SPD tikt Kiesinger op vingers „Tijdopname" in huidig Athene ren in Peru bezetten Zuivering in Griekse leger OP PAUS DRUKT EEN ZWARE LAST Munitietrein ontploft: 14 doden Na uitlatingen Bundeswehr 13 Ontkenning 'ëJPte ran Eg aanval op radarpost Moskou achter Chinese CP in ballingschap? OORZAAK: ZELF ONTBRANDING VAN GRANATEN Portugese militairen verdrinken in Zambezi WERELDEVOLKING NU GESTEGEN TOT BIJNA 3.5 MILJARD Broer Panagoelis ontslagen Kardinaal Alfrink: Onmogelijk Textielfabriek met sluiting bedreigd HAAGSE AGENDA Satelliet voor voorbereiding Apollo-vlucht PAGINA 2 LEIDSCH DAGBLAD MAANDAG 23 JTINT 19jj (Van onze correspondent) BONN (GPD) Ofschoon zijn coalitiepartner Willy Brandt gister avond laat olie op de golven tracht te te gieten door te zeggen dat men Kiesingers „Nibelungenlied" op de Bundeswehr niet al te dramatisch I moest opvatten heeft het er voorlo- pig toch meer de schyn van, dat de olie op het vuur wordt gegoten. Kanselier Kiesinger weet intussen dat hij, de man die nimmer zelf het uniform heeft gedragen, zelfs niet toen hij in dienst van Von Rib- bentrop en Goebels was, nu voor een puur militair gehoor de Bundeswehr tot „het grote voorbeeld voor de na tie" en de soldaat als „Donnerwet- ter das ist ein Kerl" heeft bestem- In tegenstelling tot minister Brandt de socialistische partijvoor zitter. wil SPD-fractieleider Hel- muth Schmidt de aangelegenheid vrijdag in het parlement ter sprake brengen. Schmidt verklaarde, eigen lijk nauwelijks te kunnen geloven, dat Kiesinger er zulke onzin had uit- kraamd. Dit zou toch. aldus Schmidt een complete bankroetverklaring be tekenen voor het principe van de „innere Flihrung". dat vijftien jaar geleden bij West-Duitslands herbe- Ü"ln/I wapening werd aangehouden als O I/Civ*. „Leitmotief" voor „de burger in uniform", die het oude Wehrmachts- model definitief zou moeten vervan gen. Een goed bedoelde poging van belichaamd in de Baudissin, J mislukken vijftig gewonden zijn gevallen. I gedoemd bij een constellatie, waar- Dit is gemeld in radioberichten die j in diezelfde Bundeswehr nu eenmaal in de hoofdstad zijn opgevangen. De gedwongen was het kader van de hulpdiensten hebben met spoed me-1 Wehrmacht praktisch over te LIMA (AFP) Tienduizend Peru viaanse boeren hebben zich zondag meester gemaakt van de stad Huanta (op 600 kilometer ten zuiden van j een minderheid. Lima) na gevechten met de politie latere NAVO-generaal waarbij twaalf doden en ongeveer echter van meet af tot aicamenten en plasma gevraagd, het geen echter moeilijk is aan te voeren omdat de bruggen die toegang tot de stad geven, zijn opgeblazen. Volgens radioberichten hebben de boeren de prefect en de onderprefect in gijzeling genomen. Zij dreigen hen terecht te stellen als de boerenleider Manuel Calvancanti Gamboa niet door de centrale overheid in vrijheid wordt gesteld. De regering zou versterkingen naar Huanta hebben gezonden. De ongeregeldheden volgde na ge vechten in Ajacucho waar zaterdag vier burgers en drie politiemannen zouden zijn gedood. men. De fixie van „de burger in uni form" wordt echter nog steeds op gehouden. ook al schuwen hoe lan ger hoe meer generaals zich tegen woordig er niet voor openlijk te ver klaren. hoe zij een dergelijke week hartigheid geheel in stry'd achten met hun soldateske roeping. Onbehaaglijk Op langere zicht begint nu toch zelfs de SPD zich onbehaaglijk te voelen in het regeringsgezelschap bij deze kanselier. Want wat Kiesinger over het soldatendom zei. past pre. cies bij wat hij daags daarop tijdens een bijeenkomst met grootindus triëlen te berde bracht. Daar richtte hij, alvorens te beginnen met zijn re feraat over monetaire en andere vraagstukken, een algemene oproep aan de bevolking zich krachtiger te verzetten tegen „revolutionaire min derheden". Hiermee had de kanse lier de studenten en de andere aan hangers van de in de laatste tijd weer wat actiever wordende zoge naamde „buitenparlementaire oppo sitie" op het oog. Wij leven, volgens Kiesinger „in een toestand, die prak- «5^IR°/T^.L AVIV (Reuter- AI> tisch aan een burgeroorlog gelijk AFP) - In Cairo is gisteren onikcnil komt.. Vool. dit soort situatles hee(t dat een Israëlische commandogroep de Bondsregering overigens de vo- eaterdagnacht een Egyptische radar- Jaar na werkeluke btanen. pos ten zuiden van Suet heeft over- d aangenomen „wetten vallen en daarbij 15 Egyptische mi- W4. litairen heeft gedood. In een verkla- |op de noocl,Mstand achter de hand ring wordt gezegd dat de bewering j van Israël „een volslagen leugen" is. omdat er in het betrokken gebied geen radarposten zijn. Een Israëlische militaire woord- j voerder zei dat de radarpost over apparatuur van Britse makelij be- schikte, en dat tot de aanval waó besloten in antwoord op „de aan- j houdende schendingen van de be standslijn door Egyptische troepen - de openlijke politiek van Egypte" I Na de bezetting van de post haddei: j de Israëliërs de apparatuur vernield ROME (AFP) Volgens het Ita- Zaterdag Zijn ook tweemaal Egyp- liaanse tijdschrift „Correspondenza tische commando's het Suezkanarh i Socialista", dat gespecialiseerd is in overgestoken in de buurt van de Bit-nieuws uit de communistische lan- termeren, om aan de overkant Ls- j den. hebben de Russische leiders on- raëlische patrouilles aan te vallen, langs toestemming gegeven tot vor- Daarbij zouden zij een gevechtswa- ming van eeen Chinese communisti- gen en twee pantserwagens hebben sohe partij in ballingschap, vernietigd. De commando's zouden Deze beweging zou worden geleid allen veilig op hun basis zijn terug-door Wang Ming. de voorganger van I Mao Tse-toeng als leider van de Chi- Arabisch nese communisten die zich sinds 1956 gekeerd Myriam Sja Sjir, een meisje van 18 jaar. is door een Is-1 in de Sowjet-Unie ophoudt. Wang raëlische militaire rechtbank te Lod Ming is onlangs weer in de open bij Tel Aviv, tot levenslange gevan- baarheid gekomen, toen hij onder genisstraf veroordeeld. Zij heeft be- eigen naam in een Canadees commu- kend op 6 maart een explosieve la-1 nistisch blad een felle aanval op Mao ding geplaatst te hebben in de kan-deed. Daarvoor zou hij in Russische tine van de universiteit van Jeru-1 publikaties onder het pseudoniem zalem. De explosie veroorzaakte de Mamajewitsj artikelen over de poli verwonding van 20 mensen. tiek van Peking hebben gepubliceerd. HANNOVER (AP) Een trein met munitie van de Westduitse Bun deswehr is gistermorgen om streeks acht uur ontploft op een station in een buitenwijk van Han nover. Twaalf brandweerlieden en twee spoorwegcmployées zijn om het leven gekomen. Talrijke brandweermannen en spoorwegbe ambten zijn gewond. De brandweer was ter plaatse om- 1 dat er eerder brand was gemeld Er is schade aangericht aan een in de trein. Toen de brand ontdekt i groot aantal huizen en fabrieken werd, trachtte men de wagon af te koppelen en op een dood spoor te rijden, terwijl de brandweer werd gewaarschuwd. Toen deze ter plaatse verscheen, ontplofte de wagon, waarin zich 15 ton aan 175-mm granaten bevonden, waar bij' de negen mensen werden ge dood, de drie gewond en er aan het emplacement en de gebouwen aldaar grote schade werd toege bracht. Zelfontbranding zou de oorzaak van de brand zijn. Op de trein was geen militaire be waking aanwezig, hetgeen meestal niet het geval is met treinen die munitie vervoeren. De trein was op weg van Saarbrücken naar een Noordduitse haven, waar de muni tie aan boord zou worden gebracht met bestemming Engeland, waar Westduitse artilleristen thans oefe ningen aan het houden zijn. LORENZO MARQUES (AFP) Meer dan honderd Portugese militai ren zijn in de nacht van zaterdag op zondag verdronken toen een tran sportvaartuig voor het vervoer van militairen op de rivier de Zambezi ten noorden van Beira, omsloeg en zonk. Van officiële zijde is bekendge maakt. dat het ongeluk zich voor deed toen een groep van 150 militai ren in de buurt van Tsjoepanga de Zambesi overstak om het operatieter rein tegen guerrillastrijders in het noorden van Mozambique te berei ken. NEW YORK (Reuter) Midden- 1967 waren er ruim 3.4 miljard men sen op de wereld, ofwel 516 miljoen meer dan omstreeks het midden van 1958. Dit valt af te lezen in het sta tistische jaarverslag van de Verenig de Naties. In Azië wonen de meeste mensen: i 1.9 miljard, van wie 720 miljoen in China en 511 miljoen in India. f-f j T Z~n 1 Europa, dat 452 miljoen mensen telt. OTer jen^st^verephnterd. Opjis het oceanie met ruim 18 miljoen mensen het dunst - twee mensen per vierkante km. Ir. Latijns-Amerika wonen 259 miljoen mensen ofwel 39 miljoen meer dan in Noord-Amerika. De jaarlijkse be volkingsgroei in Latijns-Amerika be draagt 2,9 pet.; nergens ter wereld neemt de bevolking zo snel toe. Afrika belt 328 miljoen zielen eri kent een bevolkingsgroei van 2,4 pet. per jaar. by de spoorlijn de foto de enorme krater die de plaats markeert waar de ontplof fing plaatsvond. BENARES Vijftig mensen zyn zaterdag omgekomen en 150 wer den gewond, toen by Benares in Noord-India een exprestrein ont spoorde. Tien rijtuigen van de trein, die op weg was van Allaha bad naar Gorakhpoer, liepen uit de rails. DEN HAAG (ANP) Kardinaal Alfrink, aartsbisschop van Utrecht, heeft gisteren tijdens de herdenking van de zesde verjaardag van de keuze van Paus Paulus, in de Jacobuskerk in Den Haag verklaard, dat de functie, die Christus aan het j die verleden jaar november ter dood bisschoppencollege heeft gegeven, dogmatisch en theologisch veroordeeld werd. is twee weken ge- wor(^t en communistische jeugd- uitgezocht en doordacht moet worden. leden uit*0° gevangenis <mtenapt,organisatie zijn. maar werd vier daeen latei weer ge- In de aanlacht, die aan het begin ATHENE (AP) Het Griekse kolo nelsbewind heeft vandaag bekend gemaakt, dat 70 offcieren van de strydkrachten gedwongen zijn zich uit de actieve dienst terug te trek- I ken of oneervol ontslagen zijn. De officieren bekleedden rangen van I luitenant tot generaal-majoor. Onder de ontslagen officieren is I luitenant George Panagoelis. de broer van Alexander Panagoelis. die getracht heeft om door een aanslag de Griekse premier Papadopoelos om jhet leven te brengen. Alexander. gen om' de regering omver te wer pen. De politie deelde mede, dat er geen persoonlijke ongelukken waren. By dergeiyke aanslagen in Athene, zyn in de afgelopen week vier men sen licht gewond. Proces De ontploffing in Saloniki vond plaats niet ver van het terrein van de internationale jaarbeurs waar de krygsraad byeen was in een proces, waarin 16 personen er van beschul digd worden lid te zyn van een or ganisatie, die „Oknef" genoemd Daardoor zal van het primaat schap van de bisschop van Rome, dat ook door de Heer gewenst is, op geen enkele wijze afbreuk worden gedaan, aldus de kardinaal. In zijn in het Frans gehouden pre dikatie ging de kardinaal op de moeilijke positie van de Paus in deze tijd in. De zware last van zijn ver- antwoordeiykheid. de diep door- cultuur vyydera ook, leefde zorg om de kerk. om de mens heid en de wereld, angstige zorgen om het lijden weg te nemen of te verzachten en vrede te brengen waar In deze situatie heeft het volgens hem geen zin naar het verleden te rug te grijpen om de huidige pro blemen en moeilykheden op te los sen. Dat is gewoon onmogelijk. De wereld verandert en de mens en Ma al zo kan men zich volgens de kardi naal afvragen, is de boodschap van het heil, die de kerk heeft te ver kondigen dan niet onveranderlijk en «huld^n lUdoii onder^^^; oorzaak van de spanningen van te genwoordig. in het byzonder wat de kerk betreft. Men mag echter niet vergeten, dat de problematiek van onze tijd alle sectoren van het men- seiyk leven raakt: het openbare en politieke leven, het sociale en reli gieuze leven enz. maar werd vier dagen later weer ge- I vangen genomen. In een koninklyk decreet in het staatsblad werd gezegd, dat Pa nagoelis en twee andere luitenants oneervol waren ontslagen wegens „ernstige disciplinaire vergrijpen te gen de militaire eer". Het is niet bekend waar George Panagoelis zich bevond. In het centrum van Saloniki heeft zich zaterdag een explosie voor gedaan. slechts enkele uren voordat 16 personen voor de rechtbank ver schenen op beschuldiging van pogin- weld. drukken zwaar op hem. aldus de kardinaal. Niemand zal ontkennen, dat deze Paus geroepen is de kerk te bestu ren in een bijzonder belangrijke en delicate periode van haar geschie denis. Wij leven in een periode van culturele veranderingen, die een re volutionair karakter aannemen en di* ook de kerk niet ongemoeid la ten Want de mens is er tot in zijn diepste wezen mee verbonden, aldus de kardinaal. Een kerk. die een heilsboodschap aan de mensen van deze tijd heeft te brengen, kan niet net doen of zij zich geen rekenschap geeft van de culturele veranderingen, die het be staan van onze medemensen ken merkt. of alsof zij ze zou willen ne geren. Zy moet. er rekening mee houden, op gevaar af haar heils boodschap voor dovemansoren te preken, aldus de kardinaal. Waarheden Als we het christendom als ge lovige mensen verstaan en niet op puur geseculariseerde wyze zullen we moeten toegeven, dat de kerk waarheden moet verkondigen, die onvergankelijk zijn en een eeu wigheidswaarde hebben. Het moet een heilsboodschap zijn die voor alle mensen en tijden geldt. Dat is haar onveranderlijke zending. waarmee de Heer haar heeft belast, aldus kardinaal Alfrink. ENSCHEDE <GPD) De moei lykheden by de N.V. Twentsche Tex tiel Maatschappij, waarvoor een op lossing leek te zyn gevonden, dreigen in' volle omvang te herleven. de belangrykste bankier de krediet faciliteiten zodanig te beperken dat het voortbestaan van het bedrijf, waar circa 230 personen werken, hier door ernstig in gevaar komt. In het afgelopen weekeinde vond een onafgebroken overleg plaats met adviseurs, financiers, vakbonden en gemeentebestuur. van het proces werd voorgelezen, stond, dat de verdachten, onder wie drie vrouwen, pamfletten hadden verspreid, anti-regeringsleuzen op de muren hadden geschilderd en van plan waren om bomaanslagen te ple gen by openbare vergaderingen, die zouden worden bijgewoond door ho ge functionarissen. De 52-jarige Ios- sifides. een vroeger gemeenteraads lid voor de ontvonden EDA-party, zou de leider van de groep zyn. De organisatie zou ook een clande stien blad hebben uitgegeven, dat „De strijd van het anti-fascistische front" heet. WEERRAPPORTEN Van hedenmorgen 7 uur. ATHENE (GPD) Het is in Griekenland anno 1969 een onzekere zaak om generaal te zyn: wie trouw ls aan zijn officierseed en Koning Constantijn blyft steunen, wordt uit de actieve dienst teruggetrokken en eventueel verbannen naar een afge legen gehucht. Wie zyn eed niet al te nauw neemt en het spel van de ko lonels meedeelt, maakt alle kans op een aardige bijbaan: directeur van een openbaar bedrijf, van een mu seum, van een ziekenhuis. Vier generaals-buiten-dienst heb ben zojuist hun nieuwe taak van „universite1*commissaris" op zich genomen. Zij worden verondersteld de orde te handhaven in universi- teR-n en hogere onderwi1slr«to1Bn- gen. De generaals hebben de be voegdheid hoogleraren en indere functionarissen aan de universitei ten te ontslaan, zy mogen ook stu denten bestraffen, die de universl- teitsreglementen nebben overtreden. De benoeming van de vier generaals behelst de uitvoering van een arti kel uit de nieuwe grondwet. Aan de andere kant heelt de rege ring officieel bevestigd, dat zy tien generaals buiten-dienst over heel Griekenland heeft verspreid, nadat ontdekt was. dat zy bij een royalis tisch komplot betrokken waren. Men krygt in het algemeen de in druk, dat enerzyds veel Grieken de hoop op een wyziging in de toestand laten varen en dat anderzijds de nei ging tot gewapend verzet groeit. Het toeristenseizoen is nu volop op gang gekomen en het wordt ongetwijfeld een later sezieon dan verleden jaar. ook al ziet het er niet naar uit dat het een recordjaar wordt. In het centrum van Athene zyn enige bommen tot ontploffing ge bracht die, volgens illegale commu- niqué's, bedoeld waren om vooral Amerikaanse toeristen af te schrik ken. De hoop dat pressie over de Verenigse Staten op het militaire be wind (die pressie schynt nog steeds te worden uitgeoefend) op min of meer korte termyn tot verandering in de situatie zal leiden is vervlogen. En met het vervliegen van die hoop komen uit verzetsorganisaties meer aanwijzingen dat men sterker uit gaat van het standpunt dat ze „het zelf zullen moeten doen": met de wa pens, zonder steun van het buiten land. Intussen is de scheur in de Griek se communistische party een feit geworden. Het centrale comité van de party is in het diepste geheim in Griekenland byeengeweest en de groep-Koligiannis, de groep ortho doxe communisten ontbrak. De breuk was lang voorzien omdat ortho doxe en niet-orthodoxe communisten totaal verschillende standpunten huldigen ten aanzien van de Rus sische inval in Tsjecho-Slowakye, ten aanzien van vele internationale problemen en ook van wat er in de huidige Griekse situatie moet gebeu ren. De meeste communististen zou den zich hebben aangesloten bij de niet-otrhodoxe groepering, die de Russische inval in Tsjecho-Slo- wakyë afwyst en die vóór samen werken in een breed front ls van al le politieke richtingen tegen het ko lonelsbewind. De enige minister, die uit de oude politieke wereld stamt, Pipinellis, van Buitenlandse Zaken, is intussen af gereisd naar Zwitserland om ge zondheidsredenen. Volgens betrouw bare bronnen heeft Pipinellis zich de kritiek uit het buitenland op het Griekse regime sterk aangetrokken, ook omdat hy vreest dat deze kri tiek een laatste fase van het kolo nelsbewind inluidt. Het lyfct niet on- waarschynlyk, dat Pipenellis zich binnenkort „om gezondheidsredenen" uit de regering zal terugtrekken. Hét zal de kolonels buitengewoon moei lijk vallen om een geschikte figuur te vinden by voorkeur een oud- politicus die hem kan opvolgen. 4 s b •V jj a i ew 60 Crt Amsterdam geh. bew. 20 15 0 De Bilt geh. bew. 20 14 0 Deelen zwaar bew. 20 13 0 Eelde half bew. 21 12 0 Eindhoven zwaar bew. 20 14 0 Den Helder zwaar bew. 18 16 0 I uchth. R'dam geh. bew. 20 12 1 Twente half bew. 21 13 0 Vllssingen geh. bew. ia 14 2 ziiiid-Llmburg geh. bew. 21 11 1 A.berdeen geh. bew 16 11 0 Athene onbewolkt 21 0 Barcelona half bew. 23 16 2 Belgrado licht bew. 22 15 0 Bprlljn half bew. 25 15 0 Bordeaux regen 18 12 0.5 Brussel geh. bew. 20 13 0 Frankfort zwaar bew. 23 11 0 Genéve zwaar bew. 22 12 0.4 Grenoble geh. bew. licht bew. 25 16 4 Helsinki 21 12 0.3 Innsbruck licht bew. 24 12 02 Kopenhagen half bew. 19 13 0 Lissabon geh. bew. 20 15 0,6 Locarno geh. bew. 25 15 1 Londen geh. bew. 20 10 0 Luxemburg zwaar bew. 20 11 0.1 Madrid regen bul 23 12 2 Malaga onbewolkt 29 17 0 Malorca zwaar bew. 28 15 4 Mbnchen licht bew. 21 11 0 Nice zwaar bew. 22 17 0 Oslo half bew. 28 15 0 Parijs regen 20 12 6 Rome zwaar bew. 25 14 0 Stockholm licht bew. 23 6 0 Wenen onbewolkt 24 13 0 Zürlch zwaar bew. 22 12 0.4 MAANDAG Kantine Stokkermans Zuid-West Ak- tief Klaverjassen 7.30 uur nm. DINSDAG Geref. Kerk (Oude Vest) Tweed» einduitvoering Stichting Leidse Mu- ziekschool 8 uur nam. Jeugddorp Voorschoterweg Zuid-West Aktlef Volksdansen ln het Jeugddoro 7.30 uur nam. Zijlsingel 2 Volle Evangelie-zendiu» Spr. dhr. J. Zijlstra 8 uur nam. Stadhuis (Wachtkamer trouwzaal)- Zitting Bouwfonds Ned. Gemeenten 7-8 uur nam. Jeugdhuis (Breestr. 19) Spreekuur Chr. Emigratiecentrale 7-8 uur nam, Jeugdhuis (Breestr. 19) Ver. oud- leerlingen ambachtsschool Filmavond Sikkens 8 uur nam. Aula Oranje Nassauschool (Asserstri- Afscheidsreceptie ds. D J. Vossers van Ver. voor Christelijk Onderwijs 5-630 uur nam. Ver. Ambachtsschool (Haagweg Af scheid leraar J. van Wijk 3 uur nam. WOENSDAG Technische School (Haagweg) Diplo- ma-uitreiking 3.30 uur nam. Stadsgehoorzaal (koffiekamer) Diploma-uitreiking Bedrijfstechnischt school 3 uur nam. Voorschoten (Gemeente-kwekerij) Contactavond Kon. Ned Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde 7.30 uur na middag. Moussorgskystraat gymnastiekzaal) Zuid-West Aktief Conditietraining 9 u. nam. Stadhuis (trouwkamer). Spreekuur sociale raadsvrouw 4-6 uur nam. LEIDSE BIOSCOPEN Camera: „Mensen ontmoeten elkaar en zachte muziek vult hun hart", 18 Jr. Dag. 2.30, 7 en 9.15. Zond ook 4 45 Vrij en zat. nachtvoorst: „De zonen van Katie Elder", 18 Jr. 23.30 uur. Lido: „Amigos", 18 jr. Dag. 2.30, 7, 9,15 Zond ook 4.45. Rex: „Helga en Michael", 18 jr. Dae 2.30, 7, 9.15. Zond ook 4.45. Vrij en zat nachtvoorst.: „Breng de Bismarck tot zinken", 18 Jr. Studio: „Thérëse en Isabelle", 18 tr Dag 2.30, 7, 9.15. Zond ook 4.45. TENTOONSTELLINGEN Molenmuseum „De Valk" (Dageiyki van 10 tiur voorm. tot 5 uur nam. Zon- dag 15 uur nam Maandags eesloten. Jeugdmuseum (Koppenhlnksteeg 2) Tentoonstelling over de natuur en an tiek uit grootmoederstyd. (uitsluitend zaterd. van 11-17 nm. en na verzoek Crone6teinkade 2). De lakenhal Dag. 106 uur; zond. 15 uur Rijksmuseum van Oudheden (Ra penburg 28)Werkd. 10 uur voorm. 5 uur nam.: zond. 15 uur nam RIJksmuseun voor v olkenkund»; (Steenstraat 1) dag. 105 u.: 'szon dags 1.6 uur nam, Ned.-Legermuseum: Geopend maan dag tot er. met vrijdag 9 uur voorm.- 6 u. nam., zon- en feestdagen 1—5 uur nam. Ryksmuseum voor de geschledenli der natuurwetenschappen. Dag. 10-4 uur zone" 14 uur Kunstzaal Heuff (Wassenaar) Jan r. Tongeren, schilderyen en tekeningen, dagelijks (behalve zondag) 10-17 uur. dagelijks (behalve zondag) 10-5 uur, Juni). Buut 110 (Nieuwe Beestenmarkt 15): Joe Frankhuvzen schilderijen en teke ningen dagelijks (behalve maandag en dinsdag) 812 uur nam. (t/m. 24 Juni). Heempark Oegstgeesterweg (Kikker- polder) Flora van eigen bodem, d8g. van 8 uur voorm - 5 uur nam.; van mei t em oktober op zat. en zond. 2-5 uur nam. De Lakenhal Tentoonstelling Roe land Koning, schilderijen en tekenin gen. dag. van 10 uur voorm.-5 uur nam 's Zondags van 1-5 uur nam (t.e.m. 13 lull) Avond- en nachtdienst der apotheken. Geopend voor spoedeisende gevallen! Centraal Apotheek, Breestr. 74. telef, 20552 Apotheek R. van Breest Smallenburg te Leiderdorp is de gehele week ge opend. De Oegstgeestse Apotheek is op zon dag 22 Jun gesloten van 8 uur tot 24 uur. Apotheek Voorschoten is op zondag 22 juni gesloten van 8 uur tot 22 uur. MAANDAG Kon. Schouwburg, 20.15 uur: Nlhon Nogaku-Dan, Tokio,: „Noh- en Ky spelen". Kurzaal, 20.00 uur: openingsconcert Int. koorfestival '69. DINSDAG Kurzaal 14-17 uur: concours Int. koorfestival '69. Om 20.00 uur concert ln kader koorfestival. Ned. Congresgebouw, 20.15 uur: Ar- dito kwintet. WOENSDAG Am. prot. church. 20.00 uur: Th» mount Holyoke chamber singers. Circustheater. 20.15 uur: Ned Ope rastichting: „Das Rheingold" van Wagner, m.m.v. Residentie-Orkest. Kurzaal, 14-17 uur: concours Int. koor festival. Om 20.00 uur: concert in ka der koorfestival. DONDERDAG Circustheater, 20.15 uur: Kunstmaand orkest o.l.v. Anton Kersjes. Kurzaal 14-17 uur: concours int. koorfestival. Om 20.00 uur concert ln kader koorfestlval. ADVERTENTIE Recreatie-zwembad en spartel vijver - speeltuin - wonderland sportland - midget-golf - tram- polines - mini-racing - scooters Café-Rest.,.De Schaapskooi"-1.000.000m7 bos en duin - moderne camping. Ff uYiii^ll wassenaar VANDENBERG (AP) Van d« Amerikaanse luchtmachtbasis Van- denberg is zaterdag een onbemand* aardsateiliet gelanceerd. De IMP (Interplanetary Monitoring Plat form). De satelliet van 80 kg is in een hoge ellipsvormige baan g*- bracht om gegevens te verzamelen voor de vlucht van de Apollo-Xl De hoogte van de baan boven de aarde varieert van 346 km tot 178.200 km. De verzamelde gegevens hebben betrekking op het magnetische veld van de aarde en de zonnestraling-

Leidsch Dagblad | 1969 | | pagina 2