Strijd om behoud van „Berbice Meer dan 3000 btw-klachten Vier bankgebouwen in nieuwbouw Leiderdorp Bond Heemschut in heroep hij Kroon over plan Zwanenburg Gesprek over rijksweg 5Opruimingskoopje Rijkswaterstaat wfl weg door Voorschotense landgoed aanleggen Porsches leiden Monte Carlo Koopvaardij heeft teveel buitenlanders Burgeravond nieuwe inwoners Zoeterwoude Toonschaal 69 in Voorschoten Bijkantoor Raiffeisenbank geopend WOENSDAG 22 JANUARI 1969 VOORSCHOTEN „Rijksweg 11 hoeft helemaal niet door „Berbice" te lopen. Dat is gewoon nensens", zegt mej. R. Be- j geer. „Hij kan er net zo goed met een klein bochtje omheen", j Mej. Begeer is al sinds het streekplan Rijnstreek-West ver- scheen, bezig het landgoed van de ondergang te redden. Maar ook de Voorschotenaren zouden het betreuren wanneer „hun" „Ber- bice" door de nieuwe Ryksweg 11, die van Bodegraven naar Valkenburg: gaat lopen, zou worden opgeëist. Vorig jaar omstreeks Kerstmis een pe riode waarin veel mensen naar het landgoed komen om kerstbomen te ko pen hadden de eigenaars van „Berbice" een spandoek opgehangen met de tekst: „Hier Ryksweg 11 geprojecteerd, dan „Berbice" verruïneerd". De achterzijde van ..Berbice". Een groot gedeelte van de bomen en deze vijver, zouden als de plannen voor Rijksioeg 11 ongewijzigd blijvenwegvallen. WARMOND De Bond Heem #chut in Amsterdam heeft zich bij brief van 20 januari 1969 tot de Kroon gewend met het verzoek toe stemming te onthouden aan het be stemmingsplan „Zwanenburg" in Warmond. In de toelichting wordt gesteld, dat de bond reeds eerder bezwaren tegen dit ingrypende plan heeft Ingediend bij de gemeenteraad van Warmond en by G.S. van Zuid- Holland. In belde gevallen wer den de bezwaren ongegrond ver klaard. De Bond Heemschut is o.a. van oordeel, dat de Zwanburger polder. ge legen bij en deel uitmakend van het belangrijke plassengebled (de Kager- plassen) landschappelijk en voor de recreatie van dermate groot be lang is, dat dit gebied gespaard dient te blijven. Voorts is de bond van me ning, dat de bouw van een betrek kelijk gering aantal woningen niet opweegt tegen de schade, die de realisering van het, onderhavige be stemmingsplan aan het plassengebied zal toebrengen. Hoewel de bond de flora en fau na in de Zwanenburgerpolder niet uniek wil noemen, wordt gewezen op het feit, dat volgens de nota over de ruimtelijke ordening van 1966 het poldergebied van regionale en natio nale betekenis is en dat dit gebied, gezien de grote belangen van de re creatie van de dichtbevolkte Rand stad, dient te worden uitgebreid. Ge heel hiermee in strfjd is. dat men aan dit poldergebied een uit een oog punt van landschapsschoon en re creatie zeer belangrijk onderdeel wil onttrekken. Overigens wordt de op timistische zienswijze van G.S. over een ongerepte ontwikkeling van de flora en fauna ln de omgeving van de Kagerplassen geenszins gedeeld. De Bond Heemschut handhaaft ten volle haar zienswijze, dat het Burgerlijke Stand van Leiden geboren Johanne6 Nlcolaas, z. v. N. Rozier en J E. Diederlfcs; Ronny Filippo Johan nes z. v C. J. Foks en T. M. A. van Veen; Richard Cornells Arie Chris tian. z v. C Verhoeven en E. van der Blom; Arine Paulina, d. v. G. Nleuwpoort en P. C. Vooljs; Renato Luciano Mauro. z. v. R. Dl Gregorio en K. Düit; Maria Jantina. d. v. J. F. N. Roosjen en N. de Graal; Maria. d. v W van Beelen en S. Hartevelt; Frans 'Bernard z. v. W. E. Deeders en Y. J. Fliers; Natasja, d. v. E. R. Wou ters en E Rümelingh; Astrtd Maria. d. v J. M. G Keuer en E. M. A. Welling; Karin, d v. M. van Duijn en E. A. Ho- gewoning; Chrlstlaan, z. v. T. Heems kerk en J. W. van Duijn; Maria Jo hanna Antonla. d. v. B. J. Koster en C. M. A. van der Krogt; Cecilia Hen rietta Franclsca, d. v. P. M. I. Fehres en A R Lakeman; Jiliannes, z. v. J. Vooljs en N. Barnhoorn; Jolanda, d. v. A J. Buys en P. W. Pa-sschler; Anne- marle Helena, d. v. J. P. van der Pom- pe en H. H. C. Koek; Gerardus Jo hannes Maria. z. v. G. J M Luk en E A. van der Linden; Leonard Frank lin z, v. L. van Duijn en J. M. van Wijngaarden; Hendricus Frederlk Jo hannes z. v. J. Domen en E. P. Roest: Michel Cornells Gerardus. z. v. C. J. J Harteveld en E. van Da-alen; Mar cel z v. R J. A. van der Stok en W. M.'A. Caspêrs; Robert Alexander, z. v. R H Kuypers en B L. M. Oosterholt; Dorothea Anna Claslna. d. v. P. J. Pi- kaar en D. A. C. van Zuldam; Bar bara. d v. J. A. Wenneker en M. H. Barends; Theo. z. v. G. van Starken- burg en J Nagtegaal: Angela Chris tina Maria. d. v. B. H L. van der Tuin en M. Bodiln: Christina Déslree Ma ria d v. B. C. Klein en C, M.v an Kempen; Martyn Joseph Ewald. z^ y J. L. A. Hünteler en F. M. J. Rei ch ert. getrouwd N IIbas en C. P. Schroder: F. Cas t-Sein en A. M. B. Poldermans. overleden A J Asslé 81 Jr., maar, S. van Wil ligen 4 Jr., 'dochter; P Langezaal. 56 Irman; J P van Barneveld. 43 Jr.. man; j. a. Bronk 74 Jr., ira-n; j. Labordus 7C Jr., wed. v. J. J. Pijnna- ken; A. M. Walraven. 69 Jr.. e. v P. G de Jong; A Spierenburg, 52 Jr., man; J. Ie Febre. 71 Jr.. man; H. C. van der Eist. 72 Jr.. man; C. van Kregten, 3 mnd.. dochter; H. van Gerven, 54 Jr.. wed. v. J. M. Schoon- derwoerd; P. Greveld. 83 Jr., vr.; S. Wildschut, 25 jr.. man; J. Helfensteijn, 76 Jr. e. v A. Prins; T. de Groot. 81 Ir wëd. v. W. van der Kraan; E. van Wijnen. 66 Jr.. wed. v W. van der Kraan; A. van Duijn. 66 Jr., e. v. A. Jonker; J. Osnabrugge. 60 Jr.. man; H. A. Koet, 86 Jr., man. geprojecteerde woonwijkje door de lig ging en accomodatie niet aan de mi nimale eisen van bewoonbaarheid en leefbaarheid voldoet en dat aan deze ligging, van het centrum ge scheiden door een brug, in een ge meenschap als Warmond wezenlijke bezwaren kleven. Tot slot herhaalt de bond, dat by de afweging van alle belangen bfj de vaststelling van dit plan de regio nale en nationale belangen onder geschikt zijn gemaakt aan de plaat selijke belangen, zoals deze door het gemeentebestuur worden gezien. Academische examens Aan de Leid&e Universiteit zijn ge slaagd voor de volgende examens: doctoraal II geneeskunde de dames M. Kramers (Rotterdam). N. Rip (Schiedam) en de heren R. A. den Hertog (Den Ha?ig>, P. H. Hoogland (Lsid'en), H. M. Reeser (Den Haag), W. Stoffels (Den Haag) en A. C. G. Wennink (Rotterdam); semi-arts mej. R. F. Spoor (Den Haag) en de heren H. J. Kergstra (Oegstgeest), H. L. Knook HazerswoudeC. A M. de Swart (Leiden) en O. T. Terp stra (Leiden); artsexamen de heren H. H. P. J. Lemk-es 'Den Haag) en F. M. Werner (Leiden kandidaats westerse sociologie de heren A. T. Du- rieux 'Katwijk aan Zee). H P. Gal- liger (Leiden). W. C C. van Galen Wassenaar), G. C. W. Hooning v Duyvenbode (Voorburg) en H. G. M. Verkley (Sassenheim) en mej. M. J. A. de Jonge (Leidschendamtkandi daats Engelse taal- en letterkunde mej. G. M. van Herk (Den Haag); kandidaats Japanse taal- en letter kunde de heer W. R. van Gulik (Voorschoten); doctoraal natuurkun de de henen J. Soeteman (Leiden), W. de Haas (Leiden), E. van Spron- sen c.l. (Leiden) en J. de Bleyser (Capelle a d. IJssel); doctoraal scheikunde de heren L. J.,v. Tiggele (Leiden), D. H. Holsboer c.l. (Lei den) en J. van Egmond c.l. (Kat wijk aan Zee); doctoraal geologie de heer J. A. Klein (Wassenaar); docto raal biologie mevr. R. J. v. Beuse- kom-Osinga (Oegstgeest) en de he ren C. van Dijk (Rotterdam) en W. J. J. Anker (Leiderdorp); kandi daats wiskunde en natuurwe tenschappen de heren P. F Klok (Lelden) F. J. M. Blokland (Leiden). C. Beekman (Leiden, W. van Zeeland (Vlaardingen), J. Korving (Leiden), J. G. A. Rolfes (Leiden). A. G. Vis ser (Leiden), P. Schiereck (Leiden). P. G. v. Ditzhuyzen (Leiden) F. Baas Cs-Gravezande), T. A. Bakker (Den Haag), H. G. Eecen (Beverwijk), P H, U. de Vries (Leiden), J. C. Deel man (Leiden), mej. J. A. M. Reuser (Sassenheim) de heren R. J. A. M. Michalides Zandvoort. iG. Dubbeld (Leiden) en S. N. M. Ruysenaart (Leiden). Op 4 februari VOORSCHOTEN Het (even tueel) doorsnijden van het fraaie landgoed „Berbice" door de nieuw aan te leggen ryks- weg 11, die zal lopen van Bode graven naar de kust, houdt al enige jaren de gemoederen van velen bezig. De gemeenteraad van Voorschoten deed de uit spraak. dat „Berbice" kost wat kost ongeschonden moest bly- ven en Provinciale Staten van Zuid-Holland spraken zich in dezelfde geest uit. Dat Rijkswaterstaat wel re kening wil houden met deze wensen en verlangens blijkt u't bet. feit, dat op 4 februari in „De Gouden Leeuw"' in Voor schoten ern (beslote">) hei- r'rg zal Morden gehouden, waar de aanleg van deze weg •t ?nrake zal Uomen. Voor d°ze bi'eenkomsf rim (vrHer meer u'lrenodigri de cemeentebesiu- r"n vtin Lrid^n en Voorschoten, de leden van Provineiale sta ten en het bestuur van de Ge westraad Le'den. Dili. l':!c -f?' pfipw ONTTREKKING AAN HET OPEVBWR VERKEER. Burgemeester en Wethouders van- Lelden brengen ter kennis van be langhebbenden. dat van 23 Januari tot en met 5 februari 1969 ter ge meentesecretarie. afdeling Openbare Werken (kamer 112), ter Inzage zal liggen het ontwerp van een door hun College aan de Gemeenteraad voor te stellen besluit krachtens artikel 9 der Wegenwet (met toelichting en situa tietekening), tot het. overeenkomstig bet in 1964 vastgestelde bestemmings plan Lelden Morskwartier aan het openbaar verkeer onttrekken van de gedeelten van de Morsweg en de Hoge Morsweg, welke zijn gelegen tussen de ln aanleg zijnde Aquamarijnstraat (onmiddellijk ten noordwesten van de spooriyn Leiden's-Gravenhage) en het perceel Morsweg nr. 203). Eventuele bezwaren tegen dit voor stel moeten uiterlijk op 12 februari 1969, overeenkomstig artikel 10. lid 2. van de genoemde wet. bij de Gemeen teraad worden ingediend. MONACO (ANPi De rallykara vaan. die in de aanlooproutes naar Monaco nauwelijks verliezen h eeft. geleden, is in het 1486.5 km lange gemeenschappelijke traject van de 38ste Rallye van Monte Carlo gedeci meerd. De rit door de Franse zee-al pen naar Vals-les-Bains en terug is uitzonderlijk zwaar gemaakt. Vol gens. officials hebben waarschijnlijk minder dan 60 equipes de finish-con- trole gehaald. Hoewel de computer in de rekenkamer van het rally hoofdkwartier nog lang niet toe is aan een tussenklassement, wordt aangenomen dat twee fabrieks-Por- ches de ranglffst aanvoeren. De „Honderden maakten toen van de gelegenheid gebruik een petitie te on dertekenen, die gezonden zal worden aan de Ministers van Verkeer en "Waterstaat. Cultuur en Recreatie en Justitie, met het verzoek het Voor- •ahotense landgoed te sparen. Ook Instanties als Monumentenzorg, Bond Heemschut en Vereniging tot Behoud van Natuurmonumenten hebben hef tig tegen deze aantasting van „Ber bice" geprotesteerd". Mej. Begeer heeft een kamer vol documentatiemateriaal en rapporten van deskundigen uit binnen- en bui- tenland. Zij zegt: „Het is beslist niet 1 alleen het belang van de familie. Ook het algemeen belang zou het met voortbestaan van „Berbice" ge diend zijn. Bewaard blijven Mej. Begeer heeft tegen het plan by het college van Gedeputeerde Sta ten van Zuid-Holland een bezwaai- schrlft Ingediend. Een motie die in de Provinciale Staten van Zuid-Holland aan de orde kwam, waarin men aan drong op volledig behoud van 't land goed, werd door alle fractie aan vaard. De raad van Voorschoten sprak met algemene stemmen uit, dat „Berbice" kost wat kost onge schonden bewaard moet biyven". Waarom is Berbice zo belangrijk? Er wordt in de toekomst een unieke gelegenheid tot dagrecreatie geboden. Het is een prachtig bosgebied in een dichtbevolkte omgeving. De eige naars van het landgoed, de familie Begeer, hebben het. grondgebied in 1967 opengesteld voor bejaarden, zy kunnen hier gratis wandelen en ge nieten van de prachtige bomen en planten. Voor de begunstigers van de Stichting Het Zuid-Hollands Land schap is het landgoed vanaf 1 mei 1969 vrij toegankelijk. I De huizenzee in öe Randstad Hol land groeit met de dag. De afstand die men most ov.'bru c.n om het open ve'.d in te trekken, wq.dl steeds groter en de leefbaa heid van de Randstad steeds kleiner. Daarom I mag geen enkel stukje groen dat, zoals „Berbice", in de nabije toe komst midden tussen grote flatge bouwen zal liggen (plannen Leiden Zuid-West en Voorschoten Noord- I Hofland), verloren gaan. Waarom j eerst „Berbice" vernietigen en later i weij veel geld uitgeven om tussen de huizenmassa groenstroken aan te leg- gen?" roept mej. Regeer uit. geiyk met 2700 Jonge bomen. De bo men op „Berbice" zijn minstens 25fl jaar oud en vaak veel hoger dan 25 meter. Als „Luchtzuiveringsinstalla tie" is „Berbice" voor Voorschoten onmisbaar geworden". Historie „Ook het cultuurhistorisch belang mogen wij niet onderschatten", zegt mej. Begeer. De 17de eeuwse bui- tenplaats met zyn nog oorspronkelij ke parkaanleg, bos. oranjerie en zeld zame „mur a retranchement" (spe ciale tuinmuur), Is volgens prof. dr. E. ter Kuile, door ouderdom en volle digheid de belangrykste van het Rynland. LEIDEN Een Leids kledingmagazijn in de binnenstad had van daag dit opruimingskoopjegeëtaleerd, tot verwondering en ver maak van de vele huisvrouwen, die op woensdag-marktdag langs de koopjesetalages gingen. E?i hip manteltje, oranje afgebiesd, kostte volgens het kaartje f 49.— en mag nu de deur uit voor de opruimings- prijs van 49.90. Die negentig cent is zeker btw. (Foto LD/Holvast) Groene long ln de stenen zee. die door de ver wezenlijking van de uitbreidingsplan nen van Voorschoten en Leiden zal ontstaan, vervult het landgoed een belangrijke functie als „Groene Long". De luchtvervuiling waarmee men in de Randstad te kampen heeft, zal door de toeneming 'van het verkeer en de industrieën steeds gro ter worden. Dr. Aloys Bernatzky, de beroemde Duitse deskundige op het terrein van luchtvervuiling en boomaanplanting, merkt mej. Regeer op, wijst in een rtikel in „Baum-Zeitung" op de be tekenis van grote bomen. Een boom van 25 meter hoog met een kruindoorsnede van 15 meter zuivert twee huizen per dag van het gif ti meter. Als „luchtzuiveringsinstalla- capaciteit van één zo'n boom staat Aan het landgoed is de beroemde naam van raadspensionaris Jchan de j Witt verbonden. Hij verkocht het perceel, waarop nu .Berbice" staat, ln 1622 aan de Deddse lakenwever Allart Poelaart. Daarna kwam het landgoed in handen van zyn schoon zoon Pi'eter die la Court van der Voort. Een van deze twee heeft het prachtige huis laten bouwen. Pieter de la Court van dier Voort, was naast lakenwever ook een beroemd tuin- specialist. „Allemamgeest", zoals „Berbice" vroeger heette, had ln die tijd de prachtigste tuin. Hij is waar- schynlyk ook de bouwer van het oranjeriehuis geweest, dat nu in Ne derland een unicum is. De eigenaars van bet landgoed die vurig hepen dat het gespaard zal blijven zyn van plan cm in het voor jaar een 17de eeuwse stijltuin aan te 1 eggen voor de oranjerie. Heel het landgoed „Voor het behoud van „Berbice" is het noodzakelijk, dat het gehele land goed intact blijft. Wanneer, zoals ge pland, de noordelyke bosrand weg- I valt, staan de bomen, die vele jaren door dc bosrand werden beschermd, bloot aan de klimatologische inwer king van de kuststreek, hetgeen fa taal zou zijn", is de mening van mej. Regeer. Ocik het monumentale 17de eeuwse huis zou men geheel ontdoen van zijn entourage wanneer op veel te korte afstand van het huis een on geveer 6 meter hoog dyklichaam ver rijst, waarop een zesbaansautoweg wordt geconstrueerd. Voor de bewo ners Is het, wanneer de plannen toch door mochten gaan, niet aantrekke lijk meier zich voor het landgoed nog hoge financiële offers te getroosten. Wanneer de weg omgelegd wordt, zou de boerderij achter de oranjerie, die eigenlijk ook by het landgoed hoort, weer in de oude staat kunnen worden teruggebracht. Het laatste woord over het sparen van „Berbice" is nog niet gesproken. Neg steeds heeft overleg op hoog niveau plaats. Vakcentrales vinden: ROTTERDAM (ANP) De sa menwerkende bonden van zeevaren den hebben in een adres aan die Tweede Kamer gevraagd het in dienst nemen van buitenlanders op Nederlandse koopvaardijschepen af hankelijk te stellen van een vergun ningsysteem. Het adres wordt gesteund door een brief van het overlegorgaan van de vakcentrales om, ondertekend door de heer A. H. Kloos (NWi, P. J. J. Mertens (NKV) en J. van Eibergen (CNV). Het adres richt zich niet tegen het feit dat Nederlandse' schepen mede worden bemand door andere natio naliteiten, maar tegen een aantal daarmee samenhangende verschijn selen de daling van de werkgelegenheid voor Nederlanders de aantasting van de veiligheid (zowel de algemene alls de persoon lijke) het risico dat men in situaties van grote internationale conflicten niet meer kan rekenen op de loyaliteit van alle bemanningsleden. Ock gaat er aldius die vakcentra les mogelijk een druk uit op de ar beidsvoorwaa rden. In het adres aan de Tweede Ka mer zeggen de bonden van de zee varenden, dat het personeelsbestand (scheepsgezellen) nu voor 55 pro cent uit vreemdelingen bestaat. Dit is een totaal van circa 14.000 onder wie 6880 Aziaten, voornamelijk Chd- ZOETERWOUDE Vele nieuwe (en ook toekomstige) Inwoners van Zoeterwoude toonden gisteravond in Ons Huis belangstelling voor de bur geravond van de gemeente. In zyn openingswoord sprak burgemeester J. A. Detmers hierover zijn vreug de uit. Voorts deelde de burgemees ter mee, dat wethouder P. van Hof wegen wegens ziekte niet aanwezig kon zijn, waardoor zyn causerie „De planologie der gemeente" kwam te vervallen. In plaats van de wethou der vertelde de heer Detmers een en ander over dit onderwerp. Aan het programma voor deze burgeravond werd ook meegewerkt door de plaatselijke jeugd- en sport verenigingen. De toespraken van ds. Loerakker en pater P. M. J. Peeters Weem vonden 'n aandachtig gehoor Beide sprekers waren het er over eens, dat de samenwerking tussen het gemeentelijk en het kerkelijk be stuur voortreffelijk werkt. Als laatste spreker voor de pauze voerde wethouder H. W. .M. Sies het woord, die een inleiding hield over de gemeentelyke taken onder de ti tel „Het huishoudboekje der gemeen te". Nader werd ingegaan op o,a. de investeringen van de gemeente, de woningbouw, onderhoud straten en wegen, onderwijs, cultuur en re creatie en de sociale zorg. Deze on derwerpen werden met vele cyfers toegelicht. Na de pauze vertoonde de heer Fr. Hulsbos een serie dia's. DEN HAAG (GPD) Bij de di rectie prijzen van Economische Za ken en de Economsche Controle Dienst zyn tot nu toe al meer dan drieduizend klachten over pryssty- gingen binnengekomen. Het gemid delde aantal klachten per dag over bet prijsverhogend effect van de nieuwe omzetbelasting b.t.w. hand haaft zich op ongeveer 250. Inmiddels zyn op het departement van Economische Zaken besprekin gen begonnen tussen topambtenaren en vertegenwoordigers van enkele be drijfstakken, waarvan de Economi sche Controle Dienst het sterke ver moeden heeft dat zij niet toegestane prijsverhogingen toepassen. De besprekingen zullen waar schijnlijk in de loop van de volgen de week kunnen worden afgerond. Dan zal ook blyken of er voor be- bepaalde sectoren prijsmaatregelen zullen moeten worden getroffen. In eerste aanleg moet een berekening van de door de E.C.D. te hoog ge oordeelde pry zen worden overlegd. Wanneer Economische Zaken niet akkoord gaat met die calculatie krij gen de branche-organisaties het ver zoek de prijzen onverwijld terug te schroeven. Gebeurt dat niet, dan is een prijsmaatregel nog de enige mo gelijkheid, die Economische Zaken re steert om de opwaartse druk op de prijzen tegen te gaan. VOORSCHOTEN De jaarlijkse tentoonstelling „Toonschaal" zal dit jaar in het teken staan van de vrije- tydsbestcding. Het ligt in het voor nemen van het gemeentebestuur deze tentoonstelling te organiseren met het thema: „Creativiteit in de vrije tijd". Verwacht wordt, dat elke Voorschotenaar, die zich in zijn vrije tyd creatief bezighoudt, een inzen ding zal leveren voor deze tentoon stelling. Het is de bedoeling, dat voor de beste inzendingen prijzen beschik baar worden gesteld. De inzendingen worden ingedeeld in de navolgende categorieën: a. tekeningen, schilder werk, enz.; b. beeldhouw- en boet seerwerken; c. artistiek naaldwerk, handweefsels en stofdrukken; d. ke ramiek; e. allerhande zoals handen arbeid. modelbouw, edelsmeden. De tentoonstelling zal worden ge houden van 20 tot en met 24 mei in het Cultureel Centrum. Inlichtin gen kunnen worden verkregen op het gemeentehuis. Bromfietster breekt been bij botsing VOORSCHOTEN By een bot sing met een personenauto, gis termiddag om half vijf, brak een 53- jarige bromfietster uit Voorschoten haar been. Zij werd voor behande ling naar het Leidse Diaconessenhuis overgebracht. Waarschijnlijk heeft de vrouw, die een poort in de Bydorpstraat kwam uitrijden, de auto niet opgemerkt. LEIDERDORP Burgemeester M. A. van der Have heeft gistermid dag aan de Van Diepeningenlaan het nieuwe bykantoor van de Raiffeisen- bsnk officieel geopend. Hiermee is het aantal bankgebouwen in deze om geving op vier gekomen. Na het openen van de deur van het I bankgebouw, waartoe de burgemees- ter de sleutel kreeg uitgereikt van Aatje Verboon, zei de heer Van der Have zich bij zijn voorgangers te zijn gaan voelen: er staan nu vier bank gebouwtjes aan de Van Diepeningen- laan-Laan van Ouderzorg, oud-bur gemeester mi-, R. M. Gallas opende in 1962 het hoofdgebouw van de Raif feisenbank (aan de Hoofdstraat) en loco-burgemeester .C Meerburg is voorzitter van de raad van toezicht van deze bank. Naast groei en bloei, wenste hy het bestuur toe, dat de bank steeds paraat zal zyn. De heer Meerburg noemde de twee redenen waarom tot de bouw van een bijkantoor was besloten: wij zijn ei genlijk onze cliënten nagereisd en omdat de Raiffeisenbank met Leider dorp wil meegroeien. Vervolgens gaf hij enige cyfers. In 1962 waren er 2229 spraarders met een gezamen- lyke inleg van f3,5 miljoen en in 1968 4100 met een totale inleg van f 8 miljoen. Namens de directie van de centra le bank in Utrecht complimenteerde de heer Wildschut het bestuur. Hü stelde, dat het bestuur de stem van de tyd heeft verstaan met de stich ting van dit bijkantoor. Tot kassier van het bijkantoor is benoemd de heer B. Kralt.

Leidsch Dagblad | 1969 | | pagina 6