Eerste bak beton voor Rudolf Steinerschool Roofoverval op geldauto Buit: circa twee ton Kamer akkoord met vrije verkoop van voorbehoed middelen Duyndam beschuldigt van gebruik doping Jeugd volgde oorbeeld van wethouder Levenslang voor Petras Dominas lurgerlijke Stand Joop Stokkermans Boottocht van „Hofwijckers componist van „Rust noch duur" Gemeenteraad Wassenaar vergadert Verkeers- examens in Leiderdorp Het Groene Kruis Leiderdorp koos voorzitter Wim Ruska komt naar Ter Aar Badminton-succes Wet struikelblok voor plaatwerker Na ongeval overleden liet is onmogelijk DONDERDAG 12 JUNI 1969 LEÏDSCH DAGBLAD PAGINA 9 LEIDEN Wethouder S. San- (onderwijs) heeft vanmorgen jn kruiwagen met beton leeg- Meperd, waarmee hij het start- jhot loste voor de bouw van de luwe Rudolf Steinerschool. Het ihoolbestuur heeft hiervoor 10 ax lang plannen beraamd en ledkeuringen afgewacht, zodat et deze officiële daad nu met enoegen volgde. Men hoopt de lagere school in sep- mber '70 te kunnen betrekken. Zon- spijt zal men uit het oude lioolgebouw aan de Langebrug ekken en de dépendance aan het leterskerkplein verlaten. Dit laat- e bijgebouw betekende een nood- ilossing' en was volgens zeggen al (gewoond. De nieuwe school komt te staan m de César Franckstraat ln Zuid- edt, dicht in de buurt dus van de EUterschool, die volgens het. Stei- er-idee is opgezet in Voorschoten, idat wethouder Sannes de bak had jeegd. volgde een aantal kinderen jn voorbeeld. Zij reden kleine «wagentjes aan en voegden daar- tt een schepje toe aan de grote «Foto LD Holvast». DRTMUND (DPA) In Dort- ind is de statenloze „zware jon- I" Petras Dominas vandaag tot le- alange tuchthuisstraf veroor- wegens roofmoord op de 70- Westduitse herbergier Al- cht Höhmann en diens tien jaar igere zuster Lina. Dominas is bo- idien levenslang ontzet uit de bur- reohten. De misdadiger, die in twee roofovervallen op juwe- s in Amsterdam pleegde, waar op 26 september de geruchtma- ide overval bij juwelier Herman upper aan de Heiligeweg, werd 10 februari 1967 in Dortmund tot jaar t uchthuisstraf veroordeeld jens talrijke overvallen, maar ivankelijk vrijgesproken van de chuldiging van moord. iflderdorp Geboren: Suzanna Leiderdorp Geboren: Suzanna d. v. M. Roest en D. van der Zwan; nlque J. A., d. v. A. N. F. Beere- im en J. M. Angevaare; Caroline, cl. J G. Goedhart en M. den Dekker; rla J., d. v. R. Verhoeks en M. van nood. OverledenM. C. Vermaas, 79 jr. Ondertrouwd: J. P. Horsmeier. 31 Jr., i Ian en M. Barendse. 26 jr.; F. A. '■idon, 22 Jr., Lelden an J. van Vene- .n.26 Jr.; L. F. J. van Gastel, 25 Jr.. I' A. A. J. van Pul, 25 Jr.; J. M. de 'iter, 24 jr.. Warmond en J. A. J. Booms. 24 jr. iftrouwd: A. G. van Rhijn, 24 Jr., A. J. H. Preenen. 23 Jr., Hazers- rirmond Geboren: Sandra, d. v. Duijser en H. Bosmann; Agatha F. d. v. J. P. P. Heemskerk en F. W. )ft; Cecilia J., d. v. J. A. van Grie- I i en A. A. Hoog: Irma G. M.. d. v. P. M. van der Hulst en H. M. Win- C Marcus J. N„ z. v. N. P. C. Waas- p en J. W. M. Bakker; Jacobus J.. J. J. van Duijn en C. van Missler; onne M., d. v. J. Th. Beugelsdijk en Beij; Cornells H.. z. v. C. H. Mes- T en M. Letsch; Johanna A. A. C.. f. J. H. Verdegaal en C. C. Klein; 1 P.. z. v. J. W. Wassenaar en W J. van der Vooren; Silvia M. M. C., v. C. J. Jufferman en A. M. van Laan. •ndertrouwd: J. W. A. Koot, 27 jr., A. Prins, 20 jr., Sassenhelm; P. C. Maat, 35 Jr., en Y. A. Spruit, 22 Jr., ptgeest; J. P. Christen. 48 jr., en C. Vanmeppelen Scheppink, 51 jr.; Wolvers, 26 Jr., Sassenhelm en C. C. .Sitting. 22 jr.; W. J. Bos. 26 jr., fecht en E. C. M. Van Rijn, 25 jr.; M. Cortes, 30 jr., en W. C. Roest. 33 iftrouwd: J. J. Schavemaker. 25 en H. Jansen. 19 jr.; O. S. Hein, Ide en A. M. Th. van der Zalm, 31 J P. Rulgrok, 24 Jr., Voorhout en H. Slingerland, 23 jr.; P. Junkerka- «ld, 23 jr., Duitsland en J. H. G. M. inders. 23 Jr.; J. Schipper, 23 jr., C. van Duin, 21 jr.; G. van Leuve- ien M. Schrier, 19 jr. •verleden: W. P. van Rijn, 63 Jr.; Kraan, 84 jr.; B. van Bakkum. 74 Burgerlijke Stand van Leiden GEBOREN Aflette Susanne. d. v. G. J. van "rongen en C. Waijenberg; Johan- Adriana Cornelia, d. v. J. van den r8 en J. a. Kranenburg; Edwin Ma ds Hermanus, z. v. B. W. Hageman M Ginjaar; Charlotte Janine Chris- d. v. J. J. Staats en J. A. M. E. "sloot; Sandra, d. v. a. Disseveld en verwoerd; Maria Bernadina Corne- Petronella. d. v. L. T. van Santen C. H. J. van der Luijt; Rozalinda, G. Schalk en C. Verboom; Corne- Michaël, z. v. C. M. Looijenstein en van Bekkum; Odilia Elisabeth Ca rina. d. v. F. J. Uijlenbroek en E. H. van Leeuwen; Leonardus Francis- 2- v. H Hoeksema en C. I. Fel- "ler; Pieter Johannes, z. v. P. Kras- durg en J. van Helden; Patrick rinus Hendrikus Antonius. z. v. A Hogen boom en A. M. Hoogenboom; ^nus Henricus. z. v. H A. M. Er- 115 en M H. A. B. Hogervorst; Krijn. T- Fris en E. M. Brussel; Wende- - Elisabeth, d. v. R. J. J. van Beek M. Coumou. OVERLEDEN C, van der Pluijm. 83 Jr.. man; van Eijsden. 81 jr.. man: J Velt- fen. 95 jr.. man: M. Mieloo. 63 Jr.. A. C. Zirkzee; B. T. Kars, 59 Jr.. "l W. van Os, 4 dagen, zoon. De ia Lisse woonachtige musi cus Joop Stokkermans heeft als com ponist meegewerkt aan de totstand koming van de nieuwe plaat „Rust noch duur" een bloemlezing van de beste geslaagde liedjes uit de ge lijknamige tv-serie van de KRO. In het onderschrift van de foto van Jas- perina de Jong en Eric Herfst, die wij gisteren op de televisiepagina afdrukten, stond wat de componist van de liedjes betreft abusievelijk een verkeerde naam vermeld. Het Christelijk jeugdkoor „Julia na" geeft vanavond om acht uur een concert in de Maranatha-kerk. in Rijnsburg. WASSENAAR De gemeente raad van Wassenaar komt maandag avond om kwart over zeven in open bare vergadering bijeen. Voorgesteld wordt twee geldlenin gen bij de Bank voor Nederlandse Gemeenten aan te gaan van resp. f 625.000 en f 780.000. Deze leningen zijn door de minister van Binnen landse Zaken aan de gemeente toe gewezen ter financiering van twee belangrijke werken namelijk de re constructie van de Deylerweg en de aanleg van de intercommunale wa tertransportleiding. De agenda be- vat voorts enkele voorstellen betref- I fende salarismaatregelen voor het gemeentepersoneelvoorziening in vakatures in het bestuur van de Wassenaarsche Bouwvereeniging voeren van verweer in een door een Bouwmaatschappij tegen de ge meente aangespannen procedure over de afwikkeling van een trans actie waarover beide partijen het niet met elkaar eens zijn; een da ding aan te gaan met de curator in het faillissement van een aannemers maatschappij en een krediet van ruim f 17.000 beschikbaar te stellen als rentevergoeding over de bedra gen die de gemeente nog aan de maatschappij verschuldigd is: ver koop van grond aan de Hofcampweg voor de bouw van een bedrijfspand met twee bovenwoningen. In de ver gadering van maandagavond zal de geloofsbrief worden onderzocht van de heer H. de Vos die tot lid van de raad is benoemd als opvolger van de heer P. A. C. ten Hengel. De heer Ten Hengel, die zitting heeft voor de Boerenpartij, neemt afscheid in ver- band met zijn vertrek uit de ge meente. Tenslotte wordt de raad voorgesteld een beslissing over het I bestemmingsplan Clingenbosch met Idrie maanden te verdagen. Tegen I het ontwerp van dit bestemmings plan zijn drie bezwaarschriften in- gediend, die nog nader moeten wor den bestudeerd. j LEIDERDORP De resultaten van het verkeersexamen dat de I leerlingen van de lagere scholen in j Leiderdorp deden, vielen niet ipee. I Ongeveer 30c,'c van de 260 kandi- daten moest worden afgewezen. De resultaten waren: Hervormde school. Kastanjelaan aantal deelnemers 46. geslaagd 39, afgewezen 7. Zonder fouten Marjo lein Goedhart. Prins Willem Alex- anderschool. A.D. 25 gesl. 10 afgew. 15. R.K MeyaardschoolAD 28- gesl. 16 afgew. 12, Chr. School Zyl- kwartier* A.D 41 gesl. 29 afgew 12. Kon. Julianaschool A.D. 33 gesl. 28 afgew. 10. Zonder fouten K. Vogel, Willem de Zwijgerschooi: A.D. 67 gesl. 51, afgew. 16. Zonder fouten. Maria v. d. Ploeg en Robbie Schutte. R.K. Engelendaelsohool AD. 43 ge slaagd 43. Zonder fouten Mathilde Dirksen, Liesbeth Koomans. Tom, Pley. Inge Roozen, Leonieke Vin- kenstijn, Anneke van Zijp. LEIDERDORP Het Groene kruis afdeling Leiderdorp, heeft een goed jaar achter de rug. Men had een saldo van f 10.000 dat zal worden toegevoegd aan het bouwfonds waar door dit bedrag is gestegen tot ruim f23.000. Hiervoor wordt achter het wijkgebouw een magazijnruimte ge bouwd waarvan de kosten ongeveer f 30.000 bedragen. Door het vertrek van burgemees ter mr. R. M. Gallas naar Alphen aan den Rijn werd in de onstane va cature van voorzitter de heer H. J. Smittenaar gekozen. Tijdens het ver slag van de secretaresse bleek dat de vereniging thans 1850 leden telt. Men deelde mede dat, de samenwer king met het Wit Gele Kruis rteeds meer toeneemt. Als bestuursleden werden herkozen de dames T. Tey- gelaar. Doorn en de heer W. Mole naar. 99 OEGSTGEEST De bewoners van het bejaardencentrum „Hof- wijck" hebben gisteren hun jaar lijkse uitstapje gemaakt. De keus j was dit keer gevallen op een boot- tocht. Men voer over de Kagerplas- sen naar de Braassemermeer, waar in een gezellig restaurant de lunch werd gebruikt. De thuisreis ging door de Rijn en de Zyl. In Hofwyck terug bedank te de lieer R. de Boer het bestuur voor de onvergetelyke dag. TER AAR Wereldkampioen ju do Wim Ruska komt vrydag in het Dorpshuis in Ter Aar 'n demonstra tie judo, jiu-jitsu en teakwon-do (Ko reaanse vechtsport) geven. Naast hem zullen de Leidse judo ka Aad v. d. Luit en de Nederlandse kampioen teakwon-do, J. W. Stoker, op de mat verschijnen. De demon stratie wordt gegeven om te komen tot de oprichting van een judoclub in Ter Aar. Aanvang acht uur. AMSTERDAM (ANP) Rond half tuaalf vanochtend is in Amsterdam noord een brutale roofoverval ge pleegd op een geldauto De buit is vermoedelijk anderhalf a twee ton ln Nederlands geld. Het geld dat be stemd was voor een van de afdelingen van de werf Verschure werd ver voerd in een rode personenauto, die in de Zamenhofstraat plotseling werd klemgereden door een Citroen Uit deze wagen sprongen drie man nen met donkere huidskleur, vermoe- delyk Marokkanen, die met vuurwa pens in de hand om de transportauto gingen staan. Toen een van de inzit- De „Willibrordzangertjes"'. de dcfcola Cantorum en het Dames koor van de Parochie van de H Wil- librord uit Oegstgeest geven mor genavond om 8 uur een grote zang uitvoering in de recreatiezaal van „Endegeest". Onder leiding van diri gent Ad Hoogenboom zullen zij werk jes ten gehore brengen van Han del, Mozart, de Palestrina. Schubert Hans v. d. Laan en Lex Karse- meyer. I (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG <GPD> De Tweede Kamer heeft gistermiddag met gro te meerderheid het voorstel van mi nister Polak (Justitie) om de straf - rechtelyke bepalingen tegen het aanprijzen, etaleren en ten verkoop aan jeugdigen onder de 18 jaar aan bieden van voorbehoedmiddelen, te schrappen uit het Wetboek van j Strafrecht aangenomen. Het voorstel, dat alleen nog de ge- meenten de bevoegdheid geeft de verkoop van condooms in automa ten langs de openbare weg te ver bieden, werd aangenomen met alleen de stemmen tegen van de anti-re volutionairen, de beide boeren-groe- peringen, de staatskundig gerefor meerden. de KVP'ers Ter Woorst en Van Koeverden en de heren Jon geling «GPV) en Kronenburg. De anti-revolutionair dr. Boer tien 7,ei in een stern-verklaring dat zijn fractie niet tegen een verantwoord gebruik van voorbehoedmiddelen is. maar de voorkeur blijft geven aan de invoering van een vergunningen stelsel boven de ongeregelde toe stand die nu wordt geschapen. Hij betreurde dat een AR-motie, i die daarom vroeg, gisteren door de kamer-meerderheid is verworpen. De boerenafgevaardigde Nuyens j (groep Koekoek) zei dat zijn party voor instandhouding van een chris- teiyke maatschappij is en noemde. het voorstel een aanranding van het kind en het christelijk gezin. De kamer verwierp een amende- j ment. van mr. Geertsema «VVD» waarin werd voorgesteld de be- voegdheden voor de gemeenten te- I lug te brengen tot het stellen van regels omtrent, de plaatsen waar de buiten-automaten zouden mogen worden aangebracht. Het amendement dat gisteren moest worden aangehouden omdat j de stemmen staakten, werd nu met 162 tegen 61 stemmen aangenomen, j een meerderheid dus van slechts I één stem. Voor waren de VVD. Pvd A. PSP en D'66, terwijl ARP. CHU, KVP. de beide boerengroeperingen en de SGP zich tegen verklaarden. De Kamer ging voorts nog akkoord met het wetsontwerp op medische hulpmiddelen. dat voorschriften geeft voor het toezicht op de ver vaardiging van prothesen, hartaan- jagers en voorbehoedmiddeln. Ook h er verkP °rde de anti-revolut'onai- re fractie, de beide KVP-ers en de kleinere rechtse groeperingen «met uitzondering van de heer Jongeling van het GPV zich tegen. Prins Charles van Engeland ivas gisteren voor het eerst ge kleed in het uniform van kolonel tijdens zijn inauguratie als com mandant van het Koninklijk re giment van Wales. j LEIDEN Smash heeft het bad- minton seizoen afgesloten met enke le klinkende successen op het laat ste toernooi: het Ferry Sonneville jeugd en C. toernooi georganiseerd door het Haagse Drop Shot. Lineke Smith legde bij de oudere jeugd beslag op maar liefst 3 prij zen: een tweede in het damesenkel, een eerste in het damesdubbel met clubgenote Sylvia Siykhuis en nog maals een tweede met E. Loe (Ma- riahoeve) in het gemengd dubbel. Bij de finale van dit laatste nummer was nog iemand van Smash betrok ken. n.l. Ineke v. Westerop die met P. Wennekes «Panache) beslag leg de op de erepalm. André de Rooy en Hans v. Hartevelt wisten het even eens bij de oudere jeugd tot de fina le te brengen, waar ze eervol tweede werden. Bij de jongste jeugd kan Jaqueline de Rooy op een geslaagd evenement terug zien. Zy eiste de eerste prys in het damesenkel voor zich op. De enige niet Smash-speler, die in de pry zen viel. was B. v. Leeuwaar den «VEGLO» die het tot een derde plaats bracht in het herenenkel C. tenden van de rode geldauto pro beerde weerstand te bieden is er ge- schoten zonder dat er echter iemand werd geraakt. In de rode auto stonden twee kof- fers met geld. De overvallers hebben er echter maar een meegenomen. Onmiddellijk nadat zy het geld had- den bemachtigd lieten ze de Citroen voor wat hy was en vluchtten in een Alfa Romeo die gereed stond. De buit bestond voornamelyk uit vakantie- j geld dat vandaag aan het personeel van Verschure zou worden uitbetaald j De politie gaat van de veronder stelling uit dat by de overval vier I personen waren betrokken, name- lij'k de drie overvallers en de chauf- j feur van de Alfa Romeo. Inmiddels is de politie er nog niet in geslaagd de wagen waarin de overvallers ver- 1 dwenen te achterhalen. Het gaat. dat staat vast om een mosterdkleurige j Alfa Romeo, die geruime tijd door j een snel gealarmeerde politieauto kon worden gevolgd, maar door een han- dige beweging in de omgeving van het Amstelstation wist te ontsnap pen. Ei- wordt overal in de hoofdstad naar de auto gezocht, terwijl even eens de wagens van de rijkspolitie, die op de uitvalswegen van Amster- sterdam patrouilleren zyn ge waarschuwd. Het kenteken van de auto zou 91-94 GX zijn. KVG - W assenaar bracht „Vadertje Langbeen" WASSENAAR Ter afslui ting van de feestelijkheden ter ge legenheid van het vijftigjarig be staan van het Katholiek Vrouwen- j gilde te Wassenaar heeft de eigen to- j neelgroep van het gilde in het Je- roenhuis het toneelstuk „Vadertje Langbeen" opgevoerd Aan de voorbereiding van dit j stuk was heel veel zorg besteed. Na afloop werd mevrouw A. Hoogeveen --van Doorn verrast meteen bloem stuk, als dank voor het werk dat zij 10 jaren lang als regisseuse van de 1 toneelclub heeft verricht. De speel sters en spelers kregen een boeket bloemen en een rokertje van de ju bileumcommissie, Daarna was het de beurt aan de presidente van het Gilde, mevrouw van der Lely, die na de toneelclub bedankt te heb ben de jubileumcommissie huldigde Zy liet haar dankwoord vergezeld gaan van bloemen en flessen geest- ryk vocht. Deze ruïne en een diepe kra ter daarnaast waren het gevolg van de ontploffing van een oude Amerikaanse hom op het terrein van een camping in het Belgi sche dorp Oostduinkerke. Zeven leden van de Belgisch Mijnoprui- mingsdienst kwamen om het le ven. DEN HAAG/HAZERSWOUDE Het ziet er somber uit voor een 23- jarige plaatwerker uit Hazerswou- de. Met moeite en ijver heeft hij zich een bedrijfje opgebouwd, maar op last van de Haagse politierech ter zal dat nu voor een jaar wor den gesloten, omdat de plaatwerker niet in het bezit .<s van papieren, zoals de Vestigingswet die eist. De plaatwerker is. van huis uit" in het bedrijf werkzaam. Dat wil zeggen, toen hy van de LTS is hy in het bedryf van zyn vader ge stapt. Om allerlei redenen begon hy zelfstandig, en na wat moeilyke be ginjaren. ging het bedryfje steeds beter, vertelde hy de rechter. Hy zal nu struikelen over de wet. Want om het vereiste diploma te verkrygen, moet de plaatwerker een vierjarige opleiding volgen Dit was zowel de officier van justitie als de rechter te lang om met uitstel te gaan wer ken. „Maar toen ik myn bedryf begon, heb ik allerlei materiaalen moeten aanschaffen en leningen aan gaan, betoogde verdachte. „In de loop van de jaren heb ik bewezen in myn vak acceptabel te zyn. Maar er zyn mensen die achter myn rug zitten te stoken en me hebben aan gegeven. hoewel er heel wat meer plaatwerkers zonder vergunning zijn. „Die gaan we dan ook wel opspo ren. kondigde de Officier van justiie aan. „Maar om u gedurende vie jaar toch uw gang te laten gaan, zou eigenlyk een sanctioneren zijn van een verboden toestand" daar voelde de officier niets voor. Daar om eiste hy f 50, boete en sluiting van het bedryf. De rechter advi seerde verdachte zo spoedig moge lijk het diploma te gaan halen en wees hem als uitweg de mogelyk- heid, om iemand in het bezit van de nodige papieren aan te trekken. „Ei- moeten nu eenmaal eisen wor den gesteld aan de vakbekwaamheid" zo stelde de rechter vast, en veroor deelde verdachte tot f 30, boete en stillegging van het bedryf geduren de een jaar. „Over een maand of twee komen de ambtenaren kyken hoe het er mee staat, zo luidde de informatie. LEIDEN In het Academisch Zie kenhuis in Leiden, is gistermiddag de 60-jarige P. Mark uit Oegstgeest. die op 12 april by een auto-botsing op het kruispunt Sassenheim-noord ernstig hoofdletsel opliep, overleden. NAALDWIJK (GPD) Leo Duyn- dam is in België beschuldigd van I dopinggebruik De Westlandse cou- l reur zou stimulerende middelen heb- ben gebruikt bij een wedstrijd in het Antwerpse Sportpaleis op 15 april j.l. Na afloop van dezewedstrijd I een omnium, waaraan enkele voor- aanstaande wegrenners deelnamen -- verrichtte de BOB. de bijzondere j opsporingsbrigade van de Belgische Ryks wacht een urineonderzoek. Daarby zou de urine van Duyndam positief zyn geweest. De jonge professional uit Honse- lersdyk, die bekend staat als een ab soluut ..schoon" renner. ontkent hardnekkig: „Het is onmogelijk. Ik gebruik nooit iets. Ik ben me kapot geschrokken toen ik het hoorde Dit I is net zoiets als in het geval van Merckx. De wedstryd was namelyk volkomen onbelangryk. wat sprint jes en zo. Het zou belachelyk zijn als ik daarvoor, als gesohoold baan renner tussen de wegcoureurs. ook maai- iets zou nemen En precies zo als in het geval-Merckx zegt men nu ook. dat een sterke dosis is aange troffen. Volmaakte onzin." Duyndam heeft via de bond van beroepsrenners bijstand gevraagd van de Rotterdamse advocaat mr Janssen van Raay. De renner wordt niet geschorst, omdat eze affaire zich geheel afspeelt buiten de wie lerbonden om. In België kan ook de Justitie doping-onderzoek verrichten omdat het gebruik ervan daar bii de wet is verboden De BWB nocb de KNWU woroen dan by zulk een zaak ingeschakeld.

Leidsch Dagblad | 1969 | | pagina 9