Ricliey kon Okker niet bijbenen Noordwijkse SV I wint ook laatste wedstrijd Felle strijd pupillen Fameuze motor uit museum gestolen Franse tenniskampioenschappen Bart Kraan winnaar op Braassemermeer Weteringse Boys en VVSB(jeugd) in de eindstrijd De Voorjaarszeilwedstrijden i Worsteltitel Tenn iseompeti t ie Geslaafd toernooi Oranje Groen Motorraces in Zandvoort evewnin *Be" f?erd en dus kon ondanks ZZc. PAGINA 8 MAANDAG 2 JUNI 1969 LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD PARIJS (ANP) Tom Okker heeft gisteren in Parijs het beste spel van de dag laten zien bij de internationale tennis kampioenschappen van Frankrijk. De Nederlander ondervond in de achtste finales overigens sterke tegenstand van de 22- jarige Amerikaan Cliff Richey. Vooral in de eerste set was de strijd uitermate boeiend. Ok ker was op slechts één slag van een voorsprong van 52, de ge weldige vechter Richey kwam echter terug tot 55 en hield het evenwicht vast tot 77. In de volgende game verloor Richey zijn opslag en op eigen service veroverde Okker de set. Daarna heeft Okker de Ameri- in de beslissende set kaan voortdurend onder druk gehou- I werkte op eigen service een den. Rennend en dravend ken Richey de voortreffelijke techniek van de Nederlander redelijk compenseren, maar hij moest aldoor letterlijk en figuurlijk alles geven om niet onder de voet te worden gelopen. Die in spanningen manifesteerden zich in verloren service-games, waardoor Richey nog meer „op zijn tenen" moest gaan staan om terug te ko men. Tot 3-3 lukte dat in de tweede eet. Daarna moest hij zich gewonnen geven. 6-3. De tot oe laatste slag strijdende Amerikaan hij redde twee wedstrijdpunten kon in de derde set eedvrmoeidh derde set de vermoeidheid nauwe lijks nog terugdringen. Het loopwerk waartoe Okker hem had gedwongen, vroeg zijn tol en met 6-3 veroverde Tom Okker zijn plaats bij de laatste acht. Zeker zo spannend waren twee van de andere enkelspelen uit de achtste finales op de banen van Rol land Garros, In een van die twee partijen stonden de Spanjaarden An dres Gimeno en Manuel Santana te gen over elkaar. Het was de eerste ontmoeting van het tweetal sinds Ge- meno negen jaar geleden prof. werd. Santana leek duidelijk de betere in dit Spaanse prestigeduel. Hij won de eerste twee sets tamelijk gemakke lijk. 6-4 en 6-2, maar moest daarna buigen voor de ijzige precisie van zijn even lange landgenoot. Gime no veroverde ook twee sets, met twee keer 6-4 en kwam in de beslissende reeks met 1-0 voor. Op dat moment gaf Santana zich gewonnen. Men probeerde hem over te halen door te spelen, maar Santana bleef bij zijn besluit. Hij vertelde: „In de der- de set heb ik een dijbeenspiertje ge scheurd. Dat heeft mijn mogelijkhe den tot het uiterste beperkt. In de vierde set heb ik nog een voorsprong van 4-2 gehad, maar iedereen heeft j kunnen zien dat ik liep te trekkebe- nen op de baan. Ik heb, zo kort na het begin van de vijfde set. niet op gegeven omdat ik bang was te ver- j liezen, ik ben gestopt omdat ik gewoonweg niet meer kon lopen. Bo vendien wil ik geen risico nemen. Ik wil fit zijn voor de wedstrijd die wij voor het toernooi om de Davis-beker tegen Roemenië moeten spelen". Terwijl Santana tevergeefs vocht tegen Gimeno. leverde Jan Kodes op een andere baan een geweldige pres- j tatie. De jonge Tsjech dwong John Newcomby tot het aanboren van diens laatste reserves. Dat gebeurde nadat Newcombe in de eerste twee reeksen <6-1. 6-4) nauwelijks moei lijkheden had gehad. Maar Kodes. die de derde reeks, tegen een wat rustig spelende Newbombe met 6-0 won met 10-8 en was nog niet tevreden. Hij nam een voorsprong van 4-1 LEIDEN Op een zestal velden werden gisteren de voorrondes ge- j 6peeld in het voetbaltoernooi om de Rector Vester Beker. Op de terrei nen van KRV in Katwijk en WSB in Noordwijkerhout speelde, de A-ju nioren van de NKS, Afdeling Leiden. De uitslagen hier waren: Docos— Sportclub Lisse 0-0; Alphense Boys- Altior 1-0: DOSR—Docos 0-0; Lisse- ta 11 en deel van in totaal 83 Neder- Alphense Boys 02 AltiorDOSR 0—0; DOCOS—Alphense Boys 1—1; DOSR—Lisse 0—2; Altior—Docos 0-1; Alphense BoysDOSR 0-0; Lis se—Altior 1-0: Weteringse Boys— SVLV 0-1; KRV—Teylingen 1-0; MMOWeteringse Boys 0-2; SVLV- KRV3-0: Teylingen-MMO3-0: Wete ringse Boys—KRV 1-0; MMO-SVLV 1-0; TeylingenWeteringse Boys 1-3; KRV—MMO 0-1; SVLV—'Teylingen 0-2. Op het terrein van KRV eindigde de strijd tussen poulewinnaars Al phense Boys en Weteringse Boys ge lijk: 1-1. De zege kwam terecht bij Weteringse Boys dat de strafschop pen beter nam. Bij WSB won de thuisclub de beslissende ontmoeting na een gelykopgaande strijd met 1-0. van VNL. Weteringse Boys en WSB zullen deelnemen aan de districts-finale van het bekertoernooi op 15 Juni in Den Haag. Tevens spelen zij op donder dag 5 juni een finale om 19 uur op het veld van SJZ. Bij de B-Junioren zal de eindstrijd gaan tussen DOSR en Alphense Boys. Deze finale wordt op woensdag 4 ju ni op het terrein van MMO ver speeld. In de strüd van de C-Junio- ren tenslotte zal de winnaar komen uit de ontmoeting tussen Sportclub Lisse en Docos. Deze finale wordt as. dinsdag verspeeld op het terrein van Sint Bemardus om 19 uur. van die achterstand weg. 4-2. de serverende Kodes kwam Franulovic, kreeg in de eerste set tegen Emerson geen voet aan de grond. Met winst in de sprekende cij fers 6-1 leek Emerson op weg naar een gemakkelijke overwinning. Maai- Franulovic herstelde zich op vallend. In de tweede set kwam hij via een doorbraak op de service van Emerson met 3-0 voor. maar de Australiër kwma terug tot 3-3. Daar na maakte Frunalovic een voortref- gelijk gebruik van de talrijke fouten van Emerson. Hij haalde negen ga- Newcombe mes achter elkaar en won dus de punt I tweede set met 6-3 en de derde met maar I 6-0. In de vierde set geloofde Emer- n de son nauwelijks nog in zijn kansen volgende game met 40-15 voor. Toen en maakte het Franulovic tame- bewecs Newcombe zijn kracht en gemakkelijk 6-2. streed de Australiër om elke bal. De I routine van de prof was beslissend De zege van Stolle op Ashe <6-0. 6-4, Laver bereikte de kwartfinales. 6-2) was minder verrassend. De rij- De uitslag van de laatste set was 1 zige Amerikaan heeft na zijn zege op 11-9. na de meest spannende partij, Forest Hills last gekregen van een die tot nu toe in Parijs is gespeeld. armblessure, ook op Rolland Garros Ook Wimbledon kampioen Rod bleek duidelijk dat Ashe daarvan nog Stan Smith werd in drie sets van i niet hersteld is. Rose wall had heel verdere deelneming uitgesloten6-4 j weinig moeite met Istvan Gulyaus. 6-2. 6-4. de 37-jarige Hongaar. <6-1, 6-2, 6-1). I Tony Roche had anderhalf uur no dig om de Pool Wieslaw Gariorek. die op de trage baan een redelijk ant woord had op het spel var.' Roche uit te schakelen (6-4, 8-6, 6-2). Het pro gramma voor de kwart-finales van het heren enkelspel, die vandaag en morgein moeten worden gespeeld, is: Tony Roche (Aus)Zeljko Franulo vic (Z.S1.), Ken Rosewall (Aus) Fred Stolle (Aus), Tom Okker (Ned.i- John Newcombe (A'us, en Andres Gi meno (Spa)-Rod Lavcr <Aus.» Fra nulovic is de enige amateur bij de laatste aoht. vtrri assing De grote verrassing van zaterdag (toen het eerste deel van de achtse finale werd aige.vjikc) was de over winning van de 22-jarige Joegoslaaf Zeljko Franulovic op Roy Emer son. De Joegoslaaf behaalde tegen de tien jaar- oudere Emerson, win naar van Parijs in 1963 en 1967, zijn tweede succes op een professional. In de vorige ronde had hij Dennis Ralston uitgeschakeld. LEIDSCHENDAM (ANP) Het racewonder, waarmee de Nieuwzeelander Hugh Anderson in 1964 en 1965 het wereldkam pioenschap in de 125 cc klasse bemachtigde, is gestolen. Ir.' de nacht van vrijdag op zaterdag verdween deze motorfiets, een tweecilinder watergekoelde Su- zuki-motor met tien versnellin gen. uit het nationaal automo bielmuseum in Leidschendam, dat onlangs werd geopend. De daders hebben de gehele motor met standaard en al mee genomen. Zij verschaften zich toegang tot het museum door in te breken. De politie heeft van de daders nog geen spoor te pak ken. De directie van het museum veronderstelt, dat het de daders te doen is om de formule voor de afstelling van de motor, waar mee snelheden van dik over de 200 km per uur werden gehaald bij toerentallen van 15.000 per minuut. Het racewonder heeft destijds ontzag en bewonder, ng afgedwongen. De heer E. V. N. Louwman jr. van het automu seum beschouwt de gestolen mo torfiets dan ook als een histo risch voorwerp van grote waar de. Is de museumwaarde on schatbaar. de ontwikkelirigs- waarde van de machine bereken de hy op ongeveer een kwart miljoen gulden. Een beloning van f 1.000 is uitgeloofd voor wie aanwijzingen geeft, die leiden tot opsporing van de machine. De dieven hebben, aldus de heer Louwman. toch niets aan de machine. Het automuseum kreeg het racewonder eerst na dat de Suzuki-fabrieken er zo veel aan hadden veranderd, dat het onmogelijk is de formule voor afstelling er uit af te lei den. Dit is de Joegoslaaf Franulo vic, de enige amateur die in Pa rijs tot de laatste acht doordrong. De Joegoslaaf, die al eerder op- zienbarende successen oogstte. OUDE WETERING (GPD) Bart Kraan kon gisteren na afloop van de eerste serie races van de voorjaarswedstrijden op Braassem en Westeinde moeilijk met gebaar en woord aan geven hoe gevaarlijk de wind op deze dag was. Niet hard, maar wel onbetrouwbaar en dus de gevaarlijkste tegenstrever. Kraan kent het Braassemermeer als zijn broekzak, maar in de mid daguren ging het snelle duo Kraan-Peter Albers met reeds twee overwinningen op hun naam jammerlijk ten onder. Jan de Wilde en Du Prie zaten Kraan dicht op de hielen. Kraan deed zijn keuze in het kruisrak. ter wijl De Wilde een gok maakte en keurig langs de voet van het club gebouw snel aan de onthutste .glad de aal'-equipe voorbij schoof en de volle winst greep. Voor Kraan met 1-1-2 is er echter nog geen vuiltje aan de lucht Hij zet zijn zegetocht, gestart met de primus inter pares- titel voort. De oude. gerenommeerde garde. Hoppe. Rolf von den Baumcn en Van Buren, heeft zichtbaar af gedaan. Met minder vogels in de hand zal regenboogzeiler John Hofland over een week op het water verschijnen Na een fraaie zege moest Hofland tweemaal de winst, afstaan aan Van der Hulst en ex-Schakelzeiler Met- zelaar. Vooral de laatste zege. die van Metzelaar. is een grote verras sing, omdat Hofland lange tijd ste vig de leiding in handen had voor dat Metzelaar kruisende ook een succesvolle gok maakte. Met overtuiging manoeuvreerde de door zijn kale schedel altijd snel herkenbare Henk Könst zijn 16-kwa- draat over het meer. waarop reeds vele tourzeilers her en der door on handig sturen de nodige zeilersgrie- ven over zich kregen uitgestort Tweemaal won Könst met de spreek woordelijke straatlengte. Nog niet geheel uit de winterslaap ontwaakt schijnt Jan van Staveren, die met 5-8-2 Könst niets in de weg kon leggen. Hemelsbreed enkele kilometers ver der streden acht van de zestien deelnemende klassen onder de róók van Aalsmeer. Helaas zeilde iedereen zaterdag geheel voor eigen rekening, want door een grove fout van de leiding waren twee boeien verwisseld, waardoor de wedstrijd één groot vraagteken werd. Alle races werden geannuleerd en zullen zaterdag a.s. versloeg in dit toernooi Ralston j worden ingehaald. De strijd is hier en Emerson. grotendeels nog geheel open. Wel boekten de jongens Vollebregt (21) bij de Pluizen en Coster (21 bij de Solo's enkele verrassende resul taten Uitslagen Uitslagen Westeinder: 12 m: 1 C. v. Swol. 2. W. Guldemond; 1. T. Vlek. 2. C. v. Swol: O.K. 1. J. Cam- meraad. 2. J. Hellemans; 1. H. v. Pagee, 2. J. Schoten: Sterren: 1. H Jongejans, 2. E. Dongelmar.s: 1. D. v. Veldhoven. 2. K. Visser; Solo: 1. B. de Vries. 2. R. Coster; 1. R. Cos- ter, 2. De Jonge van Ellemeet; Randmeer: 1. H. de Ruyter, 2. R. Sikkema; 1. R. Sikkema. 2. H. ae Ruyter: Flying Junior: 1. M. Mees ter, 2. R. v. d. Eynden: 1. M. Hei- neke, 2. J. v. d. Berg; Jeugd: 1. mej. A. de Wit. 2. J. Vollebregt; J. J. Vol lebregt, 2. C. v. Goeverden. Uitslagen Braassemermeer: Val ken: 1. B. Kraan. 2. E. Rolf v. d. Baumen; 1. B. Kraan, 2. J. Klaa- singa; 1. J. de Wilde, 2. B. Kraan; Spanker: 1. S. Hiemstra, 2. H. Krij- tenberg; 1. S. Hiemstra. 2. P. Roo- segaarde Bisschop; 1. W. v. Riems dijk, 2. H. Krijtenberg; Regenbogen; 1. J. Hofland, 2. J. v. d. Velde; 1. D. v. d. Hulst, 2. R. v. Asten; 1. J. Metzelaar, 2. J. Hofland; Hornet; 1. F. Paulie, 2. H. Sleuter; 1. F. Paulie, 2. H. Sleuter; 1. H. Sleuter, 2. H. Heineken; Schakel: 1. C. Melz, 2. J. Kieft, 1. C. Metz, 2. L. Botz; 1. H Amsterdam, 2. H. Schouten; 16 m2: 1. G. Vegter, 2. K. Spaarga ren; 1. H. Könst, 2. J. Bodegraven; 1. H. Könst, J. Staveren. Vrijheids: 1. C. de Haas jr., 2. T. Stas 1. C. de Haas jr, 2. T. Stas: 1. J. Bol, 2. C. de Haas jr.; Pampus: 1. G. Pauhe, 2. l. van Dijken; 1. W. Dercksen, 2. L. de Wit; 1. H. Schootz. 2. J. Bastiaans; Vaurien: 1. K. Calden- hoven, 2. P. v. Toen; 1. R. Meyer, 2. K. Caldenihoven; 1. P. Tans, 2. K. Caldeihoven. BREDA .ANP) De Nederlandse wei stelkampioenschappen zijn in Breda voortgezet met het derde on derdeel, de strijd in de gewichtsklas sen tot- 74 kilogram en tot 90 kilo- gram. De uitslagen zyn klasse tot 74 j kg: 1. en kampioen van Nederland J. j van dér Pavert Hercules, Amster- I dam». 2. N. Kooymans (De Halter.) Utrecht). Klasse tot 90 kg: l. uit Amsterdam ontving de beker voor het behalen van het clubkampioen- schap. _o. UBNOORD WIJK De kampioensploeg van de Noordwijkse kampioen van Nederland B. Kops' SV 1 blijft winnen. In de laatste wedstrijd van de competitie (Hercules. Amsterdam'. 2. a. Ros- j ondervond het Nijmeegse Quick de kracht van de Noordwijkse bach coiympia. Utrechti. Hemfles formatie. Jan de Groot was wegens een spierblessure niet van de partij, maar zijn teamgenoten vingen zijn absentie bekwaam op. Uit de enkelspelen bereikte de Noordwijkse SV 1 al een 4—2 voorsprong. Temminck en Blommendaal in respectievelijk het eerste en vierde herenenkelspel en de dames Josine van der Koogh en Joke Bosch legden de basis voor de Noordwijkse zege die via winst in het tweede herendubbelspel, het dames dubbelspel en het eerste gemengd dubbelspel werd gereali seerd. Joke Bosch, onzeker van start gegaan in de competitie, lijkt haar zelfvertrouwen te hebben teruggevonden, wat met het oog op de komende, stellig zware promotie-wedstrijden j voor een plaats in de hoofdklasse B heel plezierig is. Roomburg 1 verloor weliswaar van; over een sterke formatie beschikken. DDV 3 maar dat levert voor de eerste I De Leidsche Hout 1 zag de kans op garde van de Roomburgers geen ge-een kampioenschap vervliegen toen j strijden echter niet somber in te zien. Unicum kwam tegen Thor R W. 4 niet verder dan een puntenverdeling, 44. en zal nu via degradatie-wed strijden de plaats in de tweede klasse moeten zien te behouden. De winst punten bij Unicum kwamen van Helma de Vries en Lodewijk Kallen berg in de enkelspelen en Har Me ij er/Lodewijk Kallenberg in het herendubbel en Lodewijk Kallen berg/Ellen Sanders in het tweede ge- mengddubbelspel. Lodewyk Kallen berg bleef dus ongeslagen vaar meer cp. De plaats in de eerste klasse is veilig. Dick Bouman moest i.v.m. militaire dienst verstek laten gaan en dat bracht bij Roomburg Loek Sanders op de eerste plaats bij de herenenkelspelen. Hij kweet zich vooi-treffelijk van zijn taak en gaf R. Kuypers geen schijn van kant, 6—2, 6—2. Jan Ufkes won verder na een snel verloren eerste set (1—6) van de Jong. 63, 64. Dank zij Joly Over- dijkink en Anja de Monod de Froide- ville kwam Roomburg zelfs op een perspectief biedende 42 voorsprong. Joly Overdykink. vorige week tegen in Amsterdam de dames Co van Ber ge Henegouwen/ mielies Roozenburg de damesdubbel verloren na 06, 63. 54 en 400 op de service van laatsgenoemde speelster. De stand was op dat moment 22! Co van Berge Henegouwen en Max Harteloh hadden hun enkelspelen op fraaie wijze gewonnen terwijl Frank de Haas en Anne li es Roozenburg de eer aan hun tegenstanders hadden moe ten laten. Het werd tenslotte na de dubbelspelen ZANDVOORT (ANP) By de ra ces voor standaardmotoren in Zand voort had vooral die in de Standaard a-klasse een sensationeel verloop. In deze klasse werd ook de snelste ron detijd van de middag gemaakt, na melijk door H. Spahn (Amstelveen) met een tijd van 1 minuut, 51,4 secon de, hetgeen een gemiddelde betekent van 135.5 kilometer per uur. De uitslagen zijn: A-klasse: 1. H. en dat was voor' Spahn (Amstelveen) met Kawazaki- DDV voldoende voor het kampioen schap. Het derde team van de Leidse mevr. Lasonder na kranige tegen- Hout verguldde de pil door in een stand een eervol verliezer, had met moeilyke uitwedstrijd in Haarlem haar solide spel tegen mej. met slechts 3—5 van de naaste con- Fraayenhoven weinig moeite zich te current, Haarlem, te verhezen. De handhaven Dat had overigens Anja thuiswedstrijd had een 6—2 zege op- i Montesa-175 eem" 101 580 km/ti r derlaag de vlag in top worden gehe-1 var. der Dries (Ovezand) met Suzuki 500 gem. 131.554 km/u; B-klasse: 1. L. A. de Graaf (Rotterdam) met Ka- wazaki-350 gem. 120.325 km/u; C- klasse: 1. J. Krijger (Biggekerke) met Suzuki-196. gem. 116.008 km/u; D- klasse: 1. W. Thijssen (Dieren) met LEIDEN Zo'n 750 spelertjes van 26 verenigingen uit Leiden en om streken hebben dit weekeinde deelge nomen aan het door Oranje Groen georganiseerde pupillenvoetbaltoer- nooi. Op beide dagen werd er ge speeld dat de stukken eraf vlogen Er werd heftig gezwoegd achter dat kleine balletje en het was een heer lijk gezicht om die 22 mannekes meer dan eens met z'n allen te zien ravotten in één doelgebied. Penalty-schieten is altijd een ener verende zaak, maar senioren kun nen het in dat opzicht toch niet ha len by pupillen. Zondag moesten in poule 4 Leidse Boys en SJC via strafschoppen uitmaken wie met de eerste prijs zou gaan stryken en in poule I dienden Lugdunum en UVS op soortgel yke wtfze te beslissen over de tweede prijs. Het publiek kwam er in drommen op af. De spanning was te snyden. Met verbeten bekjes en vurige oogjes stonden ze daar te schieten en te keepen. Er werd hartstoihctelijk gejuicht en intens ge treurd over de resultaten. Al vlug bleek dat niemand zo trooste loos klein en eenzaam is als een pupilletjes-keeper in dat verschrikke- lyk grote doel. De jeugdcommissie van Oranje Groen kan terugzien op een voortreffe- lyk geslaagd toernooi dat op beide dagen nauwkeurig op tydschema werd afgewerkt. Zaterdag werden de pry- zen uitgereikt door de heer I. Gul demond. ere-lid van Oranje Groen, terwyl die taak gisteren te beurt viel aan de directeur van de sport- De pupillen streden met felle oogjes en verbeten bekjes. (Foto LD/Holvast) stichting, de heer G. Philipsen. De sportiviteitsprijs werd zaterdag uitge reikt aan Altior en zondag aan Teylingen. De Leidsch Dagblad medaille voor de zich het netst ge dragende vereniging was voor UVS. Uitslagen zaterdag: poule I: 1. UVS 2. Lisse. 3. LFC. poule 2: 1. SVLV. 2. VTL, 3. WSB; poule 3: 1. Porehol- te 2. Leidse Boys 3. St. Bemardus. poule 4. 1. LDWS, 2. Stompw. Boys, 3. Oranje Groen, zondag: poule 7: 1. LFC. 2. Lugdunum. 3. UVS; poule 2: 1. WSB. 2. VTL. 3 Altior poule 3: 1. Leidse Boys. 2. SJC. 3. Foreholte; poule 4. 1. Stomw. Boys, 2. Wet. Boys, 3. VNA. In twee sets bleven de Roomburg- sen Roomburg 2 had met Trofee Wi dames meester van het terrein. In de bo geen pardon. 7—1. Verloren ging dubbelspelen echter sloeg DDV 3 z(ju alleen het tweede herenenkelspel van slag. Van de vijl partuen gingen er Ed Urn tegen de vaste en met veel vier naar de gasten, hetgeen de eind- effect spelende Croque 1—6 3—6 stand op 6—5 voor DDV 3 bracht Kees Koole en Annelies Koolé moes- n ten hun tegenstanders in de enkel- Bed WingOl sPel™. respectievelijk Hogendoorn en O mevr. Tetteroo. weliswaar een set af- staan maar in de derde set hadden zij Forescate 1 kon de reserves van doorlopend het lnitiatief. Toeg Hillegersbeig met^bedwmgen promotiewedstrijd van de Roomburg- reserves is tegen de Metselaars 5. (gcm. 124.074 km u. Sportmachines (tot 500 cc): 1. D. S. de Vries <Wor- mer) met Suzuki-497, gem. 132.517 km/u. Sportmachines (boven 500 cc) l. G. van Beek (Aalsmeer) met Triump-650, gem. 127.948 km/u. en verloor met 45. Voor de Voor- schotense winstpunten zorgden de heren Bram Madera, Hans Keizer en Jos Swart in de enkelspelen en Hans Keizer/Jos Swart in het herendub belspel. De twee gemengde dubbel spelen gingen na harde stryd verlo ren in drie sets. Een pleister op de wonde voor Forescate 1 was het kam pioenschap van het tweede team dat Roomburg 3 met 53 klopte en daar mee onbereikbaar werd voor de con currentie- Een goede prestatie van de Voorschotenaren die met Rick en Bolwerken De Katwijkse LTV 1 kon het tegen kampioen Dash 3 niet bolwerken. 1—7. Alleen mevr. Sauerbren kwam tot winst en klopte mej. Folkerst in het eerste damesenkelspel met 3—6, 62, 64. Het damesdubbelspel, 8 10. 79 en het tweede gemengddub- belspel. 57, 46 hadden met een tikkeltje meer geluk Katwykse winst- ted Arsenal met 2—0. Beide doelpun- Annie Meyer den Elzen. Margoi on punten kunnen opleveren De Kat- ten werden in de eerste helft door Peter de Koning en Henny Koemans wykers hoeven de degradatie-wed- Harrison gemaakt. NIEUWE VOORZITTER De Zwitser Thomas Keiler, sedert 1958 voorzitter van de Internationale Roeifederatie (FISA), is in Lausanr.e gekozen tot president van de Federa tie van internationale sportbonden. Hy volgt de Australiër William Phi lips op, voorzitter van de Internatio nale Zwemfederatie (FINA). Keiler is 44 jaar en werd vyfmaal Zwitsers kampioen in de skif en de dubbel twee. VOETBAL Newcastle United heeft in Rotterdam het internatio nale jeugdtoernooi van Feyenoord ge wonnen. In de finale versloeg de Uni-

Leidsch Dagblad | 1969 | | pagina 8