Den Uyl geeft regering schuld van prijsonrust ji it „Sparta" heeft 800 leden )atena aat erhuizen Leidse bromfietser werd rare9 schutter HORECA DREIGT MET SLUITING Gerechtelijke actie tegen Duits blacl Bouwstroom scholen in Leiderdorp „BRITSE JEUGD TOONT GROOT IDEALISME" Geheim Protest tegen prijsstop: LEIDEN WIL GELD TERUG HEBBEN DERDAG 6 FEBRUARI 1969 LEIDSCH DAGBLAD (Van onze parlementaire redactie) JN HAAG (GPD) De socialistische fractieleider drs. J. en Uyl heeft het kabinet-De Jong vanochtend verantwoor- i gesteld voor de grote onrust die in het land is ontstaan het oplopen van de prijzen en de stijgende kosten van le- pnderhoud. leider van de oppositie ver- 1 de regening bovendien elke uurvernieuwing ondergeschikt ken aan het dogma van de be- gverlag'ng, dat d'ocr het kabi- rennelijk als een heilig doel gezien. Den Uyl was de eerste woord- èr in het debat over de beste- beperkende maatregelen die de rg op 8 januari heeft uitge- Igd. Achter de regeringstafel de ministers Witteveen (Fi- fn) en De BI ook Economische l). Minister Roolvink. Sociale 1) was wegens ziekte afwezig, gens drs. Den Uyl is in de hui- Èonjuncturele situatie een forse ferhoging op zijn plaats, maar ie regering ter afremming van Stedingen naar het midkiel van paar- of investeringsloon moe- gijpen De regering heeft vol- hem ook. de prijsstijging geen jing weten op te leggen. Er had flgemene prljsstop moeten wor- Uitgevaardigd, om de gevolgen te btw-operatie te beperken. Nu het land in een loon- en prijs- L terecht te komen, met alle gevolgen vandien. Den Uyl vroeg minister Wit- U concreet, welke pr ijsver- fingen de regering op dit mo- heeft. Hij wilde weten of een ng van de kosten van levenson- >ud met 5,5 procent, zoals naar tlDEN De gemengde algeme- fcudenten gezelligheid svereniging fia krijgt een andere sociëteit, jus", het pand Rapenburg 127. tiu het centrum van de veremi- pctiviteiten is, voldoet al ge le tijd niet meer aan een aantal I. De brandweer voert ten aan- van de veiligheid van het ge- aan dat er geen tweede uitgang geen fietsenbergplaats. Catena md Horus weinig appetijtelijk p Je vrouwelijke leden, te klein k veel onderhoud eisend. De nieu- joos aan de Kaiserstraat 9 onder- gt bovenstaande bezwaren. sociëteitscommissie zijn erg pomen met diit gebouw, waar de gevel op de lijst van Monu- ïnzorg voorkomt. Het Horus- beschikt niet over zoveel geld .ia aankoop meteen met de nood- "felijke verbouw gestart kam wor- Hiermee zou een bedrag van jhalf miljoen gulden gemoeid zijn. pand wordt wel aangekocht, er zal wel een 2 tot 2 Vu jaar Jij gaan alvorens het in gebruik worden genomen. In die tijd zul- de Catena-leden een koortsach- activiteit ontplooien, die gericht het inzamelen van geld. ie gedachten gaan bijvoorbeeld naar een groot opgezette loterij, verenigingsleden hebben voorts gezegd één week in die grote va- Itie te zullen gaan werken voor goede doel. late na laat ook van zioh horen in band met die 17e diesviering, van ©t en met 14 februari. Vandaag, andag en dinsdag wordt er een erdisputair sporttoernooi gehou- waarin vijf sporten aan bod ko- n: biljarten, bridge, dammen. a eken en tafeltennis. Morgen ont- fL kgt Catena haar reünisten. Voor |B fensdag staat er een toeristische 'met wedstrijdelement op het pro- imma. Dan is er donderdag 13 fe- •ferjiari een voetbalwedstrijd, en val ide week vrijdag tot slot een ga- bal in Soesterberg. Het hoogtepunt van de feestweek de Russian Night, donderdag 13 ïruari in Horus. Iedereen is hier ükom. Een Russisch ambassade - I zal met Duits commentaar enke- films toelichten over de economi- r —te. culturele en politieke aspec- Et> van zijn land. .BONN (DPA) Het Westduitse mdof voor grondwetzaken in Karlsru- zal moeten uitmaken of de om reden extreem-rechtse „Deutsche btionalzeitung" de vrijheid van ^flleningsuiting heeft misbrukt en darmee haar verschijningsrecht gperbeurt Het Westduitse kabinet eeft n.l. gisteren de minister van Snnenlandse Zaken. Benda, ge- lachtigd een gerechtelijke actie in Ie zin te ondernemen tegen de uit- ever van het blad, Frey. Regeringswoordvoerder Diehl ver jaarde, dat de actie niet gericht is egen een bepaalde editie maar te len het „algehele beeld" van de ,zDeutsche National Zeitung". Vol lens Diehl is dit de eerste stap die bij het hof voor grondwetzaken tegen een krant is ondernomen. verluidt het Centraal Plan-bureau verwacht, inderdaad tot de mogelijk heden behoort. Een dergelijke stijging vond de socialistische fractieleider wel schril afsteken tegen de verhoging van de sociale uitkeringen met maar ruim één procent, dde per 1 januari is doorgevoerd. Dit soort maatregelen heeft volgens hem voor een Slecht klimaat in het land zorg gedragen De regering heeft de inflatoire druk op de prijzen duidelijk onderschat. De socialistische fractieleider waar schuwde voorts op de begrotingspo- Utiek van minister Witteveen. Drs. den Uyl begreep niet waarom de re gering. in plaats van de indirecte be lastingen verder op te voeren, niet de vermogensbelasting heeft ver hoogd. Funest vond hy het in deze tyd van overspanning, nog te den ken aan een correctie van de be lastingtarieven op inflatie. De socia listische fractieleider waarschuw de de regering voorts de voorgeno men belastingverlaging per l janua ri 1970 niet te realiseren, ten koste van hogere omzetbelasting. Dat zou volgens hem het toch al slechte kli maat nog verder verstoren. De fractie van de CHU steunt 't be leid van de regering, zo bleek uit de bydrage van de CH-woordvoerder, drs. van der Mei. die van mening was. dat de regering juist heeft ge handeld. De heer De Goede <D'66) vroeg zich af of de voorgenomen verlaging van de vennootschapsbelasting met het oog op het te verwachten finan cieringstekort, nog wel door moet gaan. Verder bepleitte hy, evenals Felle uitval van Australisch blad tegen Oe Thant SYDNEY Reuter i „Het is on gehoord en schandelik dat de be volking van West-Irian kan worden neergeschoten, geknecht en geïntimi deerd en dat het beloofde zelfbe schikkingsrecht haar door de Indo nesische regering wordt ontzegd zon der een woord van protest van de Verenigde Naties, Nederland, Australië of welke andere mogend heid ook", schryft het Australische blad „Sydney Morning Herald" „De uitlating van president Soe- harto dat hy een besluit van West- Irian zich van Indonesië los te ma ken als verraad zou beschouwen, is de jongste van de vele regeringsver klaringen dat Djakarta geen ander besluit van West-Irian zal dulden dan vereniging met Indonesië" „Het stilzwijgen in Den Haag en Canberra is verachtelijk maar be grijpelijk: men wil goede vrienden blijven met de regering Soeharto", aldus het Australische blad. „Een dergeiyk excuus is er echter niet voor 't stilzwijgen van de secretaris generaal van de VN, die volgens de afspraak van 1962 uitdrukkelijk ver antwoordelijk is voor de zuiverheid van de volksraadpleging. Het volk van West-Irian moet het maar doen met de interpretatie van Dja karta van zUn door de VN gega randeerde rechten". LEIDERDORP De Leiderdorp- se gymnastiekvereniging „Sparta" hield gisterenavond in het Dorpshuis de jaarlijkse algemene ledenverga dering, die ook werd bijgewoond door het erelid, de heer G. v.d. Krol. De vereniging is dit jaar met 25 nieuwe leden gegroeid tot 800. Men heeft moeite met het vinden van een derde leider(ster). De donderdagmid dag- en avondlessen worden nu ge geven door het bestuurslid de heer J. van Driel. Naast gymnastiek, heeft „Sparta" een flinke groep die o.l.v. mevr. Huisman en de heer van Driel dit jaar aan 8 wandeltochten gaat deelnemen. Met de financiën zit het wel goed, er werd een batig saldo van ruim f 1000 vermeld. De bestuursleden mevr. Van Tol (secretaresse) en de heer J. van Driel (penningmeester) werden herkozen. Aftredend en niet herkiesbaar was mevrouw B. de Graaf. In haar plaats werd gekozen mevrouw G. Karstens-Van Aalst. Na afhandeling van het huishou- deiyk gedeelte werd de byeenkomst voortgezet met het gezelschapspel Bingo". Drs. J. M. den Uyl heilig doel de heer Den Uyl, een verhoging van de vermogensbelasting. Ook de heer De Goede vond het LEIDERDORP Wethouder C. Meerburg zal woensdagmiddag 12 februari om drie uur de eerste steen metselen van de zesklassige prot. chr. lagere school aan het Jacht slotpad. De bouw van deze school maakt deel uit van een bouwstroom van diverse scholen en gymnastiek lokalen volgens een ontwerp van het bouwteam „Midden-Holland" (ar chitect: NV Bouwkundig Ingenieurs bureau Stuurman uit Waddinxveen). De uitvoering is opgedragen aan de NV Bouw- en Aanneroingsmaat- schappij Noorlander en Zn. in Lei derdorp. Behalve een zesklassige prot chr. lagere school omvat de bouwstroom de volgende objecten: zesklassige openbare lagere school, twaalfklas- sige rooms-katholieke lagere school, tweeklassige openbare kleuterschool, tweetal tweeklassige prot. chr. kleu terscholen en een tweetal gymnas tieklokalen. nog te vroeg om zich definitief uit te spreken over de bellastingverla- ging van 1970 en 1971, de niet-auto- I matische neutralisering van de pro progressie. Of wy voor of tegen die 1 belastingverlaging zullen zyn, hangt af van de toestand in het komende najaar. We sluiten niet uit dat de verlaging van 900 miljoen onze steun niet zal verwerven, aldus de heer De Goede. LONDEN (GPD) Hoe veel kri tiek er op de rebellerende jeugd wordt geoefend, er heerst, zoals uit een zojuist door een Londens dag blad gepubliceerde enquête blykt, onder de Britse jongeren een grotere idealisme dan ooit te voren. Het biykt, dat twee van de drie Britse tieners na het verlaten van de school op vrijwillige basis voor ou den van dagen willen werken, of in ziekenhuizen, voor invaliden en gees telijk gestoorden en helpen by de op ruiming van krotten. Duizenden jongeren maken zich reeds op allerlei wyze verdiensteiyk Er zyn tweeduizend studenten die aan 40 projecten gaan werken, met inbegrip van de bouw van een werk plaats voor geestelijk gehandicapten, het herstel van woningen en het aan leggen van .avontuuriyke speelter reinen". Jongeren tussen 15 en 20 jaar uit alle maatschappenyke kringen wer den hieromtrent ondervraagd. Zy merkten om. op, dat de gebruikely- ke algemene beweringen over de „verdorven en gewelddagdge" jonge ren verkeerd zyn. Jeugdleiders en onderwyzers wis ten dat natuurlijk allang. Het grote probleem is dat er veel meer leider schap en ook regeringssteun nodig zyn om het latente idealisme van de jeugd op te vangen. Hel kan van belang zyn. dat een College van B. en W. de raad het moet niet te vaak gebeuren me dedelingen doet, welke 'n geheim ka rakter dragen. Wy denken hierby aan b.v. grondspeculaties en aan za ken. welke in de juridische sfeer lig- gen. Eind december geschiedde dit in Leiden, waar de raad werd ingelicht over de gebreken, welke indertyd wa ren ontstaan in de technische appa ratuur van de nieuwe vuilverbran dingsinstallatie. Enkele tonnen wa ren hiermee gemoeid. Leiden zit thans in zak en as. Want wat is gebeurd. De besprekingen bleken niet zo ge heim te zyn als aanvankeiyk werd gedacht Uitgelekt is thans, dat het gemeentebestuur een groot deel van de kosten wil verhalen op de leve rancier van de installatie. Hoewel ons de redenen van .Bet geheim" ontgaan, zou het in het ver volg aanbeveling verdienen om in dergeiyke gevallen ook de pers ver- tr ou wel ijk in te lichten. Op deze wyze worden dan voortydige publi caties voorkomen. Gouden doctoraten Barbra Streisand filmt op het ogenblik samen met de Franse acteur Yves Montand. De film, die door Paramount wordt gemaakt, heet „On a clear day you can Pastoor Glas overleden HILLEGOM In het ziekenhuis Johannes de Deo in Haarlem is de uit Hillegom afkomstige pastoor C. S. J. Glas overleden. Pastoor Glas, die bijna 35 jaar als herder van Pa- renty Bezinghem en Enquin sur Bail- lons in Frankrijk werkzaam is ge weest, was reeds geruime tijd ziek. Voor herstel kwam hij naar Neder land. Vry'dagochtend om tien uur zal in de St. Jozefkerk in Hillegom een eucharistieviering worden gehouden, waarna het stoffelyk overschot van pastoor Glas zal worden bygezet in het priestergraf van het kerkhof van de St. Jozef parochie. Weer gelijkspel Steeds Vooruit WARMOND Nel van Ryn. zal de eer van „Steeds Vooruit" alleen moeten vertegenwoordigen tydens de Nederlandse kampioenschap pen, want Nora Broxterman is uit gevallen. Nel van Rijn. veroverde vorig jaar de Nederlandse titel by de meisjes junioren. Dit jaar werd zij tweede by het officieuze jeugd kampioenschap. Opnieuw heeft team I een ge lukspel behaald, ditmaal tegen het sterke Excelsior. In een zeer gelyk- opgaande stryd had „Steeds Voor uit" na 5 wedstrijden een 3-2 voor sprong door 2 zeges van Nol Sik- king en winst in het dubbel. Op nieuw maakte Excelsior gelyk. en won hierna de belangrykste party. Na 22-24 in de eerste game won Nel van Ryn de tweede met 14, doch zag, na steeds te hebben voorgestaan de derde game met 21-18 aan haar neus voorbygaan. In de 8e party boekte Nol Sikking zyn 3e zege, op nieuw was de stand gelyk. Invaller van der Zwet kon in de laatste wed strijd de winst behalen, waardoor een gelijkspel werd geboekt. De andere uitslagen luidden: Steeds Vooruit II Sparkler 5-5 Steeds Vooruit St. H. 5-5; Steeds Voor uit IV—Taverzo 9-1; Steeds Voor uit V—NSSS 6-4; Steeds Vooruit VI—Pit '54 9-1; Steeds Vooruit VII Charibdys 1-9; Dames 2Gossi- ma 2-1; meisjes I—Avanti 6-4; meisjes II—Treffers 2-8; jongens I—TOV 5-5; jongens II—TOV 6- 4. De meisjes van het vierde team spe len 15 februari tegen een team van Treffers. Leidse Biljartbond lste klasse: LandzichtVriend schap 44, SpoortjeMorspoot 4 4. Zuid—Katwijk 2—6, Spykerbak— UVS 44. CaramboleDVH 62. 2de klasse: RynegomLandzicht 2 2—6. De HeulCarambole 2 8—0, UVS 2Zylpoort 4—4. KI. Minerva TOG 80. Spykerbak 2Vierkan tje 5—3 Sde klasse Katwijk 2Morspoort 2 26, TOP—Wachtje 6—2, Ryne gom 2Scheepje 62, Zuid 2Vrien dekring 62 4de klasse: De Waag 2—Landzicht 3 4—4, Zylpoort 2—Zuid 3 4—4, UVS 3—Centraal 8—0, Witte Hen—DVH 2 8—0 5de klasse: Spoortje 2DVS 53, Vierkantje 2Zylpoort 3 26, Land zicht 4Carambole 3 08. 6de klasse: Zuid 4Centraal 2 2— 6, TOG 2—UVS 5 2—6, Wachtje 2— De Waag 3 44, DVH 3Rynegom 3 8—0. 7de klasse: DVH 4Centrum 2 6—2, Landzicht 5—TOG 3 8—0, Ca rambole 4—TOP 3 6—2, Scheepje 2— KI. Minerva 2 44. 8ste klasse: De Waag 4—Vriend schap 3 44, De Heul 4Spykerbak 3 62, Spoortje 3Witte Hen 2 62. 9de klasse: KI. Minerva 3Vier kantje 3 44, Zylpoort 4Landzicht 6 6—2, Witte Hen 3—De Heul 5 4—4, Morspoort 5Landzicht 6 62 LEIDEN Dr. W. L. C. Drossaers s""-' herdenkt maandag het feit. dat hy vyftig jaar geleden aan de Leldse Universiteit promoveerde tot doctor I iin de rechtswetenschap. Vier dagen I later is het eveneens een halve eeuw see forever". Op de foto het be- geleden, dat dr. W. J. C. A .Nygh roemde tweetal in actie in Holly- promoveerde tot doctor in de rechts- wood wetenschap. HAAGSE POLITIERECHTER U.V.V. vierde eerste lustrum LEIDERDORP In het ontmoe tingscentrum Nieuw-Ouderzorg aan de Willem de Zwijgerlaan heeft de UW afd. Leiderdorp gistermorgen als bestuur, medewerksters en dona trices het eerste lustrum een beetje feestelijk gevierd. Hier by was ook aanwezig de echtgenote van de bur gemeester, mevr. Van der Have. Het werk van de UVV gebeurt ei- geniyk altyd wat achter de scher men, maar uit de jaarverslagen van bestuur en medewerksters bleek wel hoe het werk in die vyf jaar is uit gegroeid en ook. dat op allerlei ter reinen. het gemeenschappelijk wel zyn van de Leiderdorpse ingezete nen betreffende, wordt medegewerkt. Als presidente gaf mevr. Vos- van Nifterik een algemeen overzicht van de werkzaamheden en elke mede werkster vertelde over haar persoon- ïyke taak. Zo zyn er de maandelijkse UVV-bejaardenmiddagen, er is een bejaardenkoor, er worden voor licha- melyk gehandicapten en thuiszitten den tochten georganiseerd, er is een kinder-crèche zomer en kinderze gels en de Pro Juventute kalender wordt verkocht, de kinderkleding- beurzen, om enige facetten te noe men. Als nieuwe plannen werden ver meld het organiseren van een bazaar voor een liefdadig doel, vooral met werk dat kinderen hebben gemaakt en het organiseren van een koop avond in een Leids warenhuis in sa menwerking met de UVV in Leiden. Oegstgeest en Voorschoten. Tot slot zei mevr. van der Have met stygende bewondering te heb ben geluisterd naai* het vele, dat met zo weinig geld wordt verricht. Vijf schoten op kazernebewakers in Hainburgse wijk HAMBURG (DPA) Gisteravond kort voor middernacht zyn in de Hamburgse wyk Rahlstedt vyf scho ten gelost op drie soldaten, die op wacht stonden by de Böhm-kazerne, waar een pantsereenheid is gelegerd. Geen van hen werd getroffen. De po litie, die een grootscheeps onderzoek is begonnen, constateerde, dat de schoten uit de straat op de hoofdin gang werden gelost uit een automa tisch geweer van klein kaliber. Op ongeveer 130 meter van de wacht zijn zeventien hulzen van 6 millime ter gevonden De daders zyn in een personenauto weggereden. Intussen heeft generaal De Maiziè- re, inspecteur-generaal van de West duitse strydkrachten op een inspec tiereis geconstateerd, dat een 60-ja rige gepensioneerde man. die niet best meer kan horen, 's nachts de enige bewaker was van een grote wapenopslagplaats in het gebied van Neurenberg, waar een enorme hoe veelheid geweren, machinepistolen en radiotoestellen ligt opgeslagen. De ou de dove man was uit zuinigheids overwegingen tot nachtwaker be noemd DEN HAAG LEIDEN De recep tie, die hy had bezocht, was een 65 jarige bromfietser uit Leiden slecht bekomen. Niet zozeer de receptie dan wel de glaasjes jenever, die hy er had verschalkt. Over het aantal viel te twisten. By de politie had hy er vyf opgesomd, voor de Haagse poli tierechter kwam hy niet hoger dan twee. „Dat is nog teveel om op een bromfiets te ryden", constateerde de rechter en de feiten hadden dat be wezen, want op een gegeven mo ment lag de bromfietser op het Schuttersveld te snurken. .Daar weet ik niets van", zo moest verdachte be kennen. „Neen, maar de politie heeft het geconstateerd", aldus de informatie van de rechter. Er was een en ander aan vooraf gegaan, want de receptieganger slin gerde met zyn voertuig over de weg. U had voor hetzelfde doodgereden kunnen worden", stelde de rechter vast en verdachte stemde daarmee in. „Ik dacht nog best te kunnen ryden", zo verklaarde hy. .Blaar het bleek van niet", gaf de rechter terug. De politie had een wiebelende wankele gang en waterige oogjes ge constateerd en met dat ales byeen vond de officier bewezen, dat ver dachte onder invloed van drank ver kerend. een bromfiets had bestuurd. Gezien de leeftijd en het nog blanco strafblad van verdachte wilde de of ficier volstaan met een geldboete van f 100.waarvan de rechter f 75. maakte. ien, neem je wel een andere dan waarop reclame staat en Je dus zo gesignaleerd bent". Daar zat wel iets in, vond de rech ter, doch de officier bleek een andere opvatting te hebben. „Wanneer je met een auto van Noord wijk naar Leiden rijdt en de auto daar laat staan, dan noem ik dat diefstal. Want hoe kan de eigenaar weten dat zyn auto helemaal in Leiden staat" En dus eiste de officier terzake diefstal twee maanden gevangenisstraf waar van een maand voorwaardelijk. De politierechter hield het op joy- ding, maar omdat verdachte niet in het bezit was van een rybewijs, hij vyf of zes glazen bier had gedron ken, moest het toch gevangenisstraf worden en werd het vonnis een week. Oegstgeester bad 19 april open OEGSTGEEST Het ligt in de bedoeling het nieuwe openluchtbad aan de Abtspoelweg in Oegstgeest op 19 april open te stellen voor de iwemliefhebbers. De officiële inge bruikstelling zal op een later tUd- stip geschieden. Gedacht wordt aan eind mei. Ds. F. Minnema neemt 30 maart Geen bus, dan auto afscheid van Leiderdorp De laatste autobus op 20 septem ber was uit Noordwyk vertrokken, toen een 19-iarige Leidse jongeman nog naar huis moest. Hy had zyn meisje naar huis gebracht en hoe gaat het dan.Na te hebben ge constateerd, dat de laatste bus van die dag dus was vertrokken, begaf hy zioh te voet op weg. Dat verdroot hem al spoedig en toen hy kans zag een auto weg te nemen, deed hy dat en reed naar Leiden, waar hy het voertuig in de buurt van zyn woning achterliet. De officier van justitie had hem ten laste gelegd diefstal van de auto, subsidair Joy-riding". Op dat laatste hield verdachte het, want zo beweerde hij: ,Dr stond op die auto redlame en als je een auto wilt ste- AMSTERDAM (GPD) De Ne derlandse Bond van Werkgevers in hotel-, restaurant-, café. en aanver wante bedrijven (horecaf) brengt zwaar geschut in stelling tegen de door de minister van Economische Zaken voor het horecabedrijf afge kondigde prysstop. Men overweegt een sluiting van de bedrijven. Een van de bestuursleden van Ho recaf, de heer G. E. van Goor. zei vanmorgen, dat een groot aantal le den het bestuur heeft gevraagd tot een afkondiging van een sluiting voor een week. of enkele weken lang één dag over te slaan. Het bestuur wil hieraan niet di rect gevolg geven, .maar wanneer de minister niet welwillend reageert op verzoeken om ontheffing, die in grote getale by hem binnen komen, zullen wy niet aarzelen op de vra gen van de leden terug te komen", aldus de heer Van Goor. LEIDEN Het gemeentebe stuur van Leiden, dat onlangs een krediet van f 400.000 beschikbaar stelde voor gebreken en onvoor ziene uitgaven aan de in 1967 in gebruik genomen vuilverbran dingsinstallatie, zal trachten een groot deel van dit bedrag te ver halen op de Zwitserse maatschap pij, welke de installatie leverde. Uit een rapport van TNO is n.l. gebleken, dat de gebreken reeds aanwezig waren bij de oplevering van de vuilverbrandingsinstalla tie. Inmiddels zijn deze gebreken verholpen en draait de installatie op volle capaciteit. LEIDERDORP Wegens zyn vertrek naar Rotterdam, waar hij als ziekenhuispredikant zal gaan werken, zal ds. F. Minnema in de avonddienst van zondag 30 maart in de Hoofdstraatkerk afscheid nemen van de geref. kerk van Leiderdorp. Het is de bedoeling dat in de mor gendiensten van die zondag, de cate chisanten van ds. Minnema en van ds. van Drie him geloofsbelydenis afleggen. De avonddienst in de Scheppingskerk vervalt op 30 maai t in verband met het afscheid. Fallout-enquete in Wassenaar WASSENAAR Evenals in vele andere gemeenten is ook in Wasse naar een begin gemaakt met een groots opgezette enquête naar de mogeiykheden om in de woningen in deze gemeente een zo goed moge lijke bescherming tegen zogenaam de fall out te verkrijgen. Enquê* teurs. voorzien van een legitimatie- bewijs, zullen in de komende maan den de gehele gemeente rondgaan om van de woningen bepaalde gege vens te noteren. Deze enquête maakt deel uit van een groter geheel. In 1967 werd in de provincie Utrecht begonnen met een proefenquéte. In 1968 werd geënquê teerd in Drente, Gelderland, Utrecht en Limburg. In 1969 wordt het onder zoek \-oortgezet in verschillende de len van het land. om. in de gemeen ten Leiden en Wassenaar en andere plaatsen in de Ryn- en Bollenstreek. In een huis-aan-huis verspreide folder heeft burgemeester Mr. W. J. Geertsema een beroep gedaan op de ingezetenen alle medewerking aan de enquêteurs te verlenen.

Leidsch Dagblad | 1969 | | pagina 13