Kremlin een reusachtig museum Ensemblewerk bij de Leidse muziekschool VERGADERPLAATS COMMUNISTISCHE BROEDERSCHAP P4NAGOELIS ONTVLUCHT „Speelse'1 steek op Ten Cate in PvdA-uitzending Zes Krim-Tartaren gearresteerd EUROPESE CONFERENTIE IN HERFST '70 TWEEDE ZOON VOOR DEENSE KROON PRINSES Nieuwe Duitse raketwerper Heeft U wel eens stilgestaan Mi uw eigen voeten? FOEFJES LEIDSE •MI AGENDA O HAAGSE AGENDA PAGINA 1 LEIDSCH DAGBLAD ZATERDAG 7 JUNI 1% (Van een medewerker) MOSKOU (GPD) Het Kremlin dat vanaf donderdag als politiek brandpunt fungeert, omdat de communistische we reldconferentie daar plaats vindt, heeft een bewogen geschie denis. Het eerste rode centrum van de wereld dat pas in de naoorlogse jaren andere ideologische centra als Peking en Belgrado aan de einder zag opdoemen heeft als eerste stad van Rusland heel wat concurrentie te verduren gehad van Sint Pe tersburg, het latere Leningrad. Daarvoor zorgde Tsaar Peter de Grote, die een oriëntatie op de scheepsverbindingen met het Westen ♦n op de zee wilde. Het Kremlin werd voor het eerst genoemd in een kroniek van 1147. In 1328 werd het de hoofdstad van Moskovië en op het eind van de vijftiende eeuw het regeringscentrum van heel Rusland. Van 1713 af was het veelal de tsaren-residentie. Nie mand kon toen al niet meer ver hinderen dat het met rijn centrale ligging in een web van wegen en waterwegen steeds belangrijker werd in economisch opzicht. De tijd dat Moskou hoofdstad-af was heeft (met een onderbreking van 17271730 on der Tsaar Peter Alexejewitsj) ech ter nog geduurd tot na de revolutie van 1917. Het centraal gelegen Moskou met r.ijn Kremlin heeft in de loop der eeuwen heel wat overvallen en be legeringen te verduren gehad: in de tild dat ht nog van hout was (tot het eind van de vijftiende eeuw) werd het niet zelden platgebrand door Mongolen en Tartaren. Van 1610 tot 1612 is het beaet geweest door de Polen. September 1812 is Moskou enkele weken beaet geweest door de legers van Napoleon, waarbij een nieuws ernstige brand uitbrak. Op de Le- ningradskoje-chaussee van Moskou vindt men nog de triomfpoort, die aan de verdrijving van die invallers herinnert. In november 1941 dron gen troepen van Hitler door tot in dc buitenwijken van de stad die zich net als Leningrad heldhaftig tegen de belegeraars verdedigde en later de overwinning kon vieren zonder bezet te zijn geweest. Negentien torens Niet ieder die in de Sow je-unie het woord Kremlin uitspreekt denkt meteen aa.n Moskou. Veel andere steden immers hebben ook hun Kremlin: met dat woord is het al gemeen de citadel aangeduid van een middeleeuwse stad in het ge bied dat nu Sowjet-Unie heet. Maar het Moskouse Kremlin overtreft al les. Een oud Russisch spreekwoord zegt: „Boven Moskou is alleen het Kremlin, boven het Kremlin alleen nog maar de hemel". Eén van de poorten van de Krem- liiunuur. de Verlosserspoort is ver sierd met een heiligenbeeld waaraan wonderen werden toegeschreven en waarvoor in de tsaristische tijd iede re bezoeker het hoofd moest ontblo ten. Binnen de muur bevinden zich de belangrijkste partij- en regeringsge- LEIDEN De jaarlijkse einduit voering van de Stichting Leidse Mu ziekschool, gisteravond gehouden in de aula van het St. Agnealyceum. heeft ons alweer doen constateren, dat er op deze school (plus minus 2600 leerlingen) in velerlei genres hard en dikwijls met veel vrucht ge studeerd wordt. Volgens de moderne riohtlijnen ligt de laatste jaren het accent uitsluitend op het z.g. „ensem blewerk" en niet meer als eertijds op het solistische optreden Het vereist van de leiding van de school veel overleg om tot een goede verantwoorde keuze te komen. Wel aan: daaraan is in menig opzicht voldaan. Ontegenzeggelijk heeft een zorgvuldige voorselectie hiertoe het nodige bijgedragen. Het stemt zeker tot voldoening, dat zovelen al op jeugdige leeftijd de nodige podiumvrijheid wordt bijge bracht. Daar was allereerst het jeugdac- ©ordeonensemble o.l.v. de voormalige wereldkampioen Henny Langeveld met een nog wel erg schuchter ver tolkte „Poranek" van J. Lindsay- Theimer. Trio's van Joh. Chr. Bach (twee violen en cello) en van Haydn (twee fluiten en cello) volgden: het laatste trof de vlotte vertolking en de frisse aanpak, terwijl de virtuoze passages reeds van een gevorderd kunnen getuigden. Bijzonder inslaand waren de „Trois morgeau pour trois violon cel les" van d'Ambrosie mede door de fraaie en evenwichtige doorzongen- heid van de celloklank. Het blokfluit ensemble van de heer P. J. Kunst onderscheidde zich in de werken van Johan Siegiamund Kussei" (1660— 1727. eenmaal leerling en vriend van Lully) en Heinz Lau, door zuiverheid, perfecte samenklank en ritmische precisie. Het B-orkest van Henk Briër, waaruit in de toekomst de le den voor diens Jeugdka meiorkest worden gerecruteerd. liet zich ver dienstelijk horen in de Suite in C gr. t. van Telemann en de Sinfonia no IV in C. gr. t. van Christian Ernst I Graaf, eertijds „hofmusicus" van i Stadhouder Willem V. In de eerste I compositie was men echter bepaald veel gelukkiger dan in de tweede, waarin nog teveel wankele momen- j ten en onzuiverheden geconstateerd moesten worden. Gezien de jeugdige leeftijd van de uitvoerenden was dit evenwel te vergeven. In het Andante in F. gr. t. voor dwarsfluit, hobo, kla rinet. cello en plano viel het sterk genuanceerde spel te waarderen. Een groot succes oogstten de vrou welijke zangleerlingen van mevrouw Stevens-Ridderhof met een vijftal I charmant, bijzonder beschaafd en le vendig gezongen Franse volksliedjes, met veel élan geaccompagneerd door de heer Louk Stevens. ATHENE iReuter» Alexandre* Panagoelis, veroordeeld wegens een poging premier Papadopoelos van Oriekenland te vermoorden, is uit de gevangenis ontsnapt, zo is giste ren officieel in Athene bekendge maakt. Op zijn hoofd ls een prijs van ruim 60.000 gulden gesteld. De vlucht uit de militaire gevan genis van Bojati bij Athene werd ontdekt toen om drie uur 's nachts de wacht werd afgelost. Mèt Pana goelis zijn vier bewakers verdwenen. Een wat compositie betreft weinig geslaagde Suite voor vier klarinetten van de trompettist Friedrich Haus- dörfer en een Bagatelle van C. Grundman, bewezen weer eens dat de blaasinstrumenten bij een groot deel van de jongeren sterk de voor keur genieten. Helaas moest het laatste nummer van het veelzijdige programma, het „Concerto di Camera" van Telemann vervallen, omdat op raadselachtige wijze een van de partijen plotseling was zoek geraakt Th. J. Hannema. DEN HAAG (GPD> Partijbe stuurders van de P. v.d. A. hebben gisteravond de geluidsband opge vraagd van de politieke uitzending van de P.v.d.A. op Hilversum 2 van 18.20 tot 18.30 uur. Tot hun verras- I sing hadden zij bij deze uitzending ervaren dat de introductie werd ge vormd door een geluidsmontage van één minuut waarin een aanval werd gedaan op mede-bestuurslid Laurens ten Cate. In kringen van het par tijbestuur werd gisteravond verno men, dat de samensteller van de uit- zending. Jan Nagel, ermee „over de I schreef was gegaan". Deze kwalificatie sloeg in eerste in stantie, zo werd verklaard, nog niet eens op het feit van de aanval op Ten Cate, die men „een speelse steek op Ten Cate's uitlatingen in Apeldoorn" noemde, maar het feit dat het voor de presentatieraad van de P. v. d. A. zou zijn verzwegen. bouwen van de Sowjet-Unie. Ze ma ken deel uit van een bant complex van oude tsarenpaleizen en nu als musea ingerichte kathedralen met vergulde en verzilverde uivormige koepels alsmede, bij wijze van con trast, een modern, in 1961 voltooid congrespaleis. De zuidelijke zijde van de Kremlmdriehoek loopt langs de rivier de Moskwa. de oostelijke langs het Rode Plein en de weste lij ij ke langs de Alexandertuinen. De Opperste Sowjet vergadert in een groot gebouw ten westen van de Kremlin-kathedralen aan de rivier dat van oudsher bekend staat als het Grote Kremlinpaleis. De vergader zalen van de ministerraad en van de communistische party bevnden rich evenals „de werkkamer van Lenin" ;n de gebouwen vlak achter de Kremlinmuur aan de zyde van het Rode Plein. Tot de bezienswaardigheden van het Kremlin behoort ook de klokke- toren van Iwan de Grote, die in 1600 werd gebouwd als een werkver schaffingsobject voor door honger eeteisterde armen. Aan de voet er van staat de 175 ton wegende tsare- klok. Deze grootste klok ter wereld heeft nooit gehangen en nooit ge luid. De Iwantoren is eeuwenlang het Verdacht van corruptie Twee Italiaanse generaals en 20 functio narissen van het ministerie van De fensie, die werkzaam zyn op het ter rein van raket-onderzoek, worden aan een verhoor onderworpen op verdenking van corruptie en het ont hullen van militaire geheimen, al dus is gisteren van justitiële zijde in Rome meegedeeld. hoogste bouwwerk van Moskou ge weest, maar Stalin overtrof hem la ter met zdjn bekende zeven suiker goedachtige wolkenkrabbers. De styi van die wolkenkrabbers is in middels achterhaald: Moskou telt tal van nieuwere bouwwerken die ook volgens Westerse begrippen modern zijn te noemen. Sterren Het Rode Plein met zyn Lenin - Mausoleum wordt behalve door Kremlinmuur en -torens ook be grensd door het historisch museum, het staatswarenhuis Goem (tegen over het Kremlin) en de beroemde St. Basiliuskathedraal met, haar vele verschillend versierde koepels. Moskou is behalve regerings- en pertyzetel ook met zyn zeseneen half miljoen inwoners een be langrijk centrum van handel, ver keer en industrie (textiel, machines, chemische produkten). Men vindt er diverse universiteiten, musea, biblio theken, theaters en gebouwen van andere instellingen op het gebied van kunsten en wetenschappen. By schemerdonker ziet men op vyf van de Kremlintorens rode ster ren. Deze hebben een spanwijdte van drie tot 3.75 meter, wegen niet minder dan anderhalve ton en kun nen draaien op de wind. Om de lichtbronnen van 3700 tot 5000 Watt te koelen zijn in de torens ventila toren aangebracht, die zorgen voor een doorlopende luchtstroom. Men kan zich voorstell :n dat. me nige deelnemer aan het communis tische congres straks naar die ster ren opkykt en zich afvraagt wat in de toekomst de politieke betekenis j van dat rood zal rijn. Het in 1961 tussen de histo rische gehouwen van het Krem lin gereedgekomen Congrespaleis. Op de achtergrond de Troitska- ja drieëenheids-toren van de Kremlinmuur MOSKOU (Reuter) In Moskou zyn gisteren zes Krim-Tartaren aan gehouden die op het Majakowski- plein demonstreerden tegen onder drukking van hun minderheidsgroep door de Russische autoriteiten, vyf minuten duurde de demonstratie van vier jonge mannen en twee meisjes toen de politie optrad en hun span doeken in beslag nam. De betogers verzetten zich en zy werden onder het roepen van leuzen naar een kleine ruimte by een ingang van een station van de ondergrondse ge voerd. Op een van de spandoeken werd vry lating van generaal-majoor Grigorenko geeist, leider van een groep intellectuelen in Moskou, die een maand geleden werd aangehou den na het by wonen van een proces tegen tien Tartaren in Tasjkent. De Tartaren werden in 1944 door Stalln uit de Krim gedeporteerd op beschuldiging van samenwerking met de Duitsers tydens de tweede wereldoorlog. In 1966 werden zy for meel ln ere hersteld, maar velen van hen zeggen dat hun belet wordt naar de Krim terug te keren en dat zy aan onderdrukking blootstaan. DEN HAAG (ANP) —De zes de legaties op de ministersconferentie in Den Haag van de Westeuropese Unie (De Zes plus Engeland) zijn het erover eens dat een eventuele Europese veiligheidsconferentie mo gelijk in 1970 gehouden kan wor den. Dit deelde de voorzitter van de conferentie, de Nederlandse minis ter van Buitenlandse Zaken mr. Luns. gisteren na afloop van de con ferentie mede. Het zou al gunstig zijn als die veiligheidsconferentie in de herfst van 1970 zou kunnen wor den gehouden, aldus minister Luns Een vroeger tijdstip acht de minis ter zeer twijfelachtg. De delegates zyn het erover eens dat de Verengde Staten als volledig gelykgerechtigde party moet kun nen deelnemen aan de conferentie. De conferentie moet ook zorgvuldig worden voorbereid en er moeten aanwyzigingen bestaan dat ze ten minste enig resultaat zal opleveren. Voorwaarden die vooruitlopen op het resultaat, mogen niet worden ge steld. Minister Luns zei dat de delegaties waren getroffen door de openheid van de verklaring van d'e Duitse mi nister van Buitenlandse Zaken, Brandt, die by zyn opmerkingen over zo'n veiligheidsconferentie Oost- Duitsland niet uitsloot. KOPENHAGEN (AFP) Kroon prinses Margrethe van Denemarken heeft de afgelopen nacht het leven geschonken aan een tweede zoon. zo heeft het hof in kopenhagen bekend gemaakt. Prinses Margrethe. oudste dochter van Koning Frederik en Koningin Ingrid, is getrouwd met Prins Hen- rik, de vroegere Franse graaf Henri de Laborde de Monpezat. Haar eer ste kind, Prins Frederik. werd op 26 mei van het vorige jaar geboren ADEN AU (AP) West-Duite land heeft gisteren op een militai re parade een nieuw type raket werper getoond. Er werden acht prototypes getoond van dit eerst on langs ontwikkelde wapen, dat 36 ra ketten over een afstand van 15 kilo meter kan lanceren. De werper bestaat uit twee batte ry en van ieder 18 lanceerbuizen met een middeliyn van 110 milimeter. Volgens het ministerie van Defensie zyn deze wapens, die de vernieti gingskracht van een kleine atoom bom hebben, het Duitse vervangings middel voor de ontbrekende kernwa pens. Het Westduitee parlement heeft de aanschaffing van meer dan 200 van deze wapens goedgekeurd. Ze zullen in 1971 in gebruik worden ge nomen. ADVERTENTIE Natuurlijk het is de gewoonste zaak van voeten u de hele dag moeten dragen Maar heeft u er wel eens bij stil gestaan wat een paar doodgewone mensen voeten hebben uit te staan? Het is dan ook geen wonder dat na enkele uren uw voeten soms al moe worden. En "warm En nog gaan transpireren ook. Geen fijn gevoel Met Azea Foot Fresh komen de za- K n de wereld dat uw ken heel anders te liggen. Gebrui- W ËAI liggen. kers en gebruiksters van deze milde spray lopen op frisse voeten door de lange dag. Na bad of douche hebben zij hun voeten verzorgd met Azea Foot Fresh. Ook geen geurtjes meer." Een fijn gevoel. BIJ DROGIST EN APOTHEKER ls partyleider Brezjnew met Arrestatie ln Indonesië Militaire autoriteiten in Masohi. een stad op de midden-Molukken, hebben de vi- cevoorzitter van 't wetgevend orgaan gearresteerd wegens communistische activiteit. De man. die volgens het uit Antara afkomstige bericht, de initia len J.S. draagt, vertegenwoordigde ln het wetgevend orgaan de protes tantse Parkindon-party. Arrestaties na luchtaanval Een voormalige officier van het Haitiaan- se leger, de 45-jarige kolonel Rene Leon, 1& te Miami in Florida in hechtenis genomen op verdenking van deelneming aan de luchtaanval, die woensdag jJ. op de Haitlaanse hoofdstad Port-au-Prince werd uit gevoerd. Ook twee Amerikanen zyn gearresteerd. Uitgewezen De Amerikaanse hoogleraar William Chalsma ls gis teren uit de Sowjet-Unie uitgewezen. Het Russische ministerie van Bui tenlandse Zaken heeft de Ame rikaanse ambassade in Moskou doen weten, dat Chalsma, die de Sla- 1 vische literatuur bestudeerde, betrek kingen onderhield met een Russische burger, die betrokken is by handel in verdovende middelen. byeenroepen van een commu nistische wereldconferentie de oude sfeer van Moskovitisoh gezag wil doen herleven, dan maakt het voorlopige resultaat wel een magere indruk. In de eerste plaats omdat slechts zeventig van de 88 commu nistische partyen in de gehele we reld aan het overleg deelne men: achttien boycotten de by een komst of houden zich afzydig. En tot die laatste groep behoren de par tyen van Rood-China. Noord-Korea Noord-Vietnam. Japan, Joego-Slavië Albanië en Nederland. Sterkei" nog: telt men Cuba mee dat slechte „waarnemers" zond dan zyn zes van de veertien party en. die hier of daar aan het bewind zyn, niet in Moskou aanwezig. Trouwens, die ze ventig, die dan wél ln Moskou arri veerden, zyn ook lang niet alle- men verwachten, dat zy biyk zullen geven van een eigen mening en niet klakkeloos de voorschriften van het Kremlin zullen aanvaarden. Dat tot laatst genoemde categorie ook de machtige Italiaanse party en de niet te verwaarlozen Roemenen behoren, zegt wel iets over de mogelyke op positie, waarmee het Kremlin gecon fronteerd zal worden. Maar, zal men vragen, is Moskou dan van plan werkeiyke strijdpunten aan de orde te stellen? Het antwoord moet be vestigend luiden. Zolang het gebrui kelijke afgeven op het „Amerikaan se imperialisme" aan de orde is, of de verkapt-antisemitische uit spraken over het Midden-Oosten, of het doordraven over het „revanchis- me" van Bonn, zal iedereen wel Ja het knikken. Maar het gaat er anders uitzien wanneer de Roemenen, zoals in februari 1968 in Boedapest, als „bondgenoten van het Zionisme" be stempeld worden (waarop ze toen al protesterend de zaal verlieten), of wanneer in verband met de in vasie in Tsjeoho-Slowakye de soevereiniteit van de afzonderlyke staten aan de orde komt, of wan neer gezinspeeld zou worden op een oorlog met de afvalligen ln Rood China. Op de conferentie in maart, eveneens in Moskou, wekte een groot deel van het toen ontworpen pro gramma reeds de woede op van de Italiaanse kameraden, die zich nia- drukkeiyk van bepaalde voorstellen distancieerden. En het zyn trou wens niet alleen de Italianen, die een opmerkeiyke zelfstandige hou ding aannemen, er liggen voor Brez jnew en zyn Kremlinistische mede standers nog andere harde noten in de conferentiescha alomdat ook de Belgische, Zwitserse. Spaanse, Brit sen en Australische communis ten niet van plan schynen te zUn de drankjes te slikken, die de Sow- jetrussische leiders hebben klaar staan. Het communisme kan zich im mers op den duur niet onttrekken aan een stygende behoefte om zelf standig te denken. En dat is voor dis van huisult autoritaire kringen een veel heviger schok dan voor de vrije wereld, waai" nu tyd tot tyd alleen een bepaalde groep zich los maakt van oude denkpatronen. Het is duidelijk, dat het Kremlin zich met deze wereldconferen tie voor een onaangenaam di lemma heeft geplaatst. Wanneer er werkelijk omstreden punten aan de or de komen zoals hierboven genoemd moet Brezjnew kiezen tussen een grote mate van toeschieteiykheid je gens de opstandige elementen óf het keihard doordrukken van het Sow- jetrussische standpunt. In het eerste geval betekent dit de onttroning van Moskou's leiderschap (wat te verge leken ls met een paus die zich het recht op het laatste woord laat ont nemen); in het tweede geval ligt de mogelijkheid van een ernstige breuk in de communistische wereldbewe ging voor het grijpen en valt zy uit een in een aantal nationale bewegin gen, die min of meer hun eigen gang zullen gaan. Nu moet hieraan dade- lyk worden toegevoegd, dat Moskou over een grote behendigheid beschikt om dit soort moeilijkheden te ont wijken, voornameiyk door het ge bruik van taalkundige foefjes. On schuldig - schynende documenten worden misbruikt door de geheim taal, waarin ze zyn vervat, van een dubbele bodem te voorzien. Na ver loop van tyd biykt dan de ware be doeling en zyn de ondertekenaars, vooral door de achteraf aangebrachte Interpretatie, kind van de rode reke ning. Zo werden de Tsjechen in au gustus 1968 in Bratislava slacht offer van een kleine tekstverande ring. toen het woord „soevereiniteit" werd vervangen door „onderlinge steun". Die „steun" ontpopte rich in de vorm van de beruchte invasie Nu zyn er onder de conferentiegan gers velen, die zich geen rad meer voor ogen laten draaien. Ze onder schrijven in wezen de uitspraak van de Joegoslavische rebel Djilas, dat het communisme dood is en dat er alleen nationale „communismen" be staan, waarvan het Sowjetrussische de andere zyn wil poogt op te leg gen, zo nodig militair en als dat niet gaat door de „kleine lettertjes" van plechtig -ondertekende documenten. Een conferentie als thans in Moskou byeen is. dient dus ln de eerste, tweede en derde plaats de zuiver-na- tionalistische belangen van de Sow jet-Unie, en of de heren maar wil len meewerken. Zeer onthullend was wat de Kremlinideoloog Soeslow kort geleden in het tydschrift „Proble men van vrede en communisme" schreef. Hy keerde zich scherp tegen de „ketteryen van nationalistisch iso lement, separatisme en provincialis me", die in stryd zijn met de uni versele leer van Lenin. Stilzwijgend ging hy ervan uit, dat de sleutel tot de juiste vertolking van dit univer sele leninisme alleen in het Kremlin te vinden is. En om dat te onder strepen zyn de „zeventig" thans in Moskou byeen. Wee degenen, die de onfeilbare uitspraken van de Krem lin-potentaten in twyfel durven trek ken. Rl. ZATERDAG Stadsgehoorzaal Autoshow fa. MaJ land 11 uur voorm. 10 uur nam. Jeugddorp Voorschoterweg Jeugd»,' letlek Zuidwest-Aktie g. 2 uur nam Oegstgeest (Het Witte Huis): Scható sociëteit Palamedes. 2-5.30 uur nam St. Leonardusparochiehuis <Haag*J 14). Afscheidsreceptie schoolhoofd J J. W. van Adrtchem 3-5 uur nam. j Tltus Brandsmalaan 150: StrnndlJ zing met dia's door Bouke Homma.j uur nam. Petrakerk (Surinamestr.) Intrede c Hortensius 7 uur nam. Pieterskerk Intrede ds C. H. Bijl 4 hervormd Jeugdpredikant 7 uur nan Zijlsingel 2: Bijeenkomst Volle vangeliezending, spreker G. D. Groo: veld, 10 uur voorm. Steenschuur 6 Kerk van Jezus Chrli tus van de heiligen der laatste dag< 11.30 uur voorm. Wassenaar (rest. Bijhorst)Her drive-in-dienst. 10.30 uur voorm. Rijnlandslyceum (Apolloln. 1, Oegi geest) Gem. voor oorspronkelijk chr tendom afd. Oegstgeest. Spreker evai N v. d. Brugge, 7.30 uur nam. Stadsgehoorzaal Autoshow fa. Mai land 10 uur voorm. 10 uur nam. Oude Rijn 3 Pinkstergemeente ds. Van Twillert. 3 uur nam. MAANDAG WSL-gebouw Sirene-lunch werj groep „Remontage". Sprekers prof.i Sikkel en dr. Van Urk over ..Abort* provocatus" 12.30 uur nam. Stadhuis Gemeenteraad 7.30 uur m middag. Kantine fa. Stokkermans Zuldwl Aktlef klaverjassen, 7.30 uur nam. Dinsdag Stadsgehoorzaal (foyer) Bljet, komst KVP-krlng, spr. minister-pre dent P. J. S. de Jong. 8 uur nam. Stadhuis (wachtkamer trouwzai Zitting Bouwfonds Ned. GemeentJ 7-8 uur nam. Jeugdhuis (Breestraat 19) Sprei uur Chr. Emigratiecentrale 7-8 m nam. Jeugddorp (Voorschoterweg) VollJ dansen Zuidwest Aktlef 7.30 uur n«i Zijlsingel 2 Volle Evangellezendln spr. J. P. H. Zijlstra 8 uur nam. LEIDSE BIOSCOPEN" Camera: „A bout de souffle", 18 Dag. 2.30. 7. 9.15, zond 7 en 9.30. Don! vrij. en zat. nachtvoorst.: „The naU runner", 18 Jr, 23.30 uur. Zond i woe: „Sjors van de rebellenclub 2.30 uur. Lldo: „De val van Rome", 14 j Dag. 2.30 en 8. Luxor: „Erotiek zonder masker", Jr. Dag. 2.30, 7. 9.15. Zond ook 4i Rex: „Onstuimige begeerten", 18 Dag. 2,30, 7. 9.15. Zond ook 4.< Vry en zat. nachtvoorst.„De pr voor een nacht", 18 Jr. 23.30 uur. Studio: „Secret ceremony", 18 Dag. 2.30, 7, 9.15. Zond. ook 4.45. Trianon: „De langste dag". 14 Dag 2 en 8. TENTOONSTELLINGEN Galerie Van der Vllst: Don V meire (marionetten), Lucas Gou zwaard (poppen), Paula Dletz (wai kleden), Guy van Hardengroek (ke: mlek), Ronnie Meerta (grafiek), dii dag t/m zaterdag 9-6 uur (t/m 14 ni). T Molenmuseum „De Valk" (Dage! van 10 uur voorm. tot 6 uur nam p dag 15 uur nam Maandags geelt Jeugdmuseum (Koppenhlnksteeg Tentoonstelling over ae natuur en i tlek uit grootmoederstyd. (ultsluiti zaterd. van 11-17 nm. en na vei Croneetelnkade 2). De wakenhal. l5 uur id au# voorn» gen 14 geschledo i. Dag. 104 Dag. 106 uur: Rijksmuseum van Oudheden (k pen burg 28): Werkd. 10 uur voorn) 5 uur nam.; zond. 1—6 uur nam Rljksmuseun voor olki (Steenstraat 1) dag. 106 u.: dags 1- uur nam. Ned.-Legermuseum: Geopend dag tot er. met vrijdag 9 uur 6 u. nam. zon. en feestdagen uur nam. Rijksmuseum voor de der natuurwetenschappen.Dag. uur zone* 1—4 uur Kunstzaal Heuff (Wassenaar) Ji Tongeren, schilderijen en tekenlï dagelijks (behalve zondag) 10-17 dinsdagavond van 8-10 uur (t/m.| juni). Buut 110 (Nieuwe Beestenmarkt IS Joe Prankhuyzen schilderijen en te» nlngen dagelijks (behalve maandagI dinsdag) 20-1 uur (t/m 24 Juni). Heempark Oegstgeesterweg (Kttti polder) Flora van eigen bodem, dè van 8 uur voorm. - 5 uur nam.; 1 mei t.e.m. oktober op zat. en zond,* uur nam. De Lakenhal Tentoonstelling Rij land Koning, schilderijen en tekent gen, dag. van 10 uur voorm.-5 uurnl 's Zondags van 1-5 uur nam (t.e.m Juli). AVOND- EN NACHTDIENST DER APOTHEKEN TE LEIDEN Geopend voor spoedeisende gei len: Apotheek Reijst, Steenstraat tel. 20136.. Apotheek R. van B« Smallenburg te Leiderdorp en theek Voorschoten zijn de gehele m geopend. De 0.:gstgeestse Apotheek ia zondag 8 juni gesloten van 8 voormiddag tot 12 uur nam. WEEKËINDEDIENST LEIDSE HUISARTSEN Tot zaterdagmorgen 10 uur raad) ge men de eigen hulsarts, daarna zondagnacht 12 uur uitsluitend spoedgevallen de dokterstelefoon baret Salvo, o.l.v." Inge Tleln „Psst". Kon. Schouwburg. 20.15 uur: H«è se Comedie: „Een vlo ln 't oor" f Georges Feydeon. Theater ln de Steeg, 21.00 uur: I Jof MAANDAG Ned. Congresgebow. 20.15 uur: W Kamerorkest o.l.v. Szymon GoldbeiJ DINSDAG Kon. conservatorium voor muC' 21.00 uur: experimenteel concert. DONDERDAG Paviljoentheater, 20.15 uur: oab« .Harlekijn" van Herman van Vee4

Leidsch Dagblad | 1969 | | pagina 2