Liberalisatie in Boedapest gaat kalm door DOEBTSEK VRAAGT RUST Stakingen bedreigen Engeland .379.- .330.- .298- .298.- .508.- rSS»?;2l L'—1° rebbureau DE MAGNEET Militairen bij begrafenis van Jan Palach de mooiste vlieg vakantie uit de mooiste Magneet vliegvakantie- gids 69 met talloze kleurfoto^ PALACH EN HET VERZET TEGEN BE ONVRIJHEID IMPULS Man leefde 3 jaar als non PAGINA 1 LEIDSCH DAGBLAD BOEDAPEST De Hongaarse leiders die met tegenzin Moskou hebben geholpen bij het bezetten van Tsjecho-Slowakije zijn vast besloten hun eigen politiek van binnenlandse democratisering voort te zetten. Zoals het zich op het ogenblik laat aanzien met succes. Na de Hongaarse deelname aan de invasie werd in brede lagen van de Hongaarse bevolking gevreesd dat ook in Boedapest een einde zou worden gemaakt aan de her vormingen, die van het land het meest „Westerse" hadden gemaakt achter het IJzeren Gor dijn. Twaalf jaar na het bloedige neerslaan van de revolutie van Boedapest werden kranten en ra diostations overstroomd met brie ven van verontruste Hongaren. Brieven waarin gevraagd werd of dit nou ook het einde betekende van de Hongaarse liberalisatie. Een bezorgdheid die voor de Hon gaarse leiders een bewijs moet zijn geweest dat zij op de goede weg waren. Het antwoord van de leiding van de Hongaarse communistische party was zoals te verwachten viel geen duideiyke stellinganme voor Tsje- cho-Slowakye maar 'n aantal bin nenlandse politieke maatregelen, die wat betreft de duidelykheid niets te wensen over lieten. In het partijblad „Nepszbadsag" ver scheen een artikel waarin men tussen de regels door kon lezen dat de crisis in Tsjecho-Slowakije de Hongaarse party had versterkt in de mening dat geen andere po litiek in aanmerking kon komen dan welke tot nu toe was gevolgd. Een opmerking die op zichzelf voor tweeërlei uitleg vatbaar was, ware het niet dat „Nepszbadsag" even later schreef dat de politiek van de Hongaren in vele opzichte afweek van die van de Russische en andere zusterpartyen. Rustig In Boedapest kan men in een onof ficieel gesprek met Hongaarse lei ders rustig horen dat hun koers even liberaal is als die van de Tsjechoslowaken, soms zelfs ver der gaat. Hoe is het te verklaren dat de Sow- jet-Unie de Hongaren hun gang la ten gaan? Kortgeleden gaf de Hon gaarse premier Fock op deze vraag een antwoord door er op te wyzen dat op Hongaars grondgebied vier Russische divisies zyn gele gerd. Hadden de Tsjechen in juli van vorig jaar toegestaan dat een paar Russische divisies langs hun Westerse grens gelegrd werden dan hadden ze misschien zelfs ongehiny derd hun persvrijheid kunnen handhaven", aldus Fock. Het is echter onwaarschynlijk dat dit de enige reden is waarom de Rus sen de Hongaren hun gang laten gaan. Het is waarschijnlijker dat de voorzichtige tactiek van de Hon gaarse partyleider Kadar het suc ces van de hervormingen waar borgt. Kader zo zeggen Westerse waarnemers in Boedapest is er in geslaagd een byzondere verhou ding met Moskou tot stand bren gen en is „een van de weinigen naar wie de mannen in het Krem lin bereid zyn te luisteren" Vertrouwen Kadar genoot het vertrouwen van Chroesjtsjow en is er op de een of andere wijze in geslaagd ook diens opvolgers te overtuigen van zyn volledige betrouwbaarheid. Hij wordt daardoor één van de wei nigen die voor beide party en aan weerzyden van de kloof die Oost- Europa zo langzamerhand in twee kamoen verdeeld, orocrpssieven en conservatieven aanvaardbaar is. Het is niet toevallig dat juist Kadar vlag voor de invasie van Tsjecho- Slowakye aan de grens nog een gesprek had met zijn persoonlyke vriend Doebtsek: hy is de aange wezen bemiddelaar by conflicten tussen orthodoxen en verlichten. Een rol waar Hongarije alleen maar wel by kan varen. Op de samengestelde toto links Janos Kadar en rechts een groep vrijheidsstrijders zoals zij zich ten tijde van de Hongaarse opstand lieten fotograferen. Ka dar kwam met de Russische tanks als opvolger van Rakosi terug in de Hongaarse hoofdstad. Toen heette hij de verrader van het Hongaarse volk. Nu is dezelfde Kadar een vriend van Doebtsek. het symbool voor de verlichting in Hongarije. ZATERDAG Kon. Schouwburg, 20.15 uur: Haag se Ccmedie: „hen vlo in 't oor" van Georges Feydeau. Paviljoentheater, 15.00 en 20.00 uur: Centre culturel de 1 'ambassade de France: „Le roi se meurt" van Ionesco. Kurzaal: 20.15 uur: Concertgebouw orkest o.l.v. sir John Barbirolli met werk van Verdl, Britten en Dvorak. Circustheater: 20.00 uur: Ned. Ope rastichting: „Le Rosslgnol" van Stra- winski en „l'Heure Espagnole" van Ravel, m.m.v. het Rotterdams Philhar- monisch Orkest o.l.v. Jean Fournet. ZONDAG Kon. Schouwburg. 14.00 uur: Haag se Comedie: „Het wijde land" van Ar thur Schnltzler. 20.15 uur: Haagse Co medie: „Veertig karaat" van Barillet en Grédv. Diligentla: 14.30 uur: Piano-recital van Daniel Wayenberg met werk van Beethoven, Schubert en Moessorgski. MAANDAG Kon. Schouwburg, 2C.15 uur: Haag se Comedie: „Een vlo in 't oor" van Georges Feydeau. Kurzaal. 20.15 uur: Orkestvereniging Musica m.m.v. Dick en Christlaan Bor. DINSDAG Kon. Schouwburg, 20.15 uur: Ned. Comedie: ..De Spaanse Brabander" van Breder. Studio 2000 Congresgebouw, 19.00 en 21.15 uur: popfilm „Toniplhit let'l all make love in London" van Peter Whi tehead. WOENSDAG Kon. Schouwburg, 20.15 uur: Nieuw Rotterdams Toneel: „Caesar en Cleo patra" van G. B. Shaw. Kurzaal, 20.15 uur: Radio Filh. Or kest o.l.v. Zdenek Macal met werken van Heppener, Mozart, Smetana. Circustheater. 20.00 uur: Ned. Ope ra Studio: „Cosi fan tutte" van W. A. Mozart. DONDERDAG Kon. Schouwburg. 20 15 uur: Haagse I Comedie: „Het wijde land" van Ar thur Schnltzler. Congresgebouw. 20.14 uur: Ned. Stu denten Orkest met werk van Haydn en Mendelssohn. l Circustheater, 20.00 uur: Ned. Opera j Studio: „Cosi fan tutte" van W. A. Mo- zart. (ADVERTENTIE) - vliegreizen 15 dagen Costa Brava LoESSbt EK3& touringcarreizen 13-14 dagen Rivièra jongeren-reizen 10-13 en 15 dagen Gardameer treinreizen 10-17 dagen Lago Maggiore cruises 13 dagen Middellandse Zee Hoofdkantoor: Geert Grooteplein 4, Alkmaar, tel. 02200-18884 Leiden, Stadhuisplein 3, tal 01710-32222 an 32422 Alphan aan da Rijn, van Boetzelaerstreet 7, tel 01720-36583. PRAAG (DPA, Reuter, AP, AFP) Tsjechoslowaakse mili tairen assisteren vandaag de politie bij de handhaving van de orde tijdens de begrafenis van Jan Palach. Dit is een van de maatregelen die de Tsjechoslowaakse regering heeft genomen om relletjes te voorkomen. De militairen en politie hebben de opdracht gekregen krachtig op te treden tegen „extremistische elemen ten". De Tsjechoslowaakse minister voor Voorlichting zal er scherp op toezien dat de verslagen van radio en televisie in overeenstemming zyn met „de activiteit van de regering". De Tsjechische party leider Doeb tsek heeft voor de radio een brief voorgelezen waarin deze verklaart dat hy van de maatregelen op de hoogte is en dat hy er mee akkoord gaat omdat zy nodig zyn om provo caties te verhinderen. Doebtsek ver klaarde voorts by na te zyn genezen van een griep en op korte termyn weer aan het werk te gaan. Menigte Gisteravond had zich voor de Ka- rel -Universiteit in Praag waar het stoffelyk overschot ligt opgebaard een menigte van dertigduizend per sonen verzameld. Agenten en studen ten moesten het verkeer in de tuurt van de uiniversiteit samen regelen. Gistermiddag om 12 uur heeft de be volking van Praag vyf minuten stil te in acht genomen. Vandaag zyn in Praag alle scholen gesloten, toneel voorstellingen en concerten zyn afge last Uit vrees voor mogelyke demon straties is het schema van de be gra nts van Jan Palach gewyzigd. De grote byeenkomst van studenten is afgelast. De begrafenisstoet zou om een uur vanmiddag vertreken. Tot de eigenlyke plechtigheid by de teraar debestelling zullen slechts weinigen worden toegelaten. Studenten hebben verklaard niet te kunnen instaan voor het handha ven van de orde. Zelfmoord Gisteren hebben weer twee Tsje choslowaken door zelfmoord gepro testeerd tegen de Russische bezet ting Een studente pleegde zelfmoord door de gaskraan open te zetten. In een brief verklaarde zy dat zy niet de moed had zich in brand te steken. Een 23-jarige automonteur heeft ge tracht zichzelf te verbranden. Hy zou dronken zyn geweest toen hy zyn daad pleegde. Ook een 56-jarige Italiaan heeft zichzelf in brand gestoken. Zyn toe stand is ernstig. Verwarring rond reuzen parel NEW YORK (DAA Reuter) Rond de „Pelegrina", waarschyniyk de grootste parel ter wereld, is de no dige opwinding ontstaan. Gisteren bood een onbekende op een veiling van ParkeBernet in New York een bedrag van 37.000 dollar (ongeveer 133.000 gulden) voor de parel, afkom stig van een Amerikaan die anoniem wenst te blijven. De firma was ervan overtuigrd het echte stuk te verkopen. Op hetzelfde moment echter liet ex-koningin Victoria-Eugenie van Spanje in Lausanne haar „Pelegri na" fotograferen om de echtheid te bewyzen. Welke parel de echte is stond gisteren nog niet vast. De „Pe legrina" is zo groot als een duive-ei en werd meer dan vierhonderd jaar geleden voor de Panamese kust ge vonden. De eerste bezitster was Ma ry Tudor, de dochter van Hendrik de achtste van Engeland. Het is wel tekenend voor de om- s tandigheden in Tsjecho- Slowakye, dat de jonge student Jan Palach gemeend heeft als pro test tegen de Sow jet-Russische be zetting van zyn land de absolute vorm van zelfvernietiging te moeten kiezen. By alle respect voor de moed, die daarvoor nodig is, blyft er reden tot het stellen van enkele vragen. Want waarom bleek een jonge Tsjech wèl bereid tot een daad als deze. terwijl die onder andere nog In vogelvlucht veel erger verdrukte volken als de Baltische niet gesignaleerd is? Mis schien die anderen de moed om op een dergelyke, even welbewuste als opzienbarende wyze verzet aan te te kenen tegen hun nationale vryheids- beroving? Of missen juist de Tsje chen de lange adem, die in hun om standigheden nodig is om het regime van dwang nog langer te verdragen? Het is natuuriyk mogelijk, dat de korte periode van liberalisering zo veel verwachtingen heeft losgemaakt, dat de terugkeer onder het juk niet meer te dulden is. Ook mogelyk is, dat het besef ginds, dat het vrye Wes ten de ontwikkeling nauwlettend volgt, een hevig emotionele daad als die van Jan Palach in de hand heeft gewerkt. Hoe dit zy, het woord emo tioneel is in dit verband zeker niet overdreven. Wy in het Westen staan, by alle begrip dat wy voor deze ge beurtenis pogen op te brengen, inner- lyk vreemd tegenover een zelfmoord zonder aanwijsbaar doel. Wij kun nen ons wel voorstellen, dat een sol- daar zyn leven offert in een poging de vyand te beletten een strategisch belangryke brug in handen te krij gen. De dood is dan verbonden aan actief optreden, doch niet, zoals des- tyds in Vietnam of nu in Praag, een demonstratieve zelfvernietiging. Daar om stonden wy ook vreemd tegen over de Japanse „kamikaze"-piloten, die hun leven offerden door zich met toestel en al op voor hen vyande- lyke schepen te storten. De reden is duidelyk: in het Westen is men eventueel bereid het leven in de waagschaal te stellen mits er een, zy het nog zo kleine kans op ontsnap ping is. Wie die mogelykheid by voorbaat wegneemt, begaat een voor ons min of meer onbegrypelyke daad. By de „zedelijke waardering van de zelfmoord" (titel van het proefschrift van de latere Haagse jeugd predikant dr. M. M. den Her tog. nu ruim een halve eeuw gele den) taxeren wy immers uitdrukke lijk „het nuttig effect" van zo'n daad wanneer die zich in de nationaal- politieke sfeer voltrekt. Byzonder tragisch is, dat Palach zijn eigen handeling min of meer ontkracht heeft door te verklaren, dat zyn me de-studenten zn voorbeeld niet dien den te volgen. Daarmede remde hy als het ware de agitatie af, die zyn dood bedoelde op te wekken. Is hy, aangenomen dat hy het zo gezegd heeft, in het laatst van zyn weg stervend leven tot het inzicht geko men. dat hij krachten had losge maakt, waarvan hy de explosieve werking aanvankelijk niet had in gezien? Kort na de zelfverbranding van Palach deden in Praag geruch- ruchten de ronde, dat zyn daad de eerste was in een reeks, die op een afspraak berustte. Die afspraak moet dan toch wel in een opwelling tot stand zyn gekomen, zonder nauw gezette overweging van de gevolgen Het is immers zeer onwaarschyn- dat de leiders van de Sowjet-Unie zich op deze wyze laten intimideren en hun troepen zouden terugtrek ken. Integendeel, in de hieruit voort vloeiende opwinding zouden zij een gerede aanleiding kunnen vinden tot enerzyds een krachtig propagan distisch offensief tegen de „imperia listische" opstokers op de achter grond, anderzyds tot nog nadrukke lijker onderstrepen van de noodzaak tot militaire bezetting. Wie een situa tie van onvrijheid, zoals die in Tsje- cho-Slowakye thans weer bestaat, wenst te bestryden dient dat of te doen door een massale opstand van speldeprikken in guerilla-styl. die de vijand zoveel afbreuk doet dat hy zich gaat bedenken. Een ongetwij feld heroïsch, maar in wezen mach teloos gebaar als van Palach is ver spilling van juist nu onmisbare volkskracht. Met deze kritische be nadering van wat zich dezer dagen in Praag heeft afgespeeld Is van zelfsprekend allerminst bedoeld te twyfelen aan de vrijheidszin van Pa lach en zovele anderen. Die is boven elke bedenking verheven. De vraag is echter, of zelfmoord het gewenste resultaat op kortere of eventueel lan gere termijn naderby kan brengen, tenzy men verwacht dat deze daad van zelfopoffering een krachtige im puls zal zyn tot verhoging van de strydvaardigheid der achterbiyven- de landgenoten. Is dit laatste het ge val en leidt zy dus tot méér dan zui ver emotionele beroering en draagt zy by tot versterking van de geeste- lyke weerbaarheid van het Tsjecho slowaakse volk, dan Is Palachs offer toch niet tevergeefs geweest. Rl. (Van onze correspondent) LONDEN (GPD) Terwijl de voortdurend met economische neer gang worstelende Britse regering een wanhopige strijd voert t egen het chronische stakingseuvel dreigt het benarde Engeland opnieuw in een moeras van economisch ge vaarlijke stakingen weg te zinken. De ergste daarvan is de staking in de genationaliseerde staalbedrijven, welke tenzij er op het allerlaatste nippertje nog een wonder gebeurt, vandaag om middernacht zal begin nen. Dit is de eerste officiële staking by de hoogovens en de zware indu strie sinds de algemerle werkstaking van 1926. De staking zal alleen al de Britse export op een wekelyks ver lies van 60 miljoen pond (ruim 500 miljoen gulden) komen te staan. De actie is een protest van een fe deratie van zestien vakbonden van voornamelijk handarbeiders tegen de erkenning door de staalcorpora- tie. het bestuurslichaam van de ge nationaliseerde staalfabrieken, van twee zgn. „witteboordjesbonden." Dit betekent dat de staalbedrijven gedeeltelyk of geheel zullen worden lamgelegd. Indien het conflict niet snel wordt opgelost en de kans daarop is groot zal ook een groot deel van de staalverwerkende indu strie moeten stoppen. De automobielfabrieken hebben een staalvoorraad voor slechts drie weken en de scheepswerven voor een maand. Voor de Britse export, de nog altijd negatieve betalingsba lans en het wankele pond sterling zou dit alles opnieuw funest kunnen worden. Ook dit conflict vormt een symptoom van de ziekte, waaraan Engeland al tientallen jaren ïydt, nameiyk het veel te grote aantal j vakbonden dat elkaar zonder acht te slaan op het nationale belang voortdurend in de wielen rijdt. De staking by de Britse PTT heeft ook een ernstige wending genomen Sinds vyf dagen hebben de 3500 tele grafisten by de overzeese dienst (voornamelijk de Ver. Staten, het Midden- en Verre Oosten bedienend) het werk voor 100 procent neerge legd zonder dat er een teken van vrede in zicht is. Ook hier wordt de overheid, die zou hebben geweigerd verder te on derhandelen, als de grote boosdoener beschouwd. De regering is bereid tot de gevraagde 5 procent salaris verhoging (tot juli 1968 teruggaan de), mits het personeel akkoord gaat met een extra 2 procent voor grotere produktiviteit. De telegra fisten verlangen de 5 procent on- mlddellyk, maar zeggen dat hun verhoogde prestaties een groter be drag dan 2 procent rechtvaardigen. Om de druk op de regering te ver groten heeft de Britse unie van PTT- personeel gisteren scherpere maat regelen aangekondigd. Als gevolg daarvan kunnen er van maandag af o.a. geen postpaketten meer worden aangenomen. SAO PAULO (Reuter) In Sao Paulo is een 25-jarige jongeman ge arresteerd die zich drie jaar als non heeft voorgedaan. Hy viel door de mand toen de moeder-overste van een klooster, waar hij onderdak voor de nacht vroeg, de zware stem van „zuster Maria" niet vertruowde en er de kapalaan bijhaalde. Die riep de politie. De jongeman een voormalig boek handelaar, vertelde dat hy zich drie jaar uit de wereld" had teruggetrok ken omdat de zaken zo slecht gingen. In een ander klooster was hy twee jaar. voor de nonnen zyn ware iden titeit ontdekten By die gelegenheid had hy slechts met moeite het vege ïyf kunnen reddeen. ZATERDAG Lodewljkskerk Jongerenmis. Ct) brant deken W P. M. Haring, the® Zegt de mis mij v/at? 7.15 uur Levendaal 101 „Leython" Midden® cieteit m.mv. de Colour Form Gr» 7.30 uur nam. Micro-theater (Vestestr. 40) lm., rliun met „Vuile handen" 8 uur na Lutherse kerk „Stichting Leldse jes". Concert Jeugd Kamer Orkest ij den. 8.15 uur nam. ZONDAG Stadsgehoorzaal Clubmatch Kyno; Zijlsingel 2 Volle Evangelie-zendj Spr, dhr. J Zijlstra 10 uur voorn genvereniging „Rijnland" 11 uur voq middag. Levendaal 101 „Leython" Oudejj sociëteit (toneel) 7.30 uur nam. Steenschuur 6 Kerk van Jezus Clm tus van de heiligen der laatste daj 11.30 uur voorin, dienst. Ons Centrum (Hooigracht 84) ningsbijeenkomst Hum. Verbond. dr. Cohen. 10.15 uur voorm Gerecht 10 Soefi Beweging Spr. n G. C. Voüte over de kracht van gebed" 11 uur voorm. Rijnlandslyceum (Apollolaan 1) meen te voor oorspronkelijk chrlstê dom afd, Oegstgeest. Spr. evang. N. d. Brugge 7.30 uur nam. MAANDAG Hotel Centraal Openbare vergader Politieke Party Radicalen. 8 uur m Rest. De Doelen. Leldse Amateur, tografenvereniglng Spr. Joop PieëU uur nam. go Oegstgeest (Gemeentecentrum) K. O. Spr. Harry Mulisch over Cuba 8 uur nam. Stadsgehoorzaal (foyer) Causerie met films over natuurresen ten in Indonesië 8 uur nam. DINSDAG Zyislngel 2 Volle Evangelie -zend Spr. dhr. J. Zeegers 8 uur nam. Stadsgehoorzaal Radio Phllh. Orkl o.l.v. Zdenek Macal (soliste Eva B ve naAbova, plano) 8 uur nam. Diamantplein 27 Bahal-gespreksavo uur nam, Stadshuis (wachtkamer trouwzel go bc !hi WOENSDAG Rest. v. d. Heijden. A. R. en C.E Prot. Ohr. raadsfractie over de meentepolltiek 8 uur nam. Stadhuis (trouwkamer) spreeki sociale raadsvrouw 4-6 uur nam. BIOSCOPEN Camera: „Een maagd voor de Prli 18 Jr. Dag. (beh. wo.mld.) 2.30, 7 9.15. Zondag 4.45, 7 en 9.15. Nac! voorstelling vr. en zat.: „Orfeu gro", 18 jr. 23.30. Zo. en wo.: avonturen van Pietje Bell". 14.30, Lido: „Hang 'em high", 18 jr. D 2.30. 7 en 9.15. Zond. ook 4.45. Luxor: .Dieven carnaval", a.l. 1 2.30, 7.00, 9.15. Zond. ook 4.45. Studio: „Sex en society", 18 Jr. I 2.30', 7 en 9.15. Zond. ook 4.45. bt Rex: „Naakt om te leven". 18 Jr. I w' gelijks 2.30, 7 en 9.15. Zond. ook 4 Nachtvoorstelling vr. en zat. .Het m Je Arlane". 18 Jr., 23.30. Trianon: „Dokter Zjivago", 14 J» Dag. 2 en 8 uur. TENTOONSTELLINGEN De Lakenhal Tentoonstelling 'itroen als verzamelaar 10 uur voor 4 uur nam. (t.e.m. 2 febr. (Zone gesloten) Ut Lakenhal: Dag, 10uur, m i 6 uur. Rijksmuseum van Oudheden penburg 28)Werfcd 10 uur voorm 5 uur nam.: zond 1-5 uur nam Etyksmuseun. voor VoLkenkum (Steenstraat 1): dag 10—6 u.; i< dags 1—6 uur nam Rijksmuseum voor de geschiede der natuurwetenschappen: Dag. uur, zond 1-4 uur. Ned.-Legermuseum: Geopend tot en met vrijdag 9 uur voorm. 6 nam.: zon.- eD feestdagen 1-5 uur m Kunstzaal Heuff (Wassenaar): Exp sitie Joop van Dam (aquarellen houtplastieken) en Kees Hoogendt (keramiek en etsen) 's maandags t 's-zaterdags 10-5 uur (dinsdag ook v 8-10 uur) Tot en met 5 februari. Avond- en nachtdienst der apotlieki Geopend voor spoedeisende geval!) Centraal Apotheek. Breestraat 74, 20552. ApcOheek R. van Breest Smallenbii te Leiderdorp is de gehele week opend. De Oegstgeestse Apotheek is op z dag 26 januari gesloten van 8 uur 24 uur. Apotheek Voorschoten is op zond 26 januari gesloten van 8 uur tot uur. Tot zaterdagmorgen 10 uur raadpl ge men de eigen "huisarts, daarna zondagnacht 12 uur uitsluitend vo spoedgevallen de dokterstelefoon 222 „Beroering gevol van diep religieus gevoel" VATICAANSTAD (AP) - In 0 derde artikel van een serie over kerk in Nederland schreef gisten de Osservatore Rom no dat de b roering onder de Nederlandse r.ki tholieken het gevolg is van een di' religieus gevoel. Deze beroering is ook merkbaar andere landen en zal zicih meer meer in de wereld verbreiden gisting die onder onze Nederl nd! broeders werkt zal wellicht sterk' worden, ook elders en misschien w in onszelf ook". De voedingsbodem voor deze gf ting is een intens godsgeloof ongeduldige wil naar het goede, vitaliteit die niet door de tyd wen' te worden achterhaald. De drang tot bykomen zou kun nen leiden tot het in twyfel bres gen van de autoriteit en de tradic nele rol die deze in de kerk speel maar dit zyn slechts enige aspd ten van de situatie en wellicht zü: zy van ondergeschikt belang. H te verhelderen is niet moeilijk. De artikelserie over Nederland geschreven door de onderdirecteur van het blad, Federico Alessandnni

Leidsch Dagblad | 1969 | | pagina 2