JIK WEET VAN NIETS Dick Bruynesteyn H Schepper van Chris Crack Weer gewijzigd UVS heeft winstkansen Koerstips Bestuur van ADO had geen keus rpoesemeyer zou zijn handen van Nieuwkoop ftrekken, maar voorzitter Vijfhuizen zegt? Happel nam zelf ontslag Voetba Iprognoses I an Hanegem geblesseerd PAGINA 9 uk 1 I LEIDSCH DAGBLAD - SPORT LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT LEIDSCH DAGBLAD SPORT - LEIDSCH DAGBLAD I _J: (door Bert Paauw) 11 o ieuWKOOP „Ik weet van niets. Het is volkomen uit ucht gegrepen". Dat zijn de reacties van voorzitter A. Vijf- ;rd en van de voetbalvereniging Nieuwkoop op een enige da ge» geleden in een landelijk dagblad verschenen bericht, dat l volgt luidde: Voorzitter Luc Kroesemeyer van Holland -t heeft zijn handen afgetrokken van de Goudse afdelings- Nieuwkoop, die hij financieel steunde. Enkele malen zijn iwkoop-spelers uit het veld gezonden. Kroesemeyer had du or gezorgd dat ex-DWS-trainer Laszlo Zalai bij Nieuwkoo] en,i enst kon treden. ave oen onderaan een pagina wegge - it d( side regeltjes zijn aan het dorp- 5 en de Rijnstreek niet onopgemerkt ïkwi ijgegaan. Voorzitter Vijfhuizen i. 8 evens elftalcommissaris en re- ver ur van het clubblad van de Plc je afdelings eersteklasser is, e tei t dooi- diverse mensen te zijn eld, OA door de in Amsterdam 20,1 jchtige trainer Zalai. „Hy wist niets, dus ik neem aan dat erlcht onjuist is. Als het waar tenj jjn geloof ik, dat de heer Kroe- genoeg gentleman is om llereerst aan de SV Nieuwkoop m weten' rou a- waarom niet eenvoudig het entaar op het bericht aan Luc. emeyer gevraagd, een man die B voorzitter Vijfhuizen het iem dien in z'n bloed heeft? „Ik lem niet te pakken kunnen n. Ik heb het geprobeerd, maar me nog niet gelukt", zegt de lijfhuizen. En inderdaad, de jonderbaarlijke weldoener van koop is moeilijk te „vatten". elefoontje naar zijn woning in „Kaag brengt aan het licht, dat Jt ji in Nieuwkoop bevindt. Maai' gro geeft hij niet thuis. Hernieuw- efoontjes naar Den Haag wor- enei f niet aangenomen, of beant- n met: Meneer is niet thuis en rt niet wanneer hü er wel is. Kroesemeyer, de zeer bemid- ie schroothandelaar. heeft irtstocht voor de voetballerij. i duidelijk. Behalve Holland waarvan hij voorzitter is, pro- ook de SV Nieuwkoop van die kini Dcht. Nieuwkoop, een vereni- van waai- Kroesemeyer een zwak y.1* leeft en dat ook duidelijk de- lijk den. m Voetbal Voor de Duitse Bundes- liga is gisteravond de wedstrijd MSV- Duisburg Borussia Dortmund ge speeld. De thuisclub won met 2-0. PARIJS-NICE Elappe-zege voor Jan Janssen Hartstocht ■eert. Hoe komt dat eigenlijk? fitter Vijfhuizen: „Ach, er zijn illende redenen. Hij is hier in rlog geweest, heeft zijn vrouw it dorp getrouwd. Zijn bedrijf hier z'n oorsprong en hij heeft n Nieuwkoop gevoetbald". En, een onbestemd gebaar uit het |[1 van zijn kantoor aan de Noor- neg: „Hij heeft hier ook een ik liggen waar hij zo af en rblyft". bovenstaand „verleden" van iemeyer is het dus te danken iszlo Zalai na de Amsterdamse rofs de pure Nieuwkoopse ama- onder handen kreeg. Aan dat i\j hoeft niet te worden get wij- De heer Vijfhuizen: „Er is wel 1 j3 geïnsinueerd dat de spelers van rkoop betaald zouden worden, dat is een fabeltje. De finan- steun van de heer Kroesemeyer niet verder dan trainer Zalai, wie hij een éénjarig contract gaan op 1 augustus '68) heeft ten. Kroesemeyer betaalt Zalai elt hem ons ter beschikking". vraag of Kroesemeyer Zalai weel naai' een andere vereni- kan overhevelen, blijft de heer uizen, in het dagelijks leven ntant, aanvankelijk het ant- schuldig. Een duik in een sta- paperassen waarui* het con té voorschijn komt, brengt het »rd. In het contract staat dat zal werken „ten behoeve van" 'Nieuwkoop. Op: gewekt ogenblik enorm goed. Maar ja. hel gezicht van een vereniging wordt be paald door de plaats op de ranglijst) En die «middenmoot) plaats is niet wat iedereen er van verwacht had. hoewel er de laatste wedstrijden een («igaande lijn valt te bespeuren. Uit de drie wedstrijden tegen de kop- ploegen haalden we vijf punten". Keelgat Het in de aanhef vermelde berich tje suggereert dat het uit het veld sturen van enkele Nieuwkoopspelers Luc Kroesemeyer in het verkeerde keelgat zou zijn geschoten. De heer Vijfhuizen daarover: „Ik weet dat hij het een kwalijke zaak vindt wan neer een speler uit het veld wordt gestuurd, maar die opvatting wordt door het bestuur gedeeld. Daarom hebben we de desbetreffende speler geschorst nog voor de bond hem een straf heeft opgelegd. En dat weet de heer Kroesemeyer ook. want hij krijgt elke week het clubbericht". Nee. de heer Vijfhuizen hecht geen enkele waarde aan het krantenbe richtje. Hij vertrouwt volkomen op Kroesemeyer die het volgens hem met iedereen goed kan vinden. Hij zegt: j ,Jk heb de Indruk dat Kroesemeyer na afloop van het contract dóór wil I gaan met Nieuwkoop. Wat Zalai be treft, die zal wel proberen z'n posi tie te verbeteren, want Nieuwkoop is geen ploeg voor een man van zijn I kaliber". Wat er in de toekomst gaat ge- beuren is nog onduidelijk, maar in Nieuwkoop rekent men er blijkbaar I toch wel op, dat Kroesemeyer nog het een en ander in petto heeft want hy is dan wel voorzitter van Holland Sport, maar SV Nieuwkoop 1 is en blijft toch ook zijn „kluppie". A. VIJFHUIZEN (Foto Leidsch Dagblad) HYERES (ANP» Jan Janssen heeft gisteren voor een tweede Ne- I derlandse etappe-zege gezorgd in de wegwedstrijd ParijsNice. De beshs- sende slag viel na 160 kilometer, teen kort nadat de Fransman Roger Pin geen ontsnapt was. ook Janssen zich losmaakte uit de hoofdmacht. Snel bouwde het tweetal een voorsprong van 45 seconden op. Na 185 kilome ter moest Pingeon de Nederlander la ten gaan en begon een Nederland:e etappe-zege zich af te tekenen Het verschil bedroeg toen ongeveer een halve minuut. Een vertwijfelde po ging van de Belg Van Springel om de zeer sterk rijdende Nederlander van de overwinning af te houden mislukte. De Italiaanse ploeg Salvarini wi het eerste gedeelte van de vijfds etappe, een ploegentijdrit over 21,2 kilometer. Uitslag: Ploegentijdrit: 1. Salva rini 2.07.08; 2. Faema 2.08,32: 10. Ga zelle 2.17,52: 11. Caballero 2.18.0. Etappe (CavaillonHyeres, 207 'i km): 1. Janssen (Ned.5.38.09 2. Van Springel (Belg.) 5.38.15: 3. Pou- lidor «Fr.» 5.38.23: 4 Bellone (Fr.» 5. Pingeon (Fr.). 6. Merx «Belg 7. Delisle Fr8. Anquetil «Fr.» allen 3.38.23. 12. Wagtmans (Ned.) 5.39.58. 24. Pijnen (Ned.5.42.17 26. Wim Schepers <Ned.) 5.43.41. 27. Steevens (Ned.i, 28. Van der Vleuten <Ned.» 30. Den Hartog (Ned.) allen in 5.43.41. Algemeen klassement: 1. Merckx (Belg.» 25.27.30. 2. Poulidor (Fr) 25.27.59, 3. Anquetil (Fr.) 25.2815, 4. Janssen Ned.» 25.29.58. 5. Bellone (Fr.) 25.30.11. 6. Van Springel (Belg.) 1 25.30.23 7. Wolfshohl <W.-D.» 25.30.30. 23. Den Hartog (Ned.» 25.36.46. 24. Pijnen (Ned.) 25 37 59. 25. Van der Vleuten (Ned.) 25.38.13. Ernst Happel DEN HAAG (GPD) Het bestuur betaald voetbal van ADO heeft gistermiddag zijn standpunt be kend gemaakt inzake het conflict dat tot het ontslag van trainer Ernst Happel leidde. Voorzitter Herman Choufoer deelde op een zeer druk bezochte persconferentie Jan Janssen met de plaatse lijke schonen van Hyeres. LEIDEN Er staan grote, zij het uiteenlopende belangen op het spel by de derby UVSRoodenburg. die zondag in de Kikkerpolder wordt opgevoerd. Aan de ene kant zal UVS het laatste restje aan kampioenskansen willen behouden, aan de andere kant stelt Rooden burg alles in het werk om zioh te ontdoen van de dreigend naderbij sluipende degradatieperikelen. UVS is teruggekomen van de gewij zigde opstelling (Kantebeen in de spits, Désar op de linkervleugel) die tegen CVV zo matig functio neerde. Kantebeen heeft een plaats in het centrum gekregen waai' hij beter tot zijn recht kan komen en Koren zal als links buiten optreden. Die laatste plaats ls een soort onheilsoord voor UVS aangezien er kennelijk in de gehe le vereniging geen linksbuiten van niveau te vinden is. Vast staat dat Koren het linksbuitenwerk aan kan. Toen UVS nog in de tweede klasse uitkwam heeft hy op de vleugel enkele voorbeeldige wed strijden gespeeld, daarna is hy naar het centrum gehaald om een of twee seizoenen geleden weer korte tyd op de linksbuitenplaats te figureren. Hij maakte daar toen een tamelijk gedesinteresseerde indruk. Alles hangt daarom nu af van de vraag: hoeveel zin heeft Koren in die linksbuitenplaats? Speelt UVS het spel dat het voor de wijzigingen ten toon spreidde, dan is de kans groot dat de blauw- witten met de winst gaan strijken. In het andere geval zal Rooden- burgs sterke defensie wel stand kunnen houden. Over de producti viteit, van Pim v. d. Meents vuur lijn (tien treffers in 15 wedstrij den) zal op deze plek maar ver der niets worden gezegd. De andere Leidse eersteklasser, het evenals Roodenburg in zorgen ge dompelde LFC. gaat naar CVV en zal daar waarschijnlijk geen en kel winstpunt vandaan kunnen sle pen. Hoewel: de Rotterdammers spelen niet bepaald gelijkmatig. in elk geval behouden. Teijlingen, dat Archipel ontmoet, zal zeker niet verder aohteropraken. Overige prognoses: Warmunda— Rypwetering 1, VTLDOCOS 3. SJZ—Alphia 1. DOSRNic Boys 1. WassenaarVVSB 1. DSO—ASC 2, Bodegraven—Moerkapelle 2, Flo- reantWoerden 2, VEPWad- dinxveen 1. Hop komt mi'ii club uit? UVS - Sloos. Balkhoven. Rol. Lar- dé. Plezier. Kantebeen. Leget. Teske, Holl. Désar. Koren. Roodenburg - Keereweer, De Jon ge. Pennenberg, J. v. Leuke, Oyendijk, Rijsbergen. J. v. Weerlee, De Klark. Jansen, Klinkhamer. Van Leeuwen. LFC - Het elftal wordt eerst he denmiddag samengesteld. ASC - H. Holland, Van Aken, Log ger, Boers, Zwaenburg. De Goey, Van Wouw, Bekkering, De Kind, J. Holland, Righart van Gelder. DOCOS - C. Dubbeldeman, Kan bier. Van Po lanen, Van Zijp. Vrise- koop, Mank. Hoogeboom. P. Dubbel deman. A. Dubbeldeman. Montanus, Van de Meel. mee dat Haspel zelf om ontslag heeft gevraagd. De heer Choufoer liep in een uitvoe rig betoog de schokkende gebeurte nissen van de afgelopen dagen na. dat voor het grootste deel parallel loopt met hetgeen Happel daarover heeft te zeggen. Choufoer: „Happel heeft dinsdag avond gezegd dat hij in een derge lijke sfeer niet langer bij ons wilde werken. Die avond bood hij be stuurslid Joop Eversteijn zijn ont slag aan. Ik moet zeggen, ik vond die reactie een beetje onverwacht, een beetje vreemd. Woensdagoch tend kon ik met Happel niet tot een vergelijk komen. Met zo weinig steun van de voorzitter betaald voetbal kon hij niet werken, zei hij. Temeer daar bij ADO een aantal andere zaken lagen die hem niet bevielen. Het bestuur heeft, geconfronteerd met deze stellingname van de Oos tenrijker. eenstemmig besloten Happel het gevraagde ontslag te verlenen", aldus Choufoer. „On danks onze bewondering voor Hap pel bleef ons geen andere keus". Kort samengevat behelsden Happels bezwaren de volgende punten: de samenwerking met de manager, de medische begeleiding, de verzorging in de uitwedstrijden, het beleid van het sectiebestuur en de kwaliteit van het spelersmateriaal. „De basis om samen te werken was wegge vallen", aldus Choufoer, „de enige weg die overbleef was om inder daad uit elkaar te gaan. Toch is dit voor ons een heel moeilijke stap geweest. Wij vonden dat wij aan Happel een bijzonder goede trainer hadden". Herhaaldelijk liet de heer Choufoer tijdens de bijeenkomst weten geen spijt van zyn kritische woorden te hebben, zoals hy die zondag in Nij megen na de bekerwedstrijd NEC ADO uitte. „Ik moet zeggen dat ik tot de dag van vandaag geheel achter mijn uitspraken sta. Ik vind het merkwaardig dat Happel niet enig incasseringsvermogen heeft kunnen opbrengen. Hij heeft bij ons volledige vrijheid genoten rond de opstelling, de tactiek enz. Dan moet hij ook eens kritiek op die verantwoordelijkheden kunnen ac cepteren". ROTTERDAM (GPD) Feijenoord moet het morgen in de belangrijke uitwedstrijd tegen GVAV zonder zyn troefkaart Wim van Hanegem doen, die met een liesblessure langs de lijn blijft. Geels maakt nu zyn rentree. Eén punt In de tweede klasse krijgt, Alphen. dat zich zo aardig naar de mid denmoot heeft opgewerkt, koplo per RVC by zich thuis. De Alphe- naren moeten zeker in staat, wor den geacht één punt vast te hou den. Lugdunum wacht in de derde klas se A eenbyzonder zware strijd, namelijk tegen Spel Lisse. Een gelijkspel zou voor de groenwitten al een zeer gunstig resultaat zijn, want de leiderspositie wordt dan Alkmaar, 16 maart - 1.30 uur Singelprys: Hélène Hanover. Fla- mingsgold, Gruno van Amstel - Ope- ningsprijs: Handy Mac. Hibma A. Hippo - Den Houtprys: Goeam. Frisco H, Flamarion - Heiloprijs (1ste afd.): Erica. Bos vink S, Boy van Quick - Victrixprijs: Dora Harves ter D. Fair Play. Guy Hanover II - Heiloprijs (2de afd.): Flamingo Six, Clara Williams. Brun Beer - Alk- maardermeerprijs Esta Beroona. Bon nie Mars, Daniel-la Prelesjnik - Sport parkprys: Ferdinandus R. Ghia. Ge- haóe Hollandia - Alkmaar prijs: Fouska P, Gonda Scotch, Gravin Rita W. Geen lusie tussen DOS en Velox UTRECHT «ANP» Velox zal de fusiebesprekingen met de ere-divisie- club DOS niet voortzetten. Het be stuur va nde Utrechtse vereniging, die in de tweede divisie van het betaalde voetbal uitkomt, heeft deze stap ge nomen, omdat niet kan worden vol daan aan de eisen die de ledenverga dering van Velox heeft gesteld met betrekking tot een eventuele fusie met DOS. De club zal echter aan het einde van het seizoen niet terugkeren naar het amateurvoetbal, zoals enkele maanden geleden bekend werd ge maakt. Leden van Velox hebben n.l. de nodige gelden byeengebracht om het betaalde voetbal in hun club te waarborgen. SOEST (GPD» Van maandag af zullen de lezers van deze krant dagelijks kennis kunnen nemen van de verrichtingen van een klein, uit de klei getrokken kereltje dat Chris Crack heet Deze Crhis heeft dat zeldzame, dat bijzondere, waarvan al le middelmatige balsportbeoefenaars dromen: hy heeft kyk op de bal. Een bal is voor hem geen geheim zinnig en griezelig bruin monster, maar doodgewoon een grote leren knikker, waarmee je vrywel doen en laten kunt wat je wilt. In de loop van de komende maan den zal overigens blijken dat dit zwaargekuifde ventje niet alleen op het gebied van de balspelen en Schaken Na twee remises is gis teren in de tweekamp tussen de Deen Larsen en de Rus Tal de eerste be slissing gevallen. De met wit spelen de Larsen won in 41 zetten en heeft thans de leiding met 2-1. Voetbal Voor de eerste divisie j van de Engelse league is gisteravond de wedstrijd West Ham United Co ventry City gespeeld. West Ham won met 5-2. SIMON S. SMAKELOOS naast Chris Crack een van de hoofdfiguren van het stripver haal wel speciaal van het voetbalspel zyn mannetje staat, maar bijvoor beeld ook in zesdaagsen, in yshockey toernooien en by het gewichthef fen behoorlyk kan meekomen. Toch is Chris geen super-sport mens. geen Joris Driepinter, die voor durend het onmogeiyke presteert. Zyn verrichtingen mogen dan van uitzonderlijk formaat zyn, zy bly- ven toch binnen de grenzen van wat in principe kan. En bovendien kleunt de kleine held ook wel eens mis. Chris Crack is een stripfiguur, be dacht door Dik Bruynesteyn (41», die al een jaar of 15 zyn brood verdient met tekenmgen en cartoons, voor namelijk op sportgebied Werk van hem verschynt regelmatig in het tv programma Sport in Beeld en Far- ve Majeure, in sportbladen zoals voet bal International en sinds de Olym pische Spelen van Mexico ook in on ze krant Chris is min of meer een reïncarna tie van Abe Lenstra, de sportheld uit Bruynesteyns Jongensjaren. Lenstra was een natuurtalent dat uitblonk in elke tak van sport die hy ging beoefenen. Met Abe heeft Chris bo vendien gemeen dat hy vry zuinig met zyn woorden omspringt en dat hy afkomstig is uit een kleine plaats. Sinds Lenstras tyd is er in de sport nogal wat veranderd. Een voetbal- wedstryd is niet meer gewoon an derhalf uur tegen een bal trappen, maar een voorstelling, waaraan vaak zeer grote financiële consequenties verbonden zijn. Rond de sport ont stonden randverschynselen die Bruy nesteyn privé niet allemaal even ge weldig vindt, maar die Bruynesteyn de-striptekenaar zeer goed van pas komen. Crhis Crack wordt niet alleen het verhaal over een begenadigde sport man, maar ook de geschiedenis van e~n nuchter, luie en te veel etende jongen van het platteland, die een tikje bevreemd blijft aankijken te gen de enorme gewichtigdoenery rond een vorm van vryetydsbesteding. Sinds het idee van de Chris-stor> vorm kreeg, bepaalt de kleine sport- ~?LoS<g>(.£.IVeKS (M V£~TZ>uf2. alk andetéOFfciMi W<- Sa Stxrcu ■pponoCotzi sa VfelCëiZC... man Bruynesteyns leven „Zo'n strip is een enorm werk. Allereerst moet je de hoofdfiguren karakters gaan geven. Dan ga je de grote Rjnen van het verhaal uitstippelen, dan maak je scenario en tenslotte begin je te tekenen". Twaalf afleveringen ver is Bruy nesteyn nu en zyn produktie vordert met één anderhalve aflevering per dag, hy gaat proberen een voor sprong te krygen van een week of drie. „Meer niet. want anders kun Je niet meer inhaken op de actualiteit. Als Ajax byvoorbeeld in de fianale van de Europa Cup komt dan wil ik daar op de een of andere manier wel wat aan doen". Bruynesteyn, die met vrouw en dochters een aardig villaatje in Soest bewoont, beschouwt zichzelf niet als een byzonder goed tekenaar. Zyn succes meent hy behalve aan wat talent te danken te hebben aan hard werken en aan zyn vermogen de sfeer in en rond de sport aan te voelen. „Ik weet hoe het ls, omdat ik er zelf uit voortkom". De man achter Chris heeft aan allerlei sporten gedaan, maar blonk in tegenstelling tot zyn held nergens in uit. Tot voor enige jaren was hy byzonder actief op do tennisbaan. „Ik ben een zeer slecht, maar zeer fanatiek tennisser geweest".

Leidsch Dagblad | 1969 | | pagina 9