Eén jaar Doebtsek: balans met toch een batig saldo schudel'S jssu CITROE CITROEN Papoea "s gefolterd in West-Irian Kam ilieberichten NA DE WERVELSTORM KANTOOR KLERK ONSCHULDIG KOSMOS-264 PAGINA 3 LEIDSCH DAGBLAD VRIJDAG 24 JANUARI (ADVERTENTIE) (Door An Salotnonson) WENEN (GPD) Gisteren was het precies een jaar geleden, dat Doebtsek als opvolger van Nowotni tot eerste secretaris van de commu nistische partij werd benoemd", zei de man achter het bureau. „Doebt sek was het idool van de bevolking. Hij bezat de zeldzame gave van het charisma. Voor ons allen was hij het symbool van de nieuwe vrijheid, van een toekomst. En nu? Er is geen communicatie meer tussen de par tijleider en het volk. Wij worden slechts zeer spraakzaam van infor matie vooralen. Doebtsek heeft hier nu de positie van de Engelse ko ningin: hij bezit de liefde en het ver trouwen van de bevolking, maar hij beeft geen macht meer". Wij is&teo tegenover de hoofdre dacteur van een «ip de grootste dag bladen in Tsjecho-ciiJ^'akije. Zijn kamer lag op de zesde veratejvp* van het „pershuis" in één van a® rote grote industriesteden van dit lana. Alle krlntenredacties zijn in dit pers huis gevestigd en van elke redactie was er één journalist bij dit gesprek aanwezig. Zonder uitzondering wa ren het jonge mensen, leden van de nog in deze stad blindelings onze weg vinden. Maar alles in Tsjecho-Slowakije is nog niet rozegeur en maneschijn. Wij telden af hoeveel van de beste, moedigste hervormers inmiddels op eis van de Russen zijn afgezet: de minister van Binnenlandsse Zaken Parvel: de beroemde initiatiefne mer van het nieuwe economische model (NEM), prof. OtaSik: de voorzitter van het Nationale Pront Kiiegel (en die niet alleen vanwege I wegen Russische controles gehouden zijn progressieve opvattingen, maar I onder andere tussen Switawa en ook vanwege zijn Joodse afkomst): Brno. bh Fridek-Mistek en tussen de minister van Buitenlandse Zaken Oöawa en Krnow in Moravië. De Hajek; de partijsecretaris Isisar: de automobilisten moesten op bevel minister van Opvoeding Kadiets; en |van de Russische officier hun auto- niet in de laatste plaats parlements voorzitter Smrkowski. wiens ontslag de direkte aanleiding is geweest van de jongste demonstraties. En dan de Russische bezetting moesten wij nog herinneren aan de voortdurende bedreiging en systematische provo caties? Controles I Fr was een glimlach op de gezich- ten, toen wij voor deze negatieve communistische party en vurig, van de ^alane be aan- vroegen. „Inderdaad, veel van lenze meest briljante en moedigste hun gevoelens maakten ay geen ge- Jkopstukken z(jn op non.actlef gesteld maar vergeet u niet: er Is geen en kele aanhanger van Moskou voor in aanhangers van de hervorming. Van jevoelens maakten zij geen ge heim. Het gesprek over de politieke situatie, die een jaar na de beroem de plenaire vergadering van het cen trale comité in januari 1968, werd met een verrassende openhartigheid gevoerd. de plaats gekomen. De nieuwe re gering bestaat uit technocraten: jon ge moderne mensen. Zij volgen de koers die mensen als Sik en Isisar „De hervorming gaat verder, maar hebben uitgestippeld en wat de Rus- in een verlangzaamd tempo. Eerher. stel van de slachtoffers van het sta linisme wordt gewoon voortgezet. Nog begin januari heeft een groep van ruim 20 voormalige sociaal-de mocraten volledig eerherstel en scha devergoeding voor de in de gevan genis doorgebrachte jaren gekregen. De federatie tussen Tsjechië en Slo wakije is geheel volgens plan en bin nen de vastgestelde termijn tot stand gekomen. De economische liberali sering gaat door, zij het in beperk te omvang. In sommige grote bedrij ven zijn al arbeidersraden benoemd. Het wachten is alleen nog op de wet om hun competitie juridisch vast te leggen. Zoals u weet is onlangs in de grote Skoda-fabriek de nieuwe di recteur door het personeel gekozen: een fraai staaltje van de door ons nagestreefde democratisering". Op onze lippen zweefden vragen naar andere, minstens even belang rijke aspecten van de liberalisering: de beloofde decentralisatie, grotere autonomie voor de bedrijfsleiding, verlaging van de streefgetallen, aan passing van de produktie aan de vraag op de markt: vrije besteding van uit eigen export verdiende devie zen maar de man achter het bu reau sneed ons af: „In de recht spraak heerst een veel grotere zeker heid. Het gevangeniswezen is van het ministerie van Binnenlandse Zaken naar dat van Justitie overgeheveld. De rechters staan niet meer onder druk van zekere partijfunctionarissen. De politie past geen sadistische me thodes meer toe en is in tegendeel bij de demonstraties in november en in de afgelopen dagen zeer zacht zinnig te werk gegaan. Er zijn sinds 21 augustus geen politieke arrestaties verricht, al oefenen de Russen in dat opzicht ook nog zoveel druk op ons uit. In totaal zitten in Tsjecho- Slowakije slechts 82 personen wegens politieke delicten in de gevangenis. De nieuwe minister van Justitie heeft bij zijn machtsaanvaarding on dubbelzinnig verklaard, dat als er bij iemand 's ochtends vroeg wordt ge beld, de betreffende het veilige ge voel moet kunnen hebben dat het alleen maar de postbode of de bakker kan zijn". Rozegeur sen en hun provocaties betreft, wij zijn nakomelingen van Schweik, wij laten ons niet in de luren leggen, we houden het op Baltisch verzet. Ik zal u één voorbeeld uit velen noe men" „In de eerste helft van januari werden er plotseling op onze auto- koffer openen en werden dan onder een voorwendsel naar voren bij de motor geroepen. Zonder verdere formaliteiten werd er daarna order gegeven door te rijden. Maar na 500 meter stond er een tweede Russi sche post, die de betreffende kof fers liet openen en er geweren met patronen in vond. U begrijpt, onze mensen waren totaal overdonderd. Zii wisten van niets. Met deze praktijken wilden de Russen bewijzen van contra-revolu tie verzamelen. Onze Tsjechoslo- waakse politie heeft onmiddellijk op dracht gekregen overal waar Russi sche controles werden gehouden 200 meter verder een eigen post neer te zetten om de kwasi contrarevolutio- de machine wegglijden. Met zijn Tsjerna nad Tsoe. augustus lichtreclames en de vuurgloed van de 11968: besprekingen tussen de machtige fabrieken verschilt hij Tsjechische en Russische leiders zo gezien in niets van iedere wil- j in de plaatselijke bioscoop van dit lekeurige industriestad in het Wes- plaatsje. Alles leek toen rozegeur ten. Wij kwamen hier voor een blik- en maneschijn, nog geen maand sembezoek om de balans op te ma- later rolden Russische tanks ken van één jaar Doebtsek, van 7 Praag binnen. maanden vrijheidsroes en vijf maan- Op de foto Brezjnew (met bloe den rouw. De balans sluit met een positief saldo. Zeker. Alexander Doebtsek is nog slechts „een Engelse koningin". Maar de situatie in Tsjecho-Slowa kije januari 1969 is beter dan die in januari 1968 en zonder twijfel heel veel beter dan die in de overige sa- tellietlanden. Een jaarbalans zij het met een batig saldo wil even wel weinig zeggen zonder een begro ting voor het volgende jaar ernaast, een begroting waarbij in dit geval twee posten niet in te calculeren zjin de luimen van Brezjnew en de naire wapens snel uit de koffer van verzetswil van Tsjechen en Slowa- de onthutste automobilisten te ver- j ken Elke prognose aangaande de po- wijderen. vóór de tweede Russische Utieke ontwikkeling in Tsjecho-Slo- controleur zjjn slag kon slaan. Een wakije is zuivere speculatie. De toe- sterk verhaal? Maar mevrouw, is dat komst is een open vraag, hij kan. dit wat er op 21 augustus is gebeurd opmerkelijke volk naar de glorende géén sterk verhaal?" waarheid of naar een bloedige on- dergang voeren. Veertien miljoen miPPi'iPii mensen beseffen, dat deze twee mo- OcllcillCOI cll gelijkheden vlak naast elkaar liggen.. dat ze balanceren op het scherp van In het vale licht van de januari- een zwaard: van een Russisch avond ziet men de stad weer onder zwaard wel te verstaan. men) lachend tegen Doebtsek. Op de achtergrond president Sivobo- da. ADVERTENTIE en bij zware of hardnekkige verkoudheid POTTER'S CATARRH PASTILLES Alleen bij apothekers en drogisten ADVERTENTIE NV. DE CONDOR - DISTILLEERDERIJ - LEIDEN Sawor een brochure over de toe standen in West-Irian en het ver langen en de behandeling van het Papoea-volk af te ronden. (overgenomen uit andere bladen) Geboren: Veronica Ingrid, d. v. Pekelharing-EJshove. Finchhafen, A us tl'. Getrouwd: J. H. Vlasman en C. Lichtenstern. Den Haag; dr. H. J. Scheffer en J. Kossmann, Rotter dam: Overleden: mevr. wed. J. M. Bax- Dingemans (80), Dordrecht; C. W. M. Sengers (84), Rotterdam; E. Wil- lemsen-Sehipper (61), Rotterdam; E. J. van Stolk-Reichard (40), Rot terdam; jhr. mr. C. H. A. van der Wyok (67). Den Haag; mej. H. A. Goedhuis (88), Naarden; C. H. L. G. B. Pront-Meersmans, Naarden; A. v. d. Hilst (77). Amsterdam; E. Koot- Joustra '32), Alkmaar; A. M. v. d. Meijden-Zwereijn (52). Amsterdam. \1I 1 i vooraanstaanden, gevangen geno- I""I cel Ad |JO l i men. Hoeveel er in andere plaatsen j werden gearresteerd is de heer Sa wor niet bekend. „Wel weet ik. dat enkelen stierven tijdens en na de mishandel ingen GRONINGEN (GPD) In West- Irian worden nog steeds politie ke gevangen gemarteld en gefolterd, omdat ze weigeren pro-Indonesische verklaringen te ondertekenen. Eén van de methoden, die Indonesische militairen daarbij gebruiken is het strijken van gevangenen met hete strijkijzers". Dit zegt de eind vorig jaar uit een vluchtelingenkamp in Australisch-Nieuw-Guinea ont snapte en nu in Wageningen wonen de Papoea Zacherias Sawor (31). Het trieste verhaal van de heer Sawor over de toestanden in zijn vaderland en de drang van de Papoea's naar. wat hij noemt, po litieke onafhankelijkheid, begint in 1962, wanneer hij na een (tropische) Uitgemoord j Een dorp. mannen, vrouwen kinderen, werd uitgemoord, omdat bij een vechtpartij een varken werd doodgeschoten. Eerst, werden vijf tien personen neergeschoten. Later kregen de militairen opdracht ook de 73 andere dorpsbewoners te doden, zonder vorm van proces en zonder pardon". In augustus 1966 herkreeg de heer Sawor ivoorlopig» zijn vrijheid, in afwachting van zijn berechting door een militaire rechtbank. Bijna een landbouwstudie in Deventer terug- jaar later vluchtte hij naai' Austra- gaa/t naar Nieuw-Guinea. lisch-Nieuw Guinea om er 16 maan den te moeten verblijven in een Anderhalf uur lang hoorden wij wij positieve punten opsommen. De grotere politieke zelfstandigheid van de vakverenigingen, het relatieve ge mak waarmee inwoners een uitreis visum kunnen krijgen, de grote va riatie van jeugdverenigingen in plaats van de vroegere monolisti- sche organisaties, de opheffing van het taboe over de familie Masaryk. „Ik was hoofd van de landbouw voorlichting toen ik 19 april 1963 werd gearresteerd, op beschuldiging van het in bezit hebben van een Ne derlandse vlag en wapens, waarmee ik tegen het Indonesisch regime zou hebben geageerd", zegt de heer Sa wor. Nadat hy na vrij korte tijd weer werd vrijgelaten, volgde voor hem 25 augustus 1965 een nieuwe arrestatie. Ditmaal op verdenking van het lei den van een ondergrondse beweging tegen de republiek Indonesië. De heer Sawor: „Eerst kwam ik twee maanden in een cel van twee vluchtelingenkamp „Toen pas konden Nederlandse vrienden, onder wie de heer Scheps, mij helpen om naar Nederland te komen", zegt de Papoea. Gisteravond was de heer Sawor In het politiek café in Groningen, om begrip en steun te bepleiten voor het streven van zijn vaderland naar vrijheid. Hij kreeg daarbij de steun van mr. Boe- ke. secretarispenningmeester van de Stichting Door de eeuwen trouw. In de komende weken hoopt de heer Inderdaad, vergeleken toestand zoals die nog slechts 14 maanden geleden was is het da gelijkse leven oneindig veel vrijer, bonter en stimulerende!' gewor- den. Alleen al een gesprek als dit tussen een „kapitalistische" journa list en een ao groot aantal verte genwoordigers van een gecensureerde pers zou nog begin december 1967 vlak voor de val van Nowotni ondenkbaar zijn geweest. Ook toen waren we in deze stad, maar de meer Informatieve gesprekken voerden we toen met z'n tweeën, in een hoek van een café of restaurant, met de beruchte blik over de schouder naar achter; of nog liever tydens een wandeling. Dank zy een jarenlange wandelpraktijk kunnen wy ook nu met de I bij twee meter in Abekoera. daarna werd ik overgebracht naar de cen trale gevangenis in Abepoera, waar ik tien maanden verbleef. De behan deling was slecht, 's morgens en 's- middags werd ik met de andere ge vangenen een half uurtje gelucht. We werden geïntimideerd en her haaldelijk mishandeld, bedreigd met pistolen en gegeseld. Moreel werd je ka.pot gemaakt". De heer Sawor vertelt, dat na de opstand in Manokwari 23 mensen werden gefusilleerd, zes van hen in het openbaar om de bevolking te waarschuwen niet mee te doen aan de onafhankelijkheidsbeweging. Na een opstand in juli 1965 werden in Manokwari. Biak en Hollandia. meer dan 600 personen, onder wie vele Leb ach (AP) De politie in de Westduitse plaats Siegen bericht, dat de dertigjarige kantoorklérk uit Keulen, die gearresteerd is in ver band met de overval op het wapen depot in Saarland, blijkbaar niets met deze zaak uitstaande heeft. Hij wordt echter nog vastgehouden in verband met verder onderzoek naar een aantal autodiefstallen en In braken. HAAGSE AGENDA VRIJDAG Kon. Schouwburg. 20.15 uur: Haagse Comedie met „De humorist" van John Osborne. Congresgebouw, 20.15 uur: „Schön 1st die Welt" van Franz Léhar door Budapester Mav-Simfonie-orkest o.l.v. prof dr. WlHhelm Schönherr. ZATERDAG Kon. Schouwburg, 20.15 uur: Haag se Comedie: „Een vlo in 't oor" van Georges Feydeau. Paviljoentheater, 15.00 en 20.00 uur: Centre culturel de l'ambassade de France, „Le rol se meurt" van Ionesco Kurzaal: 20.15 uur: Concertgebouw orkest o.l.v. sir John Barblrolli met werk van Verdi. Britten en Dvorak. Circustheater: 20.00 uur: Ned. Ope rastichting: „Le Rosslgnol" van Stra- winski en „l'Heure Espagnole" van Ravel, m.m.v. het Rotterdams Philhar- monisch Orkest o.l.v. Jean Fournet. ZONDAG Kon. Schouwburg, 14.00 uur: Haag se Comedie. „Het wijde land" van Ar thur Schnltzler. 20.15 uur: Haagse Co medie: „Veertig karaat" van Barillet en Grédy. Diligentia: 14.30 uur: Piano-recital van Daniel Wayenberg met werk van Beethoven, Schubert en Moessorgskl. MAANDAG Kon. Schouwburg. 20.15 uur: Haag se Comedie: „Een vlo in 't oor" van Georges Feydeau. Kurzaal. 20.15 uur: Orkestvereniging Musica m.m.v. Dlck en Christlaan Bor. DINSDAG Kon. Schouwbiu-g, 20.15 uur: Ned. Comedie: ,.De Spaanse Brabander" van Breder Studio 2000, Congresgebouw. 19.00 en 21.15 uur: popfilm „Toniflht let'l all i make love in London" van Peter Whi- I tehead. WOENSDAG Kon. Schouwburg. 20.15 uur: Nieuw Rotterdams Toneel: „Caesar en Cleo- patra" van G. B. Shaw. Kurzaal, 20.15 uur: Radio FUh. Or kest o.l.v. Zdenek Macal met werken van Heppener, Mozart. Smetana. Circustheater. 20.00 uur: Ned. Ope ra Studio: „Cosi fan tutte" van W. A Mozart. DONDERDAG Kon. Schouwburg, 20.15 uur: Haagse Comedie: „Het wijde land" van Ar thur Schnltzler. Congresgebouw. 20.14 uur: Ned. Stu denten Orkest met werk van Haydn en Mendelssohn. Circustheater. 20.00 uur: Ned. Opera Studio: „Cosi fan tutte" van W. A. Mo zart. HAAGSE BIOSCOPEN Apollo: „Louis de Funés op vrijers voeten", a.l. Dag. 12.15. 2.30. 4.45. 7.00. 9.15. Asta „De wurger van Boston". 18 Jr. Dag 2.30. 6.45 9.15. Zond. 1.30. 4.00. 6.45. 9.15. Bijou: „Prudence and toe pill", 14 Jr. Dag. 2.00. 7.15, 9.30. Zond. ook 4.15. Camera: ..Romeo en Julia", 14 Jr. Dag. 2.15 en 8.00. Oineac: „De dwerg-express", a.l. Dag. 9.30, 11.30, 130. 3.30. Zond. 11.30. 1.30. 3.30. 's Avonds 5.30. 7.30 en 0.30: „Naakt onder 't leer". 18 Jr. City: „Het Jungle boek", a.l. Dag. 2.00. 6.45, 9.15. Zat en zond. 1.45, 4.15, 6.45. 9.15. Corso: „De medogenloze achtervolger". 18 jr. Dag 2.00 8.15. Zat. 2.00. 7.00. 9.15. Zond. 2.00, 4.15, 7.00, 9.15. Du Midi: „James Bond 007 contra dr. No". 14 dag. Dag. 8.15, Zat. 7.00, 920. Zond. 2.30. 7.00. 9.30. Euro Olnema: „The great race", al. Zat., zond., wo. 7.00. 9.30. Overige dagen 2.00. 8.00. Flora„Handel in minderjarigen", 18 Jr. Dag. 2.30. 7.00. 9.15. Zond. ook Hollywood: „De vijf vogelvrijen". 18 Jr. Dag. 2.30. 8.15 Vr„ zat. en zond. 2.30. 7.00. 9.15 Kriterlon: ..Liefdesdossier van een te lefoniste". 18 Jr. Dag. '2.15. 7.0C. 9.15. Zond. 1.45. 4.00. 7.00, 9.15 MetropoleTuschlnski„De samen zweerders", 14 Jr. Dag. 2.00 en 8 00 Za 2.00 7.00, 9.30. Zond. 1.45. 4.51, 7.00. 9.30. Odeon: „Oliver", a.l. Dag. 2.00. 8.00. Olyympia„Guess who's coming to din ner?". 14 Jr. Dag. 2.CO, 8.00. Passage: „Rosemary's baby". 18 Jr. Da gelijks 2.30 7.00. 9.30. Zond. 145. 4.15. 7.00. 9.30 ïx „Heden ik Dag. 9.30. 11.30, 1.30, 3.30, 9.30. Zond, v. a. 1.30. Roxy: „Verborgen driften", 18 Jr. Vr. en zat. 2 30 7.00. 9.15. Zond 7.00. en 9.15. Ov. dagen 2.30. 8.15. Zond. 2.3C „Het zwaard van Zorro". Seinpost: „Leven om te leven". 18 Jr. Dag 8.15. Zat. en zond. 2.15 en 8 15. Studio de Luxe: „De grote stilte", 18 Jr Dag 2.15, 7.15. 9.30. Zat. en zond. 1.30. 4.00. 7.15. 9 30. Studio 2000: „Un homme et un femme 18 Jr Ma t/m do. 8.00. Vr. t m zo. 7.00. 9.30. Ma., dl.. do„ vr. 2.00. Zo. 4.00. Thalia: .De dag van de wraak". 14 jr. Zond. 3.00. 7.00. 9.15. Ov. dagen t/m di. 2.3C, 7.00. 9.15. De Uitkijk: „Belle de Jour". 18 Jr. Dag. 2.30. 7.30 945. Zond. 2.00, 4.15. 7.30 9 45 Hevige regens en zware stormen aantal hevige wervelstormen I hebben grote schade aangericht heeft gisteren de Amerikaanse staat Mississippi getroffen. Ten minste 28 personen zijn om het leven gekomen, meer dan 100 wer den gewond en er werd zware schade aangericht. De wervelstormen richtten de grootste schade aan in Hazlehurst een klein provinciestadje Hier diverse delen van de staat zuid-Californië en het leven ge kost aan ten minste tien mensen. De schade, vooral toegebracht aan gewassen en vruchtbomen, wordt geschat op drie miljoen dollar. Op de foto een overzicht van een deel van het plaatsje Hazle- werden 10 doden door de politie I hurst in Mississippi dat door de geborgen. Ongeveer 15 huizen wervelstorm verwoest werd. werden verwoest. MOSKOU (AP) De Sowjet- Unie heeft gisteren de Kosmos-264 gelanceerd, een onbemande satelliet voor niet nader aangeduid ruimte onderzoek. De satelliet is in een baan om de aarde gebracht op hoogten variërend van 330 km tot 219 km, in een hoek van 70 graden met de evenaar. De eerste omloop werd vol tooid in 89-7 minuut. WEERRAPPORTEN Van hedenmorgen 7 uur. S si Ml OJ X e' - 3 a.£? C <3 Amsterdam mist 7 3 0.1 De Bilt mist 8 3 0 Deelen mist 7 3 0 Eelde geh. bew. 6 3 0 Flndhoven mist 9 2 0.3 Den Helder mist 6 2 0 Twente mist 6 2 0 Vilssingen mist 8 5 0 Zuid-Limburg mist 9 4 0.5 Luchth. R'dam mist 8 2 0 Aberdeen motregen 6 4 2 Athene half bew. -1 0 Barcelona onbewolkt 16 7 0 Belgrado zwaar bew. 4 -2 1 Eerlijn geh. bew. 6 0 1 Bordeaux geh. bew. 11 8 0.2 Brussel mist 10 7 0 Frankfort licht bew. 9 -3 0 Genéve mist 6 0 2 Grenoble geh. bew. 11 6 0 Helsinki half bew. -11 -17 0 Innsbruck mist 4 1 3 Kopenhagen geh. bew. 1 -1 0 Lissabon mist 11 8 0 Locarno onbewolkt 4 -5 0 Londen motregen 12 8 0.1 Luxemburg geh. bew. 10 4 0.2 Madrid mist 16 1 0 Malaga mist 16 9 0 Mallorca licht bew. 14 4 0 Mtinchen zwaar bew. 5 2 4 Nice onbewolkt 13 5 0 Oslo geh. bew. -2 -4 0.1 Parijs mist 12 8 0 Rome zwaar bew. 11 10 0 Stockholm half bew. -0 -6 0 W enen zwaar bew. 2 2 2 Zürlch mist 6 3 1 Vóór U verder deze krantdoor- bladert om de dagelijkse kost van 'belastingverhoging hier' (wat een naamBTW, hoe komen ze er op!) en oorlogs ellende daar, weer eens in U op te nemenbesef dan even dat U van Uw leven iets pret- tigers moet kunnen maken! Per slot van rekening is dat prettige bést te betalen en zijn die betrekkelijk weinige ple ziertjes er ook voor Uil! Dus: pók Uw HANSEN-f les vól RUM- genot en geniet van de béste rum onder de beste, 't Kost maar f. 9.95. VRIJDAG Academie (trappenhuis) Opening u- toonstelling Guillaume lo-a-njoe 8 i nam. Levendaal 101 „Leython" Tiener- ouderensocietelt 7.30 uur nam. Lldwlnaschool (Lammensclhanswtj Contactcommissie Kinderbescherrab Spr. drs. P J. Stolker over „Voorii reldlng op het maatschappelijk leve 8 uur nam. Antoniusclubhuis Toneelavond „Aa phis". Opv. van „De ooievaar verf, zich" 8 uur nam. Oegstgeest Langevoort 44 Vrienden van het lied. Huisconcert R: semary le Gras (alt), Cornells Schi (bariton) 8.15 uur nam. Oegstgeest (Rijnzlchtweg 27) Voj Evangelie-samenkomst Spr. dhr. Jot man 8 uur nam Boshuis (Z.W.) Ruilclub voor ven meiaars 7-9.30 uur nam. Auberge Francaise (Kloksteeg Cabaret Peter de Jong m.m.v. Dom ten Hooven 9 uur nam. Titus Brandsmalaan 76 „De Dn boot" clubhuiswerk handenarbeid 10 uur nam Oude Vest 13: Evong. Chrlstengs „Ecclesia" 8 uur nam. ZATERDAG Lodewijkskerk Jongerenmis. 0e! brant deken W. P. M. Haring, the* Zegt de mis mij wat? 7.15 uur iu Schouwburg Cabaret Seth Gaalko 8 uur nam Levendaal 101 „Leython" Midden cletelt m.m.v. de Colour Form Grc 7.30 uur nam. Micro-theater (Vestestr. 40) lm; rium met „Vuile handen" 8 uur Lutherse kerk „Stichting Leldse H< Jes". Concert Jeugd Kamer Orkest I den, 8.15 uur nam. ZONDAG Stadsgehoorzaal Clubmatch Kyno gen vereniging .Rijnland" 11 uur va middag. Levendaal 101 „Leython" Ouden sociëteit (toneel) 7.30 uur nam. Steenschuur 6 Kerk van Jezus Chi tus van de heiligen der laatste da( 11.30 uur voorin, dienst. Ons Centrum (Hooigracht 84) B nlngsbijeenkomst Hum. Verbond, dr. Cohen. 10.15 uur voorm. Gerecht 10 Soefi Beweging Spr. G. C. Voüte over de kracht van gebed" 11 uur voorm. Wassenaar Rest. Bijhorst Drive- dienst 10.30 uur voorm. Rijnlandslyceum (Apollolaan 1) G meente voor oorspronkelijk chrlstt dom afd. Oegstgeest. Spr. evang. N. d. Brugge 7.30 uur nam. MAANDAG Hotel Centraal Openbare vergaderl Politieke Partij Radicalen. 8 uur 118 Rest. De Doelen. Leldse Amateur! tografénvereniglng Spr. Joop Pleëte uur nam. Steenschuur 6 Splrltlsch Genootechi 8 uur nam. Oegstgeest (Gemeentecentrum) K. O. Spr. Harry Mullsch over Cubi 8 uur nam. Stadsgehoorzaa 1 foyer Causerie met films over natuurresen ten ln Indonesië 8 uur nam, DINSDAG Diamantplein 27 Bah al-gesp re ksavo 8 uur nam. Stadshuis (wachtkamer trouw» Zitting Bouwfonds Ned. Gemeenten 8 uur nam. WOENSDAG Stadhuis (trouwkamer) spreek! sociale raadsvrouw 4-6 uur nam. i t( (Zond BIOSCOPEN Camera: „Een maagd voor de Pril 18 jr Dag. (beh. wo.mld.) 2.30, 7 9.15. Zondag 4.45, 7 en 9.15. Nat voorstelling vr. en zat.: „Orfeu gro", 18 jr. 23.30. Zo. en wo.: avonturen van Pietje Bell". 14.30, Lldo: „Hang 'em high", 18 Jr. 2.30. 7 en 9.15. Zond. ook 4.45. Luxor: „Dieven carnaval", a.l. I 2.30. 7.00, 9.15. Zond. ook 4.45. Studio: „Sex en society", 18 Jr. 0 2.30, 7 en 9.15. Zond. ook 4.45. Rex: „Naakt om te leven". 18 jrj gelijks 2.30, 7 en 9.15. Zond. ook 4- Nachtvoorstelling vr. en zat. „Het je Arlane", 18 jr.. 23.30. Trianon: „Dokter Zjivago", 14 \i Dag. 2 en 8 uur. TENTOONSTELLINGEN De Lakenhal Tentoonstelling P* Utroen als verzamelaar 10 uur voort 4 uur nam (t.e.m. 2 febr. gesloten ut GaKenhtt) Dag 106 uur: W' i t uur Rijksmuseum vaD Oudheden H penburg 28): Werkd 10 uui voorm ft uur nam.; zond 1-6 uur oam HJjasmuseuo. voor VoikeuJEUfl' (Steenstraat 1) dag 10—6 u.: dags 1 - 6 uur nam Rijksmuseum voor de geschiedt der outuurwetensohappen' Dag uur zond 1-4 uur Ned-Legermuseum Geopend tot eD met vrijdag 9 uui voorm - nam zon - sd feest-dageD 1-6 uur Kunstzaal Heuff (Wassenaar): Efl sitie Joop van Dam (aquarellen, houtplastieken) en Kees Hoogend (keramiek en etsen) 's maandags t' 's-zaterdags 10-5 uur (dinsdag ooit" 8-10 uur) Tot en met 5 februari. Avond- en nachtdienst der apotliek' Geopend voor spoedeisende gevall' Centraal Apotheek. Breestraat 74, 20552. Apt4Jheek R. van Breest SmallenW te Leiderdorp is de gehele weeK opend. De Oegstgeestse Apotheek Is op Wj dag 26 lanuari gesloten van 8 uur 24 uur. Apotheek Voorschoten ls op zond 26 Januari gesloten van 8 uur tot uur. WEEKEINDEDIENST DEK HUISARTSEN Tot zaterdagmorgen 10 uur raadp ge men de eigen huisarts, daarna t zondagnacht 12 uur uitsluitend spoedgevallen de dokterstelefoon 22»

Leidsch Dagblad | 1969 | | pagina 2