Proefproces over roodiicht-camera Kraaykamp kwam contract niet na C. A. Visser ontving koninklijk zilver Koninklijk brons voor F. Verhoeven Monumenten in Leiden Katwijk wil apparatuur definitief kopen Nol Sikking won al zijn partijen Politieke jongeren ontmoetten elkaar Steppende fietster op zebra geschept SKR en Avanti zegevierden Mislukte inbraak Goede resultaten van Effect-teams in PTT-kantoor van Waddinxveen DINSDAG 21 JANUARI 1969 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA yS KATWIJK In de gemeente Katwijk wordt sedert medio 1968 geëxperimenteerd met een z.g. „roodiicht-camera". Dit apparaat fotografeert automatisch de weg gebruikers, die op door verkeers lichten beveiligde kruispunten door het rode licht rijden. De experimenten met deze proef installatie, die in nauw overleg met het parket van de officier van ju stitie bij het kantongerecht in 's-Gra venhage zyn gehouden, hebben ge resulteerd in 138 processen-verbaal over een periode van drie maanden. Momenteel is een proefproces aan hangig. waarvan in de loop van de- xe maand een u:tspraak van de Ho ge Raad wordt verwacht. Vooruitlopend hierop willen B. en W. thans tot aanschaffing van de benodigde apparatuur overgaan, on der voorwaarde dat de koop wordt geannuleerd indien de met behulp vaal de apparatuur vervaardigde fo to's door de rechter niet als bewifs- materiaal mochten worden aanvaard De prijs van de camera met toebeho ren bedraagt thans f 8500. Verder willen B en W de instal latie, die ln de proef periode vast op gesteld stond bij het kruispunt Zee weg-Koningin Julianalaan, verplaats baar maken met aansluitmogelijkhe den aan de Zeeweg bij de Koningin Julianalaan (rechtdoor en linksaf richting Hoornes). aan de Zeeweg bij de Koningin Julianalaan (rechts af richting Hoornes) en aaji de Cal- laaoweg (richting Zeeweg). De to tale kosten komen hierdoor op f. 12.258.52 Verder is voor de exploi tatie in 1969 nog een bedrag nodig van f. 2.600 Het belang van de apparatuur is vooral gelegen in de preventieve wer king die er van uitgaat, terwijl in ge val van overtreding het opmaken van een proces-verbaal aanzienlijk wordt vereenvoudigd. Naar aanleiding van vragen in de gemeenteraad hebben burgemeester en wethouders de mogelijkheid on derzocht om het aantal parkeer- meters. tot dusver gedurende het zo merseizoen geplaatst in de Prince- straat en een gedeelte van de Voor straat uit te breiden. De uitbreiding sou dienen te geschieden in een aan tal andere achter de Boulevard gele gen straten, te weten de Badstraat, bet Emmaplein en het Waaigat. Het door B. en W. ontworpen plan kreeg niet de instemming van de comissle van openbare werken, die het aantal parkeermeters nog meer had willen zien uitgebreid. De ver- keerscommissie had geen bezwaar te gen het door het college voorgestelde aantal van 51 nieuwe parkeermeters doch suggereerde enkele wijzigingen ten aanzien van de plaatsing. Dit laatste advies is nu door B. en W overgenomen. ma De raad wordt thans voorgesteld om: a. geen parkeermeters te plaat sen op het parkeer terrrein tussen de Badstraat en het Waaigat; b. 6 par keermeters te plaatsen in de bocht by het Waaigat: c. het aantal par keermeters in de Voorstrat uit te breiden met 6; d. 39 parkeermeters te plaatsen in de Badstraat. het Waalgat en op het Emmaplein: e. de parkeermeters op het Emmaplein een maximale parkeertijd te geven van 30 of 60 minuten, ln overleg met de directeur van V.V.V. De kosten van deze uitbreiding worden geraamd op f. 18.500. Burgemeester en wethouders stel len de raad tevens voor een aanvul lend krediet te verlenen van f4500. Voor onderhoud en plaatsing van verkeersborden. Dit bedrag ls nodig in verband met een aantal verkeersmaatregelen, die B. en W. krachtens machtiging van de raad. in 1968 tijdelijk of bij wijze van proef hebben genomen en die nog moeten worden opgenomen in een te zijner tyd door de raad vast te stellen verkeersbesluit. Met de tijdens de proefperiode vast op het kruispunt Zeeweg Julianalaan in Katwijk aan Zee opgestelde roodlichtcamera, waarvan men links op de foto de achterzijde ziet, worden de weg gebruikers die door het rode licht rijden op de gevoelige plaat vast gelegd. De camera registreert thans alleen de verkeersovertre- ders die uit de richting Katwijk aan Zee naar Katwijk aan den Rijn rechtdoorof de Hoornes (linksaf) gaan. (Foto LD/4, v. Dufjn. Katwijk-Zee) Examencommissies LEIDEN Tot ondervoorzitter van de commissie voor de examens wiskunde mx>. 1969 is benoemd prof. dr. C. Visser in Voorschoten. Be noemd zijn tot voorzitter van de commissie voor de examens Spaans tolk-vertaler 1969 dr. J. M. Lechner in Oegstgeest en tot lid dir. F. Car- rasquer in Leiderdorp. STEENBERGEN (GPD) Johnny Kraaykamp heeft bonje met de stich ting Kunstkring Steenbergen De be kende komiek heeft namelijk zater dagavond verstek laten gaan voor het showprogramma, waarin hij met an dere radio- en t.v.-artiesten zou op treden. Althans, Johnny arriveerde pas bij de AKU-zaal in Steenbergen, toen de stoelen alweer stonden op gestapeld. Volgens de heer P Adriaansen, be stuurslid van de Kunstkring Steenber gen. was in het contract opgenomen. J dat Johnny Kraaykamp om half twaalf zou optreden. Hij kwam ech- ter pas om vijf voor twaalf bij de toneelzaal aan. een tijdstip waarop hei publiek, dat merendeels speciaal voor hem was gekomen, zich weer j huiswaarts had begeven Kraaykamp wi onderweg taet autopech te kampen hebben gehad en eiste zijn volle gage. Door het kunst- kringbestuur werd dit evenwel ge weigerd. Het bestuur hield er ernstig rekening mee. dat het optreden van Kraaykamp in de musical ..Spelletjes met vuur" in Amsterdam de werke lijke reden van zijn (te) late komst was. Het bestuur van de kunstkring heeft contact gezocht met zijn advocaat over de vraag of een proces tegen Kraaykamp moet worden aangespan nen. Veertig jaar bij SLF WARMOND Nel van Rijn en Nul Sikking domineerden tijdens hel plaatsingstoemooi voor de clubkam- pioenschappcn van de tafeltennisver eniging Steeds Vooruit. By de dames speelde de strijd zich, door het uit vallen van Nora Broxterman, af tus sen Nel van Rijn en Lenie van Wis sen. De partijen bij de heren leverde r.c>gal eens verrassingen op. Zo re- I kende niemand op Van der Zwet. die in dit zware toernooi een tweede praats bereikte, terwijl Louis Ritzen na een zeer goede start (6 over win- v rigen) tenslotte niet verder dan de vijfde plaats kwam. Corné Elburg werd vierde terwijl Ton v. d. Voort de derde plaats voor zich opeiste. Nol Sikking zegevierde in al zijn partijen en stond slechts vier games af Bij de heren plaatsten de volgende acht spelers zich rechtstreeks voor de finale om het clubkampioenschap: Nol Sikking. Joop van der Zwet. Ton van der Voort. Corné Elburg. Louis Ritzen. Hans van Wissen, Nico Waas dorp en Simon van Rijn. De twee ge plaatsten bij de dames zijn Nel van Rijn en Lenie van Wissen De aanvanselijk op 26 januari te houden Warmondse kampioenschap pen gaan in verband met een te overladen programma niet door Er is nog geen nieuwe datum vastge steld. Wel zeker is dat deze kampi oenschappen in maart zullen worden gespeeld LEIDEN Onder de populaire be naming „politiek café" hebben de Jongerengroepen van de Leidse AR, CH en KVP gisteren in de Kleine Burcht een openbare bijeenkomst be legd. Het was voor de tweede maal dat de jongerenorganisaties elkaar in een gezamenlijke vergadering ont moetten. Deze avond stond het onderwerp ..oorlog en vrede" ter discussie. Twee sprekers hielden een korte inleiding, waarna de aanwezigen, ongeveer 25 in getal, zich in groepjes opssplitsten voor informele gesprekken. Studentenpastoor J. A. A. van Well stelde dat ondanks een groeiende bewustwording van de verantwoorde lijkheid van de jonge mens, deze nog wednig tot echte offers voor de mede mens bereid blijkt. Het AR-kamerlid mr. dr. N. G. Geelkerken behandelde in ijl-tempo enkele facetten van de Nederlandse internationale politiek, die vol gens hem een praktische politiek is. gericht op het streven naar vrede. LEIDEN Een 34-jarige huis vrouw stepte gisteravond op haar fiets zo pardoes het zebrapad by de Willem de ZwUgerlaan over. dat een 38-jarige autobilist uit Lei derdorp geen kans zag bytijds te remmen. De vrouw moest haar on voorzichtigheid duur bekopen: ze liep een rechter-dybeen- en een linker- onderbeenbreuk op en bovendien een hersenschudding en hoofdletsel. De EHD vervoerde haar naai- het Aca demisch Ziekenhuis. Veertig jaar bij Verto-Leiderdorp LEIDERDORP De heer W. F. j Verhoeven vierde gisteren het feit. dat hij 40 jaar in dienst was van de j N.V. Vereenigde Touwfabrieken te Leiderdorp. Na verwelkomd te zijn door de maatschappelijk werkster, die zün echtgenote bloemen aanbood, werd de jubilaris door de bedrijfs leider, bij wie zich burgemeester M. A. van der Have had gevoegd, in het directiekantoor ontvangen Daarna had in de kantine van het adminis tratiekantoor, te midden van familie en genodigden de officiële huldi ging plaats. Bu afwezigheid van de directie, sprak bedrijfsleider I. Vogelenzang als eerste zijn gelukwensen uit en liet vervolgens in het kort de loop baan van de jubilaris de revue pas seren. De heer Verhoeven kwam als 17-jarige in dienst en wel op de af deling hekelary. Daar werkte hy zich op tot een deskundig „hekelaar". Om gezondheidsredenen was de ju bilaris de laatste jaren gedwongen ander werk te verrichten. De be drijfsleider dankte de jubilaris voor zyn trouw en plichtsbetrachting, waarmee hy het bedrijf deze vele jaren heeft gediend. Ook me\T. Ver hoeven werd in deze dank betrokken. Vervolgens sprak burgemeester Van der Have. Het was hem een groot genoegen, dat hij, enkele diagen in zyn nieuwe gemeente, reeds zyn i eerste ambtelijke daad mocht ver- l richten. De burgemeester prees de i jubilaris en noemde hem een man van groot formaat, die geheel en ai in zyn werk opging. Tot slot dieelde I de heer Van der Have mee, dat de Jubilaris was onderscheiden met de I ere-medaille in brons, verbonden flft-n de Orde van Oranje Nas»:; Hierna reikte de heer I. Vogelen, zang de gebruikelyke geschenken uit het Vererend Getuigschrift van Ned. My. voor Nyverheid en met het daarbij behorende draaginsigne, de gouden V.T met briljant, een gouden horloge, alsmede een geschenk couvert. De heer S. Schalkers, oud-chg van de jubilaris, feliciteerde de h«e Verhoeven namens de collega's wenste hem nog vele goede Namens de afdeling sprak de heer Katzand lovende den. Namens de mocht de heer Verhoeven uit den van de heren W. Kooien en Bey een hengeluitrustlng in vangst nemen. De heer G. oud-baas, bood de jubilaris gens nog een prachtige visdoos Namens de ondernemingsraad spniLaC de heer P. Th v. Leeuwen. Tot volgde een gezellige receptie. Academische examens Aan de Leidse Universiteit slaa-gd voor het kand. ex. W. logie dJe heren D. J. v. Weizen den), J. Th. M. Brouwer (Den Haagi J. A. Blank (Haarlem), J. v. d. Zam (Bemiekom) en mevr. J. C. merts van Bueren-Treffers ningen)kand. ex. geschiedenis heer E. C. L. v. d. Vliet (leiden). Lili Kok (links) die op het ogenblik Trea Dobbs in de Snip en Snap Revue ver vangt is gisteren in het huwelijk getreden met Co van der Heide Wijma, muzi kaal leider van dezelfde re vue. Op de receptie in Am sterdam was ook Jasperina de Jong aanwezig, die met de musical Sweet Charity" op het moment in Nijmegen op treedt. Gisteravond was het bruidspaar daar ook. want de bruidegom moest het bege leidend orkest dirigeren. Nog tijdens het applaus na de voorstelling vroeg Jasperina het woord. ..Nog nooit eerder heb ik een speech gehouden, maar nu moet ik u vertellen, dat onze Co vandaag is ge trouwd met dat schattige I vrouwtje in het blauw". Met een van haar talloze partners in de musical maakte Jaspe rina een overstapje naar de orkestbak, waar het jonge echtpaar opnieuw onder de gelukwensen werd bedolven, terwijl het orkest muzikaal een lang leven toeioenste. De champagnewaarmee de the aterdirecteur achter de cou lissen klaar stojid, moest tot veel later wachten President Nixon was in opge- I het Witte Huis. Enthousiast ivees wekte stemming tijdens de rijtoer hij naar een bekende temidden gisteren van het Capitool naar I van de toeschouwers. LEIDEN Ged. Staten van Zuid-Holland hebben Provin ciale Staten het voorstel gedaan om in de meerdere restauratie kosten van „Den Burcht" een aanvullende subsidie te verstrek ken van 32.200.-. Provinciaal subsidie Evenals de gemeente zyn G.S be reid by te dragen in de restauratie kosten van enkele panden aan de j Boommarkt, waarin thans .Nieuw j Minerva" is ondergebracht. G.S. stellen voor een subsidie van f 3.191 te verlenen. Teneinde tot een administratieve vereenvoudiging te komen stellen i G.S. de Staten voor om de bevoegd heid voor het verlenen van kleine subsidies in restauraties (bedragen I beneden f 2.000) aan het college van G.S. toe te vertrouwen. Indien de Staten, hetgeen te verwachten is, met deze nieuwe werkwyze akkoord gaan. zullen de volgende subsidies worden verleend: restauratie Doops gezinde Kerk f 833.35, pand Oudt Ryn 186 f 149.40. Stichting Leidse Studentenhuisvesting voor de pan den Groenhazengracht 10/Doelen- gracht 1 en 2 f 1.991, idem voor het pand Hogewoerd 140 f 903, R.-K. Militair Tehuis voor het perceel Oude Singel 72 f 486 en in de restau ratie van de panden Aalmarkt 19 en 20 f 1.840. LEIDEN De Turnkring Leid« en Omstreken hield dit weekeind B-wedstryden voor veren igingsplo» gen in de Sporthal aan de Boshuizer laan. By deze wedstryd met ver plichte oefeningen aan brug-ongeliji evenwichtsbalk, paard en lange ml mochten alleen leden deelnemen nog niet eerder aan officiële kan» pioenschappen hadden deelgenomet De behoefte aan dit genre krachtme tingen werd onderstreept door b« grote aantal inschrijvingen: 9 ds- mes- en 25 meisjesploegen. De wedstryden, waarvan de orgs nisatle in handen was van het jub; lerende DOS-Leiden, hadden ande de strakke leiding van de heer Chr v. Oort een vlot verloop. De uitsla) was in zoverre een verrassing dal de eerste plaatsen nu eens niet to Leiden bleven, maar naar vereniginj gen in de omgeving gingen. Dames: SKR (Katwyk 233.0 pn' 2 WIK (Wassenaar» 232.8, 3. OGAï (Oegstgeest) 230.7. Meisjes: 1. Avanti (Voorschoten 301.2, 2. Nieuw Brunhilde (Leiden 299.9 3. SKR II (Katwtfk» 297.0. t Nieuw Brunhilde II (Lelden) 298'. 5 SKR I 289.0. 6. Brunhilde «Leiden 286.8. 7. DOS I 286.7. LEIDEN De heer C. A. Visser kreeg vanmorgen ln de directiekamer van de Stedeiyke Fabrieken van Gas en Elektriciteit een koninklijke on derscheiding, de zilveren ere-medail le verbonden aan de orde van Oran je Nassau, door de burgemeester P. S. Harmsen opgespeld. Wethouder Harmsen. die de op dit moment in Italië verbiyvende bur gemeester Van der Willigen verving memoreerde de vele verdiensten, die de heer Visser gedurende de veertig Jaren dat hy by het bedryf werk- I zaam is. heeft gehad. ,.U hebt zitting in vele commissies en organisaties I gehad, omdat men vertrouwen in u stelde". De heer Harmsen sprak de I hoop uit dat de jubilaris de onder - scheiding nog lange tyd in goede ge zondheid mag dragen. De heer Visser, die machinist eer ste klasse in het elektriciteitsbedrijf is. werd vervolgens toegesproken door de directeur en de afdelingschef. Bij de huldiging waren enige fa milieleden van de heer Visser aan wezig. (Foto LD, Holvast) ZOETERWOUDE —De teams van 1 de tafeltennisvereniging „Effect '54" zyn de tweede helft van de competi tie goed begonnen. Het seniorenteam ontmoette zijn grote rivaal Phoenix 9 uit Delft. Met de uitslag 6—4. ble ven de belde punten In Zoeterwoude. Het eerste juniorenteam hervatte zyn optreden in de tweede klasse met een 180 zege op Avanti 4 in Ha - zerswoude. Met dezelfde cyfers zege vierde het tweede juniorenteam over het debuterende MVKV. Het derde juniorenteam kwam tot een gelijk spel tegen Avanti 7. WADDINXVEEN In de nac* van zaterdag op zondag is het di' vengilde in Waddinxveen weer aclid geweest. Omstreeks half twaalf pr* beerden onbekenden in te breken het plaatselyke PTT-kantoor Do" het forceren van een deur aan achterzijde van het gebouw en bd ingooien van diverse ruiten verschaf ton zy zich toegang tot het gebou* Blijkbaar werden de dieven door boven het postkantoor wonende di recteur van de PTT in hun beziel den gestoord, want ze vertrokk" zonder iets mee te nemen.

Leidsch Dagblad | 1969 | | pagina 6