'Meester' Bonder is er trots op ->r randstad BIERLEIDING- REINIGER MEDEWERKER(STER) sleepdienst" yrl. administratieve kracht wasserij spronk particulier chauffeu WIJ LEGGE GRATIS In Rijnsaterwoude staat een school zo weggelopen uit Ligtharts boekjes Door Cces OnvJee STRIJD APART RAS UNIEK OOK OUDERS Omleidingsweg achter Heereweg Felle strijd om Lisses damkampioenschap C.V. BIERWACHT SECRETARESSE Firma A. J. de Bruyn REMKOnv. juffrouw of gehuwde dame WASSERIJ SPRONK TIMMERLIEDEN W. J. ZIRKZf LE1DSCH DAGBLAD itiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiB iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiMiiiiE iiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiif RIJNSATERWOUDE Een school uit een oud boekje uit de tijd van onderwijs-pionier Jan Ligthart. Een school met één lokaal voor alle zes klassen. Waar één meester zestien kinderen les geeft. Zo'n school-van-Ot-en-Sien staat er anno 1969 nog in Rijnsaterwoude, een dorpje van nauwelijks achthonderd inwoners in het „groene hart" van de Randstad Holland. Half verscholen achter het statige huis, waar vroeger altijd de „boven meester woonde, staat aan de kleine Schoolstraat, in het rustieke Rijnsa terwoude de Gemeentelijke Openba re Lagere School. Aan de voet van de Dom, die ver over het wijde Braassemermeer uitblinkt. Een school waarvoor volgens de gedenkplaat, in 1856 „den 3 jaren oude Jan van Schravendyk" de eerste steen legde. Dat schoolt je-oude-stij 1 zo „weggelopen" uit een boekje over de beginjaren" van het onderwijs in Nederland is de trots van „meester" A L. Bonder. „Mijn grote trots", stelt de 31-jarige hoofdonder wijzer lachend vast. terwijl hij zijn éénmansschooltje in ogenschouw neemt. „Ik heb de vrijheden van een klein zaakje. En ik vind dit heerlijk werk. Ze hebben mij wel eens ge waagd of ik niet hoofd van een gro tere, een „echte" school wilde wor den. Maar dat heb ik niet gedaan. Ik zit hier wel altijd in m'n eentje, ik heb nooit aanspraak, maar toch: ik wil het niet graag missen. En het zal nog wel een flinke tijd duren voordat ik er genoeg van krijg". Illlllltllllllllllllllllllllllllllllltlllllllllllllllllllllllllllilllllll llltllllllllHllllllMIIIHIIIMIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIItlllllllllHIIIMI En dan, op een vrolijke dreigende toon: „Wie er met zijn vingers durft aan te komen, krijgt met mij te doen. Dat heb ik laatst ook tegen de burgemeester gezegd dorp van nauwelijks achthonderd in- j wonens is natuurlijk een gekke zaak. 1 Een jaar of tien, twaalf geleden j heeft men de school gesplitst m een christelijke en openbare. En toen j was het allemaal nog veel gekker. Tot drie jaar geleden hebben we sa- men gedaan in dit gebouw. Maar van enige samenwerking was niets te bespeuren. Ik had een volledige out-fit en in het lokaal naast mij was ook een volledige uitrusting van een paar duizend gulden. Precies hetzelfde materiaal. Niets werd er gezamenlijk gebruikt Alleen de WC's „Meester" Bonder over die strijd in het dorp: „Er wordt door ieder een beweerd, diat die oude school strijd nu wel over is. Maar dat is toch niet helemaal waar. Ik heb me overigens nooit zo in die zaak ver diept. Maar het splitst af en toe nog wel het dorp in tweeën. Bij een ba zar of een avond van het Nut valt dat soms goed te merken. Speciaal publiek, dat na/uwelijks bij en door of met elkaar gaat. Overigens: ik ben bepaald niet tegen een christe lijke school. Maar wefl vóór een openbare." De openbare lagere school van .meester" Bonder is een school apart. Een school, waar ieder kind zijn eigen onderwijzer heeft, al is die .meester" dta.n voor iedereen de zelfde. „Het is zuiver individueel on derwijs. Ieder kind zit met een ande re leerstof. Het gaat helemaal door in het eigen tempo. Theoretisch is het mogelijk, dat een kind in vijf jaar de zes klassen kan doorlopen. Maar aan dat klassesysteem houd ik mij niet. Als een jongen of een meisje in het vfjfde jaar klaar is met alle leerstof van de zesde klas se, dan gaat het gewoon door. Dan heb ik hier en daar nog wel een paar boekjes van de ulo of de hbs." MEESTER" BONDER (31) 16 leerlingen (Foto Leidsch Dagblad) Hoofdonderwijzer Bonder, acht jaar geleden na enige omzwervingen in Rijnsaterwoude beland, wil zijn voor Nederland welhaast unieke school voor .geen goud" meer mis sen. Een school, die uiterlijk en qua opzet doet denken aan de jaren rond de eeuwwisseling, maar die van bin nen toch een vrij moderne indruk maakt. ..Meester" Bonder: „Wie zegt, dat mijn schooltje maar een jan boel Is. vlieg ik aan. Toen ik hier kwam. was het anders. Een echte Jan Ligthart-school. Met stinkende kolenkachels, muren die langzaam maar zeker inbrokkelden, banken uit het jaar 1900 en zo. Maar dat is toch wel eventjes veranderd. Waar vindt men tegenwoordig zo'n school tje als hier? Waar de kinderen met een verkeerstafel kunnen spelen, waai- een radio- en pick-up installa tie, een telefoon en een microscoop set voor de leerlingen beschikbaar zijn? En waar een ander lokaal vol ledig voor handenarbeid is inge richt Dat handenarbeidlokaal is een ver haal apart. „Meester" Bonder met gepaste trots: „Ik heb dat lokaal he lemaal zelf ingericht. Met bijna alle gereedschappen voor het bewerken van hout en metaal. Ik heb ook een pottenbakkersschijf en een oventje op de kop weten te tikken. De jongens kunnen er emailleren en lassen. Kortom: ze kunnen zich vertrouwd maken met alle gereedschappen. Ik vind dat dat een taak is, die by een dorpsonderwijzer hoort". Niet alleen de leerlingen bekwa men zich wekelijks de nodige uur tjes. Ook de ouders maken een woensdag! a/vond per week gebruik van het lokaal. De heer Bonder: „Er is een speciale club van ouders. Toen ze het lokaal zagen, waren ze direct allemaal erg enthousiast. Nu knap pen zij er allerlei klusjes op. Het is enorm leuk. Bovendien: het is zonde om dat lokaal en de spullen onbe nut te laten. Ik ben er zelf trots op. Tegen de inspecteur en de burge meester zeg ik daarom ook altijd, dat ze me echt geen andere, geen nieu we school hoeven te geven. Want dan kan dit niet meer- Het in stand houden van de open bare school in Rijnsaterwoude kost Een dorpsschooltje uit de tijd van Ot en Sien. Rijnsaterwoude anno 1969 (Foto Leidsch Dagblad) de gemeente jaarlijks ruim vier dui zend gulden. Omgerekend per leer ling van de zestien kinderen ko men er overigens ook enkele uit Lei- muiden en Langeraar is dat on geveer driehonderdtwintig gulden. Onderwijzer Bonder: „Voor de ge meente ben ik een nogal dure jon gen. Een paar jaar terug heeft de school een beurtje gehad en ook dit jaar zal er wel weer het een en an der moeten gebeuren. Misschien is het zonde van het geld. Maar zodra er iemand met zijn vingers aan durft te komen, krygit hy wel direct met my te doen". En dan. bedachtzaam analyse rend: „Drie scholen, een christelij ke, roomse en openbare, op een „Meester" Bonder getrouwd en vier kinderen: „Volgend jaar krijg ik de oudste (Use) bij my in de klas" wil zijn eenmans-schooltje voor „geen goud" meer missen. „Toen ik solliciteerde, zei mijn vroe ger hoofd in Santpoort „Doe het ge rust, maar je houdt het toch niet langer dan een jaar uit." En mijn vader, hoofdbestuurder van de on derwijzersfederatie dacht er net zo over. Voorlopig denk ik nog niet aan weg gaan. Ze hebben mij gevraagd als hoofd van een grote, een „echte" school, maar dat heb ik niet ge daan. Waarom? AchDit trekt mij. Zo 'les geven doet me wat. Laatst zijn er nog een stel jongens van een kweekschool geweest. Ge woon zomaar, kijken. Misschien be- I hoor ik dan tooh tot een apart, een uitstervend ras de dorpsmees- I ter WOENSDAG 19 FEBRUARI 1969 LISSE Reeds enige jaren ligt het in de bedoeling om ter ontlas ting van de drukke Heereweg een parallelweg te laten aanleggen vlak achter de bebouwing van de westzij de van de Heereweg. Tot grote vol doening kunnen B. en W. de raad nu voorstellen de gronden die achter de Heereweg, tussen de Stationsweg en de Veldhorststraat, liggen te kopen. Hierdoor wordt het mogelijk een ge deelte van de geprojecteerde omlei- dingsweg (parallelweg) te realise ren. Het betreft een grond transactie met de N.V. Tissing, die van de ge meente een stuk grond in eigendom verkrijgt om daarop een zodanige uitbreiding van de zaak te realise ren, dat het winkelpand van deze N.V.. na het slopen van het oude postkantoor, op de hoek Heereweg- Stationsweg komt te staan. De ge meente krijgt dan de beschikking over de benodigde gronden voor wegaanleg en een perceel bouw grond aan de overzijde. Op deze transactie zal de N.V. Tissing f 80.000 toebetalen. De overige grond voor aanleg van de omleidingsweg tussen Veldhorst straat en Stationsweg moet worden aangekocht van de heer J. de Vos, directeur van drukkerij Graficus N.V. De onderhandelingen met deze eigenaar hebben eveneens tot volle dige overeenstemming geleid. LISSE Om het damkampioen schap voor Lisse en omgeving wordt momentcel een felle strijd gestre den. Wat de competitie betreft is men nu op de helft van de te spelen wedstrijden. Er wordt gespeeld in een dubbele ronde om het kampioen schap. Op het ogenblik is S. Lem mers de man, die onbedreigd aan do kop staat, maar er moeten nog 7 ronden gespeeld worden. Wat be treft de overige spelers is er volop strijd, om by de kop te komen! De stand in klasse A is thans als volgt: S. Lemmers gespeeld 7 wed strijden 12 pnt.; C. Imthom 6, 8: A, Balkenende 6. 7. B. van Dam 7, 8: G. van der Stelt 7, 7; J. van Horick 5. 4; C. van der Voet 7. 4; H. van Drunen 7, 2. Klasse B: M. Onos 7, 11; Chr. de Weerdt 7, 10; P. v. d. Stelt 7. 4; L, Schipper 7, 3. In deze klasse wordt een felle strijd geleverd tussen Onos en De Weerdt, maar de jeugdige P. v. d. Stelt zorgt af en toe in deze klasse voor een verrassing door van de koploper een puntje af te snoepen! Opgeschort De Indonesische minster van Binnenlandse Zaken, generaal Machmoed, heeft gisteren te elfder ure zijn voorgenomen be zoek van zes dagen aan West-Irian uitgesteld. A. T. H. J A N S E N.V. ELEKTR0- TECHNISCH BEDRIJF Voor diverse langlopende projecten alsmede door uitbreiding van ons bedrijf kunnen wij op korte termijn plaatsen 1e ELEKTROMONTEURS (event, leidinggevend) alsmede AANKOMENDE of HULPMONTEURS Naast een goed salaris bieden wij prima secundaire arbeidsvoorwaar den, studiekostenvergoeding, mate- riaalaankopen met hoge kortingen en uren- en reiskosten vergoeding. Schriftelijke sollicitaties worden gaar ne ingewacht op ons adres Postbus 5200 Amsterdam. Voor nadere inlichtingen ot voor het maken van een afspraak tel. 020-240879 Uitzendbureau TYPISTES (Nederlands en moderne talen) STENOTYPISTES (Nederlands en mod. talen) PONSTYPISTES BOEKHOUDMACHINISTES. U bent dagelijks welkom van 917.00 uur. Voor de inspringkracht die eruit springt. Nieuwe Rijn 44 - Leiden - Telefoon 34299 vraagt zo spoedig mogelijk een voor het rayon Leiden e.o. Rijbewijs B.E. vereist. Schriftelijke sollicitaties met referenties en vermelding van opleiding, praktijk en opzegtermmijn te richten aan ons kantoor, HERENGRACHT 282 te AMSTERDAM. Voor ons klein, zicht uitbreidend handelskantoor, vragen wij een Ned. en moderne talen. Voor de werkzaamheden, die interessant en afwisselend zijn, stellen wy zelfstandigheid op prUs. Onze buitenlandse relaties bevinden zich in vrijwel alle wtfnproducerende landen In de wereld. Met vakantie-afspraken zal rekening worden gehouden. Brieven met volledige gegevens te richten aan: 'T BOONRAK 15 VALKENBURG AAN DEN RIJN (Z.H.). POSTBUS 15 REM- EN KOPPELINGSERVICE Voor onze MAGAZIJN ADMINISTRATIE en ons MAGAZIJN zoeken wij voor spoedige indiensttre ding een leeftijd plm. 18 jaar. Wij dachten aan iemand met b.v. enkele jaren mulo Goede omgangsvormen. Technisch-commercieel gevoel. De taak bestaat uit het bijhouden van de voorraad administratie, voorraad controle, beheren van de kas, onderdelenverkoop aan onze cliënten. Mondelinge sollicitaties tussen 17.00 en 18.30 uur of na telefonische afspraak vragen naar de heer G. C. Jense. 2a BINNENVESTGRACHT 14A LEIDEN TEL. 01710 - 3 44 46 TE KOOP HUIS Straat Ter Leede nummers 15 en 19. Gedurende 6 weken komen uitsluitend in aanmer king voor het verkrijgen van een woonruimtevergunning voor het in gebruik nemen van deze woningen, zij die in Warmond geplaatst zijn op de lyst van woningbehoeven- den. en zy die door het be trekken van de te kopen wo ning in Warmond of elders een woning vry maken, die betrokken kan worden door iemand die in Warmond op bedoelde lyst is geplaatst. Te bevragen- A. M DE VROOMEN. Heereweg 81, Warmond. Voor alle vervoer te wateT naar JAC M SLINGERLAND Maresineel IA - Tel 43183. b.g.g. 343^5 Daar de afdeling „LAKEN PAKKETSERVICE" zich geregeld uitbreidt vragen wy een die geheel zelfstandig de sorteerwerkzaamhe- den wil behartigen. Voor deze afwisselende functie bieden wij een hoog salaris met alle sociale voorzieningen. Sollicitaties iedere werkdag op ons bedrijf. WITTE SINGEL 14 LEIDEN TELEFOON (01710) - 43341" SLEUTELTJES Personeel gevraagd Clevr.kapster, goed kun nende watergolven en perma nenten. Iedere dag om 5 uur gesloten. Zaterdags om 1 uur vrij en de gehele maandag. Dameskapsalon P. Boef, Schoolstraat 44. Voorschoten, tel. 01717—2386. Op ons kantoor hebben wij plaats voor een handig meisje, leeftijd 15-18 Jaar. Kennis van vpen en kantoorervaring strekt tot aanbeveling. Soil.: Leldse Handelsdrukkerij J. Karstens, Hooigracht 35, Leiden, telefoon 43244. Kapster gevraagd, geheel zelfstandig kunnende werken. H. Bedeker, Tulpenstraat 16A, Rijnsburg, tel. 3261, b.g 6875. Q Gevr. voor zo spoedig moge lijk een 1.1. of aank. verkoop ster voor moderne drogisterij - parfumerie. Zij die bekend zijn met het vak en ouder zijn dan 18 jaar genieten de voorkeur. Telefoneer eens met drogiste rij Peereboom, Wassenaar voor nadere Inlichtingen tel. 01751- 2205, tussen 8 en 20 uur. Meisje gevr. om opgeleid te worden' voor buffet- en ser veerwerkzaamheden, 5-daagse werkweek, Voortman's cafeta ria-restaurant, Haarlemmerstr. 20, Leiden. Gevr.: meisje voor de huis houding, 5-daagse werkweek. Aanmelden: mevr. Vrijenhoek, Haarlemmerstraat 119A. telef. 22491. Bent o kortere of langere tijd beschikbaar en gerouti neerd typiste? Maak een af spraak met onze afd. uitzend- ding Geheel sociaal verzekerd Van der Linden's Type- Ko pieer- en Adresseerlnr Lam- menschansweg 101. tel 30065: Gevr.: interne betrouwbare, zelfstandige bejaardenhulp In klein verpleeg-rusthuis. ömg. Schoonmaakbedrijf Kilhn vraagt vrouwen en meisjes van 8 tot 5 uur Aanmelden Lange- straat 22, Lelden Dagelijks van 10—12 en van 19.3020.30 uur Telefoon 42372 Gevr. voor maandag t/m vrijdag een flink jong meisje voor oppas en huishouding in klein gezin met kleuter van 5 Jaar. Tel. 40186. Fa. Peels schoenmagazHn, Haarlemmerstraat 151. Lelden, vraagt verkoopsters. Tel. 23047. Gevr.: nette werkster en dagmeisje, bij dame alleen. Tij den en salaris n.o.t.k. Telefoon 01751—2205. Jong doktersgezin te Lelden vraagt voor 2 a 3 ochtenden per week hulp in de hulshou ding. Mevr. Rethmeler. telef. 22821. Gevr.: Ie kapster, 2e kap ster en leerling-kapster. Tiele- nian's kapsalons, Damlaan 58 Leidschendam, tel. 01761 3325. Gevr.: met werkweek, merman, vak- en vrije tijds kleding, Haarlemmerstr. 203- 205. Leiden, tel. 21072. Huish. hulp gevr. voor ie dere vrijdag. Mevr. v. d. Kop pel, Terweeweg 53, Oegstgeest, tel. 52606. evr.: verkoper (ster). Liefst enige ervaring. 5-daagse :week. Goed salaris. Tlm- Gevr.: winkeljuffrouw. Be kend met vleeswaren. Prettige werkkring. Goed loon, le klas slagerij Veenhof, tel. 02964 1575 of 33269 B.z.a. bulp voor bejaarden af rusthuis. Halve dagen. Br. ond. no. 3965 k bur. van dit blad. Jongeman biedt zich aan om de zaterdag produktlef te maken, onverschillig wat. In bezit van rijbewijs. Br. ond. no. 3969 k. bur. van dit blad. Leerling klnderverzorgster biedt zich aan de zaterdagen op kinderen te passen. Br. ond no. 84770 k. bur. van dit bl. Meisje, byna 17 jaar, leer linge kleuterkweekschool zoekt werk voor de zaterdagmorgen in huishouding, winkel of. ld. Tel. 01728—313 Woningruil Woningruil. Aangeb. in Profwljk een vrije benedenwo ning. Bev.: 4 kamers, voor- en achtertuin, voor grotere wo ning in Leiden of omg. Brie ven ond. no. 3975 k. bur. van dit blad. Verhuizingen binnen- en bultenl tnd Planotransport Jan van Duuren tel. 26468. Woningruil. Aangeb. heel huis voor 2 mensen, zeer lage huur, f 7 per week. Omg. La- k. bur. van dit blad. Woningruil Den Helder Leiden of directe omgeving. Aangeb. per jull/aug. '69, een gezinswoning, 1 jaar oud. Bev.: woonkamer, 3 slaapkamers, vliering, grote badk.. voor- en achtertuin, stenen schuur. Huur f 115. Gevr.: soortgelij ke woning, liefst groter. Huur tot ong. f 200. Br. ond. no. 4026 k. bur. van dit blad. Woningruil. Aangeb.: mooie vrije woning, geschikt voor gr. gezin, richting Alphen. Voor kleinere woning ln Lelden. Br. ond. no. 4018 k. bur. van dit blad. altijd meer toplnstructeurs en gezellige 6feer. Lessen voor kinderen, dames en heren die Judo, Jiu-Jitsu of karate wil len leren. Dag. lnl. Pieters kerkgracht 9 of tel. 23728. Marlve Schoonheidssalon. Lingestraat 7 (Meerburg), tel 0171025512. Behandeling uit sluitend volgens afspraak Könstgeblttenreparattes, klaar terwijl u wacht Dagelijks beh zat van 8.30--17.00 uur, ook maandag- eD donderdag avond van 7 tot 9 uur Pa L. A v Berge Henegouwen Schelpenkade 47 Lelden, tel 20794. Bezoek wasautomatlek De Eendracht Zoeterwoudse Singel 14b Lelden Munten verkrijgb half acht-7uur. zaterdags half acht-twaalf u Uw wasgoed (6 kg) gordijnen, wollen dekens, gewassen, gelijk gecen- min Droogkast je) aanwezig om daar te maken Voor het. naaien van gordij nen Utrechtse Veer 10, telef 33583. (Meten, halen en bren gen gratis). Met of zonder le vering van stof. Scherpe prij zen Vakkundig werk. Antieke meubelpn repare ren, bijmaken van elk onder deel, politoeren, wormvrij ma ken. schoonmaken enz. Vraag vrijblijvend: tel. 33583 Heeft n drempelvrees? Om onze zaak binnen te stappen voor een haarstukje (echt. haar) Nu ook aan huis te ontbieden Desk. advtezen voorlichting ,-n demonstratie (Ook 's avonds) Belt u even voor een afspraak Mevr 'Rita' Tel 34851 b.ge 24683 Gratis wassen en watergol ven deze maand ontvang u voor dezp behandeling een waardebon oij aanschaf van een Permanent-wave vanaf f 20,75 (Bespreken niet ver plicht) Kapsalon .Rita", Wil lem Klooslaan 15 Lelden tel 24683 f 13,50 permanent-wave Therm O Perm (compleet) dinsdag, woensdag en donder dag Bespreken niet ver plicht) Kapsalon .Rita' Wil lem Klooslaan 15 tel 24683 Vooi exclusieve pas- en por. tretfoto'8. kinderopnamen, bruidfotoreportages reclame en mode Studio Martin Ken Breast,raar 34 Lelden telef 43689 Franse conversatie door Francalse. Tel. 24214 's avonds of br ond. no. 84783 k. bur. van dit blad. CIUCI gCWODOCU, rlfugeerd 40 mi: n stoommange) w was kastklaar Gevraagd: Klein kantoor, persoonlijke sfeer, hoog loon. WIJ vragen slechts de nodige werklust om eenvoudige administratieve werkzaamheden accuraat te verrichten. Sollicitaties aan: WITTE SINGEL 14 - LEIDEN TELEFOON (01710) - 43341* AANNEMINGSBEDRIJF in de omgeving van Leiden vraaj e voor haar directeur een Leeftijd tussen 25 en 35 jaar. Goede bekendheid van Nederland gewenst. Schriftelijke sollicitaties met referenties onder nummer aan Adv. Bureau BOL, Regentesselaan 41, Oegstgeest. N.V. AANNEMING MAATSCHAPPIJ J. P. van EESTEREN BLAAK 101 - ROTTERDAM VRAAGT ten behoeve van de bouw van de Medische Facul teit aan de Wijtemaweg te Rotterdam (achter het Dijkzigt-Ziekenhuis): (zowel beton als afbouw). De belangstelling gaat vooral uit naar ploegen. Inlichtingen over loon e.d. op het werk 010-130701 of bij de heer C. v. d. Plas, Sluisweg 99, Katwijk aan Zee 01718-5591 Geboorteregeling Vraag gra tis prijslijst Durex-artlkelen tegen concur rerende pryzen bij Barna im port, postbus 47 Oegstgeest of stort f 5, f 7.50 f 10 op giro 1673470 voor proefpakket met voorllchti ngsboek 1 e Blanco verpakking wy kopen alle soorten boe ken. romans, tlldschriften enz J. Borsboom, Oude Rijn 23. Lelden, tel 0171021876 Te koop gevr.: breimachine, ln prima staat. Br. met prijs- opgave ond no. 3922 k. bur. van dit blad. alle merken kamerbreed tapijt. INTERIEUBVERZOROINI s Van 't Hoffstr. 5 Leiden, tel. 24610

Leidsch Dagblad | 1969 | | pagina 6