Boek voor over Warmond burgemeester Nieuw raadhuis voor Voorschoten Marinus Flipse gaf fors pianoconcert Kon. onderscheidingen bij Wernink-Leiden LEIDERDORPSE BIBLIOTHEEK WERD GEOPEND Voorschotens raad mist twee leden Poppen van het Kon. Huis JONGENS LEREN EEN VAK Dorpshuis blijft nog trouwzaal Kledingbeurs in Voorschoten groot succes NTS aanvaardt vaste avonden A. H. Koot gaat met pensioen Met de NCRV er op uit OPHALEN GROF VUIL PAGINA G UbiliSCÜ DAUtiLAD 4,AJ.£jAÏUA<j M MAAki i-toQV WARMOND De heer A. G. I zeer erkentelijk voor dit geschenk, van der Steur heeft gisteravond maar vond het nog pleizieriger. tijdens een bijzonder gezellige bij eenkomst in hotel-restaurant „De Zon" in Warmond het eerste exemplaar van het door het His torisch Genootschap „Warmelda" uitgegeven boekwerk „Heeren en Bueren, bijdragen tot de geschie denis van Warmond" overhandigd aan burgemeester drs. F. K. Lan- gemeijer. (links op de foto). Warmonds eerste burger was LEIDEN Het wijkbestuur van de Hervormde wijkgemeente „Molen wijk" ls er in geslaagd een bijzondere collectie poppen uit het Koninklijk Kuisarchief voor enkele dagen naar Leiden te doen verhuizen. De poppen zullen worden geëxposeerd op een tentoonstelling, die 1. 2, 3 en 5 april en tweede paasdag in het Waagge bouw wordt gehouden. De burgemeester, mr. G. C. van dei- Willigen, zal de expositie a.s dinsdagochtend om elf uur openen. Tevens is op deze tentoonstelling een colleotie foto's van de Koninklijke familie te zien, bijeengebracht uit particulier bezit. Ook zal de kunst- eclülder, de heer G. de Wit, leraar aan het Chr. Lyceum aan de Kager- 6traat. enkele van zijn schilderstuk- ben exposeren. De openingstijden zijn als volgt: 's ochtends van 10-12 urn en verder van 2-5 en van 7-9 uur. dat de geschiedenis van Warmond te boek was gesteld. Na de pauze hield de heer Van der Steur een bijzonder boeiende lezing over „Jan Steen en War mond", die hij verduidelijkte met fraaie dia's. (Foto LD/Holvast) LEIDERDORP Bij besluit van 4 november 1968 heeft de Leiderdorp- se raad de periode gedurende welke het gebouw Hoofdstraat 17, genaamd Dorpshuis, wordt aangemerkt als huis der gemeente, waarin huwelij ken in het openbaar ten overstaan van de ambtenaar van de burgerlijke stand zullen worden voltrokken, na der vastgesteld op 30 oktober 1968 bot 1 april 1969. Aangezien de uitbreiding en inrich ting van de raadzaal, die tevens als trouwzaal diende en zal blijven die nen, op 1 april nog niet zal zijn voltooid, is het noodzakelijk bedoel de termijn andermaal nader vast te stellen. Een en ander is een gevolg van een meer ingrijpende reconstruc tie dan aanvankelijk in het voorne men lag. Hoewel het vrijwel vast staat, dat de raadzaal eind april opnieuw in ge- LEIDEN De christelijke lagere technische school aan de Vijf Mei laan heeft gisteren een open lesmid dag gehouden, zodat ouders en ken - nissen van leerlingen of toekomstige leerlingen een indruk van de school konden krijgen. Voor deze gelegen heid hadden de jongens in de les lokalen een pa ar kleine tentoonstel- linkjes opgebouwd. Daarvoor was als kernthema gekozen Nederland en de -BHMi zee. Natuurlijk kon men de leerllr.- bruik genomen zal kunnen worden, gen ook bezig zien aan de draai- j stellen B. en W. de raad voor de bank, bij het stucadoren, het bak- ken of het („kleien"). Erg boeiend was het muziekonderricht. De mu- ziekleraar die ddt systeem zelf bedacht speelt „da-oog" voor op een orgel. Bij elke toets, die hij be- roert, floept er een lichtje aan op i een nagetekend klavier aan de wand. De leerling die achter een ander or-1 geitje zit dat wèl geluid voortbrengt, speelt, kijkend naar de lampjes, pre cies na wat de lei-aar doet. termijn zekerheidshalve te verlengen tot 1 juni 1969. I De referendaris 2de klasse der PTT de heer L. P. van Es te Wasse- I naar (Centrale Directie) as ingaande i 1 maart benoemd tot referendaris dei' PTT. In het Oegstgeester Geiiieeiiteceiitruin VOORSCHOTEN Gistermiddag werd er levendig handel gedreven in het gebouw „De Werf" in Voor schoten waar honderden huisvrou wen een eldorado vonden in de kin- derkleidingbeurs welke georganiseerd was door de Voorschotense Ubie voor j Vrouwelijke Vrijwilligers. Met armen vol uitgekozen kleding stonden ze geduldig in de rij te wachten om af te rekenen bij het bestuur. Onder de stapelshoge kinderkleren I en rekken tjokvol met. meisjesjurken waren echte koopjes. Vanaf een paar kwartjes in de babyhoek tot onge veer tien gulden in de grootste kin dermaat. Zelfs enige vaders zochten met zorg een zomergarderobe bij el kaar voor hun kroost. (Van onze correspondent) HILVERSUM (GPD) Het be stuur van de NTS heeft In zijn gis teren gehouden vergadering een plan aanvaard voor een nieuwe zendtijd- verdeling per één oktober, waardoor de omroeporganisaties de gelegen heid zullen hebben om, evenals de NTS, op vaste avonden uit te zenden. De nieuwe regeling zal voor één jaar gelden. Volgens het plan zullen de vier a- omroeporganlsaties AVRO, KRO, NCRV en VARA) elk een vaste avond toegewezen krijgen op maan dag en dinsdag, resp. via Nederland 1 en 2 en zullen de beide c-omroep- organisaties (VPRO en TROS) een vaste plaats krijgen op donderdag avond Nederland 1 en 2. De NTS blijft, evenals nu, verant woordelijk voor het avondprogram ma op woensdag via Nederland 1, terwijl zij voorts op zondagavond het programma van Nederland 2 zal ver zorgen, in plaats van op dinsdag avond, in het lopende zendschema. De vaste NTS-zendtijd in de voor avond en via Nederland 2 (op woens dag Nederland 1) blijft gehand haafd. Op de resterende zendavonden van Nederland 1 en 2 zal een roulerings- systeem blijven bestaan, waaraan dan echter alleen de vier a-omroep-orga- nlsaties zullen deelnemen. In verband met het nog niet ge heel opgeheven verschil ln ontvangst mogelijkheid voor de programma's van Nederland 1 en 2 zullen de a- organlsaties om de acht weken wis selen op maandag en dinsdag, de beide c-organisaties op donderdag wisselen om de week. De zendtijd van de kerken wordt volgens het nieuwe schema op woens dagavond 19.31 tot 19.56 uur (Neder land 1) en op donderdagavond 22.10 tot 22.40 uur (Nederland 2) geplaatst. WASSENAAR De heer A. H. Koot. staffunctionaris by Menken Melk NV in Wassenaar en oud-direc teur van de voormalige coöperatieve melkfabriek De Hanze in Den Haag, gaat met pensioen. Hem werd afge lopen woensdag in de .Schaapskooi op Duinrell in Wassenaar een recep tie aangeboden. Behalve vele gasten waren er ook vele geschenken voor de heer Koot, o.a. een geschenk on der couvert en diverse bloemstukken. Na de receptie volgde een diner in restaurant „De Cley burg" in Noord- wyk waar het echtpaar Koot door de heer Van der Meer. oud-secreta ris van De Hanze werd toegesproken. De heer Koot begon Zijn loopbaan in 1920 by de toen opgerichte coöpe ratieve zuivelfabriek De Hanze in Den Haag. Toen nog een fabriek met 15 afnemers en één handwagen. De zaak groeide steeds verder uit en in 1946 word de heer Koot tot direc teur benoemd. Onder zyn leiding nam het aantal afnemers tot 152 toe en werd het wagenpark tot 12 vracht wagens uitgebreid. Het eerste gronte contact tussen Menken Melk NV en De Hanze was de gezameniyke oplichting van een limonadefabriek. Toen de uitbrei ding van het bedrijf in Den Haag- niet meer mogelyk bleek, besloot het bestuur van De Hanze het bedrijf over te laten nemen door Menken Melk NV. De fabriek in Den Haag werd verbouwd tot uitgifte-station terwyl de heer Koot overging naar Menken. Leidse flitsen LEIDEN De hoofdemployé voor byzondere diensten der PTT de heer A. H. Plomp te Leiden (Telefoon dienst in het district 's-Gravenhage i is ingaande 1 maart benoemd tot bu- reauohef der PTT. LEIDEN Inhakend op het zeer gevarieerde reisplan-1969 had de af deling Leiden van de N. C. Reis V. gisteravond in de vrywel geheel be zette foyer van de Stadsgehoorzaal een filmavond belegd, waarmee men alle kanten op kon. Onder de titel „Zon-Zee-Water-Woud" werd 'n uit voerige en hoogst aantrekkeiyke keuze gemaakt uit de vele toeristi sche gebieden, welke Europa ryk is. De zorme-eilanden Ziaring, Hvar, Vis en Koroula in Joegoslavië werden bezocht, waar naast ook de blik ge richt werd op de by uitstek geschik te vakantiegebieden van Beieren, de Midden Ryn, de Moezel, het Weser gebergte, de Harz en het Teuburger- woud. Uiteraard werd ook het alityd weer aantrekkeiyke Oostenrykse landschap niet vergeten. Voorts werd deze avond ook de weg nog even ingesla gen naar Luxemburg om dan een sprong te nemen naar Israël, een land, dat vele NCRV-ers zo sterk uit de bybel aanspreekt. By het zien van al deze toeristische gebieden werd het er voor velen beslist niet gemakkelyker op deze zomer een keuze te maken. Wat een variatie, een schoonheid eneen keuze Aan het begin van de avond heeft de voorzitter, de heer A. v.d. Bos, de onlangs overleden afdelingspen ningmeester, de heer H. Vogel, in een enkel woord herdacht. Sport(h)almanak LEIDEN Vanaf vanavond staan de volgende wedstryden op het pro gramma van de Vyf Mei-hal aan de Boshuizerlaan Vanavond: BASKETBALL 18.45: Bone Stars 4—Blitz (dames) en Bona Start a—Argus b (junio ren); 20.00: Bona Stars 3—Alphia (dames) en Blitz 2Jumpers 5 (heren): 21.15: Bona Stars 4Ar gus 3 (heren) en Bona Stars 2 Tudor (dames). Morgen: geen wedstrijden. Maandag: VOLLEYBAL 19.30: DAC 1—Castellum 1 (da mes), Teylingen 1—Kangeroes 3 (heren) en KVC 1Argos 3 (da mes); 20.30: Valken 1—DSS 1 (heren) en DIO 1Valken 1 (da mes) 21.00: Argos—Delta (dames) 21.30: Donar 2—LUSV 2 (heren). Dinsdag: VOLLEYBAL 19.30: Donar 1Kangeroes 4 (he ren), Teylingen 1WVV 1 (dames) en DAC 1—WW 1 (heren; 20.30: KVC 2Kangeroes 5 (heren), Ley- thon 1DAC 2 (dames) en Meer burg 1Leython 1 (heren); 21.30: DVO 1—Catena 1 (heren), LUSV 1Nieuw Brunhilde 1 (dames) en DSS 2Sues 1 (heren). Woensdag: MICROKORFBAL Adspiranten- en junioren wedstry den van de afdeling Leiden. Donderdag: VOLLEYBAL 19.30: FiorettiArgos 4 (dames), LUSV 3Rynsburg 3 (heren) en Teylingen 2—DVO 1 (dames); 20.30: Argos 5Kangeroes 2 (da mes), Teylingen 2KVC 3 (heren) en KVC 4—Donar 1 (dames); 21.30: KVC 3Raaphorst 1 (dames), Kangeroes 6—DIO 2 (heren) en Donar 2—Meerburg 1 (dames). Vrijdag: BADMINTON Open Leidse kampioenschappen (worden zaterdag en zondag voort gezet) LEIDEN In de kantine van Werninks Beton- en Aannemings maatschappij werden gistermiddag twee werknemers gehuldigd, die een opmerkelijke carrière achter de rug hebben. De heer J. B. C. Hogenes trad in 1919 in dienst bij de gebroeders Op- pelaar in Koudekerk. In 1961 weid dtit bedaijf overgenomen door de fir ma Wernink. De heer J. B. C. Hoge nes werkt gedurende de zomermaan den aan de dakipannenpers, in de winter maakt hy draineer buizen. In 1963 ging hy naar de afdeling bouw werken van Wernink. Hy hielp meebouwen aan verschillende bouw- j De heren J. B. C. en P. Ho genes, geen broers, wel achter neef. (Foto LD/Holvast) Willigen hem, ter gelegenheid van zyn 50-jarig jubileum de zilveren medaille, verbonden aan de orde van Oranje Nassau uit. De andere jubilaris was de heer P. Hogenes. Geen broer van Jacobus, wel een achterneef en goede vriend. Hy werkte by dezelfde afdelingen als zyn achterneef, maar begon tien jaar later, in 1929. Hij ontving van de burgemeester de bronzen medaille. Volgens de gewoonte van het be werken in Leiden en omgeving, ais j drijf overhandigde ir. A. Sitsen, di- de vui 1 verbranding en het zwembad recteur van Wernink, uit waardering De Vliet. By zyn 40-jarig jubileum vo°r hun jarenlange arbeid de beide ontving hy de bronzen medaille, jubilarissen de draagspeld van de gisteren reikte burgemeester Van der medaille, een aandeel van de f.Vma en een enveloppe met inhoud. Kerken werken in Merenwijk samen LEIDEN De centrale kerkera den van de Hervormde gemeenten Leiden en Oegstgeest hebben een gemeenschappelyke commissie Me- renwyk gevormd, bestaande uit de heren: ds. A. J. Kret,, voorzitter, ds. A. J. de Jong, M. Strays, ds. A. Hoogwout in Leiden, drs. P. S. R. Wolterbeek en G. van den Hoven van Genderen, secretaris, Mauritslaan 6 in Oegstgeest. Aan deze commissie is opgedra gen het verrichten van al die voor bereidende werkzaamheden, die moeten leiden tot een tydige en ver antwoorde aanpak van de kerkeiyke arbeid in de toekomstige Merenwyk. In de tweede plaats ls aan de com missie uitdrukkeiyk opgedragen te zoeken naar mogeiykheden van een zo groot mogelyke samenwerking met andere kerken niet alleen wat de gebouwen betreft, maar ook in pastorale en diakonale arbeid, jeugdwerk enz. in de Merenwyk. OEGSTGEEST Onder verre van ideale omstandigheden concerteerde gisteren voor de Oegstgeester afde ling van K en O de pianist Marinus Flipse. Van de ongeveer 100 belang stellenden waren er verscheidene, die van plaats verwisselden ten einde een wat betere indruk van de con certvleugel te krygen. Flipse, die geen uitbundig forte schuwt, scheen er zelf allerminst last van te hebben. Zyn instelling, althans gisteren, was weinig poëtisch. Het programma volgend vonden we de eerste sonate (in D. van Haydn) zeker te fors en tevens on- duidehjk van ritme. Beethovens z.g. Mondschein kreeg wel een bezonken begeleiding, doch werd bedorven door het versohrikkelij ke forte. In Chopin (Nocturne in Es en Valse in As) heeft Flipse by momen ten laten horen, dat hy tot een fraai toucher in staat is. De Wals met name werd echter afgeraffeld. Van de vertolking van Van den Sigtenhorst Meyer ging meer ver beeldingskracht uit. Dat Flipse intussen wel een pianist van formaat is, ondanks enkele be denkingen inzake zijn opvatting van nuancering, bewees hy met de knap gespeelde preludes van Debussy. Zijn opvatting over deze styi is zeer man nelijk. Overigens moet men beden ken, dat een piano-solist beschikt over een techniek, die op de grote ruimte is ingesteld. Van akoestiek is in deze zaal geen sprake. Vier Spaanse dansen besloten het recital n.l. Granados Albeniz en De Falla, stukken waarmee Flipse affi niteit heeft. Alles bijeengenomen kon Flipse wel van een formidabele tech niek overtuigen; subtiele ontroering schonk hy vrywel nergens. Het pu bliek was dankbaar gestemd, maar kon hem niet tot een toegift be wegen. Ad Interim. MARINUS FLIPSE VOORSCHOTEN De gemeente raad van Voorschoten telde gister avond maar 15 leden inplaats van 17. De heer A. M. Krol van de Boe renpartij heeft officieel bedankt als lid bij zijn vertrek naar Leidschen- dam. De heer D. Scheps, die daarna weer herkiesbaar werd, heeft gewei gerd in verband met zijn breuk met de Boerenpartij weer als raadslid zitting te nemen, zodat de Voorscho tense raad maximaal met 16 leden verder gaat tot de nieuwe verkiezin gen. Het nieuwe raadslid L. Meijer van de Boerenpartij, twee maanden geleden benoemd, liet gisteravond verstek gaan. Mr. Kloosterman (p.c.) vroeg do voorzitter of de heer Meyer met ken nisgeving afwezig was. De burge meester knikte nee en de heer Kloos terman sprak met instemming van de gehele raad zyn bevreemding uit over het zonder kennisgeving wegbiy- ven van een raadslid: „Het is een goede gewoonte volgens de beleefd heidsnormen, dat een raadslid de le den in kennis stelt by een verhinde ring". De heer L. Meyer was gisteravond onbereikbaar, zodat niet bekend is of hy wel of niet lid van de raad biyft. Officieel is dhr. Meyer wet tig gekozen raadslid, maar gezien de laatste ontwikkelingen in de Voorscho tense Boerenparty, zou hem de moed om als nieuweling een eenmansfrac tie te vormen wel eens kunnen ont breken. LEIDERDORP Burgemeester M. A. v. d. Have, heeft gistermorgen in tegenwoordigheid van een groot aantal genodigden de Openbare Lees bibliotheek officieel geopend. De grafiekleuning en van de brug, die vanaf de Tollenaersdngel toegang geven tot de bibliotheek, zei de bur gemeester te willen vergeiyken met de moeite, die het gekost heeft, deze zaak te realiseren. Het gebouw ligt nu nog vry centraal, maar met de aanstaande bouw van het grote win kelcentrum zal er over een tiental jaren een grotere accommodatie noodzakeiyk zyn. De burgemeester zei te hopen, dat de groei zodanig zou zyn. dat het semi-permanënte gebouwtje weg- gooigebouw noemen de stedebouw kundigen tegenwoordig deze accom modaties gauw te klein zal zyn en dat de Leiderdorpse bevolking veel wysheid uit de boeken zou mogen putten, zodat ze gauw stuk gelezen zullen zyn. Boeken zyn een lichttoren des tyds. Hierna onthulde de eerste burger door het weghalen van de nationale driekleur een plastiekje gecreëerd door de firma Zaalberg, waarin de goede lezer de geschiedenis van het boek kan terugvinden. Het gezelschap werd verwelkomd door de voorzitter van de Stichting Openbare Bibliotheek Leiderdorp drs. J. Ph. van Oostrom. Hy sprak van een gemeenteiyke convooi het col lege van b. en w. en hun dames, per soneel van de secretarie en een depu tatie van het bureau gemeentewer ken omstuwd door enige raadsle den, die door hun goedkeuring het stichten van de bibliotheek mogelyk hadden gemaakt. Verder waren aanwezig schoolhoof den, afgevaardigden van de Culturele Raad en K. en O. en vertegenwoordi gers van de Centrale Bibliotheek Zuid-Holland, mej. Vlntges, dr. ir- J. D. Dorgelo en mej. G. Bettink, di rectrice van de provinciale Centrale Bibliotheek Zuid-Holland. Zy boden hun gelukwensen en cadeaus aan. De voorzitter bedankte tot slot alle spre kers en spreeksters. Tot juli zullen de dames C. M. Ri- bourdouille en R. van Mourik als bi- bliothecaresses aanwezig zyn, op de uitleenmiddagen dinsdag- en donder- naarseweg, Leeuwerikstraat. Sta- MAANDAG: Maresingel (van Julianastraat tot Zwarte Pad), Prins Frederikstraat, Koningstraat. Bronkhorststraat. Wil lemstraat, Prins Hendrikstraat en plein, Mauritsstraat, Louise de Co- lignystraat, Waldeek Pyrmontstraat, Marnixstraat (van Maresingel tot Willem de Zwygerlaan), Amaliastr. Johan Willem Frisostraat, Van Ho- gendorpstraat, Van Limburg Sti- rumstraat, v. d. Duinstraat, Falck- straat, Anna van Saksenstraat, Kemperstraat, Molenstraat, Maresin gel (van Zwarte Pad tot Haarlem mertrekvaart) Pasteurstraat. Han senstraat en Korte Hansenstraat, Leeuwenhoekstraat. Groenoordstraat en plein, Mussenbroekstraat. Lucas van Leydenstraat, Bakker Korffstr., Jan Lieve nstraat, Frans van Mieris- straat, Gabriël Metzustraat, Broek- weg, Stadspolderweg, Haarlemmer weg, Raampoort. Raamstraat, Mare- dyk, Piet Heinstraat, Vendelstraat, Poelgeesterstraat, Schutterstraat, Maredykhofje, Vaartkade. Aloë laan, Rynsburgersingel, Marislaan. DINSDAG: Ter Haarkade, Boshuizerlaan, Bos- huizerkade, 5 Meilaan, 5 Meiplein, Bevrydingsplein, Gerrit v. d. Veen- straat. Titus Brandsmalaan, Mont- gomerystraat, Joh. Poststraat, Wal raven van Halstraat, Wiardi Beck- manstraat, v. d. Helmlaan, Arentt Brunsstraat. Liven de Keystraat, Zocherstraat, Van Banchemhof, De Bazelstraat, Jac. Romanstraat, Jan Keldermanstraat, Vingboonshcf, Jacob van Campenlaan, Voorscho- terweg, Stalpaerthof, Van 's-Gra- vensandestraat, Berlagestraat, Vei lingkade, Lammenschansweg tot Lammenshcansplein Zoeterwoudse- weg, Meloenstraat, Appelstraat, To- matenstraat, Druivenstraat, Ker senstraat, Carbutreweg, Planteynstr., Kanaalweg (van Lammebrug tob spoor Ujn), Vlietweg, Vrouwenweg, Cronestein woonschepen WOENSDAG: Rynsbui gerweg, Terweepark, Boer- haavelaau, Mardënpoelstraat, Kager- straat, Zweilandlaan, Van Swieten- straat, Faljerilstraat, Houtlaan. An- tonie Duyeklaan, Van Beuningenln., Van Slingelandtlaan, Johan de Witt- straat, Johan van Oldenbarneveldt- straat, Fagelstraat, Ledenberch- straat, Hogerbeetsstraat. Warmon- derweg, Nachtegaallaan, Mezen- straat, Vinkenstraat, Lysterstraat, Roodborststraat, Merelstraat. Wasse- dagmiddag en ook op de donderdag avond. Per 1 juli is benoemd mevr. J. SmallegangeKornet. VOORSCHOTEN De gemeente raad van Voorschoten heeft zich gis teravond uitgesproken voor de bouw van een nieuw raadhuis. Het door de commissie ad hoe uitgebrachte ad vies en de te voeren gedragslijn voor de toekomst, kreeg de steun van de gehele raad. Op verzoek van dr. Pels (pvda) verklaarde wethou der Van der Laan (kvp) dat ook het college van b. en w. unaniem van oordeel is, dat overgegaan moet j worden tot dc bouw van een nieuw gemeentehuis. I Na deze uitspraak gaat de spe ciaal samengestelde commissie ad hoe de werkzaamheden betreffende de huisvesting van het gemeenteiyk apparaat voortzetten en zal een stu die maken van de vormgeving en de plaatsbepaling van het nieuwe ge bouw. De Stichting Creatief Centrum Voorschoten telt thans ruim drie hon derd deelnemers, waaronder 22 van buiten Voorschoten. De heer De Klerk Wolters (pc) vond de deelne- mersbydrage te hoog. Deze bydrage verieert van kinderen f 7 tot volwas senen f 15 per maand. Hy vroeg een bydrage afhankeiyk van het inko men en de subsidie alleen verstrek ken aan Voorschotense deelnemers. Drs. Stoker (pvda) wees op het grote belang van het creatief cen trum. Het centrum is meer dan een vrije tydsbesteding, het is een be paalde vorm van gezondheidszorg. Vooral de deelnemersbijdrage voor de jeugd zag mevrouw Stoker graag lager gesteld. Graag wilde zy ook de niet-Voorschotenaren laten genie ten van de Voorschotense mogeiykhe- den op creatief gebied. Mevrouw mr. Scheffer-Munters (wd) sloot zich by de vorige spre kers aan, maar vond de deelnemers- bydrage redelyk. Wethouder Iestra (pc) had begrip voor de opmerkingen doch stelde zeer nadrukkelyk dat de gemeente niets aan de bydragen kan doen. Het is een particuliere stichting. De deelnemersbydrage is inderdaad ho ger dan elders. De Stichting Crea tief Centrum wil beslist niet concur reren met bestaande creatieve groepjes. Na zeven jaar is de centrale ver warmingsinstallatie in de rJc. kleu terschool al aan vervanging toe, de kosten bedragen hiervoor f 3.300. Drie wethouders kwamen in het ge weer om dit voorstel te verdedigen, nadat Baron De Vos van Steenwyk (vvd') te kennen had gegeven te willen weten hoe deze snelle verva/n- ging mogelyk kan zyn by een goede controle. De wethouder van Onderwys deel de mee, dat een technisch adviesbu reau de installatie 7 jaar geleden verzorgd heeft. De wethouder van openbare werken stelde dat de tech niek thans verder Is dan by de in stallatie van zeven jaar geleden. De wethouder van de Bedrijven deelde mee, dat een bijzonder schoolbestuur autonoom ls, maar dat thans de technische afdeling van de bedrijven wel advies geeft, vroe ger niet. tionsweg, Paviljoenshof, Stations plein, Morssingel, Pesthuislaan, Piet Paaltjenspad, Morsweg (van Mors- poort tot Lage Morsweg), Paul Kru- gerstraat, Pres. Steynstraat, Trans- vaalkade en hof, Joubertstraat. Wol- maranstraat, v. d. Tasstraat, Lop- I senstraat, Rynzichtstraat, De Wett- j straat, Reitzstraat, De la Reystraat, I Pretoriusstraat. DONDERDAG: I Schelpenkade, Andries Schotkade, I Leuvenstraat, Gerrit v. d. Laan straat, Leeuwkenstr. at, Valdezstraat, Stadhouderslaan, Magdalena Moons- straat, Drie Octoberstraat, Dulven- bodestraat, Staalwykstraat, Buiten ruststraat, Kastanjekade, Mei doornstraat, Hyacinthcnstraat, Se ringenstraat, Daliastraat, Anjelierstr., Herenstraat, Prinses Wilhelminastr., Bloemistenlaan, Leliestraat, Pioen- straat. Pioenhof Lindestraat, Rese dastraat, Pieter de la Courtstraat, Koninginnelaan, Acaciastraat. Tul penstraat, Zoetei woudsesingel (van Herenstraat tot Lammenschansweg).

Leidsch Dagblad | 1969 | | pagina 6