HeinemannDuitser met zelfspot Emissie van Amro-bank Rumoer rond executies op Java Broeders Kray 30 jaar cel in Tegenstrijdige verklaringen van autoriteiten Meningen Gelijke ree lit en in Zwitserland voor vrouwen Al Capones van Londen FRANSEN STRAAT OP UIT PROTEST TEGEN INVOEREN VAN DE BTW Ontkenning PAGINA 2 LEIDSCH DAGBLAD DONDERDAG 6 MAART 19t (Van onze correspondent) BONN (GPD) Gustav Heinemann, de nieuwe bonds president is een kleine, onopvallende man van bijna 69 jaar. jurist, protestant, vader van vier kinderen en twaalf maal grootvader. Een zekere grauwheid, die onvermijdelijk een eer ste indruk van Heinemann is, verdwijnt echter als deze be scheiden „dubbele" doctor begint te praten. Hij formuleert tref zeker, mathematisch, op zachte toon, af en toe onderbroken door een bijna verontschuldigende glimlach. Sommige Duitsers vinden, dat Heinemann geen humor bezit, maar dit is niet juist. Zijn humor is in de eerste plaats een lichte zelfspot. Het tijd- perk-Heinemann kan een bevruchtende uitwerking op de Duitse samenleving hebben, zoals ten tijde van Heuss, de eerste president van de bondsrepubliek. Heus» was het typische voorbeeld van de kwasi-filosofische „Schön- geist", de indrukwekkende man met óe witte haren, die zün Duitse klas sieken van buiten kende, aangenaam converseerde en zelf ook het een en ander had geschreven. Heinemann kent zijn klassieken ongetwijfeld ook. maar hij zal niet de illusie willen verschaffen dat dit de basis moet be tekenen voor saamhorigheid. Als ac tief en invloedrijk lid van de raad van de Evangelische kerk in Duits land wil Heinemann zijn volk tot zelfdenken brengen en het leren afstand te nemen van schijnbare waarden. Gustav Heinemann werd op 23 Juli 1899 in Schwelm in Westfalen gebo ren. H'ij studeerde rechten, politieke wetenschappen en geschiedenis. In 1926 begon hü een advocaten praktijk in Essen. Van '36 tot '49 be kleedde Heinemann een leidende functie bij de „Rheinische Stahlwer- ke" in Essen. Van '33 tot "39 was hij docent aan de universiteit van Keu len. van '46 tot '49 burgemeester van Essen. In '47 en "48 was Heinemann mi nister van Justitie in de deelstaat Nord-Rheinland Westfalen, van '49 tot '50 minister van Binnenlandse Zaken in het eerste bondskabi- net van kanselier Adenauer. In dat jaar verliet hij de bondsregering on der spectaculaire omstandigheden. Hij was bijzonder verontwaardigd dat kanselier Adenauer in deze ge denkwaardige periode de hei-militari sering van de bondsrepubliek aan de Westelijke geallieerden had aangebo den. Niet alleen omdat Adenauer hem als minister van Binnenlandse Zaken in de kwestie niet had gekend, maar ook omdat hü een fel tegen stander van de hermilitarisering was. In de nacht van 23 op 24 januari 1956 deed de CDU-er Heinemann in de bondsdag een scherpe aanval op de politiek van kanselier Adenauer wiens aftreden hy aan het eind van zijn toespraak eiste. Kort daarop I verliet hij de CDU. Het jaar daarna j kwam de huidige bondspresident voor de sociaal-democraten in de bondsdag terug. Sinds de grote coa litie tussen sociaal-democraten en christen-democraten is Heinemann minister van Justitie. In een kort geleden verschenen in terview verhelderde Heinemann nog eens zün houding tegenover de re cente historie en de huidige proble men. Zo verklaarde hy met betrekking tot tweedeling van Duitsland: „Mis schien wordt nu pas werkelijk dui delijk hoezeer wy de oorlog verloren hebben. De kwestie is zo verschrik- kelyk bedorven, de tyd heeft zo ver- schrikkeüjk tegen ons gewerkt, dat men nauwelyks een uitweg ziet. Men had zich na de oorlog anders moe ten gedragen". En de kern van zyn strijd met Adenauer komt tot uitdrukking Ln zyn opmerking: „Wij wilden het na de oorlog met alle buren eens wor den. we wilden een verenigd Euro pa. met inbegrip van de oostelyke volkeren. Dit concept werd door i Adenauer ter züde geschoven, die de voorrang gaf aan de inpassing in het Westen, ten koste van de hereniging van Duitsland en die meende dat j hy de deling van Duitsland door 'n massief militaire druk op het Oos- 1 ten uit de weg zou kunnen ruimen". Heinemann betreurde in dit inter - I view. dat de sowjetrussische aan- biedingen uit de jaren '52 en '55 niet werden beantwoord. ,.In die t üd hadden we de deling van Duitsland Weer vliegtuig gedwongen naar Cuba Een toestel van de Ameri kaanse maatschappü „National Air line" is gisteren door een man met revolver gedwongen naar Cuba te vliegen. Het vliegtuig was op weg van New York naar Miami. Het heeft 27 inzittenden, van wie 20 pas sagiers. Het is het 17de toestel dat dit jaar gedwongen koers naar Cuba heeft moeten zetten. Weer Starfighter neergestort De Westduitse luchtmacht heeft giste ren haar 92ste Starfighter verloren. Het toestel stortte in de omgeving van Rotoh bü Ulm om nog niet opge- i helderde redenen neer. De piloot f kon zich met zün valscherm in vei ligheid stellen. BERN (AP) De Zwitserse rege ring zal tenslotte breken met één van de oudste tradities van het land. Zij zal de weg effenen voor gelijke rechten voor de vrouw. De Zwitserse president Von Moos heeft in het parlement gezegd dat de regering van plan is om dit jaar een amendementen in te dienen op de grondwet, waardoor vrouwen \olty dig kiesrecht krügen, waaronder oo het recht om te worden gekozen l een federaal ambt. In een aanti kantons, vooral in de Duits sprt kende gebieden van oost-Zwitser land, hadden de vrouwen nog gee volledig stemrecht. 3 :'-W- ".Vtó, «Maft Uitvinder Davidka gestorven David Leibowitz. de uitvinder van het eerste geheime wapen van Is raël, is gestorven. Hij kwam in 1947 op het idee een Davidka te construe ren, toen de Arabisch-Israëlische oorlog in volle gang was. Deze zwa re mortiergranaat, die meer lawaai maakte dan vernielingen aanrichtte, werd gebruikt in de Israëlische on afhankelijkheidsoorlog. Het ver- schrikkelüke lawaai werd dikwijls nog verergerd doordat de Israëli sche vrüheidsstrijders gebruik maakten van versterkers. AMSTERDAM (ANP) Het grote nieuws voor de aandeelhouders op de jaarlijkse algemene vergadering van de Amro-bank was de aankon diging door dr. J. R. M. van den Brink van de uitgifte van 25 min. dollar 20-jarige in gewone aandelen converteerbare kapitaalobligaties per 1989. De opbrengst dient ter verster king van het vermogen, zodat de ex pansie van de bank voort kan gaan. In de vergadering maakte één van de aandeelhouders z'n bezwaar ken baar tegen liet uit te keren dividend nog door onderhandelingen uit de? van f3 per aandeel van f20. waar van desgewenst fl"'in gewone aande len ten laste van de agioreserve. Deze aandeelhouder vond de uitke ring uit de agio-resêrve niet conform de statuten, omdat deze winst z.i. weg kunnen ruimen" In zijn functie van minister van Justitie had Gustav Heinemann an dere opdrachten Hü üverde voor het opheffen van de verjaringster- myn voor moord (oorlogsmisdaden ^e?___v 60 ook alle andere moorden) en streef antwoordde dat het voor een gezon de dividend-politiek vereist is met de tor ale uitkering niet hoger te gaan dan thans. de hü naar een ver doorgevoerde modernisering van het strafrecht. Als belüdend en strijdbaar p rotes- tant is Heinemann voor grotere on- Reeds is over 1968 een 12Vi pet. ho- afhankelijkheid van zün kerk tegen- ger dividend-bedrag uitgekeerd dan over de staat, „die dan toch altüd j over 1967. Een stockdividend weer- nog voor ons de kerkbelasting op- spiegelt de economische groei van 't haalt" De bübel beschouwt Heine- bedrijf Het bestuur vertrouwt dat mann niet als „een politiek kook- het nu lopend verslagjaar aanleiding boek maar als christen ziet hü in zal geven een wederom groter divl- PARIJS (DPA) Franse winke liers en handarbeiders hebben giste ren ln verscheidene delen van het land gedemonstreerd tegen de belas ting op de toegevoegde waarde. In Bordeaux braken ongeveer 7.000 ver- toomde mensen doortwee politie-af- r.ettingen om bü de prefectuur te ko men. De rust keerde terug nadat de voorzitter van de Kamer van Koophandel, wiens aftreden dooi de menigte werd geëist. had t-oegezegd dat een delegatie door de prefect zou worden ontvangen. In de Bretonse stad Vannes kwam het tot botsingen tussen politie en betogers, die de ruiten van een grote onderneming in hadden gesla gen. De politie gebruikte hier traan gas. Ook in Nantes werden ruiten ver nield van winkels die niet aan de stakingdeelnamen. In het hele land waren gistermiddag de winkels en cafe's enige uren gesloten. Het protest was gericht tegen de belas ting op de toegevoegde waaide, die begin dit jaar ook in Frankrijk is in gevoerd en als nadelig voor de winst wordt opgevat. (ADVERTENTIE) „Wat breng Ik voor de gastvrouw mee?" Een platenbon is altijd raak! de twee verloren wereldoorlogen „een vingerwüzing Gods. dat het Duitse volk er voor waarschuwt nog maals de wapenen ter hand te nemen". ADVERTENTIE Hét cadeau per bief: dend bedrag uit te keren De aandeelhouder verzocht het punt van de agioreserve in stem ming te brengen. De voorzitter, mr, J Meynen. willigde dit verzoek in. Het voorstel werd verworpen. Tot le den van de raad van advies werden bij acclamatie benoemd de heren H. S. A. Hartog (Unilever), drs. L. H Meerburg (AKU) en jhr. O A. E. E. L. Wittert van Hoogland (Heineken) F-5P platenbon is altijd raak! De heren drs. J. Bons jr. (Bijenkorf- beheer) en dr. ir A. Drijver (Hoog ovens). tot dusver leden van de raad van advies, werden bü acclamatie tot commissaris benoemd. Sirhan deed het alleen Sirhan Sirhan die in Los Angeles terecht staat wegens de moord op senator Robert Kennedy, heeft ontkend dat iemand of een regering hem had ge humd om de moord te plegen. Hü ontkende naar aanleiding van een vraag van de verdediging over zün dagboek waarin stond „we geloven dat Robert F. Kennedy moet ster ven." Bezetting opgeheven De politie van Messina in Sicilië heeft een aantal studenten, dat de universi teitsgebouwen vier dagen lang had bezet, verdreven. Voor de verande ring waren dit geen links-, maar rechtsgezinde studenten. De maatre gel was nodig, aldus de politie, om dat linkse studenten de gebouwen wilden aanvallen hetgeen zou kun nen betekenen dat er bloed ging vloeien. KOSMOS—268 en 269 De Sow- jet-Unie heeft gisteren de Kosmos- 268 en de Kosmos 269 gelanceerd. Dit was de derde en vierde maal in ne gen dagen dat de Russen een onbe mand ruimtevaartuig in een baan rond de aarde brachten. De baan van de Kosmos-268 heeft een hoog ste punt van 2186 km tot de aarde en een laagste punt van 219 km. Een omloop duurt 109,2 minuten. De hoek ten opzichte van de evenaar bedraagt 48.4 graden. De hoogte van de Kosmos-269 bedraagt 558 tot 526 km. (Van onze correspondent) LONDEN (GPD) Gisteren kwam na 39 dagen een einde aan het lang ste moordproces in de Britse geschiedenis, waarvan de kosten 1.3 miljoen gulden hebben bedragen. Gedurende dat proces waren honder den agenten op de been en werd het transport van de verdachten van en naar het huis van bewaring door een grote politiemacht bewaakt. De hoofdbeklaagden waren de be ruchte 35-jarige tweelingbroers Ro nald en Reginald Kray die jarenlang met hun handlangers ln de Londen- se onderwereld een ware ter reur hebben uitgeoefend. Zü werden wegens moord op twee personen tot levenslang veroordeeld met de aanbeveling van de rechter dat zü dertig jaar achter slot en grendel behoren te blüven. Dit is de langste straf welke ooit door het ge rechtshof van de Old Bailey voor moord is gegeven. Zoals men weet is de doodstraf in Engeland voor een experimentele periode van vijf jaar afgeschaft. Levenslang betekent nor maal ln de praktük vüftien Jaar. Hun oudste broer Charles kreeg tien jaar voor medeplichtigheid. Nog zeven andere leden van de bende kregen gevangenisstraffen tot twin tig jaar. De Krays hebben vele mis handelingen op hun naam staan en leefden van chantage en afpersingen. Op deze manier hadden zü een Jaar- lüks inkomen van meer dan een mil joen gulden. Iedereen bang Doordat iedereen bang voor hen was. durfde tot voor kort niemand de politie in te lichten of tegen hen te getuigen. Zü kregen dan ook snel de naam van „The Untouchables" (de onaanraakbaren, naar de titel van de bekende Amerikaanse televi- siserle. Maar plotseling had men in de vreemde wereld van het Londen- se East End genoeg van het revol verregime van de Krays' wier prak- tüden aan Al Capone herinnerden. Daarvoor oefenden zü in de Lon- dense uitgaanswereld van clubs, pubs en gokzalen een büna absolute macht uit. Zü kwamen in contact met invloedrijke parlementsleden en showbusiness-mensen die ze als dek mantel gebruikten. Maar de mees ten van hun slachtoffers behoorden zelf tot de onderwereld. De Kray's zagen er geen been in om een leider van een concurreren de bende die hen beledigd had in een kroeg dood te schieten. Niemand durfde zich als getuige op te geven, zodat de politie, die wel wist wie de diader was, machteloos stond. Liefdadig De Kray's gaven met royle hand geld weg aan liefdadige instellingen zodat het niet behoeft te verwon deren dat op een door hen georga niseerde gangsterfuif twee geeste lü - ken kwamen opdagen, die zo blü wa ren met het geld. datzü zeiden: „Waarom zouden wü op de Kray's kritiek hebben?" De Mafia zou de manier waarop één der Kray's George Cornel op een regenachtige avond in maart 1966 in de Londense kroeg The Blind Beg gar (De Blinde Bedelaar) met twee kogels in het hoofd van vlak bü doodschoot afkeuren: het was een prestige-moord. De Kray's wil den eenvoudig demonstreren, dat niemand hen te na kon komen. Zü werden ook schuldig bevonden aan de in koelen bloede gepleegde moord op een figuur uit de gokwe reld. de Schot McVitie. WEERRAPPORTEN V'an hedenmorgen 7 uur. temp s h 4> ÓJ d L, t c Amsterdam onbew. 5 -3 0 De Bilt onbew. 7 -4 0 Deelen onbew. 7 -4 0 Eelde mist 4 -5 0 Eindhoven onbew. 8 -3 0 Den Helder onbew. 2 -1 0 Luchth. R'dam onbew 7 -5 0 Twente onbew. 5 -5 0 Vllsslngen onbew. 7 -2 0 Zuid-Limburg onbew. 8 -4 0 Aberdeen onbew. 8 -4 0 Athene geh. bew. 14 11 0 Barcelona zw. bew. 11 7 0 Berlijn half bew. 3 -4 0 Bordeaux onbew. 12 -2 0 Brussel onbew. 9 -3 0 Frankfort onbew. 9 -5 0 Geneve geh. bew. 3 2 0 Grenoble geh. bew 6 2 0 Helsinki zw bew -2 -9 1 Kopenhagen geh. bew 1 -1 0 Lissabon geh. bew. 14 7 4 Locarno geh. bew 14 7 4 Londen onbew. 10 -2, 0 Luxemburg onbew 8 Madrid zw. bew. 11 2 0 Malaga onbew. 17 7 0 Mallorca half bew 12 8 0 München onbew 5 -5 0 Nice geh bew 12 6 0 Oslo licht bew. -0 -5 0 Parijs onbew 11 -1 0 Rome geh. bew. 12 6 21 Stockholm zw. bew. 0 -10 o: Wenen onbew. 4 -6 0 Zurich zw. bew. 3 -2 0 DONDERDAG Stadsgehoorzaal: K. en O. Residen tie Orkest o.l.v. Willem van Otterloo, soliste Oralla Domlnquez (mezzo so praan). 8 uur nam. Bevrijdingskerk Montgomerystraat Bevolkingsonderzoek t-b.c. 9-12 uur voorm. en 2-4.30 uur nam. Gebouw Chr. Soc. Belangen: Leldse Chr. Besturenbond. Spr. dhr. W. Zwlk- ker over ..De sociale leefbaarheid van onze stad". 8 uur nam. Kantine Royal MB. (Rooseveltstr. 20)Contactavond „De Natuurvriend" 8 uur nam. Kon. Schouwburg. 20.15 uur: Haag se Comedle: ,.De humorist" van John Osborne. Nieuw Minerva Jaarvergadering aid. Lelden N.R.V. 8 uur nam. Schouwburg Cabaret Sleto Hoving 8 uur nam. Jeugdbultencentrum Korte Vliet. Jongeren musiceren 8 uur nam. Bevrijdingskerk Montgomerystr.) Bevolkingsonderzoek t.b.c. 2-4.30 en 7- 9.30 uur nam. Lutherse Kerk Wereldgebedsdag 8 uur nam. Aula Alphans Arlënsschool (Tlmorstraat) Wereldgebedsdag 8 uur nam. St. Anthonluskerk (Zw.) We reldgebedsdag 8 uur nam. Leiderdorp Gerei. Kerk HoofdstraatWereldge bedsdag 8 uur nam. Stadsgehoorzaal Forum Vrüe Uni versiteit 7 uur nam. Oegstgeest Rljnzlchtweg 27) Volle evangelie-samenkomst. Spr. dhr. Den Hertog 8 uur nam. Auberge Francalse (Kloksteeg 19) Cabaret Peter de Jong m.m.v. Donald ten Hooven. 9 uur nam. Tltus Brandsmaln 76 'De Duikboot' Clubhuiswerk handenarbeid 810 uur Konlngskerk Rullclub 7.3010 uur J nam. Oude Vest 13. Evangelisatie chr, gem. Ecclesia. 8 uur nam. ZATERDAG Den Burcht Iniormatleweek Bah ai's 1 8 uur nam Oegstgeest (Het Witte Huls) Schaaksocleteit Palamedes 2-5.30 uur nam. Schouwburg Cabaret Sleto Hoving 8 uur nam. ZONDAG Rynlandslyceum (Apollolaan 1) Gem voor oorspronkelijk christendom, afd. (ADVERTENTIE) „Hy houdt van muziek. Dus?" Esn platenbon is altijd raak! Het bericht van onze reisredacteur Henk Kolb dat op Midden-Java door de daar ge legerde militaire eenheden ln een soort van heksenjacht op de communisten meer dan 2.000 personen zyn gedood (Leidsch Dagblad 24 februari) heeft in Indonesië zelf tegen strijdige verklaringen uitgelokt. Verscheidene Indonesische dagbladen heb ben in hun commentaren op de berichten al direct verondersteld dat de gebruikelyke ont kenningen zouden volgen. „Kompas" (katho liek) zegt in een hoofdartikel: „Gewoonlijk norden de berichten door de overheid tegen gesproken. Maar een dergelijke tegenspraak zal de werkelijke situatie niet verbeteren. Zij zal ook niet vertrouwenwekkend zyn. Een dergelijk bericht dient onderzocht te worden en als het onjuist is te worden voorzien van een gedetailleerde tegenspraak. Zelfs als het gaat om oprollen van de ondergrondse PKI zijn mishandelingen en wrede moorden niet goed te keuren". In onderstaand artikel gaat onze reis redacteur uitgebreid in op de ontkenningen van de Indonesische autoriteiten. Wij herinneren onze lezers eraan dat onze reisredacteur tijdens zijn verblijf ln Indonesië al eerder In moeilijkheden is geraakt met de Indonesische autoriteiten. Een interview van hem met Papoea-leider Eliezer Bona! werd vorige maand door de Indonesische auto riteiten een verzinsel genoemd. Steenschuur 6" Kerk v. Jezus Chris tus van de heiligen der laatste dagec 11 30 uur voorm. Rijnlandflat (Z.W.). Gespreksbljeen komst dr. P L. Schoonheim over Jo hannes Passion 10.30 uur voorm Oude Rijn 3 Pinkstergemeente Spt ds. Van Twtllert 2 uur nam. Museum voor Volkenkunde Spr. d: A. C. v d. Leeden over „Nunggubuji schilderijen en hun betekenis" 8 nam. Bevrdljingskerk BevolkIngsonderzoe TB C. 9-12 uur voorm. en 2-4.30 uu (Van onze reisredacteur Henk Kolt» DJAKARTA (GPD) Tijdens een haastig bijeengeroepen persconferen tie in de Indonesische hoofdstad be schuldigde de gouverneur van Mid- den-Java, generaal Moenadi, de in 1948 uit het Nederlandse leger naar Indonesische zijde overgelopen H J. C. Princen ervan communist te zijn. Princen had. als vice-voorzitter van het instituut voor de verdediging van de mensenrechten in Djakarta, me dedelingen over het optreden van het leger in Midden-Java gedaan. Moenadi zei dinsdagavond„Ik vraag me af of Princen geen lid ls van de Communistische Partü Neder land. Ik wantrouw hem al sinds 1948". Uiteraard ontkende de gou verneur dat massa-executies hadden plaatsgevonden. Hü veronderstelde dat Princens verklaring aan de Indo nesische pers ten doel had een terug- I keer van de Indonesische communis ten voor te bereiden Generaal Moenadi zei ook. dat hü 1 niets kon meedelen over de wüze waarop het leger de zuiveringsope raties tegen de communisten uit- I voert, omdat die buiten zün verant- j woordelükheld vielen. Zün onbewezen I beschuldiging van Princen, doorspekt met allerlei verdachtmakingen, wa ren naar zün zeggen gevoegd bü het materiaal dat thans over de kwestie- Poerwodadi wordt verzameld. „Later zal dan wel blüken of het juist is of niet wat ik over Princen heb ge zegd", aldus de gouverneur, die het antwoord schuldig bleef op de vraag of zün aanval op Princen dan niet wat voorbarig is. Hoewel legercommandant generaal Panggabean heeft verklaard geen verklaring te willen afleggen voordat een door hem gelast onderzoek is af gesloten, heeft de territoriaal com mandant van Midden-Java genera&l- majoor Soerono al enkele ontken ningen van de terechtstelling laten horen, waarin onjuistheden schuilen Hü gaf toe dat er zelfmoorden had den plaatsgevonden. Hij bevestigde dat gevangenen tydens ontvluch tingspogingen waren doodgeschoten, maar noemde de berichten over exe cuties overdreven. Tegenover een Australische verslaggever verklaarde hü bovendien dat communistische ge vangenen tüdens het verhoor of daarna waren bezweken. In elk geval meent hü dat de be richten over de gebeurtenissen in zün district ten doel hadden Indone sië in diskrediet te brengen met het oog op de aanstaande „daad van vrüe keuze" ln West-Irian. Zelfs ls in dit verband al de naam vam de Neder landse. ten bate van Ambonezen en Papoea's werkzame stichting „Door de eeuwen trouw" gevallen. Soerono zei ook dat de journalisten slechts toestemming hadden om Oost-Java te bezoeken. Hetgeen een opmerke- lüke leugen is, want er werd in de eerste plaats nooit om toestemming gevraagd en in de tweede plaats heeft het ministerie van Voorlichting in Djakarta mü een brief verschaft waarin aan de plaatselüke autoritei ten van Midden- en Oost-Java om assistentie wordt gevraagd. De grootste Indonesische krant Si- nar Harapan (prot. chr.) over de executies„Overheidsfunctionarissen in Djakarta hebben de berichten over de massale moord, gepleegd op 2500 bewoners van de streek Poerwodadi- Grobogan. niet tegengesproken. Zo als reeds door de kranten werd ge meld, is het motief van deze wrede en onmenselüke moorden nog onbe kend Zü zün niet tegelük gebeurd. Er zün ook vuurwapens bü gebruikt, maar het merendeel van de execu ties is geschied door een nekslag met een üzeren staaf. Volgens de inlich tingen verkregen door KNI zün de genen die op deze afschuwelüke wü ze zün vennoord niet alleen zü die ervan worden beticht betrokken te zün bij de ondergrondse communis tische beweging, maar onder hen be vinden zich ook gelovige mensen die juist, aan het onderdrukken van de communistische machtsgreep hebben meegewerkt. Deze affaire wordt thans zorgvuldig door de bevoegde autori teiten onderzocht". Intussen is in Poerwodadi een ver slaggever van een legerkrant gear resteerd. die op onderzoek was uit gegaan. Beschuldiging: communisti sche activiteiten. Stadhuis (wachtkamer trouwzaal, Zitting Bouwfonds Ned. Gemeenten 7 8 uur nam. Jeugdhuis (Breestraat 19) Spreekuu Chr. Emigratie-centrale 7-8 uur nan Lakenhal. Ver. van belangstellende! ln de Lakenhal. Spr. Ir. F. Moltzer ove „Oude speeldozen" 8 uur nam. Stadsgehoorzaal Leids Kamerkoor ultj voering Johannes Passion 8.15 uur nan Konlngskerk Jaarvergadering N C, VB,, aid. Noord 8 uur nam. Museum voor Volkenkunde K. en Oj Spr. Constant A Nleuwenhuys ova „Nieuw Babyion" 8 uur nam. Bevrijdingskerk. Bevolklngsonderzoel TB C. 2-4.30 en 7-9.30 uur WOENSDAG Den Burcht Informatleweek Bahal'i 8 uur nam. Bevrijdingskerk Bevolklngsonderzoel TB C. 9-12 uur voorm en 2-4 30 uu nam. Stadhuis (trouwkamer) Spreekuur so clale raadsvrouw 4-6 uur nam. Chr. Nijverheidsschool Boshuizei (Toussaintka.de 51) Openbare lessei en modeshow 2 30 en 7 uur nam. Stadsgehoorzaal Inspectiedag Lage Onderwys 9.30 uur voorm. Beloftekerk N.C.V.B. afdeling Mor* kwartier. Fllmlezlng over de verzorglnf en verpleging van geesteszwakke men sen. 8 uur nam. Stadsgehoorzaal Folkloristische zang en dansgroepen uit Karinthle 8 u m middag. Gravensteen (Pieterskerkhof) Open baar college. Prof. dr. Moh Koesna over „Adatreeht" 7.45 uur nam. LEIDSK BIOSCOPEN Camera: „Mysterie ln triplo". 18 Jr Dag. (beh. wo.) 2.30. 7. en 9.15. Zond 4.45. 7 en 9.15. Do, vr. en zat. nacht voorstelling: „Een me6 ln het water' 18 jr., 23.30 uur. Zond- en wo-mld 14.30 „De Jongen uit het WUdi Westen", a.l. Lido: „The graduate". 18 Jr. Dag 2 3C 7 en 9.15 Zond ook 4.45. I.nxor: „Louis de Funés op vrijersvoe ten", a.l. Dag 2.30. 7 en 9.15. Zond ook 4.45. Studio; „Edipo re". 18 Jr. Dag 2 30, en 9.15. Zond ook 4.45. Rex: ..Mondo Infame", 18 Jr. Dag 2 30 7 en 9.15. Zond ook 4 45 Vr. en za: nacht voorstelling: „Het monster var dr. Jekyll", 18 Jr.. 23.30 uur. Trianon; „Pervers spel". 18 jr Dat 2.30, 7 en 9.15. Zond ook 4.30 TENTOONSTELLINGEN Galerie Van der Vlist: schilderij» Hessel de Boer. geopend dinsdag t/n zaterdag van 9.00—18.00 uur (Tot e: met 29 maart). De uakenhal Dag 105 uur; zond i 5 uur Ryksmuseum van Oudheden (R* f enburg 28) Wc-'— K uur nam.: zon Rljksmuseun voo» volkenkunde (Steenstraat 1) dag 105 u.; 's zon- 'iags 1- 5 uur nam. Ned.-Legermuseum: Geopend maalt dag tot en met vrjjdag 9 uur voorm.- t> u nam. zon. en feestdagen 1—1 uur nam Rijksmuseum voor de geschieden! der natuurwetenschappen Dag 10— uur zond 14 uur Sted Museum „De Lakenhal" ten toonstelling van best verzorgde boeke: (t.'ir 10 maart) Gonk. Korte Dlefsteeg 4: graflsc! werk van Thomasen (tot 20 maart) Academiegebouw: pentekeningen houtsculpturen van Georges Franse (Tot en met 28 maart). Galerie Walenkamp: serie-schilderij en Albert Roskam (t/m 27 maart) J De Ruif Fototentoonstelling Anw Marie Schröfer (t/m 17 maart). AVOND- EN NACHTDIENST APOTHEKEN TE LEIDEN Geopend voor spoedeisende gevallen apotheek D C. Kok Rapenburg 9. te: 24807. Apotheek R van Breest Smal lenburg te Leiderdorp en Apotheel Voorschoten zijn de gehele week ge opend (ADVERTENTIE „Morgen is zij jarig. Wat moet tt geven?" Een platenbon is altijd raak

Leidsch Dagblad | 1969 | | pagina 2