ioemenpracht in „Flora" KW 15 ving veel haring Bouwdag Koudekerk Ky wil wel naar Hanoi Joemschik- en bindexpositie in Rijnsburg -1 ha^XART 1969 LbixroCü u.iorSLAU is iet oqi n. jiSBURG Voor de expo- n,H»n examenstukken van de bloemschikken en -binden, (gelopen seizoen onder lei van de heren Buurman [geest) en Van den Berg enaar) gehouden, bestond jvond veel belangstelling in van „Flora". De honderden bloemstukken dan ook het aanzien Ze toonden niet alleen en tige kleurschakeringen ook de artisticiteit en de ische vaardigheid, waarmee rsisten hun bloemen van bol tot orchidee rang- NU aard kregen de gevorderden vervolgcursus de meeste lof, de resultaten van de begin- aren ook zeer goed. De hoogst rdeerden werden: beginners Zuiderduin (Noordwijkerhout) F. Heemskerk (Rjjnsburg) 66 nevr. Van Starkenburg-Den- iRijnsburg) 65'i pnt en S. v.d. Noordwijkerhout) 63 pnt. Ge- den: H. v. d. Meij (Valken- 8 pnt. Kees Noort (Rijnsburg it, mej. A. v. d. Vijver Rijns- pnt. [eslaagden van de vervolgcur- Klaveren., A. J. C. de Vijver, ioort, Rynsburg, N. v. d. Vy- Vianen, Oegstgeest, Kanbier- ber Leiden, R. Roodenburg, h,.i :.m HBB IKOOP De officiële opening et winkelcentrum kreeg een Daam slot door de modeshow, E avonds door de heer Bas van larden werd gehouden. In ijl- was daarvoor ruimte ge in zjjn winkel, die voor dit och nog ontoereikend was aan- nog enkele honderden dames Ijesteld moesten worden, hoe- ruim 350 een plaatsje hadden ien. de mannequins Liesbeth, Pia en Brigitte werden uit [en collectie van de heer Van aarden in vlot tempo diverse getoond naar modellen van Holthaus, Etec-Look en Rio ie. Speaker was de heer R. uit Hilversum. "■"Tote verscheidenheid zag men Is, japonnen, complets, deux van zuivere scheerwol, wol- tipcord, trevira 2000, katoen, ard, acril enz. Wij zouden geen akers kunnen noemen, want het ide kreeg van de dames de be- i? beeldig, leuk of vlot. Vooral de jeugd waren er talrijke vlot- 'if hippe modellen. Ie pauze verschenen Liesbeth, e en Brigitte in fraaie en vlot- ekpakken wat hen een extra usje opleverde. De show werd ten met het tonen van vier ijaponnen en kan des te meer igd genoemd worden, doordat Hoonde ook draagbaar is. schoenen en tassen waarmede geshowd waren in bruikleen af in door de heer C. de Graaf en jouterieën en avondtassen door Susan. De kapsels werden ver- I door kapsalon Catharina uit torg. de foto een van de vele fraaie N^ien, die werden getoond. (Foto Leidsch Dagblad) Sassenheim. A. J. de Vos Sassenheim H. Korver, Boskoop, J. v. d. Mey Val kenburg, J. M. van Styn Voorhout, J. v. Egmond-Gorzee Leiderdorp, J. v. d. Plas. Leiden, G. de Vos Leiden, W. M. A. Aanhane Noordwyk/bin- nen, C. A. F. Blonk, Den Haag. De geslaagden van de beginners cursus zijn: A. van Klaveren-Kuyt, N. v. d. Bosch. M. Star-Kuyt, C. M. v. Star- kenburg den Haan, A. G. Heemskerk, J. v. Klaveren, C. v. Egmond, M. v. Egmond A. L. Vianen (allen Rijns burg), M. A. H. Alink, P. v. Dijk Oegstgeest, Th. v. Oosten Noordwyk, H. A. v. Duivenvoorde De Zilk, A. A. v. Nobelen Sassenheim, M. A. v. d. Kletersteeg, P. Karsberg-v. d. Gug- ten Leiden, G. v. d. Mey-v. d. Mey, N. M. de Vries-Ver schoor, E. Imt- horn-Meyvogel Valkenburg, C. Schoonderwoerd den Bezemer Leiden, J. A. P. Brauckman Valkenburg. H. C. Ligt Rijnsburg, C. W. v. d. Haak Noordwijk/ Zee, J. H. v. Oosten Noordwijk/ binnen. J. den Haan Oegstgeest, J. de Witte Koudekerk, K. de Mooy, P. Cederhout, P. B. Paauw, C. Ravensbergen Rijnsburg, A. Koelemen Ter Aar, C. H. de Lan- ge-Bent-velsen Woubrugge, F. Versluis Langeraar, G. H. J. M. v. d. Zalm, W. M. Wij nan ts Noordwijk, H. v. d. Berg, M. A. Zuiderduin, S. v. d. Burg, N. v. Wieringen Noordwijkerhout, A. Voyos, G. Barnihoorn Katwijk/Zee, H. Slootweg Valkenburg, A. J. Allemans Amerikaanse bases in Spanje De Verenigde Staten en Spanje heb ben gisteren in beginsel overeen stemming bereikt over een verlen ging van het akkoord inzake de Ame rikaanse militaire bases op Spaans grondgebied. De bijzonderheden van de overeenkomst, die weer een loop tijd van vijf jaar zal hebben, zullen in de komende twee weken door de onderhandelaars in de Amerikaanse hoofdstad worden uitgewerkt. Wassenaar, P. M. H. Tetteroo Voor hout, M. H. Lekse Koudekerk, J. C. Hoogenboom Oude Wetering, G. Zwaan Valkenburg, G. v. d. Plas Kat wijk/Zee, C. W. Lekse Koudekerk, J. J. v. Houten Noordwijk/Binnen, N. Koeleman Ter Aar, C. Hoogeveen- Meyer Wassenaar, E. Remmers waal - v. d. Velden Katwijk/Rijn, R. Heems kerk, B. De Koning-v. Egmond, P. F. Heemskerk-de Jong, W. Hoogewoning N. Jungerius-Heemskerk, C. de Mooy Rijnsbuirg, C. J. W. Hooymans, J. A. M. Hooymans, M. C. Bulskool- Vrind Oegstgeest. J. F. Juismans- Wijmer, M. A. Grimbergen-Costen- In de veilinghallen van de Rijnsburgse bloemenveiling „Flo ra" kon men gisteren vele werk stukken bewonderen van de deel nemers aan de bloemschik- en -bindcursussen. (Foto LD/Holvast) miller, J. M. Mathot, E. Noorder - meer-Mathot Katwijk/Rijn, W. Los, W. Gravenkamp, A. den Roode Val kenburg, A. Th. C. Colla-Laken, H. Colla Leiderdorp, G. L. M. Vermey Rypwetering, P. Valenrijn Ter Aar, E. v. d. Poel Hazerswoude, A. v. d. Veer Sassenheim, C. J. Ruygrok Was senaar. C. de Jong Katwijk/Zee. Oorlogsvraagstuk in Geref. Kerken UTRECHT Teneinde een gun- I stig klimaat te scheppen voor de be spreking van het oorlogsvraagstuk j beveelt het studiedeputaatschap de generale synode der Geref. Kerken aan de deelneming namens de geref. kerken aan het werk van het Inter- i kerkelyk Vredesberaad voort te zet ten. Er op toe te zien dat kerkeraden gewetensbezwaarden in him opvat tingen respecteren en als vol- i waardige gemeenteleden blijven be- i handelen; Er. in voorkomende gevallen, op te wijzen dat kerkelijke activiteiten binnen de krijgsmacht alszoda- nig geen, in Jvrkrechtelijke zin bin dend. oordeel over de krijgs macht impliceren; De synode-uitspraak van 1968. dat dienstplicht geboden zou zijn, terug te nemen en zich te beraden op de juistheid van het synodebesluit van 1936 art. 272, met name op de passa ge waarin „antimilitaristische ver werping van de oorlog in elke vorm" een onschriftuurlijke dwaling wordt genoemd; Het deputaatschap ter bestudering van het oorlogsvraagstuk al dan niet In de bestaande samenstelling, te continueren Vertegenwoordigers van het Geref. Vredesberaad te laten deelnemen aan de bespreking in de synode van de vragen die het Vredesberaad in dertijd an de synode heeft gesteld. Met de bouw van het appar tementen-hotel aan de Zuid-Bou levard in Katwijk aan Zee maakt men goede vorderingen. Het zal toch nog wel enige tijd duren voor ieze horeca-inrichting gereed is. maar er wordt naar gestreefd het restaurant in de loop van juni te openen. De appartementen zijn echter niet bestemd voor de zo mergasten, doch zij zijn reeds al lemaal verhuurd aan over het al gemeen bejaarden personen, die zich in Katwijk aan Zee gaan ves tigen en er dus een jaarverblijf van gaan maken. Hun maaltijden zullen verzorgd worden in de keu kens van het restaurant, dat zal worden geleid door een hotel houdster uit Scheveningen. (Foto LD/J. v. Duijn, Katwijk-Zee» IJMUIDEN Vyftien vaartuigen zorgden gisteren in IJmuiden voor een aanvoer van 3530 kisten vis, 1500 kl. kistjes vis en 2200 stijve kabel jauwen. Er waren 100 kisten en 80 kl. kistjes schelvis, 1100 kisten en 680 kl. kistjes wijting, 150 kisten gul en ka beljauw, 480 kisten koolvis, 980 kis ten en 250 kl- kistjes haring, 180 kis ten en 490 kl. kistjes makreel, 5 kis ten tarbot. 3500 kilo tong en 125 kisten diversen. Er was alleen maar kl. schelvis II, die tot f 53.- per kist noteerde, wij ting ging tot f 39.-, gul tot f 75.- per kist. Voor kabeljauw werd tot f 106.- per regel van tien stuks en f 152,- per 125 kg betaald. Gr. zwarte kool- vis kwam tot f 46,- en gr. leng deed f 100.- per 125 kg. Verse haring werd SAIGON (Reuter) De Zuidviet- namese vice-president Ky is bereid naar Hanoi te gaan, wanneer presi dent Ho Tsji-m.«nh van Noord-Viet nam hem voor vredesbesprekingen zou uitnodigen, aldus verklaarde hy vanochtend in Saigon. Volgens Ky kan het Vietnamese vraagstuk beter worden opgelost op een conferentie in Vietnam. Ky toonde zich optimis tisch over de kans op geheim over leg tussen de Zuidvietnamese regc- rings- en het Nationale Bevrijdings front. „Er moet altijd een of ander compromis worden gevonden", zo meende hfj. Het voorstel voor be sprekingen met het Bevrydingsfront is twee dagen geleden gedaan door president Thioe. In de afgelopen nacht, voor het ingaan van de 33ste dag van het voorjaarsoffensief van de Vietcong heeft ö-ze weer aanvallen met ge schut, mortieren en raketten gericht op tai van plaatsen in Zuid-Vietnam. Gevechten overdag van enig formaat zyn de laatste dagen vrij wel nergens voorgekomen. De geal lieerden gaan voort met het speuren naar vijandelijke voorraden aan wa pens. munitie en voedsel. Academische examens Aan de Leidse Universiteit is ge slaagd voor het doctoraal examen Chinese taal- en letterkunde de heer G. J. Bouquet (Den Haag». Podgorni in Algerye De presi dent van de Sowjet-Unie, Podgorni is gisteren op uitnodiging van presi dent Boumedienne voor "n officieel bezoek naar Algerije vertrokken. Tij dens zijn verblijf in dat land zal hij talrijke steden en gebieden bezoeken. Daarna zal hij op uitnodiging van Koning Hassan een officieel bezoek aan Marokko brengen. gewaardeerd tot f 22.-, makreel tot f 36.- per kist- Voor schol lag het maximum op f 40,- per kist, voor schar op f 70.-. Weegtarbot varieerde van maar liefst f 10,10 tot f 9,50 per kg. tong van f 8,15 tot f 4.67 per kg. terwijl heilbot werd verkocht voor f 8,10 per kg. Voor de donderdagmarkt stonden geen grote schepen genoteerd. Ter hoogte van de Zandvoortse Gaten vingen sommige schepen aardige hoeveelheden haring. Daarbij was ook de Rijnmond I KW 15. die maan dag naar zee vertrok en woensdag al weer aan de markt verscheen met 700 kisten gul, kabeljauw en haring. Op 59 graden noorderbreedte werd weer goed makreel gevangen. De Johanna Hendrika KW 81, die 600 kisten kon melden, die daarmee op de thuisreis is gegaan. De tongenvissery viel voor de boomkorvisserij niet tegen. Zo kon den de „bokkenvissers" op 40 mijl ten noorden van de Witte Bank soms trekken melden van 100 tot 120 kilo tong. Gestoorde maakt woeste busrit met 60 kinderen LYON iAFP» Zestig kinderen uit Dijon hebben gisteren een „do denrit" gemaakt in een autobus, die bestuurd werd door een zwakzinni ge. De kinderen waren 's ochtends volgens afspraak by school afge haald. De bus verscheen te vroeg maar dat wekte geen argwaan. In razende vaart vertrok de wagen in de richting van Grenoble. Even later kwamen de achtergebleven leer krachten tot de ontstellende ontdek king. dat de man achter het stuur de dag tevoren door de busonderneming ontslagen was en in een psychiatri sche inrichting moest worden opge nomen. Dat vertelde de .echte" chauffeur die even later was komen voorrijden. De politie wierp, direct nadat zij was gewaarschuwd wegversperringen op maar tweemaal wist de geestes zieke chauffeur, de bus met gieren de banden door de bochten trekkend, deze te doorbreken. Pas op meer dan tweehonderd kilometer van Dijon kon men hem tot stoppen dwingen, tot grote opluchting van de kleine passagiers. De chauffeur werd na he vig verzet overmeesterd en vervol gens rechtstreeks naar de inrichting gebracht die hem woensdag al ver wachtte. Panhard overleden De bekende autoconstructeur Paul Panhard, die al in 1891 achter het stuur zat, is in het Amerikaanse ziekenhuis te Neuilly bij Parijs op 88-jarige leef tijd overleden. Panhard begon in 1904 deel te nemen aan de kleine familiezaak, waar zijn vader auto's vervaardigde, die al in 1895 autora ces wonnen. De Panhard-wagens, hebben achtmaal de race van Le Mans gewonnen. In 1955 tekende Panhard een overeenkomst tot sa menwerking met Citroen en in 1965 kwam het tot een fusie tussen Ci troen en de Panhard en Levassor- fabriek- KOUDEKERK AAN DEN RIJN Vele vlaggen gaven Koudekerk gisteren een feestelijk aanzien. Het was dan ook een belangrijke dag voor de woningbouw, de voet balvereniging en de gemeentelijke technische dienst. Diverse belang rijke werken werden begonnen of beëindigd op deze „Bouwdag". 's Middags om ongeveer half drie verzamelden enkele leden van het gemeentebestuur en diverse genodig den zich voor de eerste plechtigheid. Als een volleerd kraanmachinist liet burgemeester C. M. van der Linden een zware inspectieput zakken, waar mee de eerste fase werd ingeluid van het bouwrüpmaken van gronden, be stemd voor de bouw van de eerste 58 woningen in het bestemmingsplan „Dorp-Oost". In dit plan zullen tezy- nertijd ongeveer 250 woningen verrij zen. De eerste woningen zullen waar schijnlijk nog dit jaar worden opge leverd. Nadat de burgemeester een uiteen zetting had gegeven van de verdere plannen op woningbouwgebied ging het gezelschap naar de dam in het Artesiaplantsoen, die als toegangsweg dient voor de aanvoer van materialen voor de aanleg van sportvelden ten behoeve van de voetbalvereniging „Koudekerk". In aanwezigheid van het bestuur van de voetbalvereniging begaf men zich naar een in aanleg zijnd sportveld. Op een fluitsignaal van de heer Van der Linden begon- PÜB nen jeugdspelers van Koudekerk en van St.-Bernardus uit Hazerswoude een gat te graven. Hiervoor kreeg men vijf minuten de tijd. De St.-Ber nardus-jeugd toonde zich de vaardig ste en ontving hiermee uit handen van de burgemeester een fraaie beker. Na een intermezzo in de kantine verrichtte burgemeester Van der Lin den de aftrap van een voetbalwed strijd tussen de pupillen van Koude kerk en St.-Bernardus. Het werd een spannende strijd, die me>t 2—1 in het voordeel van de Koudekerkse jeugd uitviel. Ook hier was er een fraaie beker voor de winnaar. Om ongeveer vier uur arriveerde het gezelschap bij het nieuwe kantoor van de gemeentelijke technische dienst. Inmiddels waren ook burge meester Van Wageningen en wethou der Van Luiing uit Woubrugge aan gekomen. Na een bezichtiging aan de Jeugdige Koudekerkse en Ha- zersiooudse voetballertjes werkten mee aan de aanleg van de sport velden voor de v.v. „Koudekerk". (Foto Leidsch Dagblad) Linden burgemeester Van Wagenin gen uit de officiële opening van het nieuwe gebouwtje te verrichten. Tot slot was er een bijeenkomst in het gemeentehuis, waar nog diverse buitenkant nodigde de heer Van der dankwoorden werden gesproken. Als een geroutineerd kraan-, van der Linden de inspectievut machinist laat burgemeester C. M. zakken. I (Foto Leidsch Dagblad)

Leidsch Dagblad | 1969 | | pagina 11