Feijenoord mikt op dubbel succes Gimondi verslagen in slotfase door Zilioli Cees Nater zeilde zijn mast overboord UVS 2 kampioen na zege op Roodenbnrg 2 Halve finales KNVB-beker Aantrekkelijk Half miljoen in Engelse Derby voor nieuweling Data Europese bekertoernooien Harde wind op Zuiderzeeregatta Te scherpe start CHRIS CRACK - sportstrip door Dick Bruynestein DONDERDAG 5 JUNI 1969 PAGINA IS LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD - SPORT LEIDSCH DAGBLAD - SPORT LEIDSCH DAGBLAD - SPORT LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD ROTTERDAM (GPD) Dat het Feijenoord ernst is met de „doublé" bleek gisteravond overduidelijk in de Rotterdamse kuip, waar zich een toch voortreffelijk verwerend DWS naar een 31 nederlaag werd gespeeld. Het was jammer dat de strijd in feite al in de 9de minuut werd beslist, toen Geels zijn tweede doelpunt scoorde en Feije noord een comfortabele voorsprong van 20 verkreeg op de in de beginfase weifelend optredende Amsterdammers. in Tilburg als een paal boven wa ter. En Feyenoord is immers al in geschreven voor de Europa Cup voor landskampioenen Tot 12 minuten voor tyd stond Sparta met één been in die Euro pa Cup. Toen maakte doelman Jan van Beveren met de bal in handen te veel passen. Prompt greep scheids rechter Boosten in. Een indirecte vrije trap volgde, waaruit een scrim mage voor het Sparta-doel ontstond. In die hevige doelworsteling kreeg Hans Eykenbroek de bal verkeerd op het hoofd. Tot grote ontsteltenis van Van Beveren kopte de Spartaanse aanvoerder in eigen doel: 11. Die gelijkmaker was overigens ver- Even leek het erop dat Feijenoord het verder wel geloofde. Maar toen DWS zich had hersteld na die fatale eerste tien minuten en tot tegen acties overging, moesten de Rotter dammers zich doorlopend ten volle geven. Wederzijdse missers waren wel aanleiding tot een aantal „ach's" en „oh's", maar door de vloeiende combinaties met scherpe voorzetten bleef de strijd aantrekkelijk. DWS- doelman Jongbloed kreeg volop ge legenheid zich te revancheren voor zijn fout in de 4de minuut, toen hij geen vin had veroerd bij de kogel van Geels van ruim 30 meter af stand. Moulyn, al in de eerste helft op vallend actief, Kessler zal moe ten toegeven dat de vergelijking tus sen Mouiijn en Rensenbrink in het voordeel van de Rotterdammer uit valt kreeg in de 49ste minuut een open doekje. Op weergaloze wijze sneed hij door de Amsterdamse verdediging en bood Wery de bal op een presenteerblaadje aan. Ditmaal faalde deze niet en dat betekende 3-0. Boeiend Nog gaf DWS zich niet gewonnen. Al in de volgende minuut moest Treytel die zich de plaats onder de lat volkomen waardig toonde redding brengen bij een enorme in zet van Jos Dijkstra. Vlak daarop lagen twee Feijenoorders in het doel van DWS, maai- de bal werd wegge werkt. Nog geruime tijd bleef de boeiende strijd snel heen en weer gaan, waarbij DWS tDt een vorm groeide, die het slechts enke le keren toonde in de nu (bijna) afgelopen competitie. Er kwam verder nog een vrije schop van Moulün, die Jongbloed met de vuist retourneerde, een goe de safe van Treytel toen Piet v. d. Berg inkogelde, een schot van We ry uit vrije positie tegen de paal, een gestopt schot van de oud-Feije- noorder v. d. Vall, voordat in de 69ste minuut Dijkstra uit een voor zet van Rensenbrink met een kop stoot de achterstand tot 3—1 terug bracht. Het gaf de Amsterdammers nog enige hoop op een beter resultaat Inderdaad waren de acties van de gasten niet ongevaarlijk. Feije noord kreeg nog kansen, maar deze sloegen geen bres meer in de DWS- verdediging, die zich na het zwakke begin ook knap had hersteld. Aldus eindigde het kwalitatief ac ceptabele duel in de bij de 69ste mi nuut bereikte 3—1 score. Er waren 26,000 toeschouwers. Sparta - PSV Sparta en PSV beseften het beide drommels goed. Een overwinning in de halve finale zou meteen een plaats in de Europa Cup voor bekerwin naars betekenen. Want dgit Feije noord DWS zou verslaan stond ook De profwielrenner Leo Duyn- dam (21) is gisteren in Den Haag in het huwelijk getreden met de Frangaise Veronigue Jaudin (20). diend. Want nadat Walbeek na een pass van Klijnjan in de 9de minuut Sparta verrassendde leiding had gegeven, werd PSV heer en meester van het doorweekte veld. Maar al deden Schmidt Hansen en Radovic nog zulk knap werk, bij Sparta verdedigden Ter Horst, Ey kenbroek en Peys uiterst bekwaam. Tot 12 minuten voor tijd, toen de duizenden Eindhovense supporters konden juichen. Verlengen, na 90 minuten boelend cup-voetbal. Dat gebeurde in een steeds dichter wordende duisternis. Op het laatst leek het zelfs onver antwoordelijk om door te spelen. Bei de clubs protesteerde, maar scheids rechter Boosten verklaarde dat hij alles nog goed kon zien en liet ver der spelen. Gelukkig viel er geen be slissende treffer. Zowel PSV als Sparta verdiende gisteravond niet te verliezen. Daarvoor hadden beide teams een te goede wedstrijd ge speeld. De tweede wedstrijd tus sen beide teams wordt zondag ge speeld. Beslissingsduel in Katwijk KATWIJK UVS 2 behaalde gis- i werden steeds harder en balanceer - teravond op het Katwijkse sportpark Nieuw Zuid dankzij' een 20 over winning op Roodenburg 2 het kam pioenschap van de reserve tweede klasse. Het was het tweede beslis singsduel tussen beide teams, die zondag in Wassenaar niet verder dan een doelpuntloos gelijkspel kwa men. Maar gisteravond werd er dan wel gescoord. Na ongeveer een kwartier in de eerste helft werkte de Roodenburg-defensie de bal onvol doende weg. Het leer sprong voor de voeten van rechtsbuiten Jan Verver, die laag inschoot (1—0). Overigens een doelpunt dat niet onhoudbaar leek. UVS zette na deze treffer het offensief, dat het vanaf het eerste fluitsignaal had ontketend, voort. Gesteund door een stevige rugwind belaagden de blauwwitten het doel van keeper Rhijnsburger. Linkshalf Hans Neuteboom kreeg een uitste kende kans de stand naar 20 te schieten, maar hij faalde. De laatste twintig minuten van de eerste helft ontworstelde Roodenburg, dat zeer nerveus van start was gegaan, zich aan de greep van de kikkerpolder- bewoners. De blauwzwarten kwamen gevaarlijk in de aanval en voor het in grote getale opgekomen Leidse publiek viel er nu van een spannen de. op behoorlijk niveau staande wedstrijd te genieten. Roodenburg- linksbuiten Schoonderwoerd de Be- zemer liet voor de thee nog twee uit stekende scoringskansen ongebruikt. Na de hervatting drukte Roodenburg UVS in de verdediging. Op talloze manieren probeerden de blauwzwar ten doelman Boudewiin Willemse te verschalken, maar die gaf geen krimp. Geïrriteerd In deze fase van de strijd ging scheidsrechter De Kok zijn stempel op de wedstrijd drukken. De spelers raakten door zijn merkwaardige be slissingen zo geïrriteerd dat de stemming in het veld zienderogen verslechterde. De duels om de bal den vaak op het randje van onspor- tiviteit. Na één van die duels maak te Roodenburg-linksbuiten Schoon derwoerd de Bezemer zodanige aan merkingen op de leiding dat scheids rechter De Kok het nodig vond hem voortijdig naar de kleedkamer te sturen. Dat gebeurde twaalf minu ten voor het einde van de wedstrijd. Na dit incident was de strijd eigen lijk wel gestreden. Roodenburg gaf zich weliswaar nog niet gewonnen, vooral middenveldspeler Henny Roodenburg bleef onvermoeibaar doorgaan, maar de numerieke meer derheid van UVS-spelers was door slaggevend. Ton van Dinten maakte vlak voor het einde na een snelle uit val nog een tweede UVS-doelpunt. Walbeek (Sparta) scoort hier het eerste doelpunt voor zijn ploeg in de strijd tegen PSV. Blatter (links) komt net te laat om hem de voet dwars te zetten. EPSOM (ANP) De jonge En gelse jockey Ernie Johnson, een nieuweling in Epsom, heeft gisteren de Engelse hengst Blakeney in de 190ste Derby naar de overwinning gebracht. Blakeney finishte In de 2400 meter langt rer. met een lengte voorsprong op Shoemaker, gereden door B. Taylor en het Franse paard Prince Regent onder jockey Deforge, Lang heeft Moon Mountain, gere den door de Fransman Yves Saint- Martin, het uit 26 paarden bestaande veld aangevoerd, maar in de eind fase moest hij zijn leidende positie prijsgeven. Ribofilio, met 72 favo riet en gereden door sterjockey Les ter Piggott, kon geen rol van bete kenis spelen en eindigde in het ge slagen veld. De overwinning van de 21-jarige Ernie Johnson met de 15/2 genoteerd staande Blakeney betekende voor do eigenaar-trainer van het paard, Ar thur Budgett, een winsom van 63.108 pond sterling (542.728 gulden). De prijzen voor de tweede en derde aankomende waren resp. 18.698 pond (117.802 gulden) en 2.635 pond <22.661 gulden). BURGENSTOCK (ANP. De Europese Voetbalunie (UEFA) heeft in het Zwitserse Burgenstock beslo ten alle data voor de Europese beker toernooien in het seizoen 1969/'70 vast te stellen. Op de vergadering, waaraan alle 33 bij de UEFA aan gesloten landen deelnamen, werd ook besloten 'n Europese competitie voor landenploegen bestaande uit spelers tot 23 jaar in te stellen. De competi tie zal elke twee jaar worden gehou den. De jeugdteams zullen op'dezelf de dag spelen als waarop de A-elf tallen hun wedstrijden voor het Eu ropees of wereldkampioenschap spe len. Een voorstel de leeftijd tot 21 jaar te verlagen, werd afgewezen. De data van de Europese toernooi en voor landskampioenen en beker winnaars in 1969/'70 zijn: Eerste ronde: 17 september en 1 oktober 1969; achtste finales: 12 en 26 november 1969; kwartfinales: 4 en 18 maart 1970; halve finales 1 en 15 april 1970; finales Europese beker landskampioenen 6 mei 1970; finale Europese beker bekerwinnaars 29 april 1970. FOLGARIA (ANP) De twintig ste etappe van de Ronde van Italië leek gisteren een verrassende zege te zullen opleveren voor de als „sprinter" bekend staande Michèle Dancelli. Ongeveer 25 km voor het einde bereikte hy de top van de laatste col met een voorsprong van 2 minuten 20 seconden op zijn land genoten Gimondi, Zilioli en Miche- lotto. In de aanloop naar de op een steile helling gelegen finish kreeg Dancelli echter een zware inzinking en zag zich behalve door de reeds genoemde renners ook nog gepas seerd door Maggioni. Taccone en Schiavon. Zilioli wist in de laatste meters de leider in het algemeen klassement. Gimondi. nog op enige seconden te rijden en won daarmee de rit. Dancelli eindigde op btfna vier minuten als zevende. De uitslag van de twintigste etap pe (San Pellegrino-Folgariais: 1 Zilioli. 248 km in 8 uur 44 min. 38 sec., 2. Gimondi op 3 sec., 3, Miche- lotto op 1.48. 4 Maggioni op 3.08. 5 Taccone z.t., 6. Schiavon op 3.10. Het algemeen klassement ziet er na de twintigste etappe als volgt uit: 1. Gimondi 91 uur 00 min. 42 sec., op 2.10: 2. Zilioli. op 5.10: 3. Miche- lotto, op 5.59: 4. Schiavon, op 8.42: 5. Colombo, op 9.22: 6. Bitossi. Zesde zege Jo Vrancken zorgde woensdag voor de zesde Nederlandse etappe overwinning in de Ronde van Groot- Brittannië. Hy maakte deel uit van een kopgroep van zes man, die 90 ki- der veel problemen de wedstrijd uit. De grote verliezer was R. Mulder Opnieuw zeilde deze oud-Valkenzei ler 'n uitstekende race en kwam als eerste binnen, maar werd door het j Reus .wedstrijdcomité uitgesloten omdat hy te vroeg was gestart. De overwin ning ging nu naai- Bier, die even eens te voreg te startlijn passeerde, maar tijdig terugkeerde, waardoor MEDEMBLIK (ANP) De deelnemers aan de open Neder landse zeilkampioenschappen, de Zuiderzeeregatta, zijn gis teren bijzonder zwaar op de proef gesteld. Een harde wind, die later op de dag nog sterk aanwakkerde en bovendien nog al wat uitschieters vertoonde, zorgde in alle drie de Olympi sche klassen voor veel averij. In de Finnjollen, die als eerste van start gingen, zeilden favoriet Hans van Eist en Solokam pioen Cees Nater beiden hun mast overboord. Brandt, een van de kanshebbers, startte zo scherp, dat hij te vroeg over de lijn ging en moest opnieuw beginnen; een manoeuvre die veei tijd kostte. Brandt bracht het hier door ndet verder dan een zevende plaats. De overwinning ging naar de Rotterdamse leraar in de licha melijke opvoeding Tiemen Vries, die door zijn eerste plaats nu de leiding heeft in het algemeen klassement, vóór Keizer. Het aantal FD's dat wegens het wegvallen van enkele prominenten, zoals Verhagen, toch al drastisch is teruggebracht, bedroeg slechts vier schepen. Van dit kwartet was Frea Imhoff de enige die overeind bleef De wind was ook hier de grote spelbreker. Eekels waagde zijn spul len er niet aan en ging het water niet op; Snijders sloeg om en moest samen met zyn fokkemaat van zyn boot worden gehaald. Zyn boot spoelde later op de dag onder Me- demblik aan. Imhoff heeft nu de leiding in het algemeen klassement met grote voorsprong op Heike Blok Grote verliezer In de Olympische Drakenklasse, I die onder bijna alle omstandigheden j rustig het water op kan, zeilde Klom de mast van zyn Eska in drie stukken en moest de strijd staken. De overige deelnemers zeilden zon- zijn tweede plaats achter Mulder als eerste werd genoteerd. De uitslagen zijn: Finnjollen: 1. Vries. 2. Breur, 3 Keijzer, 4 .Douze. 5. In der Mauer. Algemeen klassement na vier races 1. Vries 26 p.; 2. Keijzer 41.4 p.; 3. Breur 43 p.; 4. Brandt 47,7 p.; 5 Vissöher 51 p. Flying Dutchman: 1. Imhoff. Ove rige boten omgeslagen of met averij teruggekeerd. Algemeen klassement na drie races: 1. Imhoff 3 p.; 2 Blok 22 p.; 3. Eekels 23.7 p 4. De ,7 p.; 5. Verhagen 31 p. Draken: 1. Bier. 2 Bol, 3. Poppe. 4. French, 5. Warners. Algemeen klassement na drie races: 1. Bier 15,7 p.; 2. French 16,7 p.; 3 Mulder 20 p.; 4. Warners 21 p.; 5. Bol 26,4p. lometer voor de finish uit het pelo ton wegsprong. De vluchters konden een voorsprong nemen van ruim vijf minuten, aangezien geen van hen een bedreiging vormde voor de lei der in het algemeen klassement. Fe- dor den Hertog. Deze begon overigens enige kilo meters voor het einde zelf een solo en voegde nog eens 24 seconden toe aan het reeds aanzienlijke tijds verschil tussen hem en zijn naaste belagers. Ver voor hem toonde Jas Vrancken zich in de sprint van de kopgroep de snelste. Uitslag van de twaalfde etappe: 1. Vrancken (Ned.) 174 km in 5 uur 18 min. 30 sec., 2. Matusiak (Polen), 3. Horton (Engeland), allen in de zelfde tijd als Vrancken. Het alg. klassement ziet er na de 12de etappe als volgt uit: 1. Den Hertog 48 uur 42 min. 03 sec., op 12.39: 2. Oosterhof, op 12.48: 3. Buck ley (Engeland). Oostenrijk De vyfde etappe van de ron de van Oostenrijk is gisteren ge wonnen door de Belg Berckmans. Hy legde de afstand van Innsbruck naar St. Johann af in een tijd van 5 uur 11 min en 36 sec. Tweede en derde werden resp. de Oostenrijker Kretz en de Belg Bruyere in dezelf de tijd als de winnaar. Mathys de Koning behoudt de leiderstrui. De uitslag van de vijfde rit, Inns bruck Sank Johenn (186 km), luidt: 1. Berckmans (Belg.) 5.11.36, Tsjecho - S niet in Praag tegen Zuid-Afrika PRAAG (ANP) Het Tsjechische tennisteam zal zijn wedstrijd in het toernooi om de Davis-beker tegen Zuid-Afrika volgende week niet. in Praag mogen spelen. Deze beslissing werd genomen door het ministerie van sport en lichamelijke opvoeding. Reeds eerder hadden de leiders van de overkoepelende Tsjechische sportbond om politieke redenen be zwaren gemaakt tegen de wedstrijc tussen Tsjecho-Slowakije en Zuid- Afrika. Als uitwijk wordt de moge lijkheid onder ogen gezien de wed strijd op „neutraal" terrein te spe len. Deze gedachte is hartstochte lijk gesteund door de leden van het. Tsjechische team: Kodes, Kukal en Holecek. Het drietal had de natio nale Tsjechische sportbond er in een open brief, gepubliceerd in talrijke dagbladen, op gewezen, dat juist de Zuidafrikaanse tennisbond zowei blanke als gekleurde sportlieden als lid accepteert. Hongarije en Polen hadden al vooi hun wedstrijd, de winnaar hiervan had in de vorige ronde Zuid-Afrika moeten ontmoeten, bekend gemaakt onder geen voorwaarde tegen de Zuidafrikanen te willen spelen. ITALO ZILIOLI 2. Kretz (Oost.) zt, 3. Op 8 seconden Bruyere ('Belg.). 5. Prinsen (Ned.) zt, 6. Zoetemelk (Ned.). Het algemeeen klassement na vijf ritten: 1. De Koning 23.13.36. 2. op 1.35 Stednmayr (Oost), 3. op 2 49 Schattelbauer (Oost), 6. op 5.19 Zoe temelk, 10. op 8.57 Prinsen, 17. op 17.27 jansen. Het bergklassement: 1. Zoetemelk, 48 punten, 2. Prinsen 44 punten. Bloemen en wraak voor Benjamins UTRECHT (ANP) Henk Ben jamins heeft revanche genomen. Met i een magistrale solo won hij gister- middag onbedreigd de Ronde van Midden-Nederland, 'n klassieke weg wedstrijd voor amateurs over 180 I km, met start en finish in Utrecht. De man uit Hollandscheveld, die in de laatste etappe van Olympia's Toer zo'n grote teleurstelling moest ver werken, demarreerde zeventien kilo meter voor de finish op onweer staanbare wijze. Kort daarvoor had j hy met zestien medevluchters een kopgroep met o.a. Leg er se en West- rus ingelopen. De laatsten hadden niet de kracht om Benjamins te vol gen zodat deze met twaalf seconden voorsprong alleen aan de eindstreep j arriveerde. De uitslag is: 1. Henk Benjamins (Hollandscheveld) 180 km in 4 uur 19 min. 07 sec. op 12 sec: 2. Cor Leu- nis (Amsterdam), 3. Henk Nieuw- kamp (Borne), 4. Wim Neeskens iBorne), 5. Jan Aling (Buinerveen), 6 Ben Janbroers (Amsterdam), 7. Kees Koeken (Achtmaal), 8. Wim Luppers (Purmerend), 9. John Mey er (Utrecht), 10. Pete Edwards (En geland).

Leidsch Dagblad | 1969 | | pagina 13