}OEK VALT NA POLITIEKE LUCHT VAN BENTHUIZEN Raadsleden worden toch wethouders Overleg PVS-De Tulp over tulpen-oogst .HET IS 'N LACHERTJE. Gladiolen nog zeer gevraagd W. de Zwart verlaat Harmonie Valkenburg Barcelona in halve finale ■■b^JRDAG 6 FEBRUARI 1969 LEIDSCH DAGBLAD PAGDTA 9 iidc; (Door Cees Onvlee) «ITHUIZEN De laatste acte van het (dorps) politieke pel van Benthuizen wacht. In de stemmige raadzaal van meentehuis van het nauwelijks 2100 zielen tellende dorp- Ier de rook van Zoetermeer zal morgenavond de finale en welhaast unieke, politieke klucht worden opgevoerd, jstige en naar het zich laat aanzien, zeer korte finale adsleden hebben gisteravond namelijk besloten de heren n Noort (AR-CH) en D. van Soest (Arbeidsbelangen) te i als nieuwe wethouders. Mocht een van deze heren in id met werkzaamheden deze functie niet kunnen aan- tn, dan zal de keus vermoedelijk vallen op de heer P. de llzn (Chr. Progr. Partij). Dit 64-jarige raadslid heeft zich ijk tijdens het beraad van de raadsleden beschikbaar ge- de gemeente eventueel uit een impasse te halen. dan een week heeft deze po- klucht geduurd. Het begon WA indienen van ontslag van de eenders Jos van der Eijk en R. eld, nadat de raad dc door AV. ingediende ,.nota inzake fV dijke ordening" had wegge- Vervolgens weigerde de raad ifspraak twee nieuwe wet- rarljf te kiezen door voortdurend ieslajte stemmen. De reden? Om- eninö toen het ontslag van beide den wethouders niet wenste maarden heeft in de Nederland- geschiedenis geschreven, igsref „rechtse" raadsleden (van joeperingen) hebben in het |k dorpje in de agglomeratie Haag een novum geschapen. de laatste jaren sterk gegroei- 1966: nog geen 1500 ^p-s; 1969: ongeveer 2100 in- l - was rn feite onbestuurbaar ten, doordat de twee „linkse" Wethouder Jos van der Eijk: leggen, dat ze je vertrouwen. voor hoelang?" (Foto LD/Holvast) Gemeentesecretaris Run- -•p' drukke dagen met het uit- 11 erken van alle notulen. (Foto LD/Holvast) wethouders* van twee verschillende politieke partijen) hun zetels ter be schikking hebben gesteld en geen van de in de oppositie zjjnde raads leden bereid bleek het wethouder schap op zich te nemen. Een situatie, die alleen eens is voorgekomen aan het einde van de vorige eeuw. Om precies te zijn: in 1880 in Bloemen- daal. HALSSTARRIG ..Het had een soort nacht van Schmelzer kunnen worden." Ge meente-secretaris G. J. A. Runsink van Benthuizen/Moerkapelle zag gis teren nauwelijks een andere oplossing om tot het einde van alle verwikke lingen in de raad te komen. De heer Runsink: „Morgenavond had het toch moeten gebeuren. Volgens de wet is de gemeenteraad verplicht om uit haar midden de wethouders te be noemen. Als de raad dat halsstarrig zou hebben geweigerd door opnieuw blanco te stemmen en had ieder van de vijf gemeenteraadsleden een benoeming van twee stemmen (van de afgetreden wethouders) vóór en vijf blanco van de hand gewezen, dan had de zaak vlug op het Provin cie-huis gelegen". Dat laatste zou volgens gemeente secretaris Runsink „een erg boeiende affaire" zijn geworden„De wet voor ziet in deze situatie niet. Dat is een lacune. De vijf raadsleden zouden dan hun ontslag moeten nemen, maal ais hun opvolgers dan ook hun been stijf hadden gehouden, had het na tuurlijk wél een eindeloze en uit zichtloze zaak geworden". De politieke klucht van Benthuizen kent vele bedrijven. Het begon met de „rolverdeling" bij de gemeente raadsverkiezingen in 1966. Benthui zen, toen nog een dorpje van nauwe lijks 1500 inwoners, zag zeven leden van zes verschillende partijen voor 1 het voetlicht treden, van wie Jos van der Eijk (Gem. Belangen: raadslid sinds '46 en wethouder sinds '49) en de heer Van Leeuwen (SGP) tot wet houder werden benoemd. Het tweede bedrijf vond plaats, toen de raad in de zomer van 1967. na het overlijden van de heer Van Leeuwen, de heer R. Zonneveld «PvdA) als wethouder koos. De „rechtse" raad kwam toen met een „links" college te zitten. Van dat ogenblik af volgden de problemen elkaar in de raad van het inmiddels tot boven de tweeduizend Inwoners gegroeide dorpje in hoog tempo op. EERSTE CRISIS De eerste ernstige crisis kwam eind oktober vorig jaar, toen beide wethouders hun ontslag aanboden, omdat zij de handelswijze van een raadslid de heer A. van Noort (Prot. Chr.) die „achter de rug van B. en W. om bij het ministerie in Den Haag bepaalde inlichtingen had gevraagd" scherp veroordeelden. Een conflictsituatie, die als een storm in een glas water woedde, maar later toch weer werd bijgelegd. De schijnbare rust in de gemeen teraad bedroog echter. Het wantrou wen was gebleven en die „gewapende vrede" leidde begin vorige week tot een nieuwe „oorlog". Een door B. en W. ingestelde nota „inzake ruimtelij ke ordening" werd aangegrepen als motief. De oppositie wenste onder aanvoering van de heer Van Noort enkele wijzigingen in de redactie van het voorstel te zien aangebracht. Knelpunt was de onduidelijkheid over al dan niet sanering van de oude kern van de gemeente met de Dorpstraat, en de wijze waarop het college de saneringsplannen had ge formuleerd. Een beeldspraak als „De gemeente- ijke tank heeft nog voldoende ben- iine om nog geruime tijd op topsnel heid te kunnen rijdei en de wagen blijkt zo degelijk van constructie te zijn, dat men echt niet bevreesd hoeft te zijn dat zich in scherpe jochten of andere gevaarlijke situa- ies plotseling onverwachte techni sche mankementen zullen openbaren, velke die schijnbaar snelle, degelijke wagen plotseling moet laten verdwij nen naar een plaats, waar er slechts door .samenvoeging" van wat rede lijke onderdelen weer een karretje van te maken is, dat alleen nog maar voor de hem bekende zandweg ge schikt zou kunnen zijn" werd als zijnde „opschepperig" veroordeeld. (Van onze bloembollenmedewerker* LISSE Het bestuur van h*t Pr.»duktschap voor Siergewassen zal nog dit voorjaar een onderhoud heb ben met bestuursleden van de ver eniging „De Tulp" om een beleid vast te stellen voor de oogst 1969. De voorzitter van dit schap, de heer H. Hylkema. heeft op een vraag van de heer Sterringa meegedeeld, dat enkele PVS-bestuursieden en enige van De Tulp eerst overleg zullen plegen. Daarna zal de commissie van bijstand zich er over uitspreken, waarna het voltallige bestuur van het PVS zich zal beraden over te nemen stappen. Men zal daarbij ge bruik maken van gegevens van ir. De Haan van het Landbouw Econo misch Instituut. Het is een trage PVS-vergadering geworden, die nu pas de overname prijzen van tulpen en narcissen de finitief maakte. Er wordt al veei handel op basis daarvan gedaan. Dr heer Sterringa vroeg of men dit nu al moest doen. De prijzen wel, aldus de voorzitter, de andere maatregelen kunnen nog wel even wachten. De naroissenbroeiers krijgen weer geld uitgekeerd voor hun af gebroeide bollen. Men zoekt evenwel naar een systeem waarbij de ziekten worden bestreden en de economische bij effecten worden voorkomen. (Van een onzer verslaggevers) BENTHUIZEN „Vrede Raad en B. en W.". In Benthuizen is men geducht met de witpot rond gegaan. Zelfs de meest ar geloze bezoeker in het dorpje tussen Gelderswoude en Zoeter meer moet het wel dadelijk op vallen. dat er in de anders zo stille, vredige gemeente „iets" aan de hand is. „Vrede raad". Het zijn woorden, die vooral in de buurt van het vorig jaar nog verbouwde gemeentehuis in het Beelaertspark veelvuldig worden aangetroffen. De wethouders-kwestie is de laatste dagen in het ruim 2100 inwoners tellende Bent huizen hét onderwerp van gesprek. Toch maakt kapper Leendert Qualm zich er zün po- litieke-gelegenheidscentrum aan de Dorpsstraat zich nauwelijks meer druk over. Kapper Leen dert: „Iedereen weet het nu wel zo n beetje. Het heeft toch ook al in de grote kranten gestaan0' Over dat „kat-en-muisspelle- tje", zoals hij het noemt, windt hij zich al niet meer op. Naai de raadsvergadering zal hij morgenavond ook beslist niet gaan. Hij is trouwens nog nooit bij de raad geweest. „Waarom ook", stelt hij lachend, „gezien mijn vak kom ik het toch we) aan de weet". En dan volgen de laatste nieuwtjes over het „in terne beraad", dat de avond te voren aan de Dijk. waar drie van de zeven raadsleden wonen, heeft plaatsgevonden. Zijn mening over de hele zaak? „Een storm in een glas water. Als ze nog een paar keer vergaderen, is de zaak wei-opge lost Ook Nico Polderman, een 18- Jarige kraanmachinist, lacht „per slot van rekening kom ik fiiet uit Benthuizen, maar Zoe termeer" maar wat om de conflictsituatie. „Het wordt ge woon op de spits gedreven", legt hy gemakkelijk in de stoel zit tend van onder het witte laken uit. „Het raadslid Van Noort stak zijn vinger op en daardoor is het vertrouwen geschokt". Volgens hem komt het, omdat de meeste raadsleden de mate rie niet voldoende beheersen. „Ze zijn te weinig ontwikkeld. Dan krijg je dit soort zaken na tuurlijk". En dan. weloverwo gen: „Misschien ga ik morgen- wond eens kijken hoe het af loopt. Ofschoon, dan zal ik wel vroeg moeten zijn. want het zal wel behoorlijk druk zijn" Mevrouw Kardolus. echtgeno te van de oud-Nederlandse schermkampioen. vindt het con flict in de raad „wel interes sant". Mevrouw Kardolus. een van de vele import-Benthuizers („Uit Den Haag"»: Ik heb de hele zaak tot nog toe gevolgd via de kranten en zo. Ik vind maar. dat ze aan het geruzie een einde moeten maken. Vrij dagavond moet er een oplossing komen. Als dat immers niet ge beurt, komt er toch een rege ringscommissaris beslissen? Daar schiet toch niemand wat mee op Kapper Leendert nog even „Toch is het wel aardig, zo'n relletje in de raad. Het dorp is plotseling lekker in de belang stelling komen te staan. Wie weet komen er straks wel veel toeristen". De wethouderskwestie wordt ook in Benthuizen gezien als „een lachertje". De huismoeders, die in de supermarkt aan de Dorpsstraat hun inkopen doen, gniffelen er wat om en een on geveer 50-jarige Benthuizer „Nee, mijn naam wil ik niet noemen" strijkt glimlachend over een pas gekocht blik dop erwten als hü stelt: „Ik snap het niet Wanneer ze toch alle maal „ja" zeggen in de raad. ben je toch klaar?" En dan „even serieus": „Ze maken er een prestigezaak van. Dat moeten ze niet doen. Van mij mogen ze nog vandaag de bulldozers halen om de Dorps straat, want daar draait toch alles om, plat te gooien. Als ze dan eerst maar even vjjf ton voor mijn zaak neertellen. Nee. het is een lachertje geworden. Iedereen doet er ook vreselijk geheimzinnig over. Waarom? Omdat ze vinden, dat 't inte ressant staat. Maar ze begrijpen kennelijk niet. dat ze zich juist belachelijk maken". Toen vorig jaar de vernieu wing van het gemeentehuis werd voltooid, moet iemand toch over een bepaalde profetische gave hebben beschikt. Gezandstraald in de ramen staat althans te le zen: Dit dorp is klein en bloeiend tevens en toont ons 'd Ebbe en vloed des levens 't Wierd klein door als de veenderij De landman leeft hier stil en vrij De landbouw moesnij en 't graan geeft hem een wisselend bestaan Gemeente-secretaris Runsink: „En dan te bedenken, dat wij in de laatste regel het woordje rijkelijk door wisselend hebben laten vervangen, omdat wij dachten, dat er in de landbouw ook wel eens een sof-jaar tussen door zit. Net als in de politiek". (Foto LD Holvast) Rapporten Nadat ook voor de narcis de over nameprijzen waren goedgekeurd, vroeg de heer Elfrink of de be stuursleden ook inzage kunnen krij gen van de notities van de heer De Haan van het Landbouw Economisch Instituut. Deze blijken in de discus sies in de kringvergaderingen van de vereniging „De Tulp" nogal te heb ben meegeteld. De voorzitter zegde toe dat het bestuur deze toegezonden krijgt. Hjj deelde mede, dat in de bespreking van enkele PVS-bestuurs- leden met bestuursleden van De Tulp de heren De Haan en Rotte veel, welke laatste ook een rapport heeft gemaakt, zuilen worden uitge nodigd. De heer Sterringa bepleitte het opbouwen van reserves voor opkoop van overschotten De potten waren volgens opgave van de Stichting Bloembollen Sur plusfonds leeg. De voorzitter zag ook nut in reserves, omdat die in moeilijke jaren kunnen worden aangesproken. Nu moet men in moeilijke jaren zelf tekorten aan vullen. In navolging van een reeds jaren bestaande situatie heeft het Produkt- sohap de mogelijkheid geopend offi cieel franco huis te leveren. Offi- oieel was dat tot nu toe „af sohuur". Transport-, verpakkings- en andere kosten zullen echter afzonderlijk op de facturen dienen te worden ver meld. De Europese Commissie heeft de Raad van Ministers een ontwerp verordening Kwaliteitsnormen Pot planten toegezonden. Nederlandse deskundigen zijn er niet enthousiast over Het staat niet vast wat pot planten zijn De gezondheidsvoor schriften lijken nergens op en er zijn nog meer vraagtekens. Het blijkt, i dat men de kwaliteitsnonnen vuor 1 bloemen heeft nageschreven. Maar potplanten zijn geen bloemen en de handel is ook volslagen anders De twaalfde februari zullen de re geringsvertegenwoordigers proberen de Nederlandse wensen in Brussel doorgevoerd te krijgen. Ook de wens. dat een lidstaat geen zwaardere nor men zal aanleggen dan de gemeen schappelijke. LISSE Hoewel de aanvoer van gladiolen bij IIoBaHo Lisse nauwe lijks kleiner wordt, blijft de vraag dermate groot, dat de niet geringe prijzen zich gemakkelijk handhaven. De dikste maten zijn weer iets duur der dan de voorgaande week! Er is nu zelfs een aantal variëteiten, waarvan de duurste meer dan elf gulden per honderd kost. Men kan uiteraard zeggen, dat de exporteurs niet veel last van deze prijzen hebben, omdat ook zij hun overschotten tegen dezelfde hoge prijzen op de binnenlandse markt kwijt kunnen, veel meer betekenis moet men toekennen aan de vraag. Daar de prijzen het gehele seizoen nogal stevig zijn geweest, mag men aannemen, dat er van verkoperszij de niet bijzonder hard gewerkt is aan de verkoop. Bü lage prijzen wordt iedereen zeer actief en „drukt nog een deel weg". Het gaat er sterk naar uitzien, dat de prijzen van nu een gevolg zijn van vraag door bloemisten of zaadwinkels! Het is alles bü elkaar genomen voor de gladiolenkwekers in ieder ge val een hoopgevende ontwikkeling. Te hopen is. dat niet iedereen op eens weer goud ziet en zonodig veel meer moet opplanten om mee te profiteren. In de gehele landbouw - wereld kent men het spreekwoord „wie het onderste uit de kan wil hebben, krügt het lid op de neus". Büna iedereen zou echter toch met een „geschonden neus" rondlopen. Bezitters van gladiolen nu kun nen met plezier hun veilingafreke ningen afwachten, getuige de vol gende prijzen; maten 14/op, 12/ 14,10/12 en 8/10 per honderd. Acca Laurentia 9.50, 8.10, 6.50; Al fred Nobel 10.20. 7.10; Benarls 10.00, 4.45, 2.40. Bloemfontein 9.60- 8.30, 6.50. 4.80-4.40. Blue Conqueror 11.40-10.30. 8.60-7.10, 5.— 4.90. 2.70; Dr. Fleming 10.60. 11.20, 6.80-5.80. 2.55; Elan 9.40-8.50 6.00-5.50. 4.40-4.20, 2.20; Flower Song 11.40- 10.60, 6.90-6.50. 4.80-4.50. 2.40: Her man v. d. Mark 9.50. 9.20-8.30, 4.85- 4.55, 2.70-2.40; Hopman's Glory 10.50, 7.30-6.90, 3.00: Leeuwenhorst 9.50, 6.70. 3.85; Lustige Wit we 11.60. 8.60- 7.80. 4.70; Mansoer 11.30. 7.70-7.40, 5.40-4.80. 2.40. Mabel Violet 11.30, 8.80. Modern Art 11.80: Memo rial Day 11.50, 7.30. 5 10-4.80. 3.00- 2.70; Oscar 6.60-5.60. 5.50-5.10, 4.60-4.20. 2.80-2.40; Pactolus 11.70, Picardy 20.00. 8 60. 6 80. 3.45; Poly goon 11.90-9.60. 6.40. 4.85. 2.20; Pres. Kennedy 10.75, Sans Souci 9.80, 5.90-5.50. 4.50-4.30, 3.00-2.65; Sneeuw- pririses 10.20-9.60. 6 40-5.90. 4.60-4.30. Spotlight 11.10. 9.40. Thorn. Mann 11.10. 820; Vinks Glory 11.50, 8.10. 4.50: West Point 11.40-10.60, 6.80. 4.60, 2.40: White Friendship 9.50. 6.10 -5.70. 4.60-4 30. 2 40. Het afwijzen van de nota zonder gemotiveerde bezwaren was voor de beide wethouders aanleiding om hun portefeuille ter beschikking te stel len. Toen vervolgens de in de oppo sitie zijnde raadsleden de nieuwe verkiezingen „saboteerden" en er geen nieuwe wethouders naar voren kwamen, was Benthuizen definitief in last. En toen de raad enkele dagen later akkoord ging met de begroting voor 1969, die grotendeels was geba seerd op het saneringsplan, was de klucht helemaal compleet Een ontstemde burgemeester I. J- P. Keijzer 1 maart 1965 als voor- uitstrevende oud-marechaussee-offi- j cier van even in de dertig benoemd 1 concludeerde toen droogjes, dat de raad een begroting had goedgekeurd. I samengesteld door een college, dat I zü naar huis had gestuurd VEEL WERK De politieke klucht heeft gemeente secretaris Runsink overigens handen vol werk gegeven. De uit- en afwer king van de notulen van de vier extra-raadsvergaderingen, waarvan er één uit niet minder dan 58 kan- tjes bestaat, is daar wel het belang- rykst« van. Op het ogenblik is daar- bü bovendien het probleem van het opvangen van de te verwachten enorme belangstelling voor de ver gadering van morgenavond. De heer Runsink: „De laatste rijd is het ge bruikelijk, dat we uit de raadszaal de grote tafel moeten halen, omdat we anders de mensen al niet kunnen bergen. Maar hoe moet dat morgen avond? We hebben er al over ge dacht om een geluidsinstallatie in de hal te laten aanbrengen, zodat ook daar belangstellenden de vergadering kunnen volgen. Maar het is heel goed mogelyk, dat het nu een ver gadering van drie minuten wordt, waarin de kwestie wordt opgelost. Is het dan niet zonde van alle moeite en kosten?" Een korte „finale" zit er nu in. {Raadslid D. van Soest (Arb. Partij) I had al verklaard, niet bang te zijn voor een nieuwe mislukking: „We I kunnen gemakkehjk tot een nieuwe oplossing komen. Benthuizen is altüd een rustig dorp geweest en dat zal het ook wel bly'ven. We hebben na tuurlijk veel nieuwe inwoners gekre gen, maar dat heeft er niets mee te maken. Met die nota is het een beet je uic de lnaid gelopen' En ook transportondernemer P. de Vrü 'Chr. Prog.> had al laten door- Twee gewonden bij aanrijding NOORDWIJK Op het kruispunt Schiestraat-Nieuwe Offemweg in Noordwyk vond gistermiddag om streeks twaalf uur een aanrijding plaats, waarby twee personen wer den gewond. Een 60-jarige automobilist uit Noordwyk reed by de stopvoorrangs- kruising de Nieuwe Offemweg op. waarby hy met zyn personenauto in I botsing kwam met een over deze weg I naderende wagen, bestuurd door een j 61-jarige dame uit Hilversum. Beide auto's werden onherstelbaar j beschadigd. j De chauffeur van de Noordwykse wagen en de bestuurster uit Hilver sum liepen verschillende verwondin- I gen en een hersenschudding op. Zy werden naar het Diaconessenhuis in I Leiden overgebracht. schemeren, dal hy eveneens met de huidige situatie wat in zün maag zit: „Het belang van de gemeente is hiermee ook bepaald niet gediend". Oppositieleider A. van Noort (Prot. Chr.), die nu wethouder wordt: „Ik vecht al jaren voor een grondige verniewing. Mijn initiatief-wüzi- glngsvoorstel is echter helaas niet aan de orde gekomen, omdat ac bur gemeester eerst de nota van B. en W. liet afstemmen en toen zei. dat er dus geen voorstel meer was. Nu zegt men, dat het een prest ige-zaak is gewor den. Maar daarvan zie ik ue gron den niet Mevrouw Van Noort: „Het is alle maal roddel. Ze halen myn mans broer erby. die aannemer is. Maar dat heeft er allemaal niets mee te maken. Frappant is. dat de meeste mensen, die het haidste schreeuwen, dat B. en W. ge,ijk hebben, niet eens veten wat er precies in het wijzi- gingsvoors.ei staat" BARCELONA (ANP) De Spaanse club Barcelona is woens dag doorgedrongen tot de halve fi nales van het toernooi om de Euro pese beker voor beker winnaars. Het speelde gelyk (2—2) tegen Ski Og Lyn uit Oslo. Barcelona won verle den week de eerste wedstrtfd met 32. Beide ontmoetingen vonden in Barcelona plaats, omdat het nog te koud is om in Oslo te spelen. Lynn leidde woensdagavond by de rust met 1—0. Er waren 6.000 toeschou wers. Dirigent gaat na 22 jaar heen VALKENBURG Dirigent Wil lem F. de Zwart gaat „Valkenburgs Harmonie" verlaten na 22 jaar zijn beste krachten te hebben gegeven. De heer De Zwart heeft namelijk be sloten na zyn pensionering zijn hui dige woonplaats Delft te verwisselen voor Apeldoorn. De afstand Valken- burg-Apeldoom elke week te over bruggen, wordt voor hem dan on doenlijk, waardoor hij node van Val kenburg afscheid moet nemen. „Valkenburgs Harmonie" is zonder dirigent De Zwart büna niet denk baar. Dirigent en korps zün als het ware met elkaar vergroeid door de 22-jarige verbondenheid. Toen de heer De Zwart zün dirigentenloop baan bü Valkenburgs Harmonie be gon, was het niet erg rooskleurig ge steld met de harmonie. De oorlog was juist afgelopen en had diepe sporen achtergelaten. Het instru mentarium had ernstig geleden en 't fraaie vaandel met de op talrijke concoursen behaalde prijzen was ge heel verloren gegaan. Het woord „wederopbouw" was ook zeer toepasselük voor de har monie. Dank zü de grote muziek- kennis en de dynamische leiding van de heer De Zwart kon de op bouw goed verlopen. Hü is niet al tüd even gemakkelük geweest. Goe de muziek stond op de eerste plaats. En wat bü hem in grote mate aan wezig was, wilde hü ook overbren gen op de aan zün leiding toever trouwde muzikanten. Onder de emi nente leiding van de heer De Zwart werd tot in de hoogste afdelingen aan concoursen deelgenomen en met succes. In deze 22-jarige periode heeft Valkenburgs Harmonie ook minder goede omstandigheden gekend. Diver se keren heeft men aan de rand van de afgrond gestaan. Voor een groot W F. DE ZWART deel is het aan de leiding van de heer De Zwart te danken, dat men tot op heden zo'n grote plaats in neemt in het muzikale leven in da omgeving. Eind deze maand, de juiste datum Is nog niet bekend, zal Valkenburgs Harmonie de jaarlükse uitvoering geven. Dan zal officieel afscheid worden genomen van de heer De Zwart. In deze büeenkomst zal ook het afscheid zün van burgemeester M. A. van der Have. beschermheer van de harmonie.

Leidsch Dagblad | 1969 | | pagina 9