Zwembad in Sassenheim heeft zijn tijd overleefd Noordwijkse Golfclub krijgt nieuwe lianen Verouderd Badmeester Van Herel (24) J Eclit bad geen luxe meer" Van controle op hygiëne in bad-anno-1930 geen sprake Muziekavond Fraaie zege van Tiemen Vries Botsing op Gemeneweg Autobestuurder en lifter ernstig gewond Scholiertjes maakten schoolreis Bart Lardé niét naar Rouwkoop Nieuwbouw start voor Steinersehool Uitbreiding van m Leiderdorp Gymnasium- examens in Wassenaar Zwart- en wit boek over Maagdenhuis OPHALEN GROF VUIL ulturele raad ZATERDAG 7 JUNI 1969 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 9 lllllllllflllll!llllllllllllllllililllllillHIIIII!llllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllliilinilllll> iiiiiini«iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiDmiiiiiiiiiiiiiiiiBiiwiiiiiiiiiiiiifiiiiiiMiI i, llllllllllllllWlllltlllllltHllllllIHflIIIIIIIIIIIIIIIIIHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIHIUIIIIWIIIIIIIIIIIIIIIilllllllllHIIIIIHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIilllllllllllllllllllllllllllHIIIIIIIIII (Door Cees Onvlee) SASSENHEIM „Soms", zegt André van Herel (24), chef badmeester in het zwembad van Sasenheim, „soms komen hier 's zomers wel eens een paar Duitsers binnen stappen. Die heb ben dan het bad vanaf het bruggetje zien liggen. En die willen dan hier eventjes lekker het vuil-van-de-reis wegspoelen. Hier, in dit oude, „schone" badje. Maar wat valt hen dat toch altijd bitter tegen. Meestal zijn ze vlugger het water uit dan door die stoere duik er in. Wij hébben echte zwembaden"merken zij dan schamper, maar vol trots op, terwijl ze rillend en kleumend Tiaar hun badlakens grij pen. „Echte baden, modern en met verwarmd, schoon-gezuiverd wa- tef'. Jammer genoeg is het bij hen in „der Heimat" inderdaad allemaal veel beter, veel mooier en veel groter. alle eisen van de huidige tijd vol doend bad wordt aangelegd. Het wa ter is weliswaar nog steeds goed. Al thans in zoverre, dat er nog mag worden gezwommen. Volgens de laatste bacteriologische proeven zou het water zelfs beter zijn dan in de afgelopen jaren. Maar hygiënische voorzieningen zijn er eigenlijk nau welijks. En dat houdt toch wel een ge v aar- voor- de - toekomst in. Afge zien van de open verbinding met het buitenwater, de plezierjachten naar de Kaag varen regelmatig aan de andere kant van de schutting langs en d® vervuiling van het open water houdt automatisch ook de vervuiling van ons water in, is er geen enkele controle op de hygiëne: er is geen voetbad of zo. waardoor de vrees voor ziekten, voor voetschimmel, altijd zal blijven bestaan" De tijd lijkt in de zweminrichting Tan Sassenhe'm te hebben stil ge staan. Veel is er in het bad, idyllisch gelegen aan het plantsoentje aan het einde van de Willem Warnaar- laan in de deftige villa-wijk, sinds de opening op 17 mei 1930 eigenlijk met veranderd. Het houten tussen- schot in' het water gemengd gwemmen was in vroeger jaren onzedelijk en volgens strenge gemeentelijke verordening ook verbo den is verdwenen, evenals de aparte douchehuisjes. Maar bij die ^modernisering" is het in de afgelo- 'pen jaren wel gebleven. De afschei- ding tussen het open water (Ter Leede) en het bad is nog altijd de bijna veertig jaar geleden geslagen afrastering, de vlonders vertonen eveneens alle gebreken-van-de-ou- derdom en de eerbiedwaardige ka pokboom op het „terrasje" bij de smalle ingang is het pronkstuk van de rustieke, bosachtige omgeving. De groen en geel geschilderde rij kleed- r lokjes maken het „plaatje" van het i iwembad-anno-1930 compleet IDEAAL „De ligging is ideaal, maar dat is 'e n ongeveer we! het enige André ran Herel „Toen ik drie jaar ge- leden solliciteerde stond er in de ad- rertentie ook bij „Nieuw bad in op richting", dus wist ik van tevoren dat ik bepaald niet in het allernieuwste. illermooiste bad zou belanden" heeft alle gebreken en problemen van ^het Sassenheimse bad leren kennen. In de twee seizoenen, dat de uit Berkel en Rodenrijs afkomstige JlOS-sportinstructeur er de fluit hanteert, heeft hij zich echter ook het (nood)lot sterk aangetrokken. „Dit bad zal moeten verdwijnen, dat kan niet anders. Het is totaal ver- 5 ouderd, uit de tijd Het is eingelijk uniek, dat in deze tijd, waarin toch overal moderne, goed-geoutilleerde baden „uit de grond worden ge- ttampt". nog altijd zo'n bad bestaat. Er is trouwens reeds een wet in voor bereiding. die de sluiting en cphef- Bflfing van dit soort baden gebiedt Het rordt ook wel hoog tijd. dacht ik, dat er hier in Sassenheim een echt. aan Idyllisch gelegen en zo op 't oog nog goed. maar het Sassen heimse zwembad kan niet meer aan de eisen voldoen. (Foto LD/Holvast) TEKEN De opening van het nieuwe bad in Oegstgeest „Poelmeer" zal voor Sas senheim een teken aan de wand moeten zijn. Daarvan is André van Herel met badjuffrouw Ineke van der Mande en portier Van Duin het vaste personeel vormend vast van overtuigd. „Van een trek naar Oegst geest valt nog niets te zeggen, dat niet. Daarvoor hebben we nog te weinig dagen mooi weer gehad. De eerste weken is het bezoek trouwens altijd minder. De bladeren in het wa ter moeten zakken, de grond borrelt de eerste weken altijd op. De vaste klanten weten dat en wachten altijd rustig af. De drukste dag tot-nog-toe was een week of twee geleden. Toen hadden we er ongeveer zevenhon derd. In de nieuwe baden in de om geving waren er op die dag echter zes a zeven duizend, dat wel SOMBER Badmeester Van Herel verder de sombere toekomst van het Sassen heimse zwembad 1967: 67.000 be zoekers; 1968: 58.000 bezoekers overpijnzend: „Het grootste nadeel van dit bad is. de veroudering buiten beschouwing gelaten, de scheve ver houding: er is veel te veel water en te weinig recreatieve ruimte. Zonne-1 weides, speelruimte voor de kinderen.j een behoorlijk restaurantje. Dat zijn allemaal erg belangrijke dingen De mensen willen immers een dagje-uit naar het zwembad als het mooi weer is Met al die moderne baden in de omgeving zullen nu eindelijk de ogen van de mensen hier open gaan. hoop ik. Goed, er zijn plannen. Maar er moet op korte termijn iets gebeuren.' De tijden veranderen. Vroeger Daad- de iedereen in een teil. nu neemt iedereen een douche. Daarom: zelfs voor een niet al te grote gemeente als Sassenheim is een „echt" zwem bad toch bepaald geen overdreven „luxe" meer Badmeester André van Herel n*t een van zijn weinige les- I klantjes. (Foto LD/Holvast) MEDEMBLIK Door een over winning in de zesde en voorlaatste race van de open Nederlandse zeil- kampioenschappen is gisteren de Rotterdammer Tiemen Vries in het bezit gekomen van de nationale ti tel in de Olympische Finnjollen- klasse. Vries die over een uitsteken de lichaamsconditie beschikt ie dere morgen zorgde hij voor een roy ale warming-up op de kade van Me- demblik stuurde al vrij snel na de start zijn schip naar de kop van het veld om deze positie niet meer af te staan. Met dit resultaat nam hij de I titel over van Boudewijn Binkhorst Uitslagen: Finn jollen: 1. Vries, 2. Breur, 3. Keijzer. Het klasement na zes van de zeven races (met aftrek van het slechtste resultaat): 1. en kampioen van Nederland: Vries 8 pnt, 2. Breur 35 pnt, 3. Keijzer 37,1 pnt. Flying-Dutchman: 1. Imhoff, 2. De Reus. Klassement: 1. Imhoff 0 pnt, 2. Eekels 35,1 pnt. 3. De Reus 43,7 pnt. 4. Blok 50.0 pnt. Draken: 1 .Mulder. 2 Bol. 3. Frech. Klassement: 1. Mulder 5,7 pnt, 2. Frech 30.1 pnt. 3 Bier 28,7 pnt, 4. Bol 32.4 pnt, Het klasement in de Drakenklasse om de speciale Zuiderzeeprijs is: 1. Mulder 25,7 pnt, 8. Freoh 28,1 pnt. HAZERSWOUDE Een personen auto, die achter een vrachtwagen op de Gemeneweg reed, kwam bij een inhaalmanoeuvre in botsing met een personenatuo uit de tegenoverge stelde richting. Bij de botsing wer den drie personen licht en een zwaar gewond. Het ongeluk gebeurde gistermid dag omstreeks twee uur op de Ge meneweg. De auto, die uit de rich ting Rotterdam kwam, reed achter een grote vrachtwagen. Tegelijk met de vrachtwagen, wilde de bestuur der van de personenauto inhalen. Plotseling week de vrachtwagen uit voor een tegenligger uit de richting Leiden. De personenauto zag dit te laat en botste tegen de tegenligger. De auto's werden zwaar beschadigd. ALPHEN AAN DEN RIJN Bij een autobotsing gistermorgen om streeks half acht, tussen een vracht auto ©n een personenautp op de Nieuwkoopseweg, liepen de bestuur der van de personenauto en een by hem Ln de auto zittende lifter (scho lier) ernstige verwondingen op. De slachtoffers werden naar het Rijn- oordziekenhuis gebracht. Het ongeluk gebeurde doordat de bestuurder van de in de riohting Nieuwkoop rijdende vrachtauto toen hij ter hoogte van de Hogedyk links af deze dijk wilde oprijden. Door een voor hem rijdende vrachtauto, had hij te laat de hem tegemoet komen de personenauto uit Nieuwkoop in de gaten. De personenauto werd vrijwel geheel vei-nield. Een tweede in de personenauto zittende scholier liep evenals de vrachtautobestuurder uit Alphen geen letsel op. Dronken bromfietser maakte „slippertje" NOORDWIJK Door een nog on bekende oorzaak kwam gisteravond omstreeks acht uur. een 46-jarige wegenbouwer, uit Noordwijk, met zijn bromfiets te vallen, toen hfj ter hoogte van de Duindamse Slag over het rijwielpad in de Staatsbossen reed. De man, die onder drankinvloed verkeerde, liep verwondingen aan het hoofd op en moest naar het Eli- sabeth-ziekenhuis ln Leiden worden overgebracht. NOORDWIJK Het nieuwe golf banencomplex dat in de Noordwijk se duinen wordt aangelegd, zal to- een van de mooiste in Europa beho ren. Het compkex komt aan de No- raweg te liggen. De zuidwestzüde wordt begrensd door de Weideweg, die uitkomt op de thans gereconstru eerde Randweg. Aan de natuurlijke gesteldheid van het duinlandschap zal niets veranderen. Een paar maanden geleden Is men aan de uit- WARMOND De leerlingen van j de drie hoogste klassen van de shcool met den bijbel hebben hun jaarlijkse schoolreisje weer achter de i rug. In de vroege ochtenduren ver trok de bus met leerlingen naar het in Noord-Holland gelegen Enkhui zen. In dit pitoreske plaatsje werd het Zuiderzee-museum bezocht. Hier konden de kinderen zien hoe het vroeger in de scheepvaart en visserij toeging. Na het bezoek aan het mu seum bracht men enkele gezellige uurtjes door in een speeltuin. Met een boot die vanaf Monnikendam vertrok staken zy over naar Marken.1 Nadat de hongerige magen met I pannekoeken waren gevuld werd de terugreis naar Warmond aanvaard. I Zeer voldaan en druk pratend ver- j 1 telden zy «bij terugkomst) hun ou ders wat zy hadden gezien en hoe zy hadden genoten. LEIDEN Bart Lardé, de centrale verdediger van UVS. heeft besloten zyn overschrijving naar de Afdelings eersteklasser Rouwkoop ongedaan te maken, aldus werd vanochtend offi cieel van UVS-zyde meegedeeld. LEIDEN Donderdagochtend zal wethouder van onderwys S. Sannes het eerste beton storten voor de nieuwbouw van de Rudolf Steiner sehool aan de César Franckstraat in Zuidwest. Dit gebouw gaat ruimte bieden aan de op de Langebrug ge vestigde school. voering van dit plan begonnen. Men hoopt de banen ongeveer mei 1971 klaar te hebben. Deze plannen werden bekendge maakt tijdens de ledenvergadering van de Noordwijkse Golfclub, die werd bijgewoond door burgemeester mr. J. M. Bonnike en de directeur van openbare werken de heer P. J. J. Dessing. Op het complex gaat de Golfclub een nieuw clubhuis bouwen. Mevrouw A Dryver-de Jongh gaf een overzicht van deze bouwplannen. Het direct achter de zeereep ge projecteerde pand zal aangepast moeten zijn aan het terrein. Finan cieel en architectonisch zal een ge bouw tot stand komen, dat functio neel de sfeer van gezelligheid waar borgt. Hoge eisen zullen aan dit clubhuis op het prachtige banencom- plex gesteld worden. Architect D. T. van Manen, heeft de voorlopige op dracht tot de bouw gekregen. Mevrouw Drijver deed een beroep op de leden van de Noordwijkse Golfclub met suggesties en even tueel gegronde kritiek te komen. Na de toelichting van mevr. Drij ver-de Jongh en de heer P. de Jong brachten de aanwezigen een bezoek aan het terrein bij radio ..Nora", waarbij men een goede indruk kreeg van hetgeen daar met gezamenlijke inspanning tot stand wordt gebracht. LEIDERDORP Leraren en le raressen stelden zich voor in Leider dorps concertzaal, als hoedanig de Scheppingskerk gelden mag door haar deugdelijke akoestiek en ruim telijkheid. Ook een klein aantal leer lingen was van de party op deze avond van de Stichting Muziek- I school Leiderdorp. I Als meest begaafden kwamen I Lize Schoo, Henny Ravestein en Ru dy Heus naar voren. resp. sopraan, i violiste, pianist. In een Bach-aria verenigden zy hun krachten, nadat j de sopraan met een fijne zuivere beelding te voren in een Dans der Maagdekens, in Di Meij Playsant en Een sneeuwwit vogeltje een opval lend passante instelling had getoond voor deze liederen van Schouwman, Pijper en Paap, erudiete nieuw- scheppers. Liederen, ook door de pianobegeleider Ben Hurrelbrinck artistiek doorvoeld. Henny Ravestein werd wel de ster van de avond door haar D dur Beet- hoven6onate en vooral 6 Roemeense Dansen van Bartok, allemaal in vrij uitstromend spel en pure eenvoud weggegeven. Zij is musicienne: door de muzen begunstigd. Haar zeer be slagen begeleider De Heus overblufte nog iedereen door een hypervirtuoos muzikantenstuk van Robledo. Zijn veelbelovende leerling v. d. Sterre deelde met hem het genoegen 3 Spaanse Dansen van Moskof ski vier handig te verklanken. Van de leerkrachten Marga van Bree en Marianne v. d. Paauw stel de een Telemann-duet voor twee altblokfluiten teleur, maar bevredig de een Sonate van Poulenc in de combinatie dwarsfluit-piano volko men. Van de laatstgenoemde boven dien ook nog een Klavierstück van Schönberg. Voortreffelijk klonk een pianosolo-buiten-programma van Klaartje Gerretsen en heel goed een pianoduo van twee anderen in Polka en Mars van Stravinski. Helemaal in het amateuristische vlak vergleden rondo's van Susato voor blokfluiten- I familie en een werk van Sor voor j gitaarkwartet: bijzonder aantrekke lijk. Zo iets behoeft niet eens tech nisch perfekt te zijn, de klank alleen al charmeert. Kees Verhoef. WASSENAAR Aan het Rijn lands Lyceum zyn geslaagd voor het diploma gymnasium A de dames M. M. Danieëys. J. E. Gorter. J. P. Koeijers, M. van der Sluis, E van der Tak, de heren N. F. Groos, D. Haks, J. P. Huner J. Ph. Josselin de Jong, M. Ch. Kralend, H. J. de Vries. Geslaagd voor het diploma gym nasium B: de dames I. S. A. Baud. S. M. G. Blok. A. M. Bos. M. ten Ca te, I. C. Roodenburg. E. J. Wieringa; de heren F. J. Berkhout, R. H. Cohen. J E. Deger.er, H. Ch Frijlink, P. S. Kamminga, R H Koning. A. G. Los, E J Schöffer, M. A. Schrijver, D. A. van Valken burg, W. F. van Voort huizen, P. L R. Wevers Bettink. Vijf kandidaten werden afgewezen. AMSTERDAM (ANP) De uni versiteit van Amsterdam heeft don derdag een witboek laten verschijnen waarin een overzicht wordt gegeven van de materiële schade als gevolg van de „bezetting" van het Maag denhuis. Ook is er een lijst in opgenomen van vermiste artikelen en wordt een raming gegeven van alle kosten om het administratieve apparaat volle dig te herstellen Zoals bekend komt het totale bedrag neer op ongeveer anderhalve ton. De Algemene Studentenvereniging Amsterdam (ASVA) kwam gisteren uit met een zwartboek, waarin gehei me. vertrouwelijke en andere stuk ken worden gepubliceerd die door de studenten tijdens de bezetting uit het archief van het Maagdenhuis zijn ge licht. Volgens de ASVA Is deze bloemle zing een duidelijke bevestiging van het wantrouwen van de studenten te gen het beleid van het universiteits bestuur. dat „met de mond beleidt de democratie voor te staan en de studenten inspraak te verlenen, maar ln feite de macht aan de top ver sterkt en de studenten aan een zoet lijntje houdt", een toelichting die gisteren tijdens een persconferentie werd gegeven. De filatelistenvereniging „De Rijnstreek" uit Leiderdorp houdt maandag een ruilcontactavond in het Dorpshuis van zeven tot elf uur. MAANDAG: Hoge Morsweg (ook de woonsche pen), Morsweg (van Lage Morsweg tot Hoge Morsweg), Morslaan, Dr. Lelylaan, Granaat hof, Diamantlaan, Onyxhof, Amethisthof, Smaragdlaan, Robynstraat, Parelstraat. Topaas laan, Aquamarijnstraat, Bothastraat, Hei-man Costerstraat, Morskade, Rhijnhofweg. Lage Morsweg. P.C. Hooftlaan, Vondellaan, van Baerlestraat, Jacob Catalaan, Gerard Brandstraat, CoornhertstraatConst. Huygens- laan, Brederostraat, Spieghelstraat. Roemer Visscherstraat. Tesselscha- destraat, Leeghwaterstraat, Storm Buysingstraat, Calandstraat, Lee manstraat. Conradstraat. Dijkstraat, Stuwstraat. Sluisstraat, Duikerstraat, Damlaan. Haagsestraatweg. Dinsdag Lammenschansweg (beide zijden van Zoeterwoudsesingel tot Station), Kamerlingh Onnesplein, de Sitter- laan. V d. Waalsstraat, Buys Ballot straat, Hugo de Vriesstraat, Kap- teynstraat, v. d. Waalsplein, Van Bemmelenstraat, Lorentzkade (ge heel). Zeemanlaan, van 't Hoffstraat, Bakhuis Roozeboomstraat. Melchior Treublaan, Stieltjes straat. Franchimontlaan. v. d. Hoe- venstraat. Kanaalweg (van v. Vol- lenhovenplein tot spoorlijn), v. d. Sande Bakhuyzenlaan. Byerincklaan, Temminckstraat, Suringarstraat, Burggravenlaan (geheel). Asser- straat, Schol tenst raat. Modderman straat. Oppenheimstraat. DONDERDAG: Havenplein, Haarlemmerstraat, (van Haven tot Mare), Donkersteeg, Kuipersteeg, Dullebakkersteeg, Hoog- landsekerksteeg. Pelikaanstraat, Koe straat, Lege Werfsteeg, Duizend- draadsteeg, van der Werfstraat, Bou- welouwensteeg. Meermanshof, Dru- ckerstraat, Maredorpsdwarsstraat, Grevenstreet, Voldersgracht, Noord en Zuid Rundersteeg, Janvossensteeg. Koddesteeg, Claresteeg, Oude Singel (van Houtmarkt tot Mare), Oude Vest (van Havenplein tot Mare), Lange Zandstraat. Volmolengracht, Oostdwarsgracht. Koolstraat, Emraa- straat, Baatstraat. Haarlem mei-straat (van Turf markt tot Mare)Stille Rijn. Apothe- kersdijk, Schapensteeg, Goegerrit- steeg. Prinsessekade. Turfmarkt, Steenstraat. Beestenmarkt. Nieuwe Beestenmarkt, Kort Galgewater, Morsstraat, Smidsteeg, Narmstraat, Kruisstraat, le Binnenvestgracht, 2e Binnenvestgracht, St. Aag tenstraat, Lammermarkt, Markt- steeg, Oude Scheistraat. Nieuwe Mare, Oude Singel (van Mare tot Turfmarktbrug)Fokkestraat, Oude Vest (van Turfmarkt tot Mare), Lange Mare. Vrouwenkerkhof, Vrou- wenkerkkoorsteeg. Dolhuisst., Sions- hof, St. Ursulasteeg, Caesiliastraat, Lange en Korte Lijsbetsteeg. Korte en Lange Agnietenstraat. Spijker- boorsteeg. Vestwal. 3e Binnenvest gracht. Reineveststeeg. Langegracht, Vredehof. Houtmarkt. Noorderstraat, Hendrikstraat. Vrijdag: Van Vollenliovenkade, Van Vollen- hovenplein, Snouck Hurgronjestraat, Huizingastraat, Uhlenbeckkade, Co- lenbranderstraat, Meyerskade, Duy- vendakstraat. Kanaalweg (van Hoge Rijndijk tot v. Vollenhovenplein), Rijndijkstraat, Kanaalstraat. Dozy- straat, de Goejestraat, Cosijnstraat, Hartmanstraat, Roomburgerlaan. Hoge Rijndijk (van Utr. brug tot Wilhelminabrug)Utrechtse Jaagpad (van Utr. brug tot Wilhelminaburg) Catharinastraat, Rijnstroomstraat. Hoge Rijndyk (van Wilhelmina brug tot Rhynvreugd)Utrechtse Jaagpad (van Wilhelminabrug tot Rhynvreugd). Rh ij n vreugd. Brugge- straat, Besjeslaan, Park „Die Leythe" Roomburgerweg, Aarstraat, Meer burgerkade en straat, Gouwestraat, Amstelstraat. Leedestraat, Wierick- straat. IJsselkade Kasteelhof. Vlist- straat. Zaanstraat. Maasstraat. Mer- wedestraat, Drechtstraat, Lingestraa*. Spaamestraat, Lekstraat. LEIDEN /VOORSCHOTEN Een detachement van de Leidse politie bij het raadhuis van Voor. schoten- Dat gold een bijzondere gebeurtenis en dat was het gis termiddag voor de heer D Nix uit Leiden en mej. H. C. Verhaar uit Voorschoten. Zij traden ln het huwelijk en bruid en bruidegom wandelden langs een erehaag, die collega's van de jonge agent Nix vormden. (Foto LD/Holvast» Het jeugdteam van de Noord- wykerhoutse judoclub zal donderdag om zeven uur uitkomen tegen een team van sportschool J Aarts uit Sassenheim. Beide teams zullen vijftien judoka's op de mat brengen, die zijn verdeeld in vijf gewichts klassen. De strijd wordt gehouden in het Parochiehuis aan de Kerk straat in Noordwykerhout. R. Blomsma uit Oegstgeest slaagde deze week voor het staats examen verkeersvlieger B-3 (be roepsvlieger) met een bevoegdheids- verklaring voor blindvliegen. Hij legde het theoretisch gedeelte van het examen af in de Ridderzaal in Den Haag. LEIDEN De Leidse culturele raad wil uitbreiding met twee leden, één als representant van de jeugd en één lid dat deskundig is op het ge bied van theater. Voor het jeugdig lid doen burgemeester en wethouders de volgende aanbeveling: 1. R. W. Rotteeveed en 2. H. Kapaan Voor de theaterkandidaat wordt één naam genoemd, die van drs. W. Hogen- doorn. Voorts is aan de agenda van de maandagavond te houden raadsver gadering toegevoegd een voorstel tot het aangaan van een geldlening van f 4 miljoen met de NV Bank voor I Nederlandse Gemeenten tegen een rente van 7 la pet.

Leidsch Dagblad | 1969 | | pagina 9