- i triomf ir; het herenenkelspel «1920» teregeling, zoals neergelegd in de Mr. Nypels was commandeur in de pauselijke encycliek Humanae Vitae Orde van Oranje Nassau en ridder en bijna een derde van de onder- in de Orde van de Nederlandse vraagde priesters onder de veertig Leeuw. hoopt het nog mee te maken dat de Overeenkomstig zyn wens vond de priesters kunnen kiezen tussen hu- teraardebestelling van het stoffelijk welyk en celibaat. «verschot in alle stilte plaate. LEIDEN De minister van Buitenlandse Zaken van Egypte, j Riad. heelt zaterdagmiddag in gezelschap van zijn Nederlandse collega, minister Luns, een be- zoek gebracht aan het Rijksmu seum van Oudheden aan het Ra- penburg Na de ontvangst werden j v.l.n.r. prof dr. Klaseiis en de mi- zij door de directeur van het mu- nisters Luns en Riad Na afloop seum, prof. dr. A. Klasens, rond- van het bezoek bood de directeur geleid over de Egyptische af de- zijn Egyptische gast een boek ling, waar de miJiisters bijzonde- j over het museuin aan. Na dit he re aandacht toonden voor de vi- zoek vertrok de Egyptische mi- trines van de mummie's zie foto nister naar Brussel J (Foto LD/Holvast) ADVERTENTIE

Leidsch Dagblad | 1969 | | pagina 3