Conservatieven in goedkeuren eisen Praag invasie Poher: de gespierde burgerman VERSTOPPING? Doden onrust en gewonden bij in Zuid-Amerika Generaals naar Griekse eilanden VERKIEZINGSSTRIJD MET POMPIDOU ALLEEN KWESTIE VAN STIJL 0 7 14 PAGINA 2 LEÏDSCH DAGBLAD VRIJDAG 30 MEI 1969 PRAAG (AP, Reuter) In de Tsjechoslowaakse hoofdstad is gisteren het centrale comité van de communistische partij bijeengekomen. Volgens welingelichte kringen in Praag staat partijleider Hoesak onder sterke druk om een verklaring uit Warschau - pact verscheen. Het artikel stelt dat eer- i Dit verklaart de aanwezigheid van herstel van enkele direct na de au- professor Ota Sik. een vaji de voor- Volgens waarnemers in Praaggustus-invasie als verraders bestem- naamste Tsjechoslowaakse progres- heeft Hoesak. om de conservatieven pelde hoge communisten veel te laat sieven en de man achter de econo- - in het eigen land het hoofd te kun- is gekomen en niets om het lijf heeft.mische hervormingen die vorig jaar te geven waarin de Russische invasie in Tsjecho-Slowakije in nen bieden, steun gezocht bh de Tn het artikel worden nog namen ge- werden doorgevoerd. Naai- in Praag leiders van Warschau-Pactlanden noemd van hen die nog steeds niet verluidt zou Sik, die op het ogenblik die hy vorige week bezocht. Deze van ..alle aantijgingen zijn gezui- in Zwitserland woont uit het centra bronnen konden niet vertellen hoe verd" o a. die van Karei Hoffman, die men in Oost-Berlijn. Warschau en 'n september 1968 werd afgezet als Boedapest op Hoesaks verzoek heeft gereageerd. Veel betekenend is een artikel dat aan de vooravond van de bijeen komst van het voltallige centrale co mité in het partijblad Roede Prawo augustus j.l. wordt goedgekeurd. Een dergelijke verklaring zou de positie van de Sowjet-Unie gemakkelijker maken tij dens de communistische wereldconferentie die volgende week in Moskou begint en die bedoeld is als een manifestatie van eenheid. De verklaring zou echter ook de weg vrijmaken voor vervolging van diegenen die na de invasie het passieve verzet hebben geleid, vooral van journalisten en studenten Volgens sommige berichten uit Praag heeft Hoesak weerstand kun nen bieden aan de druk van de con servatieven om de invasie goed te keuren. Gevreesd wordt echter dat mocht een rechtvaardiging er niet doorkomen, het centrale comité zo dicht bi) «n goedkeuring komt dat Schikbaar het door de conservatieven beoogde doel bereikt wordt. Verdeling onder personeel De heer Bernhard Niehus. president-di recteur en grootste aandeelhouder van de firma „Nino" te Nordhorn, heeft ter gelegenheid van zijn zes directeur van de Tsjechoslowaakse radio en televisie omdat hij de ra diouitzendingen had laten sta ken waardoor te laat bekend werd. dat de Russen het land waren bin nengevallen De besluiten van het centrale co mité waren vanmiddag nog niet be kend. Aangenomen wordt dat Hoe- sa/ks rede gedeeltelijk zondag door de radio zal worden uitgezonden en in de kranten van maandag gepubli- le comité gestoten worden Eerder deze maand deden in Wenen geruch ten de ronde dat Sik naar zijn va derland zou terugkeren waai- hij1 weer hoogleraar zou worden en tevens een functie zou krijgen als adviseur van het ministerie van Economische Zaken. Een Tsjechoslowaakse functionaris bij het secretariaat van de Verenig de Naties in New York die door de regering in Praag is teruggeroepen, blijft in de Verenigde Staten. Het is ATHENE <AFP» Verscheidene van de woensdag in Griekenland ge arresteerde generaals zijn verban nen naar Lidoriki, een afgelegen Grieks bergdorp of naar het eiland Leukas zo is gisteren van goedinge- lichte zijde in Athene vernome. Aan de anderen is beperkte bewegings vrijheid opgelegd. De officieren waren sinds de staats greep van 1967 niet meer in actieve dienst. Zij zouden hebben samenge zworen om het militaire bewind om ver te werpen Het ministerie van Voorlichting gaf gisteravond een verklaring uit, waarin werd gezegd dat tien hoog geplaatste officieren, behorende tot het leger, de luchtmacht en de ma rine zijn gearresteerd omdat zij een gevaar voor de openbare veilig heid waren". Zij zullen worden gede porteerd naai- verscheidene Griekse eilanden wegens daden tegen de openbare orde. de veiligheid en de vrede in het land, aldus de verkla ringen, waarin ook de namen van de officieren worden genoemd. Protest tegen Biafra Een 20-Ja- riee negerstudent die zich gisteren in Een speciale s. tuin van het VN-complex te Ne« tigste verjaardag een bedrag van sie waarvan o.a. de conservatieve steld ter verdeling onder het 5500 man tellende personeel. HOESAK Scheldetunnel Antwerpen Mor gen zal Koning Boude wijn de nieu we Scheldetunnel en eon aantal op en afritten van de zogeheten „klei ne ring" rondom Antwerpen openen Het zijn delen van de E3-weg, die Stockholm met Lissabon moet ver binden. Daarmee krijgt Antwerpen eindelijk zijn tweede tunnel onder de rivier. De oude tunnel, die uit 1931 dateert en die dus al weer bijna een halve eeuw oud is, kan het verkeer van tegenwordig niet meer aan. Er is vijf jaar aan de nieuwe oeverver binding gewerkt. Jeugdbende gepakt De Belgische rijkswacht te Luik heeft een groep jongens opgespoord, die zich se dert het begin van deze maand schuldig maakten aan aanslagen op de Belgische spoorwegen. In het afgelopen pinksterweekeinde hadden zij de treinloop tussen Luik en het plaatsje Vaux-sous-Ohevremont zelfs geheel geblokkeerd door betonnen palen op de rails te leggen. De jongste van de bende bleek een jongetje van 4 jaar te zijn, de oudste is 15 jaar. Voortijdig van stapel Twee mannen zy'n omgekomen en 28 ge wond doordat gisteren 'n 222 m lang vrachtschip enige minuten te vroeg van de scheepswerf te Collingwood /•itario. Canada, het water ingleed. Onder het schip waren ongeveer hon derd mannen bezig met het weg slaan van de blokken. Het 25.000 ton metende schip, is bestemd voor de vaart op de Grote Meren. hoofdredacteur van Roede Pra wo Swestka deel uitmaakt bewerkt de rede op het ogenblik. Swestka en Strougal worden beschouwd als de voornaamste exponenten in het cen trale comité die een goedkeuren van de invasie verlangen. Strougal. de voormalige minister van Binnen- landse Zaken onder Nowotni, had van de zitting van het centrale co mité het voorzitterschap. Sik Het comité zou oorspronkelijk ver gaderen over economische kwesties. de York in brand had gestoken uit pro- Tsjechoslowaakse autoriteiten heeft 1 test tegen de volkerenmoord in Bia- besloten niet naar zijn land terug te i fra". is vanochten in een ziekenhuis keren. I overleden. (ADVERTENTIE) Wist u dat daar hele kleine pilletjes tegen kirkl (pil A Y bestaan? Nourypharma in Oss maakt ze: NvUlilLHA CORDOBA <AFP, Reuter» Don derdag hebben zich in de Argen- tijnse stad Cordoba, ten noord westen van de Argentijnse hoofdstad Buenos Aires, onlusten voorgedaan, die vier mensenlevens geëist hebben en tientallen gewonden. Het waren onlusten tussen arbeiders en politie Er werd herhaaldelijk geschoten. Talrijke huizen en winkels zijn ge plunderd of in brand gestoken. De demonstranten wierpen straatver sperringen op. De politie kreeg ver sterking van parachutisten. In de Argentijnse stad Tucuman, waar woensdag tien personen bij een treffen tussen studenten en de poli tie ernstig gewond werden, is het gisteren tot nieuwe ongereldheden gekomen. Ongeveer 3500 studenten en arbeiders vormden een stoet van meer dan een halve kilometer, die opmarcheerde naar de zetel van het Verbond van arbeiders in de suiker- Industrie. Een politiebureau werd in brand gestoken. Een miljoen arbeiders en kantoor personeel in Argentinië besloten he den. vrijdag, 24 u te staken om hun eisen kracht bU te zetten en om te protesteren tegen het optreden van de politie in het land. De Argentijn- i tot hevige botsingen tussen politie se regering heeft deze staking ech- en studenten in Bogota. Medellin, ter verboden en zal krijgsraden in Barranquilla, Monteria, Pereira en het leven roepen. Cali. Meer dan 200 mensen werden Ook elders in Zuid-Amerika en ln gewond en meer dan 160 gearres- het bijzonder in Chili en Colombia teerd. neemt de studenten-agitatie toe en in Venezuela werden zes po- orden de sociale eisen steeds krach- li tie-agenten gewond en weiden zes tiger geuit. In sommige gevallen de latente crisistoestand verhevigd door anti-Amerikaanse manifesta ties naar aanleiding van de Zuidame- rikaanse rondreis van Nelson Rocke feller, als speciale afgezant van pre sident Nixon. Gouverneur Rockefeller van New York arriveerde gisteren in Quito, de hoofdstad van Ecuador H'ij kreeg een warm welkom op het vlieg-veld, maar enkele minuten na dat hij. zwaar geëscorteerd, door de straten was getrokken, op weg naar het presidentiële paleis, braken er rellen uit op straat. In Chili is gisteren het trein verkeer en de scheepvaart ont wricht door een stakin g van spoor- weglieden en zeebeden. In Colombia zyn protestmar sen en betogingen tegen het bezoek van Rockefeller aanleiding geweest tien studenten gearresteerd tijdens betogingen, die zich kort geleden ad- speelden te Valencia, 160 km van Caracas. Een autobus werd in brand gestoken en winkelruiten vernield door betogende studenten. r (Van onze oerrespondent Frank Onnen) PARIJS (GPD) Wanneer men een portret van Alain Poher poogt op te zetten, dan moeten in zijn biografisch beeld noodzakelijkerwijs enkele trekken open blijven. Want Poher, die zijn kandidatuur voor het Elysée aan een toeval of tenminste een samenloop van omstandigheden dankte welke hij maar voor een klein deel zelf in de hand had. heelt kennelijk nog geen tyd en gelegen heid gehad om zyn biografie al tol in de details te (laten) redigeren, laat staan zoals te doen gebrui kelijk is te polijsten of te roman tiseren. Wél heeft Poher. terstond na zyn Installatie op het Elysée. een des kundige in zyn staf opgenomen, wiens eventuele adviezen, naar zijn eerste daden en woorden te oordelen, be slist niet in de wind geslagen wor den. Hy heeft 't die eerste weken zonder dat hy zich aan enig prece dent kon spiegelen en als waarne mend staatshoofd die dan toch maar de plaats moest innemen van de na tionale held De Gaulle eigenlijk heel goed en verstandig ..gedaan" zodat Alain Poher zich ais zestig jarige nieuwkomer op het allereerste plan nu al in een populariteit mag verheugen die tamelijk opzienbarend is. Een politieke debutant is hy intus sen ook weer niet. Onmiddellijk na de oorlog (zo*n lege pagina in zijn levensverhaal: over zijn eventuele verzetsactiviteiten, haast onmisbaar attribuut voor het aanzien van een politicus vam zijn generatie, is nog niets bekend gemaakt) maakte hij deel uit van de groep rond Georges Bidault, Teitgen en Robert Schuman die de MRP, de party van de pro gressieve katholieke volksrepublikei nen. stichtte. Later heeft hij ook wel een paar bescheiden portefeuilles mogen beheren in de menigvuldige regeringen onder de Vierde Repu bliek. Hy is bovendien nog kabinets chef van Robert Schuman geweest en Alain Poher noemt zich graag de trouwe discipel van deze ..vader van ietsje meer naar rechts, Poher wei- Europa" licht een stapje verder naar links. Het verenigde Europa, waarvan de Voor de politieke overzichtelijkheid puriteinse Lotharingse vrygezel ware 't natuurlijk veel verkieslijker Schuman de apostel was. is ook de geweest als een figuur van duidelijke hele politieke loopbaan van Alain linkse signatuur (een Mitterrand. Poher blijven beheersen En hij is een Mendès-France of desnoods Def- dus zeker consequent en eerlijk met ferre) voor Pompidou de voornaam- ziohzelf als hij dit Europese ideaal ste tegenstem had kunnen leveren, dat de gaullisten gedurende elf ja- maai- die mogelijkheid is nu eenmaal ren ontluisterd hadden, nu in zijn al verkeken. verkiezingscampagne centraal wil De verkiezingsstrijd is een dialoog stellen. Die Europese kaart is voor tussen twee figuren die 't in hun Poher bovendien een aanlokkelijke hart. zo niet naar hun temperament, troef tegen zijn voornaamste (zo niet over de fundamentele vraagstukken enige) tegenstander. Georges Pompi- eigenlijk wel eens moeten zyn. zo- dou, wiens plotselinge bekering tot dat ze wej verplicht zijn het contrast het gefedereerde Europa van een de- eerder in hun respectievelüke „stijl" magogisch by luchtje niet is vrij te te zoeken En het is dan ook juist met het oog op die stijl, dat de gaullistische pleiten. Behalve over de toekomst van Europa waarover, nu De Gaulle de hielen heeft gelicht, eensklaps nau welijks meer verschil van mening lykt te bestaan, is het moeilijk ook ten aanzien van htm overige voor propaganda direct heeft gepoogd Alain Poher te doodverven als de willoze figuur uit de mistroostige da gen der vierde republiek, die in het Elysée slechts een onmachtige figu- naamste programmapunten tussen rant kon gedogen, omdat de party de beide P's Pompidou en Poher spectaculaire tegenstellingen of ook maar duidelijke onderscheidin gen aan te wyzen. Ze hebben zich dan ook alle twee in het centrum opgesteld. Pompidou misschien een leiders in het parlement zelf alle la kens wensten uit te delen. Geen Fransman die aan die tijden, dat iedere drie. vier maanden weer een regering werd weggekegeld met een gezwollen hart van nationale Na enkele dagen had h(j de politiek- trots terug kan denken en in die in sinuaties schuilt dan ook zeker de zwakke plek waartegen Alain Poher zich met hand en tand te verzetten heeft. Wat voorkomen betreft (ronde en gevulde vormen van ïyf en hoofd», iets gemoedelijks en bijna gezapigs, kan Alain Poher model staan voor de gemiddelde en gezeten Franse burger en huisvader, en dat beeld is dan natuurlyk wel het vierkante te gendeel van het heroïsche beeld van De Gaulle. Veranderingen Maai1 schyn kan soms bedriegen en dat in de uiterlijke burgerlijkheid van monsieur Poher toch ook nog een forse dosis gespierde wilskracht huist, heeft hij tegenover de gaullis tische premier, ministers en andere hoogwaardigheidsbekleders al heel spoedig bewezen. De interim-presi dent, die plotseling met een ploeg van dertig gaullistische ministers moest „regeren" die hem boven dien wel graag wat bananenschillen voor de voeten wierpen en stokken tussen de benen staken, heeft zeker niet over zich heen laten wandelen. corrupte televisie al goeddeels naai zij n hand gezet, en de beruchte gry- ze eminentie Jacques Foccart, op- perchef van de geheime politie en oog en oor van de verwijderde, voormalige staatschef De Gaulle, uit zyn directe omgeving in het Elysée verwijderd. Pompidou of Poher? De opiniepei lingen voorspellen, dat de twee be langrijkste kanshebbers hun race vermoedelijk tot op het laatste mo ment zullen vervolgen. Hun onder scheid ligt. nogmaals, minder in de politieke dan in de menselijke secto ren. Poher is als democraat en als ..Europeaan" hy heeft lange ja ren ook de Europese assemblée van Straatsburg gepresideerd zeker geloofwaardiger. Pompidou is. men selijk en intellectueel, stellig een fi guur van universeler allure. Hij biedt echter ook meer garanties voor een voortzetting van het regi me dat De Gaulle in 1958 heeft ge vestigd. Rest dus de vraag of de Fransen nog altyd zo zwaar gepor teerd zijn voor een gaullisme zonder De Gaulle, nu ze (met een minima le meerderheid) op 28 april juist de vader des vaderlands met pensioen hebben gezonden. BIOSCOPEN Apollo„De gebochelde van Soho". 18 Jr. dag. 12.15, 2.30. 7. 9 15 za. en zond óok 4.45. Asta„De overgave". 18 Jr dag. 2.30. 7. 9 15 zond. 130. 4.. 7. 9.15. Bijou: ..Joanna" 18 jr. dag 2. 7 15. 9.30 zond. ook 4.15. Camera „The party", a l. dag. 2.15 7.15, 9.30 zond. ook 4.30 Cineac: „Jungle boek", a.l. dag. (zond. v. a. 11.30) 9.30. 11 30. 1 30. 3.30 's Avonds „Erotiek ln Zweden" 18 Jr dag 5.30, 7.30. 9.30. City: „Als adelaars vielen z(J aan", 14 Jr. dag. 2 en 8. Corso: „Dievencarnaval", al. dag. 2 en 8.15 zat. 2 7,9.15 zond. als zat ook 4 15 Du MlcU: „Le grand restaurant" a.l. dag. 8.15 zat. 2, 7. 9.30. zond als zat. ook 2.30. Euro cinema: „The great race", a.l zat., zond. en wo. 4 en 8 ov. dag. 2 „Gevangenen van het genot" g. 2.30. 7. 9.15 zond 2. 4. 7. en 8. Flora 18 Jr d 9.15 Metropole-Tuschinskl: „Gejaagd door de wind". 14 jr dag. 1 30 en 7.30. Odeon: .Funny girl" al. dag. 2 en 8 Olympla: „Zorba de Griek" 18 Jr. dag 2 en 8. Passage: „Pokeren met de dood". 14 Jr. dag. 2 30, 7 9.30 zond. 1 45. 4.15, 7. 9.30. Rex „Onstuimige begeerten", 18 Jr dag. 9.30. 11.30. 1.30, 3.30, 5.30, 7.30. 9.30 zond. v.a. 1.30. Roxy. „De slag bij Anzlo" 14 Jr. vr zat. zond 2.30, 7. 9.15 Ov dag 2.30, 8.15 Seinpost„The graduate", 18 Jr. dag 8 15 zat. en zond ook 2. Studio de Lue: „De val van Rome" 14 Jr dag. 2 en 8. Studio 2000: „The Ipcress file", 18 Jr. do., m, di 8, vr zat, zond 7 en 9.30 do. vr. ma. dl 2 zond 4 Thalia: „Love in our time". 18 Jr zond 3, 7. 9.15 Ov. dag t/m di 2.30, 7, De Uitkijk: do en vr. „Franken stein". 18 Jr. zat. zond. ma: „The Plrds 18 Jr. di en wo: „The strange door". 18 Jr dag. 2.30, 7.30, 9.45 zond. 2. 4 15. 7.30. 9.45 VRIJDAG Kon. Schouwburg. 20.30 uur: Haagse Comedie: „Marya" van Isaak Babel. ZATERDAG Kon. Schouwburg 20.15 uur Haag se Comedie: „Veertig karaat" van Barilliet en Grédy. Theater ln de Steeg. 20.30 uur. free-theater-chantant „Zo maar Manou". ZONDAG i Kon. Schouwburg 20.15 uur: Haagse Comedie: „Een vlo in 't oor" van Georges Feydeau. Ned. Congresge bouw. 14.30 uur: promenade concert door Residentie-orkest, m.m.v. Mar tina Arroyo, sopraan. MAANDAG Kon. Schouwburg. 20.15 uur: Haagse Comedie: „Veel leven om niets" van William Shakespeare. Ned Congresge bouw. 20 15 uur: Ned. Kamerorkest m m v. John Shirley Quirk, Janny van Wering. Koos Verheul. Szymon Gold berg. DINSDAG. Kon. Schouwburg 20.30 uur Haagse Comedie: „Marya" van Isaak Babel. Kurzaal, 20.00 uur: leerlingen van mu ziekschool mevr. Kolthoff-Grelinger. WOENSDAG. Kon. Schouwburg 20.15 uur Haagse Comedie: ..Veertig karaat" van Baril- let en Grédy DONDERDAG Kon chouwbiïrg 20.15 uur: Haagse Comedie: „De humorist" van John Osborne. Rijnlandslyceum (Apolloln. lj Vol- le Evangelie gent afd. Oegstg Spr. dhr. Sielstra 8 uur nam. Titus Brandsmaln. 76 De Duikboot" Clubhuiswerk handenarbeid 8-10 uur nam. Oude Vest 13 Evangelisatie christen- gem. Ecclesia 8 uur nam. Rest Van der Heijden Jaarvergade ring Leidsche Kunstkring voor Allen 8 uur nam Witte Singel 25 Openbare Vergade ring Scholieren Aktlegroep (S.A.L.) 8 Ant. Clubhuls. Toneelver Tot Ieder» Genoegen met „Drie meisjes gevraagd" 8 uur nam. Leldse Volkshuls Leldse Esperantis ten 2.45 uur nam. Micro-theater (Vestestraat 40) lm- perium met „Een slok op aarde" 8 30 uur nam. Oegstgeest (Het Witte Huls) Schaak- sociëteit Palamedes 2-5.30 uur nam. Pieterskerkplein 4a Tentoonstelling Rudolf Steinerschool. 9.30 u. voorm 9.30 uur nam. ZONDAG Rijnlandslyceum (Apolloln. 1) Gem voor oorspronkelijk christendom afd' Oegstgeest. Spr. evang. N. v. d. Brugge 7.30 urn nam Steenschuur 6 Kerk van Jerus Chrl». lus van de heiligen der laatste dagen 11.30 uur voorm. Wassenaar (Rest Bijhorst) Drive-ln dienst 10.30 uur voorm. Oude Rijn 3 Pinkstergemeente Spr. dhr. Meijer 3 uur nam. MAANDAO Sporthal Zuid-West Aktlef Volleybal, stuif-in 7.30 uur nam. Zuidsingel Aandeelhoudersvergada* ring Kon. Ned. Grofsmederij 4 uur nam. Stadsgehoorzaal (kleine zaal) Slul- tingsmiddag Ned. Ver. van Hulsvrou wen 2.30 uur nam. Kantine Royal McBee Zuid-West Ak. tief Tafeltennis 8 uur nam.; excursl» Shulton 2 uur. Stadhuis (wachtkamer trouwzaal): Zitting Bouwfonds Nederl. meenten 78 uur nam. Jeugdhuis (Breestraat 19). Spreek- uur Chr. Emigratie-centrale. 7-8 uur LEIDSE BIOSCOPEN Camera..Rosemary's baby". 18 J* dag. (beh. wo.) 2.30. 7, 9.30. Zond. 7 en 9.30. do., vr.. za. nachtvoorst.: „Hol landse nieuwe" 18 Jr, 24 uur. Zond. en woe.: „De man met het zwarte mas ker", a.l.. 2.30 uur, l.lcloDe val van Rome". 14 Jr. dag 2.30 en Luxor: „Help. mijn broer Is hip". 14 Jr. dag. 2.30. 7. 9.15. zond. ook 4.45. Rev: „Rosso, de Mexicaan". 18 J* dag. 2,30, 7. 9.15 zond. ook 4.45 Vr. en zat. nachtvoorst.: „Mini weekend" 18 Jr. 23.30 uur. Studio: „Het uur van de moord". 14 Jr. dag. 2.30, 7, 9.15 zond. ook 4.45. Trianon: „Casino royale". 14 Jr, dag 230. 7.. 9.15 zond. 2.15. 4 30, 1, 9.15 TENTOONSTELLINGEN Galerie Van der Vllst: Don Ver- meire (marionetten), Lucas Goud zwaard (poppen). Paula Dietz (wand. kleden). Guy van Hardengroek (kern. miek), Ronnie Meerts (grafiek). dlïW dag t/m zaterdag 9-6 uur (t/m 14 Ju» ni). Molenmuseum „De Valk" (Dagelljk» van 10 uur voorm. tot 5 uur nam. Zon dag 15 uur nam Maandags gesloten. Jeugdmuseum (Hoogl. Kerkgracht 41 Expositie .Colourform" (uitsluitend maandag en woensdag van 8-10 uui nam.) De lakenhal Dag. 105 uur: zond 15 uur Rijksmuseum van Oudheden (R» penburg 28)Werkd. 10 uur voorm. 5 uur nam.: zond 15 uur nam Rljksmuseun voor olkenkund»! (Steenstraat 1) dag. 105 u.: 'szon dags 1R uur nam. Ned.-Legermuseum: Geopend maan dag tot et met vrijdag 9 uur voorm^- 6 u. nam. zon. en feestdagen 1—I uur nam Rijksmuseum voor de geschledenl» der natuurwetenschappen. Dag. 10—4 uur zone' 1—4 uur AVOND- EN NACHTDIENST DER APOTHEKEN TE LEIDEN Geopend voor spoedeisende geval len: Zuider Apotheek. Lammenschans- weg 7. tel. 23553. De zaterdag-, enzon- dag-, avond- en nachtdienst van apo theek R. Breest mallenburg te Lei derdorp wordt waargenomen door dt Zuider apotheek De OegstgeesUe Apotheek la ge opend. De dienst van Apotheek Voorschoten wordt op zondag 1 Juni van 's morgens 8 uur tot 's avonds 22 uur waargeno men door de Zuider Apotheek. WEEKE1NDED1ENST LEIDSE HUISARTSEN Tot zaterdagmorgen 10 uur raadple ge men de eigen huisarts, daarna tot zondagnacht 12 uur uitsluitend voor spoedgevallen de dokterstelefoon 22222. WEERRAPPORTEN Van hedenmorgen 7 uur. u. - 4 i 6 Is h cd fl' v ec tt a C i Amsterdam regen 19 10 1 03 De Bilt regen 20 10 Deelen regen 19 K 0.1 Eelde geh. bew. 17 8 0 Eindhoven regen 21 12 1 Den Helder geh. bew. 17 9 0 Luchth. R'dan geh. bew. 20 11 2 Twente zw. bew. 18 8 0 Vlissingen half bew. 19 12 0 4 Zuid-Limburg regen 20 11 02 Aberdeen geh. bew. 15 8 1 Athene onbew. 29 20 0 Barcelona licht bew. 22 14 0 Berlijn geh. bew. 22 9 2 Bordeaux regenbul 23 10 04 Brussel geh. bew. 21 11 3 Frankfort zw. bew. 19 10 4 Genévé licht bew. 23 10 0 Grenoble onweer 2 9 3 Helsinki half bew. 22 10 0 Innsbruck zw. bew. 20 9 3 Kopenhagen zw. ebw. 18 9 3 Lissabon licht bew. 18 11 4 Locarno geh. bew. 21 15 6 Londen zw. ebw. 21 10 6 Luxemburg zw. bew. 20 10 0 Madrid licht bew. 15 6 06 Malaga onbew. 25 15 0 Mallorca licht bew. 23 16 0 München zw. ebw. 16 7 13 i Nice zw. bew. 21 15 Oslo geh. bew. 17 12 Parijs licht bew. 21 10 Rome zw. ebw. 25 18 0 Stockholm geh. bew. 25 9 0 Wenen zw. bew. 27 10 4 Zürlch zw. ebw. 22 11 01

Leidsch Dagblad | 1969 | | pagina 2