Mijn naam is'Océ'1400. Vrees voor moeilijkheden rond Leefbaarheid van randstad is in gevaar C.cl.O. Patiënten gaan vaak naarkwakzal Afschaffing van het „ambtenarenverbod" Huisartsen weten: ,Een op de twintig homofiel" Ik ben het grootste kopieerwonder sinds de uitvinding van het karbonpapier. Vanavond kom ikopTV. Termijn voor haven met drie weken verlengd Werkzaamheden aan Ri jksweg 8 Zuid-Holland gaat voorop ERNSTIGE ACHTERSTAND IN ZUID-HOLLAND Tweede lustrum van CPJO in Zuid-Holland VTERDAG 1 FEBRUARI 1969 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA I )rs. YaiiPeype: ^DVERTENTTV TILBURG <GPD> Een op de 'intig Nederlanders is homofiel. It zei gisteren in Tilburg drs. D. ,n Peype, verbonden aan de afde- xg onderzoek en planning van het inisterie van Cultuur, Recreatie i Maatschappelijk werk, op een rumbijeenkomst over homofilie in Katholieke Hogeschool. In een rapport van het Nederlands istituut van sociaail-sexudoglsch on jrzoek te Zeist, dat binnenkort zal rrschijnen wordt het aantal homo- elen in ons land op 650.000 geschat, in wie er tachtig- tot honderddui- ind zijn getrouwd. Drs. Van Peype hield op deze zeer •uk bezochte bijeenkomst er wa ai een paar honderd studenten, zo el mannelijke als vrouwelijke een itenessante inleiding over Homo lie en het veranderend maatschap- elijk normenstelsel". Volgens de zenuwarts J. Grubben. Ie op deze bijeenkomst over de ver ader de visie op homofilie sprak, aan wij thans anders tegenover ho- losexuelen dan vroeger omdat on- ethiek verandierd is. Naar de mening van de heer Grub- m denken veel heterosexuelen te ng over homofilie. Er bestaat bij >er velen onvoldoende kennis hier- ver. De heer C. Seelen, 'lid van de ilburgse studentenwerkgroep homo- Hie, vond dat het individueel isole- lent van veel homofielen doorbro- en moet worden. Opgerold Volgens een offiële be- endmaking" is in de Braziliaanse tad Sao Paulo een ondermijnende rganisatie opgerold. Er zijn der- ig personen aangehouden, die zou- en hebben bekend zioh schuldig te lebben gemaakt aan talrijke ter- eurdadetn, waaronder moorden op en Amerikaanse kapitein. Vanavond om 20.00 uur (Ned. I) laat ik u zien hoe ik alles kopieer. Getypte brieven, balpen-brieven, vulpen-brieven. Tekeningen en kaarten Tijdschriften en boeken. Vanavond demonstreer ik u mijn gemakkelijke bediening. Eén druk op De 'Océ' 1400. (één van de 24 'Océ' kopieerapparaten). kunt u kopen, huren of huren-per-kopie. kopieert in uw voordeel de knop klaar. En net zoveel kopieën als u wenst. Vanavond ook toon ik u mijn zuinigheid. Ik maak zelfs kopieën op halve grootte Dus voor de halve prijs! Vanavond om 20.00 uur (Ned. I) laat ik u versteld zitten. VAN DER GRINTEN N.V. Verkoopkantoren in: Amsterdam, Den Bosch, Den Haag en Hengelo. Vul in- knip uit- stuur op. - BON voor overvloedige informatie over de 'Océ' 1400. Ik wil graag alles weten over de 'Océ' 1400. Firmar.... T.a.v.: Adres Tel: Nog eenvoudiger: Voor informatie kunt u ook bellen 04100-24461. VAN DER GRINTEN N V.Verkoop Nederland, Aartshertogenlaan 151, Den Bosch, lu^jj HILLEGOM De hoofdingenieur directeur van de Rijkswaterstaat in de directie Zuid-Holland in 's-Gra- venhage aeelt mee, dat wegens uit voering van werkzaamheden een ge deelte van het in de gemeente Hille- gom gelegen wegv&k van de weg HaarlemSassenheim's-Graven- hage) op 10. 11 en 12 februari 1969 of zoveel langer als nodig of korter als mogelijk zal blijken, voor alle ver keer behalve voetgangers zal worden afgesloten. De te volgen omleidings route zal met borden worden aange geven. DEN HAAG (GPD) Met 52 te len 12 stemmen hebben Provinciale Staten van Zuid-Holland gistermid- Jag een motie aanvaard, waarin Ge- Seputeerde Staten worden uitgeno- fligd om het z.g. „ambtenarenver-1 bod" te schrappen. Met dit verbod wordt artikel 124 van het Provinciale Ambtenarenre- j Klement bedoeld, een artikel dat voor i ambtenaren het lidmaatschap van! bepaalde, op een lijst vermelde, ver- enigingen verbiedt. De gedeputeerde prof. dr. J. P. van Praag (PvdA) had eerder in deze statenvergadering al meegedeeld, dat een meerderheid van G.S. aan dit ambtenarenverbod ook geen be hoefte meer heeft, maar dat het college thans ook niet het initiatief wil nemen om het (als eerste in den lande) af te schaffen. De staten hebben dus nu bena drukt. dat dit maar wel moet gebeu ren. Tegen de motie, die was inge diend door statenlid drs. H. van Steenis (PSP), keerden zich vier af gevaardigden uit A.R.P.-kring, drie van de S.G.P., eveneens drie van de Boerenpartij en een lid van de K.V.P. De motie was reeds mede-onder tekend door statenleden van PvdA, KVP, PPR, VVD en CPN. DEN HAAG (GPD) „Dit kan zo niet langer doorgaan. De leef baarheid van de randstad is in gevaar". De Zuidhollandse gede puteerde prof. dr. J. P. v. Praag heeft de Provinciale Staten gis teren met een handvol cijfers voorgehouden, dat Zuid-Holland In tal van opzichten ver achter ligt bij de voorzieningen in tal van andere provincies. De gedeputeerde noemde het, op geëmotioneerde toon, „schokkend en onbegrijpelijk". Dat de regering het Gewestelijk Orkest van Zuid-Holland niet in aanmerking laat komen voor rykssteun. „De grote orkesten van Den Haag en Rotterdam komen nu eenmaal niet in de kleine provincie plaatsen", zei hij. „Ik hoop dat dit niet het laatste woord van de rege ring zal zijn. Toneelspreiding blijkt in Zuid-Hol land vrijwel niet te bestaan, zei de gedeputeerde. Ook „ongelooflijk maar waar": heeft deze provincie schouw burgen voldoende? Ja, kwantitatief wel. maar vele zijn hopeloos ver ouderd. In Zuid-Holland is slechts 15 pet. van de bibliotheekvestigingen in Nederland te vinden. En van de be volking van dit gewest wordt slechts 21 pet. door die vestigingen bestre ken tegen bijvoorbeeld in Over ijssel de gehele bevolking. Over deze „ontstellende achterstand" zullen G.S. nader met de bibliotheekorga nisaties gaan praten. Enkele andere cijfers: in Zuid-Hol land is 1 dorpshuis op 20.000 inwo ners minder dan waar ook elders. Bejaardenoorden: hier 6,1 bed op 1000 inwoners, in Noord-Holland 7,2, in Groningen 6,4 en in Noord-Bra bant 6.8 bedden per duizend. En deze provincie met de grootste woningnood, aldus prof. Van Praag, kreeg voor een kwart van de lands- bevolking zegge en schijve 19 pet van de toewijzing in de woningwet sector. In de particuliere bouw was de toewijzing met 14 pet nog gerin ger. Verbetering van de armoedige si tuatie is alleen mogelijk door samen werking, besloot deze Zuidhollandse gedeputeerde. Samenwerking van rijk, provincie en gemeenten en initiatieven van de burgerij in onder linge samenwerking. „Wat er nu ge beurt is niet genoeg". DEN HAAG (ANP, GPD) Zijn er moeilijkheden op komst voor de nieuwe haven-cao, waarin een loonstijging van gemiddeld 7 pet. is opgenomen? Dat lijkt niet uit gesloten. Minister Roolvink (Sociale Za ken) heeft de go edkeuringsperio- de voor deze cao verlengd en het contract aan de Loon Advies Commissie voorgelegd. Volgens het NVV wordt op het departement van Sociale Zaken thans nagegaan hoe groot de sta kingspot van de vakbonden is voor het geval het in de havens tot een staking zou komen. Een woordvoerder van Economi sche Zaken kon gisteravond niet meedelen of deze bewering van het NW (dat in een publikatie het de partement de helpende hand aan biedt om tot een overzicht van de financiële middelen van de bonden te komen) al dan niet juist is. Intussen hebben de landelijke be drijf sgroepsbesturen van de Neder landse, de rJc.- en de ohr. Bond van Vervoerspersoneel reeds verklaard ernstig verontrust te zijn over het besluit de goedkeuingsperiode van de c.a.o. voor de havens van Rotterdam en Amsterdam met maximaal drie weken te verlengen. De drie bonden hebben besloten hun kader op te roepen voor een vergadering op dinsdag 4 februari teneinde de situatie onder ogen fee zien. Volgens het NVV is ook de goed keuringsperiode voor het onderne mingscontract van Balamundi in Hui zen met drie weken verlengd. Hier zou de moeilijkheid gelegen zijn in de bepaling dat de ruim vijfhonderd werknemers van dit bedrijf met in gang van september een kwartier arbeidstijdverkorting per dag krijgen Minister Roolvink zou deze arbeids tijdverkorting pas per 1 januari 1970 doorgevoerd willen zien. Het NVV hekelt in zyn welijkse uitgaaf de „geheimzinnigdoenerij" achter de schermen van de loonpoli tiek. „Wie dacht dat de vrije loonpo litiek ook een grotere openheid met zich zou brengen is bedrogen uitge komen", aldus het NVV. Men vraagt zich af waarom zo ge heimzinnig wordt gedaan als de mi nister besluit het metaalcontract voor te leggen aan de loon advies commissie. In de kranten deden al leen maar geruchten de ronde, maar er kwam geen mededeling van de Voorlichtingsdienst van Sociale Za- ken. Het NVV wil voorts graag weten, waarom de minister wel enkele zin netjes uit het advies van de „wijze mannen" over het metaalcontract heeft geciteerd, terwijl alleen de le den van de vaste commissie voor So ciale Zaken van de Tweede Kamer het voorrecht hadden van de hele tekst kennis kunnen nemen. „Heeft men iets te verbergen voor de tien duizenden werknemers in de metaal sectoren?", zo vraagt het NVV. Op Schiphol arriveerden gisteren twee Koreaanse kin deren die door Nederlandse families zijn geadopteerd. Op de foto: de kleine Kim hui lend in de armen van zijn nieuwe moeder, mevr. Van Helmond uit Venray. ALPHEN AAN DEN RIJN In september van dit jaar zal het tien jaar geleden zijn, dat de Christel ij kp Plattelands Jongeren Organisatie (CPJO) Zuid-Holland werd opge richt. Vooruitlopend op dit jubileum zal donderdag in Delft de jaarver gadering en toogdag worden ge houden. Het programma van de jaarverga dering, die om half drie in de grote zaal van de Stadsdoelen begint luidt: 1. openingsliturgie, 2. ope-1 ningswoord voorzitter J A. Struyk. 3. jaarverslag, 4. „Jong zijn nu", le zing van ds. Gabe van Duinen, 5. samenzang, 6. pauze. 7. samenzng, 8. fsoheid en installatie voorzitter en overige bestuursleden. 9. „Rollette" een vrolijk programma van o.a. Rus sische, Hongaarse en Griekse dan sen, gepresenteerd door „De rollende rijders" uit Utrecht, 10. schorsing van de vergadering (ongev. 17.30 u.> Het avondprogramma begint om half aoht met de heropening door presidente mej. D. v. d. Heuvel. Daarna presenteert het gezelscnap Coos v d. Velden uit Amersfoort een vrolijke show onder de titel ,,'t Zit weer snor". DEN HAAG (GPD) Praktisch iedere huisarts heeft wel eens met het probleem van de para normale geneeskunde te maken. 1 Vijfenvijftig procent van 397 ge- ënqueteerde huisartsen weet. dat er in hun praktijkgebied wel mag netiseurs, kruidendokters e.d. wer ken. De enquête, waarvan de resultaten j onder meer werden gepubliceerd in het maandblad „Huisarts en weten-1 schap" vormt een onderdeel van een veel breder onderzoek, dat wordt ver- 1 richt door het Nederlands Instituut voor preventieve geneeskunde T N O. van de 460 artsen, verdeeld over heel Nederland, reageerden 63 niet op het hen toegezonden enquêteformu lier. 89 procent van de ondervraagde huisartsen meldt, dat zij in hun praktijk patiënten hebben, die naar een onbevoegde genezer gaan of gin- 1 gen. De huisartsen menen, dat zij in ongeveer de helft van de a va'ten door patiënten van dit bezoek aan een onbevoegde genezer op de hoogte zijn gesteld. Huisartsen in steden van meer dan 100.000 inwoners menen vaker op dit punt door de patiënt in vertrouwen te worden genomen. Van de ondervraagde huisartsen heeft 25 procent wel eens schade (so matisch of financieel) gezien van een behandeling door een onbevoegde genezer. Ongeveer een op de zeven huis artsen heeft wel eens contact gehad met een paranormale genezer over een patiënt. Zestig procent van de huisartsen had geen bezwaar om een opgegeven patiënt naar een onbevoegd genezer te laten gaan. mits zij die patiënt kunnen blijven geleiden. (Wanneer het gaat om psycho-somatische zie ken staat men er iets gereserveerd tegenover. Dan heeft 45 procent van de artsen geen bezwaar Van de huisartsen is 47 procent tegen een vorm van wettelijke rege ling van de paranormale genees kunst. Ruim 50 procent is voor. „Huisartsen zijn toleranter in hun houding ten aanzien van de para normale geneeskunst dan de offi ciële vertegenwoordigers der artsen maatschappij", aldus voegt Medisch Maatschappij tot Bevordering van Contact 'orgaan van de Kon. Med. de Geneeskunst». Als conclusie aan deze enquête-resultaten toe. Tito naar Roemenië President Tito van Joego-Slavië is gister avond per trein uit Belgrado ver trokken voor een kort bezoek aan Roemenië op uitnodiging van de Roemeense partijleider Ceaoesescoe. Vreedzaam bombardement Na- tionalistisch-China gaat het Chi nese vasteland (communistisch) op 16 februari ter gelegenheid van het Chinese nieuwjaar op vreedzame wijze bombarderen. Naar het minis terie van Defensie in Taipeh mee deelt, zullen op het eilandje Que- moy die dag lange-afstandsballon- nen worden opgelaten met 100000 kledingstukken, speelgoed, snoep en andere dagelijkse artikelen voor de bevolking van het Chinese vaste land.

Leidsch Dagblad | 1969 | | pagina 7