Boeiende opvoering van revolutionaire parabel Wilhelmina 's glorie lijkt verleden tijd MODERNE MUZIEK IN DE LAKENHAL Deutsches Requiem overtuigend door Hosanna 'gezongen I OSTERS „TOM PAINE" BIJ STUDIO Jezuiet treedt uit orde ERZET TEGEN PAUS Pastoor Theissen in Hillegom begraven Ver} mn on»m# Opera van Andriessen op de tv Nutsbedrijven in Kat tv ijk maakten winst Hillegonise kelner droeg f 500 niet af „Klank en Kleur" op Keukenhof synode ,n Amerika Waar zijn ze gebleven al die Rijnsburgse fanfare-liefhebbers? Nationale herdenking in Noordivijk Na aanrijding doorgereden Linksrijdende Engelse auto verpletterd Kerkelijk Leven rOENSDAG 23 APRIL 1969 jjjSTERDAM (GPDi De to- slgroep „Studio" heeft in haat eer -,De Brakke Grond" de derlandse première gegeven a „Tom Paine", een toneelspel de Amerikaan Paul Foster, armee hebben Kees van Iersel ajn medewerkers laten zien zij zich toch niet uitsluitend rjsvoelen in het absurdistische a dikwijls alleen absurde) of tdieus-shockerende repertoire, iar de experimentele toneel- iast ook kunnen dienen op een mier, die meer zoden aan de ;i zet. Het blijft experimenteel aeel, maar het is tenminste to- wat de uitvoering be- tft zelfs boeiend toneel, niet iter experiment in de labora- riumfase. 3et atuk van Foster is genoemd de Engelsman Thomas Paine, ten belangrijke figuur was in de jffikaanse revolutie en ook in de revolutie een kleine rol heeft weid. ar in wezen gaat het niet over die historische per- Glijkheid. want deze is door de rijver niet als onderwerp, maar Éts als aanleiding voor een re gion aü-e parabel gebruikt. De it Tom Paine was een politieke lyist, journalist en filosoof, die in revoluties hartstochtelijk partij voor de ..underdog" en daar- de bedreigingen en achtervol- j n van iedere revolutionair heeft Iffgaan. maar die toch pas op vrige leeftijd stierf als eigenaar i Mn grote boerdery. waarmee de it New York hem voor zyn be- ind aandeel aan de bevrijding i beloond. LEIDSCH DAGBLAÖ PAGINA 19 Gespletenheid Paul Foster heeft deze figuur ge dramatiseerd als een soort prototype van de revolutionaire held, die dooi de intriges van de machthebbers, het onbegrip van de massa en vooral door zijn eigen menselijke zwakhe den tenslotte een anti-held en een uitgestotene wordt. Een duidelijke lijn heeft hij daarbij niet gevolgd. Zijn stuk doet hier en daar denken aan Brecht, maar het is allerminst een Brechtiaans leerboek van de re volutie geworden, hoewel de schrij ver daar misschien toch wel op aan heeft gestuurd. Het „vervreemdings"-werk van de spelers aan het begin en het slot, maar meer nog de letterlijke citaten van Paines hartstochtelijke aanspo ringen en invocaties van het gezon de verstand, wijzen in die richting. En de schitterende scène van het „politieke schaakspel" tussen Enge land en Frankrijk zou in geen stuk van Brecht hebben misstaan. Het is ook begrijpelijk en op zichzelf een goede vondst dat Fos ter de gespetenheid in de figuur van Paine heeft willen aantonen door het idealisme, dat in diens werk tot uiting komt, als toneelrol los te maken van de aardse, naar alcoholische zelfvernietiging hunke rende mens. Maar juist die nadruk op de alco holicus Paine verzwakt het stuk als parabel, want de veralgemening van Paine tot symbool van tragisch hel dendom, waarnaar Foster heeft ge streefd, verzandt daardoor in het persoonlijke drama van een indivi duele mislukking. De auteur Ls zo doende tussen twee stoelen komen te zitten en heeft hiermee een mooie kans op het kantje gemist. Mogelijkheden De toneelgroep „Studio" heeft zich enorm ingespannen om alle sceni sche mogelijkheden die het stuk biedt (en ook die het niet biedt, maar die men erbij kan denken) vol- Compositorische gaarkeuken iOME (Reuter) De 49-jarige jezuïet pater Marlo Schö- berger heeft bekendgemaakt, dat besloten heeft uit de orde te tre- Pater Schonenberger is de fdcoördinator van de activiteit jezuieten-orde in de Duitstalige !en. hier Schonenberger is tot zijn be- gekomen nadat hij door zijn trieuren was berispt om zijn ogressieve instelling en zijn mo lt benadering van het leven". De tenrijk.se pater Johannes asohlng is tot opvolger van tónenberg benoemd. EW YORK (AP) Ruim dertig priesters uit het diocees Brook- hebben verklaard, dat zij pauselijke richtlijnen inzake hu- ji zullen negeren en zullen gaan i*en, als zij daar zin in hebben, tt diocees waarin Brooklyn en «s opgenomen zijn, heeft 1300 rters. «vel wijzelf op dit ogenblik niet plan zijn te trouwen, aldus de sters, verzetten wij ons tegen de tljjnen van de Paus en de bis sen met betrekking tot de van het celibaat. Kcheidene ondertekenaars van wklaring hebben verklaard dal standpunt van de kerk inzake celibaat „het evangelie van Je- Cbristus geweld aandoet", en de Dg van de kerk beperkt tot de huwden. trder deelden zij mee, dat onge- 3000 priesters verleden jaar de *e evangelie-bediening heb- neergelegd in de eerste plaats de celibaatkwestie. LEIDEN Tijdens het onder auspiciën van K. en O. en L.A.K. in de Lakenhal voor een matig aantal toehoorders gegeven con cert van „eigentijdse muziek", is 07is een blik gegund in de aller modernste compositorische gaar keuken. Daarin traden Arnold Schönberg en Anton von Webern als geniale koks op, terwijl vele mindere „goden" de eigenlijke onderdelen van 't extreem en ex perimenteel samengestelde menu bepaalden. Prijswinnaars van het in Utrecht gehouden Gaudeamusconcours waren de begaafde presentatoren van de ex travagante spijzen. Hun namen wa ren Frank van Koten (le prijs), Ro bert Szreder (3de prijs). Richard van Dra <4de prijs), Stanislaw Zam- borsky (4de prijs), resp. hobo, viool, cello, piano, alsmede de pianiste Ma ria Nosowska. Het menu omvatte in hoofdzaak tonale, vrij-tonale, post-seriële en se riële ingrediënten, die in het alge meen méér met het verstand dan met het hart waren geprepareerd. Men kon evenwel kennis maken met hoogst originele en inventieve klank vondsten en al of niet geforceerde foefjes en grapjes, waarmee het di ner was gekruid. In hoofdzaak voortkomend uit een en dezelfde ge dachten wereld. die op den duur een monotone en vermoeide indruk maakte. Schönberg en Webern (alweer „klassiek") stonden vooraan in hun bondigheid, waarbu elke noot en el ke stilte pure betekenis heeft, als sterke reactie op de romantiek. Resp met de oorspronkeiyk voor viool ge schreven, later met een pianopartij verrukte, uit 1947 daterende Fanta sie (op. 47) (Schönbergi, de Drei Stücke für Violoncello 1914en de Vier Stücke für Violine und Kla vier (1910) beide van Webern. Van de Pool Pendericky diens Minia- tury voor viool en piano. Daarin wordt o.a het rechterpedaal inge drukt en de tonen van de boven de vleugel gehouden viool resoneren als een echo mee. De in Kiew wonen de conservatoriumleraar Grabowsky j componeerde zijn Micro Srutturi, ge- baseerd op het Gregoriaans (voor hobo». Rob Du Bois zijn „Jeu du haut i bois" met een stapel kunstigheden, o.a. dubbelflageoletten. Van W. F I Bon stamde diens vrij langdradige cello-sonate (1966), ook de „Allia ges" van Joep Straesser deden vry gerekt aan. Een verbasterend toppunt, aan rui send geweld, met schokkende en klokkende geluiden .versierd", bleek de „Musik für Tonbank und Hobo" van de hand van de voorzitter van de Poolse Muziekkring Drobolowski, meesterlik door Frank van Koten geblazen in samenwerking met de ge luidsband. Maar werden hier de grenzen van wat men gemeenlyk onder „muziek" verstaat, niet overschreden? Tenslotte de violet Szreder, al of niet met de strijkstok talloze piz- zicati in Ton de Leeuws „Poly- struotures" (1967), daarby een par tituur zo groot als een soort land kaart voor zich uitspreidend. Het was intussen nuttig notitie te mogen nemen van hetgeen de jong ste componistengeneratie beweegt. Th. J. Hannema ledig tot hun recht te laten komen. De regie van Kees van Iersel ver dient alle lof voor de vindingrijkheid, de grote beweeglijkheid en de vele geslaagde visuele effecten van de opvoering. De bewegingsregie van Riemke van Iex-sel zal daar stellig ook wel toe hebben by gedragen. Ei- werd door het hele ensemble zeer gedisciplineerd en met grote toe wijding gespeeld. Marius Crans, in de titelrol, gaf een indrukwekkende vertolking van de door hoge idealen bezielde, maar door zyn medemen sen, de gezagsverhoudingen en de al cohol tot ellende gedoemde revolu tionair. Hü deed dat met een mee spelend fanatisme, waarby het des te meer be betreuren is d:at zijn spreektechniek nog altyd te wensen overlaat, zodat zijn tekst lang niet altyd duidelijk overkomt. Hugo Metsers speelde sty 1 vol het tweede, idealistische „ik" van Tom Paine. Van de anderen, die ieder voor zich een hele sortering rollen vervulden, moeten in het by zon dei- genoemd Broes Hartman (een koste lijke. half-Duitse koning van Enge land). Ad Noyona (die heel mooi diverse schijnheilige geestelyken uit beeldde) em Huib Broos in een reeks rollen van gemene kerels. De vertaling van Cees Buddingh is. zonder het origineel ernaast, moei- lyk te beoordelen. De vreemde me lange van dichterlykheid en vulgari teit zal wel op de tekst van Foster stoelen. Simon Koster KATWIJK De Katwijkae open bare nutsbedrijven leveren een aar dige winst voor de gemeente op. Dit blijkt uit de jaarrekeningen over 1967 die door B. en W'. aan de ge meenteraad ter voorlopige vaststel ling worden voorgelegd. By een totaal van baten en lasten i van f 1.751.746.95 heeft het gasbedrijf over 1967 een winstsaldo van f 93.360.54 «geraamd f 100.000). By het waterleidingbedrijf waren deze bedragen resp. 468.871.59 en 36.122,44 (geraamd f 15.000). By een totaal aan baten en lasten van f 2.614.702.72 j leverde het elektriciteitsbedryf een winst op van f 38.553,45 (geraamd f 40.000). HILLEGOM Woensdag vond de begrafenis plaats van de emeritus pastoor H. J. A. Theissen. die van 1953 tot 1962 pastoor is geweest van de St. Joeefparoohie. Velen waren in de St. Jozef kef k bijeengekomen om hem de laatste eer te bewijzen. Aanwezig waren o.m. rector Raads- schelders van het Diocesaan College „Leeuwenhorst", uit Noordwiiker- hout, pastoor A. J. H. Drost van de St. Martinusparoohie uit Hillegom en emeritus-pastoor mgr. G. van Zuylen uit Lisse, alsmede de oud- kapelaans N. A. M. v. d. Waard uit Berkel Rodenrijs en J. A. Ammer laan uit Rotterdam. Het bestuur der LTS „St, Paulus" en van het bejaardencentrum „Bloemswaard", de pastoors en ka pelaans uit de omgeving en het kerkbestuur van de St. Jozefkerk gaven allen blyk van hun belang stelling. De H. Mis van Requiem wer dop- gedragen door pater B. Henkus S.J een neef van de overledene)waar rector G. Knaap van „Bloemswaard" als diaken en pastoor J. M. Hunsel- man van de St, Jozefparoohie a!? I subdiaken aissist eerden. Ceremonia- ris was kapelaan Ph. Harding. On der leiding van de heer H. A J Bruschke zong het kooi de Neder landse Gezangen van de H. Mis voor overledenen. Rector G. Knaap sprak de homilie uit en liet hierin uitkomen, dat pas toor Theissen in alles een goed mens was. die in nauw contact met God en de mensen leefde en ze overai zocht. Hij sprak de hoop uit, dnr pastoor Theissen door zyn leven en werken levend onder ons mocht blijven. Er waren vele bloemen en kran sen, die door leerlingen ivan de Technische School werden gedrageu. Na de Requiemmis volgde de begra fenis in het priestergraf op het parochieel kerkhof. DEN HAAG/HILLEGOM Een 24-jarige kelner had zich voor de Haagse politierechter te verantwoor den, omdat hij, toen hij in Hillegom in een restaurant werkte, een bedrag van f 532,60 had verduisterd, welk bedrag hem na een diner was be taald. Hij ging van dat geld uit feesten in Amsterdam; in één nacht joeg hy de ruim f 500.er doorheen Na enige tijd had de betrokken fa milie de rekening voor het diner ge presenteerd gekregen en toen kwam het gedrag van de kelner uit. „Hy neemt zyn kwade gedragingen maar zeer gemakkelijk op", zo constateer de de officier van justitie. De oudeis van verdachte hadden het bedrag terugbetaald. Gezien de jeugd van verdachte en het nog blanco strafblad, wilde de officier nog geen gevangenisstraf opleggen en vorderde f300 boete en voonvaardelyk een maand gevange nisstraf met proeftyd van 3 jaar. „Dat is nogal veel", aldus de waar dering van verdachte. „Het is eer der te weinig", maakte de rechter duidelijk. „Wanneer u het geld had verduisterd, omdat u in nood ver keerde, zou het nog iets anders zijn geweest, nu hebt u het in een nacht verzwabberd". Het vonnis luidde conform. LISSE Onder het motto .Klank en Kleur" worden onder auspiciën van de evangelisatiecommissie van de gereformeerde kerk in Lisse. in samenwerking met het Leger des Heils, op de zondagen 4. 11 en 18 mei van 3.30 tot 4.30 uur evangeli satiebijeenkomsten belegd op de Keukenhof. Daartoe werd welwillende medewer king ontvangen van J. C. E. Graaf van Lynden. die toestemming ver leende om deze samenkomsten op het kasteelterrein van de Keukenhof te houden. Men koos het motto „Klank en Kleur", omdat by de bloemenpracht zeker ook het loflied een goede plaats in kan nemen. Er zal veel gezongen worden, afgewisseld door een korte toespraak. Een combo van het Le ger des Heils uit Rottei'dam zal aan deze evangèlisatiesamenkomsten mu zikale medewerking verlenen. Voorts wordt door de Evangelisa tiecommissie van de geref. kerk con tact gezocht met de andere evange lisatiecommissies in Lisse. Door de burgemeester van Lisse drs. A. J. Berends werd toestemming verleend voor deze zangsamenkomsten. Willy Spennon (foto) is win- ,Zij ontving een oorkonde en f 1000 nares geworden van de Textilia- voor haar prestaties in Categorie Texpress Modefoto 68-wedstrijd.\ C (6-10 foto's in zwart-wit). Concert in Alphen ALPHEN Met zeer goede ver tolkingen van het Deutsches Requiem van Joh. Brahms en het Te Deum Laudamus van Ant. Dvorak heeft de Chr. Oratoriumvereniging „Hosan na" in Alphen aan de Rijn een ge heel voile Adventskerk ten zeerste aan zich verplicht. Vocaal en instru mentaal stonden de uitvoeringen op een opmerkelyk hoog niveau door de spontaniteit van het uitvoerend ap paraat en zeker door de spirituele leiding van Barend Schuurman. Ook de beide solisten Annette de la Bije, sopraan en Max van Egmond, bas gaven door hun voorname opvatting waarde aan het geheel. Zoals bekend mag worden veronder steld heeft het Deutsches Requiem van Brahms geen verwantschap met de eigenlyke dodenmis, zoals in de r-katholieke eredienst gebruike- lyk is. Hier dus niet de geykte mis- delen, maar veeleer een zevental be- schouwingen op grond van door Brahms gekozen bybelteksten met het doel zich te richten tot de over levenden, in ernstige vermaningen en met woorden van troost. Ook het Gewestelyk orkest voor Zuid-Holland voegde zich graag naai de genuanceerde verlangens van de dirigent. Hierna volgde het jubelende „Te deum" van Antonin Dvorak met een meesteriyke behandeling van instru mentale- en vocale middelen en daardoor een wel zeer aansprekend stuk. Een uitnemende gedachte, dit werk na de grote ernst van Brahms. Ad Interim. ÏRECHT De gemiddelde leef- (1 de predikanten, die be- zijn tot Md van de nieuwe1 *ile synode der gereformeerde j tol is 52 V2 jaar. Bij de vorige wks dit 58 jaar, zodat er is van duidelyke verjonging ede vorige synode hadden slechts 'predikanten beneden de 50 jaar j 25 waren boven deze leef- j Thans zyn er 11 predikanten fr dan 50 jaar en 15 zijn ouder 'cijfers hebben betrekking op de -•afgevaardigden. Nederlandse kerken •uwen in Hongarije ÏÏtECHT Gezamenlijk zullen sDd- Herv. Kerk en de Geref van Nederland de bouw fi- Bt**n van een centrum voor "lelijk en geestelijk gestoorde toen Hongarije. Er is een be- iran f400.000 mee gemoeid, dat Ce?en wordt uit de fondsen van rtrelddiakonaat der beide ker- Het nieuwe Hongaarse cen- 6 yoor gestoorde kinderen komt Ie Plaats van een oud centrum, enige jaren geleden by een Coming van de Donau zware opliep. (van onze RTV-mede werkster) HILVERSUM (GPD) De Stiohtng tot exploitatie en be scherming van auteursrechten heeft haar bemiddeling verleend by het totstandkomen van een televisieop name door de Amerikaanse televisie- maatschappy CBS van Jurriaan An- driessens opera „Kalchas". Deze opera, op tekst van Tsje- chow, werd in 1958 gecomponeerd in opdracht van het toenmalig eminis- terie van O. K. en W. en beleefde zijn première in 1959 bij de KRO- televisie. De zaalpremière had plaats in 1962 in de Stadsschouwburg in Am sterdam. De televisie-uitvoering in de Ver Staten voor zover bekend is het de eerste keer dat een dergelyk Ne derlands werk door de Amerikaanse tv wordt uitgezonden wordt ver zorgd door het CBS-Symphony Or chestra, onder leiding van Alfredo Antonini. Voor de regie tekent James Macallen. De rol van de acteur die in een eenzame nacht zyn toneelcarrière aan zijn geest voorbij laat trekken, wordt vertolkt door Guus Hoekman. De uitzending zal plaatsvinden in het kader van een niet gesponsored cultureel programma. RIJNSBURG De dagen van meer dan duizend Rijnsburgers op gammele klapstoelen in Flo ra'voor een avond van ,,hun" fanfare Wilhelminamet to neel 11a! lijken legende gewor den. Het kunnen er nu honderd zijn geweest, die her en der in de Maranathakerk verspreid zaten en de attractie na de pauze wal „een combo met zang en muziek uit Schiedam, bekend van radio en tv". De muziekvereniging o.l.v. Jan Mey junior verdient een be ter lot. Maar ook zij is gedund want van de 23 musicerenden bleken er 7 „geleend". Van Lynschooten's Geuzen m de Bommelerw&ard moesten een tech nisch bewys leveren, uitgevoerd na koraal en na de Sousauitblin- ker Fairest of the Fair (en 11a toespraak van wethouder Van Delft». Dat fraaie, maar grote be dachtzaamheid vereisende werk toon de aanwezigheid van sterk positieve vertolkingskvvaliteiteneen orkestraal keurig geDolijste en uiterst homogene klanktaal, die niet meer nodig had dan verhoogd raffinement in de at- werking van enkele onderdeeltjes. Mey hield de programmaboog niet overal gespannen. Walter's American Folk Suite stelt nog bepaalde eisen aan intonaties byvoorbeeld. maar Boekels Lobe den Herrn. een bewer king van Beethoven's „Die Himmel riihmen", de Al ford-mars The Middv en vooral de dooi- een eenstemmig tinkelende belklank gesteunde Am- bross Polka van Parlof werkten ont spannend, zowel voor korps als toe hoorders. Met zulke tegemoetkomen de composities had elke Rijnsburger zijn rit of wandeling naar het con cert beloond geweten. Twee nummers hadden weg kun nen blijven: Heimliche Liebe en Zum Schluss, beide van een zekere Brussig. Het eerste miste Heimlich- keit en het tweede in uitsmijters- styl had geen sprankel van die ar tistieke speelsheid van dat beroem. 1 geworden stukje operet temuziek op de woorden „Und zum Schluss schiet der Liebe Gott den Kuss". De woor den „Zum Schluss" zyn daar nu eenmaal mee beladen. Een opperbeste indruk maakte tenslotte de smaakvol roodbepluimd en in rode mantilles uitgedoste drumband in een goed gericht, kor daat en slagvaardig slaan van de trommen. Kees Verhoef. NOORDWUK Het Comité „Na tionale Gedenkdagen Noordwijk" heeft voor de nationale herdenkings avond op 4 mei het programma vast gesteld. Nadat om 's avonds om 6 uur de vlaggen halfstok zyn gehesen, wordt om kwart voor zeven een interker- kelyke herdenkingsdienst gehouden Inde Hervormde Kerk aan de Hoofd straat in Noordwijk aan Zee. Aan de liturgie van deze dienst zullen mede werken dr. J. G. B. Jansen, kapelaan Braakman en ds. W. Dekker. De stille tocht begint om kwart over zeven. Deze gaat over de route Hoofdstraat. Huis ter Duinstraat, Nieuwe Zeeweg en Prins Hendrik- weg naar het oorlogskerkhof op- de Algemene Begraaf plaats. Na de plechtigheid daar gaat men verder naar het oorlogsmonument aan de Oude Zeeweg. LEIDEN DEN HAAG „Als Z9 me niet pakken, heb ik geluk ge had", zou de overweging zijn ge weest van een 19-jarige groentehan delaar uit Leiden, die er, na op Langebrug met de door hem be zuurde auto een aanryding te heb ben veroorzaakt, vandoor ging. Dooh later dacht hy er anders over en dat bracht hem er toe om naar de politie te gaan om zyn schuil te bekennen. „Ik ben biy dat u nog zoveel normbesef bezit tot zulk een beken tenis", prees de Haagse politierech ter, voor wie de groentehandelaar moest verschynen als gevolg van de gebeurtenissen. Hij gaf toe de bewuste avond een paar biertjes te hebben gedronken. Toen de politie hem later aanhield, ontkende hij iets met de aanrijding te maken te hebben gehad, doca twee dagen later kwam hy tot in keer. De officier van Justitie wilde met de bekentenis uiteindelijk wel reke ning houden en ook dat verdachte nog niet eerder is veroordeeld, zo dat hy voor de botsing f 80 boete eiste en voor het doorrijden 1150 boete benevens voonvaardelyk vier maanden ontzegging van de i*ybe voegdheid met een proeftyd van twee jaar. De rechter veroordeeld» tot geldboeten van f 80 en f 120 en de vier maanden voorwaardeiyk» ontzegging. In de galerie Paul van Solingen in Den Haag zal de ambassadeur van Tsjeoho-Slowakije, de heer J. Pospisil, zaterdagmiddag een ten toonstelling openen van werk van de 40-jarige Tsjechische schilder Jo sef Peca. Op deze expositie zullen schilderijen en tekeningen, waaron der veel portretten, te zien zijn tot en met 17 mei. Josef Peca ls In Nederland op uitnodiging van Paul van Solingen. Henk Knol en Cor de Beek. De uit Praag afkomstige schil- dsr zal nog enige tyd in ons land werkzaam zyn. De Vlaamse letterkundige en Jou- nalist Karei Leroux is gistermiddag plotseling overleden. Leroux is 74 jaar geworden. Hy was de laatst overgeblevene van het viermanschap van het Fonteintje, het letterkundi ge tydschrift uit de jaren'20. Ray mond Herreman, Richard Minne, Ma mice Roelands en Leroux namen In dat blad stelling tegen het ex pressionisme van het tydschrift Ruimte. ZQ schreven een naar irome neigende poëzie, die voortbouwde op de kunst van Karei van de Woesty- ne. Ook de Nederlandse dichter Jan Greshoff heeft tot hun kring be hoord tydens de jaren gedurende welke hy in Brussel woonde. IJSSELMUIDEN (ANP) Een links rydende auto met een Engel» nummerbord is gistermiddag op d» provinciale weg Kampen Olde- broek. In botsing gekomen met eer} vrachtauto. De Engelse auto werd hierby verpletterd. Het ls de politie nog niet moge- lyk geweest de identiteit vast fc« stellen van de bestuurder, die kort na aankomst in het r.k. Zlekenhuid te Zwolle aan zyn verwondingen be zweek. NED. HERV. KERK Beroepen te Winterswijk J. H. A. Doeschot te Coevorden. te Akker, woude en Murmerwoude D. R. Jon ker te Buurse. te Harkstede H d» Wolf te Donkerbroe-Haule. Aangenomen naar Vlaardingen P. Vermaat te Ooltgensplaat. die be dankte voor Moerkapelle. Dinteloord, Oud-Alblas. Waddinxveen en Gou da. Bedankt voor Kampen E. F. Ver- gunst te Polsbroek. GERF. KERKEN Aangenomen n aar Waddinxveen D. J. Modderaar te Voorschoten, naar Ommen J. Jellema te Blokzyl, die bedankte voor IJmuiden. CHR GEREF. KERKEN Beroepen te Klundert D. J. Klein Onstenk te Siegerswoude-de-Wilp.

Leidsch Dagblad | 1969 | | pagina 19