Crisis in verhouding van Madrid en Vaticaan OOK HOESAK MET RUG TEGEN MUUR Communistische broederschap moet tweedracht weer lijmen VENUS Derde vredespoging van Abie Nathan A Door protesten Basken Weer Russische generaal overleden £iP Conservatieven krijgen in Strougal tweede man Tass: onlusten in Binnen-Mongolië WERELDCONFERENTIE BUIGT ZICH OVER EIGEN PROBLEMEN PEKING EIGEN KAMP fl LEIDSE AGENDA PAGINA 2 LEIDSCH DAGBLAD WOENSDAG 4 JUNI 1969 CVan onze correspondent) BILBAO (GPD) In de toch *1 gespannen verhouding tussen het Vaticaan en het Spaanse regime we gens wederzijdse eisen over de ver nieuwing van het vijftien jaar oude concordaat, ontstond gisteren op nieuw een crisis door gebeurtenissen in het Baskenland. De bisschop van Santander, die kortgeleden door het Vaticaan tot apostolisch administrateur van Bil bao werd benoemd, is wederom in conflict gekomen met de politieke en militaire autoriteiten in zijn bisdom men. Monseigneur Cirarda maakte na melijk in een scherp gestelde nota bekend, dat een speciale militaire rechtbank van Bilbao, belast met hierteSen fel geprotesteerd, de processen tegen ondergrondse op positieleiders in het Baskenland, te gen zijn protesten in vijf van zijn priesters hadden aangehouden en daarvoor eveneens zonder zijn toe stemming een kerkelijk gebouw had den betreden. Beide acties zijn in strijd met de geest van het concordaat, hoewel naar de letter van deze overeen komst de Spaanse autoriteiten in ge val van ..urgente noodzaak" de besluiten van de bisschoppen in de wind kunnen slaan. Het wordt echter algemeen betwijfeld of het Vaticaan het er mee eens zal zijn dat het onderhavige geval een „ur gente noodzaak' inhield. Mgr. Cirarda liet zich hierover niet uit en stelde alleen vast dat de militaire rechters tot deze slotsom waren gekomen, on danks zijn aanwijzing in tegenover gestelde zin. De misdaad, die de vijf priesters volgens de militaire rech ters hadden begaan en die leidden tot hun besluit om de geestelijken te doen aanhouden was „illegale propa ganda". Mgr. Cirarda. die begin mei reeds in een herderlijke brief openlijk had geprotesteerd tegen „het gebruik van geweld door de overheid om ver dachten te laten bekennen" ofwel te gen folteringen van arrestanten, gaf geen gehoor aan de eisen van de vijf priesters. Hij bezocht hen zelfs persoonlijk om hun te bevelen hun hongerstaking te beëindigen, doch kon hen niet overreden. Niettemin weigerde hij de hulp van de politie ln te roepen. Nu de politie, nadat de hongersta king van de priesters reeds 81 uren had geduurd, het kantoor van het bisdom binnenging om de geestelij ken te arresteren overeenkomstig een aanhoudingsbevel van de spe ciale militaire rechtbank, heeft hij Aange zien hij in voorgaande soortgelijke gevallen volledig ondersteund werd door de pauselijke nuntius en door het Vaticaan. is het hoogstwaar schijnlijk dat uit dit geval een nieuw conflict tussen de Heilige Stoel en Madrid zal groeien. Zitstaking Hongerstaking De vijf priesters hadden zich ver leden week vrijdag ln een kantoor van het bisdom opgesloten en aan gekondigd dat zij ln hongerstaking zouden gaan om aandacht te vesti gen op hun protesten. Gelijktijdig verspreidden zij in de vorm van pamfletten deze protesten die zy ook per brief hadden doen toeko men aan de Spaanse minister van Justitie, het Rode Kruis en secre taris-generaal öe Thant van de Ver enigde Naties. Zij verklaarden dat de speciale militaire rechtbank en de politie in het Baskenland de mensenrechten met de voeten treden bij hun raz zia's tegen de Baskische seperatis- ten. Zij voegden hieraan toe dat zij als geestelijken zich verplicht voel den daar tegen hun stem te laten ho ren. Ook eisten zij van mgr. Cirar da een duidelijke veroordeling van deze gang van zaken. jlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillllllllllllllll Dit is overigens niet het enige voorbeeld van acties van geestelij ken en gelovigen om hun bisschop pen te forceren om openlijk het op treden van het regime tegen de op positie te veroordelen. Verleden week zaterdag vond er in de kathe draal van Madrid een zitstaking plaats van een aantal vrouwen fa milieleden van politieke gevangenen. Zij eisten door de aartsbisschop ont vangen te worden om hem hun pro test te overhandigen tegen de behan deling die hun familieleden onder gaan. De aartsbisschop van Barcelona daarentegen stemde er gisteren wel in toe om gedurende een uur te spre ken met drie vrouwen, die een groep van veertig vertegenwoordigden, die zich met enkele kinderen bij het aartsbisschoppelijk paleis hadden aangekondigd. Ook in dit geval ging het om echtgenotes en moeders van politieke gevangenen die de tussen komst van hun bisschop vroegen om een betere behandeling van hun fa milieleden in de gevangenis te be werkstelligen. MOSKOU (Reuter) De Russi sche generaal-majoor Miohail A Bogdanow, die in de Spaanse bur geroorlog aan de zijde van de com munisten heeft gevochten en tegen de Japanners in Mandsjoerije overle- 70-jarige leeftijd in Letland overle den. Hij was in 1959 gepensioneerd. TEL AVIV Abie Nathan, de Abie Nathan heeft tot dusver al- Israëlische niloot. die op eigen hout- j leen met zijn Biafra-actie succes ge- je vrede wil maken in het Mi.'Men- had. Het fonds, dat hy wilde stich- Oosten, is gisteren van Parys naar ten voor een gemengd Arabisch-Is- Cairo gevlogen waar hij zal trach- raëlische school, bleef een hersen ten een gesprek te hebben met de schim. Hij werd door paus Paulus ln Egyptische autoriteiten. Hij vloog audiëntie ontvangen, maar al zijn niet zelf maar was passagier aan pogingen om Kosigln, Johnson en boord van een Japans lijnvliegtuig. Oe-Thant te spreken te krijgen, Het betreft hier de derde poging faalden. van de 43-jarige Israëliër, die Ook Nathans gezinsleven was niet eigenaar is van een eethuis in bijster gelukkig Hij ls gescheiden en Tel Aviv met 19 man personeel, om te proberen iets in Egypte te berei ken. I Hoe weinig praktisch nut de Is- [raëliërs van de doe-het-zelf politiek van de vroegere oorlogsvlieger ook verwachten, iedereen geeft grif toe, dat het deze 43-jarige nog altijd niet aan durf ontbreekt. Men schudt be zorgd het hoofd over wat algemeen als een onverantwoordelijk spel met de dood wordt beoordeeld, maar de bewondering voor de man, die zijn eigen belangen voor die vhn zijn land opoffert, of althans in de waagschaal stelt, is algemeen. Ab'° Nathan is geen vreemde in Egypte, ook al heeft hij het daar tot nu toe niet ver gebracht. Twee keer vloog hij naar Port Said, de eerste keer van een klein vliegveldje ln de buurt van Tel Aviv. de twee de keer van Nicosia uit. Een tiveedeksbus is gister avond op een bewaakte spoor wegovergang in de Duitse stad Krefeld-Forstwald in de flank gegrepen door de sneltrein Mön- chengladbach-Dortmund, die op dat ogenblik een snelheid van 100 km had. De bus werd door midden gereden, het achterste deel werd. tegen een seinwach- tershuis verpletterd, het voorste deel werd honderd meter meege sleurd. Zeven personen werden bij dit ongeluk gedood. Rellen in India In Indore. cen traal India, is het gisteren opnieuw tot ongeregeldheden gekomen, nadai PRAAG (Reuter. AP) De tegenstellingen in de Tsjecho- slowaakse partijleiding hebben zich gedurende de afgelopen vergadering van het Tsjechoslowaakse centrale partijcomité maandag na een worstelwedstrijd j toegespitst. De nieuwe partijleider Hoesak is door de benoe- moslems slaags waren geraakt met r t mmg van de conservatief Strougal in een nieuwe partijfunctie die van plaatsvervangend partijleider met. de rug tegen de muur gezet en min of meer gedwongen hard op te treden te gen de resten van het voormalige politieke kader die de eerste stormen hadden doorstaan. anderen. Gisteren zijn bij de gevech ten twee personen aan steekwonden overleden. Voor Indore en omgeving is een uitgaansverbod van 24 uur in gesteld. Meer dan honderd personen zijn gearresteerd. In Praag' verwacht men na de machtsstrijd tussen Hoesak en Strougal die een overwinning voor de laatste ls geworden nieuwe en ingrijpender zuiveringen. Tekenend Strougals ingrijpende anti-libera le zuiveringen in de Tsjechische pers en in het regionale partijappa raat vormen al enige tijd een doorn ln het oog van partijleider Hoesak. voor de uitermate kwetsbare positie Het blijft de vraag gezien de MOSKOU AFP persbureau Tass maakt melding vam bloedige onlusten, die zich in Bin nen-Mongolië, een autonome provin- viincie van China, zouden hebben voorgedaan. „Krachten die de poli tiek van Mao vijandig gezind zijn" hadden zich verzet tegen de vorming van revolutionaire comité's, die zich achter de Chinese partijleider Mao stellen. die ook Hoesak ten opzichte van de conservatieven heeft gekregen, zijn de berichten dat hij zich niet tegen Het Russische j de benoeming van Strougal heeft WOENSDAG. Kon. Schouwburg 20.15 uur: Haagse Comedle: „Veertig karaat" van Baril- let en Grédy. DONDERDAG Kon. chouwburg 20.15 uur: Haagse Comedie: „De humorist" van John Osborne. verzet maar hem de leiding van de Tsjechische onderafdeling van de communistische partij wilde ontne men. MOSKOU (AFP) De Akademie van Wetenschappen in de Sowjet- Unie heeft volgens het Russische persbureau Tass bekendgemaakt, dat uit metingen van de Russische ruimtesondes Venera V en VI, die op 16 en 17 mei op Venus zijn geland, blykt, dat de atmosfeer van de pla neet Venus voor 93 a 97,5 uit kool zuur bestaat, voor 2 5,5 uit stik stof en niet-reagerend gas en voor niet meer dan 0,45 uit zuurstof. Op een hoogte van 30 km bevat de at mosfeer waterdamp in de hoeveel heid van 4 11 milligram op een li ter. Venera-V begon met, het verrich ten van metingen op 36 km en Ve- nera-VI op 38 km hoogte. verhoudingen in het centrale comité en de machtige positie van Strougal of Hoesak zich er op de duur aan kan onttrekken. Hoesak heeft trouwens niet al leen concessies moeten doen tijdens de afgelopen zitting van het centra le comité. Hij kreeg ook enkele nieu we bevoegdheden toegemeten. Be halve voor politieke en organisatori sche werkzaamheden is hy voortaan ook verantwoordelijk voor de defen sie- en staatsveiligheidspolitiek. Intussen verdwijnen er steeds meer progressieven van hoge partyposten. Weliswaar zijn de zui veringen niet zo uigebreid als velen verwacht hadden maar zy zijn veel betekenend voor de totale greep die de partij weer op het leven in het land weet te krijgen. Gisteren werd het afteden bekend gemaakt van Doebtsek-aanhan- ger Simon als hoofd van het invloed rijke partijcomité van Praag. Simon behoorde tot de party leiders die na de Invasie augustus vorig jaar weg gevoerd werden naar Moskou. Hij organiseerde later een door de Rus sen verboden geheim partijcongres in een fabriek in Praag. BOHUMIL SIMON nu ook naar de achtergrond Oorlog IHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII^ (Van onze correspondent in Moskou) MOSKOU (GPD) Morgen begint in Moskou de topconferentie van de internationale communistische beweging. Officieel heet het dat de vergadering zich zal buigen over de problemen, die de strijd tegen het ka pitalisme met zich meebrengt, over de rol en de hou ding van het internationale communisme in de wereld, en over de versterking van de eenheid van anti-impe rialistische krachten. De zittingen zullen plaatsvinden in de zaal „Saint George" van het Kremlin, van oudsher de plaats voor het vlagvertoon van de Sowjet-Unie. Aan de topconfe rentie zullen vertegenwoordigers van 74 communistische partijen deelnemen (op een wereldtotaal van negentig). Dit internationale forum moet de wereld overtuigen van de eenheid en solidariteit van het communistische kamp. In tegenstelling tot de laatstgehouden communisti sche topconferentie november 1960 zullen er dit maal enige stoelen leeg blijven rond de tafel van de communistische broederschap. De Chinese communis tische partij zal er niet zijn, haar trouwe Europese vazal Albanië ook niet. Verder blijven de stoelen leeg die zijn gereserveerd voor de communisten van Japan, Noord-Korea, Noord-Vietnam en Joego-Slavië. Een andere belangrijke communistische partij, die van Cuba, heeft op het allerlaatste moment besloten als „waarnemer" bij het congres aanwezig te zullen zijn. Het zou overigens voorbarig zijn uit de aanwezig heid van de Cubanen de conclusie te trekken, dat Cas tro's communisten zich thans weer achter het vaandel van het Kremlin zullen scharen. Integendeel zelfs: het heeft er meer van weg dat de Cubanen met hun positie van waarnemers distantie ten opzichte van Moskou willen aangeven om de wereld toch vooral duidelijk te maken dat binnen het wereldcommunisme een ver scheidenheid van meningen mogelijk moet zijn. In beginsel is het niet de bedoeling van de in verga dering verenigde communisten om de tegenstelling tus sen Moskou en Peking op de spits te drijven. Immers, het zijn voor eengroot deel deze tegenstellingen ge weest. die het moeizame diplomatieke overleg dat voor afging aan het spektakelstuk, dat nu dan in Moskou zal worden opgevoerd, telkens weer doorkruisten. Ongeveer zes jaar geleden begon de toenmalige „ster ke man" van de Sowjet-Unie. Nikita Chroesjtsjow, voor het eerst serieus over een communistische internatio nale na te denken. Zijn inspanningen worden thans bekroond. Zij het dat tegenwoordig niemand hem daar nog om zal roemen. Diverse „theaterstukken" hebben er de afgelopen jaren voor gezorgd dat de voorberei dingen voor de conferentie werden stopgezet, zoals de val van Chroesjtsjow in 1964, de culturele revolutie ln China en tenslotte de gebeurtenissen in Tsjecho-Slo- wakije augustus vorig jaar De invasie van Warschau- pacttroepen in dit land bedreigden de conferentie sterk; het Kremlin heeft alle diplomatieke zeilen moe ten bijzetten om de catastrofe van een nieuw langdurig uitstel te voorkomen. Het zijn deze het wereldcommunisme schokkende gebeurtenissen geweest die de mensheid weer eens met de neus op de verdeeldheid binnen het rode kamp heb ben gedrukt. Het klinkt dan ook niet geloofwaardig dat de communisten in Moskou zich alleen maar en ln volle vriendschap zullen wijden aan punt 1 van de agenda: de strijd tegen het imperialisme. Veel meer zal men zich gaan bezighouden met de onderlinge ver deeldheid, zij het dat men zal proberen deze verdeeld heid zoveel mogelijk achter rookgordijnen van geheim houding en ondoorzichtige communiqué's te verbergen. En als men zal praten over de gemeenschappelijke vijand die het kapitalisme is, dan zal dat zijn omdat dit het enige punt is waarop de vertegenwoordigers van de 74 partijen elkaar wel zullen kunnen vinden. Ging het in 1960 nog „slecht" om problemen als de „vreedzame coëxistentie", de verhoudingen in Europa en de kwestie-Berlijn waarover men het na drie weken van moeizaam onderhandelen enigermate eens kon worden thans liggen de zaken veel ingewikkel der, omdat er gepraat zal moeten worden over de on rust in eigen gelederen. En daarnaast moet de verga dering dan nog tot een eenstemmig oordeel zien te ge raken over internationale politieke hangijzers als Viet nam en het Midden-Oosten. Van de „eigen" moeilijk heden vormen China en Oost-Europa wel de grootste problemen. Voor de eerste maal ln de geschiedenis zal het de in ternationale pers worden toegestaan openings- en slot ceremonie van de conferentie bij te wonen. Voor het volgen van de debatten is in Moskou een speciaal pers centrum ingericht, waar de journalisten uittreksels van de redevoeringen in ontvangst kunnen nemen, zij het met zekere vertraging. De leiders van de diverse par tijen zullen bovendien van tijd tot tijd persconferen ties geven. In november 1960 was er van een dergelijke „open heid" geen sprake. De conferentie voltrok zich toen in de grootste geheimhouding: persvertegenwoordigers wisten niet eens waar precies de vergadering werd ge houden. De faciliteiten die thans aan de pers worden geboden kunnen er op duiden dat het Kremlin (met instemming van de delegaties» een „democratisch ka rakter" wil geven aan deze bijeenkomst van het inter nationale communistische kamp. De nieuwe partijleiding heeft openlyk de oorlog verklaard aan de vakbonden, de arbeidersraden en de studentenorganisaties door groeperin gen die geen lid zijn van het Natio nale Front onwettig te verklaren. Elk „horizontaal" samengaan is voortaan verboden, ten gunste van de strikt „verticale" volgens de par- tijhierarchie van het Nationale Front. Dat betekent dat studenten en arbeiders alleen maar contacten met elkaar kunnen hebben via het Front. De conservatieven zyn er op de afgelopen zitting van het centrale comité niet in geslaagd een goed keuring van de Russische invasie af te dwingen. Partijleider Hoesak is gisteravond naar Moskou vertrok ken voor de communistische wereld conferentie. Hij zal de conferentie vragen de invasie niet te bespreken, een tactiek die tot nu toe door Tsje- choslowakye ook bij andere confe renties werd gevoerd. Hoesak wordt in Moskou bijgestaan door Strougal. WEERRAPPORTEN Van hedenmorgen 7 uur. temp tem^ SN N 1 c4 ft) 60 S s O <fl Amsterdam zw. bew. 15 6 4 De Bilt half bew. 15 6 9 Deelen regenbui 15 5 8 Eelde regenbui 11 6 4 Eindhoven zwaar bew 14 5 6 Den Helder half bew. 12 8 3 Luchth. Rtd. half bew. 15 6 9 Twente zwaar bew. 12 4 9 Vlissingen half bew. 14 8 11 Z.-Limburg licht bew. 13 5 13 Aberdeen half bew. 12 4 0 Athene onbew. 20 0 Barcelona zwaar bew. 21 14 0 Belgrado zwaar bew. 20 10 0,2 Berlijn regen 14 9 6 Bordeaux regen 20 14 0.4 Brussel regenbui 15 6 6 Frankfort zwaar bew. 12 7 14 Genève regenbui 17 9 10 Grenoble zwaar bew. 17 10 4 Helsinki geh. bew. 20 9 1 Kopenhagen licht bew. 13 5 0 Lissabon zwaar bew. 30 19 0 Locarno licht bew. 23 9 0 Londen onbew. 18 6 1 Luxemburg half bew. 11 3 8 Madrid zwaar bew. 26 10 0 Malaga geh. bew. 24 14 0 Malorca half bew. 22 9 0 München regen 16 8 7 Nice zwaar bew. 22 13 0 Oslo zwaar bew. 14 7 0.1 Parijs onbew. 16 6 3 Rome zwaar bew. 24 16 0 Stockholm geh. bew. 8 5 0 Wenen regen 18 10 4 Zürich regen 15 9 12 heeft een dochter van achttien. „Alj me iets overkomst is alles wat lk heb voor haar", zei hij onlangs. Hij liep toen al rond met het plan om het by Nasser nog eens te proberen en maakte daar geen geheim van. „Niet* kan me ervan afhouden", zei hij te gen vrienden, die er bij hem op aan drongen om er nu mee op te houden. „Ik kan niet werkloos blyven toe kijken. Daarvoor hebben te veel moe-: ders in ons land hun zoons moeten missen en te veel vrouwen hun man". Nathan was er deze keer overigens zeker van, dat hem niets kwaads zou overkomen, maar intussen had men! gisteravond laat nog niets over zijn lot vernomen. Asiel gevraagd Een Oostduitse en zeven Poolse toeristen, passagiers van het Bulgaarse passagiersschip „Nesseber", hebben geweigerd zich in Istaniboel weer aan boord te be geven en hebben de Turkse politie om asied gewaagd. Gymnastiekzaal Moussorgskystraat Zuid-West-Aktief Conditietraining 9 u. Stadhuis Spreekuur sociale raadsvr 4-6 uur nam. Oude Singel 236 Spreekuur Schooi en beroepskeuzebureau 6-7 uur nam. DONDERDAG jeugddorp Voorschoterweg Zuid-West -Aktlef Paint-in 7 uur nam. G.G.D-gebouw E.H.B.O, Peerke Don ders 8-10 ur nam. Kantine Royalfabrlek (Rooseveltstr.) Ledenvergadering „De Natuurvriend''; 8 uur nam. Micro-theater (Vestestr. 40) Impe rium met „Een slok aarde" 8 uur nam. Stadsgehoorzaal Autoshow fa. Maas land II uur voorm. -10 uur nam. Rijnlandslyceum (Apolloln. 1) Volle evangelie-bijeenkomst, afd. Oegstgeest Spr. ds. K. van Twlllert 8 uur nam!j «o*"1 McBee Zuid-West Aktief Bal voor ouderen 8 uur nam. J!"UP,Buun?smaln' 76 »De Duik-1 boot Clubhuiswerk handenarbeid 8-10 uur nam. Oude Vest 13 Evangelisatie christen- gem. Ecclesia 8 uur nam. I Witte Singel 25Openbare vergade-1 Va Fr v Scholleren Aktiegroep Lelden (SAL) 8 uur nam. Sint Agneslyceum Leerlingenuitvoe- ring Leidse Muziekschool, 8 uur nam. Stadsgehoorzaal Autoshow fa. Maas land 11 uur voorm. 10 uur nam. Jeugddorp Voorschoterweg Jeugdat-i letiek Zuldwest-Aktie g. 2 uur nam Oegstgeest (Het Witte Huis): Schaak sociëteit Palamedes, 2-5.30 uur nam. St. Leonardusparochiehuis (Haagweg 14). Afscheidsreceptie schoolhoofd P. J W. van Adrichem 3-5 uur nam. LEIDSE BIOSCOPEN Camera: „Rosemary's dag. (beh. wo.) 2.30, 7. 9 baby", 18 Ir, 9.30. Zond. 7 én do., vr„ za. nachtvoorst.: „Hol landse nieuwe" 18 jr, 24 uur. Zond. en woe.: „De man met het zwarte mas ker", a.l„ 2.30 uur. Ltdo: „De val van Rome", 2.30 en 8. Lux» 14 Jr. dag 14 9.15, zond. ook 4.45. de Mexicaan", 18 Jr,| 14: jr. dag. 2.30, Rex: „Rosso, dag. 2,30, 7, 9.15 zond. ook 4.45 Vr. en zat. nachtvoorst.: „Mini weekend" 18 Jr. 23.30 uur. Studio: „Het uur van de moord" Jr. dag. 2.30, 7, 9.15 zond. ook 4.45. Trianon: „Casino royale", 14 dag. 2.30. 7.. 9.15 zond. 2.15, 4.30 9.15 TENTOONSTELLINGEN Galerie Van der Vlist: Don Ver- meire (marionetten), Lucas Goud zwaard (poppen). Paula Dietz (wand kleden), Guy van Hardengroek (kera miek), Ronnie Meerts (grafiek), dins dag t/m zaterdag 9-6 uur (t/m 14 Ju- Molenmuseum „De Valk" (Dagelljki van 10 uur voorm. tot 5 uur nam. Zon dag 15 uur nam Maandags gesloten. Jeugdmuseum (Hoogl. Kerkgracht 4) Expositie .Colourform" (uitsluitend! maandag en woensdag van 8-10 uur nam.) De uakenhal Dag 105 uur: zontL l5 uur Rijksmuseum van Oudheden (Ra- ppnburg 28): Werkd 10 uur voorm. 5 uur nam.: zond 1—5 uur nam RIJksmuseun vooi -olkenkunde.' (Steenstraat 1) dag 105 u.: 's zon- lags 1- uur aam Ned.-Legermuseum; Geopend maan- Jap tot ei met vrijdag 9 uur voorm.— b u nam. zon. en feestdagen 1I uur nam Rijksmuseum voor de geschiedenis der natuu» wetenschappen Dag 10—4 uur zone 1—4 uur Kunstzaal Heuff (Wassenaar) Jan v. Tongeren, schilderijen en tekeningen, dagelijks (behalve zondag) 10-17 uur. dinsdagavond van 8-10 uur (t/m. 25 Juni). Buut 110 (Nieuwe Beestenmarkt 15):; Joe Frankhuyzen schilderijen en teke ningen dagelijks (behalve maandag en dinsdag) 20-1 uur (t/m. 24 Juni). AVOND- EN NACHTDIENST DER APOTHEKEN TE LEIDEN Geopend voor spoedeisende geval len: Zuider Apotheek, Lammenschans-, weg 7, tel. 23553, De zaterdag-, enzon- dag-, avond- en nachtdienst van apo theek R. Breest mallenburg te Lei derdorp wordt waargenomen door d« Zuider apotheek. De Oegstgeestse Apotheek opend. ge-

Leidsch Dagblad | 1969 | | pagina 2