Regering in Athene viert nu de teugel Spijtig dat we linoleum niet vandaag hebben uitgebracht <8> dagelijks 'n goede portie vlees James Ray i 1899 Katwijkse jongelui pleegden inbraken in Noordwijk Krommenie Linoleum Kaags koor zong Judas Maccabaus Sirhan uit rechtszaal verwijderd '=5 ~a Rome's stadsbestuur legt zijn taak neer RAOUL(S) PAGINA 2 LEIDSCH DAGBLAD DONDERDAG 10 APRIL I9fl (ADVERTENTIE) ATHENE (AFP) Premier Papa- dopoelos van Griekenland heeft gis teren de pers mededeling gedaan van liberaliseringsmaatregelen ter gele- geheid van de tweede verjaardag genheid van de tweede staatsgreep april). Deze maatregelen zijn: vanaf woensdag zullen drie arti kelen van de grondwet van kracht worden aangaande het recht van asiel, de vrijheid van vergade ring en liet recht van vereniging: de politieke gedeporteerden zullen (ADVERTENTIE) „Ze heeft een grammofoon. Dus?" EEN PLATENBON IS ALTIJD RAAK! LOS ANGELES (AP) Gister middag heeft Sirhan Bishara Sir han. die terechtstaat wegens moord op senator Robert F. Kennedy het requisitoir van de openbare aankla ger onderbroken, waarna hij uit de zaal werd verwijderd. Sirhan schreeuwde: „Hij liegt, hij liegt, hij Is eein vuile leugenaar", terwijl de of ficier van justitie Fitts bezig was aan zijn betoog inzake de schuld van Sir han. „Ik ben van mening dat u de kou de. berekenende beslissing om Robert F. Kennedy te doden lang van te voren had genomen", zei Fitts. ..Deze verdachte heeft niet in een plotse linge opwelling gehandeld toen hij de kogel afvuurde op het hoofd van se nator Kennedy". een nieuwe behandeling van hun zaak krijgen, commissies van juris ten zullen hun dossiers bestuderen en een beslissing nemen hetzij over de opheffing van de deportatie, het zij over beperking van de duur van de internering; met ingang van 21 april zullen de besluiten van de krijgsraden zelf herzien kunnen worden naar aanlei ding van verzoeken, die gedaan zou den kunnen worden bij speciale in stanties, op voorwaarde, dat het geen poging betreft om inbreuk te maken op de staatsveiligheid en de open bare orde; een aantal ontslagen functionaris sen zal binnen enkele dagen in hun functies hersteld worden, het gaat in het' bijzonder om functionarissen van lage en minder hoge rang. Nixons broer weigert President Nixons jongere broer, de 38-jarige geoloog Edward Nixon, heeft besloten het voorzitterschap van een federale commissie voor de ontwikkelings planning van Alaska te weigeren om het risico te vermijden van schen ding van een uit 1967 daterende wet tegen nepotisme (bevoorrechting van familieleden). Basken gearresteerd De Spaanse politie heeft zes leden van de Bas- kische nationalistische organisatie ETA gearresteerd. Tot de gearres teerden behoren drie meisjes, Zij zijn beschuldigd van het verspreiden van verboden propagandamateriaal. De ETA gebruikt geweld om kracht bij te zetten aan haar eis tot vorming van een onafhankelijke Baskische staat in noordoost-Span je. (ADVERTENTIE) „Ze vond 't fijn om zelf uit te zoeken" EEN PLATENBON IS ALTIJD RAAK! KATWIJK/NOORDYVIJK Vier Kalwykse jongelui, in de leeftijd van 15 tot 17 jaar, zijn door de Noord- wykse recherche gehoord omtrent een enkele weken geleden gepleegde in braak in het Caltrx-benzinestation aan de Zwarteweg. Zij bekenden op de bewuste avond naar Noordwijk te zün gegaan met de bedoeling in winkels in te breken. Omdat zy daar teveel politie tegen kwamen en bang waren toch te wor den gepakt, zagen zij van dit voorne men af. Toen zij echter op weg naar huis het benzinestation passeerden, besloten zij daar te gaan inbreken. Na aan de achterzijde een ruit te1 hebben ingegooid, klom een van de knapen naar binnen. In plaats var. in I het kantoor, kwam hij in een afgeslo- Stelt u zich eens voor dat we linoleum niet in 1899 maar vandaag hadden geïntroduceerd. En u morgen 't nieuws in uw ochtendblad zou lezen. In de trant van: Krommenie brengt vloerbedekking die een leven lang meegaat! Sensatio nele ontwikkeling op vloerbedekkings- gebied! Uniek materiaal voor uw vloer: brandt niet, slijt niet, pluist niet, vlekt niet. Enz. Enz. Waarschijnlijk zoudt u uw man aan stoten en verzuchten: Hè, hè, onze vloer bedekkingsproblemen zijn opgelost. En iedereen zou z'n. ouderwetse vloer bedekking aan de vuilnisman meegeven om voortaan zorgeloos te leven op het hy permoderne linoleum. De huisvrouw zou meer tijd voor haar gezin hebben, omdat ze minder aandacht hoefde te besteden aan haar vloer. Haar echtgenoot zou zich lekker ontspannen voelen omdat-ie af en toe rustig wat as van z'n sigaar zou kunnen morsen. En de kinderen zouden zich fijn kunnen uitleven omdat de vloer tóch niet stuk te krijgen was. Helaas, Krommenie heeft z'n linor leum al in 1899 uitgebracht. En daarom denken sommige mensen wel eens dat 't een tikkeltje ouderwets is. Kunnen wij 't soms helpen dat we onze tijd zo ver vooruit waren? Prachtige kleurenfolders bij uw woning- inrichter of rechtstreeks op aanvraag bij Postbus 13, Krommenie. ten w.c. terecht en slechts met ver eende krachten was het gelukt hem door de raamopening weer naar bui ten te sleuren. Vervolgens verschaften zij zich toe gang tot het magazijn door op het dak een koepel weg te breken. In het „station" werd een bureau geforceerd. Er bleek echter geen geld aanwezig, zodat de knapen zonder buit verder trokken. Ook bekenden de jongens in no vember jj. over het afgesloten hek de Vuurtorentunnel te zijn binnenge drongen. Daar sloeg men een ruit van een vitrine stuk en werden enige daarin uitgestalde dozen sigaren mee genomen. De jeugdige daders zijn in verschil- lende inrichtingen ondergebracht enj wachten daar op hun berechting. ROME Het stadsbestuur van Rome heeft besloten zyn taak neer te leggen. De stad komt hierdoor in een nog diepere politieke en finan ciële crisis te verkeren dan reeds het geval was. Het ontslag van het stads bestuur. bestaande uit leden van de zelfde partijen die ook de coalitierege ring van Italië vormen, maakt de kans groter dat de regering zich gedwongen zal zien het bestuur over de hoofdstad aan zich te trekken. Burgemeester Santini zou morgen het ontslag van zijn college indienen Moordaanslag mislukt Een po ging om de Koerdenleider Barzani in de nabijheid van zijn hoofdkwartier in noord-Iran te vermoorden, is gis teren mislukt na een hevig gevecht waarbij 21 personen gedood werden. Barzani werd vanuit een hinderlaag overvallen door een groep volgelin gen van Djetal Talabani, die enige tijd geleden door mannen van Bar zani gedood was. bi/ de gemeenteraad, die dan verga dert. Indien de raad geen nieuw col lege kan vormen neemt de regering het bestuur over tot nieuwe gemeen teraadsverkiezingen zijn gehouden De schuld van de stad Rome be draagt momenteel reeds meer dan twee miljoen dollar en de onrust on der de 40.000 gemeenteambtenaren groeit. ADVERTENTIE De moord op King J Misverstand nr. 5 is, dat Ray zichzélf niet heeft kunnen bedruipen in de periode van 23 april 1967 tot 8 juni 1968 en d<at hy zeker niet al die reizen, die hij heeft gemaakt, zelf heeft kunnen bekostigen. Omstreeks de eerste augustus 1967 brak Ray in bij een levensmiddelen- bedrijf in Montreal, waarbij hij 1450 dollar buit maakte. In atnwoord op mijn vragen over dit aspect van de zaak. gaf hij mij eerst te verstaan dat hij aan zijn geld was gekomen door de beroving van een bordeel. Toen ik dat feit had gepubliceerd, kwam hij met de mededeling dat het geen bordeel was geweest, maar een levensmiddelenzaak en dat hij mij het verhaal over het bordeel op de mouw had gespeld omdat hij na zijn vrijlating niet nog eens wilde worden gearresteerd door de Canadese poli tie om terecht te staan voor inbraak. Hij vertelde ook veel verhalen over een Franse Canadees of een „latijnsamerikaan, een zekere „Ra- oul", die hij in Montreal had leren kennen. Ray vertelde me. dat hij voor deze man tot tweemaal toe ver dovende middelen over de grens bij Windsor-Detroit had gesmokkeld en dat hij daarvoor 750 dollar had ge kregen. Vervolgens zou Raoul naar Birmingham zijn gekomen om hem 3000 dollar te geven voor de aanschaf van de Ford Mustang en enig foto grafisch materiaal. Later nog steeds volgens Ray kwam hij deze Raoul weer tegen in New Orleans en in Laredo. Aannemelijk is dat er verscheide ne van deze „Raouls" hebben gefi gureerd in de periode tussen zijn ontsnapping uit de gevangenis en de moord op King. Waarschijnlijk noemt hij iedere medeplichtige in andere misdaden Raoul. Ray kocht een vrij grote hoeveelheid marihuana in Me xico en het is bekend dat hij met dat goedje op de één of andere wijze handel dreef. Maar er bestaat geen enkele ze kerheid, geen enkele aanwijzing, in Ray's gedrag dat hij. Raoul of wie dan ook geld aangeboden heeft ge kregen voor de laatste grote klus, die hij werd verondersteld uit te voeren. Ik geloof niet dat Ray dr. King wilde vermoorden voor geld. Teken Omdat Ray dus naar alle waar schijnlijkheid geen geld kreeg na de moord wachtte ik in die zeven maan- Door William Bradford Huie den dat ik hem meemaakte op een teken van zijn kant waaruit zou blij ken dat hij zich op de één of andere manier verraden voelde, omdat hy niet had gekregen wat hem was toe gezegd. Maar in plaats van verbitte ring en wraak toonde Ray alleen maar een enorme zelfgenoegzaam heid. Ray heeft tussen 23 april 1967 en 8 juni 1968 ongeveer twaalfduizend dollar uitgegeven. In die periode is een aantal banken en supermarkten beroofd in die gebieden waar ook Ray is geweest berovingen die door de politie niet konden worden opgelost. Om aan dat bedrag van twaalfduizend dollar te komen hoef de hij al even weinig moeite te doen als om Martin Luther King te ver moorden. Ik kan niet bewijzen dat hy geen geld kreeg voor de moord op dr. King. Ik kan alleen maar aanneme lijk maken dat hy het benodigde geld op andere manieren in handen kreeg. De zesde misvatting is dat Ray, die zoveel jaren van zijn leven in de gevangenis doorbracht, nooit een echte racist of nikkerhater kan zijn, en dat zijn motief dus wel geld moet zijn geweest, Zyn staat van dienst toont echter overduidelijk aan dat hy wel dege lijk een racist is, ook al heeft hij dat nooit met zoveel woorden zijn advocaat, mr. Hanes. gezegd. Op 5 april 1958 werd Ray ontslagen uit de federale gevangenis van Leavenworth in Kansas met de volgende aanteke ning op zijn rapport: „Op 12 septem ber 1957 werd hij aangewezen voor het verrichten van werkzaamheden op onze ere-boerdery, maar hij werd nimmer naar de boerderij overge bracht omdat hy zei niet te willen slapen op een gemengde zaal. Der halve kreeg hu deze erebaan niet, maar werd hy tewerkgesteld in on ze bakkery waar hy bleef tot zyn voorlopige invryheidstelling". Personen uit zijn omgeving in Ca nada, Mexico en Californië hebben getuigd van zyn discriminerende ac tiviteiten en taal ten opzichte van I negers. (wordt vervolgd). KAAG. Het Kaag-eiland, is een klein maar pittig koor rijk in de Chr. Zangvereniging „Looit den Heer". Wat dit koor onder Sander Visser presteert dwingt wel bewondering af. Ditmaal werd Handels Judas Maccabaus tot klank gebracht, bij gebrek aan plaatsruimte helaas zonder orkest, maar met medewerking van vier goede solisten. En met de betrouwbare steun van Ada van der Bent aan de piano kreeg het werk een aanvaardbare ver tolking. George Friedreich Handel, die een dertigtal oratoria heeft nagelaten, waaronder zeer geïnspireerde, waar van de Messiah de kroon spant, maakt zich in de Judas Maccabaus wel schuldig aan veelschryvery. Hij vindt het geen bezwaar om twee aria's voor een zelfde stemsoort achter elkaar in het werk te plaat sen. En dan de lange duur by Han dels werken. Het kan niet anders of er moeten minder boeiende plekken in voorkomen. Een simpel ritmisch of melodisch motief kan hy tot in den treure uitwerken. Als men by de vertolking flinke coupures niet schuwt, kan er echter zeker een grote dramatische spanning overbiy- ven. Onze tyd heeft nu eenmaal niet de rust om naar eindeloze meiismen te luisteren. Hiervoor heeft Sander Visser dan ook begrip getoond. Wat nu zyn koor in De Kaag be treft kan met voldoening worden ge- zegt, dat dit koor, ondanks zijn klei ne bezetting, de oratoriumstijl terde ge aankan. Het koor is klankryk, ADVERTENTIE [/jUZlffuxJ (Tja 4 y£/i/t~o "*-» zeer adrem en heeft gevoel voor de tekst. Dit koor zou in een grotere ruimte en met orkestbegeleiding als oratoriumkoor uitstekend voor de dag o km en. In één adem zouden we willen gewagen van de door Ada van der Bent op de piano gespeelde orkestparty. Ook het solistenkwartet bleek goed gekozen. Innemende zang van de so praan Lize Schoo, vocaal goed ver zorgd, wat eveneens mag gezegd wor den van de alt Vera Verzijden. De hoofdrol, Judas Maccabaus is een kolfje naar de hand van de voorma lige operazanger Jan van Mantgem, die zyn party zeer spiritueel bracht. Voorts was het een genoegen naar de sonore bas van Jan Hulsbos te luisteren, die, hoewel geen beroeps zanger, met gemak de moeilyke co loraturen zingt, zoals Handel dat vraagt. Deze solisten vormden in de uitbeelding een hecht team, waar door het werk bij gedeelten toch wist te boeien. Tenslotte leidde Sander Visser het werk met vaste hand, zo als we van deze koorleider gewend zyn. (Ad. Int.) WEERRAPPORTEN Rest. v. d. Heijden Expositie Westrik (High fidelity-show) 3—6, 8.15-10.30 uur nam. Leidersorp (Berkenkade) Inform tlecentrum Verbond Veilig Verkeer u. voorm.-l uur, 2-5.30, 7 en 9.30 nam. Gezondheidscentrum Bernhardt de) Bevolkingsonderzoek TBC 9—12 voorm. en 24.30 u. nam. Bevrijdingskerk NCVB, Spr. dhr. C. J. Scheurs O' Bonaventura-college Opening Mis fancy-falr 8 uur nam. De Lakenhal Opening tentoonstelll; Bram Bogart 8.15 uur nam. Gezondheidscentrum Bernhardt de) Bevolkingsonderzoek T.B.C. 2-4J en 7-9.30 uur nam. Stadsgehoorzaal (foyer) Afscheid» ken W. P. M. Haring 9 uur nam Leiderdorp (Berkenkade) Inform tiecentrum Verbond Veilig Verkeer uur voorm. 1 en van 2-5.30 uur mj Anthonlusclubhuls Toneelavond h skip Frysl&n 8 uur nam. Rijnlandslyceum (Apollolaan l) Volle Evangeliebijeenkomst. 8 Oegstgeest Spr. dhr. Jongman. 8 1' nam. Leiderdorp (Pred. Hendrikplant#* 25) Baha'i contactavond 8 uur naa Boshuis (Z.W.) Rullclub voor meiaars 7-9.30 uur nam. Titus Brandsmalaan 76 „De Dull Oude Vest 13 Evangelisatie chrljt* gem. Ecclesia 8 uur nam. ZATERDAG Schouwburg Uitvoering Chr Zaa 8pelclub „Staalwljk" 8 uur nam. Korte Vliet Oecumenisch weekeia esperantisten 10 u. voorm. t.e.mw dagmiddag 5 uur. Den Burcht Het Nieuwe Toneel m „De dochters van de baas" 8 uur m- Oegstgeest (Het Witte Huls) Schul socletelt Palamedes 2-5.30 uur nam MAANDAG Steenschuur 6 Spirltisch Genoot schap. Waarneming door helderziend mevr. A. Lieuwen-Blum 8 uur nam Gezondheidscentrum Bernhardt de) Bevolkingsonderzoek T.B.C. 9-11 voorm. en 2-4.30 uur nam. Gezondheidscentrum Bernhardt de) Bevolkingsonderzoek T.B.C. 2-41 en 7-9.30 uur nam. Petrakerk N.C.V.B. afd. Noord, dr. v. d. Grient over „De wereld t de gevangene" 8 uur nam. BIOSCOPEN Camera: „Jungle boek", a l. Do, r zat 2 en 4 uur. Verder dag 2.30,7 e 9.15. Zond. 2.30, 4.45, 7 en 9.15. Do,- en zat. nachtvoorst. 23.30 uur: „E vrouw ls een vrouw", 18 Jr. Lido: „Vriend verraad mij niet", jr. Dag. 2.30, 7 en 9.15. Zond. ook 4(1 Luxor: „Met de pil meer mans", :t Jr. Dag. 2.30, 7 en 9.15. Zond ook 4(1 ed Rex: „Meisjeshandel". 18Jr. Dag. 1!: 7 en 9.15. Zond. ook 4.45. Vr. g zat. nachtvoorst. 23.30 uur: „Baal dr begeerte", 18 jr. Studio: „De zoete zonden van sexySv- zanne". 18 Jr. Dag. 2.30, 7 en 9.16. Zot ook 4.45. Tiianon: „Matt Helm en de vernli Iers", 14 Jr. Dag. 2.30, 7 en 9.15. Zcnf ook 4.30. TENTOONSTELLINGEN Jeugdmuseum (Hoogl. Kerkgracht Expositie „Colourform" (uitsluiten maandag en woensdag van 8-10 ui nam.) Rijksmuseum van Oudheden (H» penburg 28): Werkd. 10 uur voorm. 5 uur nam.: zond. 15 uur nam. Rijksmuseun voor olkenkund) t Steenstraat 1) dag. 10^5 u.; '1» dags 1— 5 uur aam Ned.-Legermuseum: Geopend min Jap tot er. met vrijdag 9 uur voormr b u. nam. zon. en feestdagen H uur nam. Rijksmuseum voor de geschieden) der natuurwetenschappen. Dag. 1(M uur zone" 14 uur Galerie Van der Vllst: Matttls Wiegman, schilderijen. Dinsdag t/i I zaterdag 96 uur. zondagmiddag 1- 5 uur (t/m 30 april). De Lakenhal: Expositie Plet No* (tekeningen) en Henk de Vroa (beelden). Dagelijks 1017 uur. W- dags 1317 uur (t/m 11 mei). Wassenaar Kunstzaal Heuff: expo* tie Rle van Goor (schilderijen en p- mengde technieken). Ellen Rooe (ff liëfs en plastieken) en Gert de R' (keramiek) 's Maandags t/m dags van 10-5 uur. bovendien op dlw; dagavonden van 8-10 uur. (T/m april). Avond- en nachtdienst der apotbekw Geopend voor spoedeisende gevalle Apotheek Reijst, Steenstraat 35. 20136. Apotheek R van Breest Smallenbifl te Leiderdorp. Apotheek Voorschot*; en de Oegstgeester Apotheek mijn geopend. Van hedenmorgen 7 uur. a g e 3 fs t *1 «4 S ïi« a O as Amsterdam licht bew. 21 4 0 De Bilt onbewolkt 23 4 0 Deelen licht bew. 24 3 0 Eelde half bew. 23 3 0 Eindhoven onbewolkt 25 4 0 Den Helder onbewolkt 14 7 0 Twente half bew. 24 3 0 Vllssingen onbewolkt 19 7 0 Zuid-Limburg licht bew. 24 6 0 I.uchth. R'dam licht bew. 21 6 0 Aberdeen half bew. 13 6 0 Athene onbewolkt 5 0 Barcelona half bew. 19 10 0 Belgrado onbewolkt 10 -2 0 Berlijn onbewolkt 18 5 0 Bordeaux mist 21 7 0 Brussel onbewolkt 23 8 0 Frankfurt licht bew 22 1 0 Genève onbewolkt 20 2 0 Grenoble onbewolkt 20 4 0 Helsinki geh. bew. 13 -2 0 Innsbruck onbewolkt 20 -0 0 Kopenhagen zwaar bew. 9 1 0 Lissabon onbewolkt 21 11 0 Locarno half bew. 20 9 0 Londen zwaar bew. 22 9 0 Luxemburg onbewolkt 21 6 0 Madrid onbewolkt 17 2 0 Malaga onbewolkt 19 9 0 Mallorca half bew. 19 7 0 München onbewolkt 16 -1 0 Nice onbewolkt 20 8 0 Oslo geh. bew. 8 2 0 Parijs licht bew. 24 5 0 Rome licht bew. 10 0 0.1 Stockholm zwaar bew. 16 4 0 Wenen onbewolkt -2 0 Ziirlch onbewolkt 19 1 0 ADVERTENTIE „Hij is morgen jarig en woont weg" EEN PLATENBON PER BRIEF IS ALTIJD RAAK! DONDERDAG Kon. Schouwburg. 20.15 uur: HM<J Comedie: „De humorist" van John 0)' borne. Dlligentia. 20.15 uur: solocabtfj Rlents Gratema: „Vingertjes ln c' papie". Ned. Congresgebouw, 20.15 u«r: lk dan?" van Annie M. G. Set®81 ADVERTENTIE „Ik weet niet waar hij van bood' EEN PLATENBON IS ALTIJD RAAK!

Leidsch Dagblad | 1969 | | pagina 2