Aula bezet Fioretti College door leerlingen Drs. v. d. Schaar EEG-perspectief geeft 1980 WILSON WIJKT VOOR TUC Raad neemt afscheid van P.A.C. ten Hengel W inkelier s ver eniging keurt ontwerpplan af Eerste zwemdiploma's Poelmeer uitgereikt Maatschappij voor Nijverheid en Handel Wereldtitel voor Spasski Successen voor Eindexamen hbs-A Maja Breuker in Wassenaar Otto Viveen (77) ere-burger van Voorschoten overleden ,Vereenigde Touw' ziet toekomst met zorg tegemoet V. d. Vall terug naar Twente? Sikkensprijs voor professor Svoboda Franse organist naar Katwijk Amerikaans meisjeskoor in Noordwijk In Rijnsaterwoude auto over de kop PAGINA 8 LElDSCfl DAGBLAD DINSDAG 17 JUNI 196$ Expositie resultaten van nieuw onderwijssysteem LONDEN (AP) De Britse premier Harold Wilson is eindelük gezwicht voor de druk van de vakbonden. Naar geruchten in de Britse hoofdstad willen, heeft Wilson zich bereid verklaard in de antista- kingswetgeving die door minister Barbara Castle van Werkgelegen heid en Produktiviteit is uitge werkt de boetebepalingen te schrappen. Deze boetebepalingen voor deelne mers aan onwettige, niet door de officiële vakbonden goedgekeurde stakingen waren een doorn in het oog van de Britse vakbondcentra le TUC. Door de aanvankelijk halsstarrige weigering van Wilson dreigde een scheming te ontstaan in het toch al verzwakte Labour- blok. Volgens welingelichte zegslie den in de Britse hoofdstad wordt morgen onderhandeld over een nieuwe vorm voor de anti-stakings wetgeving. De postduivenvereniging „War mond" hield een wedervlucht vanaf Tergnier op 14 juni. Afstand 518 km. In het concours waren 49 duiven. De uitslag luidde: J. van Vroomen 1; Dr. Venker 2. 4, 5. 6; J. Smeets 3, 7, 9; J. Colsen 8.10. LISSE De aula van het Fio retti College in Lisse is sinds giste ren door de leerlingen bezet. Niet om op deze manier medezeggings- schap af te dwingen, maar om door middel van een expositie te laten zien waar inspraak en medeverant woordelijkheid toe kunnen lei den. Onder leiding van de jonge leraar Nederlands, de heer G. Buschman, hebben de leerlingen van de vierde en de vijfde klas gewerkt aan een speciaalstudie over een schrijver of een boek. De studies, die geïllustreerd zijn door de leerlingen met foto's, te keningen en zelfs beeldjes, reiken hoger dan een recensie of een kor te inhoudsopgave. Het zijn door gaans analyses van de inhoud, die geplaatst wordt in de eigen tijd, al dan niet met historisch literair per spectief. Door deze manier van werken wordt gebroken met het oude sys teem van eenzijdige kennisover dracht. De inbreng van de leerling is het belangrijkste en de docent is in dit systeem niet meer dan een collega met meer ervaring, want voor hem is elke studie ook nieuw. De leerlingen zelf zijn uiterst te vreden met dit systeem. Ze krijgen nu werkelijk de kans te laten zien, dat ze de ouderen ook iets te ver tellen kunnen hebben. „We moe ten zorgen dat de kinderen geen he kel krijgen aan de school, maar dat In de aula van het Fioretti- college is een expositie ingericht van speciaalstudies, die door de leerlingen van de vierde en de vijfde klas voor het vak Neder lands zijn gemaakt. Op de expo sitie zijn ook enkele uitgevers met een boekenstalletje vertegen woordigd. (Foto LD/Holvast.) ze er graag naar toe gaan", aldus een leerlinge. Ten aanzien van de les Nederlands gaat dit al op. De opvattingen van de heer Bush man zijn, toen hij begon met de grootste gereserveerdheid ontvangen. Nu de eerste resultaten positief uit vallen, zal de belangstelling van de collega's waarschijnlijk wel toenemen. De heer Buschman en zijn leerlin gen hebben wel bewezen, dat met het project-onderwijs zeer goede re sultaten verkregen kunnen warden. Onder de titel „Woord en beeld" wordt tot maandag 23 juni een ex positie gehouden van de werkstuk ken, die de laatste jaren tot stand zijn gekomen. Enkele leerlingen zijn voortdurend aanwezig om eventueel het hoe en waarom nader uiteen te zetten. Om de expositie een voldra- gener karakter te geven zijn er ook enige uitgevers vertegenwoordigd. In de diverse stalletjes kunnen de bezoekers zich op de hoogte stellen van wat er zoal op de boekenmarkt te koop is op dit moment. De expo sitie is ook 's avonds geopend. In Voorschoten: VOORSCHOTEN De Algemene Winkeliersvereniging Voorschoten heeft gisteravond de ontwerpplan nen voor de Schoolstraat en de Voorstraat besproken en de huidige ontwerpen in zijn geheel, zoals deze waren ingediend tijdens de laatst gehouden burgeravond, afgekeurd. Volgens de plannen zal de School straat afgesloten worden voor alle verkeer en worden voorzien van sier bestrating. De AWV zal het gemeen tebestuur van de wens van de win keliers op de hoogte stellen. Wel wil de winkeliersvereniging verkeersbe perkende maatregelen zoals het in voeren van een blauwe zone. Het eenrichtingsverkeer dat thans van kracht is, zou de vereniging graag voor wielrijders zien opgeheven. Aan de hand van de plankaart werd het gehele dorpscentrum on der de loep genomen. De park eer leiding van een verzoek besloten de winkeliersvereniging aan te sluiten bij de landelijke organisatie. De koopavond op vrijdag, samen met de markt, wordt steeds drukker be zocht. Steekproeven hebben uit gewezen dat Voorschoten op vrij dagavond een streekfunctie vervult. WASSENAAR De Wassenaarse gemeenteraad is gisteravond bijeen geweest voor de behandeling van een weinig omvangrijke agenda. Men begon met het onderzoek van de ge loofsbrief van dhr H. de Vos, die in de volgende raadsvergadering zal wor den geïnstalleerd als opvolger van de heer P. A. C. ten Hengel. De heer Ten Hengel, die in de raad zit ting had voor de Boerenpartij, gaat binnenkort Wassenaar verlaten. Aan het slot van de vergadering werd hij toegesproken door burge meester mr. W. J. Geertsema, die hem dankte voor zijn werk ten dienste van de gemeente. Het optre den van de heer Ten Hengel in de raadsvergaderingen kenmerkte zich doordat hij nooit lang achtereen het woord voerde. Hy beperkte zich tot korte, zakelijke opmerkingen of bon dig geformuleerde vragen. Daaruit bleek toch altijd dat hij zich gron dig verdiept had in de materie en beschikte over een gezond oordeel over de meest uiteenlopende zaken. De raad keurde nadere salaris maatregelen voor het jaar- 1969 voor het gemeentepersoneel goed. Mr. L. i Hortensius werd herbenoemd, de heer A. J. M. van der Klaauw benoemd als bestuurslid van de Wassenaarsche Bouwvereeniging. Twee geldleningen werden goedge keurd. een van f 625.000 voor de re constructie van de Deylerweg en een van f 780.000 voor het Wassenaarse aandeel in de intercommunale wa tertransportleiding De raad stemde ermee in, dat ver weer gevoerd zal worden in een pro- Jeugd Krimwijk haalt 358,- voor zwembad VOORSCHOTEN De jeugd van de Krimwijk, aangezet door de 13- jarige Carolyn Beydals, heeft zater dag een kleine kermis georganiseerd plaatsen liggen te ver van het een- ten bate van de Stichting Recreatie- I Kn/l IfAAi-cnViAfan OictDrmfHHao trum af, om hiervoor een winkel straat bij uitstek, te sluiten voor al le verkeer. Tevens drong men er bij het bestuur van de vereniging op aan om te pleiten voor een betere verbinding met het centrum. In de vacature die was ontstaan door het vertrek van de heer F. Mens werd de heer F. Stemmer ge kozen. Meegedeeld werd, dat de na- jaarsbeurs dit jaar zal worden ge houden in de expositiehal van auto mobielbedrijf Kamsteeg. Bij de rondvraag werd naar aan- MOSKOU (ANP) Uitdager Bo ris Spasski is vandaag in Moskou wereldkampioen schaken geworden. Hij onttroonde titelhouder Tigran Petros jan. De 23ste en voorlaatste I matchpartijdie gisteren in eerste instantie was afgebroken werd van daag remise gegeven. Daarmee I kwam Spasski op 12 V2 ptn, voldoen de om zich. van de titel te verzeke ren. Petros jan, die thans op 10 pt is gekomen, kan in de laatste partij het verschil niet meer wegwerken. bad Voorschoten. Gistermiddag kwamen tien meisjes en jongens in de leeftijd van elf tot dertien jaar trots het batig saldo ad f 358,- overhandigen aan de voorzitter van de Stichting, de heer A. Eveleens. In totaal is deze rekening thans de f25.000.- gepasseerd. De Krimwijk- Jeugd heeft het geld verdiend door goochelen, fotograferen, rad van avontuur, ijsverkoop en al wat meer is op een kleine kermis georgani seerd kan worden door kinderen maar bezocht door volwassenen. PvdA wil langere huurbeseherming DEN HAAG (GPD) De tweede kamerleden, drs. J. van den Doel en H. Wierenga (beiden PvdA) heb ben bij de Tweede Kamer een voor stel tot wijziging van de huurwet ingediend, waarbij de termijn, waar binnen de huurders van woningen in de geliberaliseerde gebieden ont ruimingsbescherming genieten, met een jaar wordt verlengd en op drie jaar wordt gebracht. Op het ogen blik kan de kantonrechter de ont ruiming slechts twee jaar tegenhou den. WASSENAAR Aan het Rijn lands Lyceum in Wassenaar zijn voor het hbs-A examen geslaagd de dames: L. Ie Coultre. E. M .Eveleens, K. Goudsmit, Th. L. Harts. C. Kru- ger, C. C. van der Laan, L. M. M. J. Poppe. I. M. Ris. J. P Schutte, de heren: M. J. van Altena. C. van Egmond, L. O. Husen, B. J. Kim man, H. Kruthoffer, A. van Straa- len, F. P Vellinga. C. G. Winckel. Er zijn geen kandidaten afgewezen. LEIDEN De 14-jarige zwem ster Maja Breuker van de Leidsche Zwemclub (LZC) heeft het afgelo pen weekeinde met succes deelgeno men aan enkele lange afstandswed strijden. Het Leidse meisje behaal de zaterdag in Waddinxveen een derde plaats op de 3 km schoolslag. Van start gingen 22 deelneemsters. Zondag behaalde zij een niet min der fraai resultaat. Op de Amster damse Bosbaan bevocht zij in een sterk veld van ongeveer 65 school slagzwemsters een achtste plaats. Marktberichten BOSKOOP. 16 juni. Bloemenveiling. Pollantha 1409047, White Butter fly 190130. Butterfly 40, Anne Wheatcroft 50. Newyorker 80. Fire King 1909560. Duisburg 4030, Ournette 50. Zorina 200—160—120. Roselandi,. 220—160—130. Campanula lila 624742. Pioenen Sarah 195, idem roze 180. Liatrls 4510. Iris lila 39—25. iris wit 2819. idem gemengd 14. Idem geel 2515, Duizendschoon 27. cedure die door de Bouw an Aanne ming Mij Continent II tegen de ge meente is aangespannen over de af rekening van een bedrag van f 15.000. Goedgekeurd werd het aan gaan van een dading met de curator in het faillissement van het aanne mersbedrijf J. Castricum te Heems kerk, waarbij de gemeente zich be reid verklaart behalve de nog ver schuldigde bedragen ook een rente vergoeding van f 17.301 te betalen. Een perceel grond aan de (verleng de) Hofcampweg zal worden ver kocht aan het Bouwbedrijf Westgieest voor f 80 per m2 voor de bouw van een bedrijfsgebouw met twee boven woningen. Een beslissing over het ootwerp- bestemmingsplan Clingenbosch werd met drie maanden verdaagd omdat de bestudering van de ingediende bezwaarschriften nog niet gereed is. VOORSCHOTEN Dit weekeinde is in het Diaconessenhuis in Leiden de heer Otto R. I. Viveen overleden. Dc heer Viveen, die 16 september 1891 in Utrecht geboren werd, is ja renlang een belangrijke man geweest in de Voorschotense gemeentepolitiek. Van 1935 tot 1953 was hij lid van de gemeente-raad, aanvankelijk als lid van de CHU en later als PvdA- er. Van 1939 tot 1946 was hy wet houder en in de jaren '44-'45 was hU waarnemend burgemeester. Door zijn moedig en wijs optreden heeft hy in de bezettingsjaren heit leven van heel wat mensen weten te redden. Bang om persoonlijk risico te lopen is de heer Viveen in die jaren nooit geweest. Bij zijn afscheid in 1953 kreeg de oud-wethouder de gemeentelijke ere penning toegekend, die hoort bij het ere-burgerschap van de gemeente Voorschoten. Velen zullen de heer Viveen mis- LEIDEN De komende tien EEG-jaren zullen worden ge kenmerkt door een afweging van werkgelegenheidsaspecten t.o.v. expansie c.q. het inhalen van achterstanden op de Ver. Staten, aldus drs. F. W. van der Schaar, economisch adviseur en oud-stafeconoom van de VVD-fractie in de Tweede Kamer, tijdens de hedenmiddag in de Stadsgehoorzaal gehouden lunch- bijeenkomst van het departement Leiden van de Ned. Maat schappij voor Nijverheid en Handel. Gesteld kan worden, aldus spre ker, dat de problematiek van de werkgelegenheid parallel loopt met de ontwikkelingen in de zwakkere sectoren der economische bedrijvig heid, terwijl het inhalen van ach terstanden op de V.S. van essen tieel belang is voor de sterke groei van deze sectoren. De achterstand op de V.S. is o.m. op de volgende gebieden evident en/of waarschijn lijk, t.w. 1 de dimensie der V.S. t.ojv. de EEG, 2 de uitgaven voor onder zoek en ontwikkeling, 3. de onder wijsuitgaven. 4. tweemaal zo grote kapitaalgoederenvoorraad per een heid en 5. het management en voor al de infiltratie van Europese sleu telsectoren door Amerikaanse bedrij ven. Geen soulaas De heer Van der Schaar kwam tot de conclusie, dat drie van de vijf ge noemde punten afhankelijk zijn van kapitaalsvoorziening. Op dit punt, kan de EEG echter voorlopig geen soulaas bieden. Immers de lid-staten zullen voor lopig, willen zij een der laatste en ROTTERDAM (GPD) Er is re den de toekomst van de N.V. Veree- nigde Touwfabrieken, die ook een vestiging heeft in Leiderdorp voor lopig nog als zorgelijk te beschou wen. Dit staat in het jaarverslag over het boekjaar 1968. Reeds vorig jaar werd gesteld, dat de vooruitzichten niet rooskleurig waren en dat de fi nanciële resultaten over 1968 zich niet fn opwaartse richting zouden be geven. De geconsolideerde verlies— en winstrekening van de n.v. sloot 1968 af met een voordelig saldo van f375.000.-. Het jaarverslag wijst op de intrin sieke kracht van het concern, die stoelt op de aanwezigheid van goed geoutilleerde fabrieken, van een re putatie in de marlet en van een ster ke vermogenspositie. Deze kracht maakt het mogelijk de heroriënte ring en omschakeling in de gewens te omvang door te voeren. De reor ganisatie is nog niet voltooid. De om zet van de njv. liep in 1968 terug tot 113 miljoen to 1967 120 miljoen). Onvoorziene omstandigheden voor behouden verwacht de directie dat de resultaten over het lopende boek jaar zullen achterbleven by die van 1968. Men stelt voor een dividend uitkering van tien procent. HAARLEM (GPD) DWS-voor- zitter Stoop ontkent dat er met Twen te overeenstemming zou zyn over een transfer van Kick van der Vall, die voor 75.000 gulden terug zou gaan naar Enschede. Stoop: „Er is geen contact geweest tussen DWS en Van der Vall, er is geen contact geweest tussen DWS en Twente. Dit Is dus niet waar.". Stoop ontkent eveneens, dat er bin nen de Amsterdamse club onenigheid zou zyn tussen hem en oud-voorzit- ter-manager Solleveld. „Ik heb gis teren nog met hem gebeld en van onenigheid Is me ook toen niets ge bleken. Ik kan wel zeggen, dat DWS er heel wat beter voorstaat dan vorig seizoen. Wy zyn op ons tekort in- gelopen. Er zyn regelingen op langere schien kennen van het kinderhuis termyn gesloten om ook dat reste- „Nieuw Voordorp" aan de Leidsche- rende weg te werken. Dat ts onder weg De heer Viveen is lange tijd andere voorzitters wel eens anders directeur van dit tehuis geweest. j geweest". belangrykste instrumenten van con- junctuurbeheersing het monetaire beleid niet opgeven, niet kunnen meewerken aan de tot standkoming van één Europese kapitaalmarkt. Het bedryfsleven heeft voor deze vraagstukken voorlopig de oplossing gezocht langs twee wegen. De Eu ro-dollar- markt en de grensover- schrydende samenwerking en/of fu sie. Gesuggereerd wordt dat ook de regeringen der lid-staten concre te maatregelen nemen teneinde de voor expansie beschikbare middelen op te voeren: t.w. 1. krachtige be strijding consumptieve overbesteding 2. grenzen stellen aan de pay-out van ondernemingen, hetgeen flexibe ler werkt dan een dividend-stop, ter- wyi de EEG-commissie een beleid zal moeten voeren dat enerzyds kartelvorming belemmert, anderzyds samenwerking tussen ondernemingen uit verschillende lid-staten krach tig bevordert. Met name deze samen werkingsvormen komen tot nu toe uiterst moeizaam tot stand, en in vele gevallen niet op de juiste wijze. De problematiek van de zwakke sectoren is binnen de gemeenschap en de afzonderlyke landen daarvan vyel-haast identiek: verouderde pro- duktie-struotuur, te kleine onderne mingen, globale overcapaciteit, in ve le gevallen beperkte toegang tot ka pitaalmarkten; en in het algemeen OEGSTGEEST In het nieuwe zwembad „Poelmeer" in Oegstgeest zyn zaterdag de eerste zwemdiplo ma's uitgereikt. Voor het diplo ma A slaagden Tonny Veldt, Marian van 't Zet, Herman Jan Frieling, Josephine van Haaf ten, Roelant de Waard, Ro nald Joosten, Connie Klyn, Caroli ne Kiyn, Agnes van der Voort, Ernst Josemans. Irene Frieling, Jozien Bakker, Alle Tjepkema, Monique A. Konigs, Bartolomeus v. d. Voort. Maaike Disro. Anneke Westrik, Ste ven Kok, Frits Brinkerhof, Erik Bloklander, Frank van Kesteren, Jan Pieter Kiyn, Ansje Schroder, Ton Schrader, Eva Ouwehand, Nel ly van de Mey, Caroline van der Mey, Hans van Vreeswyk, Jan Wil lem Siyper, Tjeerd H. Langerhorst, Imca Cohen, Marietta Ouwehand, Rob de Groot, Jan Jaap van Wee ring, Coby Genuit. Halbert Kars- stens. Voor het diploma B slaagden: Rik Hogenboom. Paul Elion. Mir jam van Leeuwen, Annette van Steyn, Esther Hugenholtz, Bas van Leeuwen, Frank Baas, Herman Post, Nancy Teele, Margreet Slijper, Loan Son, Ludy Josemans, Rob Keereweer, Peter Waanders, Marge Hilders, Maud de Sitter, Hans van Sonderen, Hans Kemperman, Hanmeke de Haan, Christiaan Schepp, Edith Brinkerhof, Jan van Steyn. Marijke Kruithof, Elisabeth van Vreeswyk. Wirn van den Haak, Adrienne Nyen- huis, Bram v. Gent, René Lommers, j Astri Keiser, Gorunie van Vreeswijk, Jeroen Plasmeyer, Ad Jordaans. Ma- i rian van 't Zet, Tonny Veldt, Her man Jan Frieling. I SASSENHEIM De jury van de Nederlandse Sikkensprys, bestaande uit de heren prof. ir. J. H. van den Broek, dr. W. J. H. B. Sandberg, drs. A. M. Mees en drs. H. L. Swart, heeft besloten een prys toe te ken nen aan prof. Josef Svoboda uit Ptaag, Tsjecho- Slowakye, voor diens werk waarin een synthese van ruimte en kleur is gerealiseerd. Met. name is hierby in overweging genomen zijn werk voor toneel en tentoonstellingen. In het reglemnt tentoonstellingen. In het reglement voor de Nederlandse Sikkensprys is de mise- en scène, wat de ruimte- lyke ordening van het toneel betreft, apart genoemd. Het is voor de eer ste maal in de geschiedenis van de Sikkensprys dat mede op deze gron den een prys is toegekend. De da tum van uitreiking moet nog wor den vastgesteld. KATWIJK De bekende Franse or ganist Jean Langlais zal tijdens de serie zomerconcerten in KatwUk een concert geven in de Nieuwe kerk in Katwyk aan Zee. Deze Paryse or ganist geniet bekendheid over de he le wereld. Ook staat een optreden van een Duitse sopraan, samen met Feike Asma, op het programma. Deze so praan Ilse Neuwerth, is in Katwyk geen onbekende, want zy logeerde reeds vele malen in de badplaats. Naast de organisten die ieder jaar weer optreden, heeft het comité or gelconcerten Katwyk enkele nieuwe gezichten naar Katwyk gehaald. Dit zyn Albert de Klerk uit Haarlem en Charles de Wolff uit Groningen. 24 juni Feike Asma Maassluis, Ope ningsconcert; 1 juli Simon C. Jan sen. Amsterdam, orgelconcert; 8 juli Jean Langlais Parys orgenconcert. 15 juli Klaas Jan Mulder, Kampen orgelconcert; 22 juli Feike Asma Maassluis, concert met sopraan Ilse Neuwerth Duitsland; 29 juli Wim van der Sanne Voorburg orgelcon cert 5 aug. Feike Asma Maassluis or gelconcert, 12 aug. Charles de Wolff Groningen, orgelconcert; 19 aug. J. Welmers Katwyk aan Zee. orgel concert, 26 aug. Albert de Klerk Haarlem orgelconcert, 2 sept. Feike Asma. Maassluis met het koor van de gem. Herv. zangver. „Vox Jubi- lans" uit Waddinxveen. te weinig afzet georiënteerd en ver- ouderde management-vormen. Gezien het grote belang voor hand. hav'«ng der werkgelegenheid zullen de afzonderlijke regeringen niet kun. nen toestaan dat deze sectoren wor. den geliquideerd. In een afnemende conjunctuur over 2 tot 3 jaar zullen de afzonderlyke lid-staten de concurrentie tussen de ondernemin gen in die sectoren dan ook waar- schynlyk wederom op grove wijze gaan vervalsen, misschien zelfs wel volgens het motto: de zwakste on derneming krijgt de meeste steun, als zy maar groot genoeg is. Tenzij de commissie reed* nu krachtig ingrijpt, gaat deze es calerende ontwikkeling, mede door de dan volgende kunstmatige ont trekking op grote schaal van finan cieringsmiddelen aan de sterke sec toren, zelfs een bedreiging vormen voor de groei in de gemeenschap. Toch zal de commissie ook sterk moeten letten op ontwikkelin- gen buiten de gemeenschap: de scheepsbouw verschaft een type rend voorbeeld. Mede als gevolg van overheidssteun in Japan is het aan- deel van de scheepsbouw dei- ge- meenschap in de totale wereld-pro- duktie in de afgelopen 10 jaar meer dan gehalveerd In de aan deze lunohbyeen- komst voorafgaande jaarverga dering werd in de plaats van mr. P, de Clercq (niet herkiesbaar) mr. D, van Eek in Oegstgeest als bestuurs lid gekozen. In de najaarsvergade ring zal prof. dn*. C. J. F. Böttoher spreken over „Wetenschapsbeleid on. dememing en economische groei". NOORDWIJK De Mount Hol. Yoke Chamber Singers zullen zater- dag een uitvoering geven in de ka pel van de Ned. Herv. Kerk aan de Hoofdstraat in Noordwijk. Aanvang kwart over acht. Het Mount Holyoke College be hoort tot een van de bekende meis jes-universiteiten van Amerika. Het koor, dat onder leiding staat van Mrs. Knell, komt naar Nederland om deel te nemen aan het Interna tional Choir Festival dat, in het ka der van het Holland Festival, van 23 tot 28 juni in Scheveningen zal plaatsvinden. In Amerika kreeg het koor uitste kende recensies. De Stichting VW Noordwyk pryst zich gelukkig, dat de badplaats de primeur krygt van het optreden in Nederland. Het koor verzocht namelyk zelf in Noordwijk een uitvoering te mogen geven. WOUBRUGGE Op het drukk« kruispunt Heerenweg-Kruisweg In Woubrugge botsten gisteren een uit de richting Ter Aar komende vracht auto en een personenauto, die van Alphen aan den Rijn naderde. De bestuurder van de personenwa gen liep hierby ernstige hoofdwon den op. Nadat dokter J. Nooter eerste hulp had verleend achtte hy hét noodzakelyk dat de gewonde naar een ziekenhuis werd overgebracht. By controle bleek, dat de remmen van de vrachtauto niet goed functio neerden. De bestuurder van de vrachtauto bleef vrywel ongedeerd, Beide auto's werden zwaar bescha digd. Een foutieve inhaalmanoeuvre van een personenwagen was er de oor zaak van dat een andere auto, on der Rijnsaterwoude, over de kop stoeg. De ingehaalde wagen werd onno dig gesneden. Het Rotterdamse echt paar van de vernielde auto liep di verse verwondingen op. Ook hier verleende dokter Nooter eerste nulp. Het echtpaar werd voor nader onder zoek naar een ziekenhuis vervoerd. De auto werd totaal vernield, foto). De andere wagen werd nau- welyks beschadigd. Foto Leidsch Dagblad

Leidsch Dagblad | 1969 | | pagina 8