Eisenhowers stoffelijk overschot naar Capitool Overleg ''grote viergaat normaal door Celibaat opheffen Majorica Statige stoet door Washingtons straten TAXI Negers in Chicago schieten op politie ONDANKS BEZWAREN ISRAËL i Op de affuit Praag betreurt vandalisme Felle Oostenrijkse kritiek op Parijs WILSON W IL WEL MET OJOEKWOE PRATEN Studenten doen beroep op Raad van Kerken VIJFKERKEN GAAN DICHT Paus doet beroep op de jeugd u rt 1 ti LEIDSE AGENDA HAAGSE AGENDA PAGINA 2 LEIDSCH DAGBLAD boven het leven uittorende en die volgens alle normen een van de zeer grote van onze tijd was. Ieder onzer hier heeft een bijzon dere herinnering van Dwight Eisen hower. Ik zie hem nog voor mij hoe hij kaarsrecht, trots en groot, 16 jaar geleden de ambtseed aflegde als 34- ste president van de Verenigde Sta ten. Wij brengen een groet aan Dwinght David Eisenhower, die in onze herinnering zal voortleven. Hü WASHINGTON (AP) Het stoffelijk overschot van Dwight D. Eisenhower is gisteren over Amerika's „heldenweg" gedra gen, terwijl de Amerikanen afscheid namen van de man, die hen gediend heeft als generaal en president. In een langzame en statige rouwstoet reed een affuit, getrok ken door zes zwarte paarden, het stoffelijk overschot naar het Capitool. Leiders van de regering der Ver. Staten en van an dere landen bevonden zich in de stoet. Het begon bij de nationale protestantse kathedraal, waar Eisenhowers lichaam 28 uur gerust had. De met de Ameri kaanse vlag bedekte kist werd vandaar naar Constitution Ave nue gebracht, en toen overgedragen op de ceremoniële affuit. Mevr. Eisenhower, in zwarte slui er. volgde de kist. Daarna kwramen president Richard Nixon en zijn vrouw en dochter Tricia. De presi dent stond blootshoofds in lich te sneeuw, terwijl de man die hU als vice-president gediend heeft uit de kapel van de kathedraal gedra gen werd. Het kabinet, de rechters van het opperste hof en vice-pre sident Spiro T. Agnew keken zwij gend en plechtig toe. toen een mili taire erewacht de kist naar de lijk wagen droeg, terwijl de klok van de kathedraal luidde en de militaire ka pel van de kustwacht „Hail to the chief" en vervolgens „Onward chris tian soldiers" speelde. De Sjah van Iran was er. Lord Mountbatten van Groot-Brittannië. premier Gorton van Australië en vice-premier Desai van India. Generaal Omar Bradley, nu nog de enige Amerikaanse generaal met vijf sterren, stond in de houding toen zijn oude krijgsmakker aan zijn laat ste reds begon. Zes zwarte paarden trokken de af fuit over de Constitution Avenue, in omgekeerde richting van de rit die Eisenhower tweemaal over de Penn sylvania Avenue gemaakt heeft om beëdigd te worden als president. Saluutschoten Zwijgende menigten, vele rijen dik. stonden op de trottoirs. Een stoet van 45 eenheden. 1824 soldaten, oud-strijders en mannen van muziekkorpsen, gingen vooraan in de stoet, dde in langzaam tempo over de Avenue trok. Na een tocht van twee uur, eerst per lijkwagen en vervolgens per af fuit, werd de kist langs een erewacht de lange witte treden van het Capi tool opgedragen naar de rotonde. Evenals in de kathedraal stond pre sident Nixon in het Capitool stram in de houding met de hand op zijn hart, terwijl een militaire kapel eerst „Hail to the chief" en vervol gens een psalm speelde. Ben saluut van 21 schoten daver de over de doodstille, nevelige terrei nen rondom het Capitool. In de ronde, hoge zaal. die het midden van het Capitool vormt, stond een menigte van dui zend personen gevormd door Con gresleden en regeringsleiders. Uiterst langzaam werd de kist door negen mannen naar de eenvoudige zwarte katafalk in het midden van de zaal gedragen. Die katafalk, waar op eens het lichaam van de vermoor de Abraham Lincoln lag. is gebruikt voor de begrafenis van zeven presi denten en oud-presidenten. En daar na begon het passeren van eindelo ze rijen belangstellenden, die presi dent Eisenhower de laatste eer kwa men brengen. Nixon spreekt President Nixon heeft giste ren van Eisenhower afscheid genomen in een rede, waarin hij hem „een van de zeer groten van onze tijd" noemde Eisenhowers we duwe, die met grote moeite haar tra nen terugdrong, stond bij de kust, terwijl Nixon met vaste stem herin nerde aan een „buitengewoon zeld zaam mens". Nixon zei o.m.: „Wij brengen hem vandaag onze laatste groet. Het is een eerbiedige groet aan een man, van wie wij gehouden hebben. Het is een dankbare groet aan een man, wiens buitengewone le ven was opgedragen -aan de dienst baarheid. Het is een buitengewoon eerbiedige groet aan een man, die PRAAG (AFP) De Tsjechoslo- waakse regering heeft zarerdag ver klaard de vernielingen te betreuren, welke de avond tevoren in Praag zijn aangericht, toen tienduizenden de overwinning op de Russen bij de strijd om het wereldkampioenschap ijshockey vierden. Volgens een rege ringsverklaring die voor Radio- Praag werd voorgelezen hebben verscheidene politiemannen verwon dingen opgelopen en bedraagt de schade vele duizenden kronen. De regering zegde toe dat de staat de schade zal vergoeden. Bij de viering van de overwinning op de Russen werden in het gebouw van de Rus sische staatsluchtmaat schappij Aeroflol ernstige vernielingen aan gericht. In de regeringsverklaring wordt gesproken van ..vandalisme tegen Sowjetlnstellingen", dat niet meer mag voorkomen. De regering zegt dat de demonstra tie weliswaar spontaan was. maar dat er zich enige excessen hebben voorgedaan, die in een cultuurstaat niet passen. staat bi die herinnering gegrift als eerste in de oorlog, als eerste In de vrede en daar waar de vrijheid wordt gekoesterd als eerste in de harten van zijn medemensen". llit Amerika's hart Eisenhower, aldus ging Nixon voort heeft bij plechtigheden te zijner ere I in Londen eens gezegd: „Ik kom uit het hart van Amerika". „Misschien I kon geen enkele zin een betere sa menvatting geven van datgene wat Eisenhower voor een gehele genera tie Amerikanen heeft betekend. Hij kwam uit het hart van Amerika, niet j slechts uit het geografische hart, I maar uit het geestelijke hart, zei Ni xon. „Met zijn eigen grote kwaliteit-) ten van hart was hij de verpersoon lijking van het beste in Amerika. Zij die hem eren, denken niet in de eer ste plaats aan zijn daden maar aan zijn karakter. Het was het karakter van de mens. niet wat hy deed maar wat hij was. dat hem niet slechts het vertrouwen van zijn eigen volk schonk maar ook van de volkeren der wereld". Voor Eisenhower vormden de woor den vrijheid en democratie geen cli- ché's maar levende waarheden. Nixon zei tenslotte, dat Eisenhower mensen beminde. Hij wist niet hoe te haten. „De laatste keer dat lk hem sprak, bleek dat hem te verwonderen", al dus Nixon. „Hij verwonderde zich over de haat, die hij in onze tijden i had gezien. Hij zei, dat de wereld een grote behoefte heeft aan begrip en Mevrouw Eisenhower verlaat I draal in Washington, nadat het het vermogen om het standpunt van aan de arm van haar zoon Johnl stoffelijk overschot daarheen was anderen te begrijpen". 1 de nationale protestantse kathe- overgebracht uit het ziekenhuis. WASHINGTON (Reuter) Ame rikaanse functionarissen hebben ver klaard te verwachten dat het voorgenomen vier-mogendhedenver- leg inzake het Midden-Oosten spne- (gesproken werd over donder dag) zal beginnen, ondanks de ver klaring van Israël dat het dit over leg afwijst. In Washington zag men in de Is raëlische verklaring een herha ling van een bekend standpunt. Men was van oordeel, dat Rusland, En geland en Franrkijk de Amerikaan se opvatting delen, dat eventuele aan bevelingen van de .grote vier" een steun zullen zyn voor het streven van de bemiddelaar van de VN, Gunnar Jarring, om een regeling tussen de rechtstreeks betrok ken partijen tot stand te brengen. Lsraël had gisteren officieel de ko mende besprekingen over het Mid den-Oosten van de hand gewezen. Volgens een officiële verklaring, wel ke na afloop van een kabinetsverga dering werd uitgegeven, kan derge lijk overleg er toe leiden, dat de rechtstreeks bij het conflict betrok ken partijen zich onttrekken aan hun verantwoordelijkheid om vrede te sluiten. Niet alleen verklaart Is raël zich tegenstander van het be leggen van een conferentie van sta ten buiten het Midden-Oosten om WENEN (AP) De leider van de i Oostenrijkse socialistische partij Kreisky heeft een krachtige aanval gedaan op de Franse president en voor afgevaardigden van de West- europese socialistische partijen ver klaard. dat de generaal de Europe se Integratie ..met zijn koppigheid verlamt." „Voor ons socialisten en voor alle goede Europeanen is het ronduit verbijsterend te zien dat nagenoeg alle mogelijkheden voor grote suc cessen ln Europese samenwerking aanwezig zijn maar dat de beste ja ren voorbijgaan alleen door de hard nekkigheid van generaal De Gaulle, die deze ontwikkeling verlamt." Staking bij BOAC De vliegers van de British Overseas Airways [Corporation (BOAC) hebben vanoch- I tend vroeg het werk neergelegd om 1 kracht bij te zetten aan hun loonei sen. BOAC's vloot van icrca 50 gro te straalvliegtuigen zou de gehele dag aan de grond blijven. Geweigerd Ooetduitse grens- 1 wachten hebben zondag de doorgang naar West-Berlijn geweigerd aan een vrauwauto, die o.a. exemplaren van de memoires van wrijlen Adenauer en wegenkaarten, met daarop de vooroorlogse grenzen van Duitsland aangegeven, vervoerde. De auto mocht pas doorrijden, toen de ge denkschriften en de kaarten wanen afgeladen. Ambassade bezet Enige tiental len Ethiopische studenten hebben de ambassade van hun land in Moskou voor enkele uren, bezet, telefoonver bindingen verbroken, en portretten van Keizer Haile Selassie ver scheurd. Zij zeiden hiermee te pro testeren tegen de arrestatie van stu denten in Ethiopië en werkelijke de mocratie van het volk ln hun land te eisen. aanbevelingen op te stellen voor dit gebied, maar het is ook gekant te gen elke regeling en iedere proce dure, waarmee de betrokken regeringen niet hebben ingestemd. De Israëlische regering laat Ameri ka. Rusland, Engeland en Frankrijk weten, dat zij „geen enkele aanbeve ling zal aanvaarden welke in strijd is met haar levensbelangen, haar rechten en haar veiligheid". Cairo Het congres van de Arabische so cialistische Unie. de enige politieke beweging die in Egypte is toegestaan heeft gisteren, „wat ook de resulta ten van het vier-mogendhedenover- leg zullen zijn", twee beginselen vast gelegd niemand kan aan het Arabische volg "n oplossing opleggen, die zij als een capitulatie en niet las een vrede beschouwt het Arabische volk zal elke rege ling afwijzen, die niet voorziet in een totale en onvoorwaardelijke ontrui ming van alle bezette gebieden. Het stoffelijk overschot van oud-president Eisenhower is zon dag overgebracht naar het Capi tool. President Nixon legde een krans bij de kist. (ADVERTENTIE) Betrekkingen Egypte zal zijn diplomatieke be trekkingen met de VS herstellen als de VS druk op Israël uitoefenen tot het verlaten van de bezette gebieden en het uitvoeren van de resolutie van de Veiligheidsraad van 22 no vember 1967. Dit heeft de Egyptische mi nister van Buitenlandse Zaken, Riad volgens het blad „Al Ahram" ver klaard. LAGOS (AFP, Reuter) Premier Wilson heeft bekendgemaakt dat hij de Biafraanse leider, luitenant-kolo nel Ojoekwoe, heeft uitgenodigd voor een gedachtenwLsseling buiten Biaf- ra. De Britse minister-president zei dit op een persconferentie in de Nl- geriaanse hoofdstad. Lagos. In zijn boodschap, die hij na over leg met de Nigeriaanse leider, gene- raal-majoor Gowon. aan Ojoekwoe had verzonden, had hij „een zeer ruime verscheidenheid van ontmoe tingsplaatsen" voorgesteld. Wilson zei niet welke plaatsen hij had ge noemd. Wel had hij voorgesteld het onderhoud te hebben tijdens zijn ver blijf in Afrika. Vandaag ging de Britse premier naar Addis Abeba voor overleg met Keizer Haile Selas sie, die voorzitter is van een com missie van de Organisatie voor Afrikaanse Eenheid <OAE> die zich met het conflict tussen Nigerië en Biafra bezighoudt. Inmiddels heeft president Kenjatta van Kenia Wil son uitgenodigd, na zijn bezoek aan Ethiopië ook naar Nairobi te komen. Met nadruk verklaarde de Britse premier, dat een ontmoeting met Ojoekwoe geen erkenning van Biafra inhoudt. Hy was dan ook niet bereid naar Biafra te gaan om Ojoekwoe daar te spreken. Wilson zei ook dat er geen sprake van was dat hij in het conflict zou bemiddelen. Als er bemiddeling no dig zou zijn, zou dit het beste via de OAE kunnen geschieden, meende hU. UTRECHT (ANP) De evange lisch universitaire gemeente in Utrecht heeft de Raad van Kerken in Nederland in een open brief ver zocht de vragen van intercommunie en intercelebratie, die de achtergrond vormen Van de moeilijkheden in de Utrechtse studentengemeente, zo spoedig mogelijk in de Raad aan de orde te stellen. Ook wordt gevraagd aandacht te schenken aan de gegroeide en groei ende eenheid binnen de categoriale gemeenten, zoals bijvoorbeeld de stu dentengemeente. Voorts wil de evan gelisch universitaire gemeente ln Utrecht, dat de Raad van Kerken de mogelijkheden schept „te beleven wat organisch gegroeid is, maar wat orga nisatorisch toch niet schijnt te kun nen". HILVERSUM (ANP) Van de r.-katholieken tot 35 jaar vindt 83% dat priesters toegestaan moet worden te trouwen en toch hun ambt volledig te blijven uit oefenen. Dit blijkt uit een in opdracht van de KRO uitgevoerde opiniepeiling. Van alle ondervraagden was 68% voorstander van ontkoppeling van priesterschap en celibaat, hetgeen betekende dat ook nog iets meer dan de helft van de ondervraagde 65-Jari- gen en ouderen zich hiervoor ver klaarde. Vervolgens werd gevraagdmeent u, dat de Nederlandse bisschoppen toestemming moeten geven voor het huwelijk van priesters, ook wanneer Rome dat niet goed vindt? Hierop zei 36% ja, 57% nee en 7% gaf geen mening. Vooral de Jonge ren zeiden ja. De resultaten van deze enquete werden gisteravond bekend gemaakt in het KRO-tv-programma „Kerk'69". DETROIT (DPA) Bij een lang- i durige schietpartij in de negerwijk van Chicago heeft een politieman j het leven verloren, terwijl een poli- tieman en vijf negers werden ge- wond. De politie hield ruim 135 ne gers aan. Het was het ernstigste in cident sinds de „ressenoorlog" in 1967 te Chicago, die aan 43 mensen het leven kostte. Volgens de politie begon het incl- dent zaterdagavond toen een tiental negers op een hoek van een str?^ een patrouillewagen met twee poli tiemannen onder vuur nam. Een der inzittenden werd dodelijk getrof fen en de ander kreeg een been- i wond. De daders vluchtten naar een nabijgelegen kerk van de baptisten. Pas na een langdurige strijd kon een sterke politiemacht het gebouw AMSTERDAM (QPD) De kogel is door de kerk. Door R.K. Kerk van de Amsterdamse binnenstad. Gister morgen is in alle Amsterdamse R.K. Kerken een brief van de bisschop I van Haarlem voorgelezen, waarin deze de ingrijpende reorganisatie van de parochies in de binnenstad aankondigt, zoals deze reeds vorig jaar in een rapport van een werk groep is voorgesteld. Niet minder dan vijf van de twaalf kerken in het centrum van Amsterdam zullen wor den gesloten. De vijf kerken, die zullen verdwij nen, zijn de Anna op de Oostelijke eilanden, de Krijtberg aan het Sin gel, de Posthoorn ln de Haarlemmer straat, de Zaaier op de Rozengracht en de Tichel aan de Lijnbaansgracht. De ontvolking van de Amsterdam se binnenstad is één van de oor zaken van de reorganisatie. Voorts heeft men ook te kampen met een financieel probleem. Diverse kerkge bouwen bevinden zich in een toe stand, die veel geld aan restauratie j vergen. Dit geld is er niet. Verbod van kardinaal niet juist UTRECHT (ANP) Een zater- I dagavond en zondagmiddag gehou- 1 den enquete onder enkele honderden leden van de Utrechtse studentenpa rochie heeft uitgewezen, dat de aula diensten van dé studentenparochie, die door kardinaal Alfrink zijn ver boden, door 92 pet van de studenten worden ervaren als een positieve bijdrage in de toenadering van de Zelfverbranding in Parijs Een kerken. Van de studenten, die de en- 31-jarige vrouw uit Martinique heeft Qu^te hebben ingevuld, meent 75 pet zichzelf zondagochtend om twee uur bet verbieden van dc experimen- in Parijs, in een straat bij de Place tele diensten door de kardinaal niet «de IDboile met benzine overgoten terecht is. Acht pet. meent zich niet en in brand gestoken. Zij stierf op te moeten uitspreken over de juist- weg naar het ziekenhuis De vrouw i heid van het verbod van de aartsbis- had krantenknipsels bij zich met be-schop, terwijl 17 pet. de beslissing i richten en artikelen over Biafra. Juist acht. binnendringen. Zij vond daar 'n gro te groep negers, onder wie vrouwen, In uniformen met zwarte baretten, parachutistenlaarzen en epauletten van luipaardhuid. Vier negers had den schotwonden en een vrouw had een gebroken been. Volgens leden van de groep hielden zij de eerste jaar bijeenkomst van „de nieuwe re publiek voor vrij-Afrika". De politie vond in de kerk een klejne hoeveel heid wapens en munitie. Een negerrechter, voor wie de ar restanten werden geleid, liet het me rendeel van hen naar huis gaan. on danks felle protesten van de blanke aanklager. Wel liet de rechter de aangehoudenen beloven, dat zy zich tot zij beschikking zouden houden. VATICAANSTAD (AP) De Paus heeft in een plechtige mis op palmzondag een beroep gedaan op de jeugd van de wereld zich aaneen te sluiten en te strijden tegen een „op gewonden en corrupte maatschap- PU'" Voor een enorme menigte deed de Paus een aanval op de „vitaliteit van de jeugd die zich op negatieve wyze tot uitdrukking brengt". „De jeugd is voldaan over de wan orde die zij weet uit te lokken en met de vraagstukken die zij naar vo ren weet te brengen in plaats van positief te handelen in de maat schappelijke stryd" aldus de Paus. WEERRAPPORTEN MAANDAG Jeugdhuis (Breestraat 19) De Po6t. zegelvrienden 7 uur nam. School Du Rleustr. Bevolkingsonder zoek T.B.C. 9-12 uur voorm. en 2-4.30 uur nam Steenschuur 6 Splrltisch genoot, schap Paaswljdlngsdienst Spr. dhr, Ten Veen 8 uur nam. DINSDAG Stadsgehoorzaal (Koffiekamer) Re. ceptie onderwijsjubileum mej. A. Hiem stra 4.30-5.30 uur nam. Oegstgeest (Akeleilaan 43) Bah al) contactavond. 8 uur nam. Diamantplein 27: Bahal's contact avond 8 uur nam Stadhuis (wachtkamer trouwzaal) Zitting Bouwfonds Ned. Gemeenten 7. 8 uur nam. Jeugdhuis (Breestr 19) Spreekuur Chr Emigratiecentrale 7-8 uur nam. Museum van Oudheden: Spr. prof, dr. W. Glasbergen over „Zwammer- dam 68 8 uur nam Zijlsingel 2: Volle Evangelle-zendiiw Spr. dhr J. Zijlstra 8 uur nam. Waaggebouw: Poppententoonstel 79 uur nam. Rijnlandflet: Jehova's getuigen Avondmaalsherdenking 8 45 uur nam Waaggebouw: Burgemeester opent poppententoonstelling n uur voorm WOENSDAG Gezondheidscentrum (Bernhardka- ae» Bevolkingsonderzoek TBC 9-1! uur voorm. en 2-4.30 uur nam. De" Burcht Informatie- en dia avond Baha'i geloof 8 15 uur nam. Stadhuis (trouwkamer) Spreek uur sociale raadsvrouw 4-6 uur nam Waaggebouw Poppententoonstel- Ung 10—12 uur voorm. en 25 e 79 uur nam BIOSCOPEN' Camera„Louis de Funés op vrijers. Dag 2.30. 7 en 9.15. Zond ook 4.45 Nachtvoorst, do., vr. en zat. „HU-onhima mon amour", is Jr., 23.3( Studio: „Charlie Bubbles". 14 Jr. Dag 2.30, 7. en 9.17 Zond. ook 4.45. 1RL"X®;; -Een lange zwoele nacht' 4 45 en 916 Zond- ,®ex.: -In koelen bloede". 18 Jr Dag eu 915' Zond- o°k 4.45. Nacht., voorst, vr. en zat.: „Losgeslagen li de branding". 18 Jr., 23.30 uur Van hedenmorgen 7 uur. a 9 n 3 g B §?3 t s ti* O ce Amsterdam zw bew. 8 3 3 De Bilt half bew. 9 4 7 Deelen half bew. 9 3 5 Eelde zw. bew. 7 0 8 Eindhoven zw. bew. 10 4 4 Don Helder zw. bew 6 5 Luchth R'dam zw. bew. 9 4 6 Twente zw bew. 9 4 4 Vlisslngen zw. bew. 8 4 5 Zuid-Limburg zw. bew. 8 5 5 Aberdeen zw. bew. 10 2 1 Athene regen 14 7 12 Barcelona onbew. 12 5 0 Belgrado licht bew. 5 -0 2 Berlijn zw. bew. 8 4 5 Bordeaux geh. bew. 13 7 0.3 Brussel half bew. 9 4 5 Frankfort zw bew. 6 5 5 Geneve regen 9 3 0.1 Grenoble regen 9 1 0.2 Helsinki zw. bew. 1 -4 1 Innsbruck sneeuw 0 0.1 Kopenhagen zw. bew. 0.4 Lissabon onbew. 1 8 0 Locarno onbew. 13 -1 0 Londen regen 11 3 3 Lu bemburg zw. bew. 5 4 6 Madrid geh. bew. 13 1 0 Malaga onbew. 15 8 0 Mallorca onbew. 13 -2 0 München regen 5 2 1 Mice onbew. 13 5 0 Oslo sneeuw 5 0 1 Parijs motregen 1 8 1 Rome onbew. 13 1 0 Stockholm geh. bew. 4 0 3 Wenen egen 2 01 Zürich regen 7 2 5 Lldo: „Een paar dollars vooi _,anvn" ia ■- -- Zon enT81Sïïn: ••cleo»atr»". )r. Da«. TENTOONSTtLLlMUKN Rapenburg 107. Lentefestival. LAJ maart1)6" p*r|la"- De „atenhal Dag 10—J uur; „Dd i5 uur Rijksmuseum van Oudheden (Ra. penburg 28): Werkd. 10 uur voorin 5 uur nam.; zond. 1—6 uur nam Rljksmuseun voor volkenkunde (Steenstraat 1dag. 10—6 u.; zon dags 15 uur nam. Ned.-Legermuseum: Geopend maan dag tot er met vrijdag 9 uur voorm, 5 u nam. zon. en feestdagen 1- 'iur nam Rijksmuseum voor de geschieden) der natuurwetenschappen. Dag, 10t uur zone' 1—4 uur Academiegebouw: pentekenlnger houtsculpturen van Georges Fr ai (Tot en met 28 maart). Wassenaar Kunstzaal Heuff: „Aqua rellen en houtsneden Maaike Braat (t/m 2 april). Galerie 't Dulvenhuva (Rapenburi 94): Expositie Marijke de Wit en Au ke de Vries (grafiek), dinsdag t/m zondag van 2-8 uur (Van 19 maart tj m 5 april). -De Bliksem" Hoge woerd 129): Ex positie Victor van Duivenbode. Di lijks van 2-6 uur en 's-avonds van uur. (Tot en met 6 april). Galerie Van der Vllst Matthle\ Wiegman, schilderijen. Dinsdag t/m zaterdag 96 uur, zondagmiddag l 6 uur (t/m 30 april). De Lakenhal: Expositie Plet Noeel (tekeningen) en Henk de Vroon (beelden). Dagelijks 1017 uur zon dags 1317 uur (t/m 11 mei). Avond- en nachtdienst der apotheken Geopend voor spoedeisende gevallen Centraal Apotheek, Breestr. 74, telef 20552. Apotheek R. van Brëest Smal lenburg te Leiderdorp is de geheli week geopend. De Oegstgeestse Apoth ls op zondag 30 maart gesloten van I uur tot 24 uur. Apotheek Voorschotel ls op zondag 30 maart gesloten van uur tot 22 uur. Kon. Schouwburg, 20.15 uur toneel groep Centrum: „AjaxFeijenoord" van Gerben Hellinga. DINSDAG Kon. schouwburg. 20.15 uur: Ned Dans Theater, m.m.v. Ned. Ballet Or kest: The Swingto, Screenplay, Grand Pas Espagnole en Dualis. WOENSDAG Kon. Schouwburg, 20.15 uur: Zuide lijk Toneel Globe: „Mijnheer Puntlli en zijn knecht Mattl'y van Bertolt DONDERDAG Kon. Schouwburg. 20 15 uur: Haagt* Comedie: „Veertig karaat" van Bard let en Grédy. (ADVERTENTIE) 0 Parels zijn van alle tijden voor elke vrouw De mooiste handgemaakte parels ooit door menselijk vernuft en wetenschap geschapen zijnde beroemde halssnoer, armband of sieraad kostbaar en toch betaalbaar Alleen bij gerenommeerde zaken

Leidsch Dagblad | 1969 | | pagina 2