HET BOTERT NIET BINNEN DE COMECON Willem Duys in kortgeding SOESTDIJK ZOEKT PERSONEEL In Leiden gevonden Tien Leidse biologen tegen plan Zwanbnrg Liberalisering laat Oosteuropese handelsblok niet links liggen N Galerie Walenkamp Burgerlijke Stand van Leiden Gebedsdienst in Leiderdorp Oud-directeur van CBR veroordeeld Vermiste jongen (9) verdronken Autowrakken- plan voor Zuid-Holland Aanrander mishandelde ex-verloofde Glamour rond vorstelijke huishouding verdwijn t WERK IN PLOEGEN Show van „hondse" schoonheden INDERDAG 23 JANUARI 1969 LKIDSCH DAGBLAD PAGINA 7 Hes DOOR AN SALOMONSON WENEN (GPD) Op 25 Januari Tiert de Oosteuropese „Raad voor wederzijdse economische hulp", be ter bekend als Comecon, zijn 20-ja- riee jubileum. Naar aanleiding hier- yan is dinsdag in Oost-Berlijn de 22ste vergadering van de Comecon- raad begonnen, in aansluiting waar aan er vrijdag een vergadering van het uitvoerend comité is. Veel reden tot feestvieren bestaat er vooralsnog niet voor dit Oosteuropese pendant Tan de gemeenschappelijke markt. Want in plaats van zich te ontwik kelen tot het super-planbureau van yn communistische economische ge meenschap, is het voor de nationale partners in de laatste jaren meer en meer een blok aan het been van hun economische expansie geworden. Ook nu in Oost-Berlijn blijkt op nieuw dat het Kremlin de Comecon ils een machtsinstrument hanteert een troep muitende satellieten bij elkaar te houden. De bedoeling Tan de Russen is namelijk om de lamenwerking binnen de Comecon te intensiveren, waartegen sommige lidstaten zich heftig verzetten. Want lamenwerking brengt, zoals de erva ring heeft geleerd, meer verplich tingen dan voordelen met zich. Twee stromingen zijn er momen- :el in de Comecon te onderkennen, wier belangen en drijfveren veelal recht tegen elkaar ingaan. De eer- ite stroming kant zich tegen elke Terdere besnoeiing van het natio nale economische beleid door dedi- rigtófcische neigingen van de Sowjet- ünie. omdat hierdoor de eigen sane, rings- en liberaliseringspolitiek wordt doorkruist. Dit betreft vooral het door rijk grond stof fenbezït zeer autarke Roemenië en verder Tsje ch o-Slowakije, met in hun kielzog een aarzelend, wat. nog onderont wikkeld Bulgarije. De Sowjet-Unie daarentegen, trouw gesteund door Polen. Hongarije en de DDR is een Toorstander van een zo grootmoge- jke samenwerking. Ze willen een nauwkeurig omschreven arbeodta- verdeling tussen de partners in de nt van: Tsjecho-Slowakije is de id en zorgt voor de zware in dustrie; Bulgarije is de tuinman en teelt vruchten, groente en bloemen. menten van de Comecon zijn hape rende geldverkeer, door het ontbre ken van een wederzijdse inwissel baarheid van de betaalmiddelen. De tijdrovende bureaucratie bij de verrekeningsvarmen Is voor een nor maal handelsverkeer een bijna on- overkomehjke hindernis. Daarom was dit onderwerp dan ook punt nummer 1 op de agenda van de laatste Comecon-vergaderingen. Landen met een grote industrie, zoals Tsjecho-Slowakije en Honga rije hebben de vrije inwisselbaar heid van hun kroon, respectievelijk hun forinlt. als één van de na te te streven doeleinden in hun eco nomische hervormingsconcepten op genomen. Maar dat betekent dat. er een eind gemaakt, moet worden aan het systeem van dubbele prijzen (waardoor de exportprijs tot bene den de kostprijs kan worden ver laagd). Daarvan is de Sowjet-Unie een fel tegenstandster. De Russen proberen deze vrije in wisselbaarheid tegen te houdendoor van hun kant de eis te stellen dat dm eerst de prijzen van de grond stoffen moeten worden verhoogd, vooral die van olie en steenkolen. Dit zal o.a. voor de Tsjechoslowaak. se industrie die voor zijn grond stoffen hoofdzakelijk op de Sowje- Uraie is aangewezen een bijna dodelijke slag betekenen. Verder zouden de satelliet landen in het ka der van de arbeidsverdeling hun eigen grondstoffenindustrie moeten verwaarlozen en in plaats daarvan meer investeren in die van Rusland. Ook moeten er meer gemeenschap pelijke bedrijven van twee partner- landen in de Sowjet-Unie worden opgericht, zoals onlangs een enorme Bulgaars-Russische cellulosefabriék. orsd lutostep. Sfcereedsch $®e, trouw: JVoek. t iportkous' LEIDEN In de maand decern- ilber zffn de volgende voorwerpen ge- t. 'ronden: rijwieltas, broche, overall, colbert, herenbrildamesportemon- Qaie, kinderschoentjes, bankbiljetten, ui inh. schrij febnodigdhedensleu- hoI1lels, damesbril, damespolshorloge, da- bS neshandschoenen. wanten. jas. tierenh andsc hoenendamesring. lutostep. schooltas, herenpolshorloge, •hap, vest, overhemden, blou- trouwring, zwembroek, badhand- babypakje. sokjes, truitje, •rtkousen, fluitje Jongens porte lt monnaie, armband. contactsleu- •den^ls. wandelwagen, actetas met inh. Leid langspeelplaats. jongenspet, i mi werkbroek, regenbroek. zakdoek. 'Y*1" broek, nylons, weekendtas met inh. nkal fehoorapparaat, dlplomatentas met ïtegi bh., gehoorapparaat, dlplomatentas iiJh mct 4 kleurenpotlood, beurs. por. a35 tefeuille. gpis Terug te halen en inlichtingen te rerkrijgen aan het bureau van ge- ronden voorwerpen, Nieuwsteeg 8 wo Ingang poort, op woensdag, tussen 2 en 5 uur. Telefonische inlich tingen kunnen niet worden ver- !tü itrekt. sorj '2-p< V LEIDEN Het Leids Academisch Kunstcentrum houdt van 29 januari tot 19 februari in Galerie Walen kamp een tentoonstelling van siera den en draagbare objecten in alu minium. goud. zilver en roestvrij- staal. Werk wordt geëxposeerd van Emmy van Leersum, Nicolaas van Beek en Gijs Bakker. GEBOREN Eva. d. v. C. van der Plas en D. ran Rijn; Nancy Eva Maria. d. v. J. A. Amoldus en J. S. van Bemmelen; Wll- helmina Gljsbertha Johanna There- ila d v. J J. P van der Hulst en T. van Hulsen; Debora. d. v. J Plug en A D. G. Phllippo; Frans Jan, t. v. A. Duk en J. van den Bogaard. Martin, z v. W. P van der Valk en Wielders; Sentlna Yvonne, d. A. van der Meij en J. M. 8. Oostrum; Jan Willem Maarten. v. R. L. de Meijer en H. H. Rel- Mnk; Marcel, z. v. J. J. van Duin en N Amelunxen; Menno Frederik Maria, z r F van der Gaag en A. M. M. Ran ters; Onno Pleter. z. v. P. E. Prillwitz en A. M. L. Duijverman; Helena Jo hanna Maria d. v. T. M. A. Hulgsloot en H P M van Benten; David Fré dérlc Carl Eduard. z. v A. F. C Van Elsacker en M R. M. Van Essdhe. Nu is een van de grote manke- politieke bestel in het desbetreffen de land; de controverse ln het Oos telijke blok worden daar weer door verscherpt. Aanleiding om met vol doening op de in deze twintig Jaar bereikte resultaten terug te kijken biedt dit Jubileum de Comecon dus niet. Of de vooruitzichten op een even tuele intensivering van de samen werking. een reden tot, felicitatie is, blijft op zijn minst dubieus. Zo is het niet verwonderlijk dat de ver gadering in Oost-Berlljn tot nu toe niets spectaculairs laat zien, terwijl een veelzeggend beken ook ls. dat gastheer Ulbricht met vakantie op de Krim vertoeft. Geruchten dat op de feestdag zelf (zaterdag) de di verse partijen met htm regerings leiders voor een informele top by elkaar zouden komen, zijn dan ook volslagen uit de lucht gegrepen. Planning Andere Russische eisen in Oost- Be r lijn waar oppositie tegen bestaat behelzen een centrale planning van alle lidstaten, te beginnen met het volgende zes jarenplan 1971'76; en een zogenaamd perspec bief plan voor de investeringen op middellange ter mijn, namelijk tot 1985. Gezien de groeiende rebellie onder de satellie ten is het niet erg waarschijnlijk dat men bij het opstellen van zulke plannen bereid zal zijn om de be langen van de Comecbn dat is dan in de eerste plaats de Sowjet- Unie) boven die van het eigen land te laten prevaleren. En een plan ning op zo lange termijn is boven dien by het streven van enkelelan den om him markt flexibeler tema ken en het aanbod meer op de vraag te gaan afstemmen, absoluut onmo gelijk. Want de vraag op de markt la een grillige aangelegenheid en aan grote, vaak onverwacht optre dende veranderingen onderhevig. Daarnaast wordt ook in Oost-Ber lijn weer de roep vernomen naar afschaffing van het veto-recht. Dit recht Stamt uit de stalinlsische be gintijd van de Comecon, toen de politieke horigheid aan Moskou nog zo groot was dat. niemand ook maar op de gedachte kwam zich tegen de Russische aanwijzingen te verzetten. Statutenwijzigingen kurnen alleen met vereende stemmen worden aan genomen. Hiervan heeft Roemenië later een succesvol gebruik gemaakt om hervormingsplannen te torpe deren. Belangen Zo botsen ook op deze vergade ring de belangen van de conserva tieve krachten met een centrale planning met die van de hervor mers, die er op uit zyn hun pro- duktlemechanisme te decentralise ren en te liberaliseren. Door helt Nieuwe Economische Model, zoals dat. in Tsjecho-Slowakye en Hon- gai-ye wordt toegepast, wordt het accent meer op kwaliteit en rationa liteit gelegd dan op kwantiteit. Dat heeft grote consequenties voor het 'Kwaliteit leefmilieu wordt gescluad' LEIDEN/WARMOND Tien blo- genheid dringend noodzakeiyk i». logen allen werkzaam bij de Leidse maar dat er daarby wel zorg voor universiteit, hebben zich bü brief moet worden gedragen, dat het na- van 21. januari j.l. tot de Kroon ge- tuurltfk leefmilieu niet dan in uiter- wend met het verzoek aan het be- ste noodzaak nog verder wordt aan- stemmlngsplan „Zwanburg" in War- getast. mond goedkeuring te onthouden. De Bezwaar wordt gemaakt tegen de biologen ztfn van mening, dat door van vele woningen, waar- gedeeltelijke ontgronding en bebou- van noodzaak niet wordt inge- wing van een ander deel van de volgens de biologen kan wor- LEIDERDORP In de gerefor meerde kerk aan de Hoofdstraat wordt hedenavond om half acht in het kader van de „Week der Gebe den" en op Initiatief van de kerken in Leiderdorp, Leiden en Zoeterwou- de (HRD), een gebedsdienst gehou den. Het thema luidt dit jaar: „Tot vrijheid geroepen." DEN HAAG (GPD) De oud- direoteur van het Centraal Bureau voor afgifte van Rijvaardigheidsbe wijzen is vandaag door de Haagse rechtbank ter zake van autoryden onder drankinvloed veroordeeld tot een geheel voorwaardeiyke gevange nisstraf van veertien dagen met een proeftyd van drie jaar. Daarnaast werd hem een boete op gelegd van vyfhonderd gulden en een ontzegging van de rijbevoegdheid voor de tijd van één jaar met aftrek. De heer W. werd vrijgesproken van het misdrijf „doorrijden na een bot sing". UTRECHT (GPD) De Utrechtse recherche heeft vanmorgen om half twaalf de sinds dinsdag vermiste Tonnie Burggraaf (9) uit Utrecht ge vonden. Het Jongetje is verdronken. Een rechercheur die nog eens nauwlettend alle waterpartijen in de omgeving van de woning van de jon gen naspeurde, zag hem ln het wa ter liggen. Dit water vormt de verbinding tus sen een eendevifver en een sleuf waar werkzaamheden in verband met de verbreding van de rijksweg worden uitgevoerd. AMSTERDAM (ANP) De Am sterdamse rechtbank heeft vanmor gen een 26-jarige student, die in zyn hut aan boord van het studenten schip Caledonia met ruim twee kilo hasjiesj werd betrapt, veroordeeld tot zes maanden gevangenisstraf waarvan twee maanden voorwaar delijk met aftrek van het voorarrest. Er was acht maanden waarvan twee voorwaardelijk met aftrek van het voorarrest tegen hem geëist. AMSTERDAM (GPD) „De uitzending heeft het karakter ge kregen van een rechtbank". Dit zei Willem Duys vanmorgen bij de behandeling door de president van de Amsterdamse rechtbank van het kort geding dat de krui denhandelaar W. J. A. van de Moosdijk uit Casteren tegen hem heeft aangespannen, naar aan leiding van de uitzending van „Voor de vuist weg" op vrijdag 13 december. „Ja, dat is Juist de narigheid. Je moet de rechtbank niet verplaatsen naar de publieke tribune", reageer de rechtbankpresident mr. U. W. H. Steekman. De kruidenhandelaar woonde het kortgeding niet by. Namens hem vroeg de Haagse advocaat mr. K. W. Zieleman de president van de recht bank Willem Duys onder meer te ge lasten binnen veertien dagen na de uitspraak in een Vuist-uitzending te verklaren dat hy onrechtmatig ge handeld heeft door niet te voorko men dat de heer Van de Moosdijk in zyn goede naam werd aangetast. Mr. Zieleman, die Van de Moos dijk schetste als een integer en bo nafide kruidenhandelaar die zyn kruiden betrekt van een grootleve rancier, by wie ook farmaceutische fabrieken kruiden kopen, zei dat de vordering gebaseerd is op de leiding van het feiteiyk gebeuren. Deze be rust. op het moment dat de uitzen ding aan de gang is by Willem Duys. „Het was de heer Duys bekend dat de heer Eerenberg een felle hetze tegen Van de Moosdyk voert. Hy wist wat voor vlees hy in de kuip hadr Hy had zich moeten vergewissen van de merites van de uitingen van deze meneer. Door (fit niet te doen heeft hy een onrechtmatige daad ge pleegd", aldus mr. Ziekeman. In de „Vuist" ls. Van de Moos dyk echter alleen op vulgaire, laffe, denigrerende manier en speculerend op de sensatielust van het publiek aangevallen. Men ls hem op de meest onsmakelijke manier te UJf gegaan", aldus de ratvdsman van kruidenhan delaar Van de Moosdyk. De eveneens Haagse advocaat mr. J. van Santbrink, die optrad voor Willem Duys. betoogde dat niet Duys verantwoordelyk is voor het program ma. maar de AVRO. De program maleiding van de AVRO beslist over de samenstelling. „Regelmatig wordt afgewogen, kan dit wel. of kan dit niet. Dit is ook in dit geval gebeurd". De reactie van mr. Zieleman: „De feiteiyke leiding van het gebeuren lag in handen van Duys. Beter: het gebrek aam leiding. Duys had toen hy merkte dat men op een goedkope en laffe manier Van de Moos dyk aanviel moeten zeggen: „dit kan niet. meneer u gaat er uit". Volgens mr. Zieleman was de zaak Zwanburgerpolder, waarin door dit bestemmingsplan wordt voorzien, de kwaliteit van het leefmilieu opnieuw zonder dringende noodzaak zal wor den geschaad. Gesteld wordt onder meer. dat ln de praktyk de behoefte van het ogenblik, de creëring van woon- en werkgelegenheid helaas altyd veel zwaarder blijkt te wegen dan de zorg voor het leefmilieu. Hetzelfde verschijnsel doet zich voor met be trekking tot de open ruimte in de Randstad. Hoewel in de Tweede No ta uidrukkeltfk wordt gesteld, dat behoud en optimaal beheer van de ze open ruimte dringend noodzake iyk is voor het behoud van een gun stig leefklimaat, wordt dit .groene hart" steeds meer geïnfiltreerd door de zich uitbreidende bebouwing. Een groot gevaar vormt hier de „sluipende infiltratie" door uitbrei dingsplannen van kleinere gemeen ten. waarby aantasting van de open ruimte dikwyis wordt goedgepraat met het argument, dat het slechts een klein gedeelte van deze ruimte gaat. Gezien het feit. dat zeer veel kleine gemeenten zich op het ogen blik sterk uitbreiden, is het waar schijnlijk dat deze ontwikkeling uit eindelijk zal resulteren in de vor ming van één groot suburbaan (ste- deiyk) gebied, een situatie die door SASSENHEIM Door de het overwrote deel van de huiskamer van de familie Van als zeer ongewenst, wordt beschouwd. der Lans, wonende in de Hein De hier bovengeschetste ontwik- Baderstraat, huppelt al enkele keling vervult de Leidse biologen dagen een „mini-varken". Karl- met grote zorg. zy zyn van mening, zeker spoedeisend: „Het is nodig dat op snelle manier duidelyk gemaakt wordt dat de rechtbank een derge lijke zaak afkeurt". De president van de rechtbank doet over een week uitspraak. den volstaan met een geringere wo ninguitbreiding dan gepland en ge richt op de behoeften van de autoch tone bevolking. Met betrekking tot het door de gemeenteraad aangevoerde argur ment dat de zandbehoefte in de Randstad ontgronding van de Zwan burgerpolder noodzakeiyk maakt, wordt verwezen naar recente publi caties. volgens welke het mogeiyk is gebleken tegen economisch aan vaardbare pryzen zand uit de Noordzee te winnen. Heinzi, zoals het biggetje wordt genoemd, woog bij zijn geboorte slechts ruim twee ons; zijn leng te was 16 cm. Dag en nacht is de familie Van der Lans in de weer het biggetje het nodige voedsel toe te dienen. Karl-Heinzi krijgt om het half uur de fles. waarin verdunde melk met babyvoeding. Hij groeit nu als kool. (Foto LD/Holvast) dat onderschatting van het belang van het milieu voor de levensmoge lijkheden van de mens uiteindelijk catastrofaal zal biyken te zyn. daar de moderne biologie ondubbelzinnig heeft aangetoond, dat er een directe relatie bestaat tussen de kwaliteit van het milieu en de vitaliteit van het organisme. Met nadruk wordt gesteld dat ook het creëren van woon- en werkgele- DEN HAAG (GPD) Het aantal autokerkhoven en autosloperijen ln Zuid-Holland kan sterk worden ver minderd volgens een „autowrakken- plan," waaraan het provinciaal be stuur werkt. Het plan verdeelt de provincie in een aantal gebieden. Binnen die re gio's liggende gemeenten worden uitgenodigd om gezamenlijk een of meer terreinen aan te wyzen en in te richten waarop het bedrijf van autosloperij mag worden uitgeoefend en waarop tydeiyk autowrakken mo gen worden opgeslagen Gedeputeerde Staten hopen met dit plan in het voorjaar te komen. BERGEN OP ZOOM (ANP) —De rijkspolitie van Zevenbergsehoek heeft een 26-jarige inwoner van Breda aangehouden die zich aan een zestienjarig meisje had vergre pen. Na zyn aanranding ging hy naar het huis van zyn ex-verloofde en mishandelde daar de ex-verloofde, haar broer en haar moeder. De man kon met veel moeite worden over meesterd en naar een politiecel! overgebracht. Korte tijd later brak hy een ruit van zijn oei en sloeg opnieuw op de vlucht. Twee politieagenten werden met een zeis bedreigd door de vluchteling maar later kon hy toch worden aangehouden in een boeren schuur. DEN HAAG (GPD) Zelfs voor de koningin is het tegen woordig nogal moeilijk een hulp in de huishouding te vinden. Was het nog niet zo lang geleden een hele eer om tot het hofpersoneel te behoren, opperhofmaarschalk mr. R. J. E. M. van Zinnincq Bergmann heeft alle pogingen om uit de omgeving van Soestdijk werkneemsters aan te trekken, maar opgegeven. En probeert nu om personeel uit de noordelijke provincies te krijgen. Vorige maand werd er in ver scheidene Friese dagbladen een ad vertentie voor een hulp ln de keu ken geplaatst. Men kreeg er maar een paar reacties op. De werkende viouw van vandaag raakt niet meer onder de indruk van de glamour van een baan in het koninkiyk pa leis. Ze wil een goed salaris en be hoorlijke sociale voorzieningen. Koningin Juliana en Prins Bern- hard. die al in 1964 aan deze wensen tegemoet probeerden te komen door akkoord te gaan met een cao voor het hofpersoneel (de salarissen ste gen toen met 70 procent tot de mini mumschaal voor rUksambtenaren), gingen onlangs nog een stap verder door de circa twintig personeelsver- trekken drastisch te moderniseren De souterrain- en zolderkamers in de linkse Soester vleugel voor de lakeien en in de rechter Baarnse vleugel voor de kamer- en keuken meisjes werden allemaal van een zithoekje en een eigen douche voor zien. Bovendien liet het koninkiyk paar de aparte mannen- en de apar te vrouwenrecreatiezaal met radio, tv. een biljart en een sjoelbak uit rusten. Gastheer en gastvrouw zyn in de vrije uren een wat oudere lakei en de juffrouw van de linnenkamer, die ook vertrouwensflguren van het hofpersoneel zyn- Het paleispersoneel werkt in ploe gen beurtelings van 7 uur 's mor gens tot 3 uur 's middags en van 3 uur 's middags tot 10 uur 's avonds. Maar op hoogtydagen wordt het uiteraard wat later Op elk moment van de dag zyn er voor het konink iyk paar buiten de hofdignitarissen: 4 lakeien, 3 koks, 3 keukenmeisjes. 3 kamermeisjes. 3 telefonistes. 4 werksters. 3 onderhoudswerklieden. 2 typistes, 4 chauffeurs en een wis selend aantal tuinlieden in dienst. Hun directe chef ls de altyd in rok geklede huismeester van paleis Soestdyk, die over de lopende gang van zaken, elke ochtend een bespre king met de koningin voert. Haar wordt dan onder meer het menu van chefkok A. C. van der Linden ter goedkeuring voorgelegd. Als ®r geen gasten zyn, mag daar nooit soep of dessert op staan, maar al tijd een kaasschotel vooraf en wat vruchten toe. Voor en vlak na de oorlog be schikten de koningin en de prins over zo weinig paleispersoneel, dat de koningin zelf de deur opendeed en de prins alle telefoontjes aan nam. Nu zorgen kamermeisjes er voor dat vrouweiyke gasten in de logeerkamer een schaaltje bonbons en een flesje van hun favoriete par fum en de heren een doos met hun eigen merk sigaretten en sigaren vinden. De opperhofmaarschalk houdt een Doek by waarin precies staat wat de gasten van het koninkiyk gezin lek ker en wat zy niet lekker vinden. De secretarissen van het koninkiyk paar moeten daar discreet naar in formeren, dat alles om byvoorbeeld te voorkomen, dat Koning Boude- wyn op een intiem dinertje de door hem zo verafschuwde krygt voorgezet. spruitjes SALARISSEN Werksters, keuken- en kamermeis jes. die niet in het paleis wonen kry- gen een aanvangsalaris van f 350 in de maand. Intern personeel verdient minder. Een boswachter van de ko ningin gaat per maand met een sa laris van ongeveer f 700 naar huis, de opperhofmaarschalk, de opper stalmeester. de opperhoutvester en de particulier-secretarissen van de koningin en de prins verdienen on geveer f 2000 per maand. Het paleispersoneel krygt niet de kans om er de kantjes af te lopen. Plichtsverzuim kan volgens de cao worden gestraft met werk zonder of tegen lager loon gedurende maxi maal 6 uur Anderzyds is vooral de prins gul in het geven van vrye mid dagen als iemand voor iets erg zyn best heeft gedaan. LEIDEN Ruim 150 rashonden zullen zondag op de in de Stadsge hoorzaal te houden clubmatch van de kynol ogen vereniging .Rijnland" hun beste beentjes vóór zetten voor *n aantal specialisten op het gebied van het beoordelen van hondse schoonheid. Voor de fokkers bete kent dit een aanwyzing of zy op de goede weg zyn by de opbouw of verbetering van het ras. voor de ei genaars van de honden is het 'n sport om hun lievelingshonden in de beste conditie voor te brengen. De keurmeesters, specialisten in hun vak. zullen de motivering van hun. kwalificaties en plaatsingen via de microfoon bekend maken. Dit maakt 'n clubmatch Interessant voor elke liefhebber van honden. De „non stop show" begint om 11 uur met de grote rassen: Sint Ber- nardshonden, New Foundlanders, Leonberger en Duitse Herdershon den. Een grote verscheidenheid van Jachthonden en Terriers. Bearded Collies en Schapendoezen, zelfs 'n tweetal Lhasa Apso's, 'n Tibethaans ras, zullen acte-de-présence geven, alswel Poedels ln drie formaten en kleuren en diverse soorten Dashon den (Teckels). Een hoogtepunt van de show zal de parade der kam pioenklasse zyn, 'n klasse van 30 honden, die op grote internationale tentoonstellingen in binnen- en bui tenland, de hoogste onderscheidin gen hebben behaald. Marktberichten BARNEVELD. 23 Jan. (prUzen excl. btw) Coop. Veluwse Elervelllng Aanvoer 962 112 stuks, stemming re delijk. Prijzen ln gld. per 100 stuks; eieren van 52/53 gr 1037-10 48. 56/ 57 10.74-11.34 60/61 11 49-12 22 64/ 65 12.21-1234 BARNEVELD. 23 Jan. Elervel- Ung; Aanvoer 507355 stuks, stemming rurtlg. Pryzen ln gld per 100 stuks: eieren van 52'53 gr 10 03-10 28 67/68 1121-11 50. 62/63 12.01-12 39. 66,67 12 52-12.74. BARNEVELD 23 Jan. Eiermarkt Aanvoer ca. 2.100.000 stuks Handel redeiyk. Eieren van 50/58 gr f 10 58 -1163 per 100 stuks. kg-prUs (2.12- 2.01; eieren van 59/65 gr. 11 83-12 8* per 100 stuks, kg-prys (2 01-1 98 Prij zen zyn o((lcleus: over te manier waarop deze prijzen vastgesteld dienen te worden (excl. of lncl btw) lopen de meningen uiteen. BARNEVELD 23 Jan Varkens- markt: Aanvoer 24 stuks handel vlug. Pryzen ln gld. per stuk; biggen 86-90.

Leidsch Dagblad | 1969 | | pagina 7