Henk Scholte nog ongeslagen Fedor den Hertog nog steeds aan de leiding De Zijl rekent even af met DVZ: 9-2 Imlioff verslaat in FD Ben Verhagen DIE ZIJN LEUK! Vervelend gedrag van Spanjaard Galvez Karstens bij selectie voor zaterdagteam Waterpolocompetitie Ronde van Groot-Brittannië UW plaatst zich voor de finale CHRIS CRACK - sportstrip door Dick Bruynestein VRIJDAG 30 MEI 1969 PAGINA 25 LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD GRONINGEN (ANP) Ruw geschat kostte elke carambole van de Japanner Otsuki in de openingsronde van het wereld kampioenschap anker kader 47/2 in Groningen zo'n slordige 25 gulden. De 53-jarige grijzende kampioen uit het land van de rijzende zon, wiens overkomst naar de stad van de Martinitoren ongeveer 4500 gulden kostte, maakte namelijk in zijn eerste partij tegen Henk Scholte in negen beurten slechts 27 caram boles. Voor Scholte, die, nu titelhouder Jean Marty wegens „drukke werkzaamheden" keer op keer bij de internationale biljarttoernooien verstek laat gaan, juist in dit spelletje favo riet is, was dit matige optreden van de oosterlingen geen ver rassing". De Japanse biljartbond heejt diens gemiddelde officieel wel als 26 opgegeven, maar toen Scholte de Japanner zag, zei hij meteen: ,,Ik heb tegen hem in zijn bil jartzaal in Kobe gespeeld. Die man kan misschien net drie puntjes halen". Hoe gelijk bleek Scholte gehad te hebben toen de partij achter de rug zuas. De stoï cijns toekijkende Otsuki had in negen beurten met een gemiddel de van precies drie gespeeld en had geen moment de indruk ge wekt beter te kunnen. Scholte daarentegen wel. Na vier moeizame beurten kwam de Eindho- venaar op stoot, verzamelde de te vaak .springende" ballen in een trosje op de kaderlij nen en scoorde steeds sneller. Hij leek nu wel naar de finish te gaan reiken. Want zelfs de masqué-positie na 234 punten mocht geen bezwaar zijn voor zijn verdere opmars. De piqué om de a- cheval-positie te herstellen werd echter te zwaar ingezet en een mil limeter voor de derde bal bleef Scholtes speelbal liggen. In een har de klap op het biljart uitte de Ne derlander zijn teleurstelling. Nu duurde het tot de negende beurt eer Otsuki, die tevergeefs met drieban- ders trachtte te socren en de ballen ver over het biljart uiteen joeg, een redelijke stoot liet liggen, waaruit Scholte zijn slotserie van 95 opbouw de: 27400 in negen beurten. 90 en 199 ogenschijnlijk ver genoeg weg, maar had niet gerekend op het klinkende antwoord van de wereld kampioen der vijfkampers, die met 345 nog weer voorkwam: 369—384 Vei'volgens maakte Müller de 400 vol en miste Dielis de nastoot Daarna deden zich geen surprises meer voor. Zowel Schrauwen als Scholte bleven evenals Galvez onge slagen. Schrauwen had daarbij de minste moeite met de Japanner Ot suki, die opnieuw ver achterbleef 40092 in zes beurten. Scholte daarentegen ontmoette veel tegenstand van de Argentijn Girves, die mede door series van 188 en 95 dicht bij de Nederlander bleef Scholte had het nogal te kwaad met het „springen" van de ballen. Hij maakte enig misbaar daarover, raak te steeds meer uit zijn concentratie maai- won tenslotte toch in acht beurten: 400313. Uitslagen Pleister Zijn zege was een pleister op de wonde, geslagen door de onverwachte nederlaag van Wijnen tegen de jonge Belg Ludo Dielis (400—101 in negen beurten). Wijnen faalde volkomen. Hij had de winst moeten opbouwen in de eerste vijf beurten, waarin Die- lis, juist teruggekeerd van het band stoten op Sardinië, en nog vreemd opkijkend tegen alle lijnen op het biljart, tot een magere totaalscore van zes punten was gekomen. Maar de produktie van Wijnen had ook nauwelijks enige betekenis en toen Dielis met een serie van 200 gevoel voor kader terugkreeg was de Osse- naar snel uitgeteld. Ook al in negen beurten won Ton- nie Schrauwen (233400) moeizaam van de Argentijn Manuel Girves. die wat laconiek stond te spelen en door tweemaal rester-dédans en een tou ché de Vlaamse mini-biljarter keer op keer prachtig aanvangsspel bood. De beste zege kwam op naam van de Spanjaard Jose Galvez, die in zeven beurten en de overduidelijke score van 207400 revanche nam voor de onlangs in het Europese kampioenschap in Maassluis tegen de Westberlijner Dieter Müller ge leden nederlaag. Galvez werd later de hoofdpersoon in een incident in zijn partij tegen Wijnen. De Spanjaard zag in zijn vijfde beurt een serie na 96 onder broken door arbiter Taylor Parkins, die Galvez wegens „biljartee" van de tafel stuurde. De Spaanse kampioen liep luid protesterend weg, ging aan de spelerstafel zitten roken en rom melde met de asbak. Dat waren drie redenen voor de scheidsrechter om de partij in het nadeel van Galvez te beëindigen. Maar de heer Taylor Parkins deed niets, onderbrak de partij zelfs niet om de geëmotioneer de Spanjaard tot kalmte te laten komen. Wijnen moest tijdens dit lawaai spelen en dat hij zich niet kon con centreren spreekt vanzelf. Nu had de Ossenaar de partij al half uit handen gegeven in zijn tweede beurt, toen hij in een grote serie steeds sneller ging spelen en na 156 af raakte. Dielis Wijnen Galvez Müller Otsuki Scholte Girves Schrauwen Schrauwen Otsuki Soholte Girves Müller Dielis Galvez Wijnen Stand: 1 gem.; 2. 400 101 400 207 27 400 233 400 400 92 400 313 400 384 400 288 200 52 21 243 75 124 304 54 167 44.44 11.22 57.14 29.37 3.00 44.44 25.88 44.44 66.66 15.33 50.- 39.12 100.00 96.00 66.66 48.00 Galvez 4 pnt., 61.23 alg. Sohrauwen 4, 53.33; 3. Scholte 4. 47.05 4. Dielis 2, 60.39; 5. Müller 2, 55.18; 6. Girves 0, 32.11; 7. Wijnen 0. 25.93; 8. Otsuki 0, 7.93. UVS 2 - Roodenburg 2 in Wassenaar LEIDEN Voor zondag is inge last de beslissingswedstrijd UVS 2— Roodenburg 2 om het kampioen schap van de reserve tweede klasse. De ontmoeting vindt plaats op het terrein van Blauw Zwart in Was senaar (12.00 uur) De Spanjaard Galvez die zich in zijn partij tegen Wijnen niet van zijn plezierigste kant liet kennen. DEN HAAG (ANP) Het Neder- LEIDEN Scheidsrechter Blok- speeltijden des te meer. Vele malen zijl heeft gisteravond het publiek bij j ging de vlag van scheidsrecht-r AMSTERDAM <GPD> Fred Imhoff en zijn trapeze-man Nol Tas zullen voor Nederland deel nemen aan het wereldkampioen schap Flying Dutchman, dat van 5 t/m 12 juli ln Napels (Italië) wordt gehouden Imhoff. die de Spelen van Me- xioc als F.D.-reserve heeft bij gewoond. heeft ln een aantal se lectiewedstrijden zijn eeuwige voorganger Ben Verhagen dui delijk verslagen Verhagen, die na Mexico afscheid heeft geno men van zijn vaste tweede man Nico de Jcng, zeilde de selectie races met Ted van Yperen aan de trapeze-draad. Tij'dens de be slissende fase van de selectie- strijd in Kiel (Duitsland», waar de Nederlandse F.D.-se!etcie- ploeg aan open wedstrijden deel nam. verliet Verhagen na een magere zesde plaats spoorslags de Kieler Foerde. waardoor hij zichzelf voor de wereldtitelstrijd op dood spoor rangeerde. De Ha genaar Imhoff. die jarenlang in de schaduw heeft gevaren van Verhagen, zeilde in Kiel enke le voortreffelijke races. Met de notering 3-2 eindigde Imhoff, dicfht bij de winnaar, de Duit ser Fischer. Achter de sterke Duitser Libcr eindigde het team Imhoff-Tas op een derde plaats met miniem puntenver- schil op Li'bor en Fischer. Deze resultaten, gevoegd bij de serie 1-2-1-1, die Imhof in Medemblik bijeen zeüde, wor den gehonoreerd met een reisje naar Napels. In het eindklasse ment van de selectiestrijd volgt Verhagen op een tweede plaats met 1-3-3-2-6 en voorts Gimpel op een derde en Eekels op een vierde plaats. Het Ned. FD-team Fred Imhoff (boven)-Nol Tas die voor ons land zullen uitko men op 't wereldkampioen schap FD te Napels. lands zaterdagelftal speelt op 3 juni de waterpolowedstrijd tussen De Zijl i Blokzijl omhoog, ten teken dat ci (in Theley) en op 5 juni (Friedrichs- en het Haagse DVZ een nogal op- weer een zware overtreding was be thal) wedstrijden tegen Saarland windende show willen aanbieden. Uit de volgende spelers zullen de gaan. Welgeteld twintig keer gebeur- elftallen worden samengesteld: Reit- spelers, van wie vooral de hard spe- sema (Zwart Wit 28», Gouman lende Hagenaars zich niet best kon- Zij dei'veld den beheersen. Twee van hen moes- Helaas ging dat ten koste van de de dat, wat 6 strafworpen tot gevolg (Heerjansdam), Van (HeerjansdamSmid (ONS). Den Rooyen (SSC '55). Sehievink (Har- kemase Boys), Grit/ter (ACV). De- moed (DOVO), Kruisweg (WZC), Vedder (IJsselmeervogels). Hoeve (VVOG). Karstens Noord wijk). Francke (De Meeuwen), Kalden (PPSC) en Van Effrink (Zuidvo gels). Voetbal Het Engelse voetbal- ten dan ook in de laatste vijf minu ten op last van de scheidsrechter de kant opzoeken. Het begon allemaal vrij rustig. Zo wel De Zijl als DVZ heeft een snelle ploeg, hoofdzakelijk bestaande uit jonge spelers. Doelpunten kwamen er nog niet in de eerste periode, wel was DVZ er dicht bij. Een door de verdediging gezwommen aanvaller rondde zijn offensief echter af met elftal van spelers tot 23 jaar heeft 1 een boogje, dat naast ging in Funchal gelijkgespeeld (1—1) te- I Doelpunten en vooral straf worp gen de Portugese jeugd. punten, kwamen er in de volgende Geen hand Bij het ontstaan van de affaire- Gal vez was Wijnen al honderd pun ten achtergeraakt (336235) en dat was te veel van het goede. Verdei dan 52 kwam Wijnen nl. niet en na dat de nog nagrommende Galvez üi de zesde beurt met 64 de partij vol had gemaakt, scoorde Wijnen in de nastoot slechts één punt, zodat hij op 288 eindigde. Galvez, uiteraard blij. kwam met uitgestoken hand op Wijnen toe, die hem de rug toe draaide. Na afloop van de partij diende de arbiter over het gedrag van Galvez een klacht in bij de wed strijdleider. die het geschrift zal moeten voorleggen aan de wereld biljartbond. De heer Taylor Parkins vermeldde vie rpunten in de klacht: a. het roken tijdens de partij; b. het commentaar van Galvez op zyn beslissing: c het lawaaünaken door de Span jaard d. de kleding van Galvez. „Dat heb ik er meteen bij gezet Alle anderen moeten er netjes uit zien, Galvez loopt altijd met zijn das los". Al met al een weinig sportieve be levenis. Daarvoor moesten de toeschou wers in de grandioze Groningse bii- jartarena zich richten op de ont moeting tussen Müller en Dielis De Duitser liep in drie beurten met 80. CAERNARVON (ANP) De Ierse wielrenner Morrison Foster heeft gisteren het eerste gedeelte van de vijfde etappe van de Ronde van Groot-Brittannië gewonnen. De derde plaats was voor de Nederlander Popke Oosterhof. De rit ging over 112 km van Aberystwyth naar Balba. Zilveren Molen LEIDEN UW uit Utrecht heeft zich gisteravond geplaatst voor de fi nale van het Zilveren Molen toernooi. Dat gebeurde na een aantrekkelijke wedstrijd waarin de Utrechters het IJ mui dense Stormvogels met 20 de baas bleven. Jammer was het dat de stemming in het veld het laatste kwartier van het tot dan vrij spor tieve duel duidelijk verslechterde. Daaraan had ook scheidsrechter Arts uit Den Haag schuld. De matig lei dende arbiter had totaal niet in de gaten wat zich een kwartier voor tijd afspeelde rond de geblesseerd op de grond liggende UW'er Abrahamsen Pas toen een aantal Utrechters en IJmuidenaren hevig amok stond te ADVERTENTIE Het tweede gedeelte, een rit over 93 km van Bala naar Caernarvon, levei - de de eerste Engelse zege in deze ronde op. Peter Buckley zorgde voor dit succes. Hij was samen met de Pool Jasinski uit het peloton ontsnapt en finishte met een voorsprong van een minuut en vier seconden. De uitslag van het eerste gedeelte: 1. Foster (Ierland) 112 km in 3 uur 7 minuten en 50 seconden; 2. Kab (W.-Dld) 3.08.21; 3. Oosterhof (Ned.) 3.11.06; 7. Den Hertog (Ned.) 3.11.49: het tweede deel: 1. Buckley (Eng 93 km in 2.12.15; 2. Jasinski (Polen) z.t.; 5. Oosterhof z.t. Het algemeen klassement: 1. Den Hertog 25.32.54 2. Oosterhof 25.38.46: 3. Doyle (Ierl.) 25.43.14. Italië De 14de etappe van de Ronde van Italië, een rit van Senigallia naar San Marino, is gewonnen door de Ita liaan Bitossi. De Belg Eddy Merkcx neemt de roze trui over van de Ita liaan Schiavori. Verbaasd trok de Belg aan het eind van de 185 km lange rit de rose trui over het hoofd. Zijn bedoeling de Ita liaan Felice Gimondi met de tijdrit van vandaag voor ogen op grote achterstand te rijden was door een lekke band mislukt. Merckx was sa men met de latere ritwinnaar Bitossi ontsnapt. Gimondi raakte achter. Toen kwam de lekke band-én van achtervolgde werd de jonge Belg ach tervolger. Gimondi nam een voor sprong op zijn concurrent, maar met behulp van Merckx' ploegmaten werd de Italiaan weer ingehaald. Omdat rosetruidrager Schiavon ook het slachtoffer van een lekke band was geworden, en daardoor seconden moest prijsgeven, was Merckx na af loop toch weer leider in de giro. De uitslag van de 14e etappe is: 1. Bitossi (It.) 185 kilometer in 5 uur 33 minuten en 22 seconden: 2. Neri (It.) 5.33.30; 3. Altig (W.-Dld) 5.33.30. Het algemeen klassement na 14 etappes: 1. Merckx (Belg. 63.47.29: op 21 seconden 2. Colombo (It.); op 22 sec. 3. Bitossi (It.); op 31 sec. 3. Zilioli (It.); op 34 sec. 5. Gimondi (It.). Zes provinciën De Italiaan Guerra won de 5de etappe van de Ronde van de Zes Provinciën. De Belg Bracke bleef lei der. Jan Janssen won de sprint van het grote peloton. De uitslag van de vijfde etappe is: 1. Guerra (It.) 227 kilometer in 6 uur j 3 minuten 22 seconden: 2. Rigon (Fr.); 3. Gandarias (Sp.); 6. Janssen (Ned.) z.t. Het algemeen klassement na vijf L.^ppes is: 1. Bracke (Belg.) 22.07.22; op 10 seconden 2. Poulidor (Fr.); op 39 sec. 3. Pingeon (Fr.); op 4.51.13 Janssen (Ned.). Voor la au nuchter naar de Rangers GLASGOW (ANP) Het be stuur van de Schotse voetbal vereniging Glasgow Rangers heeft bekendgemaakt, dat aan toeschouwers die in kennelijke staat verkeren of drank bij zich hebben voortaan de toegang tot het terrein zal worden ontzegd. Het is een van de maatregelen om de in de laatste tijd herhaal delijk voorkomende wantoestan den onder het publiek de kop in te drukken. EDDY MERCKX had. De eerste was voor Albert Spijker, die de Haagse doelverdedi- ger het nakijken gaf. de tweede was voor DVZ, maar Theo Uittenhout wist de bal te stoppen. Het werd 20 door Jacob Spijker, deze maal uit een .gewone" strafworp. Na de hervatting bleek de arbiter steeds minder vat op het spel te krijgen. Doordat hij erg veel toeliet kreeg de strijd een verbeten karak ter. waarbij het vooral de Hagenaars waren die er alles voor over hadden om de bal te pakken te krijgen. Na dat uit een combinatie van de ge broeders Spijker De Zijl een 3—0 voorsprong had genomen. kreeg DVZ vrij kort. achter elkaar twee maken kwam hij ook eens kijken Strafworpen te nemen: 32. Een wat er aan de hand was. Het gevolg I penalty van Albert Spijker werd ge- was dat de slotfase van deze halve- stopt, maar de koek was nog lang finalestrijd in een minder aangena- i niet op: Leo Onderwater mocht het me stemming werd verspeeld. Voor ook proberen en hij trof doel. Een Kiewiet (Stormvogels) was het zelfs fout van de defensie werd door Kees reden boos het veld te verlaten. En Pont bekwaam afgestraft, nadat hij het begon allemaal zo mooi op het erven uit de persoonlijke bewaking LFC-terrein aan de Boshuizerkade was losgekomen. De toeschouwers konden behalve van goed weer ook van aantrekke- frnvpr voetbal genieten. UW, de rood- lyrover witte tweedeklasser, en Stormvogels, J de blauwwitte eersteklasser ontliepen Het laatste partje had nog maar elkaar niet veel in kracht. De rood- weinig met waterpolo te maken, witte voorhoede was wat doortasten- Hoewel coach Joop van Duyne pro- der dan die van Stormvogels maar beerde zijn pupillen rustig te houden, voor de rust leverde dat geen doel- gingen zij al grover en grover spe- punten op, ondanks enige goede kan- len. Dit resulteerde weer eens in een sen. De tweede helft gaf hetzelfde strafworp, die ditmaal door Jacob beeld te zien als de eerste vijfen- Spijker werd genomen. De Haagse veertig minuten: een gelijkopgaande keeper stopte de bal half, maar op strijd met een wat gevaarlijker UW. aanwijzing van grensrechter Jan De Utrechters hadden echter teveel Hensing kende de scheidsrechter een kansen nodig om tot scoren te ko- doelpunt toe: 62. Een luidkeels men. Na 22 minuten viel de eerste geschreeuwde opmerking van een treffer. Jacobs werd op maat be- Hagenaar leverde hem verwijdering diend, hij wachtte niet lang maar uit het veld op, maar hij mocht on- trok de bal naar de snel opgerukte en natuurlijk zeer voordelig! Heel leuke badstof - ballerina.In frisse cola, tinten. Ook in linnen A en corduroy. Gauw halen. Slechts... Voor zomerse dagent Kurkmuil van djerba- leer. Gemakkelijke pasvorm. Snel profi-r ca teren middellijk vervangen worden door een ploeggenoot. Dat mocht niet bij de volgende Hagenaar, die er werd uitgestuurd, omdat hij Frits Welling een bloedneus had geslagen. De laatste minuten leverde een merk waardig tafereel op, waarbij DVZ zich zoveel mogelijk beperkte tot spelen op balbezit. Erg best lukte dat niet: Loek van Kampen, Jacob Spijker en Leo Onderwater brachten de eindstand op 92. Abrahamsen die ineens inschoot '10). Stormvogels deed alle moge lijke moeite gelijk komen. Bijna had Kiewiet met een scherpe inzet succes maar de bal verdween juist naast het doel. UW bleef gevaarlijk in zijn uitvallen, ook omdat de blauwwitte buitenspelval slechts ge brekkig functioneerde. Na een half uur besliste Van Rooyen de strijd na goed aangeven van Abrahams (2—0). Den Haag Spuistraat 14. Leiden Haarlemmerstraat 53 Rotterdam Schiedam Vlaardingen Dordrecht Breda Tilburg

Leidsch Dagblad | 1969 | | pagina 25