BEHEERSTE VAN DE ACTIE MARINIERS Spoedige bouw van sporthal gewenst Burgemeester enterde schip en reikte koninklijk zilver uit Regeringsverklaring over CuraQao Postduivennieuws Geen suède maar toch een jasje Loop der Bevolking te Leiden Raad Leiderdorp wil tekort gyninastiehloka len opheffen Bromfietsmotor geblokkeerd: twee gewonden Sportwagen vloog uit de bocht Joegoslavische minister in Leiden op bezoek Kleuter op trottoir aangereden Jubilaris bij jubilerend Motorhuis urn mSm i Tweede directeur bij Grofsmederij PAGINA 8 LEIDSCH DAGBLAD DINSDAG 3 JUNI 1969 DEN HAAG (ANP) ,,Het beleid, dat de regering sinds vrijdag tot heden heeft gevoerd en de beslissingen, die zij heeft genomen moet de Kamer zien tegen de achtergrond van de rechtsorde van het Koninkrijk der Nederlanden". Aldus vice-minister-president drs. J. A. Bakker, vanmiddag in de in de Tweede Kamer afgelegde regerings verklaring in verband met de gebeur tenissen op Curasao. In deze verklaring sprak de mi nister als de grote overtuiging van de regering uit, dat het beheerste en gedisciplineerde optreden van de An tilliaanse en Nederlandse mariniers en het vlootpersoneel een aanzien lijke bijdrage heeft geleverd tot voor koming van grotere excessen en her stel van de orde. De regering ver wacht dat de verleende hulp slechts van korte duur behoeft te zijn. In de verklaring bracht de rege ring haar diep gevoelde deelneming tot uitdrukking met het volk van CuraQao dat door het tragisch ver loop van de gebeurtenissen zo ern stig is getroffen. „De regering hoopt dat het ge beurde niet tot een blijvende verbit tering leidt, maar dat de besprekin gen die nu op de Antillen gaande zijn, zullen leiden tot een beter on derling begrip waardoor het mogelijk is in een gezamenlijke krachtsin spanning te bouwen aan een recht vaardige en welvarende samenleving. LEIDEN —De Leidse Concours Commissie hield een wedvlucht van af Pont. St. Maxence over 344 km. In concours 1742 duiven. Uitslag: 1-14 K. v. d. Berg. 2-19 dr. Venker. 3-5 P. v. Wissen. 4. C. de Ridder. 6. P. Mooten 7-9-12 A. G. Holland. 8. K. v. d. Nieuwendijk 10. N. v. d. Dop, 11. .J Veilbrief jr.. 13. H .J v. Kla veren 15. Bind v. d. IJssel. 16. W. v. d. Nieuwendijk, 17. J. v. Alphen sr 1.8. v. d. Lely, 20. W. Tolboom. 21. Rilsdijk en zn„ 22. H. Kettenis. 23 H. Pieterse, 24. B. Blokpoel, 15. H- v. Riet. De Leiderdorpse Postduivenvereni ging De Rijnklievers hield een wed vlucht vanaf Cobeil over 420 km. In concours 276 duiven. Uitslag: 1-2 D zijde Hgt een loswal. Zwaan, 3. R. Lolke6 de Beer, 4. .J j voor de verbetering van de situa- v. Duivenvoorde. 5-8-10 A. G üol-i tie heeft de N v zich ver_ land 6. B. Hoogervorst. 7. Chr. v. d. ^laard medewerking te verlenen. Pluym, 9. J. Zevenhoven. i Deze verbetering zal als volgt kun- De Postduivenvereniging Deinen worden gerealiseerd: door het B'auwkras hield een wedvlucht vanaf maken van een werkhaven met Pont St. Maxence. In concours 165 daarin een nieuwe loswal. Hierdoor Antilliaanse regering gevoerde be leid. Minister Bakker zei dat, in een tijd van dalende welvaart een groot aan tal met name ongeschoolde arbeiders het slachtoffer van de werkloosheid Drs. Banker gal in de regerir.gs- u geworden Nu „p de Antmen de verklaring allereerst een overzicht; laatste jaren de weivaart weer stygt, van de situatie, die leidde tot hethet inkomen per hoofd van de bevol- overbrengen van een contingent ma- ^ing weer toeneemt, de werkloosheid nmers en enig vlootpersoneel naar de j daalt en geSchoolde arbeiders Antillen van kUiten het eigen land moeten Minister Bakker wees er op, dat de worden aangetrokken, zullen bepaal- komnkiijksregeiing instemming be- de groepen van de bevolking en tuigde met het verlenen van militaire dat geldt veelal voor ontwikkelings bijstand op grond van de overwegin- landen waarvan de economie zich in gen, dat op CuraQao een situatie was stygende lyn bevindt - het gevoel ontstaan waarin handhaving van de openbare orde met de beschikbare po- litie niet meer mogelijk was en dat aan brandstichtingen en plundering op de kortst mogelijke termijn een einde moest worden gemaakt. Na er op gewezen te hebben, dat inmiddels de marir.e-eenheden op CuraQao werden aangevuld met een infanterie-peloton uit Aruba waartoe de „Amsterdam" werd ingeschakeld, kwam minister Bakker tot de con clusie. dat de inmiddels langdurige vervulling van een aantal zware ta ken „uiteraard zeer veel" gevergd had van het politie-personeel en van de mariniers. In de regeringsverklaring schonk drs. Bakker grote aandacht aan de diepere achtergronden, die hebben geleid tot wat hij noemde de onver wachte en felle uitbarsting van ge weld. De volle omvang van de ach tergronden kon niet zonder meer ge peild worden aan de had van kriti sche opmerkingen over het sociale klimaat en het op dat punt door de VOORSCHOTEN „Een gemene streek" vond de politierechter het van een 26-jarige doorsmeerder uit Voorschoten, die na een feestavond- je van de zaak. er met een suède jasje van een mede-arbeider van door was gegaan. „Het was geen suède", protesteerde de doorsmeer der voor de rechter, maar deze re pliceerde: „Het was in elk geval een jasje", en dat ontkende verdachte niet. Maar wel beriep hij zich op de I feestelijke dranken die hem het ver- hebben, terecht of ten onrechte, dat j schil in jasjes niet had doen zien. niet voldoende rekening wordt gehou- J den met hun specifieke situatie. Een 1 Collega's hadden in het nachtelijk daardoor ontstaan gevoel van achteruur de doorsmeerder in het jasje te blijven en wellicht zelfs van uit- ^ien lopen. ..Als ik dat had willen zichtloosheid kan ressentimenten stelen, had ik het niet aangetrokken", voeden tegen de politieke en econo mische machten. I van Justitie vond dat daar wel iets Na gewezen te hebben Op de reeds inzat. I11 de week van 21 t/m 28 mei Gevestigde gezinnen: J. G. Kersjes, nr. Opaalstr. 85; A. H. M. Tenten, nr. Corantljnstr. 44; W. den Hollander, nr. Hof In. 34; E. W. Power, nr. Ho- gewoerd 175; S. E. van Strien-Mar- celis, nr. BlUtonstr 2; P. Q A, Hoge- woning. nr. ab ws Andrles Schotkade; H. van Wort, nr. Plantijnstr. 48. Gevestigde alleenstaanden: J. A. van der Horst. nr. Lammenschansweg 43: M. W Ketting, nr. Vreewijkstr. 5; W. M. van Leeuwen, nr. Witte Singel 27; P H. Schutte, nr Levendaal 177b; C. E. Slkkema. nr. Witte Rozenstr. 57; M. C. M. van der Kraan-Saaibrink, nr. Hansenstr. 16; W. Mullens, nr. O- paalstr. 138; C M. Snlk-van den Berg. nr. Balistr. 55; H. J. Marlca, nr. Rijnsburgerweg 10; J. Fuchs, nr. Leeu- wenhoekstr. 4; T. C. van de Wijngaard -van den Haak. nr. Prins Frederikstr. 5a; H. J. Leerink, nr. Boerhaavelaan 15; M. T Haverbeke. nr Maasstr. 6; M. Fuchs. nr. Leeuwenhoekstr. 4; M. D. Prins, nr. Herenstr. 83d; M. M. de Bondt. nr. Rapenburg 113; M. A. Fdls, nr. Kraalerstr. 2a; C. T J. van Leeu wen. nr. Lammenschanspl. 18; H. erweeröe verd?chte en de Officier Teske. nr. Waardstr. 32; M. A Bou- 1 ma. nr Noordeinde 2a; E. B. van genomen maatregelen voor sociale voorzieningen en voor faciliteiten voor opleiding en herscholing merkte i gemgen en de eis luidde f 150, Santen, nr. Witte Singel 80; R. H van der Heide. nr. Rapenburg 12; E. M. G. van Winden, nr. Ie Binnenvestgracht Maar stelen van een collega blijl't I 30-R-ijsclam. nr. Hansenstr. 12a; boe- drs. Bakker op. dat ook in de toe- j te. want verdachte had het jasje j w. komst de regering machtiging zal eerdt nog achter een muurtje verbor- vragen om de Nederlandse hulpver-1 een, zodat hij minder onschuldig was lening voort te kunnen zetten en uit dan het wel leek. De rechter vol te breiden. 1 stond met f 75 boete. I Krediet van f 107.100 voor verbetering van de Oude Rijn ZOETERWOUDE De doorgaan de scheepvaart in de Oude Rijn in Zoeterwoude ondervindt grote hin der van het vóór de loswal van de N.V. C. J. van der Hoeven in repara tie liggend materieel. De kleinste breedte van de Ryn aldaar bedraagt j dat de schade niet kon worden ver slechts 23 meter. Ook aan de andere haald op de architect of de aanne mers. Hij vroeg of het niet mogelijk was ook iets te doen aan de zijns in- LEIDERDORP De gemeenteraad van Leiderdorp drong gisteren aan op een spoedige realisering van een sporthal. Men denkt door de bouw van een sporthal het tekort aan gym nastieklokalen op te heffen. De inspectie heeft namelijk geen bezwaar als de sporthal als gymnastieklokaal wordt gebruikt. De voorzitter zei blij te zijn met deze positieve reacties. Het college is intensief bezig met de sporthal, men heeft reeds en kele hallen bezocht. Voor reparatie-werkzaamheden aan de balkons en galerijen van de woningen aan de Pinksterbloem straat stelde de raad een krediet van f 186.500 beschikbaar. De heer C. N. Boot (PvdA) vond het jammer vogels. Uitslag: 1-2-10 W. Siera, 3 Haas Nieuwendijk, 4-8 J Hansen, 5- P. Hansen. 6. G. Grebel. 7. A. Lee, 9. H. Flippo. LPV de Snelvlieger hield een wed vlucht vanaf Pont St. Maxence. In concours 244 duiven Uitslag: 1. .J Roest. 2. N. v. d. Hoed. 3. P Schen- keveld, 4-9 G. v. Stein, 5-6-7 M. de Lange en Zn., 8 F. Heemskerk, 10. P. v. Egmond. „DE RU1SV00RIN" LEIDEN Visclub De komt de bestaande loswal te verval len evenals de ligplaats: door het ter plaatse enigszins verbreden van het voor de doorgaande scheepvaart beschikbare vaarwater. Voor deze tweeledige verbetering van de be staande situatie moet ongeveer 2100 m2 bestaand industrieterrein en on geveer 700 m2 onlangs aangekocht aangrenzend terrein worden vergra ven. De waarde van deze terreinen bedraagt f 107.100. De kosten van de uit te voeren werken bedragen rond de f 145.000. In totaal raamt men de Ruis- bosten op f 252.700. Gedeputeerde LEIDEN Twee bromfietsers ziens te steile trappen naar de berg plaatsen. De ontruimingstermijn van de on bewoonbaar verklaarde woningen aan de Dwarsweteringkade nrs. 7, 8 en 9 met een jaar te verlengen lokte enige discussie uit. De heer J. M. Tieken (KVP) vroeg het college of het niet mogelijk was de bewoners van andere huize nte voorzien. Hij wilde de termijn graag naar een half jaar terugbrengen. De heer A. M. Kleiss (lijst Klein) vroeg om een no ta waarin staat omschreven, welke maarregelen B. en W. denken te ne men met dit soort woningen. De burgemeester zei, dat de huren van een andere woning voor deze bewo ners te hoog zijn. Wethouder C Meerburg zei onder andere dat er verscheidene mensen zijn die je geen met het toefen"™ burgersingel (licht) gewond doordat het mechanisme van een van de brommers plotseling werd geblok keerd. De bestuurder van de defecte bromfiets, een 20-jarige Rijnsburger kwam bij de valpartij in aan raking met de gloeiende motor. Hij kreeg als gevolg daarvan een brand wond aan zyn been. Een 16-jarige jongen uit Oegst- een nieuwe woning. Tydens de beoordeling van het verzoek van de roeivereniging Aso- po6 om de grondd aan de Dwarswe- tering voor een bedrag van f 79.288 te kopen, kwam de brief van de Al gemene Studenten Vereniging ter discussie. Hierin wordt gevraagd of het niet mogelijk is ook niet stude rende leeftijdgenoten in de gelegen- voorn hield haar eerste wettend Staten stelt de provincie voor een geest liep eveneens een verwonding I van het selaoen op de Kaag. De I krediet van f 107.000 beschikbaar te aan ziin been op. toen hii op de ne.' stellen van aew^ mogelijkheid aan zijn been op, toen hy op de vangst was goed. Uitslag: 1. W. stellen. De firma Van der Hoeven is i VOOr hem rijdende brommer vloog. Mulder, 2440 gr. en gr. blei, 2. P. Kijk in de Vegte. 3. W v. Welsen. Th. J. Voskuil, 5. N. Dorrepaal, 6. Jac. Voskuil, 7. H. v. Oosten. 8. A. van Dijk, 9. P. Dubeldeman. Groot ste voornA. Slingerland. .bereid tegen ontvangst van dit be- drag het gehele werk uit te voeren, i naar het Academisch overgebracht. Beide jongelui zijn door de E.H.D Ziekenhuis Mevr. Den Haan had collega's op visite LEIDEN De Leidse wet houder mevr. N. A. den Haan- Groen (vierde van links) temid den van vijf van het gezelschap van één vrouwelijke burgemeester en 23 vrouwelijke wethouders, dat vandaag bij het gemeentebestuur op visite was. Behalve het stad huis bezochten de vrouwelijke ge meentebestuurders de Mytyl school, de vuilverbranding en de Groenoordhal- (Foto LD/Holvast) NOORD WIJK Op de Lageweg I in Noordwljk, ter hoogte van het I SJC-terrein, vloog een sportwagen, i bestuurd door een 26-jarige Leide- gebruik te maken. De voorzitter wees er op dat de brief aan het ver keerde adres was gericht. Men moet hierover contact opnenmen. Met de curatoren. Voorhuis uit Doetinchem benoemd. Aan de heer R. Pommée, gymnas tiekleraar, wordt per 1 uagustus eer vol ontslag verleend. Zonder uitzondering sprak de raad zijn waardering uit over de bouwnota van het lager onderwijs. Drs. G. H. van 't Klooster vond dat er by de Engelendael voldoende ruimte moet worden vrij gehouden den voor het neerzetten van nood- scholen. Bij de rondvraag vroeg de heer Tieken of het niet mogelijk was de stoplichten bij het kruispunt Aca- cialaan 's-avonds langer te laten werken. Deze zaak zal door het vol- lege met de verkeersdeskundigen worden bezien. Bakker, nr. Roodenburgerstr. Huizenga, nr Witte Singel 27; H. Beeuwkes. nr. Witte Singel 27; A G. J Roeleveld. nr. Hugo de Grootstr 24a; A B van der Veen, nr. Rijnkade 7; S. Teske. nr. Waard- straat 32; S. van der Mejj, nr. Swee- linckln. 32; H. J. Kletj, nr. Verdistr. 147: M. F. Briët, nr. Oude Vest 171; H P. Schmidt, nr. Kortenaerstr. 45; E S M. Vornelissen. nr. Lange Mare 52; M. Mohamed Amar, nr. Rooden burgerstr. 5; G. J. Ligthart. nr. Witte Singel 27; H. B. Hungerlnk, nr. Rijns burgerweg 10; T. van Wijk, nr. Thor- beckestr. 49; M. Benall, nr. Ulterste- grt. 167; H. Heikamp. nr. Steenstr. 8. Vertrokken gezinnen: R. van Halem, van Dlamantln. 12, nr. Maarssen, Kuy- perstr. 96; C. A. Bauer, v. Com. Schuytln. 8. nr. Naaldwijk, Patrijsln. 30; H. G. M. Bos, v. ab ws t/o Vlietweg 26 nr. Leiderdorp. Merelstr. 132; H. v. d Berg. v. Hoge Rijndijk 235, nr. Be verwijk. Lindberghstr. 60; J. G. Zwart, v. Fagelstr. 34. nr. Oegstgeest. van Brouchovenln. 15; J. J. H. Verberg, v. Leeuwerlkstr 1. nr. Ridderkerk. Kloos- plantsoen 259; P. L. Heil. v. Haven 1, nr. 's-Gravenhage, Groot Hertogin- neln. 209; A. Stemerdlnk. v. J. Urlus- plantsoen 199, nr. 's Hertogenbosch. Vasco da Gamastr. 18; J. J. B. de Boer. v. ab t/o Morskade 19. nr. Leiderdorp. Merelstr 32; P. Noort, v. Pieterskerk- str. 20. nr. 's-Gravenhage, Wouwer- manstr.' 63a; P. J. van Iperen, v. Plantsoen 35, nr. Zoeterwoude, Ser- vatiusstr. 20; P. W. Berkenbosch, v. LEIDEN De 5-jarige David van Soest werd gisteravond in de Os en Paardenlaam geschept door een bromfietser (16), die met vrij hoge snelheid op het trottoir reed. De kleuter kreeg ëen wond boven het linkeroog. Het ventjé is door zijn ouders naar het Academisch Zieken huis gebracht. Oppenheimstr. 107, nr. Apeldoorn. E- rasmusstr. 51; M. J P Tlssen, v. Boer- haaveln. 12. nr. Voorhout. Llnnaeusln. 34. Vertrokken alleenstaanden: G. E. Hlsman, van Rijnsburgerweg 112, nr. Oegstgeest. Hofbrouckerln. 6; W. E. F. Matray-Kleevens. v. Tlb Slegenbeek- straat 25, nr. Ver. Staten van Amerika: R. Regeer, v. Kapteynstr 36, nr. Voor schoten, Prof. Eykmanhof 7; A. C. Slingerkand-Sintëur, v. W. de Zwijger- gerln. 305,, nr. Zoeterwoude. Comman deurshof 2; W. H. van Bemmel, v. Plantsoen Ua, nr. Voorschoten, Jan Steenln. 40; M C. Wink-Nleuwenhui- zen. v. J. Urlusplantsoen 321, nr. Veenendaal. Pr. Willem Alexanderpaxk 342; N. van Bemmel-Hendrlks, de M. van Streefk.str. 26, nr. Voorschoten. J. Steenln. 40; J. M. Herremans, v. Wit te Singel 70, nr. Zeist, Duinweg 10; D. A. Kruper,.v. Noordeinde 2a, nr. Zwol le, Alb. Cuypstr. 98; R. Brand, v. Joh de Wittstr. 45, nr. Ridderkerk, van An- rooystr. 7; S. F. Zorn-van der Keur. v. Boerhaaveln. 30, nr. Duitsland; H. A. Noppen, v. Rijnkade 13. nr. Noord- wijk, Quarles van Uffordstr. 43: G. C. G. M. Blomsma-van Kins, v. Pagani- nistr. 7. nr. Oegstgeest, L. de Colig- nyln. 21; A. B. Köhlbrugge-de Vos. v. Lammenschansweg 63, nr. Delft. Ro land Holstln. 197; J. van der Post- van Leeuwen, v. Leedestr. 2, nr. Lei derdorp, Jaagpad 38; L. P. van Vliet, v. Groenhazengrt. 27, nr. 's-Gravenha ge. J van Oldenbarneveldtln. 36; IJ. van der Plas, v. Julianakade 24. v. Katwijk, J. Bankertstr. 2; B. Bouda- oua, v. Vestestr. 146. nr. Roermond,. Schoolstr. 11; J. de Bruljn, v. Mlddel- stegrt. 20. nr. Dubbeldam. Dubbelstr. 27; G. J. M. Fransen, v. Langegrt. 103. nr. België; W. G. J. van Stekelenburg, v. Noordelnde 50. nr. Helmond, Wes- selmanln. 35; A. A. M. Fransen-van Velsen. v. Oude Rijn 5. nr. België: E. Smit, v. Oude Singel 226, nr. Gronin gen. Jozef Israelsstr. 14a; E. H. M. Vollaers, v. Groenhovenstr. 24, naar Delft. Bagijnhof 78; W. F. van der Post, v. Aarstr. 17, nr. Leiderdorp, Jaagpad 38; J. L. G. Blansjaar. v. Ho- gewoerd 48. nr. Rotterdam, Pleretstr. 58a; C. P. de Kraker, v. Rijn en Schie- kade 104. nr. Oostburg. Fred Hen- drikstr. 13; J. B. M. Goddijn. Rijn en Schiekade 119, nr. Leeuwarden, de Meenthe 94-4; J. van Venetien. v. G. Doustr. 83. nr. Leiderdorp. Mauritssin- gel 176; N. Goddijn-Dekker, v. Da Co6- tastr. 13. nr. Hogeveen, Irisstr. 10; C. W. Harmsen. v. Brederostr. 36, nr. •s-Gravenhage, Scheveningseweg 78; J. J. Tegelaar, v. Akkerhof 17, nr. Haar lem, Bloemhofstr. 17 zw; C. Beider. Diamantpl. 13, nr. Dubbeldam, Aca- clastr. 14; A. R. Alvares Correa. v. Vreewijkstr. 10, nr. Frankrijk; F. A. H. van Woerden, v. Witte Singel 27, nr. A'dam. Rustenburgerstr. 360; F. J. Roggen, v. Ie Binnenvestgrt. 19. nr. 's-Gravenhage. Veurnsestr. 18; M. J. Monod de Froideville. v. Witte Sing"' 27. nr. A'dam. J. W. Brouwerstr. 3 L. Derogee. v. Levendaal 27a. nr. 's- Hertogenbosch, Admiraliteitsln. 1004; J. A Lubbers, v. Witte Singel 7. nr. Breda. Paul Windhausenweg 14; J. W. J. van Eeuwijk-Kat, v. Schubertln. 85. nr. Voorschoten, van Helslngenln. 18; M. M. A. van Beek, v Oude Singel 28, nr. Hoeven NB. Sint Bernardusstr. 11; C. H. van den Berg. v. Wielmakersteeg 2. nr. Oegstgeest, de Kempenaerstr. 88; M. de Rooij-Brons, v. Lammenschans weg 31. nr. Maassluis, Burg Zaneveld- str. 58: J. Stieding. v. Melch. Treub- laan 53 nr. Zoeterwoude, Servatiusstr. 16; L. C. Stieding-Karreman. van v. der Waalsstr. 44. nr. Zoeterwoude. id C. J. M. van Dijk, v. Lage Rijndijk 85a, nr. Helmond, Kromme Steen weg 3; N. J. Bavelaar, v. Kortenaerstr. 53, nr. Rijswijk ZH. Tulpstr 113; W. A. Meijer, v. Zoeterw. singel 6 nr. Heemstede, Alb. Thijmln. 56; Schroder, v. Noordelnde, nr. Stein L., Dross Kampstr. 21. LEIDEN Het personeel van de Leidse N.V. Het Motorhuis een klein model Zaanse klok aan. i wo onran hpt. trrotp nvicnnppl tp 7.nripr Voor de verbouw en uitbreiding van het raadhuis vroegen B. en W. I een aanvullend krediet van f 40.000. De heer Tieken vond het jammer, I dat de begroting met twaalf procent i is overschreden. Het krediet is nood- zakelijk geworden door de b.t.w. en i andere verbeteringen, die moeten aangebracht. De raad keurde het LEIDEN Deze week komt naar i voorstel goed. Hij is in Nederland op uitnodiging van zijn Nederlandse ambtgenoot, mi nister Lardinois, die daarmee de agrarische betrekkingen tussen beide landen hoopt te verstevigen. Na of ficiële besprekingen op het departe ment zal de Joegoslavische bewinds man, die tot en met vrijdag in ons heid gereden. De politie onderzoekt I *ant* blijft, in de Sleutelstad n be- in hoeverre drankgebruik een rol brengen aan een oonservenfa- verkrijgen van een voor de kleuterschool dis-projector ,De Engelen- I naar, uit de bocht. De auto scheer- Leiden de Joegoslavische minister De aanvraag van het r.k. school de van de Hnker- naar de rechter- van landbouw, ing. Anton Debrecin. zijde van de weg. sloeg over de kop en kwam vervolgens op het sport park terecht. De bestuurder en zyn passagier, tevens eigenaar van de wagen, kro pen. op een buil aan het hoofd na, ongedeerd uit de wrakstukken. Waarschijnlijk is met te hoge snel- heeft gisteren een boottocht naar de Deltawerken gemaakt als viering van het 50-jarig bestaan van de zaak. In de omgeving van Hellevoetsluis werd de boot geënterd, waarna burgemees ter mr. G. C. van der Willigen en zijn vrouw overstapten en zich bij de feestvierders voegden. De burgemeester reikte, na de directie van Het Motorhuis gefeliciteerd te hebben met het jubileum, aan de heer F. Alt een koninklijke onderscheiding uit. De heer Alt is vrijdag 45 jaar in dienst van de N.V., waar voor hij uit handen van mr. Van der Willigen de zilveren me daille, behorende bij de orde van Oranje-Nassau, ontving. Directeur Boon sloot zich bij de de jubileumcommissie, zich tot de di- woorden van dank aan. die de bur- recteuren, de heren drs. J. G. H. gemeester tot de jubilaris had ge- Boon en H. O. Boon. Hij bood hen bestuur Parochiële scholen tot het richt en bood hem een envelop met inhoud aan mevrouw Alt mocht een bloemenhulde in ontvangst ne- bak" werd met negen tegen vier men. stemmen geweigerd. Tot hoofd leidster van de kleuterschool „De Ruigenhoek" werd mejuffrouw T. Houweling uit Warmond benoemd. Aan de kleuterschool aan de Koe koekstraat werd mejuffrouw M. heeft gespeeld. i briek. LEIDEN —De vergadering van aandeelhouders van de n.v. Konink lijke Nederlandsche Grofsmederij in Leiden heeft gistermiddag haar fiat gegeven aan een statutenwijziging en de directie gemachtigd deze uit te voeren. Dit maakt het mogelijk dat de onderaandelen van f 200 nu kunmen worden ingewisseld in ge wone aandelen van f 200. Naar de ze kleinere coupures bleek nog al vraag te bestaan. De thans in omloop zijnde gewone andelenbe- wyzen van f 1000 zullen dan gaan gelden als bewijs van 5 gewone aan delen k f 200, goed voor 5 stemmen in de aandeelhoudersvergadering. In verband met de leeftijd van de huidige directeur vam de KNG. ir. M. C. de Jong, en de omvang van diens werk, benoemde de vergade ring tot tweede directeur is. K. Bou- man Besloten werd om 7% dividend uit te keren op de gewone aandelen en 6% op de prioriteitsaandelen. Aan het uitstapje over water na men alle personeelsleden met dames deel. In zes bussen vertrok dit ge zelschap naar Rotterdam, waar werd ingescheept. Aan boord klom o.a ook de directeur van Generaal Mo tors Nederland, de heer S. A. Elias Om half elf gingen de trossen loh van de Erasmus. Aan boord werd de lunch gebruikt, alvorens men via de Kinderdijk en Dortse Kil bij de Deltawerken aankwam. Nog tijdens de vaart richtte de heer A. Vermeulen, voorzitter van waarvan het grote origineel te zijner tijd het privé-kantoor zal sieren. Een dankwoord namens de gepen sioneerden sprak de heer M. de Bruijn. De heer Elias directeur van GM, hoopte na het uiten van een gelukwens, dat de goede banden nog lang bestendigd zullen blijven. Voordat vanuit Rotterdam de te rugreis werd aanvaard bracht de heer H. Zunderman de dank over van het gezelschap. Burgemeester v. d. Willigen wenst de heer en mevr. Alt geluk. UVS-jen«d won LEIDEN UVS heelt dit week- einde met zijn Al. BI en Cl junio ren het jeugdtoernooi van De Mus- schen gewonnen. Aan deze wedstrij den namen de junioren deel van ADO Papendrecht. De Musschen en UVS. In het vormingscentrum Oud- Poelgeest in Oegstgeest wordt van 9-14 juni een kursus kreatieve vorm geving gehouden. Van 30 juni tot 7 juli wordt er een mimeweek gehou den. Beide kursussen staan onder lei ding van ds. H. Aalbers. De Auto en Motorclub „Voor schoten" organiseert vrijdag een oriëntatierit. Deelname staat open voor automobielen en motorrijwielen. Er kan in 2 klassen worden deelge nomen. A-klasse voor geroutineer- den, B-klasse voor beginners.

Leidsch Dagblad | 1969 | | pagina 8