lOO.OOOste in De Vliet en ander zonnig nieuws Congres hoofdschotel universitair lustrum val dood vlieg Praktijk leren op de Leidato Promoties Beat- en boekenbal THEMA: WETENSCHAP EN WELZIJN 3 v. d. Watert Haarlemmerstraat 181 f J Eind en begin op scholen Bonden leeg hi ten lopen Diefstal van Kerkelijk leven verkeersborden ZWEMBADEN IN LEIDEN 'MAFU-STRIP SCHOOL VOOR DE DETAILHANDEL lONDERDAG 12 JUNI 1969 LEIDSCR DAGBLAD PAGINA 3 ADVERTENTIE LEIDEN Zwembad De Vliet noteerde gistermiddag de honderdduizendste bezoe ker in dit zwemseizoen, dat het bad aan de Voorschoter- weg op paaszaterdag het eerst van de Leidse zwem baden opende. Dat was reden voor de fotograaf van de donkere kamer naar het zon overgoten bad te gaan. Hij was niet de enige op deze warmewinderige woensdagmiddagDuizenden iji stad en streek zochten de koelte van het water en de gelegenheid om bruin (in eerste instantie vaak rood) te worden op de zonnewei den. Overal waar zwemwater is. „puilden" de auto's buiten de parkeerterreinen, lagen stapels fietsen rond de al gauw volle rekken Een Voorschotense moeder met twee kinderen, mevr. De Wit-Folkertsma, Marieke en Dirk. maakten in De Vliet de 100.000 vol en werden daar mee. zoals de foto laat zien. gefeliciteerd en kregen een attentie. LEIDEN Aan de Rembrandt cholengemeenschap in Leiden zijn j laagd voor het eindexamen hbs A: ida Blommaert, Herman Dukers oorschoten. Jan van Egmond met f, Wim Huigen. Wils Kloos. Voor- ihoten. Adn Kosten Oegstgeest. Mi- hel Lagerweij. Luuk Mieremet, lobi Neuteboom, Wim van Vliet. larian Voortman. Dick de Vries. I Ukenburg z.h., Albert van Zonne- sld Jos Bonefaas. Voorschoten, litter Bakker. Willy Bedijn. Noord- S ijk, Wim Bekooy, Noel Burning. 1 legstgeest. Gonnie Eikerbout. Jaap taritsen, Ieke Ginjaar. Leiderdorp. J laarten Kastelein. Frits van der 2 inden. Bram Oolthuis. Bea van chayck. Oegstgeest. Fred Sieval. lartin Sloos, Hans Tieman Mattie i Menus 1 taar geen plaats by vermeld is. n sdat Leiden). Meer zonnig nieuws" uit een andere hoek van de stad. uit het stukje Leiden, dat een groene muts draagt. Leide- naars laten zich graag in de ze hoek duiven, waar op war me dagen het groen koelte geeft. Om duidelijk te zijn: wij bedoelen de Leidse Hout. In de weekeinden is het er meestal wel druk. maar op ..gewone" indeweekse dagen zie je er de ..vaste klanten". Dat zijn elke ochtend vrij vroeg een mevrouw met twee honden, tussen de middag een jong paartje je ziet zijn aanwezigheid alleen door twee fietsen tegen altijd de zelfde boom! en dat zijn 's avonds de hardlopers, die hijgend de boslucht inade men. Op warme dagen is het er vooral tussen de middag druk met werkers, die even uitblazen en dat doen op het terrasje bij de hertenkamp, op één van de grote groene velden of langs de vijver, van welke laatste situatie de fotograaf een zonnig beeld geeft. (Foto's LD/Holvast) of'ti lattenbank... een spitsvondige oplossing voor het netelige ruimteprobleem. Jan Bentveld adviseert u in persoonlijk wonen. Jan Bentveld jr, INTERIEURVERZORGING Nieuwe Rijn 24 - hoek Burgsteeq-Leiden Telefoon 01710 - 34671 b g g. 41974 LEIDEN Het laatste lustrum van de Leidse Universiteit voor het vierde eeuwfeest zal geheel anders van opzet worden dan voorgaande lustra. De hoofdschotel van de viering zal namelijk niet uit grootscheepse festiviteiten bestaan, maar uit een wetenschappelijk congres over het thema wetenschap en welzijn in de meest brede zin dezer woorden. Het congres zal worden gehouden van 27 juni tot en met 2 juli 1970. Van Januari as. af zal in colleges werkgroepen en disputen reeds wor den toegewerkt naar dit congres, dat als een afronding van deze voor- ADVERTENTIE juwelier - horloger rVVYYYYVYVYVVVVVVVYYYYV Op het parkeertarrein van een natgebouw aan de Schubertlaan nabij de Apollolaan stonden gister- lohtend tal van auto's met lege landen. Waarschijnlijk heeft een naniak deze banden 's nachts leeg laten lopen. Bij de Leidse politie volgde in de loop van de dag de «ne aangifte op de andere. I Alsnog zijn toegelaten tot het Rijn- f lands lyceum in Oegstgeest: Mando Frans Leiden, Anja Dubbelaar Kat wijk, Adriaan Fetter Katwijk 'Zee.1 Rob Onderwater Katwijk Zee. Nora 1 Muller Oegstgeest. Suwarni Oetomo Oegstgeest. Debra van Zoelen Oegst geest. Frank Willem Jansen Voor schoten. Veroni Zwart Leiden. Jan Willem van Delft Oegstgeest. Mieke van Tol Rijnsburg, Henk van Gelder Leiden. Bregje Remmelts Voorhout. Andrea Voerman Oegstgeest Monique van Wengen Oegstgeest. De politie heeft in de afgelopen nacht twee Leidse studenten van twintig jaar aangehouden, die zich bezig hielden met het losschroeven van verkeersborden. De diefstallen werden gepleegd in de Morsstraat. Het tweetal is naar het bureau aan de Zonneveldstraat overgebracht. NED. HERV. KERK Beroepen te Wommels: C. Nieboer te Blokzijl. Beroepen te Hilversum C. A. Korevaar te Rotterdam. Be dankt voor Maassluis: J. T. W. Quak te Koudekerk aan den Rijn. GEREF. KERKEN Aangenomen naar Baflo: P. Kuy- per te Zeist. Aangenomen naar Vlaar- aingen: H Langen burg te Broek op Langendijk. Gisteren stond in het LD dat Ne erland 630 zwembaden telt. Is het üet erg, dat Leiden als stad van Mm 100.000 inwoners er maar vier leeft? Hiervan is één instructiebad. *n staat op instorten en één is ver ouderd. We moeten er broodnodig overdekt bad bij hebben. Het is u ieders belang, dat het gemeente- lestuur hieraan aandacht schenkt. H. Lanselaar Leiden Wie het. Nederlands gemiddelde hnteert. komt tot de conclusie, dat *iden wat inwonertal betreft vijf iwembaden zou moeten hebben *d. LD) LEIDEN Aan de Leidse Uni versiteit is mevrouw L. M. Brader- Breukel tot doctor in de wiskunde en natuurwetenschappen gepromo veerd op een proefschrift, getiteld „Modalités de l'attraction sexuelle chez Diparopsis watersi (Roths.)". Promotor was prof. dr. D. J. Kue- nen. Voorts is de heer D. A. Smink te Leiden tot doctor in de wiskunde en natuurwetenschappen gepromoveerd op een proefschrift, getiteld ..Mole culaire interacties bij de micelvor- ming van mengsels van <fosfo> lipiden". Promotor was prof. dr. C. J. F. Botte her. Tenslotte is de heer E. J. van Don- zel te Voorschoten gepromoveerd tot doctor in de letteren op proefschrift, getiteld „Enbaqom, Anqasa Amin La Porte de la Poii. Apologie éthio- pienne du Christianisme con t re I Islam k partir du Coran. Introduc tion, tecte critique, traduction". Pro motor was prof. dr. G. W. J. Dre- wes. Als co-promotor trad op de heer Maxime Rod in son. directeur d'étu- des aan de école Pratique des Hau te* étude* van de Sorbonne te Pa rijs. studies moet worden beschouwd Wat er nog aan festiviteiten rond dit ne genenzeventigste lustrum wordt ge- organlseert. zal zijn afgestemd op 't congres-thema. Hoewel het lustrum nog een jaar in de toekomst ligt en zelfs nog niet met een schetsmatige opzet van het congresprogramma een aanvang kon worden gemaakt, vond de lustrum commissie waarin alle geledingen van de universitaire gemeenschap zyn vertegenwoordigd, het nuttig reeds thans de grote lijn van de op zet in een gisteren gehouden pers conferentie uit de doeken te doen. Ambitieus De veranderende opvattingen over de taak en plaats van de universiteit in de maatschappij en de algemene behoefte tot doorlichten van de he dendaagse samenleving hebben er I toe geleid, de lustrumviering te stel- len in het kader van de wereldpro blematiek van vandaag. Het is een ambitieus uit studentenkringen opge- I komen initiatief geweest, deze we reldproblematiek in zo breed moge lijke zin aan de orde te stellen. De welvaartsproblematiek in de westerse wereld lijkt, aldus een op merking in een interim verslag van de congrescommissie, opgelost voor wat betreft de materiële behoeften. Maar daarbij ontstaan vragen over de welzijnsproblematiek ook in die westerse wereld van geheel andere energiebronnen, grondstoffenvoorzie- ning, vraagstukken omtrent bevol kingstoename. verstedelijking en aantasting van de leefbaarheid, ge varen voor de recreatiemogeltfkhe- i der., problemen rond de doorzichtig heid van de maatschappijleiding en de individuele invloed op het mveau van de besluitvorming in onderne ming en staat, de gevolgen van de 1 technocratisering. de vervreemding en vereenzaming als nevenverschijn- I sel van de massificatie enzovoort. Anderzijds bestaat er die andere I wereld tweederde van de mensheid 'omvattend, waar men kampt met materiële tekorten en met tekort aan produktie-capaciteit. Er bestaat een I wisselwerking tussen beide werel den. Hoe staat de wetenschap daar tegenover, wat kan de wetenschap er aan doen. en wat zijn wetenschap pelijk de consequenties van de ver schillen die in de wereld heersen met I betrekking tot welvaart en welzijn? Het zijn vraagstukken als deze die in het congres aan de orde zullen i worden gesteld na een voorberei- j ding in de eerste maanden van het I jaar. Men is van plan de resultaten van liet congres nadien in boekvorm te publiceren. Het is nog niet bekend of voor het congres reeds de resulta ten van de voorbereidende studies I zullen worden gepubliceerd. Bescheiden dies De viering van de dies natalis van de Leidse Universiteit in februari I aa. zal komen te vervallen op de rectorale rede na. Bij de vorige lus trumviering zijn de dies-colleges en andere manifestaties rond de achfc- 1 ste februari voor het eerst vervallen. Men verwacht dat het programma voor de komende lustrumviering in vrij definitieve vorm in januari of j februari aanstaande bekend zal zijn. ADVERTENTIE En de vlieg viel. Met mug en wesp En mot. Dood. Door Mafu-strip. De Groene Insektendoder in z'n stevige plastic kooi. Mafu-strip - voor 'n zomer zonder wriemelend.gonzend, stekend gespuis. Koop zo'n ding. een BAYER produkt LEIDEN De Leidse School voor de Detailhandel zal met een eigen stand op de Leidato staan. In de stand zullen leerlingen voorlichting geven over de school. I Verder zal er werk te zien zijn, dat in de handvaardigheid- en tekenlessen is gemaakt. Bezoekers kunnen hangers en sieraden ko- 1 pen. die in de stand zullen wor den gemaakt, alsmede speciale pakken lucifers met het embleem van de school. Met de inkomsten van de sieraden en de lucifers hoopt men de kosten van de stand te kunnen dekken. Dit maakten zes leerlingen van de school bekend tijdens een door hen zelf gehouden persconferentie in De Doelen. Kleine zaak LEIDEN Met een van een korfbalclub geleende bal hebben The Ox en The Runaways, twee Leidse beatgroepen. gisteravond tegen per soneel der Ryksumversiteits-bliblio- theek gevoetbald. De strijd vond plaats op de groene zoden bij het Piel Paaltjenspad. De beatjongens hadden langs de lijnen een aanzienlijk grotere schare supportstiers staan dan hun tegenstanders. De angstige aanmoedi- gingskreten pepten de voetballers merkbaar op, want ondanks een over duidelijk gemis aan voetbal-ervaring, zagen de Leidse musici tot zeven maal toe kans de bal in het net te frommelen. De uitgedaagden van de bibliotheek wisten aan de andere kant maar vijf keer het net te vin den. Voor de fans nog even dit: de treffers werden gescoord door Frans (2) van The Runaways en door Ge rard <2), Sjaak, Frits, en Henk van The Ox. Op de foto een massale aan- valsstoot op het doel van de biblio theek. foto LD Holvast) De directeur van de school, de heer J. C. van Britsum. vind het leerzaam voor zijn pupillen om op de show van de detailhandel aanwezig- te zijn. Ze kunnen dan zien wat er voor komt kijken om een bloeiende zaak te krijgen. De nog jonge school hoopt op deze manier ook meer be- kendheid te krijgen De stand is voor de leerlingen een kleine zaak. die ze zelf moeten zien te runnen, zodat ze ook wat praktijkervaring kunnen opdoen. De school heeft uitdrukkelijk geen beroep gedaan op het be drijfsleven om aan geld te komen, omdat het een goede le6 financie ring zal zijn met eigen middelen rond te komen. Overigens is het Leidato- bestuur de scholieren wel terwille I geweest door de ruimte voor een i stand gratis af te staan. Voor deze bereidwilligheid willen de scholieren iets terugdoen Zy zul len daarom een speciale kinderop- paadienat verzorgen, zodat de ouders van kleine kinderen rustig kunnen rond wandelen op de Leidato. Ook zullen leerlingen een enquête verzorgen Zij houden zich niet al leer bezig met het uitdelen en verzamelen van de formulieren, maar ook met het trek- i ken van conclusies uit de gegevens Als de Leidato afgelopen is moe ten alle leerlingen, die er aan mee gewerkt hebben, een verslag maken De Leidse School voor de Detail- handel bestaat pas een jaar en heeft I nu ongeveer 35 leerlingen, van wie de helft van buiten de stad komt. Voor het komende jaar hebben zich al veel nieuwe leerlingen aangemeld. Volgens de heer van Britsum wordt het nu al tijd naar een nieuw school gebouw uit te zien. Op een door henzelf georga niseerde persconferentie zetten zes leerlingen van de School voor de Detailhandel uiteen wat zij op de Leidato zullen gaan doen. Links (achter de tafelde zes leerlingen van de school cn voor de tafel (tweede van rechts) de directeur de heer J. C. van Brit sum. (Foto LD/Holvast)

Leidsch Dagblad | 1969 | | pagina 3