et de KW 34 op zoek iar kotter IJM 210 niet forceren in elk Samenwerking Schorsing Utrechtse studentenpastores is opgeheven ABORTUS ZIEKENHUIS9 Kerkelijk leven Schrobbering in plaats van sinaasappelen r Cees Com bee) EE, a/b van de KW 34 Zondagavond tien negen. Schipper Cees las (uit Katwijk aan ie IJM 209 „Meynert jp via de „spoetnik" de opsporing van de iTiron I" deelnemende p. Met overslaande j: „Mannen, ik geloof, van vertrek naar de nu wel is aangebro- noeten helaas aan- de „Wiron I" met loot en zijn mannen lang stil. Schipper Cor van de KW 34 en zün """Vden naar de luidspre- 3urhut. Het was of zij de de mond van de leider iringsact'ie wilden trek- I begrepen ook, dat het Cees van der Plas zo te spreken. Na een mi- l vervolgde hü (nog ►nder de indruk)„We m wat we konden. De dingsboei en de wrak- er wel de bewijzen van, •ugdige Kat «-ij kers met n onder zjjn gegaan, 't e varieerden in de leef- t 16 jaar. In een woord t. Vooral voor die jon- ouders en kinderen die het een tijdje stil. Je het geruis van de zen- ii der Plas kreeg toch om verder te gaan: aet zo graag anders ge- ons hart wisten we, dat mp had voltrokken, iet kon toch ook nog, linghy (een opblaasbare igboot) waren gestapt tdreven. Ook die hoop laten varen. Mannen, bedankt 't Was fan- i jullie hebt geholpen. dait we als Katwijkse sen hechte band vor- nabestaanden en de lebben gedaan. Goede behouden aankomst in „eindsignaal" van de waren twee spannen- ooraf gegaan. Zaterdag mmpberioht Katwijk l had twee dagen niets 210 gehoord. Het kon at schipper Oees Haas- i storing aan de zender heid had een joep je" geven. Maar toen de ron I" zaterdagmorgen tfslag in IJmuiden ver- ia Scheveningen- Radio eslagen. rtrokken uit IJmui- ters (nog met volle rui- i plaats waar de „Wi- het laatst was waarge- 52 graden noord en 3 lat was ongeveer 30 mijl ngen. Ook enige thuis- epen zetten koers naar sd. Daardoor namen za- zo'n veertien schepen et opsporingswerk. Ook •ijonderzoek-mgsvaartuig rleende assistentie en inevliegkarap „Valken- Ie Neptune „Pluto" op. e mist moest men het nd zes uur echter sta- jen bij het krieken van cwamen de schepen op- anning van de KW 34 van reder Klaas van cf een uit zee opge- taf nog voor ruim de was met winch-olie. (Eigen foto) nieuw in actie en vanuit IJmuiden vertrokken elf kotters naar de on heil spiek. De gehele dag is er inten sief gezocht. Er was nauwelijks tijd om een „bakkie" te doen of een hapje te eten en van het gebruikelijke „nopje" i middagdutje kwam hele maal niets. Het werd turen, turen en nog eens turen. Naar alles wat op zee dreef. De eerste uren leverde dat geen succes op. Er werden wel wat lastplanken en een vaatje half vol met winoholie uit zee opgevist door de KW 34 „Ro sé Marie". Dat gaf echter geen zekerheid. Kees Guyt, één van de be manningsleden van de IJM 210, die wegens ziekte deze reis niet had mee gemaakt. maar nu aan boord was van een van de zondagmorgen uitgevaren kotters meldde: „De ma ten van de lastplanken kloppen niet en de olie van het gevonden merk gebruikte men niet". Verder zoeken dus maar weer Boei gevonden Om drie minuten over elf verbrak schipper Jaap van der Plas van de KW 98 „Arendje" de drukke onder linge gesprekken". Hallo IJM 209, Hallo IJM 209, we hebben zojuist een boel met IJM 210 opgepikt", riep hij. „Nu kunnen we wel aannemen, dat zich een ramp heeft voltrokken". Op- sporingsleider Cees van der Pias (kennelijk met tranen in de ogen en met een schokkende stem)„Vrese lijk. Ja nu moeten we aannemen, dat zich een ramp heeft voltrokken. Wil len jullie verder zoeken naar wrak stukkenDirect vroeg hij een drin gend gesprek aan via Scheveningen- Radio met de walschipper van de NV Rederij Wiron, Okke Wezelman. Aan hem deed hij het droeve relaas. Inmiddels had zich Hr. Ms. fregat .Ranter" by de zoekende vloot ge voegd en ook de .Rluto" vloog weer boven het rampgebied. De berichten van gevonden schotten, planken, een gasfles, een rood licht, vislijnen en zelfs een schoen stapelden zich op. 's Middags om even over half een meldde de bemanning van de Rlu to". dat men iets had waargenomen, dat leek op een stuk van een mast. De KW 34 voer juist in dat gebied. Met rookbommen had men de plaats gemarkeerd. Op volle kracht stoomde schipper Cor van der Plas er met zijn „Rose Marie" op af. Het was echter geen mast. maar een als een dobber „staande" boomstam De „Panter" berichtte een uur of twee later, dat er een schot van een ruim was opgehaald. Dat kon. vol gens Kees Guyt. wel van de „Wiron I" zijn. De KW 215 had 's morgens een nieuw reddingsvest met het jaar tal 1967 opgevist. Ook dat zou niet van de vermiste kotter zijn geweest. Nog verder En zo ging het zoeken door. En kele schepen, die van zaterdagmid dag af reeds hadden deelgenomen aan de opsporingswerkzaamheden stoom den huiswaarts. Wij met de KW 34 gingen in het noordwesten zoeken op ongeveer 75 mül van IJmuiden in de richting van de Engelse wal. Schip per Cor van der Plas: Het kan nog zijn, dat ze de dinghy zyn gestapt en zijn afgedreven. Jc weet het nooit". Het bleek een ijdele hoop te zijn. „Jammer", zei schipper Van der Plas, „maar we hebben gedaan wat we menselijkerwijs konden doen". 't Is een ramp die op allen diepe indruk heeft gemaakt. Maai- hoe is het gebeurd? Is de IJM 210 met het net op een obstakel blijven haken, dat op de zeebodem lag? Heeft er zich een explosie voorgedaan door dat men munitie aan boord' heeft ge haald tussen de vangst? Men blijft gissen en het zal altijd wel een mys terie blijven. Wel kon men stemmen beluisteren, dat het met de boomkor vissen niet ongevaarlijk is. vooral niet wanneer het net aan een wrak blijft haken. Op de ongeveer zeven uur duren de thuisstoom werd er onderling wei nig meer gesproken. Ieder was ver vuld met zijn eigen gedachten. Om kwart voor drie vanmorgen meerde de KW 34 „Rose Marie" van reder Klaas van Duijn af. Juist op tijd om de vangst van vorige week nog te kunnen lossen. Een spannende en ze nuwslopende dag zat er op. Schip per Cor van der Plas en zijn mannen zetten vanmiddag weer koers naar zee. De zee, die geeft en neemt! Prof Haspels: j CHI De IJM 209 „Meynert Menno" (op de achtergrondheeft de lei ding gehad van het opsporings werkwaaraan een armada van ongeveer 30 kotters uit Katwijk en IJmuiden deel nam. (Eigen foto) Hoesak belooft geen terugkeer naar stalinisme PRAAG (AFP/DPA) De Tsjechoslowaakse partijleider Hoe sak heeft gisteren een terugkeer naar de oude bureaucratische methoden van de hand gewezen. Het mocht dan schijnen alsof de toe stand met zulke methoden gemakke lijker onder controle kon worden ge bracht, ze zouden ,,'in de toekomst als een boemerang" werken. Het vroegere hoofd van de Slo waakse communistische partij sprak een vergadering toe van het Slo waakse centrale comité, dat zijn op volger Sadowski koos. Hoesak wees erop, dat de rust in Tsjecho-Slowakije veertien dagen na de mutaties in de top bewijzen hoe onjuist de schattingen van de Wes terse propaganda zijn. De Westerse pers had stakingen, onrust, demon straties en opstanden in Tsjecho- Slowakije verwacht, aldus Hoesak. De laatste dagen zijn in totaal elf Westerse journalisten en studenten uit Tsjecho-Slowakije gezet. Tot die genen, die zijn uitgewezen, beho ren AVRO's Televizi er-verslagge vers Henk Hovinga, Piet ter Laag en Jaap van der Zwan. Trouwe wachter overleden Het is alsof een van de kinderen is ge storven, zei parkwachter Lynn Thompson, toen hij vernam, dat de trouwe wachter bij het Yosemite na tionale park in Californië. de Wa- wona-tunnelboom, „de laatste snik" had gegeven. De tweeduizend jaar oude Redwood, waardoor ontelbare toeristen heen gereden zijn, was sinds het begin van onze jaartelling opgegroeid tot een reus van 71.32 meter lengte en een omtrek van 25 meter. Geen excuus voor militante negers NEW ORLEANS (AP.) Thur- good Marshall, de eerste neger die in het Amerikaanse Hooggerechtshof, zitting heeft, verklaarde vandaag in een rede aan de Dillard-university, dat de militante negers niet te ver ontschuldigen zijn. en dat iedereen die de wet overtreedt gestraft moeit worden. „Anarchie is anarchie en het maakt niet uit wie de daders zijn: het is verkeerd, het moet ge straft worden, want het is strafbaar" aldus Thurgood Marshall. UTRECHT (ANP) Het verdient aanbeveling dat in alle Nederlandse ziekenhuizen abortuscommissies wor den gevormd, zodat deze ingreep in overeenstemming met de regels, in zeldzaam voorkomende gevallen, overal kan worden verricht en dat niet bepaalde ziekenhuizen tot abor tuskliniek worden bestempeld Dank zij het feit dat geboorterege ling in Nederland langzamerhand geaccepteerd is, vooral na de invoe- ring van de pil. is het aantal abor tus provocatus sterk gedaald tot ca 4-6 procent van het aantal bevallin gen. Goede anticonceptie voorkomt voor een belangrijk deel de geprovo ceerde abortus. Dit zei vanmiddag prof. dr. A. A. Haspels, gewoon hoogleraar in de verloskunde en de leer der vrouwen ziekten. in zijn inaugurele rede ge titeld „Transculturele verloskunde, geboorteregeling en gyneacologie" in vele landen is een ongewenste zwan gerschap synoniem voor wanhoop van de moeder. Wanneer men herhaaldelijk wordt geconfronteerd met de ellende van de ongewenste zwangerschap en de tragiek van de abortus provocatus raakt men sterk gemotiveerd tot goede zorg voor geboorteregeling, al dus prof. Haspels. De Utrechtse hoogleraar noemde drie nieuwe methoden voor geboor- teregeling: een injectie progestagen per drie of zes maanden, het onder de huid inplanten van een silicone rubber-capsule gevuld met progesta gen en een ring van silastic met pro gestagen in de schede ingebracht. UTRECHT (ANP) In de zater dag te Utrecht gehouden vergadering, heeft de unieraad het politieke adviescollege van de Christelijk His torische Unie zich bezighouden met het onlangs verschenen rapport van de CHU-commissie „duidelijk heid". Staatsburgerlijke vorming van de kiezer, onder andere in vele takken van het onderwijs, vindt de Unieraad nodig, opdat de duide lijkheid niet de politieke partijen en de overheid moet aanspreken, maar ook de keizer zelf. De leden van de Unieraad hadden er geen bezwaar tegen om in het kiesstelsel mogelijkheden op te ne men voor samenwerking tussen politieke partijen. Zij wilde daarbij niet zover gaan, dat er sprake zou zijn van een geforceerd proces. In dit verband was t aantal Uni-raads- leden, dat zich voorstander toonde van een districtenstelsel met lijst- verbindingen binnen het district on geveer even groot als het aantal voor standers van het huidige stelsel met evenredige vertegenwoordiging. De Unieraad was vrijwel unaniem van mening dat bij handhaving van de evenredige vertegenwoordiging een verhoging van de drempel 'de vereisten ter verkrijging van Kamer zetels) verantwoord is. Tegen een stembusaccoord in formele zin teken van de unieraad verzet aan. Wel voel de hij voor onderzoek naar de moge lijkheden van verkiezingsafspraken met die partijen, waarmee men men taal en programmatisch zou kunnen samenwerken. Dit onderzoek behoeft volgens de Unieraad niet beperkt te blijven tot de groep van 18 (KVP, ARP en CHU). UTRECHT (ANP) De suspensie van de Utrechtse studen tenpastores is thans opgeheven, aldus het secretariaat van het aartsbisdom. NED herv. kerkm Beroepen te Amsterdam—Water graafsmeer. W. Radstake te Rotter dam-Kralingen. Bedankt voor Heerde J. P. van Room, te Katwijk aan Zee. Benoemd tot hulpprediker te Ba- biloniënbroek D. Stolk, hulpprediker te Oude Pekela, die deze benoeming heeft aangenomen. GEREF. KERKEN Benoemd tot docent godsdienston derwijs aan het christelijk lyceum voor Delft en Rijswijk. H. G. A. Meinders te Nieuw veen. Beroepen te Krimpen a. d. IJssel J. van Dalen te Rotterdam, te Wijhe J. P. E. Verheul, kandidaat te Am sterdam. Aangenomen naar N aard en K. Bisschop te Steenwijk, naar Zwijn- drecht W. Stuurama te Dokkum, die bedankte voor Kollum. Bedankt voor Nieuw Vennep H. J. van Dui nen te Voorburg. GERF. KERKEN (vrijgemaakt) Aangenomen naar Rotterdam H. Schol te te BodegravenAlphen a.d. Rijn. Bedankt voor Leek T. Dekker te Goed. CHR. GEREF. KERKEN Beroepen te Veenendaal J. J. Re bel te Hilversum, te Maarssen J. van Amstel te Middelburg, te Amsterdam (tweede maal» H- Biesma te Stads kanaal, die dit beroep heeft aange nomen. Bedankt voor IJmuiden P. van Zonneveld te Papendrecht. GEREF. GEMEENTEN Beroepen te Veenendaal Chr. van den Poel te Ierseke. Politie vindt man dood in bed ALPHEN AAN DEN RIJN Toen na herhaaldelijk bellen de broer van de heer H. Peeneman (58) zaterdag morgen geen gehoor kreeg, schakel de deze de politie in. Deze opende de deur van de woning aan de Wil- hclm nalaan en vond de heer Peene man dood in bed. De man. die alleen woonde, is waarschijnlijk overleden aan een hartinfarct, want donder dag was hij ziek naar huis gegaan. Hij klaagde toen over pijn in zijn borst. De overledene was in dienst bij de gemeentelijke water- en licht- bedrijven. AfdelingOegstgeest- Rijiiland van D'66 OEGSTGEEST'LEIDEN Leden van de politieke partij D'66 in Oegst- geest hebben het initiatief genomen tot het oprichten van een afdeling Oegstgeest-Rijnland. Voorheen be hoorden ze tot de afdeling Leiden. De oprichting van de afdeling zal geschieden in een openbare verga dering op dinsdag 13 mei om 8 uur in het Gemeentecentrum aan de Lij t weg. De oprichting van deze plaatse lijke afdeling houdt verband met de komende gemeenteraadsverkiezingen in 1970. Het gebied, dat de afdeling zal beslaan, bevat de plaatsen Oegst- geest. Rijnsburg, Valkenburg en Katwijk. Gegevens over de kandida ten van het afdelingsbestuur zijn verkrijgbaar bij het contactadres, mevrouw C. E. van Lookeren Cam pagneVan Renterghem, Aert van Neslaan 114. Oegstgeest. Tijdens de vergadering zal drs. J. Gruyters uit Amsterdam het woord voeren over de politieke situatie in ons land en over de „keuze van D'66". Het communiqué, waarin dit wordt meegedeeld, luidt als volgt: „Uit het contact van de door kardi naal Alfrink ingestelde commissie tot oplossing van de moeilijkheden rond de Utrechtse auladiensten en de betreffende studentenpastores, is het volgende naar voren gekomen, de studentenpastores betreuren het dat zij hebben bijgedragen tot het ontstaan van de situatie, waarin zij tegen het uitdrukkelijk verbod van de kardinaal in de bedoelde aula diensten meenden te moeten voort zetten. De schorsing, die hiervan het ge volg was en die door de kardinaal evenzeer wordt betreurd, is opgehe- Paardesport De 95ste Kentucky Derby heeft zaterdag in Louisville een zege opgeleverd voor Majestic Prince, gereden door Bill Hartack Met een hoofdlengte achterstand eindigde „Arts en letters" met Joc key Baeza als tweede. Onder de toe schouwers bevond zich president Nixon, die voor de aanvang tegen over verslaggevers Majestic Prince als winnaar tipte. Autosport De westduitse fa- brieksrjjders Gerhard Mitter en U&o Schuetz hebben met een Porsche 908 op Sicilië de 58ste Targa Florio, tel lend voor de wereldkampioen schappen merken, gewonnen. Het Westduitse duo zegevierde in record tijd en had voor de tien ronden van 72 kilometer 6 uur 7 min. 45,3 sec nodig, hetgeen neerkomt op een ge middelde van 117,4 km. per uur. VOG uit-gebridged LEIDEN De viertallencompeti tie van bridgeclub VOG is afgelopen. De einduitslagen zijn: Hoofdklasse: 1. Tjalkens. 73 pt.; 2. Döfferhoff 64 pt.; 3. Boogaard 63 pt.; 4. Braakman 42 pt.; 5. Schoof 18 pt.; 6. De Tombe 10 pt. Eerste Klasse: 1. Smit 68 pt.; 2. Westerman 59 pt.; 3. De Haas 52 pt.; 4. v. d. Scheun 49 pt.; 5. Plan je 45 pt.; 6. v. d. Ende 27 pt.; 7. Meg- chelse 17 pt.; 8. Van Norden 7 pt De einduitslagen van de paren- competitie van bridgeclub VOG lui den: Zwart: 1. hm. KersbergenBuys 767 pt.: 2. hm BraakmanVink 758 pt.; 3. hrn. GansOudshoorn 678 pt.; 4. hrn. TjalkensWakka 677 pt.; 5. hrn. SlegtenhorstVan Dieren 665 pt.; 6. hm. DöfferhoffRoos 655 pt.; 7. echtp. v. d. Boogaard 643 pt.; ds. OttoPrenén 633 pt.; echtp. Lesh, 628 pt.; 10. hrn. De Tombev. d. Burg 626 pt. Rood: 1. hrn. Schilthuizen— Belt .1080 pt.; 2. echtp. Kooiker 1057 pt.; 3/4. echtp. Smit 1047 pt.; 3/4, ds. Upwichv. Berge Henegouwen 1047 pt.; 5. echtp. v. d. Scheun 1004 pt.; 6. ds. HorreeTuk 979 pt.; 7. mevr. Raar—hr. Terpstra 920 pt.; 8/9. mevr. Altinkhr. Starre 911 pt.; 8/9. hrn. PlanjeDe Jong 911 pt.; 10. hrn. De HaasAltink 897 pt. Betoging in Rome Verscheide ne duizenden personen hebben za terdagavond op een plein in Rome deelgenomen aan een bijeenkomst die door de neo-fascistische .Itali aanse Sociale Beweging" was geor ganiseerd. De politie verbood te elf der ure een mars naar het Coli seum. Daarna gingen vele betogers uit protest op het plein zitten en be zetten het enige uren. Een groep verbrandde een rode vlag en schoot vuurpijlen af Spionnen gepakt De agent van de Sowjetrusschische geheime dienst, die vorige maand naar het Westen overliep, heeft bijzonderheden gege ven over 250 andere agenten die zo wel ln het Oosten als het Westen werken, aldus meldt het Westduitse blad „Welt am Sonntag". De over loper was volgens het blad een voor malig Oostenrijks staatsburger, de 44-jarige Rupert Sigl. Zijn medede lingen hebben al tot 25 arrestaties geleid. ven, omdat de studentenpastores hebben verklaard het door hen be gonnen experiment, d.wz. het laten voox-gaan van een niet r.-katholieke j ambtsdrager in de r.k. echaristie- viering, nu niet meer te zullen voort- I zetten, noch in plaats hiexwan dien- i sten met z.g. gedeelde consecratie te houden. Anderzijds vragen de pastorale si tuaties. van waaruit dit experiment is ontstaan, om een spoedige oplos sing. Hiertoe kan de weg geopend wor den met een door het episcopaat voor de gehele kerkprovincie samen te 1 stellen begeleidingscommissie en in eventueel overleg met de betrokken kerken, door diensten met beperkte open communie, d.w.z. diensten waarin gelovige christenen samen aan eucharistie of avondmaal kim- nen deelnemen. Op basis van het voorafgaande geeft de kardinaal wat betreft de Utrechtse studentenpa- j roohie graag zijn vertrouwen terug aan de betrokken pastores". Mark tberich ten KATWIJK AAN DEN RIJN. 3 mei Groenteveiling: waspeen (per kist) Al 6.30-10.50; A2 2.60-8.10; BI 13.20- 19.20; B2 2.90-3.60; C2 5.00-5,90; prei: Al 40-48; BI 20-23. Aanvoer waspeen 132.000 kg BARNEVELD. 5 mei Coop. Ve- luwse Elervelllng Aanvoer 401.760 sts.. stemming vlot. Pryzen In f per 100 stuks: Eieren van 53/54 gr. 9.46-10.20. 56/57 10.09-10.76, 60/61 10.80-11.50. 64 /65 11.75-12.59. BARNEVELD. 5 mei Vette kalv - markt: Aanvoer 575 stuks, handel vlug. Prijzen: le kwal. 3.90-4.15. 2e kwal. 3.75-3.85, 3e kwal. 3.60-3.70. AALSMEER. 5 mei Bloemenvei ling: Anjers Per stuk: William 37-44. Rose 3C-39, White 32-39 G. J 35- 43. Dusty 33-40. Arthur 32-39, Shoe kin 33-40, Keefer 32-40, Gemengd 28-34, Orchid Beauty 44-59, Harvest 30-37. Tangerine 40-47. Elegance 14-19, Ro zen: Parel van Aalsmeer 20-27 Bac cara 58-69. Carla 48-63. Geh Duis- berg 40-50. Furore 40-48. Jr. Miss 32- 39. Dr. Verhage 40-46 Pink Sensa tion 28-35. Super Star 40-48, Rose- landla 30-35. Zorina 32-37. Nordia 35- 43. Carol Princess 22-29, Carol 24-28, Red Garnette 24-28, Golden Garnette 24-31. Spanish Sun 24-31. Marimba 25- 28. Diverse Bloemen: Amaryllis 24-32, Chrys. Jaarrond 250-360. Chry6. kl. bl. 70-90. Euphorbia 60-75. Freesia 175-280. Gerbera 60-85, Iris 200-3C0. Iris Prof Blaauw 200-325. Lathyrus 175-200, Le lies kelk 30-38. tak 125-160. Asp. plu- mosus 140-175 tulpen 170-240 Nar cissen 20-41. Colvlllell 400-660. Step- man 4 kop 140-195. 2 kop 100-115, Mar. Legraye 4 kop 30-45, 2 kop 10-18. tri loba 8-12, Sneeuwballen 60-80. RIJNSBURG, 6 mei Bloemen veiling Tulpen: Lustige Wltwe 85-110 Preludium 90-110. v. d. Eerde 90-120. Guldo Snik 100-130 Sweet Harmony 145-165. Prunus 150-175. Apeldoorn 110 -150. Eddy 85-110. Pink Attraction 150-185. Prins Charles 135-160 Bello- na 125-150. Ralph 110-135. Dlv Snij bloemen Anthurlum 125-260. Anthurl- um 24-48. Irissen 110-220. Orchldeën 44-125 Amaryllis 24-46 Anemonen 200 -560. Chrysanten 200-350. Anjers wit te 20-26, Rode 24-28. Rose 35-30. Crow- ly 22-26. Dusty 19-24. Arthur 20-28. G. J. 24-30. Selecta 26-32. William 22-34. Keefer 23-27 Esperance 27-33. Freesla: Golden Yellow 135-150 White Swan 125-130. Ballerina 160-220. Snow Queen 110-130. Stockholm 85-110 Rozen: Bac cara 26-48. Carol 15-18. Garnette 18- 23. Zorina 24-28, Narcissen: Aflalme 200-310. Fortuna 210-260. Carlton 260 -220. Golden Harveet 180-230. ROTTERDAM. 5 mei Veemarkt: aanvoer totaal 1527. weekaanvoer 1138, varkens 391, Prijzen: sl.runderen extra kwal 525/570 le 465 515 2e 410/450.' 3e 385/400 varkens lev. gew. 255/258. 252/255. 245/250. stieren alle kwal ?oo- ono. worstkoelen 375/390. sl zeugen 200 /220. zware varkens 210/230, Markt- overzlcht sl runderen aanvoer groter, handel zeer kalm. prijzen Iets gedrukt, varkens korter, rustig Iets stijver enke le prima's boven notering. Twee Leidena&rtjes van 12 Jaar werden in de kraag gepakt, toen zU zaterdagochtend met een kist sinaas appelen op de markt liepen te sjou wen. Het bleek dat de knapen de si naasappelen (welgeteld tweehonderd stuks) uit de kraam van een Leidse fruitkoopman hadden weggenomen. De sinaasappelendiefjes moesten mee naar het politiebureau, waar zij een stevige schrobbering hebben gekre gen. J.A.M. Pommée 40 jaar bij Fransche Kroon LEIDEN Met een huldiging in besloten kring is het feit herdacht, dat de heer J. A. M. Pommée 40 jaar geleden bij de N.V. distilleerderij De Fransche Kroon v/h. Hartevelt en Zn. zijn loopbaan begon als em ployé op de verkoopafdeling. In de loop der Jaren heeft hij zich opge werkt tot administrateur, waarna in 1948 zijn aanstelling als chef-de- bureau volgde en hem tevens pro curatie werd verleend. In 1964 volg de zijn aanstelling als algemeen pro curatiehouder. De directeur van het bedrijf, de heer J. K. H. van Dam schetste de Jubilaris als een plichtsgetrouw me dewerker, die onvermoeid zijn beste krachten voor het bedrijf heeft ge geven. Mevr. Pommée werd in het dankwoord betrokken. Als blijk van waardering bood spreker de jubila ris een blijvend geschenk en me vrouw een doos bonbons aan. Namens de raad van commissaris sen voerde de heer P. Herst het woord, die in zijn toespraak de ju bilaris vanuit het verleden benader de en bewondering had voor de nauwgezetheid waarmede hij steeds zijn werk verrichtte. Verder memo reerde de heer A. A. Lith, algemeen verkoopleider van het Bolsconcern enkele woorden, de hij eveneens ver gezeld deed gaan van een cadeau. Vervolgens sprak namens het kan toorpersoneel de heer P. van der Marei, die enkele woorden van waar dering wijdde aan het werk van de jubilars en enkele herinneringen uit het verleden ophaalde. De heren C. Aalbers en W. van der Roijden voerden het woord resp. na mens het vertegenwoordigerskorps en het fabriekspersoneel. Beide he ren kenschetsten de Ubtlaris als een hulpvaardige collega, waarop nooit tevergeefs een beroep werd gedaan. De heer J. Meijer sloot de rij van sprekers en bood de jubilaris namens het gehele personeel, onder dank zegging voor de prettige samenwer king. een enveloppe met inhoud aan. Terroristen gedood In Port au Prince, Haiti, is officieel meege deeld, dat militairen 35 communis tische terroristen hebben gedood en vier gevangen genomen Zij bevon- edn zich in een huis in de buurt van Port au Prince, dat in puin is ge schoten. In de overblijfselen van het huis zijn drukkerswerktuigen en pro pagandamateriaal gevonden.

Leidsch Dagblad | 1969 | | pagina 17