Werkspoor Amsterdam: UBBINK nu drie ondernemingen rgRpr) Protest tegen ontslag leraar GESLOTEN jonge medewerksters 548.- 1.898r 1 GIETERIJ Vascomij zegt 850 gezinnen liunr op Fiat 128 en Ford maverick Vroom&Dreesmann verlaagt drastisch de prijs van deze 2 T.V. apparaten JOHN NEFKENS OVERLEDEN Broer Eisenhower na lichte beroerte in een ziekenhuis Roofoverval in Londen: buit meer dan zes ton Opschudding in Sappemeer Telegraaf-bod op N. V. Deli Goede Vrijdag en Paaszaterdag Algemene Bank Nederland N.V. Amsterdam-Rotterdam Bank N.V. bieden u graag meer dan 140.- per week J. B. Groeneveld en Zn LEERLING VERKOOPSTER Shoe-Posl fiat 850 coupé N.V. Café-restaurant De Gouden Leeuw EEN MEISJE PERSONEEL Austin Seven Rijnland N.V. bedrijfsruimte iwiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiui PAGINA 6 LEIDSCH DAGBLAD DINSDAG 1 APRIL 1969 AMSTERDAM (GPD) Werk spoor Amsterdam N.V. staat aan de vooravond van een grondige herstructurering. De onderne ming, die samen met Stork, Kromhout en Bronswerk de Ver enigde Machinefabrieken N.V. vormt, wordt opgesplitst in drie ondernemingen. Dit worden Stork Werkspoor Die sel, de Machinefabriek Werkspoor en een ingenieursbureau, dat zich gaat toeleggen op de ontzilting van zeewater. Boven deze drie onderne mingen komt een groepsdirectie in de vorm van een houdstermaatschap pij, die Werkspoor Amsterdam NV. blijft heten. Een woordvoerder van de Werk spoordirectie zei gisteravond dat de herstructurering geen belangrijke ge- Volgen zal hebben voor het perso neel. „Zij zullen beperkt blijven tot functiewijzigingen en overplaatsin gen". Over de laatste zei de woordvoer der dat het hierbij gaat om enkele tientallen personen, die van de werk plaats van Kromhout Motoren in Amsterdam-mrd zullen worden over- geplaat naar de op hetzelfde ter rein gelegen fabriek van Stork appa raten. Burgerlijke Stand van Leiden GEBOREN Yvonne Agatha Helena, d, v. L. C. J. Lijten en A M. Wlering; Esmeralda, d. v. T. Beek en A. van de Steenoven: Arljaantje Lubje, d. v. B. Poepjes en A. C G. Verhoeff; Joris Wouter, z. v. E C' P M. Sweens en J. M. van der Linden; Mariëlle Johanna Franclsca, d. v. P. van der Keur en G. A. A. M. v. d. Poel; Chris, z. v. J. J. R. de Jong en A. Louwe; Manon, d. v id.; Fernande Jeanne Maria d. v. J. A. van Ette en Y. H. L. Leenen; Jetje Jacoba, d. v. E. A. van Koll en T. Hokkellng; Sl- monê Annette, d. v. D. Breedljk en J. G. Bakker; Angela Maria. d. v. G. A. M. Comelisse en P. A. M. Speeken- brink; Barbel, d. v. H. Vermond en A. Verstraten; Leonardus Stephanus Andreas z. v, A. J. R. van Zon en P T. M. v d. Heiligenberg; Frans Leendert, z. v. P. v. Kogelberg en J. F. Lely; Dirk, z. v. P. Botermans en M Verhoef; Johann Ulrich, z v. R. D. G W. Köhn en T. E. Müller-Glewe: Marcel, z. v. J. van Mourik en M. C. van Roon; karen Marieke, d. v. J F. Bol en P. S. G. Scheltinga; Rober- tms Anthonlus Piéter. z v. A. J. M. van der Kraan en M. J. Rhijnsburger OVERLEDEN R Kop. 68 jr., man; J. W. Tendeloo. 78 Jr., wed. v T. J. Heetvelt; A. G. M. van Kesteren, 9 innd., dochter; W. De- vllee, 79 Jr., man. Doel van de herstructurering is een betere aanpassing te bereiken aan de nieuwe marktontwikkelingen. Bij Stork zijn enkele jaren geleden soort gelijke veranderingen in de opzet van de onderneming doorgevoerd. De herstructurering zal gepaard gaan met de bouw van een nieuwe produktiehial op het terrein van Stork en Werkspoor in Amsterdam-noord, waar aan de lopende band dieselmo toren vervaardigd zullen worden. In Sterk Werkspoor diesel zullen opgaanWerkspoor Amsterdam, Kromhout Motoren in Amersfoort en Stork in Zwolle. Stork Werkspoor diesel wordt een onderneming met drie werkplaatsen. Stork Hengelo, die een langjarige samenwerking is aangegaan met de Westduitse machinefabriek Siemens zal als aparte onderneming blijven bestaan. Het ingenieursbureau, dat zich zal gaan toeleggen op de ontzil ting van zeewater, zal gevestigd wor den in de Amsterdamse tuinstad Bui- tenveldert. Hier is reeds Continental Engineering, een dochteronderne ming van de Verenigde Machinefa brieken, gevestigd. Binnensporten in Noord wijkerhout NOORDWIJKERHOUT Burge meester en Wethouders van Noord wij kerhout verwachten, dat de meer zijdigheid in de sport zeker ook in de gemeente zal groeien en hebben in deze vertrouwen in de bevolking zelf. Of de instelling van een gemeentelij ke afdeling sportzaken gewenst is, kan in een stadium van onderzoek nog niet worden beoordeeld. Wel heeft het college reeds stap pen ondernomen om een plaatselijk aanwezige ruimte de grote hal van de gebr. Pennings aan de Zee straat als sporthal te huren. Bij peiling van de sportverenigingen, die voor de beoefening van htm sport van deze hal in de wintermaanden gebruik zouden kunnen maken, bleek de animo niet zo groot. Misschien, dat de diverse vereni gingen de mening zijn toegedaan, dat men voor de beoefening van al lerlei zaalsporten in de toekomst ge bruik zal kunnen maken van de gymnastieklokalen. Teneinde deze zalen zoveel mogelijk te sparen en ze uitsluitend te bestemmen voor gymnastiekbeoefening, zouden de verenigingen voor een thans voldon gen feit kunnen worden gesteld. Wel licht ook zou de gemeente de hal zonder meer kunnen huren en het gebruik daarvan kunnen bevorderen, aldus het gemeentebestuur. EINDHOVEN (ANP) De 22-ja- rige hockeyspeler van Venlo John Nefkens, die in de op zondag 23 maart jl. in Eindhoven gespeelde wedstrijd EMHCVenlo door een hard aangeslagen bal op de borst werd getroffen, is na enkele hart operaties, die in het begin de toe- 'stand ten goede schenen te doen ke ren, vanochtend in het St. Joseph- ziekenhuis in Eindhoven overleden. John Nefkens, een van de drie zo nen van de oud-international Piet Nefkens. speelde vier jaar in het eer ste elftal van Venlo, kwam verschei dene malen uit in het zuidelijke elf tal en heeft ook deel uitgemaakt van de selectie voor het Nederlandse c- elftal. Hij was student in de sociolo gie in Nijmegen. WASHINGTON (AFP) Dr. Mil ton Eisenhower, de jongste broer van wijlen oud-president Eisenhower, is gisteren met spoed naar het Walter Reed-hospitaal in Washington over gebracht. De 67-jarige Milton zakte in een hotel in elkaar, kort voordat hij zich naar de uitvaartdienst voor zijn vrijdag overleden broer zou be geven. Dr. Eisenhower was tot voor twee jaar president van de John Hopkins universiteit te Baltimore (Maryland). Vorig jaar werd hij voorzitter van een presidentiële commissie die een onderzoek instelt naar de oorzaken van het toenemende geweld in Ame rika. James Hagerty, de woordvoerder van Dwight Eisenhower toen deze in het Witte Huis zetelde, verklaarde later voor de televisie, „dat Milton Eisenhower „een lichte duizeling" had gehad en dat men hem daarom had aangeraden naar het ziekenhuis te gaan". Het voorbestaan van de NV Ubbink Gieterij is verzekerd. De tijdelijke di rectie heeft dat meegedeeld na een onderzoek naar de mogelijkheden om het bedrijf een gezonde basis te ge ven. De rentabiliteit van het bedrijf kan onder meer verbeterd worden dank zij diepteinvesteringen en me dewerking van de overheid. In Doesburg is de mededeling over de redding van Ubbink met vreugde begroet, want het voortbestaan van het bedrijf en daarmee de werkge legenheid van bijna vierhonderd mensen heeft lange tijd aan een zij den draadje gehangen. Aan deze gun stige wending zijn besprekingen ge durende ruim anderhalf jaar vooraf gegaan. Daarbij waren ook de minis ters Roolvink en De Block en de Na tionale Investeringsbank betrokken. De vakbeweging is van het begin af bij het overleg betrokken geweest. Er is thans een formule gevonden, waardoor het bedrijf met een verbre de produktie en een kredietganantie kan worden voortgezet. Een woord voerder van het ministerie van Eco nomische Zaken verklaarde dat de overheid een flinke financiële veer heeft moeten laten. Dat houdt om. verband met het investeringskrediet, dat de Investe ringsbank in 1965/1966 heeft ver leend om het voortbestaan van Ub bink in Doesberg en Winterswijk vei lig te stellen. De Davo-affaire had het bedrijf toen een financiële ader lating bezorgd. Het rijk was bereid een financieel offer te brengen, om dat uit het tijdrovende overleg steeds duidelijker werd, dat het voortbestaan van Ubbink afhankelijk was van het al of niet terugbetalen van het krediet. Ubbink kwam ruim anderhalf jaar geleden om. in moeilijkheden door de eenzijdige samenstelling van het produktiepakket. Aan de klaver jastafel is het de klaverjassers van de voetbalvereniging „Koudekerk" gelukt om in een uit en een thuiswedstrijd tegen de voet balvereniging „Alphen" de meeste punten te verzamelen. Koudekerk behaalde in 2 wedstrijden 190664 pun ten en Alphen 180481 punten. 48,61; 11. mejuffr. KarsemeyerKo ren 46,11; 12. KeetmanVan der Veen 43,47. In het Oude Raedthuys in Wou- brugge wordt donderdagavond om acht uur een propagandafilma/vond van de ANWB gehouden. LONDEN (AP) Acht met gewe ren gewapende rovers hebben giste ren een vrachtauto tot stilstand ge bracht, de twee mannen voorin ge grepen en opgesloten en zich uit de voeten gemaakt met een kist goud ter waarde van 650.000 gulden. Dit gebeurde in het hart van de stad. Het goud behoorde toe aan de Johnson Matthey Group, bankiers en handelaars in edele metalen. De dieven reden met de vracht auto weg en gingen er na een af stand van 10 kilometer In andere wagens vandoor. Zij zijn spoorloos. Een bank in noordwest- Londen werd gisteren overvallen door een bende die gewapend was met stok ken en een geweer. De rovers had den kussenslopen bij zich die zij vol propten met geld, in totaal 85.000 gulden. Bij de aftocht werden zij door het personeel bekogeld met stoe len. inktpotten en alles wat men maai- kon vinden, en buiten smeet het publiek met groenten en fruit dat men van de marktstalletjes haal de. Maai- de bende ontkwam. (Van onze correspondent) HEERLEN (GPD) De Vasco- mij N.V. heeft in overleg met de ge meente Heerlen ca. 850 huurders van Vasco-woningen in Het Loon en Vrieheide per 1 juli de huur op gezegd, wanneer zij blijven weigeren de huurverhoging van 6 procent per 1 april te betalen. In verband hiermee houdt de be langengemeenschap .Huurders Vas co-woningen Het Loon", vanavond een vergadering. Het bestuur van de belangengemeenschap zegt dat de 180 weigeraars in Het Loon wel willen betalen wanneer de huur naar de gemeente gaat en ook besteed wordt aan onderhoud van de flats. - Volgens de secretaris van de be langengemeenschap de heer J. Ver steeg wil men zekerheid dat de gel den niet terecht komen ln de kredi- teurenkas van de Vasco. GRONINGEN (GPD) Opschud ding heerst onder de tweehonderd leerlingen van de dr. Aletta Jacobs scholengemeenschap in Sappemeer een opschudding die tot uiting is ge komen in een protestmars en een petitie aan het gemeentebestuur. Ze willen daarmee hun leraar schei kunde, drs. B. S. van der Valk, de hand boven het hoofd houden. Volgens de leerlingen zou drs. Van der Valk, 28 jaar, ontslag hebben gekregen omdat hij sexuele voorlich ting zou hebben gegeven aan de vijfde klas van de hib.s. en omdat hij met de rector van de school, drs. J. F. Mabelis, moeilijkheden had ge had over de schoolkrant „Aletta 's dagboek". De heer Van der Valk, sinds twee jaar leraar scheikunde aan de Dr. Aletta Jacobs scholengemeenschap voor lyceum en mavo met een „voor lopige benoeming", kreeg enkele we-; ken geleden het bericht thuis dat j „het dienstverband zou worden j beëindigd". De argumenten in de brief van het gemeentebestuur zijn vierlediger zou geen harmonische verhouding zijn tussen de rector en de heer Van der Valk, hij zou tegen het leerplan in, biochemie hebben gegeven aan een vijfde klas, die resultaten van het onderwijs zouden onvoldoende zijn en hij zou niet voldoende steun hebben gegeven aan de eindexamen-kandi daten. Het commentaar van de heer Van der Valk toen hij deze brief ontving: „Ik vind het erg grof dat zij een be slissing over mij nemen zonder mij te hebben gehoord". AMSTERDAM (ANP) De direc tie van de N.V. Deli drukkerij heeft gisteravond het volgende communi qué uitgegeven: Ten vervolge op het bericht van vrijdag 28 maart dat op de aandelen der N.V. Deli drukkerij en boekhandel door de N.V. Holdingmaatschappij De Telegraaf een bod is uitgebracht tot een koers van 140 procent deelt het bestuur van de N.V. Deli drukke rij mede dat binnen enkele dagen het bericht aan aandeelhouders waarin dit bod wordt aanbevolen tegemoet kan worden gezien. Het is de bedoeling van de N.V. Holdingmaatschappij De Telegraaf het bedrijf onder de bestaande leiding voort te zetten en uit te breiden met behoud van de redactionele onafhan kelijkheid van de belangrijkste uit gave der N.V. Deli drukkerij, het Goois Nieuwsblad. Uit de overneming zullen voor het personeel geen ontsla gen voortvloeien. Twee nieuwe auto's TURIJN/CARFREE Twee nieuwe auto's zijn gisteren geïntro duceerd. In Turijn kreeg de pers gelegenheid kennis te maken met de Fiat 128, de opvolger van de 1100, de Millecento. In Amerika toonde Ford zijn nieu we kleine wagen, de Maverick, die n belangrijk wapen moet worden in de strijd tegen de import van kleine wa gens vooral uit Duitsland (Volkswa gen) en Japan. De nieuwe Fiat 128 past goed aan bij het uiterlijk van de 124, de 125 en de kortgeleden verschenen 130. Alleen de 128 is de kleinste van het stel. De nummering betreft slechts het ont wikkelingsproject. Fiat gaat hem voorlopig alleen in Italië verkopen. Een Nederlandse prijs is dan ook nog niet bekend. De viercilinder motor heeft een inhoud van 1116 cc, een vermogen van 55 DIN-pk bij 6000 toe ren. Goed voor een topsnelheid va* 135 km. De wagen wordt leverbaar met twee en vier deuren. De Ford Automobielfabrieken ln de Verenigde Staten kwamen gisteren met de in een luidruchtige reclame campagne allang aangekondigde klei ne wagen voor de dag. De Maverick is voornamelijk bestemd als concur rentie voor de Volkswagen. De prijs bedraagt 1.995 dollar. Dat is 250 dol lar meer dan een Volkswagen, maar daarvoor heeft men ook een wagen, die groter, breder, zwaarder en „meer auto" is. De Maverick heeft air con ditioning, automatische versnelling en een motor van zes cilinders. Onze kantnren aan de GEVERSSTRAAT en LIJTWEG zullen zijn. DE AVÓNDOPENING zal deze week zijn donderdag avond van 6.30 tot 8 uur. wanneer U degene bent die wij als zoeken in onze MODERNE SLAGERIJ. Heeft U enige verkoopervaring, goede omgangsvormen, prettig humeur en werkt U graag in een frisse omgeving, kom dan eens met ons praten en wij zullen U in lichten over de verdere voordelen die het werken in een modern slagersbedrijf met zich meebrengt. „Vleespakket; vrije werkkleding; reiskos tenvergoeding; zomer- en wintervakantie". Kom een kijkje nemen of bel 017512481 voor een afspraak KEURSLAGERIJ Luisselbaan 26—28 - Wassenaar GEVRAAGD een HAARLEMMERSTRAAT 46. Hoge Rijndjjk 95, Zoeter - woude Rijndijk. Te bevragen na 18 uur. VEURSEWEG 180 VOORSCHOTEN vraagt voor zo spoedig mogelijk voor de bediening, en voor de avonduren. Sollicitaties schriftelijk of mondeling aan bovenstaand adres TELEFOON 01717—2381. Velona zwart-wit T.V. Grootbeeld, druktoetsen voor automatische zenderaf stemming op 6 verschillende stations. Luidspreker aan de voorzijde. Fraai afgewerkte kast van mat notenhout of hoogglanspolltoer. 1 Jaar volledige garantie. „VELONA" Is een merk van Vroom Dreesmann. G1 Blaupunkt kleuren T.V. (nieuwste type). Overzichtelijke en gemakkelijke bediening Prachtige heldere kleuren. Een ontvanger met een feilloze qelulds- en beeldkwaliteit. 1 Jaar volledige garantie. Normale prijs: 2.350 r Vftrek voor Uw oude toestel (hoe oud ook) 452.- Al deze toestellen staan natuurlijk onder volledige garantie en de spreekwoordelijke Vroom Dreesmann Service. 1968. 20.000 km. met onze beroemde A1 garantie. AUTOMOBIELBEDRIJF 5 MEILAAN 7, TEL. 24647 LEIDEN in Leiden of directe omge ving. Liggende aan hoofdweg j of industriewijk, j Oppervlakte plm. 600 m2. j Brieven aan het bureau van dit blad onder no. 55017. 9 Gevr.: type- en stencllwerk, correspondentie moderne talen, bestekken, wetenschappelijke i rapporten enz. Br. ond, no. 86305 k. bur. van dit blad. g2 Schilder vraag schilderwerk j voor binnen en bulten. Ook ■witten en behangen, voor bin nenwerk subsidie Brieven bur van dit blad ond. no. 14928 k. Tarief „SLEUTELTJES" (max 50 woorden) 120 woorden f 1,82 2130 woorden f 2,86 3140 woorden f 4,16 4150 woorden f 5,72 (een woord Hoogstens 12 let ters) Bewijsnummers f 0,21 extra Administratie num- merbrieven f 0.52 meer

Leidsch Dagblad | 1969 | | pagina 6