Manchester United was kansloos Schoolteams uit Leiden beheersen streekfinales Okker bijna gewipt in tweede ronde Busby blijft optimist Die Leythe 55 jaar 11 m AC Milan rekende af: 2-0 De jaren tellen LD-beker definitief voor MTS Slovan plaatste zich in finale Europa Cup II LFC - Roodenburg Bulgarije had grote moeite met Luxemburg Rugby-varsity - sportstrip door Dick Bruynestein Spasski leidt DONDERDAG 24 APRIL 1969 PAOIWA M LEIDSCH DAGBLAD - SPORT i LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD SPORT - LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD SPORT - LEIDSCH DAGBLAD Zes geplaatste spelers uitgeschakeld in Rome MILAAN (GPD) Brian Kidd. de 19-jarige aanvalsleider van Manchester United liet zijn kousen zakken. Zijn hoofd volgde snel. De jeugdige Brit kon het niet verkroppen, dat zijn Manchester tegen het zelfverzekerde, maar zwaar gehavende Milan met 20 ten onder was gegaan. De waarheid stond met grote verlichte cijfers op het scorebord. Het was niet anders. En Matt Busby moest erkennen dat de kracht uit zijn ploeg is. Bobby Charlton, al meer dan tien jaar de grote strateeg van de Man cunians is uitgeblust. Zijn tegen Burnley opgelopen blessure hinderde hem niet. maar de al kalende ster uit het wereldkampioenselftal is niet meer de man om wie alles draait. De jaren tellen, ze knagen aan Bob by's vorm. Het voortdurend onder druk spelen, drukt zonder twijfel op de Britten, Schotten en Ieren uit het team van de Europacuphouder. AC- Milan verzekerde zich van een com fortabele voorsprong als het op 15 mei naar de Engelse midlands trekt om er nog negentig minuten slag te leveren voordat het zeker is van de finaleplaats. De finale. Ook voor ons Nederlan ders klinkt dat woord als muziek in de oren. In Milaan heeft men de fi nale gisteravond al beleeft, zegt men. Ruim 80.000 toeschouwei's. voor het overgrote deel uitgedost met roodzwarte vlaggen en spandoeken, zorgden voor een recordrecette van ruim een miljoen tweehonderd duizend gulden. Zij verlieten uit bundig San Siro, de Noorditaliaanse hel, waar al vele ploegen tevergeefs hebben getracht winst te beha len. Eerst tegen het schier onbreek bare Inter, nu tegen de AC, dat op de steun van veertig procent van de Milanese bevolking kan rekenen. De ze „minderheid" heeft Manchester naar de nederlaag geschreeuwd. Maar ondanks het geproduceerde la waai moesten de spelers, de troe telkinderen, het waar maken. Kostbaar De Argentijn Sormani en de Zweed Kurt Hamrin schoten het Ita liaanse team naai' een bijzonder kostbare 20 overwinning. Een ge lijkspel, zelfs een kleine nederlaag is voldoende om op 28 mei in Madrid de finale met Ajax of Spartak te spelen. De Milanisti, de aanhangesr van Nereo Rocco's hoofdmacht, be schouwen de eindstrijd als een for maliteit. Ajax, als het vandaag door dringt, kan er slechts zijn voordeel mee doen. Onderschatting is een it ruggesteuntje in de race naar Europa's meest begeerde trofee. Ja renlang stond hy te pronk in Reals schatkamer. Toen kwamen de Por tugezen en maakten een eind aan de zege-reeks. Milan bemoeide zich er één keer mee, kreeg daarna ook een duw en inter nam het Europese heft in handen, totdat het Schotse Celtic als een goed geoliede trein over al zijn tegenstanders rolde. En tenslotte completeeerde Manches ter United de zegeereks van het En gels elftal met het veroveren van Gisteravond stond het voor de taak af te rekenen met de felste be lager. Real was gebroken door Rapid Wien, dat de eer moest laten aan Denis Law en zijn manschap pen. Maar Milan liet niet met zich afrekenen. Het rekende zelf af en geen Brit die er iets tegen kon doen. Het plan was zorgvuldig gekozen. Rocco had in het rustieke Milanella het plan de campagne op papier ge zet. Nu moesten zijn spelers het uit voeren. Onder de briljante leiding van Ragazzo d'Oro Rivera moest mogelijk zijn, maai' Rivera kwam slechts twaalf minuten in het stuk voor. Een harde charge van Denis Law schakelde de ster vroeg tijdig uit. De kaarten moesten op nieuw worden bekeken. Fogli begon aan zijn tweede Europacup-duel en deed dat goed, zonder een glansrol te spelen. Rocco ging uit van de veronder stelling dat Charlton, Law en Best de gevaarlijkste aandringenrs zouden worden. Hij zette Malatrasi bij Charlton maar deze kreeg een vrije avond. Anquiletti kreeg de opdracht Best te schaduwen, maar had het al evenmin moeilijk. En Schnellinger moést Willy Morgan afstoppen, om dat Denis Law zich in het midden veld ophield. De Westduitser heeft het nog het lastigst gehad. Morgan wentelde nogal eens langs hem heen, maar zyn passes vonden slechts Italiaanse hoofden. Kidd werd vast- gepend door Rosato, Denis Law was met by machte tijdig in het doelge bied op te duiken om zijn tengere lichaam de lucht in te slingeren en één van zijn befaamde kopstoten 1o6 te laten. Aanvallend liep de Milanese ma- ohine heel wat gemakkelijker aan de Engelse defensie. Bill Foulkes, het geheime wapen van Matt Busby werd gekozen boven de jonge Steve James, die Manchesters defensie in competitiewedstrijden leidt. De ver antwoordelijkheid durfde de „boss" niet op James' schouders te laden. Rouikes en Nobby Stiles posteerden ach als sluitstuk voor de 20-jarige doelman Rimmer, de verdringer van Alex Stepney. Hij is uit vorm. Busby pakte Rimmer. maar had ve- 1* anderen moeten pakken om suc ces be oogsten. Zijn sterren zijn ver moeid. en waren lammeren vergele ken by de „gekooide tijgers" van Milaan, die na het uitvallen van Ri vera volledig op het vakmanschap van Prati rekenden. Ze hebben tot hun genoegen gezien dat de nieuw bakken eigenaar van een Milanese boetiek in navolging tot George Best de rol van Rivera met ge mak overnam. Zyn spelinzicht voer de Milaan langs een vertwijfeld naar de vorm zoekend Manchester, dat in Denis Law zyn beste speler had. De Schot zorgde voor rust. voor knappe passes, maar was niet bestand te gen de straffe dekking. Na de rust zakte hij weg. zijn taak werd slechts ten dele door Charlton overgenomen. Boter Wie zal Milaan stuiten? De Bus- bybabes konden dat niet. Hamrin kon evenals vorig jaar in Rotter dam tegen de Hamburger SV in de finale om de Eurocup 2 de basis leggen. Een pass van Schnellinger doorkliefde de Britse defensie als was het een pakje warm geworden boter. Hamrin faalde voor Rimmer, maar het was uitstel van executie. De Argentijn Sormani maakte zyn zijn tweede EC. goal. Een stuiterig schot miste Rimmer finaal. Milaan bracht zyn totaal op 102 doelpunten, daarmee Manchester op zyn 44ste tegendoelpunt zettend. Maar ook Sor mani is niet de grote killer. Enkele I Bobby Charlton jaren tellen I seconden voor het rustsignaal van de redelijk leidende scheidsrechter j Jozef Trnavec mocht Sormani de bal in een leeg doel koppen. Zijn slecht gestelde vizier zorgde ei- voor dat het legioen de gehele pauze stof tot praten had. De kans van het jaar was gemist. Slechts vier minuten heeft Man chester de illusie gehad uit dit woe lige San Siro met een redelijk resul taat te komen. Toen legde Fogli de basis voor een comfortabele en vol doende lijkende voorsprong. Zyn schuiver priemde hy m de kwetsba re roodwitte verdedigingsgordel, waai- Prati met een bekeken over stapje Kurt Hainrin een droom- kans gaf. De afronding was zelfs voor een 34-jarige geen probleem. Om de zaak helemaal veilig te stellen drukte Milaan nog heviger aan. maar Prati i „Ik ben pas te vreden in een wedstrijd als ik het net zie bollen nadat de bal van mijn voet is vertrokken") legde tever geefs aan. Zyn schoten troffen slechts permanente reclameborden. Maar Prati werd alles vergeven. Hij had de taak van Rivera naar be horen overgenomen en zijn ploeg een basis gegeven voor de return op 15 mei. Gezien het perfect uitgevoerde libero-systeem van A C Milaan tegen het sterker geachte Celtic, zullen slechts de grootste optimisten in het stadion Old Trafford in Manchester in de finale geloven. Zij hebben op een meters groot beeldscherm de stijd in Milaan kunnen volgen. De BBC had hen deze afstraffing willen besparen. Ze wilden het zien. Ze heb ben het gezien. Matt Busby optimist MILAAN (GPD> Matt Bus by blijft optimistisch. De oude Sir heeft dat door de jaren heen gedaan en niet ten onrechte. Na de vliegramp van 1958 bleef hij met twee man over. Hy her bouwde een team van super kracht. Zodoende werden zijn woorden voor serieus genomen, toen hy in de catacomben van het San Siro-stadion zei: „de strijd is nog volledig open. Op Old Trafford zullen we onze ware gedaante tonen en ons ten minste naar een beslissingswed strijd in Brussel schieten. Ik vind de zege van Milan wel ver diend, maar Manchester ligt er nog niet uit". Kurt Hamrin. de kleine Zweed, die tegen het gras werd getrapt door John Fitzpatrick was het niet met de beslissing van de scheidsrechter eens. die de Brit eruit stuurde .Jk hield Fitzpa trick af, hij rukte zich los, maar lk pakte hem weer. Toen trapte hij. Ik vond de straf te zwaar". Karl Heinz Schnellinger, de stoere verdediger, achtte zijn ploeg nu wel in staat de finale te behalen. „Ik hoop dat we daarin het Amsterdamse Ajax zullen treffen. Ajax, is toch de club waarin Paja Samardzic rechtsbuiten speelt?" Vanmid dag wordt hy wel uit die droom geholpen als hij zich voor de tv nestelt om zijn toekomstige te genstanders te bekijken. Swart en Samardzic lijken niet veel op elkaar ROME (ANP) Tom Okker heeft zich op het nippertje kunnen ont trekken aan de gezamenlyke aan slag. die de naamlozen uit de ten niswereld gisteren in de tweede ron de van de open Italiaanse kampioen schappen hebben gepleegd op dege nen met de gevestigde reputaties. Toen de avond viel na een snikhete dag vol tennisgeweld, waren zes ge plaatste spelers van verdere deelne ming uitgeschakeld. Daar hoor de Tom Okker net niet bij. Maar het scheelde weinig. Zyn tegen stander, de jonge Fransman Jean Loupe Rouyer had tweemaal I alleen een eigen serviceklap tussen zich en de eindzege gehad. Maar Ok- i ker overleefde die twee matchpoints j en schakelde ten slotte de Frans- man die zich nota bene via de kwa- lificatieronde had moeten plaatsen, j voor het hoofdtoernooi, uit met 46, i 6—3, 6—4, 5—7, 7—5. Manuel Santana en Marty Ries- sen, die vlak achter Okker de vijfde en zesde plaats op het plaatsings schema bezetten, zagen hun kansen op de 50.000 dollar aan prij zengeld tot nul gereduceerd. Alleen de als eerste geplaatste Au stralische professional Tony Rouche en de Roemeen Ion Tiriac waren de enigen van de geplaatste spelers, die zich in drie sets handhaafden. San tana werd uitgeschakeld door de 23- jarige Brit Graham Stilwell, die de 1500 toeschouwers op het wit mar meren centreeourt verraste door een overwinning in straight sets 63, 62. 75, Martyn Riessen. die vorig jaar met Okker in Rome de dubbel- speltitel veroverde, verloor van de Egyptische nummer één Ismael El Shafei in een drie uur langdurend gevecht in de late namiddag 26, 6—2, 6—4. 1—6. 6—4. Rouche versloeg zoals verwacht de Griek Nicolas Kalogeropoulos 63, 86, 62. Ook Ashe <V.S.) en New- combe (Austr.) handhaafden zich. Wladimir Korotkow, de 21-jarige zwaargebouwde Rus, die dinsdag de Amerikaan Charlie Pasarell uit schakelde. vervolgde zyn opzienba rende opmars met een viersetszege op de Australische trainer van het Britse Davis-cupteam. Owen Da vidson 6—3, 6—4. 5—7, 6—3. Boksen De 24-jarige Amerikaan* se bokser Joe Frazier heeft in Hous ton zijn „wereldtitel" zwaargewicht met succes verdedigd. Frazier sloeg in de eerste ronde zijn 25-jarige uit dager Dave Zyglewicz knock out. VOETBAL Benfica heeft giste ren de uit-wedstrijd voor de Portu gese competitie tegen Sanjoanense met 10 gewonnen. De door Ajax uit het Europese bekertoernooi gewipt® Portugese kampioen heeft met nog een wedstrijd te spelen een voor sprong van twee punten. BRATISLAVA (GPD) De cup- koorts in Tsjecho-Slowakije houdt tóch aan. Want gistel-middag plaatste Slovan Bratislava zich voor de finale van het „tweede" Europese beker toernooi, 21 mei in Bazel, waarvoor Barcelona enkele dagen geleden al boekte. In het eigen, niet uitverkochte stadion stopten de Tsjechen met 1—0 het Schotse Dunfermline af. nadat de eerste ontmoeting geen verschil had aangewezen: 11. De wedstrijd in het warme Bra tislava had niets aantrekkelijks. Er werd zeer ruw gespeeld. De Joegosla vische scheidsrechter Horvath floot slechts voor 39 overtredingen (23 van Dunfermline en 16 van Slovan), maar hij had zeker elke minuut kunnen blazen. In de eerste helft no teerde hij de Schotse verdediger Barry, die constant als een tijger zijn prooi besprong. Dertien minuten na rust vonniste de gewelde Horvath met zijn ogen dicht, toen hij de Schot Gardner (nog een van de zachtaardigsten verwijderde. De Zuidslaviër trad te mild op tegen de Tsjechen, die in het geniep hun zonden bedreven. Hel enige doelpunt van de wedstrijd werd na 23 minuten door Capkovic gescoord. LEIDEN De Leidse Roei- en Zeilvereniging Die Leythe bestaat 55 jaar. Zy viert zaterdag as. dit elfde lustrum met het dopen van een acht. een tub en twee jeugdskiffs. Daarna zullen jeugdleden (van 9 tot 14 jaar) een demonstratie geven in een door de KNR afgestane jeugd- skiff. Tot slot. volgt (van 16 tot 18 uur) een informele ontvangst. Op zaterdag 3 mei worden wed strijden voor Leidse roeiverenigingen georganiseerd en op 4 mei onderlin- gen wedstrijden, waarvan de drie kamp voor jeugdleden het hoofdnum mer vormt. VOETBAL Het Israëlische voet bal elftal heeft gistermiddag in Tel Aviv voor 32.000 toeschouwers een ge lijkspel met 11 behaald tegen Oos tenrijk. De Oostenrijkers keken na twintig minuten tegen een achter stand op, toen Feigenbaum voor Is raël scoorde. In de 39ste minuut maakte Kreuz de gelijkmaker. ADVERTENTIE ZONDAG 2.30 UUR N.M. Verkoop vanaf 1.00 uur aan de loketten op de Boshuizerkade. SOFIA ANP) In een wedstrijd 1 voor groep acht van het toernooi om het wereldkampioenschap voetbal j heeft Bulgarije gisteren in Sofia met 21 van Luxemburg gewonnen. In vergelijking met afgelopen zon dag toen Polen Luxemburg met 81 versloeg, waren de Luxemburgers on herkenbaar. Vooral de verdediging met doelman Stendebach en Nicky Hoffman als uitblinkers, was voor treffelijk op dreef. Bulgarije nam in de 39ste minuut de leiding toen Aspaxoekov een pe nalty wegens hands benutte: 10. Vier minuten na rust scoorde Aspa- roekov zijn tweede doelpunt uit een voorzet van Mitkov. Nauwelijks een minuut later kwam Luxemburg op 21 toen Leonard <FC Metz> een wegens hands toegekende strafschop inschoot. De stand in groep 8 is nu: 1. Bulgarije 2 4; 2. Nederland 2 4; j 3. Polen 1 2; 4. Luxemburg 4 0. LEIDEN Op de velden aan het Piet Paaltjenspad worden zaterdag a.s. (aanvang 9 uur) de Nederlandse Studenten rugbykampioenschappen verwerkt. Deelnemende teams: Gro ningen, Delf Thor, Delft Corps, Utrecht, Asorum Amsterdam. Rotter dam en Leiden. KATWIJK De Leidse ploegen hebben de streekfinales van het schoolvoetbaltoernooi volkomen beheerst. De MTS, de Thorbecke, Mavo en St. Josefschool legden gisteren op 'n koud en sfeerloos sportpark Nieuw Zuid in Katwijk beslag op de ti tel bij resp. de senioren, de junioren en de lagere scholen. Voor al van de MMS was dit een uitstekende prestatie, want de blauwwitten veroverden het kampioenschap voor de derde achtereenvolgende maal, waarmee zij definitief in het bezit kwamen van de Leidsch Dagbladbeker. De Leidenaars zagen zich in de laatste wedstrijd voor de taak ge steld het Fioretti-College uit Lisse te moéten verslaan, omdat de Lisse - naren uit de voorgaande wedstrij den één punt meer behaalden. Na een aanvankelijk gelijkopgaande stryd namen de M' ".'ers het heft in handen. De verdediging van de Lis- senaren moest tenslotte zwichten voor de aanhoudende druk die de Leidenaars uitoefenden. Dank zy tref fers van Ed Dubbeldeman en Frans Aarts besliste de TTS de strijd in zijn voordeel. De Duinstreekverte genwoordiger in deze groep, de Chris- telijke Juliana MAVO uit Katwijk, liet zich van zijn slechtste zijde zien. Zowel tegen de MTS als tegen de Emanuel MAVO werd een Katwijker uit het veld gestuurd. De onsportie ve houding hielp de Katwijkers ove rigens niets; zy eindigden kansloos op de onderste plaats. IJzersterk De Thorbecke MAVO en de Chris telijke MAVO Rijnsburg gaven el kaar by de junioren niet veel toen. De ijzersterke verdediging van de Leidse paars-blauwen deed de balans in hun voordeel doorslaan. Doelman Ger Bontje werd in het. schoolvoet baltoernooi dit jaar geen enkele maal gepasseerd! Voor de Thorbecke-doel- punten op de finaledag zorgden Kees Spoelstra en Henk van Polanen. De St. Josefschool ging bij de lage re scholen met de erepalm strijken. De Groen van Prinstererschool uit Katwijk legde, na het nemen van strafschoppen met de Hervormde School Sassenheim, beslag op de tweede plaats. De Katwykse wethou der van sportzaken H. Haasnoot reik te na afloop van de uitgestelde fina les de bekers uit. De organisatie had gisteren best een wat gunstiger karakter mogen dragen. Of beschouwt men het als een overbodige luxe dat de namen van de deelnemende scho len vóór de aanvang van de wed strijden bij de leiding bekend zijn? Uitslagen Senioren: Emanuel Mavo (Ryn- str.)Fioretti College Bollenstr. 0-1; MTS (Leiden»— Chr. Jul. Mavo i Katwijk (Duinstr.) 1-1; Emanuel Ma- l voMTS 0.-3; Fioretti OoilegeJuli- De ploeg van de MTS, dia voor de derde achtereenvolgende maal beslag legde op de Leidsch Dagbladbeker. Achter v.l.n.r.: A. Schwidder, F. Aarts. A. Verkley F. de ReusT. Hakkeling, H. r. Tilburg, C. v. Werkhovenvoor v.l.n.r. E. Dubbeldeman, P. 'Dexel C. Weeda, R. Gijsbertse. (Foto LD/Holvaafc) ana Mavo 5-0; Emanuel MavoJu liana Mavo 3-2; Fioretti College—* MTS 0-2; Eindstand: 1 MTS: 3. Fio retti College; 3 Emanuel Mavo; Kon. Juliana Mavo. Junioren: Bonifatius Mavo Alphen (Rijnstr.)Dom Savio Mavo (Bollen str.) 0-1; Thorbecke Mavo (Leiden >- Chr. Mavo Rijnsburg (Duinstr.) 0-0; Bonifatius MavoThorbecke Mavo 0-1; Dom Savio MavoMavo Rijns burg 1-1; Bonifatius MavoMavo Rijnsburg 2-4; Dom Savio Mavo— Thorbecke Mavo 0-1; Eindstand: 1» Thorbecke Mavo: 2 Mavo Rijnsburgt 3 Dom Savio Mavo; 4 Bonifatius Ma vo. Lagere scholen: Burg. Herdersch. Koudekerk (Rynstr.)— Ned. Herv» School Sassenheim (Bollenstr.) 0-2| St. Josef Voorschoten (Leiden) Groen van Prinstererschool Katwijk (Duinstr.) 2-0; Burg. Herdersch.—. St. Josef 1-1; Ned. Herv. School— Groen v. Prinsterer 0-0; Burg. Her dersch.—Groen van Prinsterer 0-3; Ned. Herv. SchoolSt. Josef 0-1; Eindstand: 1 St. Josef; 2 Groen van Prinstererschool; 3. Ned. Herv. School; 4. Burg. Herderschool. MOSKOU (ANP) Uitdager Bo ris Spasski heeft gisteren in Moskou de vjjde partij uit de tweekamp om het wereldkampioenschap schaken tegen Tigran Petrosjan na 30 zetten gewonnen. Spasski leidt nu met 3—2. HOCKEY Het Nederlandse mili taire hockeyelftal heeft gistermiddag op het HDM-terrein in Den Haag doelpuntloos gelijkgespeeld tegen d« Belgische militairen.

Leidsch Dagblad | 1969 | | pagina 11