Antisemitisme in Polen kolonel naar het Westen Pompidou wil geen tweede meer zijn Pompidou en Polier strijden om gunst links Gesprek in Wenen met Aclam Kornecki !S Anti-feodaal Landingsgebied op maan is vlak Soedan gaat ondernemingen nationaliseren KANDIDAAT-STAATSHOOFD TRAD UIT DE SCHADUW VAN DE GAULLE PAGINA 2 LEIDSCH DAGBLAD DONDERDAG 29 MEI 1969 (Van onze correspondente An Salomonson) WENEN (GPD) Kort geleden is onder grote geheimhou ding een hoge Poolse officier naar het Westen gevlucht, nadat hij vanwege zijn Joodse afkomst door het antisemitisch regime van Gomulka bedreigd, vervolgd en vervolgens letterlijk voor het niets was gesteld. Het verhaal over zijn noodlottig geëin digde carrière, dat deze kleine, grijzende man ons in een Weens café heeft gedaan, illustreert de fatale ontwikkeling van de communistische partij in Polen. destrijders al in de gevangenis. o.a. Gomoelka. Hij kreeg bij de gratie een kans om als onderdirecteur in een kleine fabriek aan de kost te ko men. Later verdween hij als naviga tor naar de handelsvloot. Toen Go moelka in 1956 aan de macht kwam en er even een vrijere winid begon te waaien, werd hij teruggehaald en weer als actieve kolonel ln het leger aangesteld. Maar in 1958 kwam uit de Sowjet-Unie de order om het Poolse leger van Joods officieren te zuiveren en hij moest weer terug naai- de handelsvloot. Toen kwam de vijfdaagse oorlog tegen Israël. Voor het eerst zei men hem openlik: ..Je bent een Jood, vermoedelijk ben je een spion van Dajan". Hij verloor zyn werk. zijn lidmaatschap van de communistische partij werd hem ontnomen, hij werd met zjjn tweede vrouw en zijn zoons (toen 13 en 15) van vandaag op morgen uit zijn dJ-enstwon'ing ge gooid en leefde in Warschau van de hand in de tand van wat een paar trouwe vrienden met groot persoon lijk risico hem konden toeschuiven. Onhoudbaar De toestand werd zo onhoudbaar, dat hij voorbereidingen begon te tref fen om te emigreren. Daartoe kon hij als Jood alleen verlof krijgen als hij beloofde naar Israël te gaan. Zijn «niet-Joodse; vrouw werd bij de politie geroepenze moest haar baan als journaliste opzeggen, ze kreeg opdracht zich direct te laten scheiden van „dat Joodse zwyn" en met de kinderen in Polen te blij ven Ook zU werd zonder enige for maliteit uit de partij gezet. Met le vensgevaar slaagde het gehele gezin er op het laatste nippertje in naar Oostenrijk te vluchten. Maar toen dat de Poolse autoriteiten ter ore kwam. barstte er een haatcampag ne los om de naam van Kornecki door het slijk te halen en zijn ver diensten voor Polen voorgoed uit de officiële geschiedschrijving uit te wissen. Bij het eind van dit relaas verlooi de eens zo beroemde Poolse kolonel in het slecht zittende confectiepak tegenover ons even zijn zelfbeheer sing- Hij is zijn leven lang een vurig communist geweest. De hele oorlog heeft hij onder doodsgevaar de zaak van de revolutie gediend. Hij is dra ger van de hoogste Poolse onder scheidingen, waaronder het Grüne- waldkruis voor grote persoonlijke moed. dat slechts heel zelden wordt uitgereikt. Kornecki kreeg het kruis omgehangen samen met Gomoelka en Ochab. ..Maar zulke onderschei dingen hebben nu niets meer te be tekenen in Polen. Het huidige regime wil hetzelfde wat Hitier wilde. Alles wat slecht is, is de schuld van de Joden. Als er rebelse studenten wor den gearresteerd, worden ze gedwon gen hun Joodse medestudenten van anti-communistische komplotten te beschuldigden. Arrestanten worden valseljjk van een Joodse voornaam voorzien, zodat de bevolking denkt, dat die oproerlingen allemaal Joden zijn. Maar het gaat niet om de Joden, het gaat om de Poolse oppo sitie tegen het regime. Die moet wor den uitgeroeid, en de gemakkelijkste weg is de oeroude: via het antise mitisme". Amateurs Adam Kornecki werd in 1917 ge boren als zoon van Joodse arbeiders, die al generaties lang in Polen woon den. Na de eerste wereldoorlog tra den zijn ouders als hartstochtelijke revolutionairen toe tot de commu nistische beweging. Zij geloofden, dat de Russische revolutie so ciale rechtvaardigheid en gelykge- rechtigrheid zou brengen aan de volken van Oost-Europa, die zucht ten onder de feodale knoet. De jon ge Kornecki zat vanwege zijn poli tieke overtuiging al in 1933 een jaar I in de gevangenis en werd in 1937 wegens ondergrondse activiteiten1 voor de communistische partij tot j vijf jaar gevangenis veroordeeld. Die tweede keer zat hy samen met de latere Poolse president Alexander J Zawatski en Ochab en met vele an- dere prominente figuren, die na de j communistische machtsoverneming in diverse sleutelposities benoemd zou den worden. Bij het uitbreken van de tweede wereldoorlog werd Kornecki voortij dig vrijgelaten en hy meldde zich aan als vrijwilliger voor de z.g. j „arbeidersbataljons", die onder lei ding stonden van de Poolse com munistische partij. Later werd het in Warschau te gevaarlijk, zodat hij met zijn kameraden de wijk nam naar het historische stadje Brest- j Litowsk (waar in 1918 de vrede tus- 1 sen Duitsland en Rusland is geslo- ten). De Russen namen deze vurige Poolse communisten echter uiterst koel op. Alle ondergrondse verzets- strijders wei-den in die jaren als Duitse of Japanse provocateurs be- j schouwd en dien overeenkomstig be- handeld. Het was de tijd van de j niets ontziende stalinische terreur, die ten doel had de oppositie in de Sowjet-Unie zelf te verstikken. Sta- j lin wilde zich met Hitier verbinden, de Poolse communisten stonden hem I daarbij in de weg en hun partij was dan ook al in 1938 door de Komintern j opgeheven. Naar Siberië (Van onzg correspondent) Met vele andere lotgenoten werd Kornecki uit Brest gedeporteerd; PARIJS (GPD) Toen Valery Giscard d'Estaing, nauwe- naar Siberië volgens de beruchte pa- Hjks veertig jaar oud, als de jongste minister van Financiën ragraaf 11. die voorziet in de ..ver- Frankrijk ooit had gekend in 1965 door de toenmalige pre- huizmg van bepaalde categorieën I J j j Z j mensen uit grotere steden naar „klei- mter, Georges Pompidou, by de vormmg van diens tweede nere steden". Kornecki had even- j kabinet vervangen werd, moet dit slachtoffer (dat door zijn chef eens met een cactus is vergeleken) als reactie een inder daad wel wat stekelige vergelijking hebben getrokken. man van formaat, een echte per soonlijkheid aan de leiding komt. zal het ontwaken Neemt u nu de groép Brezjnew- Kosigin- Podgomi. Dat is toch niets anders dan een primitief stelletje amateurs, met alle blunders, die ze hebben geslagen. In feite is het communistische regime in de Sowjet-Unie aan zyn eind. en die drie zijn er de schuld van". „En voelt u, als overtuigd commu nist, dan niet een steek in het hart. als u zoiets moet constateren?", vroegen we hem, toen hij opstond om afscheid te nemen. ,.Een paar maanden geleden, ja, toen bloedde mijn hart nog bij deze langzame ont luistering van de communistische idee. Maar nu, na al die belasterin gen, na al die gelogen beschuldigin gen, niet meer. Integendeel". Toch beschouwt hy zichzelf nog steeds als een revolutionair in hart en nieren. „Ik geloof in een mense lijk communisme, een communisme waarin niet macht en geld, maar waarin de mens op de eerste plaats komt. De liberalisering komt ook in de Sowjet-Unie, maar ze moet van j binnen uit komen, wil ze kans op sla gen hebben. Het Sowjet-Russische j volk slaapt nog. maar zodra er een HOUSTON (AP) Uit een foto die door de ruimtevaarders in Apol- lo-X is genomen en die gisteren is vrijgegeven, blykt, dat het landings terrein op de maan van Apollo-XJ een vrij vlak stuk terrein is met een aantal kleine kraters in de onmid dellijke nabijheid ervan. De foto van het landingsterrein in de „Zee der stilte" op de maan toont een grote krater die „Moltke"' heet en op enige afstand een diep ravyn dat „Kypatia" is genaamd. Aan de oostelijke rand van het landingsterrein bevindt zich een klein ravijn, dat in de foto haast niet te zien is. Een ondiepe krater, die ongeveer 3,5 kilometer wijd is ligt aan de noordkant van het ter rein. Andere foto's die door de ruimte vaarders zyn genomen, tonen diepe ravijnen, geweldige kraters en ma jestueuze bergen elders op de maan. PARIJS (GPD) In de kampen van zowel Pompidou als Poher heerst na het bekend worden van de resul taten van het jongste onderzoek on der de Franse bevolking een lichte t katerstemming. Alhoewel Pompidou zijn positie als onbedreigd koploper heeft kunnen handhaven beschikt hy nog steeds niet over de 44 procent die nodig zijn om in de eerste ronde al zijn voornaamste concurrent Poher te verslaan. Deze kan in tegenstelling met Pompidou, op wie hij veertien pro cent achter ligt. nog altijd be schikken over een flink reservoir aan potentiële stemmen, met name die in de eerste ronde op de vyf overige, (waaronder vier linkse) kan didaten zullen worden uitgebracht. De strijd tussen Poher en Pompi dou schijnt zich daarom te verplaat sen naar die linkse kiezers die dan uiteindelijk niet hun kandidaat in het Elysée zullen krijgen maar toch de doorslag zullen geven. Het is in derdaad opvallend dat beide kandi- i daten in hun campagne zo langza merhand him aanvallen op links en vooral de communisten hebben ge staakt. Over het zwaarste pakket van gedisciplineerde stemmen heeft i de communist Duclos de beschikking en hy zal daar een goed gebruik i van weten te maken. Contact Poher moet via tussenpersonen de communisten reeds benaderd heb- J ben om te weten onder welke voor waarden hy op hun stemmen zou mo gen rekenen. Het schijnt nu dat Georges Pompidou by zyn rivaal niet heeft willen achterblyven. Dezer dagen is, inderhaast, de minister van het Wetenschappelyk Onderzoek Galey. naar Moskou gevlogen, waar hij. volgens de officiële lezing, ur- gente technische beraadslagingen met zyn Russische collega's moest I voeren. Pompidou's tegenstanders fluisteren echter al duideiyk hoorbaar dat de minister, op verzoek van Pompidou, het Kremlin zou hebben gevraagd wat de prys voor de stemmen van hun Franse geestverwanten by de tweede ronde zou moeten zyn. BEIROET (AP) De nieuwe Soedanese regering, die het afgelo pen weekeinde tijdens een bloede loze revolutie aan het bewind kwam, heeft ingrijpende maatregelen aan gekondigd op economisch gebied. De banken in het land en de krantenondernemingen zullen worden genaast. Ook de buitenlandse on dernemingen in het land zullen worden genationaliseerd. De nieuwe regering onder premier Awadallah heeft ook aangekondigd, dat het grondbezit onder de boeren wordt verdeeld. Zachte landing Kosmos Het ob servatorium in Bochum heeft mee gedeeld, dat de Russische kunst maan Kosmos-282, die 20 mei werd gelanceerd, gisteren ergens in Rus land is geland. Onrust in Colombia Betogers hebben gisteren in vier steden ln Colombia onder het slaken van kre ten „weg met Nelson Rockefeller" stenen gegooid naar auto's en win kels en slag met de politie geleverd. Het was de tweede dag waarop zich protestdemonstraties voordeden te gen het bezoek dat de gouverneur van de Amerikaanse staat New York Rockefeller, op het ogenblik aan Co lombia brengt. Oproerpolitie maakte o.a. gebruik van traangas om de be togers in Bogota. Medelin. Bucara- manga en Barranquilla uiteen te jagen. wel op zyn 23-ste jaar al naam ge maakt in de party, zodat Ochab en Zawatski ingrepen en hem terug lie ten komen naar Brest. Hij verdiende daar zyn brood al6 smid en trouwde er een Joods meisje, dat hem een zoon schonk. Kort na het uibreken van de oorlog tussen Stalin en Hitier bezet ten de Duitse troepen Brest-Litowsk. Voor de ogen van Kornecki werden zyn vrouw en kind naast hun eigen huis door SS-ers doodgeschoten. Kor necki diende in het leger, werd ge wond, ging terug naai- het front, werd ui 1942 na een korte of ficiersopleiding tot luitenant in het Rode leger benoemd en kreeg een artillerie-battery onder zich. In au gustus 1942 werd hy opnieuw ge wond. Na zyn genezing diende hy in Poolse legereenheden in de Sow jet-Unie en werd tenslotte als pa rachutist boven Polen gedropt. Daar vocht hy tot het eind van de oorlog in het partisanenleger, waarbij hy de rang van kolonel haalde en be noemd werd tot staf-chef van de grootste Poolse partisanenbrigade. die van Moczar. „Spion van Dajan Na de oorlog werd Kornecki ge vierd als een van de nationale hel den. Hy bekleedde hoge militaire func ties en werd benoemd tot adviseur van de regerings- en partyleiders, tot in 1949 het stalinisme ook in dit land het party-apparaat begon te vergiftigen. Juist in de eigen gelede ren. onder de oudste, trouwste aan hangers, begon het regime, naar Russisch voorbeeld, zyn verraders te zoeken. Kornecki werd afgezet en als militair attaché naar Stock holm gestuurd, omdat men hem in Polen niet wilde handhaven. In 1952 kwam hy terug en vond velen van zyn vroegere kameraden en me- De vergelijking met een schoolklas I Gaulle, hy heeft het later in een te- die, door een kortsluiting, plotseling levisie-interview bijna onomwon- in het stikkedonker wordt gezet en den erkend, blykt zyn greep op de waarin dan steevast één der leerlin- gebeurtenissen gedurende enkele da gen een buurjongen een vuile trap gen te hebben verloren. Alle verant- tegen het scheenbeen zou plegen te \v;r>i-:in'iijkhecien rusten, diezelfde geven. En met die trap zou dan, vol- korte periode, op de schouders van gens Giscard die vele jaren met hem premier Pompidou die, op zijn eentje, samen rond dezelfde regeringstafel de situatie weet te herstellen en de heeft gezeten, een typisch karakter- I gaullistische legioenen naar een ver trekje van Georges Pompidou zijl.1 kiezingszege voert, zoals nog nooit getekend. enige partij had bevochten. Nie- mand die Pompidou die verdiensten, Francois Moriac heeft in één zij- j met de (tijdeiyke) redding van De ner wekelykse en fameuze bloc-no- Gaulle, ontzeggen kon Voldoende tes indertijd eens de opmerking ge- reden dus om de premier de bons te maakt, dat Georges Pompidou in geven zyn dubbele kwaliteit van debutant- Doch al spoedig bleek dat Pompi- in-de-politiek en niettemin minister- dou. die door De Gaulle in de „reser- president, onder de ogen van het he- ve der republiek" geplaatst was, zyn le Franse volk tot een staatsman geduld en zyn ziel niet al te lang in wist uit te groeien die van niemand lydzaamheid wist te bewaren. Enke- meer iets te leren had. Een opmer- ie maanden geleden achtte hy het king die overigens maar ten dele juist was, want toen Pompidou na de liquidatie van de Algerynse oor log door De Gaulle tot opvolger van Michel Debré als premier werd be noemd. had hy, achter de schermen, onder leiding van zyn hoge be schermheer, toch al een hele leer school doorlopen. De Gaulle heeft altyd een goede neus gehad by de keuze van zijn medewerkers van wie hy „technische bekwaamheid" verlangde, zonder dat zy aan die competentie daarom al te persoonlijke ambities mochten verbinden. Op het stuk van die be kwaamheid. die alleen nog wat erva ring miste, kwam de Gaulle by Pompidou zeker niets te kort. al heeft hy zich ten aanzien van die ven weigeren zyn persoonlijke ambities van zyr. be- pagne vanuit zijn raadzaam zich, vanuit Rome, weer eens aan te bevelen in de welwillen de herinnering zyner landgenoten met de verklaring, dat hij zich nog altyd als kandidaat voor het Elysée beschouwd wente te zien. En die ver klaring, die De Gaulle onmogelyk door het keelgat kon krygen, is in derdaad wel de voornaamste reden geweest dat, by het laatste referen dum, nu eindeiyk een meerderheid der Fransen het nee-woord tegen de legendarische held durfde uit te spre ken. Een Nederlaag waarvoor de Franse president zyn vroegere be schermeling nu opnieuw persoon- lyk verantwoordelyk stelt, zodat hy trots alle pogingen van de kant van Pompidou tot dusver is biy- v er kiezingsc am- Sint-Helena in schermeling. bij nader inzien, dan j Colombey-les-deux-Eglises. onder ook wel wat mogen beklagen.i zijn hoge, persooniyke patronage te Het stuk speelt een jaar eerder j plaatsen, met als titel: „De mei-revolutie". De In tegenstelling tot de meeste gaul listische voormannen van zijn gene ratie, als Deoré, Palewski, Michelet of ex-voormannen als Bidault en Sou- stelle, dateren de betrekkingen tus sen De Gaulle en Pompidou niet uit de heroïsche dagen van de oorlog en het verzet. Onder de bezetting heeft Pompidou geen enkel helden feit geleverd dat zelfs zyn welwil lendste biografen aan de vergetel heid zouden kunnen onttrekken. Hy was toen. als zoon van een beschei den boerengeslacht uit 't departement van Auvergne dat hy nu in de ka mer vertegenwoordigt, leraar in het Frans op eer. Parijs lyceum, of schoon hy ook nog een graad in de politieke wetenschappen, in de rech ten en in de economie had behaald. Na de oorlog kwam Pompidou met zyn scherp vernuft en zyn soepel aanpassingsvermogen in de bank wereld terecht, om in korte tyd tot plaatsvervangend-directeur van het illustere huis Rothschild op te klim men. In die zelfde dagen zocht De Gaul- ADVERTENTIE le. in de groep die hem als ambte loos burger niettemin altijd omring de. een factotum dat. ten behoeve van de voorbereiding van zyn rede voeringen. bovendien ook nog een pen wist te hanteren. Iemand maak te hem opmerkzaam op de Roth schild-employé en zo werd Pompidou in zijn privéslaf opgenomen. Dathy nog meer in zyn mars had dan een welbesneden vulpen (Pompidou heeft ook nog een anthologie van de Fran se poëzie geojbliceerd) kon de speur neus van De Gaulle niet lang ont gaan, en zo was de koers van zyn verdere carrière dan ook al spoedig uitgezet. De weg naar de post van eerste minister was in de ogen van de Franse president nu ook niet zo'n heel grote stap, want zo'n func tie werd uitsluitend bekleed op ba sis van zyn persooniyke vertrouwen. Een vertrouwen dat, als gezegd, niet geheel en al ae verdere loop der ge beurtenissen is gebleken, alhoewel Georges Pompidou, in de ogen van het grote publiek, niettemin als be heerder en voorzitter van de staats kundige erfenis van de (nog levende, doch zwijgende) generaal-staatsman kon en moest blyven poseren. Een erfenis die Pompidou, mocht hy de beslissende overwinning boe ken, waarsohynlyk wel met een wat losse en nonchalante hand beheren zal, want als oud-bankier en eco noom is hy in elk geval nu al wel overtuigd van de noodzaak, dat in alle prestige-uitgaven wel eens een drastisch hakmes moet worden geplaatst. Als „liberale zakenman" Het echtpaar Pompidou, in vakantiekledij op hun buiten in Cajarc, geen onbekenden in het Franse uitgaansleven. de laatste maanden schermde, en het primaat van de nationale of nationalistische Franse grandeur bclooft onder zijn beheer evenmin het eeuwige leven beschoren te zyn. Tussen oen „gaullistische" en een „pompidolliaanse" Vijfde Repu bliek zou de afstand dus wel eens heel groot kunnen worden, zodat de j onderlinge gelykenis al heel spoedig j dreigt te vervagen. Maar Georges 1 Pompidou heeft te lang en tevens te succesvol in de schaduw, eerst van de Rothschilds en toen van De Gaulle, de tweede viool moeten spe len om nu, op 't allereerste en hoog ste podium, eindelijk ook niet eens als solist of z°lfs dirigent naar voren te willen treden. Maar de partituur beheerst hij zonder twijfel ,al zullen over de interpretatie dan verschil len van mening kunnen ontstaan. DONDERDAG Micro-theater (Vestestr. 40) Impe- rium met „Een slok op aarde" 8 30 u nam. Café „Eigenzorg" Ledenvergadering Coöp. Ver. voor Uitvaartverzorging f uur nam. Bethlehemkerk Kennlsmaklngsav d. E. M. Pannekoek. 7.30 uur nam. VRIJDAG Rest. De Doelen Aandeelhoudersver. gaderlng N V. Wernlnk's Beton en Aan^ neming Maatschappij 4 uur nam. Rijnlandslyceum (Apolloln. i) vol le Evangelie gem. afd. Oegstg spr dhr. Sielstra 8 uur nam. Titus Brandsmaln. 76 „De Duikboot" Clubhuiswerk handenarbeid 8-10 uur nam. Oude Vest 13 Evangelisatie christen- gem. Ecclesia 8 uur nam. Rest Van der Heijden Jaarvergade ring Leldsche Kunstkring voor Allen g uur nam Witte Singel 25 Openbare Vergade- I ring Scholleren Aktlegroep (S.A.L.) 8 uur nam. Ant. Clubhuls. Toneelver. Tot Ieders Genoegen met „Drie meisjes gevraagd" 8 uur nam. Micro-theater (Ve6testraat 40) lm- perlum met „Een slok op aarde" 8.30 uur nam. Oegstgeest (Het Witte Huls) Schaak- sociëteit Palamedes 2-5.30 uur nam. Pieterskerkplein 4a Tentoonstelling Rudolf Stelnerschool. 9.30 u. voorin. 9.30 uur nam. ZONDAG Rijnlandslyceum (Apolloln. 1) Gero. voor oorspronkelijk christendom afd. Oegstgeest. Spr. evang. N. v. d. Brugge 7.30 uur nam. Steenschuur 6 Kerk van Jerus Chris tus van de heiligen der laatste dagen. 11.30 uur voorm. Oude Rijn 3 Pinkstergemeente Spr, dhr. Meijer 3 uur nam. MAANDAG Zuidsingel Aandeelhoudersvergade ring Kon. Ned. Grofsmederij 4 uur nam. Stadsgehoorzaal (kleine zaal) Slui tingsmiddag Ned. Ver. van Huisvrou wen 2.30 uur nam. Kantine Royal McBee Zuid-West Ak- tlef Tafeltennis 8 uur nam.; excursie Shulton 2 uur. Stadhuis (wachtkamer trouwzaal): Zitting Bouwfonds Nederl. Ge meenten 78 uur nam. Jeugdhuis (Breestraat 19). Spreek uur Chr. Emigratie-centrale. 7-8 uur nam. LEIUSE BIOSCOPEN Camera: „Rosemary's baby". 18 jr. dag. (beh. wo.) 2.30, 7. 9.30. Zond. 7 en 9.30. do., vr., za. nachtvoorst.: „Hol landse nieuwe" 18 Jr, 24 uur. Zond. en woe.: „De man met het zwarte mas ker", a.l., 2.30 uur. Lfflo: „De val van Rome", 14 Jr. di; 2.30 en 8. Lu\or: „Help, mijn broer is hip", 14 Jr. dag. 2.30, 7, 9.15, zond. ook 4.45. Rex: Rosso, de Mexicaan", 18 Jr. dag. 2,30, 7, 9.15 zond. ook 4.45 Vr. en zat. n acht voorst.„Mini weekend" 18 jr. 23.30 uur. Studio: „Het uur van de moord", 14 Jr. dag. 2.30, 7, 9 15 zond. ook 4.45. Trianon: „Casino royale", 14 Jr. dag. 2.30, 7.. 9.15 zond. 2.15, 4.30, T, ).15 TENTOONSTELLINGEN Galerie Van der Vlist: Don Ver- melre (marionetten), Lucas Goud zwaard (poppen), Paula Dletz (wand kleden), Guy van Hardengroek (kera miek), Ronnie Meerts (grafiek), dins dag t/m zaterdag 9-6 uur (t/m 14 ju ni). Molenmuseum „De Valk" (Dagelijks van 10 uur voorm. tot 5 uur nam. Zon dag 15 uur nam Maandags gesloten, Jeugdmuseum (Hoogl. Kerkgracht 4) Expositie .Colourform" (uitsluitend maandag en woensdag van 8-10 uui nam.) Rijksmuseum van Oudheden (Ra penburg 28): Werkd. 10 uur voorm.- 5 uur nam.: zond 15 uur nam RIJksmuseun voor olkenkundsl (Steenstraat 1) dag 106 u.; 'szon dags 1- R uur nam Ned.-LegermuseumGeopend maan dag tot ei met vrfldag 9 uur voorm.— 5 u nam. zon. en feestdagen 1—4 uur nam Rijksmuseum voor de geschiedenis der naturnwetenschappen Dag 10—4 uur zone" 14 u«r AVOND- EN NACHTDIENST DER APOTHEKEN TE LEIDEN Geopend voor spoedeisende gevallen: apotheek D C. Kok. Rapenburg 9 tel. 24807. Apotheek R. van Breest Smallenburg te Leiderdom. Apotheek Voorschotenen de Oegstgeestse Apotheek zijn geopend. WEERRAPPORTEN Van hedenmorgen 7 uur. DONDERDAG Kon. Schouwburg, 20.15 uur: Haagse Comedie: „De humorist" van John Os borne Circustheater, 20.00 uur: Ned. Ope- zal hy ook wa- minder oog en hart rastlchting; ..Hansel und Gretel" van hebben voor de sociale ambities in de Engelbert Humperdinck. r.chtmg van hel „mede-be- Pavlljoéntheater, 20.15 uur: To- slissingsrecht" waarmee De Gaulle SSaS? 1U6" o. - i a a 3 ii a s a Amsterdam zwaar bew. 18 12 De Bilt zwaar bew. 18 11 3 Deelen regen ia 11 5 Eelde regen IR 10 11 Eindhoven regen 19 11 2 Den Helder zwaar bew. 14 11 0,1 Luchth. Rotterd. mist 17 9 4 Twente regen 19 14 15 Vlissingen onbew. 17 11 0 Zuid-Limburg geh. bew. 20 11 3 Athene licht bew. 9 6 8 Aberdeen licht bew. 9 6 8 Barcelone licht bew. 20 13 0 Belgrado licht bew. 20 13 0 Berlijn niet ontvangen Bordeaux half bew. 19 10 0 Brussel licht bew. 19 10 0 Frankfort regen 22 13 16 Geneve regenbul 22 11 13 Grenoble half bew. 22 11 11 Helsinki licht bew. 18 5 0 Innsbruck half bew. 26 14 0 Kopenhagen zwaar bew. 15 10 0 Lissabon regenbul 18 13 0,1 Locarno regen 19 11 40 Londen licht bew. 19 9 0 Luxemburg zwaar bew. 17 9 15 Madrid zwaar bew. 18 6 8 Malaga half bew. 24 13 0 Mallorca zwaar bew. 22 14 6 0 Munchen regen 23 4 Nice zwaar bew. 23 16 1 0 Oslo geheel bew. 21 Parijs onbewolkt 17 8 0 Rome half bew. 29 19 0 Stockholm licht bew 24 10 0 Wenen geheel bew. 25 13 0 Zurich half bew. 23 12 4

Leidsch Dagblad | 1969 | | pagina 2