Krediet reconstructie Abtspoelweg Oegstgeest Van der Louws positie is nu in het geding Oplossing voor tulpenoverschot? Morgen spectaculair takelwerk op Jaagpad Voorzichtigheid hij stichten vierde openbare school Gouden feest in huize Volkers Vereni ging voor Chemische vis Nacap NV opgericht „Anatomische les" naar „Musement"1 Medische diensten uitvaartverzorging gefusioneerd Auto door rood licht: botsing Johan Kaart in Ter Aar Bejaarde man aangereden J. C. Tieleman veertig jaar bij gemeente Slotbijeenkomst film- en fotoclub „Riinsbllrg,, VRIJDAG 30 MEI 1969 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 9 OEGSTGEEST De Oegstgeester raad stelde gisteren tij dens de gemeenteraadsvergadering een groot krediet beschik baar voor de Abtspoelweg. Met de gemeentebesturen van Lei den, eigenaresse van de Haarlemmertrekvaart, en Warmond over de verbetering van de verkeerssituatie tussen de Tolbrug en de Leebrug. In verband met de daaraan verbonden kosten had dit overleg geen resultaat. Het college wil nu wachten totdat er van genoemde gemeentebesturen initiatief uitgaat. Vanuit de raad werd gevraagd of er geen andere wegen zijn, bijvoorbeeld via de provincie of de gewestraad. ÉEük De verkoop van grond achter de woningen Rijnzichtweg 37 werd zonder discussie goedgekeurd. De raad had evenmin bezwaar tegen de kosten als gevolg van de plannen ran het aannemersbedrijf den Dub belden aan de Bijdorplaan. De toe- gtand zal daar door een trottoir aanzienlijke verbeteren. Het wordt gewenst geacht dat en kele leden van de brandweer bij de beroepsbrandwéer in Leiden, gedu rende een maand, een praktische scholing krijgen. Bij toerbeurt zul len in groepen van twee zes brand weerlieden, die in gemeentedienst Bin, een dergelijke opleiding vol len. Inzake de verordening Jeugdwerk was er nogal wat discussie. B. enW. iadden de Jeugdraad de suggestie ledaan een organisatievorm te kie- sen in de geest van de Sportraad. Bij de artikelgewijze behandeling werd besloten de minimum leef- sjjdsgretns van 18 jaar als lid van de Jeugdraad* te schrappen. Ook over le openbaarheid van de vergaderin gen werd gesproken. In de verorde ning staat dat ze niet openbaar zijn. Dit is met instemming van de wet houder vervallen. De jeugdraad moet iit nu zelf maar uitmaken. Er LEIDEN Morgen gaan de bruids dagen in var: de heer en mevrouw Ch. J. A. Volkers-C. Starre. De puden bruidsdagen wel te verstaan, folgende maand. 11 juni om precies zijn, hoopt dit echtpaar uit de Haraixstraat zijn 50-jarig huwelijk te ieren. Voor de familie is er een bus- ocht in voorbereiding, die wordt ge- iouden op 8 juni. De heer Volkers heeft trouw be- oond in het huwelijk, maar niet min- ier was hij dat ten opzichte van zijn "erkgever. Hij werkte 40 aaneengeslo- en dienstjaren bij Langezaal en In- liger als elektromonteur, waarvoor Üj de bronzen medaille, behorende bij ie orde van Oranje Nassau, ontving. Pot 1961. toen de Vereniging ter ziele mg, heeft dhr Volkers de pennin- [en beheerd van de ziekenkas van de meden- en koperslagersvereniging Jut en Vriendschap. Hij was toen 40 aar lang belast met deze financiële »rg. Mevrouw Volkers doet r:og altijd de loorkomende klusjes in huis zelf. Ze rordt daarbij niet gehinderd door wderdomskwaa 11jes. Evenmin trou- j reus als haar man, die vorig jaar wel I sn maagoperatie heeft ondergaan, naar die nu weer bijspringt waar dat tan. Hij legt grote activiteit aan de lag met allerlei knutselwerkjes. Een oorbeeld daarvan is het hok in de uin, waar 20 parkietjes de dag flui- «nd doorbrengen. De heer en mevrouw Volkers, res pectievelijk 75 en 73 jaar, hebben een «geslacht van 2 kinderen, 3 klein- ünderen en l achterkleinkind. On- iar;ks hun gevorderde leeftijd plach- len zij tot voor twee jaar 's zomers te amper en. Toen twee jaar terug de1 amer totaal verregende, bleven zij ils enige kampeerders op het ter tin staan met hun bungalowtent, j Seizen en trekken is altijd een hobby I ieweest van bruid en bruidegom. Ook j at jaar gaan ze er weer op uit. De leer Volkers heeft deel uitgemaakt m de reisclub van de personeels vereniging van Langezaal. Hij stelde jaar lang de reisroutes daarvoor «P. wordt overigens dooi* de raad wel prijs gesteld op een jaarverslag van iedere organisatie, die binnen de jeugdraad werkt. Verschillende voorzieningen op on derwijsgebied werden goedgekeurd. Bij het voorstel tot stichting van een vierde openbare school werd zowel door de heer drs. J. de Graaf (Pv dA> als de heer Brouwer <PC) voor zichtigheid aanbevolen. Men denkt aan scholenbouw t.z.t. aan de over zijde van het kanaal. Wel werd het voorstel tot stichting van een vierde school aangenomen. Hoewel B. en W. een brief van prof. dl*. J. Dankmeyer inzake de Rijnzichtweg voor kennisgeving wil de aannemen, kwamen er toch stemmen uit de raad om op een an dere manier te reageren, ook al weet men dat hetgeen aan de weg moet gebeuren momenteel niet tot de mo gelijkheden behoort. Dat is aan de briefschrijver al eerder medegedeeld. Aan B. en W. wordt overgelaten hoe te handelen. Bij de rondvraag vroeg mevr. M. E. Gouverneur naar een mogelijkheid van een gereduceerd tarief voor be jaarden. die in groepsverband het zwembad willen bezoeken. Dat was in eerste instantie door B. en W. af gewezen. doch dez-e hadden direct al bij het begin een star standpunt ingenomen. Nu wilde de wethouder van sportzaken het verzoek opnieuw in overweging nemen. W, wordt gebouwd. De heer Lagas drong aan op verbeteringen op ver- keersgebied bij de Lange Voort. De heer ir. D. R. A. Stapel wilde wat naders weten over de nieuwe verkeerslichten bij het zwembad. In- j derdaad waren ze een paar dagen o'li ten gebruik, aldus de burgemees ter. Het waren ..kinderziekten". Voorts werd meegedeeld, dat de ver keerslichten zullen werken gedu rende de tijd dat het zwembad is geopend. Wat betreft de stichting van een interkerkelijk bejaardenhuis werd medegedeeld, dat aan B. en W. de stichtingsakte werd aangeboden. Burgemeester jhr. T. A. J. van Eysinga. De heer De Graaf drong nog eens aan op een sauna. Dat kan niet bij het zwembad, doch kan nader wor den bekeken als een instructiebad LEIDEN Sinds korte tijd is op het terrein aan het Utrechtse Jaag pad dichtbij de watertoren nieuw bouw begonnen voor het Centraal Bodehuis Hogeres N.V. Deze nieuw bouw omvat een hal van ruim 400 m2, reparatiewerkplaats met smeer - brug, kantoren, enz. ter vervan ging van de te klein geworden ac commodatie aan de Volmolengracht. De ligging van het nieuwe bodehuis is gunstiger t.o.v. diverse wegen dan in de binnenstad In verband met verschillende eisen en omstandigheden werd voor de af dekking van de hal gekozen voor in de fabriek gemaakte betomiliggers met een breedte van 2.60 m en een lengte van 20 m. Deze liggers hebben een gewicht van 20.000 kg per stuk. Het plaatsen van de zware liggers is een uitgebreid takelwerk. Grote moeilijkheden liggen bij het vervoer. Het is niet mogelijk vanuit de Ket tingstraat de opleggers met de liggers het Utrechtse Jaagpad te laten op rijden. Door medewerking van de Koninklijke Nederlandse Grofsmede rij kan gebruik worden gemaakt van de brug van dit bedrijf tegenover de Kettingstraat. Door te manoeuvreren met één en later met twee 40-tons kranen en de oplegger over de brug te laten rijden, is het mogelijk de ligggers van de opleggers gedeeltelijk over het water hangend op het Jaagpad te brengen. Door het langdurig gebruik van de brug zou de Grofsmederij voor eigen transporten ernstig worden gehin derd. Daarom gebeurt dit werk zater dag. Het ontwerp van dit bodehuis met een gevelbreedte van ruim 40 meter is van het architectenbureau Stolwijk en Wijmans te Delft. Hoofdaannemer is het Leidse aannemingsbedrijf Lan- geveld. Als natuur- en vlsliefhebber, die 'regel d de poldersloten nabij het hemiecomplex aan de Wassenaar- *weg bezoekt, bevestig ik het door 6 heer Megchelse gestelde, dat er wd in de poldersloten heerst. In afgelopen maanden heb ik ver- theidene snoeken van vijf a zes °Dd mi ruis voorns dood aangetrot- ffl. Als dr. Roorda de moeite neemt *ar de sloten te gaan, dan kan hij en, dat er tientallen ruisvooms Hdzwemmen met witte vinnen en kkken. Grote zeelten zien er be- toinmield uit om nog maar niet te token van karpers tussen de tien twintig pond. Deze vissen heb- *n plekken zo groot als een appel. Prachtig viswater wordt hier ver- i'fógd. Er is een dam geslagen in sloot, voorzien van een schuif, door iedere jongen kan worden Pgetild. L. A. R. MASSAAR Da Costastraat 39, Leiden. DEN HAAG - LEIDEN Dirk Verstoep Nederland NV in Den Haag en de NV Nederlandsche Electro- lash Maatschappij Hollandsche Be- i tonanaatschappij NV in Leiden heb- j ben opgelicht Nacap NV. Deze NV stelt zich ten doel werkzaamheden uit te voeren voor de aanleg van al standtransportleidingen, zinkers en i bijbehorende installaties. De oprich j tere zullen de werkzaamheden op dit gebied in deze vennootschap inbren gen. De directie wordt gevoerd door de heren C. Verstoepen C. van Win gerden. 1 UTRECHT (ANP) Het Haagse Mauritshuis zal op de gezamenlijke I presentatie van de Nederlandse mu sea, Musement, die van 19 juni tot 13 juli in de Irenehal van de Ko ninklijke Nederlandse Jaarbeurs in Utrecht wordt gehouden, één van de belangrijkste werken uit zijn bezit tonen, namelijk ..De anatomische les van professor Tulp" door Rembrandt in het jaar 1632. Dit schilderij is, sinds het in 1828 voor het Maurits huis werd aangekocht, slechts zeer zelden buiten tentoongesteld. Dat dit werk werd gekozen heeft een bijzon dere reden. Naast het stuk van Rem brandt zullen worden tentoongesteld de door Breitner in 1885 geschilderde kopie (stedelijk Museum, Amster dam) een parafrase (in de muziek zou men van een variatie spreken) naar Rembrandts doek door de En gelse schilder William Culbert in 1960 geschilderd. Ook zal in de film zaal van Musement de televisiefilm van het ballet „De anatomische les" van Glen Tetley. uitgevoerd door het Nederlands danstheater worden ge toond. Leiderdorp: dokter Van 't Woud. Hoofdstraat 40, tel. 30070. Wijkver pleging zr. Van der Leer, B. G. Corts- straat 34, tel. 23109. Oegstgeest: dokter Held, Marelaan 36. tel. 52255. Voorschoten: dokter Van Dam. Prof Asserlaan 26, tel. 3960. Wijkver pleging zr. Wiegerink, Curielaan, tel. 2052. Apotheek. Voorschotense Apo theek. Leidseweg 66, tel. 2525 Warmond: dokter Walenkamp, tel. 2220. Zr. Meijssen, Vermeerstraat 2, Voorhout, tel. 02532—7796 Zoetenvoude: Bij ongevallen aan de Rijndijk bellen 017142278. LEIDEN lm een gisteravond in „Eigenzorg" gehouden vergadering is de lm 1951 opgerichte coöp. vereni ging voor uitvaartverzorging UA „Leiden en omstreken" ontbonden om uitvoering te kunnen geven aan het besluit van bestuur, commissaris sen en ledenraad om per 1 juli a s. een fusie aan te gaan met de coöp. verbruiksvereniging UA De Volhar ding in Den Haag. Postduivennieuws P.V. De Reisduif. Wedvlucht vanaf Pont St. Maxcence. In concours 151 duiven. Aankomst 1ste duif 10.49.08 uur. 1-4-6-9 p. Mooten. 2-3 W. Tol boom, 5 T. v. Amsterdam, 7-8-10 S. Koster. LP.V. .De Rijnklievers". Wedvlucht vanaf Pont St. Maxcence. In con cours 340 duiven. Uitslag: 1-2-3 A. G. Holland, 4 H. Kettenis, 5 D. de Rid der, 6-10 M. Jongeleen. 7 L. Klein, 8 gebr. Kok. 9 A. v. d. Dop en Zn. LEIDEN Een 63-jarige inwoon ster van Leiden werd gisterochtend omstreeks half tien geschept door een personenauto, die door het rode licht was gereden. De vrouw reed met haar fiets komende van het Kort Ra penburg de Breestraat op. toen de door een 47-jarige Amerikaan be stuurde wagen van het Rapenburg kwam. Zij kreeg als gevolg van de aanrijding een hersenschudding. Geringe opkomst bij bevolkingsonderzoek OEGSTGEEST Het districtsbu reau tot bestrijding der tuberculose in Leiden heeft verslag uitgebracht van het bevolkingsonderzoek dat te Oegstgeest plaatsvond in november 1968. Het onderzoek is vlot verlopen. De opkomst was evenwel t.o.v. 1966 en 1964 duidelijk minder. Vooral het aantal weggeblevenen zonder opgaaf van redenen, ruim 23% van de totale bevolking is bij zonder hoog t.o.v. de andere gemeen ten. Derhalve is het percentage .re gelmatig onder controle" voor Oegst geest veel te laag. Bij een volgend be volkingsonderzoek zal hieraan extra aandacht worden besteed. Er zijn vier gevallen van actieve longtuberculose I gevonden, vyf gevallen, die voorlopig frequent gecontroleerd moeten wor den en enkele afwijkingen, die nader geobserveerd resp. behandeld moes- j ten worden en circa 300 gevallen met i andere afwijkingen aan longen, mid- j denrif, hart e.d. Pop-zanger Mick Jagger (25) en de actrice Marianne FaithfulI (22) zijn voor een Londense rechtbank verschenen in verband met de aanklacht dat zij een ver dovend middel (marihuana) in hun bezit hadden. Zij waren zoals bekend eer gisteravond in hun Londense wo ning gearresteerd. Ongeveer 100 fotografen en be wonderaars waren aanwezig toen het duo in een kostbare gele sportauto kwam voorrijden. TER AAR Uit de mededelingen die werden gedaan tijdens de al gemene ledenvergadering van de Kulturele vereniging in Ter Aar. bleek dat volgend seizoen o.a. Johan Kaart met Potasch en Perlemoer za! optreden. Ook zal er 'n orgelconcert in de r.k. kerk, door Piet van Eg- mond, in Langeraar worden gegeven. De vergadering werd slechts door een klein aantal leden bezocht. Uit het jaarverslag bleek dat de vereni ging thans 264 leden telt. Het vin- terprogramma 1968-1969 trok een be hoorlijk aantal bezoekers. Ook de kindermiddagen vielen bijzonder goed .in de smaak. Mevrouw Daa- men, die het financiële gedeelte voor haar rekening had genomen, wist, mede dank zij een subsidie, de juiste eindjes aan elkaar te knopen. In het bestuur werd de heer De Korte uit Langeraar gekozen. Na de pauze vertoonde het International Filmser vice uit Ryswijk enkele kleurenfilms. KATWIJK Een 79-jarige bewo ner van het Katwijkse bejaardenhuis Salem, werd gistermiddag om streeks twee uur aangereden Hij moest met een gebroken linkerheup naar het Academisch Ziekenhuis in Leiden worden gebracht. De man heeft bij het oversteken van de Pro- vincialeweg t.h.v. de Molentuinweg waarschijnlijk niet goed opgelet. Hierdoor zag hij de auto, die uit de richting Noordwjjk de kruising na derde, niet aankomen. Fusie middenstand tussen Koudekerk en Hazerswoude HAZERSWOUDE Het ligt in de bedoeling dat alle middenstandsver enigingen uit Hazerswoude en Kou dekerk en de winkeliersvereniging „De Rijnpost" binnenkort tot een fusie zullen overgaan. Dit zal woensdag in de vergade ring van de r.k. middenstandsvere niging N.K.O.V., die 's-avonds om acht uur in restaurant „Groenendijk wordt gehouden, worden besproken LEEUWARDEN (GPD» Het partijbestuur van de PvdA ver gadert waarschijnlijk zondag avond extra met Nieuw Links en maandag daarna normaal. Dan blijkt hoe de verhoudingen lig gen: „Het zou mij niet zo erg verbazen dat dan de vraag op komt wat daarvan de consequen ties zijn voor de eerste vice-voor zitter André van der Louw, die de steun van zijn bestuur net zo nodig heeft als de fractie-leider". Dit schrijft vandaag Laurens ten Cate in de Friesche Koerier, De heer Ten Cate zet uiteen, dat de tweede kamer- fractie van de P.v.d_A. de 69 protestanten van Nieuw Links bij zich wil ontvangen. Negenenzestig en niet 70. omdat de naam van Jan Nagel twee keer onder de verkla ring van Nieuw Links inzake de stu denten staat. Met de vergaderingen van het partijbestuur van zondag en maan dag wordt Nieuw Links echter te veel eer bewezen, aldus de heer Ten Cate. Dit wijst op paniek en daar voor is de verklaring van Nieuw Links niet belangrijk genoeg. Wel belangrijk vindt de heer Ten Cate de verklaring van André van der Louw. eerste vice-voorzitter van de P.v.d.A.. wiens uitlatingen een variant leveren op het oude pro bleem: kan een topman van een po- I tieke partij het beleid van zijn kamerfractie afkeuren op hoofd punten. Wie moet dan ovenvinnen? Wat is. in zo'n geval de P.v.d.A.? Wanneer de fractie zelf heeft uit gesproken dat zij unaniem achter Den Uyl staat, is dit ook een waar schuwing aan het partijbestuur, dat zich liefst unaniem maar in elk ge val met grote meerderheid achter Den Uyl moet scharen. De heer Ten Cate acht dit e enredelijk verlangen» RIJNSBURG De Rijnsburgse film- en fotoclub hield gisteravond de laatste bijeenkomst van dit sei zoen In zijn openingstoespraak zei de voorzitter N. van Nieuwkoop, dat de leden een geweldig fyn jaar gehad hadden. Hy dankte de heer B. Kruijt voor de zeer nuttige theorielessen. Hierna werden enkele diaseries ver toond van de heren Kranendonk en Bekker. terwijl de heer Van Nieuw koop zijn film vertoonde. KATWIJK De gemeentesecre taris van Katwijk, de heer J. G. Tie leman, herdacht gisteren de dag waarop hy veertig jaar geleden bij de gemeente in dienst tred. Tijdens de raadsvergadering die donderdag werd gehouden, stelde burgemeester Vermeulen voor om de jubilaris, die thans met vakantie in Spanje verblijft, een telegrafi sche gelukwens te zenden en hem en zijn gezin een diner aan te bieden. De raad betuigde hiermede zijn in stemming. (Foto LD-J. v. Duyn Katwyk a 2.) (Van onze bloembollenmedewerker) 1 verplichte inlevering en een vrijwil- 8 juli zal het Produktachap voor den aan. die leken op een rechtvaar- LISSE De voorzitter van de Katholieke Vereniging van Daarop ontstond de gedachte van behandelen" d" openbaar ^"echter"op 'dat Ondernemers in het Bloembollenbedriif. de heer P A. van dp areaalhefting. iedere kweker zou Saase, heeft onlangs in Lion d'Or in Haarlem tijdens de alge-„°p..de%u/pius%",m8 idee. omdat niet "alle' Senras^n van het bloembollenvak hT z'yn streven en doelstelligen heeft geno men. De KVOB wil, met alle conse quenties van dien, samenwerken met bestaande organisaties. Deze zul len dan ook hun structuur moeten mene vergadering het plan van een aantal ondernemers om de 1910 f.3. per..rr- mo®Jen betalen. Veel'plantgoed geven. De vragen en overproduktie van tulpen te voorkomen ter tafel gebracht. Hij at W1 e zou °r "J ?el voorstellen werden door de voorzit- voelde zich hierdoor gedrongen, omdat een aantal afdelingen van de KVOB voorstellen op deelterreinen hadden gebracht. Als het PVS dit voorstel accepteert dan zullen de kwekers een voorschotnotasurplusheffing krijgen van f 3,per Rijnlandse Roede, nadat him beteelde oppervlakte gemeten is. Ze kunnen dit „afkopen" door plantgoed in te leveren. Uit de nadere uiteenzettingen van hem en de heer W. Witteman bleek, datr een groep niet nader aangeduide ondernemers gedurende een dag be zig zijn geweest een oplossing te vinden om uit de huidige moeilijkhe den te komen. De inlevering van plantgoed tegen f 0,75 per kg. ever- de niet het gewenste resultaat. Men Men leverde te dikwijls ziek mate riaal in. Daarvoor moesten dan goe de kwekers betalen. Deze groep kwam aan de hand van bevindingen van ir. De Haan van het Landbouw Economisch In stituut en drs. Rotteveel van het Produktschap tot de conclusie, dat men moest trachten het surplus van tulpen te voorkomen en daardoor de prijzen op een redelijk niveau te brengen door vooraf plantgoed in te laten leveren, dat ook werkelijk de overschotten veroorzaakt. Er moest een weg worden gevonden tussen de h« M 'nlewen plantgoed, dus ter en de hKr wittemin beantwoord het laten vernietigen van grond stof! die som kunnen afkopen. De maten 5 t/m 7 cm zyn niet direct gevaarlijk. Deze brengen daardoor f 0,75 per kg op Het wel leverbaar producerende gedeelte van 8 en 9 cm. wordt dan per kg. „beloond" met f 1.50. Wie niet inlevert wordt geacht de overschotten te veroorzaken en zal dus zijn f 5 per r.r. moeten afstaan om eventuele overschotten uit de markt te kunnen kopen. Dit voorste] blijkt de lange weg van Commissie van Bijstand, beslo ten bestuursvergadering Prod voor Siergewassen, dan voor beraad naar de organisaties, openbare vergade ring PVS al te zijn opgegaan. De I Commissie van Bijstand is voor Op De leden werd verzocht geen amen dementen in te dienen en het HB het vertrouwen te geven om straks, als 't wÜzigen. Niet alleen economische PVS advies verzoekt, naar omstan digheden te kunnen handelen. De af gevaardigden hebben zich hierbij neergelegd. De oorspronkelijke voor stellen van de afdelingen waren hier mede van de baan. In de rondvraag vroeg de heer Witteman voortaan de vakheffing te heffen per stuks en niet meer naar factuurwaarde. Het lijkt een juister systeem te zijn, omdat het de snelst producerende en goedkoopste tulpen het zwaart zou belasten. In zyn openingsrede haalde de heer van Saase een aantal voorbeel- maar ook sociale, planologische en fiscale begeleiding acht de KVOB noodzakelijk gevonden is. Zo lang er geen juiste aan passing gevonden is zal de KVOB op deelproblemen zijn aandacht ves tigen. Reclame en integratie van bol- bloemen in het bloembollenvak zijn op dit moment de onderwerpen. Na zijn speech overhandigde hij de heer J. W. A. Lefeber. mede- opzich ter van het oudste en voordeligst werkende Bedrijfspensioenfonds, die wegens zijn leeftijd voor het be stuurslidmaatschap van dit fonds be danken moest, onder hartelijke woor den een boekenbom

Leidsch Dagblad | 1969 | | pagina 9