a Nixon stelt besluit Heren V.C. Kangeroes overtuigend kampioen Koninklijk brons voor jubilerende pompier Leidse jongens reden in gestolen anto^s ïfiï woningnood als Leiden weer alle ond is volgebouwd ING VAN HOOFD ^HUISVESTING rt üencommissies NACHT GEEN SCHIETTNC 1 STEDEN IN •VIETNAM BANKOVERVAL IN HUNSEL Tafeltennis populair in Warmond RAAD AKKOORD MET VERKOOP AMBTSWONING LEIDERDORP Kunst en revolutie Volleybalcompetitie Cambuur-directeur op staande voet ontslagen Allemansdienst in Voorschoten Peuter gewond Natuurwandeling Boschgeest Familieberichten Sabotage aan spoorwegnet bij Parijs Loop der Bevolking te Leiden ;DAG 12 MAART 1969 LEIDSCH DAGBLAD PAOfltt M j Als Leiden tot 1985Door het gebrek aan bouwrijpe I woningen per jaar bouwt, i grond kwam vorig jaar geen enkele uidige grondgebied vol en woningwetwoning gereed. Na de be- tad uit de woningnood zijn. vrij ding werden in Leiden in totaal p. F. Janssen, hoofd van 10.325 huizen gebouwd (5908 woning- Wg volkshuisvesting van ge- wet, 3048 premie en 1369 ongesubsl- erken, die deze mening gis- dieerd). Daarmee bleef de stad on- in een in restaurant Van gehouden bijeenkomst (leidse Vereniging van In- verkondigde, is de eerste der het landelijk en provinciaal ge middelde (ruim 13.000), maar 10 pet. boven dat van de drie grote steden, waar 9300 huizen werden gebouwd, tklaren, dat deze technische zo had de heer Janssen becijferd. een aantal voorwaar- voldoen. O.a. zal een grote ling nodig zijn, omdat klein percentage van de oningzoekenden financieel de huur van nieuwbouw- 0 te betalen. kdse industriëlen, die door Egnood personeel zien ver- jen moeite hebben nieuw 1 aan te trekken, verdiepten t aanleiding van de inlei- n de heer Janssen in de Lwproblematiek. Er kwam Idering een idee uit de bus kien de doorstroming te be- F Als de industrie bij de ji de gemeente eens f 2000 Joorstromen aantrekkelijker ,|fcrie zou dan de beschikking jkrijgen over de goedkope arde voor dit idee is even- er nieuwe huizen worden En wat dat betreft is de -estigd op de Meren wijk, ens de inleider in februari Dll erste paal de grond ingaat ste woningen in maart 1971 AB )geleverd. Behalve bouw in Ac wijk ziet de heer Janssen nende jaren nieuwbouw in ishofpolder en in de sane- fden. r komen de meeste wonin- het Morskwartier gereed, een complex ééngezinswo- gepland. De bouw van J0 buizen is aanbesteed. De posten bedragen f 46.000, buur zal betekenen van In 1945 bouwde Leiden f 14.000 die f 30 huur per len. In 1964 waren deze (gelopen tot resp. f 26.800 U |I Tot voorzitster van de die dit jaar is belast met van de examens ter ver- de akten van bekwaam- nijverheidsonderwijs Nq en imd mej. E.C.C. Oppen- id en. In de examencom- >r de nijverheidsakten N XXIII is benoemd de hr. Geel te Oegstgeest. iet Willibrordusgebouw in t wordt 17 maart 's avonds halve finale van het Ne- kampioenschap dames- en pen gehouden. De inleider somde uitvoerig de problemen op van landelijke en lo cale aard, waarmee de nieuwbouw te kampen heeft gehad. Plaatselijke moeilijkheden zijn behalve het ge brek aan bouwrijpe grond, het slech te woningtoestand (3000 rijp voor on- be woonba ar verklaring en 3000 tot 4000 slecht)de sociaal zwakke struc tuur van de bevolking en het feit, dat de belegger weinig belangstel ling heeft voor Leiden. Ter illustra tie: in Zuidwest zijn zes, zeven jaar geleden al gronden verkocht, waarop door gebrek aan financiën door de eigenaars nog niet is gebouwd. HUNSEL (ANP) Vanmorgen om even over elven hebben twee mannen in het midden-Lim burgse plaatsje Hunsel een overval gepleegd op de Boerenleenbank. De mannen waren in het bezit van een witte personenauto, waarschijnlijk merk Fiat. Het vermoeden bestaat dat zij na de overval gevlucht zijn over de naby gelegen Belgische grens. De twee mannen, die het kantoor van de bank waren binnengewandeld, kwamen zogenaamd om geld te wis selen. Toen de kust veilig was, sprong een van hen over de balie, terwijl de andere onder dreigen met twee revol vers de kassier en de overige perso neelsleden dwong naar de bestuurs kamer te gaan, waar zij moesten blijven totdat zijn collega gelegenheid had gehad zich van de inhoud van een op een tafel staande geld trommel meester te maken. Toen hij de trommel leeg had ge haald, ging het tweetal er in een witte auto vandoor. Hoeveel geld ver mist wordt, kon nog niet worden vastgesteld WARMOND De belangstelling voor de Warmondse tafeltenniskam- pioenschappen die 22 en 23 maart weer worden gehouden is bijzonder groot. Vroeger kon men volstaan deze wedstrijden op een dag te spelen maar dit is nu niet meer mogelijk. De competitieuitslagen zijn vrij gunstig. Steeds Vooruit 1 won met 7-3 van Excelsior. Het was een span nende strijd. Het eerste dubbelspel ging verloren, maar daarna moest Steeds Vooruit nog maar een partij prijsgeven. Heren 2 verloor met 3-7; heren 3—St. HTSB 9-1; heren 4— Taverzo: 8-2; heren 5NSSS 4-6; he ren 6—PIT *54 4-6; meisjes 1—meis jes 2 9-1 ;jongens 1Baronie 6-4. LEIDERDORP De gemeente raad van Leiderdorp sloeg gister avond een record. Twee minuten na dat burgemeester M. A. van der Have de vergadering had geopend, kon hij de hamer al weer laten vallen. Deze spoedvergadering was nodig om het college van B. en W. te machtigen tot verkoop van de oude ambtswoning aan de Hoofdstraat voor f 140.000,- van de familie Altink-Kronenburg. Die machtiging verleenden de raads leden graag. OEGSTGEEST In het Gemeen tecentrum aan de Lijtweg zal Her man Eysebaert zondagavond om acht uur een lezing over „Kunst en Revo lutie" houden voor de leden van de Actualiteitensociëteit. De kunstenaar Eysebaert heeft bekendheid gekregen door zijn aan deel in de anti-kerstkapel in 1967 en 1968. Deze kapel, georganiseerd in opdracht van verschillende kerken in Amsterdam en uitgevoerd door enke le kunstenaars en vrijwillige mede werkers, was een protest tegen de zelfgenoegzaamheid en gezapigheid van de gebruikelijke kerstviering. Hoezeer dit idee de mensen aan sprak bleek het afgelopen jaar: in de kerstnacht hielden in Amsterdam vele kerken hun deuren gesloten en kwamen meer dan vierduizend men sen naar de anti-kerstkapel. LEIDEN Het was in de Vijf- Meihal bepaald geen uitgelaten stemming toen de V.C. Kangeroes 1 het kampioenschap van de over gangsklasse XII binnenhaalde door VKA 'Dam met 3-1 te kloppen. Naas te concurrent Armada was namelijk zo vriendelijk geweest te verliezen. Anders had het nog een week. mis schien twee weken, geduurd, voor dat de Leidenaars zich kampioen hadden kunnen noemen. Dat Kange roes de titel zou behalen stond vast, want Coos Taconis en zijn mannen staken met kop en schouders boven de andere formaties in hun afdeling uit. Coach-trainer Jacques de Vink was niet eens aanwezig om zijn pu pillen de hand te drukken. Ongetwij feld zal hij wel acte de présence ge ven wanneer de terugkeer in de hoofdklasse een feit is. Want daar (Reuter, AP) De Viet- !t vannacht voor het eerst c P'ten dagen geen Zuidviet- wvolkingsoentra met raket- inaten bestookt. Wel wer- toacht en vanochtend tien JAfc1SK d°°r d® rebellBn onder i 1S,'Jlen i" 6t Leldse TOUeybalwe- |tcom;-offensief was tot dus- pt op 28 pro vinei ehoofdste- iderc steden en talloze mi- fnpe.i en installaties, dit I. hei haalde Amerikaanse ringen dat aanvallen op pcentra als schending van 'ireven overeenkomst met reldje rotsvast van overtuigd. Tegen de toch beslist niet zwakke ploeg van de V.K.A. 'Dam bleek dui delijk hoe gevarieerd de Kangeroes- aanval kan spelen en hoe groot de smashkracht is. Hans Oudeman en Jaap Broersma waren voor de fana tiek en goed blokkerende Amster damse gasten onstuitbaar en wan orden beschouwd, waaronder neer Eduard Huusse en in iets min- ifc bombardementen op werden gestaakt, de tweede week van het (ffeiisief van de Vietcong 'tal tegen de burgerbevol- ïte daden van terreur vrij- ibbeld In die tweede week 103 burgers vermoord. 726 294 ontvoerd, aldus het ^jjprtier van de Zuidvietname- In die tweede week wer- laden van terreur gerappor- -geno/er 274 in de eerste [rij |Uen poogden gisteren dicht- jted Tay Ninh een Ameri- llltalr konvooi in een hinder - [Hokken en verloren daarbij Ach', Amerikanen werden slechts een van de 50 van het konvooi werd be- int Thioe van Zuid-Vietnam "daag door enkele wyzigin- Pt kabinet zijn positie ster- lakt. Hij benoemde minister "enlandse Zaken, generaal ten-khiem, tot vice-premier, fct het pacificatieprogramma, n6 de minister van Land- 'Htieke waarnemers besehou- 'taal Khiem als een van de kste figuren in Zuid-Viet- Vertnopdelijk snel de rol van fedewerker van president gaan spelen. dere mate Pieter Bas van Duivenbo- de aan het net dezelfde beheersing zouden kunnen opbrengen als door gaans aanvoerder Coos Taconis, zou V.K.A. 'Dam, alle energieke pogingen ten spijt, zelfs geen set hebben ver overd. Nu ging de eerste set van het treffen naar A'Dam, 10-15. Even leek het er op dat de V.C. Kange roes het in zijn kampioenswedstrijd nog moeilijk zou krijgen toen het blok van de gasten ..waterdicht" bleek op enkele daverende Kangeores-kogels. De Kannonade van de gastheren hield echter aan en onder dat ge weld brokkelde het verweer van V.K.A. 'Dam zienderogen af. Met 15-8. 15-12 en 15-9 toonde de V.C Kangeroes naar de titel in de over gangsklasse XII ook een te grote do sis zelfvertrouwen. Houdt een ge vaar in voor de komende promotie wedstrijden. Nu de dames nog en het feest is voor de V.C. Kangeroes compleet. De V.C. Argos 1 en 2 zagen geen kans winst te behalen. Argos l mist Hanna Wang wel heel erg, zjj mag voorlopig op doktersadvies niet spe len. De Zaanse gasten serveerden beter, smashten met meer overtui ging en verdedigden met meer en thousiasme Bij vlagen kwam Argos tot sterke tegenstond om dan imvns zonder aanwijsbare oorzaak weer te rug te vallen. Bovendien vielen eni ge ongelukkige beslissingen van ar biter van Leeuwen in het nadeel van Argos uit. Met 15-12, 15-11 en 15-11 wón Zaanstreek '65. De Argos- re serves kwamen tegen H.V.S. zo mo gelijk nog slechter voor de dag dan het eerste team. De Haarlemse ploeg boekte met 15-8. 15-6 en 15-4 een onverwachte, snelle triomf. Gelukkig hoeven de Argos ploegen geen angst meer te hebben voor de gradatie. Beide teams kunnen overi gens veel beter De studenten deden het tegen het toch altijd geduchte Zaanstreek '65 weer eens boven alle verwachtingen wonderlijk goed. Met J. Petit als uit blinker aan het net, Hugo Lieuwens die vriend en vijand aan het net ver raste en Rob Weise als solide spel verdeler legde LUSV een geschrok ken Zaanstreek '65 het vuur na aan de schenen wat uit de score wel blijkt. 12-15 13-15.15-10 en 14-16. Jam mer dat deze ploeg zich zo weinig ge legen laat aan de training De spe lers die tegen Zaanstreek '65 binnen de lijnen kwamen hebben de moge lijkheden om L.U.S.V, althans in de overgangsklasse, een rol van bete kenis te doen spelen. Nu bestaat er zowaar nog degradatiegevaar LEEUWARDEN (GPD) De heer Sietse Westra uit Leeuwarden is met ingang van gisteren op staan de voet ontslagen als directeur- manager van de stichting Sportclub Cambuur te Leeuwarden. Het alge meen bestuur van de Leeuwarder eerste divisieclub heeft tot het ont slag besloten, omdat de heer Westra zijn taken als manager ook na herhaalde waarschuwingen, zowel schriftelijk als mondeling niet naar tevredenheid van het stich tingsbestuur vervulde. De heer Westra wilde ons van morgen geen commentaar geven. Na lang aarzelen zei hij: „Mijn com mentaar komt over een paar dagen wel en daar zal men van schrikken." VOORSCHOTEN De eerstko mende vier Allemansdiensten in Voorschoten staan in het teken van nadere kennismaking tussen de ker ken. In deze diensten wordt infor matie gegeven over de geloofsbele ving binnen een bepaald kerkgenoot schap. Ook wordt geprobeerd een in zicht te geven in de ontwikkeling en problematiek in die kerk. Zondag wordt de eerste dienst in deze serie gehouden in de Laurentius- kerk aan de Leidseweg. Aanvang 's avonds 19.30 uur. Pastoor M. M. Out zal voorgaan en zal de geloofs beleving, ontwikkeling en problema tiek naar voren brengen bannen de rooms-katholieke kerk. De Raad van S imenwerkende Kerken vertrouwt, dat deze verdieping van de kerken in eikaars geloof de oecumene ten goede zal komen. LEIDEN Op de Langegracht is gistermiddag een 2-jarig Leids meisje door een auto gegrepen, toen zij plotseling de rijbaan overstak. Het meisje brak haar rechterbovenbeen. Zij werd door de E.H.D. naar het Academisch Ziekenhuis overge bracht- Zaterdagochtend wordt in de wijk Boschgeest weer een natuurwandeling gehouden en wel speciaal voor de jeugd van deze wijk. Onder leiding van de heer J. Mennema begint de wandeling om 9 uur vanaf het par keer terrein van de begraafplaats Rosen burgh. Doel van de tocht is ditmaal het park rondom de begraaf plaats te ontdekken en dan vooral de in het wild levende planten en hees ters en de vogels. Dit wordt de tweedie natuurwandel- tocht voor de jeugd. Half februari ging de heer Mennema eveneens met een aantal kinderen, uit Boschgeest op speurtocht in de natuur van deze wijk met het vele natuurschoon o.a. door Duivenvoorde en Rosenlburgh. Collecte - opbrengst LEIDEN De in Leiden ten bate van de Groesbeekse tehuizen gehou den huis-aan-huis-collecte heeft f 4200 opgebracht, ongeveer een zelfde resultaat als vorig jaar. LEIDEN De eremedaille In brons, verbonden aan de orde van Oranje Nassau kon burgemeester mr. G. C. v. d. Willigen vanmorgen uitreiken aan de heer P. J. van Leeuwen, de 64-jarige pompier van het Leidse fili aal van de N.V. A. Kreymborg Co. Veertig jaar geleden kwam hy In dienst by dit bedrijf. Naast de koninklijke onderschei ding viel de heer Van Leeuwen een geschenk onder couvert ten deel, dat hem werd aangeboden door drs. A. A. Seevens, die namens de directie van Kreymborg het woord voerde. „Het is, zei hy. moeilijk in een bedrijf als Kreymborg, dat zo gedecentraliseerd werkt, iedereen goed te kennen. Ik heb daarom nagevraagd wie die heer Van Leeuwen nu eigenlijk is. Overal hoorde ik lovende woorden. U bent een bijzondere man, die steeds klaar staat voor de zaak, zich volledig inzet en derhalve altyd een waardevolle kracht is geweest. Naast uw werk houdt u er hobby's op na. Zo heeft u een speciale studie gemaakt van oud- Leiden". De lofrede van de heer Seevens was een onderstreping van hetgeen bur gemeester v. d. Willigen al had op gemerkt: „De jongeren kunnen een voorbeeld nemen aan uw inzet". Vanmiddag is de heer Van Leeu wen, die ook een gezine figuur is in UVS-kringen, gehuldigd door zijn collega's. Bedrijfsleider H. J. Panne keet, het hoofd van de afdeling per soneelszaken, de heer C. v. d. Kley en sous-chef A. Zierikzee voerden het woord en boden de heer Van Leeuwen een volledige visuitrusting aan. Op de foto de onderscheiden jubi laris. (Foto LD/Holvast) (Overgenomen uit andere bladen) Geboren: Pauline Richarda, d. v. Eenhoom-Bems, Groningen; Anne- Marie Florentine, d. v. Kersemae- kers- Groenevelt, Enschede; Eelko Jeile, z. v. Boers-Salverda, Lagunil- las, Venezuela; Dirk-Jan, z. v. Zee- lenberg-Barends. Rotterdam; Corne lls Jan, zoon van Voogd-Van Hattem, RotterdamRobert Hendrik MichieL, z. v. Voors-Kwast, Doetinchem; Paul Ivo, z. v. Van Hezik-Terlingen, Krimpen a/d IJssel; Jerome Alexan der, zoon v. Peper-Melk, Amsterdam. Overleden: ir. W. den Boer (80), Dordrecht; A. J. Hamelink (75), Rotterdam: mej. B. Hoff (49Am sterdam; C. da Costa da Fonceca (73), Amsterdam; C. W. Spee-Stiel- tjes (32), Amstelveen; L. J. Roland (73), Amsterdam. PARIJS (AFP) In de omgeving van Parijs is gisteravond en van nacht op drie plaatsen sabotage ge pleegd aan het Franse spoorweg net. In alle gevallen werden vlug schriften van het „Comité Révolu- tionaire National" gevonden. Op de rails van de lynen Parijs Lyon en ParijsBazel en een lo- kaaltrein waren stukken yzer ge legd. Een motorwagen en een trein liepen uit de rails. Er werd nie mand gewond en de schade was vanochtend hersteld. ZONDER RIJBEWIJS LEIDEN Vier Leidenaars in de leeftijd van 16 t/m 19 jaar zijn maandag ingesloten in het bureau van politie aan de Zonneveld straat. De knapen, van wie er geen in het bezit is van een rijbewijs, hebben enkele dagen achtereen in gestolen auto's rondgereden. In totaal werden zeven wagens weggenomen, waarvan vijf in Leiden, één in Oegstgeest en één in Den Haag. Het jeugdige viertal tufte behalve naar Oegstgeest en Den Haag naar Katwijk en Amsterdam. Zij maakten zich bovendien schuldig aan diefstal van benzine. Alle auto's zijn inmiddels terecht. Uit één van deze wagens werd een portefeuille met vijfenzeventig gulden gestolen. De plezierrijders, die van donderdag- tot zondagavond op avontuur zijn geweest, hebben de nachten o.m. doorgebracht in een bestelwagen, waarbij zij zich tegoed deden aan koeken en frisdranken. In de School met de Bijbel in Warmond wordt vrijdagavond om kwart over acht een ledenvergade ring gehouden. Een van de agenda punten is de bestuursverkiezing. Burgerlijke Stand van Leiden GEBOREN Nlcolaas. zn. v. A. Hoek en A. Imt- horn; Elisabeth Agatha, dr v C Ver does en W de Moolj; Alinda Gerrardl- na dr v N. Komen en F. Blinksma. Leo Cornells, zn, v. B de Jong en C. A. Maagdelljn; Johanna Maria, dr v. W. J. M. van Hoorn en H J. Balkenen de; Ernest Paul, zn v. P. F Wlesen- haan en C. de Vlieger; Jacquelln* Blrgitte Thérése. dr. v .C. A. Zuider duin en Y. M. Blok. OVERLEDEN W A. van Marls. 65 Jr., man; W. Neuteboom. 86 Jr.. man; P G. Knlbbe, 76 Jr.. man; W J Ravens berg. 73 Jr. man; A. L. E. Genar, 53 Jr.. e. v. W. H. de Vlieger; H W. van den Bosch. 71 Jr., man; H L Vlsscher. 44 Jr. wed. v B. J. Zwljnenberg; E Gans- xler, 77 Jr., wed v. N van der Graaf: E J. Hlllebrand. 65 Jr. man; M Blokland. 88 Jr. e v J Belt; C Huls hof, 88 Jr wed. v. N. van Ommen; J. C. den Bandt. 71 Jr.. man; J. J Koch. 82 Jr., man: A. G. Janssen. 76 Jr., vr. J van Tllborg 69 Jr e. v A. Groene- veld; P van Wijk 67 Jr.. e. v J. W. Elgeman; M M. Pletersz, 60 Jr wed. v H. van Dolder; P van der Meer 77 Jr.. man; A G. Kok. 56 Jr.. e v. T. A. Verwer: JA van den Berg. 69 Jr. e v. J. F van den Berg: M K. Klercq. 57 Jr., e. v. M. Houtman; C. M L'Aml. 64 Jr e v. W C. Schrama. H G Hoff. 48 Jr.. wed van J Wasslnk M. M. G. Brouwer. 33 Jr.. e. v B A M. Jenje. Het Gezondheidscentrum in SAS- SENHEIM, zal donderdagmorgen, door mevrouw L. H. A. Klaasesz - de Bruyne, echtgenote van de Com missaris van de Koningin in Zuid- Holland worden geopend. Ter gele genheid van deze opening is er om half elf een bijeenkomst in het Her vormd Centrum „Ontmoeting". Nar- cissenlaan 1 GEVESTIGD Gezinnen: G. H Scheffer. Warmon- derweg 15; C M Mechelse Anna van Saksenstr. 10a; M. Pronk, Bevrijdings plein 46; H L. L. Frank, Houtlaan 62; W. H. van der Werve, Hoogstraat 6; J. P. Beukman. Hogewoerd 187 a; H. L. A Niersman, Rijndijk 34; T. H. Arts, Temmlnckstr 15; K. Tlsseur, Va- lerlusstr. 230. Alleenstaande personen: H. Timmer, Bemhardstr. 29; J. F. K. C. Freuden- denberg, Zoeterwoudseslngel 26; G J. Bakker. Noordeinde 2a; C. M. J. Kwakemaak. Rijnsburgerweg 140; G. T. M. Mak, J. van Goljenkade 29; A. C. van der Hoek, Noordeinde 2a; B. I. D. M. Randag, Leeuwerikstr. 16; S. Shln, Boerhaavelaan 17; A. G. M. Kel derman, Noordeinde 2a; R. C. G. Gal- landat Huet. Beestenmarkt 14; H. A. Middelkoop. Dr. Lelylaan 5; H. E. J. Grubben. Noordeinde 2a; J. Gordijn van Zeist, Driftstraat 54a; E. H. K. M. Gemmeke, Flanorpad 4; C. J. Krag- ten. Noordelnde 2a; H. J, Alwart-Lash- ley, Drechtstraat 135; H W P. van Mulukom, Vrouwenweg 1H. G. van Doom, Noordelnde 2a; J W. M Schoo, van der Werf straat 72; M. Attaf, Groe- nesteeg 39a; W. Wijnen, Noordelnde 2a; A Schutte. Klikspaanweg 21; A. J. Dterokx. Noordelnde 2a. M. Kuljt. Herenstr 44: J. Flierjans. Haagweg 30; H. J M. Llesker, Noordeinde 2a; E. M van Driesum, Vliet 5a; E. N. Lange, Lorentzkade 62; C. Krijn. Joh. de Wltt- str. 46; G. H. A F. Peetere, Houtlaan 55: C. A. M. van Vemde. Houtlaan 55; J Vogt-Janssen, Diemeistraat 3; S Numal. Kraalerstr 2; A. C. Ros kam, Const Huygenslaan 41; J. J. M. van Buuren, Kltkspaanweg 14; L. Veen- 6tra, Magd. Moonsstr. 2; W. Baal ber gen. Houtlaan 55; A. Leune, Hoogl. Kerkgracht 5; M. Hosnl. Hogewoerd 121; M. Kleerekoper, Houtlaan 55; M. Man in 't Veld, Klikspaan weg 60; E J Traas, Merelstr 26; E J. van den EIJkel, Houtlaan 55; M. R. van Gom, Molens teeg 18; J. Groenenboom, Hout- laan 55; E. Koster Houtlaan 55; J. B. M. Segond van Bonchet, Pleterskerk- str. 16; B. J. Thljsse, Hogewoerd 71; D. M van Rhijn-Over, Fagelstraat 15; I Lichtendahl, Steenschuur 16; A. M. Nleuwenhulzen Vrouwenweg 1; H. H. van der Wees, Houtlaan 55; B J van der Hulst. Dlemelstr 3; M. W. Boon, Lorentzkade 32M: G M Geveke, Haagweg 22; I. Bljsterveld, Houtlaan 55; M. C Nleuwenhulzen. Vrouwenweg 1; J. Verkuijl, Houtlaan 55; C. A. Bui tenom. Ie Binnenvestgracht 23; L. van Swol, Everfsenstr 65; M. R. Kaer- senhout, Opaalstr 97; M F van den Boogert-Doomweerd. Rijndijk 132; J. W. Kleljwegt Resedastr. 6; T. L J. Hol lander. Houtlaan 55; N. Oven-li n. Noor- einde 2a; P O Pennlngs, Noordelnde 2a; A. J. M. Timmermans, Klikspaan- weg 12; H. M Vos, Rijn en Sehlekade 102; F J Groen Houtlaan 55; B A. Jeenlnga, Noordelnde 2a. A. F Muile boom. Noordeinde 2a; M Nott-Con- nolly, Rijnsburgerweg 75a; H. P. Streefkerk. Noordelnde 2a: G. Koren, Verdlstraat 79; P E C. Franken. Plantsoen 83; G E. Lamers Oude Singel 18; M. J A Middel koop-Oort- meller. Dr Leivin 5; A Bulsslnk, Ra penburg 116; D. G Pasma-Hamerllng, Vijf Meiplein 174; L. U. Mac Glllavrv. Noordelnde 2a; H G Welse. Caland- straat 6; A F de Bruljn Hugo de Grootstr. 11 VERTROKKEN In de week van 24 februari t/m 3 maart 1969. Gezinnen: N F. G Lens. P J. Blok- straat 31. Alkemade, Zuldweg 51 D; C J Deen. Rijnsburgerweg 143, Maas tricht. Schlppersdreef 36a. W J. v. den Berg. de la Reijstraat 7 Delft. Raamstraat 54; M C. Rattazzi. Sta tionsplein 182, Ver. Staten van Ameri ka; K K. Kwee, van Swletenstraat 21. Valkenburg, Katwijkerweg 74; A F Ros, Fr. Houttijnshof 9 Rotterdam. Slnclaler Le-wisplaats lil; H J Over- over raket-systeem (Van onze correspondent) WASHINGTON (GPD) Pre sident Nixon heeft zijn besluit inzake het omstreden systeem van anti-raketten („Sentinel") tot later in de week uitgesteld. Aanvankelijk zou dit begin van deze week bekend worden ge maakt, maar de president, ken nelijk onder de indruk van de te genstand die hij in het Congres zal ontmoeten, wacht nu eerst de terugkomst af van zijn minister van Defensie Laird, die vanavond laat zou terugkeren van een werkbezoek aan Vietnam. Drie deskundigen, die ondervraagd werden door een Senaatscommissie hebben unaniem verklaard, dat het installeren van een dergeiyk systeem alleen kan leiden tot verdere ver scherping van de bewapeningswed loop, terwyl het bovendien twyfel- achtig is of het systeem, dat Amerika zou moeten beschermen tegen vooral Chinese raket-aanvallen, de vereiste doeltreffendheid zal opleveren. Mi nister Laird staat bekend als een voorstander van het plan. dat 22 mil jard gulden zou gaan kosten. De eerste oppositie tegen het sy steem kwam van senatoren uit sta ten. waar de raketten geplaatst zou den worden, omdat de lanceerterrei- nen zich te dicht by een aantal ste den zouden bevinden. Het was de verwachting, dat president Nixon in zoverre water in de wyn zou doen. dat hy zich wèl achter het principe van het omstreden ABM-systeem zou plaatsen, maar de terreinen naar minder bewoonde gebieden zou ver plaatsen. Naast deze te verwachten botsing met het congres zal het president Nixon niet zyn ontgaan dat er te vens een splitsing dreigt in de gele deren van zyn eigen party. De be langrijkste woordvoerder voor een nog rechtser beleid is de herkozen se nator Barry Goldwater, die niet al leen een voorstander is van het ABM-systeem, maar die zich boven dien een aanhang probeert te ver werven om de al geruime tyd uitge stelde ondertekening van het kern- stopverdrag te blokkeren. Het is vrijwel uitgesloten dat hy enig succes kan boeken om de on dertekening tegen te houden, maar het resultaat van de pogingen kan een verwydering zyn tussen de recht se en meer liberale vleugels van de Republikeinse party, waardoor presi dent Nixon zou moeten gaan steunen op de onzekere vriendschap van hen, die zich in het verleden het meest te gen hem kantten. Een dergeiyke on bestendige alliantie met zyn eigen party, gevoegd by de oppositie van een overwegend Democratisch con gres, zou de president in de komende vier jaar duur te staan kunnen ko men. Barry Goldwater hoff. Plantsoen 93. Amsterdam, Wll- lemsparkweg 206; W. Samuels-Schllt- huyzen Surlnamestraat 168, Weesp. H. Roland Holsthof 32; H. A. J. van Put ten Valerlusstraat 13, Oegstgeest. J. Vermeerlaan 21; J. H. C. van Veen. Haagweg 40, Voorschoten, van Kem- penstr. 25. D. E. Brussee. Hoge Mors- weg 94. Oosterbroek, de Akkers 8; J. M. Diujnstee. Rijnsburgerweg 77a, Apel doorn, Parelvisserstr 256; E. Meijer. Llngestraat 24, Leiderdorp, Roerdomp- str. 14; C. van Altena, Hoge Ryndijk 34 Zandvoort. Burg van Fenema- pleln 2; W. T. W IJ nstra 4Bauree. Spaa mest raat 134. Alphen a. d. Rijn. Plutostr. 322; G. van Wijngaard. Stuyvesanthof 21, Warmond, v. Ma- thenesserstr. 25; C. A. Groenewegen. Herenstr. 5b, Koudekerk ad Rijn. Kerklaan 79 Alleenstaande personen: H A. van der Me ij. Noordelnde 2a. Katwijk, Koe koeklaan 13; J. M. E. Koster. Rijns burgerweg 101Oegstgeest, Jullana- Laan 6; P. W J. M. Bleeker-Groene- wegen, Roodenburgerstraat 57, Leeu warden de Jakse 462; A J, M. Volle- bregt, Wasstraat 69. Oegstgeest, Lijt weg 306; H. G M. Colla, Herensingel 3. Voorbuig. Veurselaan 54; L. van. Hoorn. Surlnamestraat 120. Noordwijk. de Ruyterstr. 35; A. D Verllnde, van Sllngelandtln. 9 Amersfoort, Kapelweg 77; G. E. T. Ferguson, Klikspaan weg 12, Voorburg. Laan van Nieuw Ooet- einde 390; M. Schreuder-van Dolder. Roomburgerlaan 14. Katwijk, Treub- straat 14; J. Varkevlsser-van den Dop, Lombokstraat 46, Katwijk, Boule vard 118; K. Uzsenler, Declmastraat 8A, Turkije; F T. J. Schorer (Jonkvrouw), Nleuwsteeg 81, Utrecht, Pr. Hendrik- laan 70; B W. de Klerk, Schubert- laan 179, Rotterdam, de Savomln Loh- manlaan 8; S. Ulusoy Groenesteeg 56, Dordrecht. Dubbeldamseweg 15, F. Hofman, Groenesteeg 110. Italië; P. Pltlo-Kora v, d. Brandeierkade 13, Leldschendam. Veurse Achterweg 133; H. van der Lelle-BalkhovenMaria- laan 41, Ede GLd., Dorpsstraat 13; G. J. Dijkhuis, Breestraat 123a, Amster dam, Nlc. Berchemstr 2; R. A. F. Kra mer, J an vossensteeg 35. Bloemendaal, Adr, Stooplaan 17; C M. de Wlt-Ulter- mark, Drie Octoberstraat 35. Warmond v. Wassenaarstr. 3; G. van Walbeek. Hugo de Vriesstraat 28. Rotterdam, Dr. Molewaterpln. 40; E. M. J. Kuipers. Rijndijk 112, Zoeterwoude Hoge Rijn dijk 127; R. Schornagel, Plantsoen 95. Rotterdam. Rochussenstr. 320 c; W F. Karstens. Apothekeredljk 34. Utrecht, Tolsteegsingel 52; J D. C. de Vogel, 's Gravenhage, van G. Lantrok, Waard- racht 66, Rotterdam Sint Marlstr. 46; Mosel-Tjerkstra. de Mey van Streef kerkstraat 62. Renkum, Weverstraat 156; J. S B van Wijk. Houtlaan 56. Jutphaas, Nederetndseweg 62; J. A M. van Agt Kllkspaanweg 39. Heeze Gel- dropsweg 136; H. M. van Fulpen. Telderskade 8. Zaandam, Pharus 74; H. Plokker, Middelstegracht 20. 's Gra venhage, Valkenboskade 340; M W J. de Vries, Hogewoerd 27a. Nijmegen, Hertogstraat 126; E. Oude Elferink, Hogewoerd 62. Delft, H. Gorterhof 87; S. E. Stellberg, Raamsteeg 63, Voor schoten R. Wagnerlaan 5; K J Wel lington, Oobetstraat 58. Oegstgeest. Aert van Nesln. 427; E O. Wolda, Jan- vossensteeg 31, Oegstgeest, Geversstraat 75; J Thelen, Tomatenstraat 78. Kat wijk, Jan Tooropstr. 10a; J J. L Fon tein, Houtlaan 55, Oegstgeest. Leldse- straatweg 4; M. M A Bruljn. Hout laan 65. Oegstgeest. Leldsestraatweg 4; C, Gen-its, Rijnsburgerweg 10. Oegst geest, Homerualaan 2; A A. L. Veraart. Valdezstraat 13a. 's Gravenhage, Waalsdorperweg 76; J T Frederlksz, Willem de Zwijgerlaan 209a, Sassen- helm. Hoofdstraat 82; L J de Wit. Tesselschadestraat 13. Warm on, Van Wassenaarstraat 3; O. Broers, Debussystraat 17 Wassenaar. Eiken laan 14; L de Graaf. Kllkspaanweg 16, Rotterdam. Oranjeboomstraat 211 B; M van der Knaap-Bremer. Mare- dljk 94 Monster Burg Kampscheer straat 55; M J Hartmann-van den Brink. Leuvenstraat 7. Nederlandse Antillen; E. P. Meilering. Flanorpad 4. Amersfoort. Borger laan 9; J C. Cas- teleyn-Karman, Oon6t Huygenslaan 53. Bergambacht, Hoofdstraat 87; P. L. Kerkvliet, Onyxhof 28, Canada; T. B. Kers, Tomaténstraat 39. Zwitser land; P. J A. Roeenstraten, Marlën- poelstraat 4. Weert, Biest 43; G. Scha kel. Kagerstr 4 Zeist Prof. Lorentv.- laan 76; L. Usl. Leeuwerikstraat 16, Rotterdam. Veelzlgteretr 23B; M Is raël. Rijnsburgerweg 10, Zetst, Dr. 's Jasobslaan 41. W F Etjck. TRus Brandsmalaan 37. Duitsland, H H A. Smit, Kennedylaan 13. Leiderdorp. Splinter laan 159; L A Flores, da Coe- tastraat 3. Dordrecht. D Nteuwenhuls- weg 160; J. M. H van Fulpen-Baak. Akkerhof 6, Zaandam Pharus 74; L. de Groot, Hogewoerd 14. Rotterdam J Sonléstraat 26a; A Joosae, BUderdljk- straat. 1. Haarlem. Laurens Reaelln 74; NW Wong-Sl-Kwle, Schubertlaan 71, Amsterdam. E de Boer van Rijk- straat 64: S Simonse Kllkspaanweg 46. Warmond, ab ws. llgg. Haarlemmer trekvaart; T S Deloor. Vreewllkstraat 29. Zwolle Badhulswal 11; E F M M KrulJtzer, Jan van Govenkade 29. Oos terhout Stadhoudereln 13; M M Net- scher. Rijnsburgerweg 10, Oegstgeest. Floxlaan 4; E Bom. Kllkspaanweg 13, Amsterdam. Schlpoersgracht 8 Hl. F L M Vermeulen-Bed. Alexanderstrant 36. Leiderdorp. Groenedljkstr 8- A B A Am tot.. Hogewoerd 121 Marokko; S Araar, Kmalerstraat 2a. Marokko: J G R Ufkes Herensteeg 33. Amster dam Rustenburger-dwarsstraat 0; F J van Velsen Uhlenbeckkade 17 's Gra venhage Gevers Devnoot weg 114: A Coasee. Drie Oc tere trant 52 Gendrln- ven, Kemoermanstrnat 1; M J van Gwnvt-Kok Pieter de In OOUrtatTMAt 34a Viimegen Hnlststreat. 19: T J Bollen. Rijnsburgerweg 10. Am sterdam. Hectorst,r 38 II.

Leidsch Dagblad | 1969 | | pagina 11