rorter opnieuw snel MARZINE* Van der had een Capellen offday AMRO-spaarders profiteren van de volgende rentepercentages: 4% 4y2% 5% 6% &A% AMRO BANK Drie triomfen voor trainer Aad Harmsen 2ILVEREN MOLEN VOOR UITHOORN Nederlaag Rod Laver Nieuwe leider in avondzesdaagse Finse doelman voorCanibnnr voorkomt reisziekte helpnntrijke finale MOEDERS (oppers Leidse jeugdtennistitels Geen sabotage in zaak - Merckx Quick Boys-LFC JERDAG 12 JUNI 1969 PAGINA IS LEIDSCH DAGBLAD - SPORT LEIDSCH DAGBLAD SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD \jSSENHEIM Herman Gor- heeft de goede vorm te pak- De 19-jarige Amsterdammer, irdagmiddag triomfator in de jide van Hillegom, besliste gis mond in het kader van de wie- tfondzesdaagse de Ronde van tftiheim in zijn voordeel. Hij ttierde daartoe in de sprint een zeven man sterke kop- ep, die het peloton ivaarin H leider Guus Zantingh bevond op een ronde achterstand had ietst. Slechts vijftien renners ten aan dubbelingdoor de en koplopers te ontsnappen, t van Stralen had aan een rde plaats ruim voldoende om rode trui van Zantingh over te UR. eze ronde van Sassenheim, die het parcours aan de Willibror- ian werd verreden en waarvan organisatie in handen was van wielervereniging „Sassenheim Omstreken", was de derde in de jdeesdaagse. Nadat de streekrij Leo v. d. Berg, Herman Zui- hun en Paul Koop zich al eens het voorplan hadden laiten zien. gn Herman Gorter toen al de slag en Sjef v. d. Burgh lamen vandoor. Zij veroverden een paar honderd meter voor- ig en legden daarmee de grond - voor een zeven man sterke roep. Eerst wipte Piet Kettenis de twee demarranten, daarna m Leo v. d. Berg en Henk man aansluiting en tenslotte ook de „tandem" Thij's Bouma- van Stralen de kloof te over men. De zeven aanvoerders ble- elkaar best te verstaan en lie sleeds verder uit. Hun opmars jonden zij met het behalen van ronde voorsprong op het pe- waarin klasseemntsaan-1 Hulleman, Opmeer: der Guus Zantingh. Vyf- renners. onder wie Louis West- Cor Leunis, Cees Schijff. Jan Jan Zoons. Piet Hoekstra dri Wouters, hadden de tot on- ng gedoemde hoofdmacht op verlaten. De zeven koplopers echter onbereikbaar voor Tien ronden voor het einde en alle „gedubbelde" renners uit oers genomen. Het kopgroep je toen weer verder op de jacht- uit. Vooral voor Van Stralen de zaken naar wens en zijn LEEUWARDEN ("GPD) De 24- jarige doelman van het Finse natio nale elftal, Lars Nasman, wordt vandaag door Cambuur-trainer Jan Bens van Schiphol gehaald. Mor genmiddag al traint de Fin bij Cam- buur, waaruit kan worden afgeleid, dat hij heel graag voor de Leeuwar der eerste divisieclub wil uitkomen in het nieuwe seizoen. Lars Nasman ma akt ook gedeelte - lyk de trip van FC Cambuur naar Spanje mee. Hij zal in de eerste wedstryd, tegen FC Gerona, het doel van Cambuur verdedigen. Voor Nasman hoeft geen transfer som te worden betaald aan zyn Fin- se club. want Finland kent enkel amateurvoetbal. Tot en met 22 juni verblijft. Nasman in het Cambuur-ge- zelschap. „Wij hebben met de Fin se voetbalbond de bindende afspraak gemaakt, dat Nasman zich de 23ste juni op het kantoor van de Finse voetbalbond in Helsinki meldt. Op 25 juni namelijk speelt hij mee in de interland Finland-Spanje, een wedstrijd in de voorronden om het wereldkampioenschap Wanneer ik toestemming krijg definitief met de Finse keeper in zee te gaan. dan hoop ik hem voor zijn vertrek naar Helsinki nog te contracteren", al dus Cambuur-manager Sietse Wes- tra. Koersen op Duindigt WASSENAAR (Eigen berichtgeving) Met drie overwinningen en een tweede prijs was de Leidse train ai - j pikeur Aad Harmsen gisteren de „grote man" op Duindigt. In de door 15 paarden betwiste openingsdraverij had de door Jaap Zuyderduin ge- i stuurde Her Areta van de Leider- dorpse Stal Anjo, 20 meter extra be I lasting. Dit bleek eohter voor de in uitstekende vorm zijnde merrie geen bezwaar. In een goede 1.28.3 km-tijd 1 overtroefde Her Areta met groot ge mak de favoriet Hofnar (Wagenaai jr.). voor wie de 40 meter extra be lasting juist iets te veel was. Germo Buitenzorg werd derde vóór Happie T. Harmsen zelf zorgde in de inter nationale draverij voor zijn tweede triomf. Hij bracht Esmeraud blik semsnel van start, sloeg de talrijke aanvallen van Acrobaat met grote zekerheid af en besloot met een gave 1.23.9 zege. De felle eindsprint Het peloton in de bocht. v. I. n. r. Buurmeyer (58), Vermaat (54), Harry van Leeuwen (31) en Jan Peetoom (59). (Foto LD/Holvast) kansen op de leiderstrui na men steeds vastere vormen aan. Hij had aan een vierde plaats in de sprint voldoende om vanavond in Scheveningen als aanvoerder te kunnen starten. De uitslag was: 1. H. Gorter, Am sterdam. de 80 km. in 1.55.46; 2. H. 3. S. v. d. Burgh Berkel; 4. P. van Stralen, Heerhu- gowaard; 5. M. Bouma, Spaarnwou- de; 6. L. v. d. Berg, Noordwijk; 7. P. Kettenis, Den Haag; 8. C. Leunis. Amsterdam op 1 min.; 9. A. Wou ters. Zundert; 10. L. Embregts, Stampersgat. Algemeen klassement; 1. Van Stralen 42 pnt.: 2. Zantingh 35 pnt.; 3. Zoons 32 prat. Een voorwedstrijd voor asp'ran ten werd in Sassenheim gewonnen door de Aalsmeerder Gert Post in 22.03 over de 15 km. Corrie Bakker is gisteravond tij dens de internationale atletiekwed strijden om de Memorial Paul Meri- camp in het Parijse stadion Charlet- ty als derde geëindigd op de 200 meter. Zij liet een tijd noteren van 23,8 seconde. Winnares werd de Frangaise Sylvie Telliez (22,9) vóór de Russische Loedmilla Samotesova (23.7). De rugwind (4,20 meter per seconde) flatteerde de tijden. ADVERTENTIE bij apotheek en drogist IDEN Uithoorn is dit jaar aar geworden van het Zilveren ntoernooi van LFC. De Noord- nders bleven in een doelpunt- finale het Utrechtse UW met de baas. Het in redelijke mate komen publiek (in tegenstel- tot de andere Zilveren Molen- heeft kunnen genieten van snelle en aantrekkelijke wed- L Onder leiding van „Gouden- "-arbiter Lou van Ravens ging »rn overdonderend van start, had de grootste moeite het oornse aanvalskwartet Aussuh, ilt, de Koning en Karte af te )en. Dat lukte tot de 14de mi- Toen speelde uitblinker De ng de bal uit een vrije trap ..Kabalt. die hard raak schoot 0' Uitihoorn bleef veel gevaar- Onophoudelijk werd het doel keeper Lazet onder druk gezet, m de 25sbe minuut in een twee- doelpunt resulteerde. Karte door doelman Lazet in het kchopgebied onderuit gehaald. Uithoorn-goalie De Groote, ADVERTENTIE laat uzelf |op Vaderdag eens opvallen door een perfect figuur! Hij kijkt dan elke dag met meer plezier naar U Corsetterie-Specialisten MAARSMANSSTEEG 23 LEIDEN even kwam overwippen om het von nis (een strafschop) te voltrekken (20). Overigens een wat onbe- bevredigend doelpunt omdat Karte alvorens hij op Lazet strandde, de bal in duidelijke buitenspel-positie ontving. Nog voor de rust werd het 21 omdat UVV-rechtsbuiten Van Rooyen profiteerde van getreuzel m de Uithoornse defensie. Van Rooyen nam gisteravond alle Utrecht se treffers voor zijn rekening. In de tweede helft schoot hij raak uit een vrije trap terwijl hij ook een straf schop benutte. Daarvoor had Uit hoorn de stand echter al naar 41 geschoten, dank zij treffers van Ka- balt en De Koning. In het laatste kwartier stelde UW alles in het werk nog gelijk te maken maar de verdediging van Uithoorn hield stand, zij het soms met kunst en vliegwerk. In de Uithoornse ploeg speelde in de tweede helft bokser/ voetballer Rudi Lubbers op de links buitenplaats. Behalve eer. enkel schot liet hij nauwelijks iets zien waarvoor de Utrechtenaren bang behoefden te zijn. Knokken VOORSCHOTEN Arnold van i nale tegen de gedoodverfde winnaar J Forescate en Gerald van der Sluys der Capellen. de talentvolle ionge Loek Sanders, had met A. van dervan de Leidse Hout, wordt vanmid- Unicummer. wist gisteren zijn teleur-: Kommer totaal geen moeite. 60. dag gespeeld en wel op hetzelfde uur stelling over zijn uitschakeling in 61. Laatstgenoemde vond, ondanks en met dezelfde arbiter als vorig het jongensenkelspel 1 temauwer- i verwoede pogingen daartoe, geen ant jaar Toen won Gerald van der nood te maskeren. Nu was de neder- woord op het veel hogere tempo van Sluys laag, die hij moest incasseren, geen j de Voorsohotenaar. Moeilijker had plezierige geweest. Geen nederlaag i de clubgenoot van Bernard Dooren- na harde strijd, maar in feite een bos, Peter de Koning, het tegen de onvoorwaardelijke capitulatie vanaf dapper tegenstand biedende John de eerste slagwisselingToen al zal Wielsma. In de eerste set was de de Unicummer hebben gevoeld dat marge minimaal, 64. Daarna had hij. zoals dat heet. een volslagen De Koning het spelpatroon van off-day had en zijn - tegenstande»Wielsma goed in de gaten en dat Jan Theunissen, juist zo'n dag waai -1 resulteerde voor laatstgenoemde in op alles lijkt te lukken. Het werdeen kansloze 46. 16. dan ook in korte tijd 60. 60 voor j in het meisjesenkelspel 1 stuitte Theunissen. Een schrale troost voor de grote favoriet voor de Leidse Arnold van der Capellen bood een jeugdtehnistitel. Gertie Doorenbos, sterk met hem meelevende suppor- 'op hevige tegenstand van Helen e5Jve°Iel .üoeJ5ür ter, die zei„Nou Arnold, zó slecht Sanders. De aanval, overigens lang als het vandaag ging zal het verder j niet altijd vlekkeloos gespeeld, gaf in dit toernooi toch niet meer kun-de doorslag. Met nen gaan". De overwinnaar intus- Gertie Doorenbos van het gravel, sen. Theunissen, speelde ronduit I in de finale zal zij op haar tellen voortreffelijk. Een stevige en be-1 dienen te passen, want Milon Pen- trouwbare service legde de basis voo- see! kan. evenals Ellen Sanders, ver- Arnold vara der Capellen heeft in dit nummer de gelegenheid zich I enigszins te revancheren voor de in j het jongensenkelspel 1 geleden ne-1 derlaag. Of hij die gelegenheid te baat zal nemen hangt er vanaf of i hij bereid is te knokken voor de puntjes als de zaken wederom niet naar wens verlopen. Voor Henr.y mogelijkheden om zich te onder scheiden. In het jcngensenkelspel 3 g3 6 stapte wees ^erus Fetter na een moei" zaam binnenhalen van de eerste set. 75. met een aan duidelijkheid niets te wensen latende score van 61 in de tweede set gedecideerd terug. uuuwunc «<- iuui, cvcnoia ciucu uai.utio. 1.1- zijn onafgebroken aanval, die vaak rassend uit de hoek komen. Secuur EPy Sanders ^et jat de famihe met keurig en goed geplaatst volle-spelend won deze tegen de verwach- ren werd afgemaakt. De steeds gro- ting in met 62, 60 van Sandra ter wordende onzekerheid van Ar nold van der Capellen werkte er aan mee dat aanvallende spel op peil te houden. Geen moeite Bernard Doorenbos. de grootste kanshebber op een plaats in de fi- Metz. In het jongensenkelspel 2 zijn de kwartfinalisten bekend, namelijk P. Klever, Creyghtan, P. van Ulden, Wouter Fok in de bovenste helft van het wedstrijdschema en Henr.y Koemans. Gerald van der Sluys, Ar nold van der Capellen en Peter Pauwels in de onderste helft. De strijd tussen Henny Koemans van werkte zich na vele ups en downs langs Maarten van der Hage. 97, 63. Verbetering van de service zou Elly Sanders naar onze mening een stuk sterker maken. De een en twintigste partij van de tweekamp om het wereldkam pioenschap schaken tussen Petrosjan en Spasski is gisteren in Moskou na veertig zetten afgebroken. Spasski leidt met 10,5 tegen 9,5 pnt. MILAAN (ANP) „Eddy Merckx mag misschien onschuldig zijn, maar het onderzoek heeft geen enkel aan knopingspunt opgeleverd wijzend op een asmenzwering of een onvoor zichtigheid bij de dopingcontrole". Dit staat in een gisteren vrij gegeven com muniqué over het onderzoek in de dopingkwestie-Eddy Merckx, geleid door de president van de internatio nale wielerfederatie, de Italiaan Adriano Rod om. De conclusies van het onderzoek zijn: A. De controle op het gebruik van stimulerende middelen is verricht vol gens de internationaal gangbare re gels. B. De voorschriften zyn op geen en kele manier overtreden. C. De apparatuur, die voor de con trole beschikbaar was, is de modern ste in Italië. Aan de integriteit van alle betrokkenen bestaat abso luut geen twijfel. Het communiqué vermeldt verder dat de geruchten over sabotage voor namelijk van de kant van de ploeg genoten van Merckx en ooggetuigen, op generlei wijze bevestigd konden worden. Het onderzoek is hiermee de finitief -afgesloten. van Bretteur P (Wagenaar jr.) reikte niet verder dan de tweede plaats vóór Dirk de V. In de Michlel de Ruyterprijs vol tooide leerling Edwin Schwarz de hattriok. Met de oud-Derbywinnaar Fernandel nam deze in derde posi tie. achter Claudy Williams en Fer.y Hollandia. een afwachtende houding aan. Op het juiste moment sloeg Fernandel echter toe en klopte ge- gedecideerd Feny Hollandia en de fel spurtende Enigste in 1242 km- tijd. Een drievoudig succes ook voor de de heer W. K. E. Ta kens uit Ossen- drecht. de fokker van Her Areta, Esmeraud en Fernandel. Fluitlijster S (Wagenaar jr.), die in het 2500 meter parkoers steed* het commando voerde, kon halver wege het rechte eind de druk van de steeds aanvallende Enterprise Hollandia (Eerenberg) niet weer staan en verspeelde door een galop pade zijn kansen. Enterprise triom feerde in een goede 1.26.5 km-tijd, gevolgd door Fletcher D Harmsen». die Farm Lady szemakkelijk op de derde plaats hield. UITSLAGEN Jan van Galenpnjs 1 Her Areta (J. Zuvderduini 1 283). 2. Hofnar. 3. Germo Buitenzorg. Tot. w. f3.80 (stal), pl f2.-. f 1,70, f IJK), gek. f 6.20, cov. f 4.20. trio f 139.60. Plet Heiprljs: 1. Ignic Quick (J. Wagenaar Jr.) (1.32.4). 2 Icecream. 3 Imf Tot. w. 4.70. pl. 1.30. 1.20. 1.20 kop 7.-. cov. 5,30. Witte de WithprUs: 1. Gert Jan (W. Leeuwenkamp) (124.6), 2 Furie. 3. Favern Tot. w. 4.60. pl. 2,20, 3.40, 6.-, kop. 15,80. cov. 13.-. trio 1424,60. Willem Barentszprijs 1. Esmeraud <A. J. C. Harmsen) (1.23.9), 2. Bretteur P, 3 Dirk de V, Tot w. 2,40, pl. 1,30, 1,80, kop. 3.60 cov. 3,20. Michlel A. de Ruyterprijs: 1 Fer nandel (E. F Schwarz) (1.24.2), 2. Feny Hollandia. 3. Enigste. Tot. w. 1,60, pl. 1.10, 1,50. 1,30, kop. 3,20, cov. 2,90, trio 7.70. Maarten Trompprijs: 1. Enterprise Hollandia (F J. Eerenberg) (1.28.5), 2. Fletcher D. 3. Farm Lady. Tot. w. 4.- pl. 1,50, 1,70, 1.70, kop. 12,60, cov. 3,7*0. Kortenaerprijs 1 Fenno Silk (J. v. Dooyeweerd) (1.23.6). 2. Fllette Six, 3. Emma Quichotte Tot. w. 2.-, pl. 1,10, 1,20, 1,20. kop. 7,40, cov. 3,10. Jan van Speykprljs: 1. Fablon (J. Verhoeve) (1.26.2). 2. Fantast Ch. 3. Erlola. Tot. w. 1.80, pl. 1.10, 1.30. kop. 2.50, cov. 2.90. Sans Cesseprljs: 1. Jolly Maverick S (P Perkins). 2. Hubert. 3. Boodl®. Tot. w. 1,20, kop. 2,40. cov. 2,-. Snowboyprijs1 Beautiful Girl (P. J. Dwyer), 2 Sapphire. 3. Chatlée. Tot. w. 2.80, pl 1,40. 2.20, 2,20, kop. 16.50, cov. 9,90, trio f 431.40. Totale omzet f 173.939,50. Voor Zeehospitium KATWIJK Zaterdag a.s. (3 uur) wordt ten bate van het Rotterdam® Zeehospitium een wedstrijd gespeeld tussen Quick Boys (Katwijk) en LFC (Leiden). De wedstrijd vindt plaats op Nieuw Zuid (Quick Boys terrein) en wordt geleid door Wim Schalks. Muzikale medewerking wordt ver leend door „de Kleine Burcht" uit Leiden. Het Rotterdams Zeehospitium wil een werkplaats voor extra zwaar ge handicapten inrichten. Men heeft kasten, stoelen, werktuigen, toestel len etc. nodig, maar men beschikt helaas nog over te weinig geld om dit alles te kunnen verwezenlijken. BRISTOL (ANP) Rod Laver, vorige week zaterdag nog winnaar van de open Franse titel, heeft woensdag een verrassende nederlaag geleden in de derde ronde herenen kelspel van het internationale „Wills" tennistoernooi -in Bristol. De Zuid- afrikaanse profspeler Cliff Drysdale bedwong 's werelds eerste tennisspe ler met 46, 62, 75. Betty Stöve werd in de derde ronde damesenkelspel (achtste finales) uitgeschakeld door de Ameriakanse speelster Pat Hogan. De cijfers wa ren: 6—3, 3—6, 3—6. ADVERTENTIE rente op ©en AMRO- renteboekje of spaarrekening. rente op een AMRO-spaarrekemng met een opzegtermijn van 3 maanden. rente op een AMRO- spaarrekening met een opzegtermijn van A maanden. rente op een AMRO- spaarrekening meteen Opzegtermijn vaa 12 maanden. rente op een AMRO-spaarrekemng met een vaste termijn van 24 maanden. AMSTERDAM-ROTTERDAM BANK

Leidsch Dagblad | 1969 | | pagina 13