Oegstgeester raad keurt jeugdsubsidienota goed Pension-tehuis in de Bollenstreek 'Poelmeer' nu 3 mei open Meisje (3) in Kaag verdronk Gemeentesecretaris H. A. Friebel legt zijn functie neer Feestprogramma OV - Leiderdorp Jeugdsoos in Voorschoten NEDERLANDERS VERDACHT VAN KAASDUMPINC Korfbal „Warmond" Personeelsavond Padox-Panagro Sjoelen om eieren Kerkeliik Leven Geen geding tegen ds. G. Toornvliet Rode aanval op sleutelstelling in Zuid-V ietnam Praag venvacht vervanging van Doebtsek Jumbo - Discount bij 't oversteken in Hillegom ONDERDAG 3 APRIL 1969 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 13 OEGESTGEEST De gemeen- taad van Oegstgeest was gis- favond bijeengekomen in een tra-vergadering om enkele za- n, die in de vorige vergadering iren blijven liggen, te behande- j. Daartoe behoorde de jeugd- bsidienota met voorstel tot ststelling van de subsidies. In it pre-advies waren verwerkt de Iviezen van jeugdraad en sport ed. Deze beide raden hebben m erkentelijkheid uitgesproken de aanpak van de nota en bden zich bijna volledig met de houd ervan verenigen. Gister- pnd verklaarden alle fracties, t ze veel waardering hadden Dr deze nota. Desondanks werd onderdelen zó uitvoerig inge- an, dat de discussies bijna twee j- in beslag namen. Vllereerst werd ingegaan op con- isies van de commissie tot onder- »k van de mogelijkheden van een ttelijke regeling voor de subsidieë- lg van de jeugdvorming, neerge- fd in een rapport, dat was uitge- jcht aan de minister van Cultuur ■creatie en Maatschappelijk Werk t Cower-rapport hinkt voort, Hi fi de mening van drs. J. de Graaf yd Aop traditionele gedachten, (jat de „verzuiling" nauwelijks irdt aangetast. Een opvatting, die verdere discussie bleek, niet al- meen kon worden aanvaard. De heer De Graaf stelde, dat zg. reluierde subsidies zoveel mogelijk ken worden ontsluierd met al ge- |g berekening van de volledige kos- j van gebruik van gebouwen terreinen, waartegenover dan een ger subsidiebedrag moet staan I meende bovendien dat gelet jet worden op verenigingen met j selectief toelatingsbeleid, jr, Dorgelo (VVD) achtte het no- dat met alleen aandacht wordt jchonken aan jeugdzorg en jeugd- rk, doch dat ook de sportactivitei- erbij betrokken zijn. Hij vond I juist, dat, ter stimulering van jgeen de jongeren zelf voor hun spanning en vrijetijdsbesteding jrhebben. als subsidienorm wordt gevoegd, een percentage voor in lasten uit contributies en bijdra- a voor deelneming aan activitei- Dat dit betrekking moet hebben j personen beneden de leeftijd van 'jaar vond hij minder juist. Hij i die leeftijd willen optrekken tot [jaar. Hij meende overigens, dat )d in het oog was gehouden wat dit subsidiebeleid wenselijk en gelijk is. Lof )e beer J. P. Brouwer (P.C.) wilde coördinatiegedachte nog eens on- r de aandacht brengen. Tevens es hij erop, dat goed in het oog houden moet worden wat bij het igdwerk behoort tot kerkwerk en voon jeugdwerk, zodat de kerken deze wijze geen subsidie krijgen. zwaaide lof toe aan ouders en voerders, die in Oegstgeest belan- bos zoveel tijd en energie gaven >r het jeugdwerk. De heer Alders- ff toonde zich een voorstander van l plan, dat de jeugdraad een or- jiisatievorm kiest, d>e te vergely- i is met die van de sportraad. 5e heer N v. Weizen was van me- |g, dat in de nota gestreefd was Ir een zo rechtvaardig mogelijke ■deling en zou het liefst de nota zijn geheel aanvaard willen zien, dat ze een goede basis biedt. In praktijk zal later blijken of wij- lugen en aanvullingen nodig zijn. hzelfde gedachte bestond bij de fP-fractie. Ir. D. R. A. Sta- i' vroeg om incidentele manifesta- S welwillend te ontvangen. Wethouder J. Thorn had de moei- :e taak op alle vragen en sug- (ties in te gaan en een bevredi gd antwoord te vinden. Hij wees jhet verschil tussen jeugdzorg en gdwerk. Er bestaat verschil 'subsidiëring. Wat de padvinders freft, waaromtrent ook gesproken s, merkte hij op, dat goed in het l gehouden zal worden wat voor I padvinderij nodig is. We zullen aldus de webhouder, niet in de k laten staan. 5e heer Thorn was van mening, de leeftijdgrens van 18 jaar aan- >uden moet worden. Deze norm ook t.a.v. het muziekonderwijs, was hy van mening dat later de 'ld verhoogd zal moeten worden tot 21 jaar. Rij verklaarde, dat de besturen van de jeugdorga- )ies een goed contact is en eat ,meningsverschillen een oplossing lt gevonden door een gesprek "aard zullen kerken niet direct 'en gesubsidiëerd. Extra kosten spontane reacties wilde hij niet goeden, tenzij een bepaalde actie |g te voren was vastgesteld en op normale wyze daarvoor bij de d subsidie wordt gevraagd. 'enslotte merkte de wethouder op, hoe groter de samenwerking fd,t des te minder er verzuiling optreden. Bij stemming bleek 1 de raad de nota in zijn geheel lvaardde, wat de voorzitter aanlei- 'B gaf de wethouder hiermede ge- te wensen Sportterreinen 5vcr de verhuur van sporttereinen 8 nien het spoedig eens. Twee (Cn var de VVD-frictie stemden [en mdat ze liefst direct de wer- «ke kosten in de verhuur ver werkt wilden zien. B. en W. hadden nl. die sprong niet direct willen ma ken. Vervolgens werd gesproken over de meldingsplicht van de gemeente lijke plannen bij de Gewestraad. De heer De Graaf informeerde of B. en W. bereid zouden zijn t.a.v. bestem mingsplannen een sociograaf aan te trekken. Bij de rondvraag somde mevr. Gou verneur tal van bezwaren op tegen het parkeren bij het winkelcentrum. Het is in de Irislaan vooral op zater dag een chaos. Dit komt, aldus de voorzitter, dat men zich niet houdt aan het normale gedragspatroon, want als er ergens een zee van ruim te is, dan is het wel in de omgeving van het winkelceutrum. Hij zou de ze zaak nog eens bekijken in de Ver- keerscommissie. Mevrouw Gouverneur pleitte voor plaatsing van kapstokken bij het die pe bad, daar dit wel wat ver van de kleedcabines afligt en men bij slecht weer toch wel gebruik zal maken van een badjas. Dit worden be keken door de wethouder van open bare werken, die in de loop van de avond de vergadering had verlaten en dus was er geen direct antwoord mogelijk. De heer C. Lagas (P.vdA) vroeg de aandacht voor een aangelegen heid, die tenslotte leidde tot een al gehele discussie. Hy meende nl. dat er Iets moet gebeuren t.a.v. de do denherdenking op 4 mei. Waarom LEIDERDORP Het voorlopig programma van de Oranjefeesten ter gelegenheid van de verjaardag van koningin Juliana ziet er als volgt uit: 25 t/m 30 april kermis op het terrein Ockenrode-Loevestein. 's Morgens 30 april: Aubade door alle lagere scholieren. Kinderspelen voor de klassen 4, 5 en 6 der lagere scholen op de sportvelden aan de Hoogmadeseweg. Kinderfeesten voor lagere scholieren in het Dorpshuis en Irene en voor kleuterschoolkinde ren in de gymnastieklokalen aan de Splinterlaan en de Hoogmadeseweg zwemwedstrijden in het verwarmde zwembad „De Does" voor jongens en meisjes van 12 t/m 16 jaar. 's Middags: Kinderfeesten voor la gere scholieren in het Dorpshuis en Irene. Grote gecostumeerde Kinder optocht. 's avonds: Bridgedrive in het weg restaurant Alberts's Corner. VOORSCHOTEN In het Bal juwhuis aan de Voorstraat komt een instuif, jeugdsociëteit of hoe men de ze drink- praat- en plaatplaats voor jongeren van 15 t/m 18 jaar straks zal noemen. Als naam wordt voor gesteld „De schout van Voorscho ten". Het initiatief is uitgegaan van de Raad van Samenwerkende Kerken. Vanuit deze raad, waarin vertegen woordigers van r.k., herv., doopsgez., remonstr. en geref. kerk, is het .eer ste geld op tafel gekomen. De ker ken namen het initiatief, maar laten de rest graag en zoveel mogelijk over aan de jongeren van Voorscho ten. Uit de jongeren van Voorscho ten en omgeving zal een sociëteits- bestuur worden gevormd. Ieder, die belangstelling heeft voor de soos „De Schout van Voorschoten" wordt uit genodigd voor een openbare bijeen komst op dinsdag 15 april in het Baljuwhuis op de Voorstraat. De sociëteit zal het zonder televi sie en danszaal doen, omdat daar voor elders gelegenheid genoeg voor bestaat. De sociëteit „De Schout van Voor schoten" zal iedere donderdag en zaterdag 's-avonds van half zeven tot twaalf uur zijn geopend. HAARLEM (GPD) Nederland moet minder kaas in Engeland in voeren. Dat is het consigne van de Britse minister van Handel kort na dat de Nederlandse zuivelwereld ver ontwaardigd reageerde op een aan zienlijke Britse beperking van boter- invoer. De Engelsen willen een extra in voerrecht op kaas doorvoeren als er geen eind komt aan het „dumpen" van grote hoeveelheden gesubsidieer de cheddar en andere kaas op de Britse markt. Met Nederland, Frank rijk en Canada wordt nu over vrij willige beperking onderhandeld. In de subsidiëring en dumping wordt een grote bedreiging voor de i Engelse kaasprodukten gezien. Australië, Nieuw-Zeeland en Ierland hebben zich al bereid verklaard de leveranties tot 13 maart 1970 te be perken. Zij leverden het overgrote deel van de cheddar kaas in Enge land Nederland wordt „verdacht" van het benadelen van Britse producten door het afzetten van gesubsidieerde kaas In zuivelkringen beraadt men zich thans over het Engelse consigne. houdt men zich hier niet aan de lan delijke richtlijnen en waarom ver zorgt de Oranjevereniging deze sa- merlomsten. Ieder deed zyn zegje maar tot resultaat had dit niet ge leid. OEGSTGEEST Het fraaie (verwarmde) zwembad ..Poel meer" aan de Abtspoelweg in Oegstgeest gaat een week later open, dan aanvankelijk was ge pland. Op zaterdag 3 mei worden de poorten officieus voor zwem- minnend Oegstgeest ontsloten. De officiële opening zal nu 31 mei met veel feestvertoon en natuur lijk met zwemwedstrijden ge schieden. Het winterse weer van de laatste maanden is de oorzaak van deze „verlate" opening. Men heeft het bad namelijk niet vroegtijdig kun nen laten vollopen en het is een vereiste eerste geruime tijd met de verwarmingsinstallatie proef te draaien voor men deze op de juiste wyze kan afstellen. Daarom was een week uitstel nodig. De vreugde zal er in Oegstgeest wel niet minder om zijn! KAAG Het driejarig dochtertje van de heer en mevrouw Loogman li* vanmiddag omstreeks twaalf uur in de Kagerplas, ter hoogte van de groentehandelaar P. Biemond, te wa ter geraakt en verdronken. Het meisje was met haar moeder naar de groentehandelaar gegaan en zou gaan spelen in de speeltuin. Ver moedelijk is het kind van de gladde glooiing het water ingegleden. De heer Loogman heeft het levenloze lichaam van zyn dochtertje even over half twee, zelf uit het water van de plag gehaald. Brandweer moest rollen doorzagen MEISJE (14) IN DEEGROL- De heer Van Weizen, voorzitter van de O.V., zette uitvoerig uiteen hoe vanaf 1945 deze herdenkingen werden gehouden en waarom ze op die wyze gehouden worden, die alge meen sfeervol wordt geacht. De bur gemeester zal deze aangelegenheid t.z.t. met verschillende personen en organisaties bespreken. De heer Brouwer vroeg of er al wat schot was gekomen in de bespre kingen over het aanbrengen van ver keerslichten op de Rynzichtweg bij het viaduct, doch de voorzitter kon officieel niets nieuws vertellen. verandering Geen Burg. Ter Brugplein LEIDERDORP De bewoners van het Burgemeester ter Brugplein In Leiderdorp hebben een brief van het gemeentebestuur ontvangen, waarin hen wordt medegedeeld, dal het college overweegt het plantsoen ter plaatse een ander aanzien te ge ven. Met name is het de bedoeling er een speelplaats voor kleuters aan te leggen. Alvorens hiertoe een voor stel aan de raad wordt gedaan, wordt in de brief de mening van de bewoners gevraagd. Vóór 7 april dienen zij schriftelijk of mondeling hun mening kenbaar te maken. Bij informatie bleek ons, dat vrij wel iedereen afwijzend tegenover dit plan staat. WARMOND Het programma voor de christelijke korfbalvereni ging „Wsjaiond" voor zaterdag is als volgt samengesteld: Warmond I tegen „Ons Eiland II" uit Leiden. Deze wedstrijd die in Leiden wordt gespeeld begint om half drie 's mid dags. De Warmond-pupillen B gaan naar Leiderdorp. Om twee uur spe- i len zij tegen Velocitas B. De aspi- j ranten A spelen om twee uur tegen I Ons Eiland A en de pupillen C moe- j ten de stryd aanbinden tegen Danai- j den C ook om twee uur. De afdeling Oegstgeest-War- mond van de WD houdt 15 april 's avonds om 8 uur een bijeenkomst in het Gemeentecentrum aan de Lijtweg. WARMOND In de uitslag van de kaart- en sjoelwedstryden die de personeelsvereniging van Padox-Pa nagro is een fout geslopen. Deze moet zijn Sjoelen: 1. W. Zoutendijk, 2. L. v. d. Williggen, 3. J. Brakels, 4. F. Maxijmiak, 5. M. Rijnbeek: Pandoeren: 1. J. v. Vliet, 2. P. Kolderman, 3. A. v. Ruitenburg. Kruisjassen: 1. J. Zwaan, 2. T. La- gas. Klaverjassen: 1. C. Blom, 2. B. Klein, 3. J. B. Bekkering. 4. H. Koekkoek, 5. C. Wassing, 6. C. Kool hoven, 7. A. v. Bladel. Voor f2800,- aan sigaretten en LEIDEN In het Leidse Volks huis is gisteravond 'n sioelwedstrijd om eieren gehouden tussen enkele bedrijven. De stryd ging tussen de Kon. Ned. Grofsmederij, het Rijks- zuivelstation, Minnesota n.v.. Royal McBee, de Gemeentereiniging en het Leidse Volkshuis zelf. De leden van de eerstgenoemde ploeg wisten de schijven het best van al in de poort jes te krijgen. In hun gelederen be vond zich bovendien de winnares van de persoonlijke prijs, mej. De Heij. Brand in houten loods LEIDERDORP Toen gisteravond I omstreeks kwart voor acht brand gemeld werd In een houten loods van de MBM, die op het terrein van de Touwfabrieken stond, rukte de Leiderdorpse brandweer snel uit. Om op alles voorbereid te zijn had men ook de assistentie van de Leidse brandweer gevraagd. Gelukkig was oe Leiderdorpse brandweer het vuur na een klein half uurtje meester. De fabrieksgebouwen hadden dank zij ait snelle ingrijpen geen gevaar ge lopen. Men vermoedt dat het. vuur ontstaan is door een brandende kachel. Academische examens LEIDEN Aan de Leidse Uni versiteit zijn geslaagd voor het doet. ex. II Gen. mevr. M. E. P. Ruljm- gaart-Bosma (Amsterdam) en de he ren E. M. J. Corsmit 'Den Haag). W J. Roest Crollius (Apeldoorn), H. J. Veldhuizen (Leiden); semi-arts- ex. de heren M. Boekhout (Rotter dam), J. van Gijn Geldrop), P. Klementschitsch (Dordrecht), P. C. P. A. v. Muijden (Rotterdam), C. T. Wouters (Apeldoorn); artsex. mevr. M. N. Wolff-Moofj (Leiden), mevr. J. C. van Geljn-Oliehoek (Leiden) en de heren L. H. Siegenbeek van Heu- kelom (Oegstgeest), H. Swart 'Gou da), P. Vink (Den Haag), E. D. Wolff (Leiden). NED. HERV. KERK Beroepen te Berlikum A. de Kleine te Nyemirdum, te Oud-Alblas P. Vermaat "te Ool-tgensplaat, te Heerde J. P. van Roon te Katwijk aan Zee. Bedankt voor Amemuiden T. Lan- gerak te Veenendaal. GEREF. KERKEN Aangenomen naar Klundert G. I Haaksma te Nieuw-Amsterdam, die bedankte voor Stadskanaal. GEREF. GEMEENTEN Beroepen te Tholen D. Hakken berg te Dordrecht. Bedankt voor Zeist en voor Oud' dorp A. Hoogerland te Werkendam. ENSCHEDE (GPD) Het kort geding, dat de Bloemendaalse gere formeerde kerkeraad heeft aange spannen tegen de ontslagen radio predikant ds. G. Toornvliet, gaat niet door. Kerkeraadsvooratter G. Roos heeft gisteren gezegd, dat. de kerkeraad niet wist, dat tegen dominee Toorn vliet een kort geding was aangespan nen. De kerkeraad had advies Inge wonnen van de advocaat K. Heimig, die het verzoek om advies van de kerkeraad had opgevat als een op dracht tot het voeren van een kort geding. Aan de Landbouwhogeschool in wageningen is dhr T. S. Steenhuis uit Wassenaar geslaagd voor het kandidaatsexamen cultuurtechniek, (waterzuivering) geslaagd. Hoewel nog niet officieel heeft de Linnaeushof in Bennébroek vandaag de poorten voor het pu bliek geopend. Bloemenpracht is er nog weinig te zien. Wel heeft het recreatiepark tal van nieuwe attracties. Bovendien trekt een nieuwe locomotief nu het treintje door het park. SAIGON (AP) Ongeveer dui zend man N oor d vi etnamezen en Vietcong-troepen hebben vandaag aanvallen gedaan op Zuidviefcnamese parachutisten, die de toegang bewa ken tot de sleutelstelling Tay Ninh: 38 communisten sneuvelden bij de twee aanvallen. De sterke Noord Viet namese en Vietcong-eenheden wer den teruggeslagen met behulp van Zuidvietnamese bommenwerpers en Amerikaanse vliegtuigen, die laag over de vijandelijke troepen vlogen bij het licht van uitgeworpen fakkels. PRAAG (DPA) Volgens welin gelichte zegslieden in Praag staat een belangrijke wyziging in de Tsjecho- slowaakse regering en de communis tische partijleiding voor de deur. Partijsecretaris Alexander Doebtsek zou worden vervangen door premier Tsernik, terwijl de Slowaakse partij leider Hoesak premier van de fede rale regering zou worden. Lenart *al volgens de zegslieden Hoesak opvol gen. MACHINE sigaren gestolen LEIDEN De 14-jarige Inneke van Haarlem uit Leiden is gister middag tydens werkzaamheden in een fabriek van bakkerijgrondstoffen aan het Utrechts Jaagpad met haar rechterhand bekneld geraakt tussen de rollen van een deegrolmachine. Zy kreeg als gevolg van dit arbeids ongeval zware inwendige kneuzingen aan haar hand. Het ongeval gebeurde toen het meis je de elektrische aangedreven deeg rolmachine aan het schoonmaken was. De hand van het meisje zat zo bekneld dat de brandweer er aan te pas moest komen om de stalen rol len door te zagen. Het kind, dat al enige tijd bij de fabriek in vaste dienst was, moest door de E.H.D. naar het Academisch Ziekenhuis worden overgebracht. De politie en de arbeidsinspectie stellen een onder zoek in. LEIDEN In de nacht van dins dag op woensdag is ingebroken in een zelfbedieningswinkel van de Coöpe ratie „Rijnland" aan het Vijf Mei plein. Er werd voor f 2800 aan rook artikelen (sigaretten, sigaren en shag) ontvreemd. Men heeft zich toegang tot de zaak verschaft door verbreking van een deur. Kleuter brak been In de week na Pasen zal ln Zoeterwoude de jaarlijkse Simavi- collecte worden gehouden. De heer J. Stof koper uit Voor schoten is aan de Landbouwhoge school in Wageningen geslaagd voor het kandidaatsexamen cultuurtech niek (waterzuivering). i De collecte voor het Nat. Rheuma- fonds heeft in Leiderdorp f 1019,- I opgebracht. Tweede paasdag speelt de War- I mondse voetbalvereniging Warmun- j da tegen Docos. De opstelling luidt als volgt: doel A. van Kampen, ach ter P. van Putten, R. Ciere, M. Schavenaker. en H. Vergeer, midden H. Ritzen en Th. van Rijn voor: H, Tijssen, J. Meskers A. v. Staveren en W. Meskers Bijna veertig jaar gewerkt in dienst van gemeente Zoeterwoude. LEIDEN De 4-jarige Wim Col- pa uit Leiden liep gistermiddag in de Marnixstraat tijdens het oversteken van de rijbaan pardoes tegen een voorbijkomende personenauto. Het ventje brak daarbij zijn been. De E.H.D. zorgde voor vervoer naar het Diaconessenhuis. HILLEGOM De JumboDis count zaak, die deel uitmaakt van de Superco-op, aan de Hoofdstraat in Hillegom, is niet alleen een novum voor de Bollenstreek, maar ook voor Nederland. Het is voor het eerst dat een gezinsgroothandel onder de naam „JumboDiscount" gaat optreden. ZOETERWOUDE Gemeentese- i cretaris H. A. Friebel (63) van Zoe terwoude heeft met ingang van 1 ju- li eervol ontslag aangevraagd uit zijn j functie. Dit ontslag zal zeker bespro- ken worden in de hedenavond te hou den besloten vergadering van de Zoe- terwoudse raad. Ook zal dan onge twijfeld van gedachten worden ge- wisseld over het benoemen van een j opvolger. De ontslagaanvrage van de heer Friebel kwam niet geheel onver wacht. Reeds geruime tijd liet zijn gezondheidstoestand veel te wensen I over. Hij was vaak niet in staat zijn I arbeid te verrichten en werkte voorts i halve dagen. Na verschillende keu- ringen is de heer Friebel thans on- geschikt verklaard deze functie nog langer te vervullen. De heer Friebel zou eind van dit. jaar zijn veertigjarig jubileum als ambtenaar vieren. In december 1929 trad hij als tweede ambtenaar ln dienst van de gemeente Zoeterwoude en in 1939 werd hij benoemd tot eer ste ambtenaar en tevens tot ambte naar van de burgerlijke stand. In december 1960, toen burgemeester H. J. A. Smeets werd gepensioneerd, kwam de functie van secretaris va cant. De heer Friebel werd toen door de raad als zodanig benoemd. In Zoeterwoude was de heer Frie bel een bekende persoonlijkheid. Hij heeft veel voor de gemeenschap ge daan. Niet alleen in zijn functie van gemeentesecretaris, maar ook uit hoofdé van zijn bestuurslidmaatschap (voorzitter of secretaris) van vela verenigingen. Jarenlang heeft de heer Friebel op zeer gewaardeerde wyze de be richtgeving voor het L.D. verzorgd. Zijn gezondheidstoestand was er de oorzaak van, dat hij een jaar of drie geleden, ook deze taak. die hem zo lief was. moest neerleggen. LEIDEN/LISSE Op zaterdag 12 maart 1.1. las ik een persverslag van een vergadering van de Oudervere niging „Philadelphia" in Lisse. In deze vergadering was aanwezig en heeft gesproken de heer Smits, hoofdbestuurslid van deze ouder vereniging Volgens genoemd verslag heeft de heer Smits vooral aange drongen om te komen tot stichting van een gezinsvervangend tehuis in de Bollenstreek. Hy vermeldde daar bij dat er reeds een stichting in het leven is geroepen, waarin ook de heer Valkenburg (Hillegom) zitting heeft. Waarom vermeldde hy niet, dat in deze stichting ook de heer In 't Veld in Lisse, namens de vereni ging „Philadelphia", zifting heeft? De heer Valkenburg heeft in de Stichting zitting namens de Gemeen te Hillegom. Weer volgens het verslag, vervolgt de heer Smits dan „doch in de Afd. Bollenstreek leeft wel zeer sterk de wens om tot een positief ingesteld christelijk gezinsvervangend tehuis te komen, waar een sfeer zal zijn, die gelijk zal zijn aan die van een chris telijk gezin". Daarna volgt de me dedeling, dat de heer Smits de „Afd. Bollenstreek duidelijk de weg heeft gewezen welke bewandeld moet wor den om hiertoe te geraken, waarbij hij het advies gaf de zaak goed en snel aan te pakken". De heer Smits, hoofdbestuurslid van „Philadelphia", verwaarloosde op deze wijze geheel de afspraken, wel ke zijn gemaakt by de eerste voor bereidende besprekingen voor de tot standkoming van zodanig pension- of gezinsvervangend tehuis in de Bollenstreek, aan welke besprekin gen door ondergetekende, als deskun dige, is deelgenomen. Ook schijnt de heer Smits niet op de hoogte te zijn van de reeds in vergevorderde staat zijnde ontwikke ling van de plannen op dit gebied door bedoelde Stichting, die reeds 'n bepaald huis in eigendom tracht te krijgen en zich zeker in eerste instantie wil houden aan de gemaak te afspraken omtrent de aard en het karakter van het op te richten pen siontehuis. Of tracht de heer Smits hier, zo als zovele malen is gebeurd, de plan nen van een met veel ijver werkend stichtingsbestuur te doorkruisen om kost wat kost. toch te komen tot een afzonderlijk tehuis op (prot) -chris telijke grondslag? Dat getracht moet worden om mettertijd te komen tot meerde re dergelijke tehuizen in de Bollen streek en dat dan een selectie naar levensbeschouwing mogelijk en wen selijk zal zijn, kan iedereen onder schrijven. Maar dat thans, bij de eer ste opzet reeds, een bepaalde levens beschouwelijke richting zou moeten worden gevolgd, gaat mij te ver! Gelukkig heb ik reeds gemerkt, dat meerdere leden van het stichtings bestuur niet denken in dezelfde rich ting als de heer Smits en heb ik vol doende vertrouwen in dit bestuur, dat het de onbewezen bewering dat „ln de Bollenstreek wel zeer sterk de wens leeft om tot een positief inge steld christelijk tehuis te komen" (waar haalt de heer Smits deze stel ling vandaan?) voor kennisgeving zal aannemen. Het „koning kraaien" van bepaal de besturen en figuren, die al leen hun eigen „kleine" wereldje schijnen te zien, dikwyls ten koste van de gehandicapten, waarom dit alles in de eerste plaats gaat, past toch zeker niet meer in de moderne maatschappelijke ordening, waarin wij, anno 1969, leven. Dankend voor plaatsing, Jan Th. Witte, Lorentzkade 1, Leiden.

Leidsch Dagblad | 1969 | | pagina 13