Winter eist tol verkeer met rente! Leidenaar ontnam zijn passagier portemonnee SCHUDEI'S CITROEN ^Nijverheid en handel' hoorde over besloten vennootschap Na veertien dagen sneeuw en ijs ,bumper-aan-bumper SAL wil knooppunt zijn in discussie over schoolsysteem Kamer voor meer aftrek gehuwde werkende vrouw Honderden Eerste dagen Dienstencentrum in Leiden tot stand gekomen Algemene Bank Nederland Kerkelijk leven Haagse politierechter RIJN-SCHELDE HEEFT WAPEN TEGEN OVERVAL In Wonen en leven in stad van toekomst examencommissie ANOF OPENT GIRONUMMER SURINAME Opdracht voor Leidse werf 119 Krlj VRIJDAG 21 FEBRUARI 1969 LEIDSCH DAGBLAD zaterdag, zondag, maandag, dinsdag woensdag. En gisteren een nieuwe winterse verrassing: regen op sneeuw en ys met als gevolg een op sommige plaatsen spiegelglad wegdek, waar op opnieuw wordt gegleden. Het totaal aantal geregistreerde aanrijdingen in de afgelopen veer tien winterse dagen bedraagt zeven tig en dat is gemiddeld meer dan normaal. En daarbij waren steeds meer dan één auto of (brom) fiets betrokken, vaak drie, vier of vijf. Schade dus aan zeker tweehonderd vervoermiddelen. Je petje gaat in fi guurlijke zin extra diep af als je dan in het NZH-maandblad leest, dat er ook Leidse buschauffeurs zijn met twaalf schadevrije jaren! (Van één onzer stadsredacteuren) LEIDEN „Huurauto's voor lage winterprijzen" schreeuw den gisteren een reclame-bord op het Schuttersveld, terwijl het verkeer voorbij „sopte" in de brij, die regen en dooi van sneeuw en ijs maakten. Gedurende de afgelopen veertien dagen zal niemand voor zijn plezier een auto hebben gehuurd. De win ter bracht voor de automobilist en evenzeer voor de (brom)- fietser elke dag nieuwe zorgen: sneeuw en ijzel, die het wegdek spiegelglad maakten, vorst, die de ruiten ondoorzichtig maakte. Sneeuw en ijs gingen twee weken bumper aan bum per en evenzo deed het verkeer. Opvallend is, dat in zo'n periode veel aanrijdingen voorvallen in het verkeer, maar dat gelukkig weinig mensen werden gewond. De Leidse verkeerspolitie meldde elke dag wel een serie verkeersongevallen, maar de krant haalden die zelden, omdat er vrijwel geen persoonlijk letsel werd genoteerd. Het is interessant na te gaan wat en waai- wat gebeurde in die afgelo pen veertien dagen. De processen- verbaal van de politie zijn een lei draad, maar de politie wordt er lang niet in alle gevallen bijgehaald, zo dat het aantal deuken veel hoger moet worden geschat dan de honder den die werden genoteerd. Het begon op vrijdag 7 februari, een dag, waarvoor De Bilt sneeuw buien voorspelde. Sneeuw en vorst zijn nadien doorlopend in het weer bericht gebleven. Het politierapport leert, dat het verkeer in de ochtend last had van een ijslaag op het weg dek, veroorzaakt door ijzel. „Ruige vorst" noemt de reinigingsdienst dat. die vanaf diezelfde dag vrijwel elke dag met de strooiapparatuur in de weer is geweest om de hoofd- en bus routes en de secundaire wegen be gaanbaar te houden. Het verkeer werd door die ijslaag verrast: in verloop van een half uur werden vier aanrijdingen genoteerd en de eerste deuken en butsen inge schreven. 's Middags enkele aanrij dingen, waarbü de sneeuw als bij komende oorzaak wordt genoemd. Een flink pak sneeuw lag er de vol gende dag. Ook die zaterdag begon met aanrijdingen in de vroege och tend, gevolgd door andere, in de mid dag „bij gesmolten sneeuw". Het bleef niet smelten, want de nacht was bar en dat blijkt uit het geen de politie op de aanrijdings formulieren noteerde: sneeuw, hagel, ijzel. Het werd een drukke zondag voor de verkeerspolitie. Daarna zakte het af, maandag, dinsdag De men sen, die bij het verkeer betrokken zijn, noemen dat een logische zaak. De eerste dagen gebeurt er veel. Dan zijn velen geschrokken en wordt ui terst voorzichtig gereden. Maar als iedereen aan de nieuwe glibberige situatie is gewend, wordt het gaspedaal weer dieper in getrapt met alle gevolgen vandien. De aanrij dingen - tij denlijst van woensdag spreekt boekdelen: 9.15 uur, 11 urn-, 11.05 uur, 11.30 uur, 11.30 17.45 uur, 19.45 uur. Bumpers en spat borden worden verkreukeld, cligno- teurs vernield, lak beschadigd. Een ANWB-bord moet het ontgelden. De volgende dagen hetzelfde beeld. Overal in de stad, op de rijksweg, maar ook in de kleine binnenstad- straatjes, komen aanrijdingen voor. Donderdag, vrijdag: het is spiegel glad, een hond steekt over, een auto mobilist remt. Schade aan de auto en een verkeerszuil. We tellen door: LEIDEN Dankzij samenwerking var. vrijwel alle op sociaal gebied ge- interesseerde instellingen in Leiden, zowel kerkelijke als burgerlijke, is gisteren de akte gepasseerd van de stichting Dienstencentrum Leiden. Op de werkzaamheden en plannen van dit speciaal voor bejaarden zo belangrijke instituut hoopt het be stuur binnenkort terug te komen. Burgerlijke Stand van Leiden GEBOREN Louisa Maria. d. v. T. J. G. M. van der Klugt en M. L. van Schie; Her manns Willem, z. v. H. van Oosten en J. J. Faas; Jose Thérèse. d. v. H. Adria- ni en H. J. Houweling; Marcel, z. v. P. van Egmond en G. H. Swart; Pie- ter Arnoldus Franciscus, z. v. F. A. P. Breemerkamp en A. G. C. M. Maas; Hendrik Jan René, z. v. H. Dongel- man en M. van Dissel; Roderik Mat- theus Dag. z v. J. M. Rodermond en H. E. Jagersma; Corinne Anna Mar- tino, d. v. N M. van Kempen en A. M. van der Klauw; Yvette Renée Marcel- Ie, d. v P. J. van Zundert en R. A. T. Muris; Alexander Peter. z. v, P. de Jong en A J. Heemskerk; Eriks Ple- ter. z. v. j D. Capel en C. D. Roe- loffs; Robertus Hendricus. z. v. B. H. J Geers en A. M. Buzing. GETROUWD C. M. Vinck en E. Melet; B K. Kes en H. J. Heijmans; P. Springer en M. Gijsman OVERLEDEN E. L J, J. Heijnen. 7 weken, zn.; J. van der Linden, 49 jr.. man; M. M. van Zanten, 80 Jr., wed. v. C. van den Burg; E. C. van der Water, 77 Jr.. wed. v. W. Enseling; J. C. Erades. 79 Jr., e. v. W. J. van der Steen; A. Thomassen, 76 Jr., man. ONDERTROUWD H. D. Casteleijn en J. C. Karman; R. Stakenburg en J. M. Vermond; F. Schaap en M. J. Uitterthout; L. J. Ver net en Y V. C. van de Water; J. J Huberts en E. L. M. Duindam; H. C. Louw en H. C. T. Schrama; C. J. L R. Vellenga en J. Kaptein; C. E. J. Hlllebrand en A. F. Kikkert; D. E. J. Molloy en H. J. C. Zwart; J. Walter en B. J. de Neef; G. H. Böhler en S. T. van der Maas. ADVERTENTIE Nieuw bij de AB N de BTW-rekening met 4Vè% rente. Op een BTW-rekening kunt u dagelijks het geld storten, dat u later voor de BTW aan de fiscus moet afdragen. Zo reserveert u tijdig en bijna ongemerkt uw belasting. U kunt het tegoed overmaken aan de fiscus of er zelf over beschikken door overboeking naar een deposito-rekening bij de ABN. Over het tegoed op uw BTW-rekening wordt een rente vergoed van 4!4% per jaar! Zo verdient o aan uw belastinggeld. Wilt u meer weten? Op onze kantoren zal men u graag nader inlichten. U bent welkom bij de Eén van de honderden in de afgelopen gladde tijd beschadigde auto's IFoto LD/Holvast) NED. HERV. KERK Beroepen te Kaag en te Schip luiden: G. van Asselit, kandidaat te Nijverdal, te Ederveen: C. van Bart te Putten, te Alphen a/d Rijn: M. 1 van den Bosch te Goes. ROTTERDAM (ANP) - Aandeel houders van de N V. Rijn-Schelde Machinefabrieken en Scheepswer ven hebben gisteren de statutenwij ziging goedgekeurd, die o.m. moet dienen als wapen tegen een overval Door het toekennen van rechten aan het prioriteitsaandeel zullen commissarissen en directeuren na een eventuele overval (zoals een bod op de aandelen door een belangen groep) nog drie jaar zeggenschap behouden, ook als andere bestuurs leden aan hët hoofd van de onderne ming worden gesteld. De ca. 60 aanwezigen keurden de statutenwijziging goed met overgro te meerderheid van stemmen. Een woordvoerder van de Vereniging Effecten Bescherming was tegen, omdat hjj de statutenwijziging be schouwde als een te grote verschui ving van macht naar bestuur en commissar issen DEN HAAG/LEIDEN Als de Haagse politierechter de mededelin gen van een 33-jarige bouwvakker uit Leiden zou geloven, zou de hu welijkstoestand voor de man „naar de Filistijnen" zijn. „Dat zal wel meevallen", zo gaf de rechter te kennen, „per slot van rekening weet uw aanstaande vrouw ook wel, dat zij niet met een predikant gaat trouwen en zal ze best weten, dat u in het bezit bent van een straf blad". Om die reden zag rechter noch officier aanleiding om verdachte nu de gevangenis te besparen, „U hebt die beslist verdiend", aldus het standpunt van de officier. Toen verdachte op 22 december be Leiden in een café zat. had hy iemand ontmoet die naar Noordwijk moest. „Voor een tientje breng ik je er heen", had verdachte aangeboden en dat gebeurde. Onderweg moest verdachte benzine tanken, doch h}j had geen geld genoeg. Toen vroeg hij aan zijn passagier om alvast te betalen, doch deze voelde daar niets voor. Daarop slem-de verdachte zijn passagier uit de auto, drukte hern tegen een muur en zou hem de keel hebben dichtgeknepen. Het slacht offer werd een portemonnee met f 300 ontnomen, hoewel verdachte zei, dat er slechts f 5 in zat. De officier van justitie vond het (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG (GPD) Een be langrijk deel van de Tweede Ka mer wil de fiscale aftrek voor de gehuwde werkende vrouw, die thans maximaal 2.000 gulden per jaar bedraagt, niet beperken, zo als de commissie-Hofstra heeft voorgesteld, maar juist uitbreiden. De liberale mr. Portheine vroeg gisteren bij die commissoriale begro tingsbehandeling van het departe ment van Financiën om een optrek king tot 3.500 gulden. Voor de vrouw, die in het bedrijf vam de echtgenoot werkt, wilde hij een af trek van maximaal 4.000 gulden mo gelijk maken. De voorstellen van de commissie- Hofstra, die de aftrek voor de ge huwde werkende vrouw zonder kin deren wil terugbrengen naar 1.200 gulden en de gehuwde vrouw met drie kinderen een aftrek van 1.600 gulden wil toestaan, werden door vrijwel de gehele kamercommissie teleurstellend genoemd. Het rapport druist in tegen wat de kamer wil en biedt politiek dan wel geen enkel perspectief, zo conclu deerde de ohu-woordvoerder mr Soholten. Zijn mening werd gedeeld door de socialist drs. Berg. de kvp- er Van Laak en de democraat De Goede. Staatssecretaris Grapperhaus «be lastingen) liet blijken nog geen standpunt over de voorstellen van de commissie te hebben. Wel wil hij deze zaak betrekken bij een wetsont werp tot vereenvoudiging van de in komstenbelasting, dat hij volgend jaar hoopt in te dienen. De staatssecretaris verwierp het voorstel van mr. Portheine om de gehuwde man en vrouw apart aan te slaan. Hij zei da.t die fiscale struc tuur als uitgangspunt heeft dat het gezin de cel is van de samenleving, waardoor het irrelevant is of het ge zinsinkomen wordt vergroot door bij - verdiensten van de man dan wel door arbeid van de vrouw. een sohandelijke manier van optre den en eiste terzake diefstal met geweldpleging twee maanden gevan- j genisstraf. Het vonnis werd een i maand gevangenisstraf. Voorrangsstomp „Dit soort optreden is krankzin nig", gaf de Haagse politierechter te I kennen over het feit, dat een 43-ja rige koopman uit Leiden mishande ling had gepleegd, nadat een ver- I keersfout was gemaakt. Verdachte had een autobestuurder, die op de Pauwbrug met de door hem bestuur- I I de auto niet achteruit wilde rijden, j I omdat hij het recht van voorrang bezat, een hevige stomp op diens gezicht toegediend. Het slachtoffer, een 70-jarige autobestuurder, bevond zich onge- j veer halverwege op de brug, omdat, hij, komend van de Oudevest, voor- rang had, toen de bestuurder van j de auto waarin de koopman mee- reed, eveneens de brug kwam op- rijden. Geen van bedde autobestuur- i ders wilde teruggaan. Op een gege ven moment reed de bestuurder van de auto, waarin de koopman zich bevond, een eindje terug, doch kwam i vlak daarop met grote snelheid de brug oprijden om dan plots voor de andere auto te stoppen. Daarna stapte de koopman uit en sloeg de tegenstander in het gezicht. „Wij waren al voor 2/3 op de brug", a-ldus het verweer van de koopman. „Dat heeft er niets mee te maken, wanneer u ziet dat een ander voor rang heeft, moet tijdig worden ge stopt of teruggereden. Dit zijn geen manieren op de weg. Dan wordit het een bende". „Geef meneer maar gelijk en ver oordeel me maar", gaf verdachte te kennen. De officier van justitie constateer de. dat iedereen zich aan de regels i van de weg heeft te houden en eiste I f75 boete. De rechter hield rekenin? met een handicap van verdachte en volstond daarom met opleggen van f25 boete. Het artikel in het Leidsch Dagblad van 17 februari betreffende de scho liereninspraak is de directe oorzaak van dit schrijven. Hierdoor hopen wij de plaats van de Scholieren Ak- tiegroep Leiden in het huidige schoolsysteem duidelijk te maken. We zijn verheugd over de positieve punten, die bovengenoemd artikel bevat. De SA.L. is geen groepje rebelle rende jongeren. Wjj stellen ons niet op tegen de leerlingen, noch tegen de leraren. Wij zijn van mening, dat het huidige schoolbestel grote te kortkomingen heeft. Het onderwijs, dat primair tot doel heeft: de ont wikkeling van de mens, het individu, is verschoven naar de tweede plaats qm in te ruimen voor het onderwijs, dat tot doel heeft de mensen klaar te stomen voor de maatschappij. Een maatschappij, die uiteraard de ontwikkeling van de mens ook voor uit brengt, maar helaas uitsluitend op sociaal en materieel gebied De mens wordt materieel steeds rijker, doch geestelijk steeds armer. Ogen- schijnlijk is dit een tegenspraak, I maar de feiten, zoals o.a. de ma nier waarop de leerstof overge- j bracht wordt, de apatische houding I van de leerling, die zich moeilijk j kan bedwingen met krijtjes, etc. te I gooien bij afwezigheid van de le- 1 raar. bewijzen dit. Hoeveel scholie- LEIDEN Bij K en O is momen teel een belangwekkende cursus aan de gang. die een eigentijds probleem behandelt. Het gaat n.l. over het „Leven m de stad van de toekomst." De filosoof, dr. Kwee, heeft reeds verteld hoe de mens sinds onheug lijke tijden heeft getracht zich in te richten om de wereld leefbaar en bewoonbaar te maken en daarbij voortdurend moest transformeren. Dat heeft te maken met gewoon menselijke voorbereiding en creatie ve zelfopvoeding. Hoe nu is het le ven en wonen in Nederland en West- Europa? Ir. Lange zal dinsdagavond spreken over de problemen van Randstad Holland, de behoefte aan LEIDEN Tot leden van de com missie, die dit jaar belast is met het afnemen van het examen politie-di- ploma B, zijn benoemd de heren N- G. Groothuijse in Alphen a.d. Rijn, J. C. Hofstede in Oegstgeest, D. J. Verzijden in Leiden en A. Koerten in Oegstgeest en tot plaatsvervan gend lid de heer G. Heeringa in Hoofddorp. UTRECHT (ANP) De twee Su rinaamse onderwijzers, F. Derby en A. Sedoc, hebben gisteravond in Utrecht een gesprek gehad met de vertegenwoordigers van de vier Ne derlandse onderwijzersbonden. De Algemene Nederlandse Onder- wijzersfederatie (ANOF) uit Amster dam heeft nu een gironummer (751935) opengesteld, waarop iede reen bijdragen voor de Surinaamse stakers kan storten. De beide Surinaamse afgevaardig den hebben hun Nederlandse colle ga's uitvoerig over de huidige toe stand in hun land ingelicht. De heer Derby, een van de stakingsleiders, toonde zich vastberaden. „We blijven net zo lang staken tot dat onze sa lariseisen zijn ingewilligd. Wij zijn onwrikbaar. Het is nu of nooit". De twee Surinaamse onderwijzers zullen maandagavond 24 februari aanstaande in Utrecht een gesprek hebben met de voorzitters van de drie vakcentrales. Ook hier zal on der meer aan de orde komen op wel ke wijze de stakende onderwijzers voorlopig financieel geholpen kun- nen worden. recreatie-gebieden, de voortreffelijke ligging van het havengebied en de Benelux. Op 11 maart zal de schil der/visionair Constant Nieuwenhuys met behulp van dia's en bandopna men het imaginaire plan „Nieuw Babyion," bedoeld voor de arbeids loze mens in een geautomatiseerde wereld, toelichten. Tenslotte komt op 25 maart de stadsplanoloog, ir Post aan het woord over „Wonen en leven in Lei- den": de eigen plaats van Leiden in i de agglomeratie, de uitbreidingsmo gelijkheden, problemen van de bin nenstad (verkorting en ontvolking, verkeers- en parkeerproblemen), de goede verhouding tussen woon- en werkgelegenheid. Na elke lezing is er volop gelegenheid om vragen te stellen. Juist om het algemeen be lang van deze cyclus, is het lidmaat schap van K en O diltmaal niet ver plicht: men kan losse kaarten voor elke lezing krijgen. De avonden wor den gehouden in het Museum voor Volkenkunde. Het bestuur van K en O hoopt, dat er na deze cursus uit de deelnemers één of meer werk- en discussiegroe pen gevormd kunnen worden, die creatief op de aan de orde gestelde vraagstukken en mogelijkheden in gaan. ren zitten niet op school, omdat ze dat papiertje nou eenmaal moeten hebben om iets in de maatschappij te bereiken? Vakken ontbreken of zijn onvol doende aanwezig, die belangrijk zijn voor de persoonlijke ontplooiing en levensgeluk, zoals: de mogelijkheid tot creatieve expressie in muziek, schilderen, dans en noem maar op. sexuele voorlichting, hedendaagse geschiedenis en alle vakken waarbij de leerling zelf een wezenlijke bij drage in de ontwikkeling levert, d.m v. discussie en zelfexpressie. Men heeft verschillende methoden om de welvaart van een land te me ten. Vroeger deed men dit d.m.v. het verbruik van ijzer per hoofd, te genwoordig meer het verbruik van aardolieprodukten per hoofd. (Ne derland neemt de vierde plaats in achter U.S.A.. Canada en Zweden», j Wij voorzien dat men binnen afzien- bare tijd zal kunnen overgaan tot een nieuwe methodeHet aantal psychologen per 1000 man. j Een andere graadmeter is het feit I dat het individu, dankzij zyn gewel dige wetenschappelijke kennis. in staat is te verworden tot een vak idioot. die in staat is het gehele I mensdom te bedreigen met zijn bac- teriologische-, atoom-, gifgas-, el. I oorlogsvoering. Het is een maat- schappij, waar men de ander be nijdt om een auto, of een t.v.-toestel, I waar men rustig kan blijven, terwijl 12/3 van de wereld krepeert van de honger. Dit lijkt ons geen maat schappij, waarin de ontwikkeling van de mens tot volwaardig mens zijn goed tot zijn recht komt. Er moet dus iets fout zitten, os, bij het onderwijssysteem Schoolparlementen Wij, die in dit huidige schoolsys teem zitten willen hierin verbetering brengen. Dat kunnen wij niet al leen! De taak van de S.A.L. is dan ook zoveel mogelijk docenten, scho lieren, etc. hiervoor te interesseren. Het feit, dat er op enige scholen schoolparlementen bestaan is posi tief. Of deze functioneren en gebruik maken van hun mogelijkheden is een tweede. Hoe vaak wordt zo'n parlement niet afgedaan met „de kleur van de deurmat en koffie in de pauze," terwijl van wezenlijke demooratie niets te merken is? De redactie van het L.D. conclu deert zelf, dat de belangstelling voor landelijke congressen nihil is. De S.A.L. heeft tot nu toe weinig verte genwoordigers van deze parlemen ten mogen ontmoeten. Een ander positief punt is de me dewerking van de diverse scholen bij de uitreiking van de pamfletten. He laas waren er ook scholen (o.a. het Agneslyceumdie meenden hieraan geen medewerking te moeten verle nen. De S-A-L. doet een beroep op ieder om het huidige schoolsysteem kritisch te bekijken, en discussie hierover te beginnen. Wij hebben daarbij medewerking nodig van iedereen. Wij hopen dat de school ook beschikbaar gesteld zal worden voor deze vorm van ontplooiing. De SA.L. dient het knooppunt te worden van de diverse scholen in Leiden, zodat we solidair met elkaar kunnen zijn. Ook hier geldt: 10 kun nen meer dan 1. Wij hopen op reac ties. die bewijzen, dat de school par- j lementen recht op hun naam hebben. Scholieren Aktiegroep Leiden. Morssingel 4, Leiden. ADVERTENTIE DUBBEL GESTOOKTE NV. DE CONDOR - DISTILLEERDERIJ - LEIDEN LEIDEN De leden van het de partement Leiden van de Nederland- sche Maatschappij voor Nijverheid en Handel, gistermiddag aan de lunch in de kleine zaal van de Stads gehoorzaal bijeen, troffen in de per- I soon van de heer W. Bruynzeel, plaatsvervangend algemeen voorzitter van het Verbond van Nederlandse Ondernemingen, een boeiend vertel ler, die vooral in de discussie geënga geerd bleek met zijn onderwerp „De besloten naamloze vennootschap". De heer Bruynzeel, die zijn inlei ding doorspekte met voorbeelden uit het eigen bedrijf in de Zaanstreek, stelde, dat er mensen zijn, die de si tuatie zo zien uitgroeien, dat Neder land enkele zeer grote bedrijven zal tellen. Als dit waar is, zyn inspraak j en zeggenschap van de gemeenschap nodig, maar dan gaan we naar een I systeem als in Rusland, dat een mindere welvaartsgroei en persoon lijke vrij) te zien geeft. Er gaan elk jaar bedreven kapot, maar er komen ook steeds nieuwe NV's bij Daarbij nemen de besloten vennootschappen een flinke plaats in. Deze ondernemingen nemen meer dan de helft van de Nederlandse pro- duktie voor hun rekening. Door het wegvallen van de grenzen en de daardoor grotere buitenlandse con currentie neemt hun aandeel in de export af. Specialisering noemde de heer Bruynzeel noodzakelijk voor deze ondernemingen. Wy moeten voor de besloten ven nootschappen het klimaat verdedi- 1 gen. Vroeger en soms nog was j men te gesloten tegenover de eigen aandeelhouders. Schandalen als bij I Van Heijst worden in politiek en pu- I blieke opinie uitgeput. Op belas- tinggebied is er strijd te leveren, zo stelde spreker, die in de discussie de mening van de VNO-voorzitter ge matigd onderschreef, dat commissa rissen niet alleen in de bestaande kring van commissarissen moeten i worden gezocht. LEIDEN Aan Scheepswerf Gebr. Akerboom N.V. te Leiden heeft een Belgische opdrachtgever de bouw op gedragen van een dubbelschroef per- soneelsvaartuig. Het schip krijgt een lengte van 22 m, een breedte van 5,74 m, een holte van 2,64 m en een diepgang van 1,70 m. Het schip zal worden uitgerust met 2 dieselmoto ren. 175 pk elk, en krijgt een snel heid van circa 11,5 knoop. Het vaar tuig biedt accommodatie voor 80 personen en zal worden uitgerust met moderne navigatie apparatuur. Voor dezelfde opdrachtgevers wer den op dezelfde werf in 1965 en 1966 een dergelijk personeelsvaartuig en een snelvarende directievaartuig ge bouwd. De enorme toeneming van onderhoudswerkzaamheden in het Belgische Scheldegebied maakt de inzet van een tweede personeelsvaar tuig noodzakelijk. Het vaartuig zal tn september a.a. worden opgeleverd. LEIDEN Aan de Vrije Universi teit in Amsterdam is geslaagd voor het kandidaatsexamen politicolo- I gie de lieer P. H. Laman in Leiden.

Leidsch Dagblad | 1969 | | pagina 3